Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Szivárványrák - Cardiosoma Armatun

Szivárványrák - Cardiosoma Armatun

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HumanSkeleton
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 02. Kedd., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Majdnem szivárványrák, nekem két halloween rákom van (gecarcinus quadratus) nem is olyan régóta. Egy jó nagy, termetes nőstény valamint egy fele akkora hím. A nőstény jön-megy-jár-kel, élvezi az életet, a hím pedig egész nap kuksol a rejtekhelyén és alig jön ki. Összesen kétszer láttam, hogy kontaktusba léptek volna, a hím közeledni próbált, a nőstény pedig nem bántotta, csak finom jelezte, hogy nem kíváncsi a társaságára. Lehet, hogy azért nem jön elő soha a hím mert tart a nősténytől? Ha igen akkor érdemes külön terráriumot berendeznem nekik? Elvileg gond nélkül lehet őket együtt tartani, de hát mindig vannak speciális esetek. A terrárium méretei egyébként: 60 hosszú, 25 mély és 35 magas. Ez lehet, hogy túl kicsi kettejüknek, ez a probléma? eredetileg egy pár cardisomát rendeltem, de még az eladó is jól összekeverte őket. Ugye ők kisebbek mint a gecarcinusok, ezért abban a hitben rendeztem be ezt a terráriumot, hogy remekül meglesznek benne. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Senilla
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 11:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Bocs, hogy ideírom a kérdésem, de nem találtam másik topicot, ahova leírhatnám. Egyik nap az állatkereskedésben láttam vámpírrákot. Tudnátok nekem valami infót adni róla? Vagy ugyanúgy kell tartani, mint a szivárványrákot?
Köszi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Feb. 18. Csüt., 16:36    Hozzászólás témája: Re: Szivárványrák (Cardiosoma Armatun) idéz

lakoszabi írta:
Hali

Infókat tudnátok mondani hogy hogyan kel tartani ezt az állatot?? hőmérséklet,igényei meg ilyesmi. elöre is köszi

http://aquascope.ru/modules/wfsection/images/article/1/cardisoma_armatum.jpg

Szia!
Ezt egy másik fórumba írtam pár éve, de segíthet Nagyon boldog
"Én sem tudok sokat a tarisznyarákok tartásáról, de van néhány lényeges dolog, amit érdemes tudni annak, aki tartani szeretné őket.
A tarisznyarákok általában a partmenti vizekben, vagy annak környékén élnek, ez azt jelenti, hogy gyakran kijönnek a partra is. Sok fajnak fontos a szárazföld, és mivel nem könnyű meghatározni őket, és kevés a fajok életmódjáról szóló leírás, nem árt, ha akvaterráriumot rendezünk be nekik.
A szárazföld legyen olyan mély, hogy ha szeretné teljesen beáshassa magát az aljzatba (ami legjobb ha tiszta homok). (Érdemes arra is odafigyelni, hogy a rák ki tudjon kapaszkodni a száraz részre.) Az aljzatot nedvesen kell tartani, mert a légzésükhöz fontos a nedvesség.
Szobahőmérsékletnél ne legyen hűvösebb a helyük, bár jobb, ha 24-26 °C körül van. (Mérsékelt övi fajokra ez nem érvényes.)
Általában jól tarthatók édesvízben is, de ha van mód rá, állatkereskedésekben beszerezhető igazi tengeri só (megfelelő arányban használjuk!)
Mindenevők, szabad a vásár, salátától a nyershúsig.
Fontos a mészutánpótlás, minél gyakrabban!
Kritikus életszakaszuk a vedlés, ilyenkor a legérzékenyebbek. Előtte általában elbújnak (vagy a szárazföldbe ásott üregbe, vagy a víz alatt berendezett búvóhelyükre. Ez utóbbi is fontos, hogy biztosítva legyen nekik!). Ha többet tartunk együtt, számítsunk rá, hogy a vedlő egyedek ki vannak téve társaik húsevő hajlamainak, és mivel ilyenkor védekezni nem tudnak (lágy az új páncéljuk), áldozatul eshetnek.
Én nem tanácsolom hosszabb időre együtt tartani őket, az előbbiek mellett az agresszív territórium védő magatartásuk miatt sem. Sokat viaskodnak a legjobb helyekért, táplálékért stb., és gyakran hullik egy-egy láb..."
Sok sikert a tartáshoz!
Ezt a fajt óriás tarisznyarákként is ismerik Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 11. Csüt., 16:57    Hozzászólás témája: Re: Szivárványrák (Cardiosoma Armatun) idéz

lakoszabi írta:
Hali

Infókat tudnátok mondani hogy hogyan kel tartani ezt az állatot?? hőmérséklet,igényei meg ilyesmi. elöre is köszi

Üdv!

Nekem volt egy ilyenem, én vízben tartottam, pontosabban akváriumban, aminek volt egy kis szigete. Az viszont velejáró, hogy amint leikrázik, pár napra rá eldobja a kanalat, mert ez az életciklusuk. Én is igy jártam. A kereskedésben is elmondták, mikor a tetemmel együtt megjelentem...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Feb. 11. Csüt., 16:54    Hozzászólás témája: Szivárványrák - Cardiosoma Armatun idéz

Hali

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu