Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sztoritopik

Sztoritopik

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 07. Szomb., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom... nekem ez egyáltalán nem vicces, mivel nyilvánvaló, hogy zavarja a pókot, azért reagált rá így. De te tudod.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
PEKATRALATAK
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 07. Szomb., 18:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Meghaltam a rohogestol!!!!!!!-epp keszulgetek h majd megindulok mindjart valamerre pijalni es bedobtam egy kiss muzikot.
Konkretan Purgen - Moscow city -t,es ugy a 20. mp nel mikor a zene is kicsit elkezd porogni akkor a 7-8v. sp. blue-m(tom h mostmar nem igy irjuk de meg nem jegyeztem meg az uj nevet:P )is kirohant a lakasabol es a 15x15x15os lakasaban lefutott egy fingom nincs hany kort de rengeteget.mikor mar feltem h majd lassan kikopik az uveg azon a reszen ahol allandoan szalad akkor leallitottam a zenet,majd picit kesobb ujra bekapcsoltam es ismet leszaladta az adagjat.ezt egymas utan 3x eljatszottam vele es dolok a rohogestol. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Probaljatok ki,nekem 2.1es neo hangfalaim vannak(olyan 2x15w + a sub 30w)felgazon nyomattam sub meg a treble harom negyed gazon.
Itt a link a szamhoz:

http://www.youtube.com/watch?v=mWyQN9BHYGg&feature=related

FELELOSSEGETNEMVALLALOKAPOKOKERT,SEMAGAZDAJUKERT ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jún. 05. Csüt., 08:23    Hozzászólás témája: idéz

Jóreggel !

Mai etetés érdekesre sikeredett. 2 pók alatt is kellett talajtcserélni penész miatt. Mind2nél kókuszrost volt. Akiknél föld rost keverék, vagy sima föld azoknál még nem volt gondom. na mind1.. a lényeg h megvoltak a cserék és tádáám--> versicolor vedlett Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog áááááááááááááá megőrültem:D nagyon örültem neki, de még valamire figyelmes lettem.. mit keres a dubia a versi hálójába???? Felmászott. Na mondom ez tökjó.. féltem a csótival való etetéssl az aviknál de simán bejött. a versi és a metallica is simán lecsap a csótikra és elfogyasztják őket teljes egészbe.

Mára ennyi Mosoly

Dudu
Syrius
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Jún. 03. Kedd., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

Üdvözletem mindenkinek
El se tudok képzelni szebb ébredést Ny Ébredés után megtartottam a szokásos pók-szemlémet és látom, a cyanognatus-om kidobott egy vedlést nekem a kis üregéből .
Nézem a mellette lévő pókim(irminia) dobozát, látom két pók ücsürög a hálóban Dancing .
Bódottág...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 24. Szomb., 21:01    Hozzászólás témája: Re: Sztoritopic idéz

Lord_of_NRG írta:
Idézet:
Akkor sem! Vedléskor sem a potroh reped fel hanem a külső régi exuvium

Bocs T-boy igazad van Én is úgy gondoltam, csak nálam előfordul,h nem tudom magam értelmesen kifejezni ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Hát én már csak ilyen vagyok, de szerencsére mindig van aki kijavít

Nincs semmi gond! Nem fejezted ki magad érthetetlenül, inkább félreérthető. Láttam már efféle kisebb elszólást amiből lett is baj. Eccer szóltak hogy nem-e tudok geni hímet párzásra. Szereztem eggyet megbeszéltem a nősti tulajával a dolgot és elvittem hozzá! Bementem, majd megláttam egy B. smithit amint eszik. Mondom" szép a smithi, de hol a geni??" Mire a gyerek: "ez az!!" A tévedés onnan akadt hogy nem volt neki net és könyv is csak a Székely-Lissek felé pókok. No ő abból kinézett egy csíkoslábút amit meg is vett. Ez volt a smithi. De mivel nem tudta megkérdezett vkit hogy van egy ilyen pókja milyen lehet. "Ha tisztán csíkos lábú akkor geniculata"-válasz kapott. Nem ő volt a hibás mert a pók jól volt tartva de azóta elbeszélgettünk erről s arról.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 24. Szomb., 20:47    Hozzászólás témája: Sztoritopic idéz

Idézet:
Akkor sem! Vedléskor sem a potroh reped fel hanem a külső régi exuvium

Bocs T-boy igazad van Én is úgy gondoltam, csak nálam előfordul,h nem tudom magam értelmesen kifejezni ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Hát én már csak ilyen vagyok, de szerencsére mindig van aki kijavít
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 24. Szomb., 20:38    Hozzászólás témája: Re: Sztoritopic idéz

Lord_of_NRG írta:
Na én is így gondoltam. Szerintem csak akkor reped fel a pók potroha ha éppen vedlik Nevet?

Akkor sem! Vedléskor sem a potroh reped fel hanem a külső régi exuvium és ez alatt már ott van az új ugye csak még nem kemény. Ezért van az hogy ha simán megy a vedléa akkor nincs gond. A potroh akkor reped fel ha a benne található belsőszervek veszélybe kerülnek és elkezd folyni a testfolyadék.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 24. Szomb., 20:17    Hozzászólás témája: Sztoritopic idéz

Na én is így gondoltam. Szerintem csak akkor reped fel a pók potroha ha éppen vedlik Nevet?
Vissza az elejére
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 23. Pént., 22:04    Hozzászólás témája: Re: Sztoritopic idéz

Lord_of_NRG írta:
Olyat hallottatok már, hogy egy pók azért döglik meg mert a sok etetéstől szétdurran a potroha?? Az egyik díszállatos azt mondta,h ő ezért nem árul pókokat. Ez szerintetek igaz?

Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólókhoz ez egy fatális nagy baromság. Vannak pókok amiknek " nem tudsz eleget enni adni", de ők sem ezik halákra magukat. A potroh maximum akkor repedhet fel ha ráesnek valahonnan. Ezt viszont ésszel könnyű kiküszöbölni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
jamaikaidzsin
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Máj. 23. Pént., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

Na ja,ekkora hülyeséget ritkán hallok...
Az ösztönállatokban az a jó, hogy pontosan azt teszik amire szükségük van, ez kódolva van bennük,nekünk embereknek is jó lenne többször hallgatni az "ösztöneinkre",szerintem.
Egyébként amelyik díszállatos ezt mondta,az ne is tartson pókot!!tiszta hülye.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 23. Pént., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

HÜLYESÉG,úgy ahogy van!
Profil üzenet e-mail website állomány
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 23. Pént., 13:35    Hozzászólás témája: Re: Sztoritopic idéz

Lord_of_NRG írta:
Olyat hallottatok már, hogy egy pók azért döglik meg mert a sok etetéstől szétdurran a potroha?? Az egyik díszállatos azt mondta,h ő ezért nem árul pókokat. Ez szerintetek igaz?

Ez hülyeség!!! Annyit eszik, amennyi kell nkei, ha nem éhes ott hagyja, mas ha idegesíti lemarja.De hogy szétpukkad Nevet? Nevet? vicc! Nagyon boldog
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 23. Pént., 11:59    Hozzászólás témája: Sztoritopic idéz

Vissza az elejére
PEKATRALATAK
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

Alkoholos graepfruit magkivonatot(nem biztos h igy irjak)kell venni a gyogyszertarban es bele zuhogtatsz jopar cseppet a spriccelodbe es befujod rendessen a terkot.-en igy csinaltam es masnapra csak par terkoban maradt 1-2 atka,aztan azokat megegyszer lefujtam es annyi.
Ez tuti biztos ellenszer.
Gondolom azert a pokra direkt ne spricceljetek,de az h a spriccbol jutott a vizukbe is az nem artott nekik semmit.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 11:11    Hozzászólás témája: Sztori idéz

Gabesz
Idézet:
Az atkáknak biztos sok faja van és akadhatnak közöttük kártékonyabbak is, valaki tud ilyenről?

Valahol írtatok arról a gapefuit kivonatról; "az (atka) ellen nem véd" Nevet? ?
Egyébként ez a téma engem is érdekel! Főleg,h a sp Blue-m dobozában tegnap észrevettem,h atkák masíroznak össze-vissza..
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 20. Kedd., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

Beszéltem egy pókos sráccal aki már régóta foglalkozik pókokkal (A régiek biztosa ismerik). Viszont interneten és börzéken nem megtalálható. Mesélte, hogy ő azért nem jár bőrzékre, mert nem akar kétes eredetű és vadbefogott állatokat vásárolni. Ugyanis egy ismerőse egy vadbefogott álattal becipelt az állományába egy olyan agresszív atka fajt, ami kiírtotta a pókjait.
Szóval csak tenyésztőtől vásárol.

Ezt csak érdekességképp. Az atkáknak biztos sok faja van és akadhatnak közöttük kártékonyabbak is, valaki tud ilyenről?
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 15:11    Hozzászólás témája: idéz

nálam most már 3 pók ami nagyon futkosós: P.irminia, P.regalis, T.gigas. a gigas mikor megérkezett, átköltöztettem az új dobozába, terelgetés közben megindult és nem állt meg csak a karomon. de viszont mind kezelhető. és mind előkelő helyet tölt be a gyűjteményemben.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

Nálammég hogy el ne kiabáljam nem volt szökés, bár most a boehmeinek ki kell jobban furkálnom a tetőt, a vedlés miatt megnövelt páratartalom hatására fellépett egy enyhe penészesedés de majd megpróbálom nem izgalmassá tenni a furkálást.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a T.gigasok ilyen kifutó, szőkdösösek. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Az irminia nekem is elszökött tegnap, de hál'istennek csak az asztal végéig jutott.
Igen rohadt gyorsak Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 08:05    Hozzászólás témája: idéz

Rövidke kis történetem közzéteszem, ami tegnap börze után történt otthon.

Lukasztom a kis dobozokat az állatoknál és épp egy P.irminiát, amikor arréb "húztam" a dobozt az asztalon és a kicsike megindult. Látszólag zavarta, hogy csiszatolódik a doboz az asztalhoz,mert eddig csak lazult,mint az összes többi. Na a lényeg hogy irdatlan sebességgel körbepörgőforgófutással ki a dobozból és el a többi kis doboz mellet. Egy pillanat kellett azért, hogy felfogjam mi történt, majd usgyi neki keresni. Szerencsére megpihent egy cdn, úgyhogy innentől könnyebb dolgom volt. Rá egy dobozt--> megfordít --> irminia elkapva.
Pozitív csalódást okozott a kicsike a sebességével. Alábecsültem őt, de mától már tudom, hogy náluk igen jól oda kell figyelnem erre, legalábbis, arra hogy a dobozt ne húzzam az asztalon Mosoly Ezenkívül a többi tök nyugodtan arrébbslattyogott meg minden, csak a 2eske okozott ilyen "problémát".

Úgy gondolom ez egy szokványos történet és már sokkakal előfordult,de én akkor is, azrét is leírom Mosoly Arachnidára fel!

Dudu
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 14. Szer., 06:25    Hozzászólás témája: idéz

Radar!

Biztos túl jók az edzőpartnerek! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Máj. 14. Szer., 06:20    Hozzászólás témája: :) idéz

Sziasztok.

Nekem tegnap esett meg hasonló eset.
A delikvens B.auratum 4-5v.Kb 2 hete szereztem be belőlük kettőt és meglepően eltérő a viselkedésük a többi Brachypelmámhoz képest, erre a legjobb példa a tegnapi.Etetés volt és mindössze annyit csináltam, hogy levettem a doboz tetejét.Kb úgy nézett ki a dolog, hogy én ránéztem az auratumra ő pedig mint a villám ki a dobozból->át az asztalon->le az asztalról az asztal alatt lévő dobozokra(még jó) be a sz.gép alá.
Komolyan mondom murinust megszégyenítő volt, mert az is volt már.
Soha egy Brahypelmát nem láttam sprintelni, nem hogy így... Mosoly
Ráadásul a semmitől.Na szóval adrenalin növelőnek jó volt Mosoly)
Elősször is féltettem nehogy baja legyen, másrészt imádkoztam, hogy ne jöjjön be a párom Nagyon boldog Ui:gond nélkül elkaptam utána, majd vissza rakva a helyére továbbra is azt csinálja mint eddig. Meg se moccan, valszeg gyúr a köv sprintre de mostmár résen leszek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 12. Hétf., 21:20    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is volt régebben E.cyanognathusom és ugyanez volt vele egyszer kb, máskor meg itatni akartam és elkezdett körbe-körbe sprintelni a doboz szélein és még arra se volt időm hogy bezárjam a dobozt (pattintós) és ki is ugrott az állat, 5-10 elborult ideges keresés után megláttam hogy a doboza hátulján van kívül, aztán be is fogtam, vigyázni kell velük Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Syrius
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Máj. 12. Hétf., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek,
na megvolt az első szökésem Zavart
Etetni akartam a cyanognathusomat, és vagy nem volt éhes vagy nagy volt neki a tücsök, de megijedt tőle. Kiugrott a rejtekhelyéről, na mondom lefényképezem, de a tücsök mégegyszer megilyesztette, de ekkor nem a rejtekhelyéről hanem a dobozából ugrott ki Forg? szemek
Futott egy kört az asztalon, azután ugrott kb 30 cm-t egyenesen le az asztalról ami kb 1 méter magas .
Egy órámba került mire megtaláltam Zavart, most meg attól félek nem lett-e baja a nagy eséstől.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 07. Szer., 15:20    Hozzászólás témája: Sztoritopic idéz

Ez kemény. És az a baj,h egyre több ilyen és ehhez hasonló hír lát napvilágot S?r? vagy nagyon szomor? Hol van már az a szép hippi korszak! Kár,h akkor még tervben sem voltam Nevet?
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 07. Szer., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Új cikk a stopon:
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=318429
Profil üzenet e-mail msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 30. Szer., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

Van most nálam egy kis kb. 6-7cm-es crawshay és legnagyobb meglepetésemre a költöztetésnél stridulációban volt részem.

Azt hittem csak a nagy példányok adnak ki ilyen sziszegő hangot. Érdekes volt.

Ezen is túlvagyok.
Profil üzenet e-mail msn
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 22:41    Hozzászólás témája: Re: Pff idéz

georgio írta:

Csak nehogy infarktust kapjon valamelyik gyerek az izgalomtól. Nevet?
Ajánlom a Herkules bogár hernyóját. Ha valamelyik gyereknek van kedve, akár egy ültő helyébe is végignézheti a varázslatos átalakulást, mely akár 4 évig is eltarthat !

Ez tetszik!! Jó volt!
Vissza az elejére
Profil üzenet
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

hű, ezt a topicot végig kell olvasnom, érdekesnek tűnik Felki?lt Felki?lt Nagyon boldog
de Georgio hernyója az nagyon bejön... Nagyon boldog Nagyon boldog Kacsint?
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

már bocs srácok, de a velvetes cikk egy gyerek szemszögéből íródott. nem egy felnőttéből. kicsi gyerekkel rendelkezőknek ajánlat. 1-3 éves kölköknek, ami leköti a figyelmüket. Kacsint? márpedig ez a korosztály az, ami megfog, megmarkol, megharap, meghallgat mindent. Kacsint? ugyebár Kacsint?
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

-AtroX- írta:
Ui.: dudu láttam 1-2 streetballos videót rólad youtube-n non jól kened én is fontolgatom h belekezdek egy idelye de mostmár tuti Mosoly mondjuk régebben kosaraztam 2 évig szal az se árt Mosoly jah és a legjobb az adidas streetball rendezvényen volt amikor feldobtad a labdát trikót le és hatalmas zsákolás Nagyon boldog Applause Applause Applause

Sok szerencsét hozzá! Csak vigyázz a térdedre főleg!
Sajnos nekem abbakellett hagynom emiatt a sportot! Nem csak kosár,hanem minden, de ez van. Ne is beszéljünk róla!
De köszönöm szépen!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 14:57    Hozzászólás témája: Re: Pff idéz

Velvet.hu írta:
Bár nagyon menő, hogy van egy madárpókom de alapvetően csak a terrárium sarkában gubbaszt............................

Ezzel szemben.............

Velvet.hu írta:
Ügyesebbek kísérletezhetnek hernyó keltetésével ............................

Csak nehogy infarktust kapjon valamelyik gyerek az izgalomtól. Nevet?
Ajánlom a Herkules bogár hernyóját. Ha valamelyik gyereknek van kedve, akár egy ültő helyébe is végignézheti a varázslatos átalakulást, mely akár 4 évig is eltarthat !
Vissza az elejére
Profil üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Lestat írta:
Sajnos nem láttam, de találtam egy érdekes cikket.

Milyen állatot vegyünk a gyereknek?
Hát,aki írta nem tudom hol él. Ennek az embernek egy állata se volt,vagy mindet gyűlölte.

http://velvet.hu/poronty/2008/03/17/allat_es_gyerek

Pl: Gekkó

"No, ezzel az erővel szobanövényt is vehetünk. Ugyan cuki, és majdnem mindent kibír, de borzasztóan unalmas. Felejtsük el."

Nem vagyok egy gekkópárti , de ez ebben a formában súlyos.

Még jó hogy televagyunk "szakértőkkel" és ők megmutatják nekünk eme hobbi szépségeit...
Nevetséges!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Lestat írta:
Hát,aki írta nem tudom hol él. Ennek az embernek egy állata se volt,vagy mindet gyűlölte.
"No, ezzel az erővel szobanövényt is vehetünk. Ugyan cuki, és majdnem mindent kibír, de borzasztóan unalmas. Felejtsük el."

Na ez már sok! Szobanövény rulez!!! dzsizösz fúúj elég!!!!!!!!!

Lol ez mekkora marhaság nincs gekkóm de tudom h nagyon jó fejek még h uncsi pf...

Ui.: dudu láttam 1-2 streetballos videót rólad youtube-n non jól kened én is fontolgatom h belekezdek egy idelye de mostmár tuti Mosoly mondjuk régebben kosaraztam 2 évig szal az se árt Mosoly jah és a legjobb az adidas streetball rendezvényen volt amikor feldobtad a labdát trikót le és hatalmas zsákolás Nagyon boldog Applause Applause Applause
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

Lestat írta:

Na ez már sok! Szobanövény rulez!!! dzsizösz fúúj elég!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

Radar írta:
Látta valaki a mai Reggeli műsorát?Én csak hallottam, de azt mondták katasztrófa volt.A póktartásról szólt és volt ott egy krapek az állatkertből+egy ügyvéd. Csak egy kis szösszenet:Minden madárpókhoz engedély kell mert mind nagyon veszélyes állat és csak akkor lehet tartani ha megvan az engedély+szomszédok engedélye+ellenszérum...stb nyalánkságok.
Na ez megint egy pofon a sz@rnak, mert még a párom is elgondolkozott azon amiket mondtak.Akkor egy teljesen laikus?Jajj veszélyes óriás gyilkos póóók!

Hát tudtommal nem kell engedély legalábbis eddig igy tudtam de úgyis sz@rok az engedélyre óriáskígyózok is mégsincs arra se mert aki jártas benne(pl. Georgio) tudja h nem könnyű beszerezni itt panelba meg a vénasszonyok tudod mikor fognak beleeggyezni... Mondjuk tegnap kicsit megállt a szivem amikor becsönget egy krapek mutatja az igazolványt és mondja h jónapot kívánok rendőrség Sokkolt gondoltam magamba fu de szájbaba**lak ha állatért jöttél Nevet?
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:36    Hozzászólás témája: Pff idéz

Persze, hogy az.
Engem ezek mélységesen felháborítanak, mivel nem értem a miértet.
Én pl nem írok cikkeket az atomfizikáról de még csak tanácsot sem adok ez ügyben...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Lestat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:24    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ez egy "felkészült" ügyvéd volt.
ellenszérumot nem vittek be mutatóba? Nevet?

Birom mikor olyank kezdenek okoskodni akiknek gőzük sincs a dologhoz.

Melyik adón volt?
Profil üzenet e-mail msn
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

Látta valaki a mai Reggeli műsorát?Én csak hallottam, de azt mondták katasztrófa volt.A póktartásról szólt és volt ott egy krapek az állatkertből+egy ügyvéd. Csak egy kis szösszenet:Minden madárpókhoz engedély kell mert mind nagyon veszélyes állat és csak akkor lehet tartani ha megvan az engedély+szomszédok engedélye+ellenszérum...stb nyalánkságok.
Na ez megint egy pofon a sz@rnak, mert még a párom is elgondolkozott azon amiket mondtak.Akkor egy teljesen laikus?Jajj veszélyes óriás gyilkos póóók!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 10. Csüt., 09:41    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Az első hírben a szakértő a Trionix-os Bálint volt (asszem ő a Juhari Bálint), de meg merem kockáztatni , hogy ezt az átalakulós dolgot nem ő mondta.
Szerintem mondhatott valamit, amit az idióta újságíró vadul jegyzetelt, és ez lett belőle.
"Húúúúú....mond lassabban.....csáprágó......tapogató......hogy is volt?...."
Otthon meg próbálta kisilabizálni, és értelmet nyerni a mondatnak.
Ennyi erővel mondhatta (írhatta) volna, hogy a tapogatókban helyezkedik el a méregmirigy , amit a csáprágókra spiccel mielőtt az áldozatba vájná, és ő dönti el a spriccelés intenzitását, aszerint , hogy mekkora áldozattal van dolga.
Itt nem a szakértőt kell keresni, a ba...om újságírót Felki?lt

Van ebben valami, mondassz valamit Georgio! Viszont én örülök neki hogy a tisztelt nagyérdeműt "csak egy ilyesféle félreértéssel" tájékoztatták, sokan akik nem ismerik és nem is érdeklik a pókok nem is igazán figyelnek erre! Viszont ha megint a Dzsungelviperához hasonló lett volna a cikk( Halálos és vérszomjas 50 centi nagy emberevő pók...) akkor bizonyára sokkal jobben felháborodtak volna egy páran. Jogosan. Sajnos ez van, el kell fogadnunk a mediát olyannak amilyen mert az ilyeneket mindig is szeretni fogják felfújni és akkor kész a nagy hülyeség! Épp ezért nekünk terraristáknak kell elmagyarázni és megértetni azokkal a dolgokat akiket érdekel! Segítség nem sok van, a könyvek és a net, bár azon is van bőven egy csomó sz@rság. Reméljük egyszer majd méltó helyet foglal el a médiában a hobbi állattartás és nem fogják felhasználni az állatok valós mivolta ellen róluk szőtt hazugságokkal.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Az első hírben a szakértő a Trionix-os Bálint volt (asszem ő a Juhari Bálint), de meg merem kockáztatni , hogy ezt az átalakulós dolgot nem ő mondta.
Szerintem mondhatott valamit, amit az idióta újságíró vadul jegyzetelt, és ez lett belőle.
"Húúúúú....mond lassabban.....csáprágó......tapogató......hogy is volt?...."
Otthon meg próbálta kisilabizálni, és értelmet nyerni a mondatnak.
Ennyi erővel mondhatta (írhatta) volna, hogy a tapogatókban helyezkedik el a méregmirigy , amit a csáprágókra spiccel mielőtt az áldozatba vájná, és ő dönti el a spriccelés intenzitását, aszerint , hogy mekkora áldozattal van dolga.
Itt nem a szakértőt kell keresni, a ba...om újságírót Felki?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

Nem semmi a sok "szakértő" miket nyílvánít meg a nyílvánosság előtt, a tények olyna messze állnak attól amiket mostanság nyilatkoznak és laikus magyarunk pedig mit fog ebből megtanulni???... no igen....

Szar az egész úgy ahogy van...

?rd?g Forg? szemek[/quote]

Hát igen,vagy túl hiszékenyek az emberek,vagy a gyári meló nem növeli a lexikális tudást!! Nagyon boldog Nagyon boldog ?rd?g
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 17:27    Hozzászólás témája: idéz

Nemnem, ez azért va,mert a pedipalp-okkal agyoncsikizi, nem simogatja, micsoda tudatlanok vagytok... Nevet?

Az a két elrabolt madárpók ami halálos veszélyt jelent most az egész országra is ez okán van, attól félnek most,hogy ha ez a két pók beszabadul egy állatkereskedésbe még képesek és agyoncsikizik a kutyafejű dzsungelviperát... erre azért figyelni kellene. Mint kiderült a dzsungelvipera annyira mérges és vad,hogy az élőhelyén kifejezetten gyilkos galócákra van specializálódva, amiből akár egy kilógramm pl ha pofára esünk az erdőben majd valahogy lecsúszik,több ember halálát is okozhatja. Emellett egy párbeszéd:

Ez itt egy kígyó ugye L?

Igen.
Amúgy mit kell csinálni ha egy vipera lemar,.--?...

fasza az egísz.

Nem semmi a sok "szakértő" miket nyílvánít meg a nyílvánosság előtt, a tények olyna messze állnak attól amiket mostanság nyilatkoznak és laikus magyarunk pedig mit fog ebből megtanulni???... no igen....

Szar az egész úgy ahogy van...

?rd?g Forg? szemek
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Gabesz írta:
A cikkből megtudhatjuk azt is, hogy:

"Érdekes adalék esetükben az is, hogy a madárpókok rendszertanilag különböznek a "nyolclábúaknak" is nevezett pókoktól, leginkább abban, hogy csáprágóik tapogatólábakká (pedipalpus) alakultak, tehát a madárpókoknak gyakorlatilag tíz lábuk van."

Mosoly

Az indexnek külön szakértője van?

Tehát a csáprágó (chelicera) tapogatóvá alakul (pedipalp).És mit csinál az áldozattal , halálra simogatja???
Szólok Dudunak, hogy valamit át kell rajzolnia a hibrid-pókon Nevet?

Dehogy! Agyonnézi!!! ?rd?g ?rd?g ?rd?g Azért van 8 szeme!!! Nevet? Nevet? Nevet?

üdv:m
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:

"Érdekes adalék esetükben az is, hogy a madárpókok rendszertanilag különböznek a "nyolclábúaknak" is nevezett pókoktól, leginkább abban, hogy csáprágóik tapogatólábakká (pedipalpus) alakultak, tehát a madárpókoknak gyakorlatilag tíz lábuk van."

Mosoly

Tehát a csáprágó (chelicera) tapogatóvá alakul (pedipalp).És mit csinál az áldozattal , halálra simogatja???
Szólok Dudunak, hogy valamit át kell rajzolnia a hibrid-pókon Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly

Profil üzenet e-mail msn
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 14:06    Hozzászólás témája: :) idéz

Tényleg!Ez az átlaghoz képest tyűűűű!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

napfény a sztori végén!
http://index.hu/politika/bulvar/madp0409/

aki tudja ki volt, jelentkezzen! Nevet? Nevet? Nevet?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
5 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu