Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 91 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sáskák, szöcskék, tücskök

Sáskák, szöcskék, tücskök

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 02. Vas., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a sáskát (azt hiszem Schistocerca gregaria) nem voltak hajlandóak megenni a pókjaim, csak a genik, a para, és a blondik ették meg őket, a többi rárontott, de ahogy észrevették, hogy sáska, ott is hagyták, amikor még volt muticusom, ő csinált olyat, hogy elkapta, de nem ölte meg, hanem kidobta az üregből. Csótánnyal eddig nekem nem volt probléma, minden pókom megeszi, csak nem olyan "lelkesen", mint a tücsköt, de pl. a blondik meg a canceridesem viszont úgy vettem észre, hogy kifejezetten imádják (argentin és perui csótányt vettem eddig, de valamelyiket tartani is fogom nemsokára).
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 02. Vas., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
5 szerintem el lesz simán, én 1000 vagy még több esetén írtam, hogy büdös, és engem a hangjuk is irritál, tuti nem bírnám ki, ha egy helyen kéne lenni velük. Én át akarok térni csótányra, dubia vagy craniifer lenne a legjobb.

Ja értem. Én nem tudom, kezdem megszökni a hangjukat, pedig egy szobába vagyok velük. Szerencsére amikor aludni akarok akkor kicsit visszavesznek a hangjukból is szóval szinte kellemes altató hangulat van a szobámban Nagyon boldog
Mondjuk a csótány tény, hogy egyszerűbb, hiszen ők nem hangosak, viszont nagyobb problémát okozhatnak ha kiszöknek. Mondtad, hogy a tücsköt jobban szeretik a pókok. Ez igaz sőt szerintem csótányból nem is eszik meg mind. Gondolom egyedfüggő, hogy melyik melyiket nem eszi meg, de azt tudom, hogy az enyém például az argentint nem hajlandó megenni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 02. Vas., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

5 szerintem el lesz simán, én 1000 vagy még több esetén írtam, hogy büdös, és engem a hangjuk is irritál, tuti nem bírnám ki, ha egy helyen kéne lenni velük. Én át akarok térni csótányra, dubia vagy craniifer lenne a legjobb.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Pont most néztem meg és a tojócsövet összekevertem a szárnya végével. Hát igen a kezdők bénasága Nagyon boldog De legalább tudom már, hogy melyiket adom legközelebb a pókomnak. Nem szeretnék amúgy tücsköket tenyészteni és nagy számban tartani, mert van egy szép számú orosz csótány állományom amit nagyon szeret a pókom. Gond nélkül megeszi őket, de gondoltam, hogy had legyen egy kicsit változatosabb az étrendje, vettem neki pár tücsköt és gyászbogárlárvát. Hangjuk az tényleg van,de szagukat még nem érzem. Végül is csak azért érdeklődök, mert ezentúl szeretnék itthon tartani 5 tücsköt amiből a hiányzókat mindig pótlom és ezeket szeretném minél jobban tartani, hogy a pókomnak minél táplálóbb legyen. Nagyon boldog
Kannibalizmusra rátérve, 5 tücsök egy 20 cm átmérőjű hengerdobozban ahol van nekik tojástartó is, egy tálban víz és macskatáp (persze külön Mosoly ) csak nem bántja egymást. Nem?
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

Csak az "adult" hímek ciripelnek, a nőstények nem. Az is fontos, hogy legyen víz, ezért jó pl. az uborka, meg a dinnye is amikor van, ezek jó lédúsak. Általában akkor szokták megenni egymást, ha nincs elég víz, fehérje, vagy hely. Főleg a fekete tücskök hajlamosak kannibalizmusra, de ha nincsenek jó feltételek, akkor a barnák is ölik egymást. Egyébként ami miatt nem szeretem a tücsköket, az az, hogy egyrészt hangosak, másrészt meg nagyon büdösek. Az előbbit én úgy küszöbölöm ki, hogy a hímeket etetem fel először, akkor kuss van. Szerintem egyébként sokkal jobbak a csótányok, nem hangosak, és nem is büdösek annyira, mint a tücskök, ráadásul a tápértékük is sokkal jobb, bár a pókok jobban szeretik a tücsköt, mint a csótányt én úgy vettem észre.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Na, a kép amit linkeltél igazolja, hogy jól tudtam, hogy melyik melyik. A lényeg, hogy én úgy láttam, hogy 3 "nyúlánk" volt a seggén Nagyon boldog Szóval akkor elméletileg nőstény is ciripel. De a biztonság kedvéért holnap ellenőrzöm és meg is osztom itt.

Jó akkor nem rakom egybe őket, csak ez így ahogy most vannak helypazarlás Nagyon boldog

Ha kapnak kutya- vagy macskakaját amiből fehérjéhez jutnak akkor nem bántják egymást nem?
(Bár mondjuk az oroszcsótányoknál nem így van, mert pont ma néztem, hogy annak ellenére, hogy még mindig van náluk kaja, széttéptek egy nőstényt és egy növendéket.)
Vissza az elejére
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 20:09    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Akkor inkább hallgatom a ciripelést, mert ezek a variációk elég szadisták szerintem Nagyon boldog

Nem csak szerinted. Az elsőt meg amúgy is csak viccből írtam. Forg? szemek

mcrage írta:
Csak a hímek ciripelnek? :O Lehet, hogy akkor rosszul tudom, de eddig azt hittem, hogy a nőstény és hím tücsök közötti különbség (amit, így első ránézésre is lehet látni) az, hogy a nősténynek van egy tojócsöve, a hímnek meg értelemszerűen nincs. Na most nálam olyan is ciripel akinek van valami hosszúkás a seggen, így én azt nősténynek tituláltam azaz elv szerint, hogy biztosan az a tojócső.
Szóval a kérdés, akkor hogyan is van ez? Nagyon boldog

Én is úgy tudom, hogy a legjobb határozó bélyeg a tojócső.
Ez mondjuk fura, én azt hallottam, hogy csak a hím ciripel. Nem lehet, hogy esetleg elnézted? Mert a hímeknek is van két potrohfüggelékük (V-alakú), míg a nőstényeknek van egy harmadik is (az a tojócső).
Képen:

(Bal oldalt a nőstény, a jobbon a hím)

Csak azért furcsa, mert én egyszer fogtam két mezei tücsköt. Mindkettőt egy-egy üvegbe raktam és egy rövid időre ott hagytam őket. Amikor visszamentem, a hím ciripelt, de a nőstény még véletlenül se. Még csak nem is válaszolt. Szóval én a gyakorlati megfigyelés során is azt szűrtem le, hogy csak a hímek "hangoskodnak". Csod?lkoz?

Szerintem ne rakd őket össze. A tücskök még egymást is megeszik néha-néha. Meg azért a csótányokat se kell félteni. Szóval ha nem akarsz "vérfűrdőt", ne tedd őket össze. Forg? szemek
Persze lehet, hogy jól ellennének egymással, de jobb a békesség. Én mondjuk tuti nem tenném őket egy dobozba. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Nos akkor keresek nekik biofüvet Nagyon boldog Elméletileg nem lesz nehéz, mert apám házánál van és ő nem a permetezésről híres Nagyon boldog

Akkor inkább hallgatom a ciripelést, mert ezek a variációk elég szadisták szerintem Nagyon boldog
Csak a hímek ciripelnek? :O Lehet, hogy akkor rosszul tudom, de eddig azt hittem, hogy a nőstény és hím tücsök közötti különbség (amit, így első ránézésre is lehet látni) az, hogy a nősténynek van egy tojócsöve, a hímnek meg értelemszerűen nincs. Na most nálam olyan is ciripel akinek van valami hosszúkás a seggen, így én azt nősténynek tituláltam azaz elv szerint, hogy biztosan az a tojócső.
Szóval a kérdés, akkor hogyan is van ez? Nagyon boldog

Amúgy tücsköt és argentin csótányt egybe raknék, az gáz lenne? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a széna túl kemény, bár azzal nincs tapasztalatom.

A füvet tuti, hogy megeszik. Amikor még kisgyerek voltam, sokszor fogtam sáskákat nagypapám kertjében. Néha-néha tücsköt is. Kilyukasztott tetejű befőttesüvegbe raktam őket egy-két órára és ott lesegettem őket. Füvet mindig raktam be. Nem mindegyik evett belőle (gondolom nem voltak éhesek), de sok rágcsálta a füvet. Szóval azt biztos, hogy megeszik. Mosoly
Egyébként ahogy visszaemlékszem, minnél lédúsabb volt a fű, annál jobban szerették. Ami már kicsit száraz volt, az annyira nem tetszett neki, bár abból is csipegettek. Mondjuk ha nincs más, előbb utóbb biztos, hogy megeszik. Mosoly

Amire nem árt figyelni, hogy ne olyan helyről való legyen a fű, ahol permeteznek. Illetve az út széléről szedett fű se szerencsés a kipufogógázok miatt. Forg? szemek

Ha levágod a szárnyukat, akkor nem ciripelnek. Mr. Z?ld
Oké, ez vicc volt. Szóval ilyet ne csinálj. Shame on you

Valahol itt a fórumon olvastam olyat, hogy ha alacsony fokozaton bedobod a tücsköket a mikróba egy olyan fél percre, akkor bekussolnak. Mondjuk számomra ez is elég durva, de elvileg működik. Forg? szemek

Talán a legjobb módszer, ha etetésnél kiválogatod a hímeket és azokat adod oda a póknak. Ha nincs mi ciripeljen, akkor nem lesz ciripelés. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

Esetleg fű vagy széna?
Ciripelést amúgy nem lehet megszüntetni, mi? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 14:19    Hozzászólás témája: idéz

Jó nekik egy csomó cucc, répa, uborka, cukkini, dinnye, eper, saláta, én ezeket szoktam adni nekik, mikor mi van éppen, de elvileg jó nekik a száraz kutya vagy macskatáp is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Én mondjuk most vettem csak párat és műanyag dobozba raktam őket. Tisztázni szerettem volna az egészet, de így nekem is maradnak abban amiben vannak.
Mit ételt célszerű nekik adni?
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 01. Szomb., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Nekem még soha nem rágták ki magukat, pedig én is műanyag dobozokban tartom őket, de soha nem volt ilyen probléma.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 31. Pént., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget, akkor ezek szerint nem kell nekik üveg "kalitka", maradhatnak a műanyag dobozukban.
(Amúgy egy oldalon olvastam, hogy a sáskák és a tücskök is hajlamosak rágni a műanyagot, sőt akár át is juthatnak rajtuk.)
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 31. Pént., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

Nem hiszem, hogy a tücskök kirágnák magukat egy műanyag dobozból, csak a nylon zacskóból szoktak kijönni, a dobozból a genik meg a parák szeretnek ilyen módon megszökni, ha nem elég erős anyagból van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 31. Pént., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Én eddig még csak szkolopendráknál hallottam olyat, hogy kirágják magukat a gyenge minőségű műanyag dobozból.

Szóval szerintem kizárt. Annyira azért nem erős egy tücsök rágója. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 31. Pént., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
A tücskök tényleg átrágják magukat a műanyag dobozon vagy ez hülyeség? (Fekete tücsökről volna szó)
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 27. Szer., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Hullanak a tücskeim amiket egy állatkereskedésből veszek. Nincs tenyészetem, mert csak kevés pókom van, úgyhogy mindig csak pár darabot hozok. Egy ideje kénytelen vagyok új helyről venni őket, innen a legutóbb 10-ből azt hiszem négy hullott el, a mostani 10-ből csak ma kettő. Ami még jobban zavar az az, hogy egy időre kitettem az egyiket az asztalomra, és valami fehér folyadék maradt utána. Mi lehet ez? Árthat a póknak? Pont azelőtt etettem meg őket, hogy ezt észrevettem volna. Nem tudom, hogy van-e összefüggés eközött meg aközött, hogy a smithim mostanában néha bepörög. Úgy kapar a lábaival maga alatt, mintha lenne ott valami, és zavarná, de én az ég világon semmit nem látok. Pár napja kapott új talajt. Ötletek?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 20. Szer., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos ahogy levedlettek kb reggel 1-2óra felé ránéztem és már fel volt fordulva.
Hmm nem tudom mit rontok el, lámpa van felettük 28-32fok van náluk, friss füvet kapnak naponta 3x.

Mit javasolnál még? :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 20. Szer., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Nem szándékoztam, de mára elhullott mind ami beadult.. inkább etettem volna fel..
Úgyse ezzel az 5darabbal akarom beindítani Nagyon boldog na mind1

Ha 2 nap alatt elhullottak, akkor valamit rosszul csinálsz.
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 20. Szer., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Nem szándékoztam, de mára elhullott mind ami beadult.. inkább etettem volna fel..
Úgyse ezzel az 5darabbal akarom beindítani Nagyon boldog na mind1
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 19. Kedd., 17:25    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Beadult 2 sáskám, most vedlettek le és mind2 rohadt nagy szárnyt növesztett! Ők még meddig élhetnek? Azt olvastam max 8.hét, nem tudom ők hol járhatnak.. mert akkor inkább feletetem ne dögöljenek meg addig Mosoly Köszi

Ember! Ha tenyészteni akarsz, akkor föl ne etesd őket! Valószínűleg tényleg nem hosszú életűek, de a rövid élet általában nagy produkcióval társul a rovar világban.
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 18. Hétf., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Beadult 2 sáskám, most vedlettek le és mind2 rohadt nagy szárnyt növesztett! Ők még meddig élhetnek? Azt olvastam max 8.hét, nem tudom ők hol járhatnak.. mert akkor inkább feletetem ne dögöljenek meg addig Mosoly Köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 18. Hétf., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

Oké köszi a segítséged!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 17. Vas., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Még 1 kérdés:

Talajnak jó alájuk a fűrészpor?? Teljesen apró szemű, olyan mint a homok csak sokkal "könnyebb" jobb nedv szívó, végülis fa Nagyon boldog?! Köszi

Olvastam 1 honlapon, hogy napal 30-35fok az oké lámpával megoldom, de hogy este, hogy csinálom meg a 15fokot az rejtély. Valaki?

Szerintem a lehülés náluk nem olyan fontos, simán kapcsold ki a lámpát, nem lesz bajuk ha nem fagynak meg Nagyon boldog

Viszont a fűrészpor szerintem nem a legjobb ötlet, száll, össze vissza, lehet, hogy a stigmáikat (légzőnyílások) is eltömíti, ha tényleg olyan finom a por. Használj bármilyen földet inkább.

Döw
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 17. Vas., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Még 1 kérdés:

Talajnak jó alájuk a fűrészpor?? Teljesen apró szemű, olyan mint a homok csak sokkal "könnyebb" jobb nedv szívó, végülis fa Nagyon boldog?! Köszi

Olvastam 1 honlapon, hogy napal 30-35fok az oké lámpával megoldom, de hogy este, hogy csinálom meg a 15fokot az rejtély. Valaki?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 17. Vas., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

KÖszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 16. Szomb., 10:42    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Köszönöm, igen segítettél!
Ugyanis vettem börzén egy olyan dobozkával, de azóta feletettem, de kb 20-40db volt benne!
Így rendelni fogok kb 50-70dbot és hátha-nátha!

Nekik is kell nedves tőzeges dobozka pete rakáshoz? 1ik honlapon olvastam, de azért rákérdek.

Köszi Üdv.:Gy

Igen, ahogy nézem, kell.

Döw
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 16. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm, igen segítettél!
Ugyanis vettem börzén egy olyan dobozkával, de azóta feletettem, de kb 20-40db volt benne!
Így rendelni fogok kb 50-70dbot és hátha-nátha!

Nekik is kell nedves tőzeges dobozka pete rakáshoz? 1ik honlapon olvastam, de azért rákérdek.

Köszi Üdv.:Gy
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 16. Szomb., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

A minimális egyedszámról nincs infóm, de szerintem egy olyan börzén vásárolható dobozos sáskarajjal már lehet valamit kezdeni.
A légyeges dolgok:
-nagyon jó szellőzés - vagy a teteje legyen csak háló, vagy az oldala legyen hálós a terráriumnak.
-nagyon magas hőmérséklet - a szakirodalom szerint 35-40°C
-száraz klíma - se permetezés, se nedvesítés!
-táplálék: friss levelek, fű, széna, gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék, liszt, zabpehely

Nem saját tapasztalatok, hanem könyvből tudom őket.
Remélem segítettem!

Gyikn írta:
Afrikai vándorsáskát (Schistocerca Gregaria), szeretnék tenyészteni!
Van-e valakinek vmi infúja róluk? Hány egyedszám a minimum amivel be lehetne indítani, és minden fontos információt szívesen fogadok! A terkótól kezdve, az etetésen át, a hő fokig!
Köszönöm előre is Üdv!
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 15. Pént., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Afrikai vándorsáskát (Schistocerca Gregaria), szeretnék tenyészteni!
Van-e valakinek vmi infúja róluk? Hány egyedszám a minimum amivel be lehetne indítani, és minden fontos információt szívesen fogadok! A terkótól kezdve, az etetésen át, a hő fokig!
Köszönöm előre is Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
sanya1205
Újonc

Elküldve: 2012 Márc. 16. Pént., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Azt hogy lehet megoldani, hogy nedves legyen a petéknél a föld de ne atkásodjanak be?
Vissza az elejére
Profil üzenet
topping
Újonc

Elküldve: 2012 Márc. 06. Kedd., 03:32    Hozzászólás témája: idéz

Hát nem tudom hogy történt e már ilyen mással, de leírom nagyon vicces volt Nagyon boldog 2 hete bedobtam 1 jónagy sáskát a Grammostolá-mnak 30 perc múlva megette, tegnap hazajöttem, nézem, a terkó tele van bogarakkal kb. 50 db mondom WTF?! megijedtem elsőnek hogy pók purcant ki, de közelebbről megnéztem pici sáskák voltak, belepetézett sáska mielött halára lett ítélve Nagyon boldog hát mire kiszedtem őket, (szegény pokicán is mászkáltak de ö hagyta Szomor? ) de most tenyésztek 50 db sáskát Nagyon boldog tudtok segíteni hogy tudnám megteremteni nekik az iedális környezetet? Mosoly régi terkoba betettem öket elég nagy helyuk van.
udv: topping
Vissza az elejére
Profil üzenet
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Márc. 02. Pént., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tücsköt szeretnék tenyészteni kb. 100-150 pók számára, ebben valaki tudna nekem segíteni? Mekkora helyre volna szükség, 1 vagy több tenyészcsapatot érdemesebb-e tartani, mivel etethetem és ehhez hasonló kezdő kérdésekre szeretnék választ kapni?! Képeket is tegyetek fel tenyészetről ha van rá lehetőség!

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
sanya1205
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 13:32    Hozzászólás témája: idéz

Átnéztem a földet de nem találtam semmit.
És ezeknek az élősködőknek elvileg sok vízre lenne szükségük? mert ha nem akkor nálam nem maradnak meg Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ez rossz irány Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sanya1205
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

Hátőőő ebből egyikre se hasonlított.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos nem igazán vagyok ebben a témában otthon, elvileg a fertőzötteken nem nagyon látszik, bizonyos esetekben a féreg "ráveszi" az áldozatot, hogy keresse meg a vizet, amiben további életét majd leéli. Az élősködés időtartama biztos h függ attól, hogy milyen féreg. Azért sokféle van... Itt tudsz utánanézni kicsit bővebben
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sanya1205
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

És mennyi ideig élnek benne?
Valahogy észrelehet venni őket tücsökbe?

Köszi a választ! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 09:28    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Feltehetőleg valamilyen húrféreggel találkoztál. Ezek bizony életük korai szakaszában paraziták, és egyenesszárnyúakban, pókokban, rákokban élősködnek. Hogy váltanak-e gazdát, azt nem tudom, de elvileg elképzelhető! Jól tetted, h nem etetted fel. (Kifejlett korukban vízben élnek, felhagynak az élősködésssel, nem táplálkoznak). Hasonlóan gonosz lények bizonyos fonálférgek is, bár ezek még jobban leélik a gazdatestet (mondhatni elpusztítják). Életciklusuk hasonló, a pókok szintén a potenciális gazdaállatok közé tartoznak az egyenesszárnyúak mellett.
Üdv:

Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sanya1205
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 00:48    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek!
Kb 4 hete vettem 5db tücsköt, csak úgy akkor még pókom se volt sőt nem is terveztem hogy lesz.
3-4 nap múlva láttam párzás és rá pár napra pedig peterakást. Nem használtam tojóládát de a hímek elkezdték enni a petéket úgyhogy kivettem, párnapig bírták egymást majd csk egy maradt. A nőstények vígan el voltak nem is ették a petéket. Kikeltek a kicsik kb 100 db. A nagyok leölték egymást csak egy nőstény maradt de ő meg valószínűleg elkezdte enni a kicsiket.
A terrárium 42h x 22sz x 27m, 24-30°c körüli a hőmérséklet és mióta nem permetezem a földet nincs penészedés sem. Atkát egyszer láttam egy darabot meg egy fehér 2-3cmes nyúlványt de megöltem.
Kérdés: -ez a féreg lehetett parazita?
Valahogy félek odaadni a póknak. De ez csak azért mert nem tudom hogy mindent rendbe csináltam-e.
Ja és ha parazita volt attól lehet baja?
Üdv.:Sasi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 02. Csüt., 18:01    Hozzászólás témája: idéz

Volt minden, kaja víz, de elpusztultak :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 02. Csüt., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Sziasztok,
Valaki tud valamit az Afrikai Sáskákról?

Jó kis táplálékforrások Mosoly Erősebb falú dobozba tartsd őket, mert erősen rágnak. Jól kialakított környezetben aktívan vedlenek és szaporodnak Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 17. Szomb., 00:20    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Sziasztok,
latin nevük Schistocerca gregaria.
Benne vannak egy Műanyag dobozban nagyobb doboz és
erősebb műanyag, rácsos tetővel, és mindig a tetején vannak.
Lehetséges hogy rágnak? :O
Nem szeretném szanaszét látni őket Nagyon boldog

Nem tudok róluk semmit, de biztos vagyok benne, hogy rágnak! Még a tücsök is kirágja magát a puhább műanyagból. Ezek elég szívósak, szerintem tedd befőttes üvegbe.
Üdv.
piki
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 16. Pént., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,
latin nevük Schistocerca gregaria.
Benne vannak egy Műanyag dobozban nagyobb doboz és
erősebb műanyag, rácsos tetővel, és mindig a tetején vannak.
Lehetséges hogy rágnak? :O
Nem szeretném szanaszét látni őket Nagyon boldog
baandii
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

brachipelma888 írta:
Sziasztok!

Szerintetek az imádkozó sáska kárt tehet a 9-10 vedléses smithimbe?? Haver aztmondta ne adjam neki oda...

Az imádkozó sáska védett M.o.-n! Engedd el!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Hallgass a haverodra egyrészt védett állat másrészt pedig igen kárt tehet a smithidben. Adj neki csótányt, tücsköt, szöcskét. Felesleges feletetni egy imádkozó sáskával.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
brachipelma888
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintetek az imádkozó sáska kárt tehet a 9-10 vedléses smithimbe?? Haver aztmondta ne adjam neki oda...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 19. Szer., 09:26    Hozzászólás témája: idéz

Rolinus írta:
Pityu03 írta:
Sziasztok!

Szerintetek miér lehet az, hogy a banántücsök tenyészetbő kb napi 1-2 tücsök elhullik ? :S

Természetes lehullás is lehet....ha nem tömeges, hanem 1-2 darabos, szerintem belefér.

Köszi a választ! De remélem azért nem lesz mindennapos a dolog, mert ha minden nap elhullana 2, akkor kb 4hét alatt kihalna a tenyészet... :S meg még be is büdösödik, ha véletlenül nem veszek észre egyet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolinus
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 19. Szer., 08:02    Hozzászólás témája: idéz

Pityu03 írta:
Sziasztok!

Szerintetek miér lehet az, hogy a banántücsök tenyészetbő kb napi 1-2 tücsök elhullik ? :S

Természetes lehullás is lehet....ha nem tömeges, hanem 1-2 darabos, szerintem belefér.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Következő
2 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu