Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 122 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sáskák, szöcskék, tücskök

Sáskák, szöcskék, tücskök

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
carabus
Látogató

Elküldve: 2007 Feb. 10. Szomb., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

A kajával tuti nincs baj,mert a blökieimnek is ugyanabból a dobozból adtam a kaját és nekik nincs semmi bajuk. Ráadásul a túlélő még mindig él, és ma bevágott egy kisebb salátalevelet és egy fél csontit, úgyhogy szerintem meg fog maradni.
/legalábbis remélem/
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 22:04    Hozzászólás témája: idéz

Biztos nem a kaja volt a hibás, ha csak nem volt romlott, vagy nem tartalmazott mérget ?rd?g Én ezért veszek egyszerre csak kevés tücsköt. Nekem is időnként elviszi valami az egész almot. Nemtom mi csak murdelnek megfele egymás után. Pedig van vagy 3 féle kajájuk, vizük, nem fáznak, nincs melegük. A franc tudja mi bajuk Think
Vissza az elejére
Profil üzenet
carabus
Látogató

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Én is kipróbáltam a kutyakaját ma délután. Nekem nem vált be.
1 kivételével az összes tücsök megmurdelt 2 órán belül.
Mondjuk nem zárom ki, hogy volt vmi bajuk. Az utóbbi időben szenvedtek ugyan az atkáktól, de tegnap már egy darab élősködőt se láttam, pedig nagyítóval vizsgáltam át a helyüket.
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Kis monológ a fekete tücskök agressziójáról:

Egyik haverom leopárdgekkót tart és kifejlett, nagy fekete tücsköket ad neki, egyszerre 15öt.
?rd?g

Namármost ezek a hülye tücskök, annyira hülyék, hogy a gekkó simán rálép és nem csinálnak semmit azonkivül, hogy odébbsétálnak. Be lehet nyúlni a terráriumba és különösebb riadozás nélkül eltűrik, hogy odébblököd, odébbpöckölöd őket.

Ezek az agresszív fekete tücskök?
Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Meg se kóstolták. Nem tudják mi a jó, ezt nektek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 09. Pént., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Szia Georgio!
Mennyire eszik? Nagyon boldog
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 08. Csüt., 18:52    Hozzászólás témája: idéz

Tudjátok most mit próbálok megetetni a tücskökkel K?rd Csokoládét Felki?lt Abba aztán van kalória. Hülyeség K?rd A zöldségek mellé kiegészítőnek jó nem K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Varjuvitte írta:
Én úgy tudom, hogy az etetőanyagokat szándékosan úgy tervezik, hogy nagy mennyiségű íz és színanyag mellett minimális mennyiségű tápanyagot tartalmazzanak, hogy odacsalják a halakat, de azok ne lakjanak tőle jól, és rámenjenek a csalira is.
Ennek tükrében nem biztos, hogy a legjobb a tücsiknek bár persze lehet hogy ami a halnak nem elég azon a tücsi vígan elél.

Ez nem igaz, az etet?anyagok azonkívül, hogy tényleg magas bennük az íz és illatanyag, rendkívül magas a tápértékük. Ha nem így lenne a halak nem járnának rá. A pontyok is tanulékonyak, ha egyszer megkóstoltak egy etetőanyagot, és az nem nyerte el a tetszésüket, soha többé nem eszik meg. Éppen ezért nem szabad túlzásba vinni, ha ízlik nekik, mert telítődnek hamar tőle. Az egy másik tészta pedig, hogy a bojlikat úgy fejlesztették ki, hogy azon kívül, hogy egy energia bomba, minél többet esznek a halak annál éhesebbek lesznek tőlük. Nagyon gyorsan átmegy a szervezetükön (könnyen, gyorsan emészthető) így kívánják a többit. Úgy mint nálunk mondjuk a Mc Donalds. Egyszóval cseppet sem rosszabb a kutyakajánál, csak másabb az összetétele. Míg a kutyakajának inkább állati összetevői vannak, a halkajának növényi (kukorica, búza, árpa, köles, kender, len, de éppúgy megtalálható benne a csicseriborsó és akár a bab vagy mogyoró is.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy tudom, hogy az etetőanyagokat szándékosan úgy tervezik, hogy nagy mennyiségű íz és színanyag mellett minimális mennyiségű tápanyagot tartalmazzanak, hogy odacsalják a halakat, de azok ne lakjanak tőle jól, és rámenjenek a csalira is.
Ennek tükrében nem biztos, hogy a legjobb a tücsiknek bár persze lehet hogy ami a halnak nem elég azon a tücsi vígan elél.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

Én még tutibbat tudok mint a kutyakaja, BOJLI . Aki horgászik az tudja mire gondolok. Ez egy pontycsali, melyben minden megtalálható a proteintől kezdve a vitaminokon át egészen a fehérjékig. Igaz ,hogy nagyon húzós az ára (kilója több ezer HUF) Egyébként a halkajáknál maradva, itt ne csak az akváriumi halakra gondoljunk, hanem a nemeshalakra is. A horgászboltokban nagyon olcsón lehet etetőanyagot kapni (~2 kg/ 4-500 HUF) és az is tökéletesen megfelel tücsköket etetni. Csak mellesleg megjegyzem a 2 kiló etetőanyag vízzel összekeverve többszörösére dagad. 2 kilóból lehet 10 kiló is a végén.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Egyértelműen nagyon szeretik a kutyakaját. Előbb raktam be nekik egyet és 5 mp-en belül az összes már rajta volt és ette. Nagyon boldog

norbalia írta:
Egy ideig én is etettem őket almával de szerintem akkor is a saláta ill. a káposztalevél a nyerő.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 23:07    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog Király a kép. Gyere vissza kistücsköm. Prücsköljünk egy kicsit.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

Apropó tücsök!

http://www.freeweb.hu/arachnida/modules/coppermine/albums/userpics/10122/20070206.jpg Milyen aranyosan festenek a képen, mintha nem is megenni akarná, hanem mást csinál. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

Egy ideig én is etettem őket almával de szerintem akkor is a saláta ill. a káposztalevél a nyerő.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

szerintem maradjunk a kutyakajánál! még talán az a legjobb, holnap az enyémek is kapnak egyet Mosoly

én eddig almával etettem, meg lédús répával
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ezek szerint a tücsiknek ezeket vehetem Felki?lt K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Halak többnyire tubifex-et (élő, szárított), lemezes halkaját, granulátumokat, vízibolhát (élő, szárított).

Nekem évekig volt akváriumom, végül piranják voltak az utolsó halaim, na azok mindent ettek. Nevet? Többi haltól kezdve, növényeken át végül pulykamellhússal etettem és kb 20-25 centisre megnőtt, én akkor adtam be a Baross utcai állatkereskedésbe (tudtam, hogy nekik van még 3 hasonló méretű).

Legutóbb Scream szerkesztette (2007 Feb. 06. Kedd., 22:24), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 21:56    Hozzászólás témája: idéz

De ha még nem volt halam nem tudom hogy milyen halkajákat lehet kapni Kacsint? . Azt se tudom mit lehet velük etetni. Ebből a logika a következő : Nem tartottam halat ----> ezért nem tudom hogy milyen halkajákat lehet kapni ----> nem tudom hogy mit vegyek a tücsöknek. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

Nem azt írja, hogy hallal, hanem haleledellel! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Gondolom nyers hallal. Bármelyik piacon lehet kapni. Viszont nagy hátránya az eltarthatóság. Ha berakod nekik, órák múlva már olyan büdös lesz, hogy az egy hetes vizi hulla francia parfüm hozzá képest. Azt csak a csontitenyésztéshez ajánlanám, azok direkt jól éreznék benne magukat (persze csak kinnt tartva valahol a háztól távoli helyen) Annyit nem ér az egész ,hogy bebüdösítsd a lakást, muterodék meg pattogjanak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

És milyen halkajával probálkozzak? Még sose etettem halkajával. Azt se tudom milyet vegyek ugyanis még halam se volt sose.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Itatni tényleg nem muszáj őket, ha lédús kaját ad nekik az ember. Viszont a fehérje dolog tényleg nagyon fontos, mert ha nincs , akkor zabálják egymást a tücskök. Én is kutyakaját adok nekik (száraztápot) mert abban sok a fehérje. Régebben csak paprikát adtam nekik meg almát, és nem tudtam miért pusztulnak tömegével. Egyébként most fekete tücsköket vettem , és azok sem zabálják egymást ha így tartom őket. Szoktam búzakorpát is beönteni nekik, de a zsemlemorzsa sem rossz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Itatni felesleges a tücsköket. Kajának salátalevelet és káposztalevelet adok be nekik a káposzta több napig is tartható a tücsköknél de a salátalevelet én kb olyan 3 naponta cserélem ugyanis az elég hamar kiszárad de igencsak lédús. Zacskóban és hűtőben sokáig eláll. Mellé zsemlemorzsa kutyakaja tökéletes. (A halkaját még nem próbáltam). Aki teheti szerintem csakis banántücsökkel etessen (mármint a tücskök közül) ugyanis azok nem eszik meg egymást nem nyírják ki egymást és nem is harciasak szerintem aránylag gyorsan nőnek.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

Egy kis szakirodalom a tücskök tenyésztéséről. Kazinczy László - Nagy Zoltán: Kétéltűek és hüllők a terráriumban.
Feletetésre alkalmas és tenyészthet? eleségállatként , különböző tücsköket nevezhetnénk meg. A trópusi fajok az év minden szakaszában sikeresen tenyészthetők.Az afrikai kétfoltos tücsök (Grillus bimaculatus), a házi tücsök (Acheta domesticus) és a sztyeppi tücsök (Grillus assimilis)-ez utóbbi "banántücsök" néven került forgalomba- minden különösebb nehézség nélkül otthon is tenyészthető egy 5 literes műanyag vederben vagy egy 10 literes akváriumban. A vedreket és az akváriumokat is ajánlatos lefedni, mert a tücskök a piszkos edényen vagy az akvárium ragasztásán megszökhetnek és a lakásban állandó vesződséget jelent a befogásuk, nem is szólva a hímek ciripeléséről. A nőstényeknek tojócsövük, a hímeknek - néhány faj kivételével- fejlett ciripelő szervük van.A kétfoltos tücsök számára 10 cm vastagon finom homokot helyezzünk a terrárium aljára, a házi tücsöknek a tőzeg a megfelelő. A hímek egymással szemben eléggé harciasak, egy tenyészetben egy hímre 5-6 nőstényt számolhatunk. Egymásra helyezett keménypapír tojástartók vagy papírtekercsek szolgálnak búvó-és mászóalkalmatosságként. A tenyésztő edényben egy kis, 10x10 cm-es műanyag dobozt helyezzünk el, amelyet megtöltünk homokkal, homok-tőzeg keverékkel vagy perlittel. Ha a homokot állandóan nedvesen tartjuk- vigyázva arra , nehogy túllocsoljuk- a nőstények ott rakják le a tojásaikat. 30 C°-on kb. húsz nap alatt lesz a tojásból kis tücsök.A különböző méretű kis tücsköket feletetjük, a felnőttekkel tovább folytatjuk a tenyésztést.Ha kisebb állatoknak adjuk őket, ajánlatos a két hátsó ugrólábat eltávolítani, mert állatainkat felsérthetik; a kifejlett tücskökből is csak annyit adjunk, amennyit elfogyasztanak, ugyanis a tücskök megrághatják állatainkat! Etetés után az el nem fogyasztott tücsköket el kell távolítani, mert a terrárium növényzetét összerághatják. A tücsök etetésére alkalmas a gyümölcsmaradék, zabpehely, haleledel (fehérjedús) és saláta. Minden generációváltás után a tenyésztőedényt ki kell tisztítani, és friss homokkal feltölteni.A tenyészetet rendszeresen permetezni vagy itatni kell, ellenkező esetben az állatok megeszik egymást. Itatásnak a legegyszerűbb megoldás, ha egy Petri csészébe sódert teszünk és ezt feltöltjük vízzel, így a tücskök inni tudnak és nem fulladnak az itatóedénybe.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Decky
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

akkor elhiszem és mégse próbálom meg!!! Shame on you Not talking
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

Idézném mit mondott nekem Wolki a léggyel való etetésről:

"A légyben nincs semmi tápláló a pók számára, csak egy nagy rakás SZAR!" Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Decky
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

huh...5 nap múlva vegyük ki a nedves föld-tőzeg keveréket mivel az idő alatt telepetézik??? na akkor én itt csesztem el mivel nekem végig bent volt-van... valószínű azért kell kivenni, h meg ne egyék a petéket, gondolom én!! na akkor majd legközelebb így teszek...
a legyes dolog sem rossz, meglehet, h megpróbálom.. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Én ezt találtam a neten a táplálékállat tenyésztéshez:

"Dél-Afrikai tücsök (Gryllus bimaculatus)Tartás: tojástartó darabokat tegyünk a dobozukba, legyen min mászkálniuk. Kis tálkába zöldséget, gyümölcsöt tegyünk, fehérjeforrásként szárított haltápot, kutyatápot (én ezt kicsit megvizezem) rakjunk be nekik. Ha nem jutnak megfelelő mennyiségű fehérjéhez, hamar elpusztulnak. Tenyésztés: A petézőedényt töltsük fel nedves homok-tőzeg keverékkel (kb. 8 cm magasan). Öt nap múlva ki kell venni (ezalatt jól belepetéztek), és áttenni a tenyésztőedénybe. Hőmérséklet: 30 fok, páratartalom 30-40%. (Ez nem saját tapasztalat, olvastam.)

Házi légy (Musca domestica)
Horgászboltban vehetünk csontit, a csontikat egy befőttesüvegbe tegyük be, (levegőzőnyílást szúrkáljunk a fedőbe), kevés faforgácsot is szoktam berakni. Etetni nem kell őket. 1 hét-10 nap alatt kikelnek szobahőmérsékleten. A frissen kikelt legyeket jól etessük meg gyümölccsel, sajttal, és így adjuk kaminknak. (Némi fejtörést igényel, hogy hogyan vegyük ki a legyeket az üvegből, porozzuk be és tegyük be a terkóba úgy, hogy a lakásba ne repkedjenek szét. Jó szórakozást! J) Csontihernyót semmiképp ne adjunk a kaminak, ki tudja hol, milyen koszban tenyésztették.

Nagy viaszmoly (Galleria mellonella)
A kamák nagyon szeretik. Etetés: méhviasszal. (Méhészektől lehet beszerezni elhasználódott lépet, ezt nagyon csipázzák a molyok.) Hőmérséklet: 25-28 fok, páratartalom: 30%. Javasolt jól zárható edényben tartani őket, mert szinte bárhonnan ki tudnak mászni."
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem pete, hanem kaki Nevet? Egyébként én is megszívtam már egyszer-kétszer a sok tücsök vásárlásával. A nagyok megeszik a kicsiket, és a külön vizesedény is rossz, mert sorra fulladnak bele. A titok abban lehet, hogy csak egyméretű tücskök legyenek egy helyen, itatás helyett lédús kaját kell adni nekik, a hőmérséklet nem tudom mennyire lehet fontos, én nem láttam még ,hogy valaki fűtötte volna őket. És talán a legfontosabb ,állandó takarítás. Kakát, régi kaját ki, új almot, új kaját be. Ha mástól nem kapsz jobb tanácsot utánanézhetek egy könyvemben, mert valahol már olvastam a tücsik szaporításáról.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Decky
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

megpróbáltam a tücsköket tenyészteni,de.......1 hónapja vettem 42 Nagyon boldog tücsköt és már csak 3 van..volt nekik víz, kaja, bujkáló (tojástartó), mászóka és még 1 kis plasztik doboz melyben nedves tőzeg volt (petéknek) és még is semmi... mit csesztem el???? K?rd vagy még lehet valami csak a peték nem keltek ki v. mifene?? honnan tudom, h van pete?? h néz az ki?? látható?? mert a nedves tőzegen minden van ami eredetileg nem volt rajta, de, h az pete... Think
Vissza az elejére
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Jan. 25. Csüt., 17:31    Hozzászólás témája: idéz

Aha akkor ezért voltak nálam is olyan bágyadtak folyton. Azért érdekes, azthittem, hogy strapabíróbb fajta, ha már egyszer afrika réme Mosoly
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 23. Kedd., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Hello CSV88

nem éri meg tenyészteni őket mert nagyon sokat kell nekik fűteni és nem jó ha zsúfoltan vannak akkor lehet ha valami más okból van egész évben egy 40 fokos jó nagy helységed ( pl: pék vagy:) )

Legutóbb gaspar szerkesztette (2007 Márc. 12. Hétf., 16:01), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
CSV88
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 22. Hétf., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Az apró tücskök megfogására szerintem nagyon jó eszköz az orvosi csipesz.
Én a 30cm-es csipesszel simán megfogtam a 2-3mm- es tücskök lábait.

Én is szívesen etetnék mindenféle vadonbefogott tücsökkel, sáskával ,akármivel, de sajnos nálunk nincsenek.
Összesen egyszer berepült hozzám valamilyen nagyobbfajta zöld bogár, a genim értékelte Mosoly

Van valakinek valamilyen tapasztalata (vándor)sáska tartással , szaporítással kapcsolatban? Eleségállatnak szánom őket.
Nálam mindig megdöglenek, néha vedlenek.Kajájuk van mindig, de ezeknek a hálátlan dögöknek semmi nem jó.

Üdv mindenkinek
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 22. Hétf., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Meglepődtem hogy a bébipókok neki mennek a kb velük azonos méretű kis tücsköknek. Pedig nem sok reménnyel tettem be nekik, de 2-ből 2 bejött.

A napos tücsök projektet ezzel jegeltem, mert olyan kicsik, hogy sűrűn kellene adogatnom, másrészt nagyon könnyen elbújnak/bebújnak a talajba.

Az egyik parahybanam (terpesztése kb 3-3,5cm), potrohának megfelelő méretű tücsköket falja feneketlen mód.... Vasárnap adtam neki egy kifejlett, rokkant barna tücsit. Gyorsan rájött hogy ez nem a szokásos méretű élelem, kb. 3-4 próbálkozás után viszont mégis elkapta.
Érdekes volt ahogy megfogta a nálánál nagyobb tücsit. Nagyon ügyesen szemből a feje tövénél. Így a tücsök nem tudta elérni sehogy sem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 22. Hétf., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Beraktam egy tücsköt a cyaneomnak, erre mit csinál állandóan beássa magát. Már egy órája hozzá sem nyúlt. Zavart

Bolond pók meg el nem akarná kapni. 3 napja evett utóljára, el?tte meg 3 napig nem akart enni. Sokkolt

Lehet, hogy vedleni fog? Próbáljam meg vhogy kivadászni a tücsköt? Zavart Szomor?

Végül sikerült kiterelnem nagynehezen, úgy hogy a cyaneo-t ne zavarjam nagyon (és a tücsök se zavarja).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 22. Hétf., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

Beraktam egy tücsköt a cyaneomnak, erre mit csinál állandóan beássa magát. Már egy órája hozzá sem nyúlt. Zavart

Bolond pók meg el nem akarná kapni. 3 napja evett utoljára, előtte meg 3 napig nem akart enni. Sokkolt

Lehet, hogy vedleni fog? Próbáljam meg vhogy kivadászni a tücsköt? Zavart Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Én csak annyit teszek, h bedobok nekik egy tojástartót rámásznak. és egy doboz felett rávágok. A tücskök belepotyognak a dobozba és már etethetsz is velük.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Flash
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Fogj egy darab lapot a szélessége rád van bízva majd hosszára hajtsd félbe. Ezzel sem tökéletes de szépen ki lehet vele szedni az apró tücsköket. Alájuk tolod vagy rásétálnak... utána már rakhatod is a kispókhoz.

Üdv.: Flash
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Próbáld meg akkor mással etetni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 13:32    Hozzászólás témája: idéz

Ezidáig nekem sem voltak ilyen problémáim, de ezek a napos tücsik nagyon kicsik, 2-3 mm-esek. Nem esik kézre, meg könnyen nyomódnak is.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Én mindig puszta kézzel oldottam meg a tücsik berakását a pókhoz, mind1 mekkorák voltak. De hátha van vkinek vmi okos megoldása.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Van néhány igen kicsi, talán még kisebb mint 1 cm-es terpesztésű bébi pókicám. Élelem gyanánt vettem nékik napos tücsköt többek között.

Az lenne a kérdés kinek milyen technikája van a napos tücsik megfogása, helyükről való kiemelése és a pókicához történő bedobása tekintetében.

Nekem a méretük miatt ezidáig igen nehézkesen megy a dolog...

Arra gondoltam talán valami ragacsos dologgal, pl. szigetelőszalaggal, vagy celluxszal könnyebben menne a befogás és mozgatás, utána meg valahogy csak lekaparnám róla... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 23:43    Hozzászólás témája: idéz

Ebben igazad van Flash, de nem hagyhattam ki a lehetőséget, ki kellett próbálnom. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Flash
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Azt azért ne felejtsétek el hogy Magyarországon minden hüllő védett és ugyan ez a helyzet a kétéltűekkel is. Szóval a velük való etetés nem éppen a legjobb még ha ritkán is esik meg. Inkább adj nekik egy szelet halat vagy másféle húst..

Üdv.: Flash
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 23:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia Lolo!

Jaja arra gondolok, főleg barnás/zöldes színezetűek. Ha előtte 1 kicsit jóllakatod, akkor azért van benne anyag(főleg ha arra gondolunk hogy ők is rovarfélékkel táplálkoznak) legalábbis sztem. Nem igazán harapnak(saját tapasztalat) de nincs is rá idejük, de én mikor gyíkot adtam a pókjaimnak már meghaladták a 10 cm-es lábfeszt, vagyis nem voltak már olyan kicsit. Véleményem szerint nem lehet gond, nekem semmi problémám nem volt.

Ki kell próbálni és utána meglátja az ember az eredményét.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 23:23    Hozzászólás témája: idéz

Szia Melkon!

A barna színezetűre gondolsz ami nyár közepén szaladgál a fűben?
Nem harapnak?
Mennyire tápláló?
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Túlnyomórészt nálam is a tücsök a leggyakoribb, néha 1-2 egér is befigyel, de nálam a gyíkok(sima mezei) jelentik az ínyenc falatokat. Csak javasolni tudom, nekem bevált. Ami a fejétől a farkáig olyan 10-12 cm az már eléggé fürge és ha pár tücsökkel megküldöd még anyag is van benne. Persze ő is esélytelen akár a többi táplálékállat, mindenesetre jó nézni ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 12. Kedd., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

A nagy tücskök nem ették meg a petéket?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 12. Kedd., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Nálunk most kelt ki vagy 1000db kis tücs!
Vettem 150db nagy banán tücst! Betettem őket egy jól szellőző dobozba. Tojástartó a búvóhely! Egy műanyag dobozba tettem 3/4-ig nedves virágföldet aztán vártam!
A nagyokat salátával, almával etettem. 3-4 nap múlva elkezdtem a nagyokat feletetni a jószágokkal! Először a hímeket aztán a leánykákat is. 10-12 nap múlva elfogyott az összes nagy tücs, viszont a virágföld tele lett petével! 26-28 fokon kb 2 hét alatt kikeltek a kicsikék! Nagyon sokan vannak! Másznak az üvegen, másznak a vazelinen is!!
Salátát imádják! Remélem 1-2 db fel is nő belőlük!!!
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Nov. 14. Kedd., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Megoldás: keresek az ismerőseim között valakit akinek már bejött a dolog (ehhez kell néhány nap de ha meglesz akkor lehúzom egy-két okos tippel).. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő
11 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu