Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Általánosságban a szaporításról

Általánosságban a szaporításról

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 21. Kedd., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

Nyilván jobb egy 0 kilóméteres friss hím,de nem garancia semmire.Lehet pont egy öreg hímtől lesz sikeres kokonod. Fél éves hímet ne vegyél, az éves hím is ritka, hamarabb feldobja a bakancsot.
Petofi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 20. Hétf., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Rastar és akkor ha egy hím mondjuk már majdnem egy éves, attól még ugyanolyan jó anyag szaporításhoz, mint egy frissen vedlett? Igazából ez nem tiszta nekem, nem tudom megéri megvennem egy fél éves hímet mondjuk, félek, hogy nem elég termékeny, hiába rakja a hálókat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 20. Hétf., 10:13    Hozzászólás témája: Re: Poecilotheria metallica szaporítása idéz

Petofi írta:
Sziasztok!

Egy adult Poecilotheria metallica hím tapasztalatok szerint általában a vedlés után hány hónapig használható fel szaporításra?

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!Mosoly

Üdv.:
Sanyi

Értelemszerűen!! Amíg bír járni, hiszen ez az életcélja!
Petofi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 19. Vas., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Sürgős lenne a válasz az előző kérdésemre. Úgy látom senki sem járatos a témában, esetleg valami oldalt ajánlani, ahol megtudhatnám a választ, valaki?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Petofi
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 25. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: Poecilotheria metallica szaporítása idéz

Sziasztok!

Egy adult Poecilotheria metallica hím tapasztalatok szerint általában a vedlés után hány hónapig használható fel szaporításra?

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!Mosoly

Üdv.:
Sanyi
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Máj. 23. Szer., 00:02    Hozzászólás témája: idéz

L.parahybana kokont elvettem a 40.napon latvan epp most bujnak ki a petekbol szal L1es formatumuak,marmint 1 resze...
Eszrevetelem h.a petek sokkal kisebbek mint a larvak,meg pedig azert mert az L1esek eszik a peteket(a meg ki nem kelteket...)
Mas pokonal ez csak kb L2es formatumban fordult elo,es akkor is csak a nagyon lemaradottakat zabaltak meg...(csak mondja azt valaki h. az L2esek nem esznek:D)
annyira megeszik oket h. csak a pete bore marad meg,tehat elosegitik a pusztulasmentes, eleteros eletuket..habar igy nem lesz akkora egyed szam(igy is marad vagy 500),de eleg ertheto miert is teszik ezt...
Ha valaki eszlelt mar hasonlot,es tud rola meg egyebet,azt szivesen olvasnam(eleg erdekes:D)
Mas kokonoknal is elfordult pl.:Lividum,huahini...alig lehet eszrevenni...csak tessek figyelni a koverebb egyedek fogan meg ott van a pete maradek,ugyanis kb 3 napig szurcsolgetik...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

agyon nem ütöm azért... Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

így jött ki sajnos...
30-as kocka terkóba egy kis itató van neki, meg hát jól él, mert nappla 30-34 fok, éjszaka 22-26 fok....
celsius természetesen Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

mielőtt azt mondanátok, hogy melegen tartom, gondoljatok bele hogy a természetes élőhelyén még ennél is melegebbek szoktak lenni, valamint egy várhatóan kokont rakó pókról van szó...

kajálni nem kajált sokat, sosem volt jó evő...
ez is idegesít benne, így is januári vedléssel kupálódott ki...

amugy ha már itt tartunk, a párzások sikeresek voltak teljesen, a hím mindig kitörte a nőstényt, és mindkét bulbust beakasztotta... szóval írtátok, hogy lehet hogy nem termékenyült meg...
egy sikeres párzástól számítva mennyi idő kell, még megtermékenyül???

másrészt nekem mondta egy a Nagyok közül még régen, hogy ha janurba vedlik egy brachypelma, akkor annak el van baszva a mechanizmusa, mert tavaszon kell vedlenie, nyáron párzania, és öszön kokont raknia...
és már akkor megmondta, hogy még vagy vedlik egyet tavaszon, vagy csak majd jövö tavaszon....
hát amilyen szépen és nyugisan viselkedett, evett, és hagyta magát megtöcskölni 3x is, nem gondoltam volna, hogy igaza lesz, de le a kalappal Wolkow előtt....

remélem ha legközelebb beszélgetek ilyen nagy mágusokkal, akkor azt mondják hogy kokont rak a pókom Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

várom a további ötleteket

üdv
Karcsi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 24. Kedd., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:

ki várná egy többszörösen adult nősténytől ezt 3 sikeres párzás után?

Szia!
Ez nem annyira meglepő, nem termékenyült meg a nőstény,ilyenkor nem ritka hogy vedlenek egyet. Vedlés után mehet rá a hím megint. Kacsint?
Pityu03
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 24. Kedd., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

3 hónap alatt levedlett egy adult nőstény? Csod?lkoz? Ez elég meglepő. Nem lehet, hogy "túl jól volt tartva" ?
Mennyit kajált közben? Meg milyen hőmérsékleten tartottad? Azért agyon ne üsd szegényt! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 24. Kedd., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

Na erre varrjatok gombot, mert én teljesen ki vagyok akadva rajta...

A saját adult nőstény Brachypelma Auratumról van szó.

Vedlés 2012 01 19
1. párzás 2012 04 09
2. párzás 2012 04 15
3. párzás 2012 04 22 gondoltam én már teljesen megnyugodva a nőstény kinézete és viselkedése alapján, hogy minden rendben, és várhatóan pár hónap múlva talán már kokont is rak...

erre ő
2012 04 24-én reggel nekiállt vedleni...

szerintetek most agyonüssem?
ki várná egy többszörösen adult nősténytől ezt 3 sikeres párzás után?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Ervin03 írta:
Sziasztok!
Nem tudom volt-e már ilyen kérdés, de engem érdekel a válasz. Azt már tudom, hogy hibridek tenyésztése nem javasolt, természetesen nem is tervezek ilyet. Én arra lennék kíváncsi, hogy pl. egy sima Grammostola roseát lehet-e párosítani egy G. rosea rcf-el vagy az is hibridnek számít? Ez csak egy egy elméleti kérdés, napok óta álmatlan éjszakáim vannak miatta. Nagyon boldog

Szerintem nem hibrid mivel a faj a törzs és az alfaj is egyező csak színbéli különbség van ami nem tudható melyik szülőtől örököl, ez változó ami genetika.... de ebbe nem megyek bele, szóval két rosea nak is lehetnek rcf es utódai, ha genetikailag hordozzák a gént valamelyik felmenőtől.

Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Csak elméleti kérdés:
Azoknál a pókoknál, amiknek az eredeti élőhelyén vannak évszakok (tehát nem az egyenlítő mentéről származó esőerdei állatok), náluk nincs valami jelentősége, annak, hogy az év mely szakában vannak pároztatva? Mert az eredeti élőhelyen nyilván az évszakokhoz van ez kötve, de ennek a terráriumi tartás során nincs valami jelentősége?

Döw

Én úgy gondolom de majd kijavítanak ha mégsem hogy az évszakok csak külső egyedeknél játszanak szerepet ebben, állandó megfelelő környezetben nincs miért húzni halasztani a dolgot, főleg ha nem vadon befogott példányról van szó hanem tenyésztőtől.... sok állat szaporodik fogságban az általánostól eltérően mert a feltételek adottak számára.
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Csak elméleti kérdés:
Azoknál a pókoknál, amiknek az eredeti élőhelyén vannak évszakok (tehát nem az egyenlítő mentéről származó esőerdei állatok), náluk nincs valami jelentősége, annak, hogy az év mely szakában vannak pároztatva? Mert az eredeti élőhelyen nyilván az évszakokhoz van ez kötve, de ennek a terráriumi tartás során nincs valami jelentősége?

Döw
Vissza az elejére
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 02. Hétf., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
A következő vedlés után mehet rá a hím megint. Kacsint?
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 02. Hétf., 08:42    Hozzászólás témája: idéz

Egy nőstényt a lerakott kokon után mennyi idővel szoktak újra tenyésztésbe venni? Mennyit érdemes várni?
Előre is köszi! Döw
Vissza az elejére
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már ilyen kérdés, de engem érdekel a válasz. Azt már tudom, hogy hibridek tenyésztése nem javasolt, természetesen nem is tervezek ilyet. Én arra lennék kíváncsi, hogy pl. egy sima Grammostola roseát lehet-e párosítani egy G. rosea rcf-el vagy az is hibridnek számít? Ez csak egy egy elméleti kérdés, napok óta álmatlan éjszakáim vannak miatta. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Rendben! majd igyexem!

A linket köszi Nagyon boldog
De amugy ismerem, ha megnézed a topikba minden 5. hozzászólás az enyém Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
A nőstényem kb 1 hónapja adult, azért szerintem korai lenne rádobni a hímet...
Vagy nálatok hogy volt ez a dolog, ha nem vagyok túl tolakodó?---Ti mit hogy csináltatok, mennyi idő telt???
Valamint mikor rakott kokont? Sikeres lett?

Pontos adatokkal sajnos nem tudok szolgálni. Sikeres kokon még nem volt, de ami késik nem múlik. (itt olvashatsz róla http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=362)
Van egy nőstény, van egy hím és ha pározni akarnak, akkor mind1, hogy a nőstény éhes-e, vagy mikor vedlett, úgyis pározni fog.
A sikeresség meg sok mindentől függ.
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
Szerintetek mi lenne a leghelyesebb út???

Szia!

Szerintem a leghelyesebb út az amit az élet diktál: vedlés, párzás, kokon lerakása majd a kicsik kikelése, vedlés, majd úgyan ez elejétöl. Nem tudom h mért baj h előbb vedlett 3 hónappal, jővőre lehet h 3 hónappal később vedlik. Szerintem ami lényeges az az évszak, de ez csak saját tapasztalat alapján, mert nálam mindig ősz tájékán indulnak be a vedlések.
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

A nőstényem kb 1 hónapja adult, azért szerintem korai lenne rádobni a hímet...
Vagy nálatok hogy volt ez a dolog, ha nem vagyok túl tolakodó?---Ti mit hogy csináltatok, mennyi idő telt???

Valamint mikor rakott kokont? Sikeres lett?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

Az "életciklusuk" nagyban is szokott változni. Pl auratum adult nőstény 1évben volt, hogy 3x vedlett nálunk. Aztán rakott egy kokont.
A leghelyesebb út véleményem szerint ha rámegy a hímet. Nem a számok fognak diktálni. A természetben sem pont akkor megy oda a hím amikor xxyxyxxyxy és zséé.
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 09:48    Hozzászólás témája: idéz

Ezt is tudom, de az én nőstényem az itthoni állatoktól is eltér életciklusban..., mert ha úgy nézem előbb vedlett 3 hónappal
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

Ezek a pókok már több generáció óta fogságban élnek, úgyhogy az életciklusuk is eltér a vadon élő példányokétól.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 23:28    Hozzászólás témája: idéz

Heló!

Van egy auratum párom, és szeretnék vélemények után kutakodni...
A nőstény januárba vedlett, ami szokatlan, mert ugye tavaszon szokás a brachypelma nőstényeknél...

Igazából a hím is pont jó időben adult, és rendben van mind2!

A lényeg és a problémám, hogy a nőstényem életciklusa eléggé eltér a megszokott időintervallumtól, valamint a Mexikói őshonos példányokhoz képest ugye nagyon más időintervallumba mozog---úgymond el van csúszva az időérzéke...

És igazából nem tudom, hogy a nőstény vedléséhez képest--- én is csúsztassam el a körülményeket, mintha jó időben járna, vagy az eredeti körülményeket szimuláljam neki, ami épp most van a természetes élőhelyén...

A kérdés csak azért bir nagy fontossággal, mert ha jó döntést hozok ezen a téren talán jó esélyekkel pályázok egy sikeres szaporulatra....
DE!!!
Ha benézem a dolgot a lehető legrosszabb dolgot csinálom, mert teljesen összezavarom a pókom életmechanizmusát, szokását, életvitelét....

Szerintetek mi lenne a leghelyesebb út???
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Davis93 írta:
Sziasztok!!!

Elnézést kérek, ha feltette valaki már ezt a kérdést, de általánosságban, ha sikeres a párzás akkor mennyi idő telik el a kokon készítéséjéig?

átlagban 1-13 hónap..........

hiába próbáltok ilyen egzakt dolgokat felállítani,hogy 3-5hónap mulva kokon lesz x fajnál,hülyeség,mert sosem lehet tudni. rakott már nálam rosea 1 hét után kokont,mig másnál 13 hónap után,és mindkét szaporulat sikerült.

Csak ők tudják.....

szóval csak a szokásos TÜRELEM?! Mosoly
hawk
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
Sziasztok!!!

Elnézést kérek, ha feltette valaki már ezt a kérdést, de általánosságban, ha sikeres a párzás akkor mennyi idő telik el a kokon készítéséjéig?

átlagban 1-13 hónap..........

hiába próbáltok ilyen egzakt dolgokat felállítani,hogy 3-5hónap mulva kokon lesz x fajnál,hülyeség,mert sosem lehet tudni. rakott már nálam rosea 1 hét után kokont,mig másnál 13 hónap után,és mindkét szaporulat sikerült.

Csak ők tudják.....
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 00:06    Hozzászólás témája: idéz

Ervin03 írta:
Szia!
Én úgy tudom a Brachypelma fajok 3-6 hónap között raknak kokont, de 3,5-5 hónap között a gyakori.

Köszi!Én is így tudom, akkor talán már biztos is! Amiket néztem időpontokat azok is valahogy így jöttek ki, nagyszerü Mosoly
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 23:56    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Én úgy tudom a Brachypelma fajok 3-6 hónap között raknak kokont, de 3,5-5 hónap között a gyakori.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Davis93 írta:
Sziasztok!!!

Hello!

Ez változó! Függ hogy melyik genus tagjáról is van szó. Erre nincs konkrét válasz.

Értem, Brachypelma Albopilosum tapasztalat???
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
Sziasztok!!!

Hello!

Ez változó! Függ hogy melyik genus tagjáról is van szó. Erre nincs konkrét válasz.
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 21:03    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!!

geryshepherd
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 14. Pént., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

geryshepherd írta:
Esetleg tudnál javasolni egy topikot ami legjobban illik ehez a témához? Mert én keresgéltem de nem találtam neveléssel kapcsolatos topikot.

ezeken belül kutakodjál: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=3
itt minden a tartási hellyel és berendezéseivel foglalatos.
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

Esetleg tudnál javasolni egy topikot ami legjobban illik ehez a témához? Mert én keresgéltem de nem találtam neveléssel kapcsolatos topikot.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

geryshepherd írta:
Sziasztok!

Bocsi ha rossz helyen írok, de nem találtam alkalmasabb topicot. A pók nevelésről szeretnék kérdezni, mondjuk induljunk ki 1vedléses kortól. Arra lennénk kíváncsi, hogy melyik szakaszban mekkora dobozban kell tartani, mikor lehet átrakni terráriumban, és adott szakaszban az itatásról és etetésről szeretnék többet megtudni!

Üdv: Gergő

ez valóban nem ide illik. javaslom olvasgasd át a fórum topikjait. ne csak a főoldalt. vannak ilyen és a kérdésedre irányuló topikok sok hozzászólással. hidd el olvasásra többre mész mint a kérdezéssel!
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Bocsi ha rossz helyen írok, de nem találtam alkalmasabb topicot. A pók nevelésről szeretnék kérdezni, mondjuk induljunk ki 1vedléses kortól. Arra lennénk kíváncsi, hogy melyik szakaszban mekkora dobozban kell tartani, mikor lehet átrakni terráriumban, és adott szakaszban az itatásról és etetésről szeretnék többet megtudni!

Üdv: Gergő
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 31. Pént., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

Az h. ilyen infokat gyujteni,osszegezni,hatalmas munka,de HAJRA,az alabbi bejegyzeseket olvasva igy kora hajnalban(eloszilveszter:D) egesz bele merultem,es remelm h. sokat tanultam
Nagyon boldog Aki meg lusta elolvasni vessen magara:D
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 31. Pént., 07:56    Hozzászólás témája: idéz

Akkor mégis az óévben folytatom...

paraspider írta:
a pulchripesemhez szereztem egy hímet
a posta megérkeztével kibontása után 2 órára a hím dobolni kezdett .....nem tudom hogy ezt a nőstény parának csinálta vagy a nőstény pulchripesnek igy össze engedtem a két grammot...
azóta sincsen semmi válasz a sikerre....

Talán el kéne gondolkozni, hány spermahálót rakott a hím, párzás előtt... Forg? szemek
És ehhez már szervesen kapcsolható Kratosz kérdése is Ny

Kratosz írta:
ha pl egy friss hím érkezik a nőstényhez (pl aznap postai úton)
az emberke aki pároztatni akarja, egyből bedobja a nőstihez.
ez az elkapkodott döntés okozhatja az akció sikertelenségét is?
(gondolok itt az általad vázolt tényezők hiányára.)

A válasz első körben egyértelműen igen, hiszen egy frissen beszerzett hím esetében a fene se tudhatja bizonyosan, fel vannak-e töltve a készletei, és hogy hányszor párzott már korábban, viszont, mint ebből egyértelmű, nem a külső tényezők befolyásoló hatása miatt.

Amúgy, a reakcióitokból ítélve, kissé félreértelmeztétek korábbi mondanivalómat, és csak bizonyos részleteit kiemelve próbáltok választ keresni kérdéseitekre.
No de sebaj, csak lesz ebből előbb-utóbb valami, és ebbéli bizalmam miatt folytatom is... Kacsint?

csepelball írta:
De minden általad leírt külső-belső hatástól függetlenül kíváncsi lennék, hogy valóban mi lehet a háttérben.

Kicsit olyan ez, mint egy egyszerű számtani feladat végeredményét megkérdőjelezni. Az oké, hogy pl. 2 alma + 2 alma=4 alma, de miért 4 alma? Nevet?
Minden, általam leírt külső-belső hatás áll a háttérben, mert ettől semmi nem független. Nevet?
Persze értem én, hogy itt most valami fajspecifikus hókusz-pókuszra gondoltál...

(az ümbürübü bürüfütty esetében idejében kell alákepeszteni a murmincsot, hogy a bejgirgücü optimális mélységben megszelebognálja a belfingeri beferátot, melynek hatására a nőstény egyed extra bónusz kokont rak. Mindezt elérendő, érdemes beszerezni egy pávatollas szelét, mely megfelelően alkalmazva sípoló hanggal segít behatárolni a téridő kontineumban, az alákepesztéshez leginkább ideális körülmények időpontját. A sípoló hang idejéből, hosszából, és hangszintjéből aztán átlagot kell számolni, és az így kapott eredményt egy pofon egyszerű, alig 3 A4-es oldalnyi egyenlettel kidolgozva meg is kapjuk, hány éves a kapitány... Nevet? )

csepelball írta:
De ugye ezt sose tudjuk meg Mosoly

Ugyan miért nem? Nincs más dolgunk, mint jegyzetelni, valamint az adatok halmazából kiszűrni a számunkra fontos információkat. Ezek segítségével nagyjából behatárolhatjuk, mikor vedlik, és majdan ivarzik legközelebb a nőstényünk, és ennek megfelelően tudunk idejében hímet szerezni a nászhoz. És itt van a jelenlegi póktenyésztési stílus rákfenéje...
Tudniilik igen gyakori, hogy az utolsó pillanatban kapkodva igyekszünk párt találni a nőstényünkhöz, vagy a meglévő hímet egy ismeretlen életciklusú nőstényhez engedjük be, "miért ne" alapon... Megint csak tipikus, hogy sokan kint egyből adult párokat, vagy frissen vedlett nőstényeket vásárolnak, amit aztán a haszon reményében (na meg ugye rossz szokásból a hímet időben még eladandó) itthon zsipsz-zsupsz összehajigálnak...
A nagy számok törvénye működik, és szerencsés esetben nem csak szaporulat sikerül, de a "tenyésztő" végül még a nőstény pókot is jobb áron tudja értékesíteni, mint amennyiért vette.
Ez a profit orientált módszer egyik nagy hátránya, hogy a rengeteg sikeresnek mondott, és megreklámozott szaporulat ellenére, ez semmilyen konkrét tudásanyag, tapasztalati háttér felhalmozásával nem társul. Ennek köszönhetően egy-egy igényesebb, a külső hatásokra érzékenyebb faj szaporításával elakadozunk, amitől végül, azt egyszerűen "szarnak" titulálva megválunk. Visszatérve a gondolat elejére...
Fontos volna jegyzetelni, és akár több év, és több példány alapján kidolgozni egy-egy fajra a tenyésztéstechnológiát. Nem harácsolni, kapkodva, egyfajta versenyt csinálni a dolgokból, hanem szisztematikusan, tervezetten kéne a szaporításokhoz hozzá állni, és akkor bizony csökkenne a mellékvágányok száma.

csepelball írta:
(Ha meg ugye tudnánk ezeket a dolgokat, akkor ugye a sikeres szaporulatok száma igencsak megnőne.)

No csak, hogy ne legyen "bort iszok, vizet prédikálok" elmondom, a fent említett kapkodásos módszer hibájába magam is beleestem... Ezért viszont súlyos árat fizettem. Nagyjából egy éve döntöttem (pontosabban döntöttünk, de ez itt irreleváns) úgy, hogy az egy-két, "legyen ez is mutatóba" madárpókom mellé ismét többet szerzek, és újrakezdem a tenyésztést. A dolog egyszerű volt, hiszen napjainkban szinte bármit be lehet szerezni. Ennek megfelelően néhány börze, pár jutányos vétel, csere elég is volt ahhoz, hogy a lakás ismét megteljen a skorpiók mellett újfent madárpókokkal is.
Mivel, bár szeretem a pókokat, még sem pusztán az állatok iránti vágy, hanem a profit szerzése volt a cél, azonmód jöttek a hímek is... Tervezetlenül, szervezetlenül, de rendíthetetlenül.
Az eredmény? Siralmas...
A kapkodásnak köszönhetően egy év alatt a 19 kokonból mindössze négy kelt ki... Zavart
Ha ehhez hozzáteszem, hogy előtte több mint két évtized alatt, egy kezemen megtudom számolni hány sikertelen kokonom volt, belátható, csak lehet kalkulálni azokkal a fránya adatokkal, és segítségükkel igen is tervezetten, lényegesen biztosabb eredményekkel lehet tenyészteni.
Azaz szinte bizonyosan van minden fajra külön-külön használható recept, és ezért nincsenek is misztériumok, csak ugye ezeket a recepteket magunknak kell(ene) összeállítani, a felhalmozott jegyzeteink, és ha lehet a rendelkezésre álló élőhelyadatok figyelembevételével.

Uff!

(És most beveszek még egy fájdalomcsillapítót, mert a tegnapi elő szilveszter, és a fenti sorok leírása után, ismét főfájással küzdök...)

Ui.: Tajvani gyártmányú pávatollas szelék előjegyezhetők! Érdeklődni privátban!

Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 23:25    Hozzászólás témája: idéz

kosip írta:
Sziasztok!

Megosztanék egy érdekességet,idén szaporítottam Iridopelma sp. recifet.
Az első pároztatás tavaly decemberben történt. Nőstényem 2010.02.07-én
lerakta kokonját.A kokonban csak 30db életképes utód lett és kb. 50db terméketlen pete.Majd 2010.05.19-én levedlett.Mivel megvolt még a hímem is
ismét beraktam hozzá,bár már elég öregecske volt. Egyáltalán nem táplálkozott,nagyon vékonyka is volt,ennek ellenére nagyon aktívnak mutatkozott. Szegénynek ez is lett a veszte.Nőstényem 2010.07.22-én ismét kokont rakott,most azonban 90db életképes utód lett,terméketlen pete 2-3db.
2010.11.28-án ismét levedlett.Mivel ugyanaz a nőstény lett pároztatva ugyanazzal a hímmel,ebből is látszik inkább az állhat a háttérben,hogy a körülmények jóval ideálisabbak voltak júliusban,mint februárban.

Kérdés...
A hím vajon hány spermahálót rakott az első, majdan a második párzás előtt?
No csak mert az első párzást követő kokonkeltetés ideje alatt, véleményem szerint bőven több ideje volt feltölteni magát a hímnek, mint az első párzás előtt...
És ím, a misztérium köde felszállva vala, rendkívül egyszerű magyarázattal szolgálhatunk a vélt anomáliára... Nevet? Ennek semmi köze a július vs. februárhoz. Egyszerűen, feltehetően több volt a hím rendelkezésre álló tölténye... Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW írta:
Hát mi pl Pikerrel ugye teljesen külön tartottuk az állatokat (Br. albopilosum). A hím tuti zaklatott volt, mert egész úton fészkelődött míg átértem hozzá és utána is jó ideig nem maradt a seggén. A csajszi terkójának a tetejére raktuk az állatot, de semmi dobolás, vagy ilyesmi nem volt, csak zaklatottan kereste a kiutat a dobozból. Kicsit később engedtük össze őket, a srác azonnal dobolni kezdett és a hölgy is úgy verte a terkót, hogy azt hittük szétesik.. Nagyon boldog A csaj nagyon félénken jött elő, majd egyszercsak kirontott és gyakorlatilag megerőszakolta a srácot... Nagyon boldog miután szétszakadtak a nőstin határozottan lehetett látni a feszültség jeleit, egyáltalán nem úgy közeledett, mint aki azt gondolta: Jó volt, még egyszer! Nagyon boldog Na ezt a hím is felismerte és fejvesztve menekült a másik sarokba, ekkor vettük ki.. Ebben az esetben pl semmilyen hatása nem volt annak, hogy a hím elötte egy órát utazott bkv-val illetve teljesen külön környezetben voltak. Pik-pak, ahogy az a nagy könyvben meg volt írva... Nagyon boldog

Most ezzel mire akartál utalni?
Senki nem azt mondta, állította, hogy feltétlenül egy környezetben kell nevelni a párokat.
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 22:58    Hozzászólás témája: idéz

Egyenlőre most csak ennyi:

csepelball írta:
az említett emlilia kokonok mind sikeres szaporulatok lettek?

A legelső nem, a többi igen. Mosoly
Megjegyzem, az említett verdezi is mind a 3 évben sikeres kokont rakott. Csak ő + - pár hét eltéréssel.

A többit majd átnézem, és reagálom jövőre! Kacsint?

Kis utólagos kiegészítés:
A nőstény emilia hozzám adultan került, így az első párzására vedlés, és a korábbi ruhacsere időpontjának ismerete nélkül került sor. Ennek megfelelően ugyan kokont rakott, az gyakorlatilag besült. A következő, vedlés utáni próbálkozás (és az azt követő másik kettő) viszont már sikeres volt.
Figyelembe véve, hogy mind a 3 kokon gyakorlatilag az országban lett értékesítve (az első már kb. 11 éve), no meg azt, hogy akkoriban még horror áron külföldről lehetett beszerezni csak ezt megelőzően, szinte biztosra veszem, hogy a hazai emilia példányok java részéhez közöm van.
Kacsint?

Legutóbb Puding szerkesztette (2011 Jan. 01. Szomb., 07:21), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 21:54    Hozzászólás témája: idéz

Jiiero, nem neked idéztem, hanem a te gondolatod egészítettem ki a saját mondókámmal Nagyon boldog Szó nem volt ellentmondásról X)
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Toto: persze, erre én is gondoltam, és nem nagyon értem miért céloztad felém a hozzászólásodat. Nem látok ennek ellentmondót az előtte levő kommentemben. x)

Arra céloztam, hogy kellenek a megfelelő körülmények ahhoz, hogy beinduljon a folyamat. A többi már csak rajtunk múlik időzítés szempontjából, lévén mi rakjuk össze a hímet a nősténnyel. Ezután pedig megint visszakerül a staféta bot a nőstény egyedhez. Többet nem fűznék hozzá, mert csak téged vagy Pudingot szajkóznám.

Jó látni, hogy ennyire él ez a topic. De meg is van a létjogosultsága hozzá.
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 20:30    Hozzászólás témája: idéz

Puding:

Nem veszem kekeckedésnek. Tudod, hogy örülök, ha részletesen kifejted magad Mosoly Legalább ha igazat akarsz tenni akkor felpörögsz és kiengedsz mindent Mosoly
De minden általad leírt külső-belső hatástól függetlenül kíváncsi lennék, hogy valóban mi lehet a háttérben. De ugye ezt sose tudjuk meg Mosoly (Ha meg ugye tudnánk ezeket a dolgokat, akkor ugye a sikeres szaporulatok száma igencsak megnőne.)

ui: az említett emlilia kokonok mind sikeres szaporulatok lettek?

Üdv,
Laci
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW írta:
Hát mi pl Pikerrel ugye teljesen külön tartottuk az állatokat (Br. albopilosum)...

És lett belőle kokon? Vagy még nemrég volt a dolog?
Vissza az elejére
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

kosip írta:
Sziasztok!

lerakta kokonját.A kokonban csak 30db életképes utód lett és kb. 50db terméketlen pete.Majd 2010.05.19-én levedlett.Mivel megvolt még a hímem is
ismét beraktam hozzá,bár már elég öregecske volt. Egyáltalán nem táplálkozott,nagyon vékonyka is volt,ennek ellenére nagyon aktívnak mutatkozott. Szegénynek ez is lett a veszte.Nőstényem 2010.07.22-én ismét kokont rakott,most azonban 90db életképes utód lett,terméketlen pete 2-3db.
2010.11.28-án ismét levedlett.Mivel ugyanaz a nőstény lett pároztatva ugyanazzal a hímmel,ebből is látszik inkább az állhat a háttérben,hogy a körülmények jóval ideálisabbak voltak júliusban,mint februárban.

Szép munka Kacsint?
Tervezem hogy tartok megint ilyen kis méregzsákokat...gyönyörű jószágok
Profil üzenet e-mail website állomány
kosip
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Hát mi pl Pikerrel ugye teljesen külön tartottuk az állatokat (Br. albopilosum). A hím tuti zaklatott volt, mert egész úton fészkelődött míg átértem hozzá és utána is jó ideig nem maradt a seggén. A csajszi terkójának a tetejére raktuk az állatot, de semmi dobolás, vagy ilyesmi nem volt, csak zaklatottan kereste a kiutat a dobozból. Kicsit később engedtük össze őket, a srác azonnal dobolni kezdett és a hölgy is úgy verte a terkót, hogy azt hittük szétesik.. Nagyon boldog A csaj nagyon félénken jött elő, majd egyszercsak kirontott és gyakorlatilag megerőszakolta a srácot... Nagyon boldog miután szétszakadtak a nőstin határozottan lehetett látni a feszültség jeleit, egyáltalán nem úgy közeledett, mint aki azt gondolta: Jó volt, még egyszer! Nagyon boldog Na ezt a hím is felismerte és fejvesztve menekült a másik sarokba, ekkor vettük ki.. Ebben az esetben pl semmilyen hatása nem volt annak, hogy a hím elötte egy órát utazott bkv-val illetve teljesen külön környezetben voltak. Pik-pak, ahogy az a nagy könyvben meg volt írva... Nagyon boldog
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

csak egy kósza gondolat
én sosem gondolkodtam azon h pároztassak pókot
de....
mikor a hím parám beadul és észre vettem a nőstényemnél hogy vissza dobol a hímnek akkor tudtam hogy most van itt az ideje nem pedig a hím adulása után pár héttel
.
viszont amit kratosz irt avval 1et értem
pl
a pulchripesemhez szereztem egy hímet
a posta megérkeztével kibontása után 2 órára a hím dobolni kezdett .....nem tudom hogy ezt a nőstény parának csinálta vagy a nőstény pulchripesnek igy össze engedtem a két grammot...
azóta sincsen semmi válasz a sikerre....
gondoltam leírom nektek....
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Dec. 30. Csüt., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

szia puding!

egy kérdésem lenne.
ha pl egy friss hím érkezik a nőstényhez (pl aznap postai úton)
az emberke aki pároztatni akarja, egyből bedobja a nőstihez.
ez az elkapkodott döntés okozhatja az akció sikertelenségét is?
(gondolok itt az általad vázolt tényezők hiányára.)

nagyobb eséllyel indulhat a pároztatásban az az illető aki saját maga neveli a hím és a nőstény egyedét?
(gondolok itt az azonos tartás körülményeire. és a hím és a nőstény "viszonylag egymásmellett" tartására )

másik kérdés a saját pechsorozatomhoz kapcsolódik:

adva volt nálam 2 pároztatás is.
B. albopilosum és C. cyaneopubescens.
mindkét esetben megtörtént a párzás, mindkét esetben az "anyuka" elkezdett gömbölyödni, de kokon sajnos nem lett belőle. ezek után úgymond a nőstények "leeresztettek" majd újra evésre adták fejüket.

hőmérséklet, páratartalom, teljes nyugalom, és a nőstények párzás előtti kajáltatása megvolt.
a hímek spermaháló készítése is megvolt, nem az elsőnél raktam a nőstényhez.

ennek függvényében feltételezhetem az általad írt dolgok valamelyikének hiányát?

válaszod előre is köszönöm!
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu