Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sztoritopik

Sztoritopik

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kukszi92
Látogató

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

Az se semmi amikor a csontik szabadulnak el a hűtőben. Szerencsére mindig külön rekeszben tároltam őket így a kajákhoz nem jutottak el. Nagyon boldog De mára inkább csak kis adagokban veszem őket és a hűtőbe se teszem be.... Legalább valami jó is van a télben...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

nálam volt már h etetésnél ejtettem el kis dubiákat de eddig nem találkoztam velük szal remélem megholtak....Nagyon boldog
de mikor kis tücsökkel etettem akkor a tücsi az a konyháig jutott el ami kettő helyiséggel arrább van és reggel lelettem cseszve hogy miért nem mondtam h elszökött egy de a dubiát vagyis a csotikról nem mondtam még semmit....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a szobában van két kifejezetten csótányokra kifejlesztett ragadós csapda van! Ha néha el is szabadul egy egy, a csapda illatanyaga miatt belesétál és már meg is van...
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a pettyesek olyan 40-50 cm magas dobozban vannak, de hintőporozás miatt nem tudnak meglépni. De egyszer, túl régóta hintőporoztam. És már lekopott. Veszem elő a dobozt, és mindenütt kis pici pettyesek. Ez reggel 5kor volt. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Ancienza írta:
Sziasztok!
ÉLetben kell tartanom a topikot ahogy nézem :p

Hajnali 3:15 van és sikításra ébredtem.
Drága jó anyám volt.
Rohanok ki, és látom hogy farkasszemet néz egy jólmegtermett orosz csotival.
Kérdezi hogy ez a tiéd?
Rutinból félálomban hazudás közben eltávolítottam szegényt, de nem értem hogy juthatott ki.
30 cm magas a doboz fala, van tető és etetésnél sohasem ejtettem el egyet sem.
Most végiggondolva a dolgot, Sherlock Holmesnak lesz igaza.
"Csupán az összes lehetetlen variációt kell kiküszöbölni, s akkor, ami marad, bármennyire valószínűtlen is, okvetlenül megfelel a valódi tényállásnak."
Tehát lehet hogy nem én tartok egyedül a házban orosz csotikat, és akkor biztos nem én csesztem el Mosoly

Hali: A

Hali

ha ilyen jól van zárva a doboz,akkor csak etetésnél szabadulhattak ki..
Nálam a dubiak 60cm magas dobozban vannak.. na onnan tuti nem másznk ki..mondjuk a tojástartók is 30-40cm magasan vannak pakolva.

üdv
Laci
Ancienza
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 17. Csüt., 03:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
ÉLetben kell tartanom a topikot ahogy nézem :p

Hajnali 3:15 van és sikításra ébredtem.
Drága jó anyám volt.
Rohanok ki, és látom hogy farkasszemet néz egy jólmegtermett orosz csotival.
Kérdezi hogy ez a tiéd?
Rutinból félálomban hazudás közben eltávolítottam szegényt, de nem értem hogy juthatott ki.
30 cm magas a doboz fala, van tető és etetésnél sohasem ejtettem el egyet sem.
Most végiggondolva a dolgot, Sherlock Holmesnak lesz igaza.
"Csupán az összes lehetetlen variációt kell kiküszöbölni, s akkor, ami marad, bármennyire valószínűtlen is, okvetlenül megfelel a valódi tényállásnak."
Tehát lehet hogy nem én tartok egyedül a házban orosz csotikat, és akkor biztos nem én csesztem el Mosoly

Hali: A
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ancienza
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 04. Pént., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Hali all.

Előre szólok, hogy bár amit írok rasszistának tűnhet, de hangslyoznám, nem áll szándékomban annak lenni.
Ma egy csodás cbaban vásároltam egy kedves lány barátommal, amikor is a pénztáros elkezd beszélni egy fiatal sráccal. nem láttam hogy ki az, mi az, mert épp az apróval szüttyögtem. Az tűnt fel, hogy a kiscsajt kegyetlenül rázza a röhögés. Kezdtem figyelni a szövegre, és kiderült, hogy a pénztáros felkérte a fiatal srácot mikulásnak. Gondoltam megnézem, kit ért ez a megtiszteltetés, de amint felnéztem, erősen meglepődtem.
Én vizuális típus vagyok.
Én elképzeltem a roma 19éves fiút fehér nagy szakállal.
Valamilyen csoda folytán nem röhögtem el magam. De a kiscsaj kontrázott.
Odahajolt és a fülembe súgta: Pici változnak a korok. Már nem azt kell majd kérdezni a gyerekektől, hogy na: mit hozott a mikulás? Hanem azt hogy: na mit lopott a mikulás?

Még mindíg nem röhögtem.

Erre a srác bement a boltba leemelt egy kenyeret a polcról, és kisiétált a boltból fizetés nélkül.
-Szerinted hogy magyarázzák meg a szinét? Egész évben nyaralt, csak ma dolgozik???
Jött a következő kérdés.
Szerinted milyen lehet, amikor beleül a gyerek az ölébe, és a szülő úgy engedi oda, hogy kicsim vegyél ki mindent a zsebedből, mert a mikulás idén nem hozott, hanem visz ajándékot.
Szerencsére itt már nem ált ott a srác, mert sírtam a röhögéstől.
Furán is nézett a pénztáros.
Tényleg nem akarok ezzel senkit megbántani. Az egyetlen, amiért le mertem írni ezt a történetet, mert a lány sem fehér bőrű, így ő is viccnek szánta.

Békés, kellemes mikullancsot mindenkinek.
Üdv.: A
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 03. Csüt., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Elöre elnézést a vulgáris kifejezésekért,de igy hü a történet Mosoly

Hogyan használj madárpókot önvédelemre:
.....

Mivel egy jó ideig anygalföldön éltem, egy 10 emeletes panelban, elég sok "kissebbségi", "más", "vitaminos" és egyéb génuszokal osztozva a 7. emeleten, igy pár dolgot én is bevezettem...
Pláne azok után, hogy átlag 2 havonta nyomát láttam az ajtómon a különböző próbálkozásoknak..
Elkészült a terráriumos szekrényem, aminek az ajtajára kék drapériát tettem, ha zárva volt, nem lehetett látni a terráriumokat sem, és a lakójukat sem. Az ajtó belsejére kitettem egy A4-es lapot, amire a következő feliratot tettem:

" Igen, és egy szabadon van!"
Szemmagasságban a legnagyobb példányaim vannak, egész jól be lehet látni az állomány nagy részét Mosoly

Szinte vártam hogy betörő jöjjön, és kinyissa a szekrényt ...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 03. Csüt., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Hali " hawk "

ez kajak jó sztori,röhögtem rajta amikor végig olvastam,főleg a C megnyilvánulásoknak:DNagyon boldog

Üsv.: Zsolt
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 03. Csüt., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

Elöre elnézést a vulgáris kifejezésekért,de igy hü a történet Mosoly

Hogyan használj madárpókot önvédelemre:

Történt hogy még összel megegyeztem egy egri sráccal hogy cserélünk: versicolort adok actaeon nöstényért,némi ráfizetéssel. Mégjobb volt hogy barátnöm akkor kezdett odajárni fösulira,tehát még postázni se kellett,ö meg simán elvállalta hogy viszi,hozza a pókokat,egyáltalán nem fél a pókoktól. Ez idáig mind tiszta sor,barátnöm vitte a versicolort,megkapta érte az actaeont. Igen ám csakhogy aznap vehették át a sulitól kapott laptopokat, és miközben a buszmegben várták barátnöjével a hazafelé induló járatot néhány szegény,ám roppant kedves kissebségi barátunk megkörnyékezte öket (bc) nyilván felcsillant a szemük a laptoptáskák láttán,amiket a lányok a sok pakk miatt nem tudtak hova rakni. Szóval kedves barátaink ki is szúrták a két magányos lányt és odapofátlankodtak, aztán hátrahököltek amikor meglátták hogy barátnöm kezében egy átlátszó dobozban mászkál valami nagy fekete szőrös állat: a reakcio ez volt:
"Azta kurva gecó,dikázzátok mekkora pók van a gádszinál???" és inkább gyorsan eltüntek Nagyon boldog
barátnöm azota is mondja hogy nyugodtan intézzek neki pókszállitást,jobb mint egy roti kutyus Nagyon boldog
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 28. Szer., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

helló mindenki!
érdekes dolog fogadott ma amikor hazaértem munkából...nyitva találtam a 16 cm lampróm terkóajtaját. Ezzel csak csak az a bibi, hogy épp átrendezés alatt van a lakás és holmik mindenütt hegyekben és egyetlen szóbaajtó sincs becsukva! de szerencsére kétórahossza majdnem reménytelen keresgélés után a szoba másik végébe egy utazótáskának az aljában dvd-k között leltem rá...semmi logika, és eléggé reménytelennek tüt elsőre a keresés...
oldalrahúzhatós ajtajú terkóban volt, ami mostmár csupa szigszalag Nagyon boldog
na szép estét!
Vissza az elejére
Profil üzenet
attis978
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Kisállat kereskedésekben valóban magasabbak az árak de az emberek nagy része ott vásárolja meg élete első exotikus állatát. (Bár amennyire elterjedt hobbi lett lehet hogy ez már nem igaz?) Nem néznek utána az áraknak mert 1 hobbiállat vásárlásakor még így is egyszerűbb a kereskedésben megvenni nekik mint utána nézegetni-futkározni nem beszélve arról ha a neten kiválasztott állat 100Km-re van tőlük mi tudjuk hogy sok esetben működik a posta de ők nem,és ha megtudják akkor sem fognak látatlanba pénzt utalni. Gyakran kis gyerekek vetetik meg szüleikkel a kiszemelt kisállatot mert a boltban megtetszik nekik és sok szülő nem mond a gyereknek NEM-et. Amennyiben valaki tart 1-2 pókot,gekkót akkor sem fog olcsóbban tücsköt rendelni a neten mert ha többet rendel napokig hallgathatja a ciripelést,5-10 tücsök rendelése meg nem igazán éri meg a postaköltség miatt nem beszélve arról hogy sok tenyésztő is hülyét kapna attól ha valaki pár db. tücsköt rendelne tőle postán :). A Díszállat-kereskedés egy "kirakat" ami sok embernek kedvet ad az állattartáshoz,akik meg már belerázkódtak azok úgyis ritkábban sétálnak be.
További szép napot!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Aki lusta utána nézni a neten annak amit venni akar, az vegye meg 4-5-szörös áron....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

B-Daddy-C írta:
Sziasztok!

Azthiszem le kell írnom, mert minnyá´ felrobbanok´´... A minap jártam egy kereskedésben, most nyílt meg... A lényeg annyi, hogy észrevettem müanyag dobozkákat, mondom megnézem mit találok itt... Tücskök voltak. Ezzel nem is lenne baj, csakhoz az áruk is rajta volt. Megszámoltam, 10(db) barna tücsök. Az ára 3 eur. Ugyanilyen dobozban volt 10 gyászbogár-lárva, szintugy 3 euroért. (820 forint jelen pillanatban) Azthittem magam alá sz@rok, amikor megláttam. 9 euróért szerzem magamnak az 1 liter kifejlett tücsköket... Há végem! Remélem nincs senki hülye aki megvenné, ha mégis, sajnálom nagyon... Utálom, ha ennyire hülyének nézik az embereket. Lehet, hogy ha megkérdem, miért ennyi az áruk, akkor azt felelik, hogy énekelnek meg táncolnak, mielőtt levadássza a skoresz. Vagy hogy ezek többhasználatos tücsik... basszus... a pénzért bármit

börzéken meg találni 5euróért 40db adult csótányt,de kereskedésben 1 db 120ft nálunk is,szerintem nevetséges amit csinálnak,van pl a novobalt tőzeg ami pl praktikerben 2l-es 250ft a kereskedésben az 5les 2690ft volt!!! akkor 3v B.smithi 2900ft nagyon pénzéhesek,gyakran 4-5szeres árakat rátesznek... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

Tudom miről beszélsz, ezt tanultam 4 évig. Vállalkozó a szakmám, ha lehet ezt így nevezni... De akkor is, álljon már meg a menet! Nem átverés? Az se atverés, hogy a 20 centis szakállas agámára azt mondták egy gyereknek, hogy ez a végleges mérete, tovább nem nő, ha nem eteted túl... na ne má. Mindegy, van ilyen, volt, meg lesz is. Az viszont biztos, hogy többet oda nem megyek, és ajánlani sem fogom senkinek...
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

szia

Engem is felháborítanak az ilyenek, de nézzük a másik oldalról is.

Ha saját vállalkozásod lenne, nem próbálnád meg maximálisan nyereségessé tenni?
Az ő boltjába annyiért árul amennyiért szeretne. Ebből adódik akinek megéri megveszi, akinek nem az nem kötelező ott vásárolni.
Az h mi terraristák milyen árakat szabunk az is rajtunk múlik.
Vki 1000 ért is árulhat vagansot 1v vagy 100 Ft ért. Átverés? nem! Rossz választás? Igen! De pusztán ennyi.

Piacon sem hurrogjuk le a boltost h a Nike cipő a boltba olcsóbb vagy a Nike boltba h a piacon olcsóbb egyes terméke.

Ha valaki rossz helyen többért vesz meg vmit nem átverés, az viszont biztos h nem nevezhető úgy h "jól járt", de pusztán ennyi.

Van ilyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Azthiszem le kell írnom, mert minnyá´ felrobbanok´´... A minap jártam egy kereskedésben, most nyílt meg... A lényeg annyi, hogy észrevettem müanyag dobozkákat, mondom megnézem mit találok itt... Tücskök voltak. Ezzel nem is lenne baj, csakhoz az áruk is rajta volt. Megszámoltam, 10(db) barna tücsök. Az ára 3 eur. Ugyanilyen dobozban volt 10 gyászbogár-lárva, szintugy 3 euroért. (820 forint jelen pillanatban) Azthittem magam alá sz@rok, amikor megláttam. 9 euróért szerzem magamnak az 1 liter kifejlett tücsköket... Há végem! Remélem nincs senki hülye aki megvenné, ha mégis, sajnálom nagyon... Utálom, ha ennyire hülyének nézik az embereket. Lehet, hogy ha megkérdem, miért ennyi az áruk, akkor azt felelik, hogy énekelnek meg táncolnak, mielőtt levadássza a skoresz. Vagy hogy ezek többhasználatos tücsik... basszus... a pénzért bármit
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 14. Szer., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

De legalább megmarad! nem lehet hogy bújócskázni akart csak ?: )
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 14. Szer., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:

gondolom simán kijött volna az ornatad..fényképet nem csináltál róla??

Üdv. Dud

Ez az... ki kellett szabadítani...
Sajnos képet nem... inkább a kiszabadításra koncentráltam... meg nem is volt túl jól látható helyen.. Zavart
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 14. Szer., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

Ilyesmikbe szerintem csak a hülye avik hullanak el.. pl beszorul a saját hálójába ! Na meg a hülye talajlakók akik felmásznak és leesnek Mosoly
Nálam adult regalis nőstény volt aki nem tudott valahol bebújni,hát arrébb tolta majd úgy megoldotta magának.

gondolom simán kijött volna az ornatad..fényképet nem csináltál róla??

Üdv. Dud
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 14. Szer., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Mai nap folyamán az P. ornata adult nőstényem beszorult egy résbe... Sokkolt

Ugye, mint a macskák, ahol a fejük átfér ott mindenük...
A karcsú Pőcikhez képest neki jóval nagyobb az utóteste (valószínűleg gravid), így amikor az odúja mellett egy szűk résen mászott át, egyszerűen beszorult, vissza felé úgy láttam nem próbálta (valószínűleg a szőrök állása miatt az még nehezebb lett volna), így apránként próbálta magát előrehúzni... a lapos résben az utóteste összepréselődött...

Hozzászoktam a pókok ügyességéhez és talpraesettségéhez Laza , így nagyon meglepett a dolog...
Szerencsére jelen voltam a történteknél... egy darabig vártam, hátha sikerül megoldani neki egyedül is... de nem, ezért közbe kellett avatkozni, széthúztam a rést, így szerencsére épségben megúszta...

Nagyon sajnáltam volna, ha ilyenbe hülyeségbe belepusztul...
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 13. Kedd., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Semmi nem fogyott a kenyérből, szóval remélem, hogy mindet sikerült befogni, bár a csótikat ismerve kétlem. Legközelebb jobban figyelek, hova teszem le a dobozukat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Okt. 12. Hétf., 22:29    Hozzászólás témája: idéz

Talán beválik.
Garantálni nem tudom, de egy próbát értelemszerűen megér!
Sok siker!
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 12. Hétf., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Meg...
A nedves kenyeret tapasztalataim szerint nagyon szeretik!

Arra gondoltam én is...amúgy is azzal szoktam őket etetni.
Megpróbálom aztán meglátjuk...amúgy most végig figyelnem kell őket, vagy valamivel rá lehet bírni őket, hogy maradjanak ott a kaja mellett ha jóllaktak?
Pl ha a nedves kenyeret egy elfektetett dobozba tojástartók közé teszem?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Okt. 12. Hétf., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

Meg...
A nedves kenyeret tapasztalataim szerint nagyon szeretik!
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 12. Hétf., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Na megint én....éppen terkót csináltam a pókomnak, kimostan és hoztam fel a szobámba, nem figyeltem oda és felrúgtam a pettyes csótik dobozát Brick wall ami még az etetés után maradhatott ott (Fagyisdobozban tartom őket, benne tojástartókkal).
Futott ki egy csomó adult, subadult és pici. A nagyokat összekapkodtam gyorsan, a piciket nem volt nehéz mert szőnyegen lassúak. Persze nem a szoba közepén volt a doboz, volt bőven tereptárgy ahova bújhatnak. Most tiszta ideg vagyok, tutira elszaladt egy csomó. Az a baj, hogy kicsit undorodom tőlük és nagyon nem örülök, hogy velük fogok aludni. ?r?lt ?r?lt ?r?lt
Jó nagy balf.sz vagyok, de már mindegy.
El kéne engedni a pókokat, hogy összevadásszák.
Szerintetek ha teszek ki egy sarokba kaját, azt megérzik messziről is?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 12. Hétf., 05:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tegnap a smithimet etettem, adtam neki egy jó nagy pettyes csótit. Azonnal elkapta. 10 perc múlva ránéztem, és az egész talaj tele volt apró fehér csótikkal Nagyon boldog Szóval szegényt rosszkor adtam neki...a pókom meg majdnem megőrült, toporgott, forgolódott, rugdosta a szőrét, nagyon aranyos volt.
Csináltam képeket a telómmal de sajnos nem a legjobbak, azért a lényeg látszik

Áttereltem a pókot egy üres dobozba csótival a szájában és kiszedegettem a helyéről a piciket, aztán visszamehetett a helyére. Tudom, hogy nem kéne kajálás közben piszkálni de szerintem meg is őrült volna szegény.
Na ennyi, gondoltam megosztom veletek Kacsint?

Taxi
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
spider007
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 04. Vas., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

a májust még meg kell élni Nagyon boldog
A birkáknak is és nekünk is! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2009 Okt. 04. Vas., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

Látom birkanyírásról van szó! Mosoly Gyertek Túrkevére májusban a juhászfesztiválra! Asszem ez lesz a XII-edik. Még kicsit odébb lesz, de itt van birkanyírás Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail website msn állomány
spider007
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 04. Vas., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

sunny azt gondoltam hogy nem cica babák nyírják a birkákat hanem tonna donnák Nagyon boldog
És azt sem azért írtam hogy sajnálom a birkákat mert megnyírják hanem azért mert a régi és az új módszer közötti különbség
azért ott van!
Minden szempontba!!
üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Sunny
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Okt. 04. Vas., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

spider007 írta:
Hát az oké hogy lasabb ezt aláírom de másrészt 50évvel ezelött még nem volt elektromos birkanyíró készülék szerintem!
És szerintem a birkák is jobban örültek abban az időben mint most hogy kb
3perc alatt csupaszok lessznek!Csorok! Vicces
DE ez nem a mi dolgunk hanem a birkáké és a birkanyírókért!
Ja és azt csodálom hogy nők nyírják a bírkákat mert az nem künnyű meló! Nagyon boldog
Sajnálom a nőket is és a birkákat is Laza
üdv

Szia!
Nem kell őket sajnálni! Az egész csak azért van hogy nekik jobb legyen. ha nem nyírnánk sok elpusztulna a melegtől.
nem beszélve arról, hogy 6 kilóval kevesebbet kell cipelniük amikor kimennek a legelőre. A nőket meg ne vékony törékeny nőknek képzeld el Mosoly inkább olyan súlyemelő típusnak Vicces

mcb2man
Nem én nem nyírok birkát Mosoly nem bírnám megtartani Vicces ( még a gépet sem )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider007
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 03. Szomb., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

Hát az oké hogy lasabb ezt aláírom de másrészt 50évvel ezelött még nem volt elektromos birkanyíró készülék szerintem!
És szerintem a birkák is jobban örültek abban az időben mint most hogy kb
3perc alatt csupaszok lessznek!Csorok! Vicces
DE ez nem a mi dolgunk hanem a birkáké és a birkanyírókért!
Ja és azt csodálom hogy nők nyírják a bírkákat mert az nem künnyű meló! Nagyon boldog
Sajnálom a nőket is és a birkákat is Laza
üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 02. Pént., 15:21    Hozzászólás témája: idéz

Sunny írta:
spider007 írta:
De akkor nézd végig hogy a mostani birkanyírók géppel melóznak a régiek
pedig ollóval!
Különbség azért ott van és jár a kezük mint az atom!!!

igen az első 3 birkáig. utána egyre lassabb tény nem könnyű meló. nálunk az 1000 birkát 3 napalatt nyírják le 9en. reggel 5től este 9ig nyírnak.
Ebből 3man nők... Sokkolt

nálatok? és te vagy a 3 ból az egyik? a rutin mondatja ezt veled Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Sunny
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Okt. 02. Pént., 12:14    Hozzászólás témája: idéz

spider007 írta:
pedig ollóval!

igen az első 3 birkáig. utána egyre lassabb tény nem könnyű meló. nálunk az 1000 birkát 3 napalatt nyírják le 9en. reggel 5től este 9ig nyírnak.
Ebből 3man nők... Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider007
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

pedig ollóval!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Slider írta:
Ez így van, és a birkanyírás is irdatlan tempóban zajlik és nem holmi modern eszközökkel. Volt erről egy műsor is talán a trave-en.

Erre mondják hogy "mit tesz a rutin"Nagyon boldog
De amúgy azt énis láttam már amikor nyírják őket elég gyors megkell hagyni, az agyon lövést én a kíméletesség miatt mondtam.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

Ez így van, és a birkanyírás is irdatlan tempóban zajlik és nem holmi modern eszközökkel. Volt erről egy műsor is talán a trave-en.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

PuPu írta:
Nekem van egy ismerősöm akik anno sertés tenyésztéssel foglalkoztak és ott a vágásra kerülő állatokat fejbe lőtték...
Szerintem ez kevésbé "kínzás". Lehet ez a módszer jobban bejönne a mongoloknak is:D

nem ismered te azokat. egy mongol olyan gyorsan dob hanyatt egy birkát,vágja fel a mellkasát és nyisszantja el a szivhez vezetö ereket, hogy addig a puska csövét el sem hagyja a golyó. ?rd?g Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van egy ismerősöm akik anno sertés tenyésztéssel foglalkoztak és ott a vágásra kerülő állatokat fejbe lőtték...
Szerintem ez kevésbé "kínzás". Lehet ez a módszer jobban bejönne a mongoloknak is:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

A bárányok még mindíg hallgatnak... de amúgy szerintem ők is inkább szépen csendben elaludnának részegen örökre Mosoly
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes... Mosoly
Vajon a birkák melyiket választanák? Laza
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen "állatkínzós" sztorim.
Nekünk elég sok birkánk van . És amik tenyésztésből kiöregedtek vágásra kerülnek.
Míg mi magyarok a nyakát vágjuk el szerencsétlen állatnak a mongolok a hátára fordítják felnyitják a melkasát és elcsípnek a szívnél egy eret.
Amikor azt mondtuk nekik hogy ez állatkínzás, akkor ők is azt mondták nekünk hogy ami módszerünk sem jobb, sőt az övéké gyorsabb és ez így is van.
Sokkal hamarabb elpusztul az állat mintha a nyakát vágnánk. Nekik az a kultúrájuk nekünk ez .
Tudom nem igazán pókos dolog. De úgy gondoltam megosztom veletek.
Tehát ezzel azt akartam mondani hogy pl. más nemzetek szokásaival szemben a mi szokásaink állatkínzások. (persze van olyan ami tényleg elrettentő és gusztustalan....)

Üdv.: Sunny

Ui.: Dudu az én murim később kezdett bevadulni, nagyobb korában. ( kicsinek elég nyugis volt) De mint ahogy szoktátok mondani ez egyed függő Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 01. Csüt., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nem is sztori, hanem egy kis érdekesség,de nem akartam a fajspec témába beszúrni.

A napokban költöztettem 20db 3-4-5vedléses P.murinust, és igazából nem jöttem rá, hogy miért félnek/tartanak tőlük az emberek. Még gyorsnak sem olyan gyorsak,mint pl egy T.gigas,de az tuti, hogy közel sincsennek az odacsapkodós fajokhoz ilyen kiskorban...

Na a lényeg a lényeg, hogy mind a 20 kényelmesen átkerült új lakhelyére, és egyik sem akarta kinyírni a családomat és engem sem. Simán futkorásztak rajtam a kis dögök és problémamentesen megoldódott minden velük kapcsolatban.

Egyenlőre ennyit róluk,de hamarosan....

Üdv. Dudu
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 18. Pént., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
Hát most igen Kratosz de most csak azért lemészárolni szerencsétlen állatokat h mások jól szórakozzanak ez gusztustalan és visszataszító...
Most érted a bennszülöttek megeszik mert más nem nagyon van de New Yourban mi nincs? minden mi a fszért nem tudnak mást enni inkább állatokat kínoznak. Ne mond h ez nem kínzás:
a még élő bütyköscsótik végbélnyílásán 1 bazinagy tűvel bespriccelnek valami szószt h finomabb legyen. Na én ezt megcsinálnám velük is és megnézném az arcukat...

értem mindegyikőtök álláspontját.
állatkínzást mint olyat én sem szeretem, sőt.
az embereket nem tudjuk megváltoztatni, ők ezt szokták meg és nekik ez tök természetes.
valószínüleg ha én előttem tennék ezeket, nem hagynám szó és tett nélkül.

nézd meg mekkora nagy szám egy bikaviadal. nagyon nagy buli.
a csilli-villi ruhás cukifiú lebegteti a rongyot Nagyon boldog , de a vége mindenképp a bika halála.
ha most ezt a nagy attrakciót esetleg betiltanák, akkor vszeg az egyik fele helyeselné, míg a másik fele nem.

lényeg a lényegben hogy az állatok húzzák a rövidebbet az ember meg élvezkedik rajta. Zavarban lev? Zavarban lev?
tenni senki sem tud ellene!
ilyennek született az emberiség nagy része.

kár ezen felháborodni, sárgázni, bármit is mondani.
Moderátor

Elküldve: 2009 Szept. 18. Pént., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Hát most igen Kratosz de most csak azért lemészárolni szerencsétlen állatokat h mások jól szórakozzanak ez gusztustalan és visszataszító...
Most érted a bennszülöttek megeszik mert más nem nagyon van de New Yourban mi nincs? minden mi a fszért nem tudnak mást enni inkább állatokat kínoznak. Ne mond h ez nem kínzás:
a még élő bütyköscsótik végbélnyílásán 1 bazinagy tűvel bespriccelnek valami szószt h finomabb legyen. Na én ezt megcsinálnám velük is és megnézném az arcukat...
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 17. Csüt., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
sziasztok!

kicsit gusztustalannak olvashatóak ezek a dolgok, de mit lehet tenni, emberek vagyunk akik mindent meg tudnak enni. Nagyon boldog
ilyen téren minden állatkínzásnak mondható ( a disznó sem örömében visít amikor nyomják a torkába a kést.)

egy haverom mondása: még jó hogy nem hallani a zöldségek hangját, képzeld el hogy visíthat a répa mikor kitépik a földből! Nagyon boldog

szal teljesen mindegy hogy a világ melyik táján, meik etnikai csoport is az. a lényeg hogy az ember azért született hogy őljön. Nagyon boldog

ez van srácok. Nagyon boldog

Nekem is ez a véleményem...és ha jobban a dolgok mögé néznénk és megtudnánk, hogy kerül elénk a husi, ott is lenne sok állatkínzás. Szóval ne aggódjatok, kegyetlenkedésért nem kell messze menni, van itt nálunk is bőven, csak többnyire nincs szem előtt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 17. Csüt., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

Az öléssel semmi bajom, az állatok azért születtek, hogy nekünk legyen mit ennünk, de az, hogy feleslegesen és ilyen iszonyúan kínozzák, csak hogy a ferdeszeműek jól szórakozzanak, az gusztustalan....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 17. Csüt., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

kicsit gusztustalannak olvashatóak ezek a dolgok, de mit lehet tenni, emberek vagyunk akik mindent meg tudnak enni. Nagyon boldog
ilyen téren minden állatkínzásnak mondható ( a disznó sem örömében visít amikor nyomják a torkába a kést.)

egy haverom mondása: még jó hogy nem hallani a zöldségek hangját, képzeld el hogy visíthat a répa mikor kitépik a földből! Nagyon boldog

szal teljesen mindegy hogy a világ melyik táján, meik etnikai csoport is az. a lényeg hogy az ember azért született hogy őljön. Nagyon boldog

ez van srácok. Nagyon boldog
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Szept. 17. Csüt., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
akarmicsoda írta:
Puding írta:
akarmicsoda írta:

Láttam én is azt a dok.filmet és hát igen csak kivette a kobra szívét!
Aztán meg a vérrel együtt megitta!(férfiasság és állóképesség növelő állítólag) Sokkolt
Fura.

Az az epe volt... Kacsint?

Az epe nem dobog szerintem! Kacsint?

Igen a szívét és az epét is kivákták szerencsétlennek....

Akkor 1-1! Kacsint? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2009 Szept. 17. Csüt., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

akarmicsoda írta:
Puding írta:
akarmicsoda írta:

Láttam én is azt a dok.filmet és hát igen csak kivette a kobra szívét!
Aztán meg a vérrel együtt megitta!(férfiasság és állóképesség növelő állítólag) Sokkolt
Fura.

Az az epe volt... Kacsint?

Az epe nem dobog szerintem! Kacsint?

Igen a szívét és az epét is kivákták szerencsétlennek....
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu