Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sztoritopik

Sztoritopik

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Hehe, csak nehogy a kispókok lássák a kárát, hogy fél tőlük.. meg az a " gazdag lesz".. Erre én nem vennék mérget, pláne Vagans.. rá fog rohadni, meg megeszik egymást a a kicsik..
Amúgy én meg előszeretettel szoktam mesélni a pókos történeteket azoknak, akiket a pók gondolatától is kiráz a hideg.. Nagyon boldog Félsz Tőle? Akkor ismerd meg és utána nem fogsz.
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
amugy érdekes amiket irtok,nálam is az jellemzö, hogy a lányok sokkal érdeklödöbbek,nem egyszer tök idegen csajok kérdezték hogy feljöhetnek e megnézni az állatokat mert érdekli öket. Szemben ezzel a pasi ismerösöktöl csak azt hallom,hogy hozzád is csak chemotoxal mennék be,meg szivlapáttal kéne az összeset agyonverni, meg hasonló, elég primitiv hozzászólásokat, bár amugy ez valahol jellemzö a "fajunkra", mármint hogy a him,a férfi,amitöl fél,azt megöli, lásd a sok sok kipusztitott ragadozót (pl erszényes farkas), valahogy bennem nincs meg az a gén ami azt súgja, hogyha 300m-röl agyonlövök egy oroszlánt és rápózolok a lábammal akkor fasza gyerek vagyok, nem is értem ezt a virtust. biztos bennem van a hiba.

És milyen igaz.
Bár igaz,hogy a legtöbb pókos ismerősöm fiú.
De eddig csak egy nagyon hülye csaj volt aki bejött a szobámba és sikítva elkezdte rángatni az ockerti/geni terkómat.
Mondtam neki h takarodjon ki.A következő csaj aki meg szó szerint fosott a pókoktól(annyira h amikor kint volt msnen az egyik pókom képe rám sem mert írni) őt ezek után be sem engedtem.
Nővérem szereti őket meg neki a barátnői is.Anyámmal meg eltudok róluk beszélgetni.
Mégis volt nemrég nálunk egy házibuli és kb 15-en voltunk.Az egyik gyerek folyamatosan nézegedte őket a többi meg fosott.Én meg persze röhögtem. Nagyon boldog
Ami pedig a legdurvább ,hogy van egy haverom aki rohadtul fél a pókoktól és tart 3vagansot,1insubtiliset meg egy kis aviavit.Tudni kell hogy a 3 vagansból az egyik ad.nősti a másik ad.hím.Erre a gyerek kitalálja,hogy ő akkor pároztatja,mert akkor gazdag lesz,de ő nem fogja kidobozolni őket mert nem nyúl hozzájuk.
Hát a gyerek most ott tart,hogy bepároztatta a vagans nőstit és várja,hogy mi lesz.
Majd ha meglesznek akkor kiröhögöm. Nagyon boldog Meg persze sajnálom is.

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
nemide vág most... de valakinek van tapasztalata kutyanevelésben?

pár napja találtam 2 kis tökmagot... 5 naposak már kb. Valami faszfej egy szatyorban kirakta őket a napra... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Kutyatápszerrel etetem őket... patikában azt mondták nem tuti hogy megmaradnak Szomor? ráadásul az egyik most furcsán viselkedik Szomor? kicsit nyitva van a szája és a nyelve is picikét kint és nagyon ritkán vesz levegőt! Szomor? ilyen 5-7 másodpercenként. Próbáltam tornáztatni, hogy a vérkeringése hátha serkenne...
mondjátok, hogy nem haldoklik Szomor?

Beszarás milyen hülye emberek vannak. Szomor?
Nekünk a macskákkal volt ugyanez.
2 kiscicát raktak le nagynéném háza elé.
Apu elhozta,felnevelte őket,az egyiket megmérgezte az egyik szomszéd,a másik meg most anyáskodik. Mosoly
Hát a legjobbakat a kutyáknak. Kacsint?

Üdv.Devilshark

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Csak az egyik csinálja ezt. A másik szerencsére nem, azzal egyenlőre semmi gond! Ez is csak azért volt nekem fura mert átaludta az estét... nézem furán lélegzik.. :S
a másik az láthatóan jobban fejlődik... nagyobb is mint ez... ez soványabb... kisebb is... most azt mondták nekem, lehet valami tüdőfertőzést kapott. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Próbáld nézni a hőmérsékletét. Bőrét érintsd. Az én kutyám akkor szokott ilyet csinálni, mikor melege van. Nyitott szájjal lélegzik és lassan. Lefekszik a kőre olyankor. Remélhetőleg megmaradnak. Bár, lehet a hőguta bejátszott szegényeknél. Legjobbakat.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 11:09    Hozzászólás témája: idéz

nemide vág most... de valakinek van tapasztalata kutyanevelésben?

pár napja találtam 2 kis tökmagot... 5 naposak már kb. Valami faszfej egy szatyorban kirakta őket a napra... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Kutyatápszerrel etetem őket... patikában azt mondták nem tuti hogy megmaradnak Szomor? ráadásul az egyik most furcsán viselkedik Szomor? kicsit nyitva van a szája és a nyelve is picikét kint és nagyon ritkán vesz levegőt! Szomor? ilyen 5-7 másodpercenként. Próbáltam tornáztatni, hogy a vérkeringése hátha serkenne...
mondjátok, hogy nem haldoklik Szomor?
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 10:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Igen ez tök érdekes. Valahogy a fiúknál felsülök a pókokkal, nem értem miért. Női ismerőseim meg tök érdeklődőek. Pl egyik lány kollégám kérte, h vigyek már be vedlést vagy valamit, amit megnézhetne, vagy képek ilyenek. Fiúk meg... Ehh... Majd levadászok egy pókos palit azt levan a gond! Nagyon boldogNagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
amugy érdekes amiket irtok,nálam is az jellemzö, hogy a lányok sokkal érdeklödöbbek,nem egyszer tök idegen csajok kérdezték hogy feljöhetnek e megnézni az állatokat mert érdekli öket. Szemben ezzel a pasi ismerösöktöl csak azt hallom,hogy hozzád is csak chemotoxal mennék be,meg szivlapáttal kéne az összeset agyonverni, meg hasonló, elég primitiv hozzászólásokat, bár amugy ez valahol jellemzö a "fajunkra", mármint hogy a him,a férfi,amitöl fél,azt megöli, lásd a sok sok kipusztitott ragadozót (pl erszényes farkas), valahogy bennem nincs meg az a gén ami azt súgja, hogyha 300m-röl agyonlövök egy oroszlánt és rápózolok a lábammal akkor fasza gyerek vagyok, nem is értem ezt a virtust. biztos bennem van a hiba.

Teljes mértékben egyetértek veled! Kacsint?
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia Kokon!

Hát neked szerencséd volt a csajokkal, h érdeklődőek voltak! Nagyon boldog Nekem elég furcsán jött ki a dolog. Haza vittem egy jól sikeredett randit. Csak beszélgetni, persze kiemelném ezt! Nagyon boldog Bevittem a szobámba azt megmutogattam neki a pókokat, de valahogy 1 méterről szemlélgette. Na mondom ez nem épp osztatlan siker. Végül visszaraktam őket és mondtam neki üljön le az ágyra míg én hozok üdítőt. Mire visszaértem a srác még mindig áll a szobám közepén. Újra közöltem vele, h üljön már le. Megnyugtatásként hozzá tettem, h nem fogom letámadni, de ez se győzte meg. Ő ugyan nem ül le. Lesek körbe, h mi lehet a baja. Ő meg remegő kézzel mutatja, h nyitva maradt az egyik pókos doboz. Na mondom, röhögtem egy nagyot. Platym hesszelt kifelé a dobozból. A fiú meg nem akart ismerkedni vele. Szépen visszacsúktam és elraktam az éjjeli szekrényre a helyére, az ágyam mellé. Próbálgattam oldani utána a helyzetet dehát már éreztem, h ez nem gyerebe filling. Nem is lett semmi végül belőle. Ki bír egy félő emberrel fesztelenül beszélni és eljátszani az udvari bolondot, h jól érezze magát. Én meg jót derültem, h a platy nem is csinált semmi extrát. Nagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 09:45    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Mivel buszon ritkán utazok, így nekem többnyire csak vonatos sztorik jutottak Vicces

Egyik ilyen volt, amikor négy pókkal a tatyómban szálltam fel a Keletinél a gyorsra, ami Sopron felé ment. A táskámban két 7 vedléses P. antinous csaj, egy szintén 7 vedléses E. murinus csaj és egy semi-sub körüli machalla csajszi. Az antikat és a murit petitpiere őrizte nekem a nyáron, a 2009 szeptemberi börzén kaptam őket vissza tőle.

Namost, vonaton ekkor még irdatlan meleg volt, így a pókokat szépen kipakoltam magam mellé az ülésre. Lassan elkezdtek felszálingózni az emberek és mire elindult a gép, a kocsiban ahol ültem, már jónéhány utas volt. Gondoltam kicsit szundítok amíg a kaller oda nem ér, de az alapzaj ezt nem tette lehetővé, így képzelhetitek mennyien lehettek Mosoly Jön a kaller, adom neki a jegyet, mire vet egy pillantást a legfelső dobozra, amiben tisztán lehetett látni az egyik antit.
Kérdi, hogy ez micsoda, ami a dobozban van? Mondom neki, hogy madárpók. Hirtelen az alapzaj jelentősen csökkent és sok szempár szegeződött a mellettem lévő dobozokra Mosoly Vártam, hogy a kaller gyorsan alákarcolja a jegyem és továbbáll, erre leült velem szemben és elkezdett kérdezgetni a pókokról, közel egy órán át beszélgettem vele Nagyon boldog Az volt a legjobb, hogy amíg a kallerral dumáltam, az alapzaj szinte telljesen megszűnt és valamennyi utas a beszélgetésünkre figyelt Nagyon boldog

Másik sztori, amikor a blondi nősténnyel indultam haza, szintén Keletiből vonattal. Felvezetésnek hasonló, mint előbbi történetben, leültem, pók kitesz magam mellé, emberek szivárognak a vonatra. A vonat indul, én bámulok ki az ablakon. Kaller jön, kezeli a jegyet, de a pókra ügyet sem vetett.
Kint elég hideg volt, ezért a vonaton ment a fűtés és abban a kocsiban ahol ültem, brutál meleg volt. A blondinak láthatóan nem tetszett ez a nagy hőség és eléggé mocorgott a dobozban, így néha kézbe vettem, felpattintottam a doboztetőt és ráfújtam a pókra, ezzel igyekeztem kicsit enyhíteni a meleget a dobozában. Néhány utas, aki mellettem ült, végignézte ezt a procedúrát, és mivel a doboz átlátszó volt, tisztán lehetett látni a hatalmas nőstényt, mire elkezdtek sugdolózni, elcsíptem pár szófoszlányt is: " azt nézd, a srácnál mekkora pók van!" "jesszus, az igen" meg hasonlók Nagyon boldog
Nemsokkal mellettem ült egy pár, amikor arra néztem, láttam, hogy a srácot ismerem a sulimból Nagyon boldog Vele kezdtünk el dumálni pókokról, skoreszokról stb.
És szintén jó hallgatóságnak bizonyult az utasközönség, mert rövid időn belül csak a kettőnk hangja volt hallható az utastérben Nagyon boldog

Nekem is vannak hasonló történeteim.

Egyik sztori nekem is vonatos. Még a 2008. májusi San Marco utcai börzére igyekeztem felfelé. Helyszín vonat... beülök egy üres kabinba, nemsoká egy apuka ül be hozzám 4 gyerkőccel, 3 fiúval és 1 kislánnyal. Max kor ilyen 8-10 év. Az apukával való beszélgetés folyamán kiderült persze hová megyek és miért. Kiderült, hogy van nálam pár állat, amire természetesen kíváncsiak is voltak. Megmutogattam nekik és az egyik kisfiú - az édesapja elmondása szerint nagy bogarász, de tényleg tücsköt, békát, hangyát, csigát... ami él és mozog az érdekli és szmeléli - nagyon érdeklődött. Volt kb 8-10 éves de olyan értelmesen tudott beszélni az állatokról, hogy az valami hihetetlen. Nagyon aranyos kissrác volt... bennem ez maradt meg így régebbről Nagyon boldog

Egy érdekesebb sztori.... helyszín a kollégiumi szobánk... Nagy nyugalomban ülök bent szobatársammal, kopognak. Szólunk: "gyere be!" - nem nyit senki. Forg? szemek Kopog megint: "gyere be!" - megint senki! Nagyon boldog Kopog harmadjára erre szobatársammal együtt ahogy az meg van írva: "gyere már, nyitva van baszki!" Nagyon boldog
Itt jött a meglepi. Nagyon boldog 5 nagyon csinos, miniszoknyás, fehér feszülős pólós RedBull-os 20 körüli promós csaj bejön az ajtón, amit el tudtok képzelni: fekete, barna, 2 szőke, vörös. Nagyon boldog "sziasztok srácok! Kértek egy RedBull-t?" Nagyon boldog nah mondom fasza... kupi ezerrel nemlényeg. Azt tudni kell minden pókom az asztalomra volt kipakolva, mint mindig. Gekkókkal együtt. Az egyik meglátja... úristen mik azok! Sokkolt És ahelyett hogy "picsáskodtak" volna, szépen odajött mind az öt. Szinte körbeálltak és kérdeztek. Meg kellett nekik mutogatni az összes állatot. Tök érdeklődőek voltak... az állam meg majd leesett... legalább 20 percet voltak a szobánkba. Aztán szépen elbúcsúztak, az egyikkel még beszélgettem pár mondatot, aztán ő is lelépett. Aztán elgondolkodtam, hogy ezekkel tök jól lehet csajozni! Nagyon boldog Nekik tetszett! Vicces

Nekem annál inkább! Csak telszámot nem kértem... Szomor? Nagyon boldog
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Aug. 13. Pént., 09:01    Hozzászólás témája: idéz

remélem ez a hirdetés plazarol csak vicc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sziasztok!

Eladók az alábbi pókok,terráriummal,vagy anélkül!

Holothele Incei (adult nőstény)
Aphonophelma Canniceps (nőstény,6cm lábfesztáv)
P.Cambridgei ( nőstény,12 cm lábfesztáv)
P.Cambridgei pár (nőstény-12 cm lábfesztáv,hím- 15 cm lábfesztáv)
P.Ornata (nőstény,több mint 20 cm lábfesztáv)
Darázspók (4 cm lábfesztáv)

Csere nem érdekel!
Tel:06/20 988-0405
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Ez tök jó. x) Gondolom nagyon jó érzés volt, hogy rád figyel egy csomó ember miközben a pókokról beszélsz. x] Jó, hogy ilyesmi is előfordul, nem csupán a szokásos reakciók. Lehet vonatokon kéne propagálni a madárpókokat ;>
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 13:59    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Mivel buszon ritkán utazok, így nekem többnyire csak vonatos sztorik jutottak Vicces

Egyik ilyen volt, amikor négy pókkal a tatyómban szálltam fel a Keletinél a gyorsra, ami Sopron felé ment. A táskámban két 7 vedléses P. antinous csaj, egy szintén 7 vedléses E. murinus csaj és egy semi-sub körüli machalla csajszi. Az antikat és a murit petitpiere őrizte nekem a nyáron, a 2009 szeptemberi börzén kaptam őket vissza tőle.

Namost, vonaton ekkor még irdatlan meleg volt, így a pókokat szépen kipakoltam magam mellé az ülésre. Lassan elkezdtek felszálingózni az emberek és mire elindult a gép, a kocsiban ahol ültem, már jónéhány utas volt. Gondoltam kicsit szundítok amíg a kaller oda nem ér, de az alapzaj ezt nem tette lehetővé, így képzelhetitek mennyien lehettek Mosoly Jön a kaller, adom neki a jegyet, mire vet egy pillantást a legfelső dobozra, amiben tisztán lehetett látni az egyik antit.
Kérdi, hogy ez micsoda, ami a dobozban van? Mondom neki, hogy madárpók. Hirtelen az alapzaj jelentősen csökkent és sok szempár szegeződött a mellettem lévő dobozokra Mosoly Vártam, hogy a kaller gyorsan alákarcolja a jegyem és továbbáll, erre leült velem szemben és elkezdett kérdezgetni a pókokról, közel egy órán át beszélgettem vele Nagyon boldog Az volt a legjobb, hogy amíg a kallerral dumáltam, az alapzaj szinte telljesen megszűnt és valamennyi utas a beszélgetésünkre figyelt Nagyon boldog

Másik sztori, amikor a blondi nősténnyel indultam haza, szintén Keletiből vonattal. Felvezetésnek hasonló, mint előbbi történetben, leültem, pók kitesz magam mellé, emberek szivárognak a vonatra. A vonat indul, én bámulok ki az ablakon. Kaller jön, kezeli a jegyet, de a pókra ügyet sem vetett.
Kint elég hideg volt, ezért a vonaton ment a fűtés és abban a kocsiban ahol ültem, brutál meleg volt. A blondinak láthatóan nem tetszett ez a nagy hőség és eléggé mocorgott a dobozban, így néha kézbe vettem, felpattintottam a doboztetőt és ráfújtam a pókra, ezzel igyekeztem kicsit enyhíteni a meleget a dobozában. Néhány utas, aki mellettem ült, végignézte ezt a procedúrát, és mivel a doboz átlátszó volt, tisztán lehetett látni a hatalmas nőstényt, mire elkezdtek sugdolózni, elcsíptem pár szófoszlányt is: " azt nézd, a srácnál mekkora pók van!" "jesszus, az igen" meg hasonlók Nagyon boldog
Nemsokkal mellettem ült egy pár, amikor arra néztem, láttam, hogy a srácot ismerem a sulimból Nagyon boldog Vele kezdtünk el dumálni pókokról, skoreszokról stb.
És szintén jó hallgatóságnak bizonyult az utasközönség, mert rövid időn belül csak a kettőnk hangja volt hallható az utastérben Nagyon boldog

hehe ...
vicces storik. jót nevettem rajtuk.
még jó hogy nem kezdtek menekülni az utasok:D
wáá ott egy pók fuj fussunk wáá meg egy kaller attól is meneküljünk.. Nagyon boldog
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

jancsi írta:
Anarchist írta:
Én elmondtam volna neki. Bár lehet, hogy ez csak a ösztönös polgárpukkasztási kényszeremből adódik.
Múltkor feljött hozzánk az arachnofóbiás dobosunk. Tudta, hogy vannak pókjaim ígyhát félve jött be a szobába.
De amikor meglátta őket tök közel mert menni a üveghez, meg végignézte az etetést is.
Szóval lehet, hogy jó terápiát adtam neki Mosoly

Ez az oszlassunk minél több előítéletet! Én is mikor mondtam haveroknak, hogy lesz:De hát az megöl bazmeg Sokkolt azóta már sikerült egész reális képet kialakíttatnom velük ezekről a pókokról

Nekem is mit le nem rendezett az egyik ismerősöm... Mikor megtudta, hogy vannak pókjaim, egyből azzal jött, hogy kiszedettem-e már a csáprágóit -.-' Úgy gondolta, hogy ennek hiányában akut életveszélynek vagyok kitéve, de meghagytam neki ezt a kis borzongást.
Más kérdés, hogy kutyák miatt sokkal többen halnak meg (ugye madárpókok miatt nem igazán). ^^

Egyébként lenyűgöző, hogy mennyire keveset tudnak az emberek az állatokról, és magáról a világunkról. Pedig az iskolában van biológia, földrajz, történelem, és egy halom tantárgy, ami ezen segíthetne. x)
Vissza az elejére
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
cseviktor írta:
"állatkereskedés".... megkérdem van e tücsök?..... -Micsoda??? tücsök??? miért tartanánk tücsköket???dehogyis lesz itt tücsök a franc se fogja egésznap hallgatni ahogy ciripelnek.....és az eladónéni folytatta az újságolvasást.....szép nyugodtan..... Hozzáteszem az állatkereskedés itt várpalotán megragadt azon a szinten hogy van kutyamacska kaja teknős meg hörcsög és kész! van 2 bolt is mindkettő detto... másik sztori... másik helyi állatkereskedés....megkérdem tudnak póknak terráriumot van e vagy rendelni lehet e...mire az eladó... "MI? póknak terrárium????ilyenről még itt nem is hallottam! hát az ugyan nincs itt és nem is lesz!"
ennyit a 2 várpalotai állatkereskedésről... néha úgyérzem hogy nem az eladó akar a kedvembenjárni hanem majdhogynem elküld a búsba ha olyant szeretnék ami nincs vagy neaggyisten rendelni kéne.... jöhetne már egy generációváltás állatkereskedésből a környéken mert elég elkeserítő a helyzet...

csv

pókos témában ha állatkereskedés akkor max eleség/talaj, az is ritkán, ha egy mód van inkább nagytételben börzékröl. jobban jársz ugy.

A zoodomban(lurdy, campona) árulnak mindenféle cuccot, ami jól jön. Igaz elég drágán van a nagyrészük, de azért találni jó fogást is. x) 15 literes tőzeget is itt szoktam venni. Van mindenféle eleségállat is, de sajnos csótányt nem tartanak. x/
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 07:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Buszos sztorit egész könnyű összehozni. Mosoly Nekem is sikeredett egy kettő. Pl vittem haza 3 nagyobbacska egeret a kígyónak a buszon. Egy kicsi karton dobozban kaptam meg őket. Buszon ücsörögve meg azt vettem észre, h mozog a táskám... Na mondom ez extra király. Nézek bele óvatosan, erre az egerek ott hepajoznak a tatyómban... Már a boltban sem tartottam jó ötletnek... Alig bírtam benne tartani őket, h ne a buszon rohanjanak szerte, mert meglincseltek volna.
A másik hasonló történetem pedig az volt mikor a velu nagy nőstimet vittem haza. Azt is a kis oldaltáskámban vittem. Kicsit mocorgott a teteje a dobozának. Mikor felszálltam a hévre egy pali meglökte a táskámat a doboz teteje meg lepattant. Na mondom remek... Annyi szerencsém volt, h a kislány meg volt szeppenve ahhoz, h parádézzon nekem a héven, de akkor még nem ismertem a temperamentumát. Most már tudom, h előbb állok én támadóba, mint ez a csaj! Nagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
jancsi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 18:26    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Én elmondtam volna neki. Bár lehet, hogy ez csak a ösztönös polgárpukkasztási kényszeremből adódik.
Múltkor feljött hozzánk az arachnofóbiás dobosunk. Tudta, hogy vannak pókjaim ígyhát félve jött be a szobába.
De amikor meglátta őket tök közel mert menni a üveghez, meg végignézte az etetést is.

Ez az oszlassunk minél több előítéletet! Én is mikor mondtam haveroknak, hogy lesz:De hát az megöl bazmeg Sokkolt azóta már sikerült egész reális képet kialakíttatnom velük ezekről a pókokról
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 17:28    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Buszos sztorim nekem is volt...
Hoztam át a genimet a határon. Elég nagy már őkelme és egy üres nutellás dobozban hoztam (átlátszó), a terkót meg a haverom hozta kocsival utánunk.
Lényeg ami lényeg, odaült mellém egy hölgy, aki zabálta a csokit meg olvasta a Kiskegyedet vagy valami hasonót. Olyan pöffeszkedő, csupa kölni nőszemély. Útközben megszomjaztam és a táskámból előbb Gyurit kellett kivennem, hogy a vízhez jussak. A nő odanézett és úgy elfehéredett, azt hittem elájul. De nem szólt semmit. Mielőtt leszállt volna azért megjegyezte, hogy igen élethű volt az a pókutánzat a dobozban, majdnem elhitte, hogy igazi, de mégsem, mert nem mozdult meg. és különben is jól tudja, hogy ekkora pókok nem léteznek.
Nem akartam, hogy visitva rohanjon le a buszból szal nem mondtam neki meg az igazat.

Nevet?
jancsi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

igen én még csak 1x voltam börzén(mert csak októberben lesz 1 éve hogy madárpókozok) és ott szereztem be az állataimnak előre terráriumot, bújkálót. mert nálunk nem nagyon lehet kapni, meg hát sokkal drágább is.. sajnos a pók is nagyon drága, első 2pókomat állatkereskedésből vettem.
Most figyeljetek!
Smithi, 7vedléses(nőstény, mint később kiderült) 7000HUF
1V emilia:3000HUF
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 14:44    Hozzászólás témája: idéz

Jó történet Nagyon boldog
Engem a tavaly szeptemberi Terraplázáról hazafele jövet nézett nagyon egy fiatal srác. Anyukájával utazott, én meg a pókos dobozokat a mellettem lévő ülésen hagytam. Megkérdezte mik vannak benne. Mondtam neki, hogy pókok. Anyukája arca eléggé eltorzult valamint a körülöttem ülők is mind hirtelen rám néztek.
Erre a 14-15 évesnek kinéző kis srác előkapott a táskájából egy dobozt amiben egy sikló volt. (nem is értettem anyukája megrökönyödését)
Mivel a doboz átlátszó volt ezért a buszon mögöttünk utazó rendkívül népes, nem éppen igényes ,,nemzetiségi" család is elhallgatott hazáig.
Azóta mindig az ülésen utaznak a pókok Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

még tavaly összel a san marcoi börzéröl busszal mentem haza,spider007-el egyetemben, és ott volt a kezemben a nagy iheringi nöstény, mire kiértünk peströl már a fél busz ott sündörgött körülöttünk és záporoztak a kérdések Mosoly tök jo volt Mosoly
BENYOOO
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Anno mentem haza állatkereskedésből és vetem tücsköt meg csótányt. vittem őket haza zacsiba , és a buszon egy idősebb nő nagyon elszörnyedve nézte a zacskó tartalmát. amikor odafordultam undorodva megkérdezte minek viszem ezeket én meg válaszoltam hogy vacsorára mert elfogyott otthon az egér csak hogy kicsit fokozzam az undorát...erre a nő a busz másik végébe ment:DNagyon boldog
Üdv.:Bence
Vissza az elejére
Profil üzenet website
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

cseviktor írta:
"állatkereskedés".... megkérdem van e tücsök?..... -Micsoda??? tücsök??? miért tartanánk tücsköket???dehogyis lesz itt tücsök a franc se fogja egésznap hallgatni ahogy ciripelnek.....és az eladónéni folytatta az újságolvasást.....szép nyugodtan..... Hozzáteszem az állatkereskedés itt várpalotán megragadt azon a szinten hogy van kutyamacska kaja teknős meg hörcsög és kész! van 2 bolt is mindkettő detto... másik sztori... másik helyi állatkereskedés....megkérdem tudnak póknak terráriumot van e vagy rendelni lehet e...mire az eladó... "MI? póknak terrárium????ilyenről még itt nem is hallottam! hát az ugyan nincs itt és nem is lesz!"
ennyit a 2 várpalotai állatkereskedésről... néha úgyérzem hogy nem az eladó akar a kedvembenjárni hanem majdhogynem elküld a búsba ha olyant szeretnék ami nincs vagy neaggyisten rendelni kéne.... jöhetne már egy generációváltás állatkereskedésből a környéken mert elég elkeserítő a helyzet...

csv

pókos témában ha állatkereskedés akkor max eleség/talaj, az is ritkán, ha egy mód van inkább nagytételben börzékröl. jobban jársz ugy.
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

csv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Boss
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 22:09    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Nevet? Mr. Z?ld
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
Pit írta:
Ma bementem kis dobozokat venni egy vendéglátó-kellékes boltba (Bp. Király utca és Izabella utca sarkán), természetesen kispókoknak. Nagyon boldog

Mondom a hölgynek:

- Átlátszó kisdobozokat szeretnék.

- Mi kerül bele?

- Kispókok! Nagyon boldog

Erre a várakozással ellentétben semmi meglepetés a szemében... a válasz:

- Falakóknak ezeket szokták vinni, Talajlakóknak ezeket, nagyobbaknak ezeket, ...

És mutatott vagy 8 félét. Sokkolt
Hát meg kell hagyni van kultúra! Nagyon boldog
Mellesleg nagyon jó bolt a magunkfajtáknak, ajánlani tudom! Nagyon boldog

eltudom képzelni hogy milyen fejet vágtál mikor oda hozta a dobozokat Sokkolt Nagyon boldog

már csak az tette volna fel az í-re a pontot ha kérdezte volna hogy avinak vagy pöcinek lesz. Nagyon boldog
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
Ma bementem kis dobozokat venni egy vendéglátó-kellékes boltba (Bp. Király utca és Izabella utca sarkán), természetesen kispókoknak. Nagyon boldog

Mondom a hölgynek:

- Mi kerül bele?

- Falakóknak ezeket szokták vinni, Talajlakóknak ezeket, nagyobbaknak ezeket, ...

eltudom képzelni hogy milyen fejet vágtál mikor oda hozta a dobozokat Sokkolt Nagyon boldog
Pippi
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Sziasztok!
A múlt héten történt,hogy ahova járok kisállatkereskedésbe,nem volt tücsi így elmentem egy másikba.Ott kiváncsiságból megkérdezte a kishölgy kinek lesz,mire én madárpókoknak.
Na elkezdett fújjogni meg minden felé torzult az arca,erre a kollégája elkezdte,hogy egy újságpapírra hogy ütné agyon.Mondom neki egy közel 20cm-es pokot nem nagyon lehet már újsággal agyonütni,erre a csaj ,ő rámenne a vasalóval,azt biztos nem bírná,és elkezdtek röhögni.
Nos ilyen emberek is dolgoznak kisállatkereskedésekben,mert csak a guppi meg az aranyhal lehet házikedvenc ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
"Nagy az isten állatkertje..."Következő mi lesz? Az autósboltos fel akarja robbantani az autómat, mert nem suzuki??
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 11:07    Hozzászólás témája: Sztoritopik idéz

Az a nagy baj, hogy alkotmányos jogon bárki lehet akármekkora állat egészen addig,
amíg nem sért vele fizikálisan senkit.
Ezt a cikket a napokban olvasgattam, szerintem eléggé érdekes, nekem sokmindent más megvilágításba helyezett Mosoly

http://zona.hu/article/2036/rengeteg-a-pszichopata-a-felso-cegvezetok-kozott.html

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Feb. 25. Csüt., 09:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A múlt héten történt,hogy ahova járok kisállatkereskedésbe,nem volt tücsi így elmentem egy másikba.Ott kiváncsiságból megkérdezte a kishölgy kinek lesz,mire én madárpókoknak.
Na elkezdett fújjogni meg minden felé torzult az arca,erre a kollégája elkezdte,hogy egy újságpapírra hogy ütné agyon.Mondom neki egy közel 20cm-es pokot nem nagyon lehet már újsággal agyonütni,erre a csaj ,ő rámenne a vasalóval,azt biztos nem bírná,és elkezdtek röhögni.
Nos ilyen emberek is dolgoznak kisállatkereskedésekben,mert csak a guppi meg az aranyhal lehet házikedvenc ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Feb. 24. Szer., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Mondom a hölgynek:

- Mi kerül bele?

Moderátor

Elküldve: 2010 Jan. 22. Pént., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Ancienza írta:
Nem.
A vicces ebben az, hogy mekora autóval jár az illető...

Akkor a pénztárcája jóval vastagabb mint az esze. Mosoly Zavarban lev?
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 22. Pént., 06:50    Hozzászólás témája: idéz

Nem.
A vicces ebben az, hogy mekora autóval jár az illető...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bufy18
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Jan. 22. Pént., 04:22    Hozzászólás témája: idéz

Ancienza írta:
Egy ismerősöm ajánlgatja a guppikat, mert már nem fér el tőlük az akváriumban.
Gondoltam hátha megeszi a pók.
Lementem a helyi halashoz, aki haver valamilyen szinten.
Kérdeztem tőle, mivel tudom hogy ők is foglalkoztak már sokféle álattal, hogy vajon a pók megenné-e a halat.
Válasz: " Szerintem igen, de bele akarod rakni a pókot az akváriumba?"
Öööööö. Szerintem dobhatsz újból

Hát én erre biztos halál komolyan azt mondtam volna hogy: dehogy is, hát a póknak is van saját terkója, inkább azt felöntöm vízzel hogy bele tudjam tenni a halat... Nevet?

Az a vicces hogy ilyen emberek állan az állatkereskedésbe a pult mögöt...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jan. 19. Kedd., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

Ancienza írta:
Kérdeztem tőle, mivel tudom hogy ők is foglalkoztak már sokféle álattal, hogy vajon a pók megenné-e a halat.

Még ha hercid lenne megfelelő terkóval,ez nem is lenne akadály... Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 19. Kedd., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nálam a grossánál pont fordítva van! Ha betömöm a száját, akkor szokott felhagyni az én szivatgatásommal! Nagyon boldog Úgyhogy jól szokott jönni a kajáltatás. A diversipes is nyugisabb, ha közben egy tücsköt ölelget. Az más kérdés, h figyelni kell mihez nyúlunk bent náluk.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Raror01
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 09:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Tegnap este volt egy kis parám.
Bedobtam egy csótányt az Emiliámnak, aminek elkapása nem tartott sokáig neki.
Be is vitte a búvóhelyre, ahogy szokta és el kezdte falatozni.
Etetés előtt pókom takarította lakhelyét, és ahogy szokott kihozott egy kis göngyöleget a pecója elé.
Gondoltam míg eszik kiszedem azt a kis szemetet.
Csak annyi volt a dologban a negatív, hogy pókom nem végzett teljesen a takarítással, így még kis háló a göngyölegből maradt bent a búvóhelyen és azon csücsült őfelsége.
Amikor megmozdítottam a pók kinyúlt a búvóhelyről és rákoppantott a csipeszem végére jelezvén, hogy "azon ülök te bunkó" Nagyon boldog
A lényeg, hogy a pók is meg én is olyan szinten megijedtünk, hogy csak na.
De én biztos jobban mint ő.

Tanulság:
Kaja közben nincs buzera Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 16:25    Hozzászólás témája: idéz

Csak hozzáteszem,hogy nem stresszelés szempontjábol szoktam bömböltetni a zenét,gondoltam,hogy nem tesz jót a pókoknak,ez régebben egyik ismerősömtől is kérdeztem,hogy ilyenkor mi a helyzet,zavarja e őket.Alapbol nem szoktam hangosan túráztatni a zenét,csak nagyon ritkán,főleg amióta tudom,hogy ez a pókoknak sem tesz jót!!
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 15:18    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szia Kokon!

Én sem a kifejezett ablaktörő hangerőre gondoltam. Hanem az a hallgatható állapot. Azt gondoltam, h nem a zenét figyelik, hanem a rezgéseket, amiket kelt. Gondolom én. Mindenesetre most többen reagáltak az Evenescencere.
http://www.youtube.com/watch?v=hOvgR_mWGco&feature=related Laza http://www.youtube.com/watch?v=ueiOqaSvHp0&feature=channel Laza http://www.youtube.com/watch?v=WuKDHNPs4V8&feature=related Laza Nálam pl ezek, amik meghozzák a kívánt hatást! Nagyon boldog De amúgy odaverőses a mutatott klipped is! Kacsint?

Üdv.

A Whitesnake nekem is egyik kedvenc! Jóféle zenék ezek. Bár nekem jelenleg a linkelt zenei stílus viszi a pálmát! Hwesta, itt egy másik link, kíváncsi vagyok ehhez mit szólsz:

http://www.youtube.com/watch?v=rYMupc564zE

Az állatok hangfalakkal való zargatásához hozzászólva, amit Hawk és Pit írt, az teljességgel igaz! Tényleg bestresszeli a pókot, nálam ezért nincshangfal közelében egy terkó se plusz a hangerő... vigyázni kell! Bár... mindenki úgy tesz, ahogy gondolja.

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

zsolthubicsak írta:
Ez a kérdés bennem is már régóta felmerült,hogy vajon mennyire zavarhatja a pókokat a hangos zene,meg pláne a hangfal által keltett rezgések!Még jó múltkor tapasztaltam egy olyat,hogy túráztattam a zenét,és a hangfal melletti polcon volt a 7v.-es B.sabulosumom,ami a nagyobb rezgésekre támadó állással reagált Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog röhögtem rajta,ahogy ott rámozdulgatott a rezgésekre Nagyon boldog Nagyon boldog

Erről régebben volt szó...
Leginkább a talajrezgésekre, és a légmozgásra specializálódtak az érzékszerveik, ezért nagyon érzik, sőt, nagyon is zavarhatják őket...
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

végülis bizonyára jo szórakozás az állatok ilyetén kinzása. Lehet ök is jot röhögnének ha forditott esetben mi lennénk egy üvegkalitkában néhány 20m-es hangfal közelében ami full hangerön menne Kacsint?
Vissza az elejére
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 14:41    Hozzászólás témája: idéz

Ez a kérdés bennem is már régóta felmerült,hogy vajon mennyire zavarhatja a pókokat a hangos zene,meg pláne a hangfal által keltett rezgések!Még jó múltkor tapasztaltam egy olyat,hogy túráztattam a zenét,és a hangfal melletti polcon volt a 7v.-es B.sabulosumom,ami a nagyobb rezgésekre támadó állással reagált Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog röhögtem rajta,ahogy ott rámozdulgatott a rezgésekre Nagyon boldog Nagyon boldog
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 12:02    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Az én állataim a Subscribe-ra indulnak be igazán,akárcsak én Nagyon boldog bár a roseának mindegy mi szól.teljesen passziv mindenre...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

Szia Kokon!

Én sem a kifejezett ablaktörő hangerőre gondoltam. Hanem az a hallgatható állapot. Azt gondoltam, h nem a zenét figyelik, hanem a rezgéseket, amiket kelt. Gondolom én. Mindenesetre most többen reagáltak az Evenescencere.
http://www.youtube.com/watch?v=hOvgR_mWGco&feature=related Laza http://www.youtube.com/watch?v=ueiOqaSvHp0&feature=channel Laza http://www.youtube.com/watch?v=WuKDHNPs4V8&feature=related Laza Nálam pl ezek, amik meghozzák a kívánt hatást! Nagyon boldog De amúgy odaverőses a mutatott klipped is! Kacsint?

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Érdekes a pókok műkedvelői mivolta! Nagyon boldog Majd minden pókom más zenét szeret. Most Evenescece-re a velutina indult be. A versim a whitesnake-et szereti, a grossám meg a Nightwisht! Nagyon boldog Valahogy beindulnak ezekre a zenékre. Velum most mászkál, pakolgat, szövöget. Eddig passzívan csimpaszkodott. Legalább már eltaláltam az ő ízlését is! Nagyon boldog Érdekes ez, h így válaszolnak a zenék rezgésére! Mint a topikban a smithi. Csak ezek nem dobolni kezdenek, hanem aktívak lesznek. Na az egyik törpi versim is elkezdett nyüzsögni! Nagyon boldogNagyon boldog Csak az a furi, h ő elméletileg vedleni készül. Furi lenne, ha dobna egy gúnyát a zenére! Ha ezt tudom előbb elindítom neki! Nagyon boldog Gondoltam elmesélem a zenekedvelő pókjaimat!

Üdv.

Szerk.: Na rákezdett az Avi avim, metallicam, E. Murim is. De érdekes, h így felbuzdultak. Sokkolt

Szia Hwesta! Mosoly Egyébként tényeg érdekes az amit mondasz és felettébb nem hülyeség! Hasonlókat én is megfigyeltem régebben. Mivel nálam non-stop dübörög a metal, így néha én is mefigyeltem hasonlókat, bár ha nem is a zenével, lehet inkább a hangerő az ami talán közrejátszik. Észrevettem, hogy a hangos zenét nem szeretik az állatok, pedig nekem messze vannak a hangfalatól. De amikor az emberi fül szmára is kellemes hangmennyiség jön le, azt tökre csíipolják nekem is, mert nem bújnak el!
Ma erre tesztelem őket: http://www.youtube.com/watch?v=dG7Rl3qxUqY&feature=channel

Szép napot! Mosoly
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 10:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Érdekes a pókok műkedvelői mivolta! Nagyon boldog Majd minden pókom más zenét szeret. Most Evenescece-re a velutina indult be. A versim a whitesnake-et szereti, a grossám meg a Nightwisht! Nagyon boldog Valahogy beindulnak ezekre a zenékre. Velum most mászkál, pakolgat, szövöget. Eddig passzívan csimpaszkodott. Legalább már eltaláltam az ő ízlését is! Nagyon boldog Érdekes ez, h így válaszolnak a zenék rezgésére! Mint a topikban a smithi. Csak ezek nem dobolni kezdenek, hanem aktívak lesznek. Na az egyik törpi versim is elkezdett nyüzsögni! Nagyon boldogNagyon boldog Csak az a furi, h ő elméletileg vedleni készül. Furi lenne, ha dobna egy gúnyát a zenére! Ha ezt tudom előbb elindítom neki! Nagyon boldog Gondoltam elmesélem a zenekedvelő pókjaimat!

Üdv.

Szerk.: Na rákezdett az Avi avim, metallicam, E. Murim is. De érdekes, h így felbuzdultak. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu