Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sztoritopik

Sztoritopik

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 21. Pént., 12:08    Hozzászólás témája: idéz

Pitnek hála gazdagodtam egy A.geniculátával. Ami segített átértékelni az eddig agresszívításról és pókokkal való óvatos bánásról való fogalmamat. Mosoly

Történt az, hogy úgy ítéltem meg, át kéne rakni egy másik dobozba, mert eléggé tele volt mindenféle maradványokkal (vedlés, kajamaradványok) a talaj. Éppen nemrég hoztam el 2 toronyterkót az üvegestol, beleraktam a mostani dobozát, meg a leendot, kinyítottam mind2öt (azért a terkóba, ha balul sül el vmi, akkor ne tudjon elszökni), én naívan gondoltam, majd úgy ecsettel átterelgetem, ahogy az emiliát szoktam (azóta már csepelball-nál tartozkodik), na de a kedves geni úgy rámart az ecsetre, ahogy közelítettem felé, hogy el sem akarta engedni lógott rajta. Majd a már eddig pöciknél bevált, muanyag flakon levágátt felsorésze, pókra ráborít, majd vmi kemény lap alá, módszerral átraktam az új helyére, akkor meg az a piszok nem akart kijönni belole. Ráadásul azt figyeltem, meg hogy nagyon jó mászó, úgy megkapaszkodott az muanyagüveg falán, ahogy még a fasciáta, sem a pederseni nem tudott.

Köszönöm Pit neked ezt a rosszcsontot, remélem hozzá fogok tudni szokni, meg tanít ilyen agresszív pókkal bánni.

Üdv. Nagyon boldog

megj.: Ilyen viselkedést még se a chrománál, pederseni, fasciata, irminia, sp. blue, emiliánál nem tapasztaltam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 09. Pént., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Mákor azért megvárja megfelelo körülményeket gondolom, jó nagy tulélok ezek a csótányok. Ezt mások megfigyelték már? Pit veled csak most történt?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 09. Pént., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

Ez nem annyira poénos történet...
A Hatalmas lividum nostényemet, gyakran kifejlett argentincsótánnyal etetem...

Egy ilyen termetes csótány nostényt tettem be neki...
Rendre kimászott az üregébol, a és könnyuszerrel elkapta a csótányt.
Mire az haláltusájában! Egy egész petecsomót préselt ki magból...

Milyen ösztönök ezek???
Amikor tudta, hogy vége, még "katapultálta" a "génjeit"!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 15:41    Hozzászólás témája: idéz

Hogy ne ismerném Baungarten Zsolti, a magyar Forma 1 koronázatlan királya, és hát Gerhart Schroeder német kancellárt sem kell bemutatni
Egyébként Koka ezért nem válaszolsz már több mint egy hete a privimre, mert nem voltál itthon?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 15:32    Hozzászólás témája: idéz

Na ha sztoritopic, akkor mesélek:

Hétvégén voltam a hammi börzén Németországba!
Olyan emberekkel találkoztam mint Baungarten, Peterklaas,Schroeder! Gondolom tudjátok ki ezek!
már ezért megérte elmenni olyan messzire, eszméletlen sok fajt láttam, olyanokat is amiket éloben eddig nem. Aki volt már pl. A BNV börzéken az azt a területet szoroza meg min.5-el, és adjon hozzá több ezer vevot! Igen direkt irtam vevot, nem nézelodo, VEVO!
Megismerkedtem sok külföldi tenyésztovel.
Sajna erre a börzére színte képtelenség annyi pénzt vinni amit nem tudnál elkölteni, és én csak a subadult adult állatokra gondolok. Az árak olyanok mint hazánkban, de ha elég szemfüles vagy elkaphatsz egy két "akciót".
Igaz ami igaz, 1200 km-t kell utazni, de én azt mondom megéri.
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 11:29    Hozzászólás témája: idéz

Nekem ezért nem szimpik ezek a földbe leásó eleségek. Jól összetúrják a terkót.
Nem minden esetben ássák ki a pókok. Ezek a lárvák nagyon ügyesen mozognak a felszín alatt, napokig el vannak észrevétlen, a pók meg közben enne, van hogy eszik is mondjuk tücsköt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 11:17    Hozzászólás témája: idéz

2 napja beadtam a chromámnak egy rózsabogárlárvát, azt hittem megette de nem, mert amikor arra jártam legközelebb nem volt ott. Tegnap kapott egy másikat is. 5 perc múlva nyomát sem láttam pedig a hálójába raktam, ami a terrárium bal hátsó sarkába van.

Tegnap este nézem, miért van megsüllyedve az itatótál bal oldalt elol. Hát elveszem nézem, mozog a föld, majd odanyúlok csipesszel és ott volt az egyik lárva.
Elobb 10 perce néztem meg, bent van a pöci fasciatam egy befottes üvegben a jobb elso sarkában a terkónak, fölemelem. Kicsit megmozgattam a földet egy kanállal és mint a másiknál láttam hogy ott mozog vmi. Meglett a másik elbújt lárva is. Mosoly

Tapasztalat: Ha lebújnak a föld alá, akkor vmi nehéz tárgy alatt lesznek 1-2 nap múlva, ha nedvesebb a föld ott, akkor még nagyobb az esély. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jún. 23. Szomb., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Vizesedény!!!!

A cambridgei fogta a kokon,, egy hétig nem voltam otthon, kiszáradt a t?zeg..... Amikor hazaértem, adtam neki izet a táljába, rögtön megfogta, kiborította. Adtam neki újra, megint kiborította, aztán megfogta a kokont, és fölétartotta. Nagyon jó anya volt.Nagyon boldog
Tökéletes lett a kokon.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 22. Pént., 08:20    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is szokták vonszolni a Brachypelmáim a vizes edényt, de ennyire nem ragaszkodnak hozzá. Hagyd hogy játszon vele rakj be egy másikat és abba rakjál vizet.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
carabus
Látogató

Elküldve: 2007 Jún. 21. Csüt., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Lenne egy kérdésem.
A boehmim védelme alá vette a vizes edényét.
Pl.: néhány napja mindenhova magával vitte amerre ment, és a végén búvóhelye mélyén találtam meg. VAGY nehezen tudom újratölteni, vagy teljesen kicserélni a vizet mert mindennek nekimegy, kb. egy hete majdnem kikapta a kezemb?l a csipeszt amivel ki akartam venni az edényt.

Ny Ez mennyire általános a pókoknál, hogy vmire ennyire vigyáznak /leszámítva a petéket/?
Ha nem általános, akkor a "fiatalság, bolondság" számlájára írható(6 vedléses), vagy én csinálok vmit rosszul K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Máj. 22. Kedd., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

és mit hallotatok a mobilos szunyogriaszto programokrol?van ezeknek valami hatásuk vagy kamu az egész?
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Máj. 22. Kedd., 06:31    Hozzászólás témája: idéz

Soha semilyen rovarirtószert, ne használjatok!!! A pókok nagyon érzékenyek minden féle vegyszere, tutti dögrovás bármilyen rovarirtó!!!

Én max, légypapírt használok, az még a kis t?zeglégy formáció állatokat is összeszedi.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen, elég ijeszt?. Más megoldást kell keresni....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

halló!
na akkor, akinek pókja van, ne nagyon vegyen ijen elektromos szúnyogirtót:
http://www.saralee.hu/adatlapok/Chemotox%20Elektromos%20szunyogirto.pdf

felhívnám a figyelmet az alábbiakra:
"3.2. Környezetre veszélyes ( akár hibás kezelésb?l adódóan):
Az esbiothrin a piretroid családhoz tartozik, amely az összes hidegvér? állatra rendkívül mérgez? (gerinctelenek, halak, puhatest?ek, méhek rákok,……)"

eza chemotox elektromos szúnyogirtó. de sztem a többire is ez vonatkozik. :S

ígyhát marad a citronella gyertya égetése meg a csapkodás. :S de ha tu vki vmi humánus szúnyogirtót ami nem veszélyezteti a pókocskákat, akkor jelentkezzen. :S
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

EZ TÉNYLEG MARHA JÓ KÉRDÉS, ÉS EZEK UTÁN ÉN SEM FOGOK ILYET VENNI, AZ BIZTOS. NEM KOCKÁZTATOK...
KÍVÁNCSI VAGYOK, MIT MONDANA AZ ELADÓ, HA MEGKÉRDEZNÉM, HOGY A SZOBÁMBAN ÉL? MADÁRPÓKOKRA VAN E VALAMILYEN KÁROS HATÁSSAL:D
VÉGIGOLVASVA EZT A TOPICOT LÁTOM, HOGY NEM CSAK ÉN VAGY OLYAN BÉNA HOGY MEGSZÖKÖTT A MURINUSOM:D
MÉG A 2006- OS DECEMBERI BÖRZÉN VETTEM FRANKÓTÓL, ÉS OLYAN ÜGYES ÉS OKOS VOLTAM, HOGY EGY NAGY UBORKÁSÜVEGBE TETTEB BELE, AMÍG NEM SZERZEK NEKI TERRÁRIUMOT...
MONDANI SEM KELL, HOGY TELJESEN TELESZ?TTE...
GONDOLKODTAM HOGY SZEDJEM KI ONNAN, DE NEM TALÁLTAM JOBB MEGOLDÁST, MINT HOGY EGY ZACSKÓT HÚZTAM AZ ÜVEG SZÁJÁRA, ÉS ÚGY RÁZTAM KI BEL?LE A MURINUST... KÚRVA NEHEZEN JÖTT KI BEL?LE....
AMIKOR KIJÖTT, AKKOR ELKEZDETT ROHNAGÁLNI A ZACSIBAN, ÉS TERMÉSZETESEN, KI IS FUTOTT BEL?LE, EGYENESEN A SZEKRÉNY ALÁ...
KINYITOTTAM EGY CALLSTOKOT KB 1.5MÉTERESRE, ÉS AZZAL PISZKÁLTAM LE A SZEKRÉNY ALÓL A FALRÓL...
EKKOR SZEMBE FUTOTT VELEM, DE MÁR KAPTA IS A JÓL MEGÉRDEMELT DOBOZT A FEJÉRE:D UTÁNA MÁR BELETUDTAM RAKNI A TERRÁRIUMBA, BÁR AZ SEM VOLT KÖNNY?....SOHATÖBBETNEMVESZEMKI:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 09:27    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Csá!

Az utóbbi napokban kezdenek az idegeimre menni a szunyogok, valahogy felénk van és a lépcs?házból sok bejut a lakásba. Arra gondoltam veszek velemi konektorba dugható folyadékos, vagy lapkás szunyogrisztót. A kérdés az van-e ezeknek a kütyüknek hatása a pókjaimra? veszélyes-e rájuk nézve?

El?re is köszi.

Na ez jó kérdés!

Én biztos nem vennék... Zavart
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

Csá!

Az utóbbi napokban kezdenek az idegeimre menni a szunyogok, valahogy felénk van és a lépcs?házból sok bejut a lakásba. Arra gondoltam veszek velemi konektorba dugható folyadékos, vagy lapkás szunyogrisztót. A kérdés az van-e ezeknek a kütyüknek hatása a pókjaimra? veszélyes-e rájuk nézve?

El?re is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 30. Pént., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

Hát ? 10 cm-nél nem zuhant magasabbról, viszont annál nagyobb poén volt! Nagyon boldog
Kb. úgy jött ki a jelenet, mikor egy macska K...a nagyot esik és utána sért?dötten feláll, gondolva, hogy ? megszégyenült!
Vissza az elejére
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 30. Pént., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Nevet?
Nekem az albom elsett le párszor a 30 centi magas terkó faláról. Azért is nem csináltatok már talajlakónak olyan magasat....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 29. Csüt., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Sokkolt Nevet? Nevet? Nevet? el?fordul Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 09:34    Hozzászólás témája: idéz

Párommal, nézegettük az állatokat...
Kormi (G. pulchra) éppen szövögetett...
Nemsokára vedlik, és szépen elkezte lesz?ni az egész ajtó keretét...

Párom: Milyen precíz mozdulatai vannak!
Én: Hát ez ösztönös! Több millió év tapasztalata!

Ebben a pillanatban, az ajtó tetejér?l olyat esett pofára!
Szerencsétlenül megfordult... és sért?dötten fölállt! (Talán azért mert nem tetszett neki, hogy kiröhögtük)

LOL
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:

Egona: Meg szabad kérdezni melyik bolt ez? (Én a rend?rpalotával szembe lev?vel jártam mindig így. Kértem 10et kaptam 19-21-et, kértem 20at kaptam jóval többet, meg sem próbáltam számolni, mert sokkal több volt mint anno amikor 10 helyett 21et kaptam.) Nevet?

Igen, ?k azok. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Én is tegnap vettem 10 kifejlettet (7 n?stény, 3 hím - megpróbálom szaporítani ?ket). Tegnap rögtön szembesültem vele milyen hangosan tudnak ciripelni. Nagyon boldog

Én egy nagy zöld leguánnal jártam így még anno a Csepel Plázai kisállatkereskedésbe. (Szóltam nekik, mondják tudnak róla, szabad járása van a boltba. Jaa, jó. Mosoly )

Egona: Meg szabad kérdezni melyik bolt ez? (Én a rend?rpalotával szembe lev?vel jártam mindig így. Kértem 10et kaptam 19-21-et, kértem 20at kaptam jóval többet, meg sem próbáltam számolni, mert sokkal több volt mint anno amikor 10 helyett 21et kaptam.) Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Ennél már csak az ajobb, amikor az ember ágya mellett lév? gekkós terkóba berak 8 feket tücsköt, a ciripel? szárnyaikat. Nah akkor szokott éjszaka nagy hangzavar lenni. Gyorsan terkó száét, egész északás tücsökvadászat. Ollóval mindig meg szoktam nyírni a szárnyaikat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
egona
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Nálam most vannak el?ször kifejlett tücsik. Élvezem baromira a ciripelést... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Nem tudom eldönteni, hogy a jányokat adjam el?ször a kis tündérbogaramnak, hogy ne tojják tele a dobozt, vagy a fiúkat, hogy befogják végre...
Ráadásul 10 darabot kértem, erre a boltossrác (egyébként remek szokásukhoz híven) hozzámvágott húsznál is többet. Ezt tuti azért csinálják, hogy legyen méééég állatom, ami megeszi a tücsit. Mosoly
Meg els? vacsi a póknak mindig ingyenes, úgyhogy kaptam vagy 30 darab légyméret?t is a vedlés el?tt álló roseához... Mi lesz itt?! Nevet? Nevet? Nevet?
Beégés is megvolt a vásárlással, ha már sztoritopik. Észrevettem egy gekkót a falon, gondoltam, szólok, hátha már hetek óta keresik. (El?ször nem is akartam semmit mondani, de tesóm er?sködött.)
Srác:
"Tudunk róla, így tartjuk. Házigekkó, szaporodni is szoktak."
Zavarban lev? Zavarban lev? Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
Nekem ha elmászik egy nemsokáig keresgélem. Majd vagy rábukkanok vagy megdöglik és a porszívó megtalálja Nevet?
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

Horror volt az éjszakám Váh ?r?lt

Bizonyára mással is el?fordul, hogy néha-néha etetéskor elszökik a szobában a tücsi. Nos nálam mivel közel a parapet bebújnak alá és a fal tövében a díszléc réseiben keresnek menedéket, a díszlécben ugyanis van egy repedés és egy régi görcs miatt van 1 lyuk is pont a parapet alatt.Pár perc múlva el?másznak és ekkor kapom el ?ket.

Szal tegnap kicsit megmozgattam egy fekete majdnem kifejlett nöstényt a vagans terkójában, hogy mozogjon már, mert 1 napja bent volt és sehol semmi. Olyan gyorsan mozgott, hogy az 1cm résen amire kinyitottam az ajtót ki is szaladt, le földre és be parapet alá, ez volt este fél11-kor. Mondom mindjárt el?jön, ahogy a többi is szokott és elkapom....

Elbújt, másfél óráig sehol sem találtam, szétszedtem a parapetet, átvizsgáltam, rátekertem a kakaót, hátha elbújt valami résében és a h?hatás miatt majd el?jön, sehol semmi. A díszléc lyukjában is matattam sehol semmi. Tanácstalan voltam hol lehet.

Mondom fasza, egy fekete tücsök egyébként is qrva büdös, ha itt kinyúlik nekem hetekig szagolhatom Mosoly

Fél egykor lefeküdtem, de már mindenhol tücsökmozgást láttam....
10 perc múlva rágó hang a díszléc fel?l a parapet alól...újra felkeltem.
Megláttam a fejét a díszléc görcs miatti lyukában! Mondom király!
10 perc múlva bújt csak el?, addig nézel?dött. Nagyon óvatos volt. Többször visszafordult, utána elindult át a kályha alatt, mondom mindjárt kijön Mosoly

Erre bemászott a kályhába Szomor? Ugyanis itt a parapet alsó záró lemeze kb 1,5 cm-re van a parkettától. Felmászott rá, hallottam a fémes zörgést....aztán csendbe maradt és várt, már majd szét robbantam...

Feltekertem a kályhát maxra. 15 perc után felforrósódott az alsó része is. El?bújt Mosoly Gyorsan kisöpörtem a parapet alól, nem vártam tovább hogy kimásszon és elkaptam, vissza be vaganshoz és tente, majd 2 óra volt.

Gondolhatjátok milyen zizisen keltem fel.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

Ne is tör?dj vele.Én 1 hónapja vettem a Wolkitól egy P. fasciata-t, kb. azóta nem is láttam, erre ma reggel látom, hogy kitúrta a vedlést a bunker elé. Ezalatt kb. csak 3x evett. Ha ez így jó neki ÁMEN Pray
Vissza az elejére
Profil üzenet
carabus
Látogató

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Az én kis kotorékom(B. boehemi) tegnap végre el?bújt rejtekéb?l. Majd 3 hétig egyáltalán nem láttam, még enni sem jött el?. Egy kicsit sötétebb lett, talán nem sokára már vedleni is fog, habár tegnap bevágott egy egész csontit.
El?ször megijettem.Azt hittem vmi baja van, hogy nem jött el?, de azt mondták ez természetes a kis boehmei-knél (3 vedléses).
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 08. Csüt., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Hétvégén áttköltöztettem a kis 3 vedléses Pt. murinusomat. Mit mondjak egy kicsit úgy kezeltem mint a smithit Nagyon boldog meg is történt a baj, olyan gyorsan elfutott csak néztem a fejemb?l. Meg is ilyedtem. Ilyen gyors pókot még életemben nem láttam nagyon kemény. Az volt a szerencsém hogy csak kis távot tett meg kb 40 cm de azt is dobozon keresztül és a másodperc tört része alatt. Legalább mmostmár óvatosabb leszek. Remélem a P. regalis nem lesz ilyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 25. Csüt., 01:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia Gaspar!

Az ilyen és ehhez hasonló eseteket könnyen elkerülheted ha a pókot el?bb kiveszed a helyér?l és csak utánna tisztogatsz.
Egyrészt könnyebben észreveszed a talajban él? paraziták jelenlétét (ha nincs akkor is érdemes megvizsgálni legalább addig még kiszedegeted) , ha kanalazol ezt könnyebben elmulasztod pláne ha egy id? után monotonná váló tevékenységbe bele is bóbiskolsz.
A másik pedig az h a madárpók ebben az esetben a rezgéseket abrnormálisnak ítéli a természetben nincs óriás fém kanál ami id?nként módszeresen elt?nteti a pók alól a talajt te is paráznál ezért iramodott meg nem csoda az ugrás sem hiszen így kerülhetett a leggyorsabban fenyeget? pozíciójától a legtávolabbi helyre.
Ha bele gondolsz ez nem kicsit volt veszélyes pillanat neked sem meg a póknak sem bár általában az ellenkez? irányba indulnak el sosem tudhatod.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

HELLO

Kb 6cm lehetett a lábfesze a Haplopelma albostriatumomnak amikor kin?tte a második dobozát letettem a dobozt az iróasztalomra és egy ev?kanállal elkezdtem ki szedni a földet az üregt?l távolabbes? helyekr?l amokor már 10perce csináltam eléggé elbambultam és azt láttam hogy a pok ki ugrik a dobozból megjelenik a két méterrel arrébb lév? polcon aztán meginn az asztalon van (kb 3mp leforgása) az asztalon valamiért megált és szerencsére erre a célra mindig van egy m?anyag pohár az asztalomon amit rácsaptam a neki szánt uj helyet más kapta ? egy sokkal nagyobbat kapott hogy ne keljen a közeljöv?be uj helyere tenni ez ugy fél éve volt azóta mintha visszavett volna most 9-10cm a lábfesztávolsága és valamivel nyugottabb szerencsére
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Nov. 15. Szer., 01:17    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is k?pesek marni m?r ennyi id?sen is b?r engem nem b?ntottak m?g Nagyon boldog de annyira szerintem nemg?z h sz?ks?g legyen ca tabira vagy ilyesmire max a tetanus injekci? abb?l baj nem lehet ?s m?g egyenl?re ingyen is van Nevet? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Nov. 15. Szer., 00:04    Hozzászólás témája: idéz

Most ez komoly, hogy a 2 vedl?ses kisp?kok is tudnak marni???? Nem is gondoltam volna.... Ha valakinek siker?lt m?r megmaratnia mag?t, le?rhatn?, hogy- hogy volt, ?s, hogy mi lett a hat?sa. A calcium tabi mennyit seg?t a g?rcs?k?n??
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 06. Pént., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

Na ok?!

Legyen egy h?mmel is, de semmi buzis?g, csak a po?n kedv??rt! Nevet? Kacsint?
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Ok? Fec? , de csak ha te is kipr?b?lod egy h?mmel
Vissza az elejére
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Frank?!
O.K. de csak ha n?st?ny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Ok Fec?!! Legk?zelebb lehet hogy a sz?mba is beveszem. Nevet? Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 07:40    Hozzászólás témája: idéz

Hehe!
Frank?!

Meg kell markolni mint egy zacsk? szotyit!! ?rd?g ?rd?g

Egyb?l tudsz majd m?sik sztorit is ?rni.......ha tudsz...... Forg? szemek

Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 02. Hétf., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Szevasztok! Na most m?r ?n is tudom milyen amikor megsz?kik a murinus. Kb f?l ?r?ja ?t akartam tenni egy nagyobb dobozba. Egy nagyon pici r?s volt a k?t doboz k?z?tt ?s azonnal kint volt. Hihetetlen ez a p?k!!! Durva volt hogy az asztalom alj?n p?zolt fejjel lefel? Nevet?
Nagynehezen befogtam de az?rt volt para....
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 28. Csüt., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

?n ilyet Fec? lugardij?n?l tapasztaltam...
Meg az avik hajlamosak a teleport?l?s k?pess?g?re! Nagyon boldog
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 28. Csüt., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

T?vedtem!!!!!!!!!

A legnagyobb para, az amikor ettetn?d a murinust ?s nincs a dobozba.
Mit kinl?dtam mire megfogtam, az a h?lyeh?s nem szalad, istenugy'se teleport?l. ?n m?g ilyet nem l?ttam, hogy nem l?tam merre szalad, csk ott termet ?s k?sz.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 26. Kedd., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

Meg lett! Nagyon boldog
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 25. Hétf., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

?s?
Nem lett meg?

?n egyszer ?gy j?rtam, k?tvedl?ses lividummal...
Fec? piszk?lta, erre kiugrott!
Barna sz?nyeg, barna p?k, s?t?t sarok...

H?t vet?dtem, ahogy tudtam.. ?s meglett!
Az sem ?rdekelt, ha megmar! Akkor sem meg el! ?rd?g
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 25. Hétf., 06:54    Hozzászólás témája: idéz

Tudj?tok mi a legnagyobb para?

K?pzelj?tek, haza mentem a b?rz?r?l gondoltam kicser?lem a talajt a 2 vedl?ses Br. sabolosumok alatt, mert el?g ?rdekes volt a kin?zete. H?t nem megl?pet az egyik, 2 ?r?n ?t kerestem a sz?nyegen, ami persze ilyen t?rt feh?r sz?n?.

Na ez para volt!

Az eg?sz sztorit sok lenne le?rni de majd ?l?ben elmes?lem, ha megint tal?lkozunk.
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Szept. 10. Vas., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

??????????????????!!!

Faszaaaaa!!!!!
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 03. Vas., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

J?j! Ez kegyetlen! d'oh!

Nekem egy tan?rom mes?lte, amikor elkezdtem p?kozni, hogy kisz?k?tt valami p?kja, csak annyit tudott r?la, hogy falak?!
Aszongya: Az a po?n, hogy nem ker?lt el?, ?s onnan m?r elk?lt?ztem!
Újonc

Elküldve: 2006 Szept. 03. Vas., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

nekem a koll?g?m kezd? kor?ban ugy j?rt hogy a pokja elkezdett vedleni de ? nem tudta hogy mi van csak l?tta hogy a h?t?n fekszik ?s n?ha n?ha mozdul a l?ba ?s gondolta hogy most annyi a csori poknak ?s hogy ne szenvedjen led?fte 1 t?vel vazzeg, a m?sik t?rt?net akit?l a sz?p m?retes n?st?ny vagansot vettem a terk? tetej?n l?v? dr?th?lot sz?tr?gta ?s 1 h?tig vele lakott amire el?ker?lt! a nagy pokos haverom csal?di h?zban lakik pestl?rincen ?s az ?gya m?g?tt nem tudni miota 1 usumbura tany?zott pedig ? sosem tartott ijen pokot soha. befogta ?s azota sz?p n?st?ny p?k lett!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Aug. 15. Kedd., 07:07    Hozzászólás témája: idéz

Ez j?!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Aug. 14. Hétf., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

Ma reggel ?ld?g?lek a konyh?ban 1/4 5-kor, k?v?, cigi ahogy kell, pr?b?lok ?letjelet keresni magamon, amikor len?zve a f?ldre l?tom, hogy valami nagyon igyekszik a konyhapult al?.
Sokkolt A tudatlanok teljes nyugalm?val figyeltem, hogy mi lehet az.
Egyszercsak kitisztul a l?t?som, ?s ?szerveszem, hogy ez egy kb.: 9 cm l?bfeszt?v? p?k.
A tudatlanok nyugalm?val figyeltem a kapkod? kis ?llatot Forg? szemek , mire leesett, ?tlet hogy ez egy L. parachybana, ami nem gyakori a mi ?ghajlatunkon, ?s nem ?rtana megfognom Felki?lt Felki?lt Felki?lt

K?pzelj?tek, kir?gta a m?anyag doboz oldal?n mag?t Felki?lt Felki?lt
A szell?z?ny?l?st t?g?totta a kisfick? Nevet? ?rd?g
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
7 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu