Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 127 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Uropygi (Ostorfarkúak)

Uropygi (Ostorfarkúak)

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb pókszabásúak
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 15. Pént., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Most tart valaki ezekből a ezekből a különleges szerzetekből?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 18. Kedd., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Köszi az újabb infokat ! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Újabb információk: "Párosodásuk nagymértékben hasonlít a skorpiókéra,és ezt az ostorfarkúaknál is tánc vezeti be. A két állat-akárcsak a skorpiók-tíz óráig,vagy éppen több napon keresztül is ide-oda táncol, amíg végre a spermatofora a nostény ivarnyílásába kerül."
A párok összeeresztése elott alaposan tele kell etetni a két állatot, mert ekkor is elofordulhat kannibalizmus. A párt célszeru nagyobb alapterületu, búvóhelyekkel jól ellátott terráriumban összeereszteni, hogy elkerülhessék egymást, ha a dolgok rosszra fordulnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Szaporulat már volt olyan szinten, h a avdbefogottak megellettek. Pároztatással még nem jött össze. ugyan ugy táncolnak mint a skorpiók és spermatofort rak le a hím.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Én is utána olvasok Ny csak amit nem találok (vagy már nincs kedvem fordítgatni...) azt itt megkérdezem Nagyon boldog Ugyanis kevés a magyar info ezekrol az állatokról.
Én szintúgy próbálom a legjobb körüleményeket biztosítani... már a spórolt pénzemet is akvárium futore költöttem... most meg kapkodom magam hatodikára, meg majd a terrárium[ok]ra Nevet? Zavarban lev? Nade, hogy ne legyen OFF : te már szaporítottad oket Brachy ? Ha igen, akkor "hogy mentek" a dolgok ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem csak így érdemes, máshogy nem.....
Mindenki felelosséggel tartozik az állatai iránt,ha már egyszer magához vette oket. Kötelesek vagyunk a tolünk telheto legjobb körülményeket biztosítani számukra. Tisztességtelen lenne velük szemben, ha nem így tennénk.
(Halkan megjegyzem,hogy az emberekkel sokkal kevésbé vagyok "szeretetteljes".) ?rd?g
Vissza az elejére
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Viking te vagy az én emberem. Végre vki aki elosször olvas és utánna vásárol.

Amugy meg Uropyga
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos még nem tartottam, de nagyon szeretnék. Azt hiszem, a közeljövoben sort kerítek rá.
Mindent szeretek a lehetoségeimhez képest tökéletesen megismerni, ezért mindennek alaposan utánaolvasok. Folyamatos tudásszomj gyötör, így mindent elolvasok,ha ráállok egy témára. Mosoly Ha kérdésed van írj, megpróbálok válaszolni.
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat !
Te tartottál/tartasz ilyen állatokat ? Mert eléggé vágod ezt a témát úgy látom Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

A mirigyváladékot kizárólag védekezésre használják,tehát nem kell oket piszkálni. A hatósugár kb. 30 cm. A váladék finom permetté oszlik,és kis felhoként lebeg a levegoben. A felhocske hatására a borön égeto érzés keletkezik, a nyálkahártyákon pedig fájdalmat okoz. A vele való foglalatoskodáskor (költöztetés,talajcsere), ajánlott a védoszemüveg használata. Nem vicc! Ha véletlenül mégis szembe kerül, bo, folyó vízzel ki kell öblíteni,és orvoshoz kell fordulni.
NE tarts belolük kettot egy terráriumba,mert magányosan élo állatok,és hajlamosak a kannibalizmusra!
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 15. Szomb., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Mivel járhat ha ez a váladék a szemekbe kerül ?
Lehet oket együtt tartani ? Mert ha igen, akkor egy nagyobb terráriumba tennék kettot... az meg már csak a szerencsén múlik, hogy egyik nostény a másik meg hím... bár még meg sincsenek, meg nem igazán tudok róluk sokat de már a szaporításon jár az agyam Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 15. Szomb., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Nos!
Az anális mirigyek váladékának kémiai összetétele fajok szerint más és más! A Mastigoproctus giganteus váladékának 84%-a ECETSAV,11%-a víz,és 5%-a caprylsav. A váladék igazi hatóanyaga az ecetsav,ennek szaga érzodik. A caprylsav a váladék felületi feszültségét csökkenti,ezért az nem fut össze cseppecskékbe,hanem finom hártyaként vonja be a támadó testét.
A Thelyphonus nem egyes fajai váladékának szintén eros ecetsavszaga van,más fajok váladékában viszont a hangyasav, avagy éppen a KLÓR(!) szaga érzodik.

Legutóbb Viking szerkesztette (2007 Szept. 16. Vas., 18:07), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 15. Szomb., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Hallottam és tapasztaltam dögevo hajlamokat, de elég ritka inkább az élot szeretik. akkora hely sztem felseleges nekik. jó ha van bent kéreg is ami alá elbújhat. Tartása problémamentes, csak vigzázz a szemeidre és az ujjaidra Nagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 15. Szomb., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

Már jó ideje tervezek 1-2 ilyen állatot, majd október 6.-án szeretnék is venni Mosoly Tart Brachyn kívül valaki ilyen állatokat ? Amúgy majd egy nagyon kicsivel nagyobb, 35x35x25-ös vagy 30-as terráriumot csináltatok neki(k), gondolom az elég (mármint külön-külön mert úgy hallottam hogy kannibalizmusra hajlamosak) talajnak meg majd kókuszrost és tozeg keveréket fogok tenni. Gondolom az jó lesz. Ezek megeszik ez elölt táplálékot is mint a skorpiók, vagy ezek is inkább csak az élot szeretik ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 03. Szer., 08:38    Hozzászólás témája: idéz

brachy írta:

Nem ecetsavat hanem hangyasavat spriccelnek a támadójukra.

Meg capryl savat, tegyük hozzá!

Ugyan ez lehet csak a Mastigoproctus giganteus- ra igaz... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Fotód, nincs véletlenül róluk?
Jól jönne! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 00:14    Hozzászólás témája: idéz

Sza

Nem ecetsavat hanem hangyasavat spriccelnek a támadójukra. A potrohtoldalék neve meg flagellum. Nekem is voltak vannak 2 fajom. Tartásuk egyszer?, csak föld kell nekik kaja és magas páratartalom. Nem szabad ?ket együttartani emrt kanibalizmusra hajlamosak. Spermatoforral szaporodnak. Rohadt jófej állatok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 20. Szer., 23:48    Hozzászólás témája: idéz

Ha jól tudom, akkor ezek a Mastigoproctus giganteus nev? faj példányai, és ostorfarkostul mindenestül kb. 15 cm-re n?nek meg. Konkrétan, hogy az eladó példányok mekkorák azt nem láttam, mivel csak a börzén mondta a csávó akinél az ostorlábú volt, hogy nekik ilyenjük is van.
Egyébként náluk láttam rovarpókot is, szal mindensetre kínálatuk az van! Sokkolt
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 20. Szer., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

És kb. mekkorák?
Kistest?ek?
Vissza az elejére
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 20. Szer., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

Hát asszem a Vadon állatkereskedésben lehet kapni ?ket, de nem tudtak igazán sok infóval szolgálni róluk (vagy csak rossz embert kérdeztem). Azt hallottam, hogy hasonlóan kell tartani ?ket mint a nagy es?erdei skorpiókat (vastag talaj, alacsony terrárium sok búvóhely magas páratartalom). Mérgük az ugye nincs, de ha megzavarják ?ket akkor ecetsavat fröcskölnek a támadójukra. Mondjuk szvsz kicsit bután néznek, ki, szal akkor már inkább ostorlábút tartanék, bár azok meg ugye futkosósabbak Nagyon boldog
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 20. Szer., 15:25    Hozzászólás témája: Uropygi (Ostorfarkúak) idéz

Valaki tart ebb?l az alosztályból,
akármilyen fajt?

Legutóbb Pit szerkesztette (2008 Dec. 15. Hétf., 22:52), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb pókszabásúak Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu