Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sáskák, szöcskék, tücskök

Sáskák, szöcskék, tücskök

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 18. Kedd., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintetek miér lehet az, hogy a banántücsök tenyészetbő kb napi 1-2 tücsök elhullik ? :S
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Jazz írta:
Tudtok Pest közelben jó helyet hol tudok venni bébi tücsköt, vagy más eleségállatot akár kistételben is? Sima állatkereskedés bolt is jó lenne, csak nem vagyok jártas Pesten.

Blahán szoktam venni idáig, és utoljára mert akkora PARASZT eladó van ott, h. nem igaz!!! Azt se tudja sztem, h. kell adni az "adag" tücsköt, csak saccra önt valamennyit azt nesze ****meg ennyibe kerül, kihasználva, h. kezdővel van dolga!!! Utoljára vásároltam ott. -.-

Budapest 1125 Alkotás utca 25. ( a Délinél)
Nyitva tartás: H-P: 10-18
Szo: 10-13

nem tudom hogy hol laksz Mosoly de azthiszem hogy itt lehet kapni bár csak egyszer voltam itt
mivel tatabányai vagyok Mosoly

hozzád közelebb lakom sztem Nagyon boldog (Tököl)

Köszi, közel jövőben meglesem az üzletet! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Tudtok Pest közelben jó helyet hol tudok venni bébi tücsköt, vagy más eleségállatot akár kistételben is? Sima állatkereskedés bolt is jó lenne, csak nem vagyok jártas Pesten.

Blahán szoktam venni idáig, és utoljára mert akkora PARASZT eladó van ott, h. nem igaz!!! Azt se tudja sztem, h. kell adni az "adag" tücsköt, csak saccra önt valamennyit azt nesze ****meg ennyibe kerül, kihasználva, h. kezdővel van dolga!!! Utoljára vásároltam ott. -.-

Budapest 1125 Alkotás utca 25. ( a Délinél)
Nyitva tartás: H-P: 10-18
Szo: 10-13

nem tudom hogy hol laksz Mosoly de azthiszem hogy itt lehet kapni bár csak egyszer voltam itt
mivel tatabányai vagyok Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
ma kapott megint Nagyon boldog élve tettem be de elbánt vele Vicces összegyúrta kis golyóba és azt eszi még mindig Zavarban lev? Sokkolt

Csak elővigyázatosságból ajánlottam, az enyém spec költözéskor mikor lekaptam az előző doboznak a tetejét rögtön felfelé menekült, de gyorsabb voltam! Mosoly Csak óvatosan! meg a Avicularia versicolor topicban folytasd szerintem a pók élményeket, mert kikapunk! Nagyon boldog

Legutóbb Jazz szerkesztette (2011 Szept. 13. Kedd., 19:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

ma kapott megint Nagyon boldog élve tettem be de elbánt vele Vicces összegyúrta kis golyóba és azt eszi még mindig Zavarban lev? Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Legutóbb Jazz szerkesztette (2011 Szept. 13. Kedd., 19:45), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hali
Ma vettem a kis 3v Versinek tücsköt kis feketét mert barna nem volt Mosoly
Az a kérdésem hogy mi a különbség a fekete és barna között.
Betettem neki egyet, nézte, majd rátette lábát, a tücsök megmozdult ő meg rá akart ugrani de
észrevette hogy rögtön tető van felette :/ ha eszik vegyem le tetejét a kis doboznak ? Mosoly
Közi válaszokat Mosoly

Az én versimet úgy etetem (4v) h. a háló amit szőtt belehelyezem a tücsit (minek előtte a csipesszel megynomorgattam a fejét) majd utána ráér megtalálni, h éhes pik pakk kiszúrja, ha meg nem ott hagyja, az enyém pl nem, h. ott hagyta még ki is dobta a hálóból ha nem volt éhes! Nagyon boldog

Avicularia versicolor topicban megtalálsz mindent ami kell, én is onnan olvastam ki! Mosoly

Tető levételét meg nem tartom jó ötletnek, mert fán élő pók, ha bajban érzi magát felfelé menekül. Csak a csipeszem fér be úgy etetem, és tűvel spiccelek a hálójába vizet. (sokat iszik)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 09. Pént., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

hali! szerintem nem kell levenned a teteét a doboznak! ha esznek vagy vadásznak szeretik ha nyugiba vannak. meg szerintem ha leveszed, nagyobb az esélye annak, hogy kiszökik! bár ez csak az én véleményem Nagyon boldog de én azt javaslom, hagyd mikor eszik, nyugalomba szeretnek kajolni úgy tudom Mosoly

piki írta:
Hali
Betettem neki egyet, nézte, majd rátette lábát, a tücsök megmozdult ő meg rá akart ugrani de
észrevette hogy rögtön tető van felette :/ ha eszik vegyem le tetejét a kis doboznak ? Mosoly
Közi válaszokat Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 09. Pént., 16:15    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Közi válaszokat Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 26. Pént., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 1-2 mm-es tücsöknek mit lehet enni adni ? és miylen körülmények között kell tartani, hogy felnőjön?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 02. Kedd., 23:35    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Geniculátámat és Lasiodorámat patakukaccal etetem és erdőben szedett szöcskékkel, lehet valami gáz bajuk? Az tűnt fel, h. a patakukac barátságosabb mint a lisztkukac, nem parázok ,h. ők megharapnák.

Előre is köszönöm !
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
nagygabor8605
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 02. Kedd., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

üdv mindenkinek!
A kis pettyes tücskök elkezdtek ciripelni a szobámban!Mosoly
Szerintetek kitehetem őket a teraszomra, lesz valami bajuk?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 10. Vas., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Na még egy paranormális esemény Rolcsi háza táján Nevet? A pőcim terkójában unokatesóm ma kiszúrt egy kb 2 centis tücsköt. Ami azért furcsa, mert a kb 2 hónap alatt, amióta ebben a terkóban lakik a pókom, csak csótányt kapott enni. A talaj is új volt meg minden, szóval fogalmam sincs, hogy lopózott be a terkóba Nagyon boldog De sebaj majd össze barátkoznak ?rd?g
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 18. Szer., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Hmmm. mondasz valamit. Mosoly
Mindegy hanyagolom akkor a salátát.

Köszi!

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 18. Szer., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
A salátával nem lenne bajuk, csakhogy azt nagyon sok más állat is komálja ezért agyonfújják minden szarral.
Ezt te nem nagyon érzed (vagyis bizonyítottan nincs mellékhatása) de egy csöpp kis tücsök beledöglik, ha meg túléli, adod oda a póknak és a vegyszeres tücsitől lesz rosszul a pókod. Mosoly

üdv. Martin
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 18. Szer., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Még egyik terraplázán mondták nekem, hogy salátát ne adjak tücsköknek.
Tudtok esetleg választ erre, hogy mi bajuk a salátától?

Üdv!
Vissza az elejére
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

Hát most hogy sajnos 2 mantisom lehullott, átnéztem a kérdéses tücsik dobozát. Alul valamiért volt egy pár lehullott és bepenészesedett példány. Sajnos nem voltam itthon 5 napig, így mielőtt elutaztam, adtam ennek a 2 mantisnak belőlük. Nem figyeltem nagyon, csak kihalásztam 2 darabot és oda is adtam nekik. Hazaérve láttam hogy elég sok döglött példány volt a doboz alján.
Arra tudok még gondolni, hogy nem-e esetleg valamelyik ilyen lehullott pajtiból ehettek azok a tücsik akiket odaadtam a sáskáknak.
Azóta természetesen likvidáltam azt a doboz tücsköt. Bár az is feltűnt hogy ilyen tücsköket nem vettem eddig sehol, kinézetre és alakra is mondom.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

NMYx írta:
Sziasztok!

Szerintetek elképzelhető, hogy a börzén vett tücsik hordoznak olyan betegséget, ami esetleg árthat mantisnak? 3 sáskának adtam belőlük és 2 nagyon haldoklik.

én nem hinném hogy ez az oka.
ha kertben szedsz tücsköt az is tele lehetne minden rosszal.
most én is onnan gyűjtöm őket és semmi gondja a pókoknak tőlük.
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 10. Kedd., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintetek elképzelhető, hogy a börzén vett tücsik hordoznak olyan betegséget, ami esetleg árthat mantisnak? 3 sáskának adtam belőlük és 2 nagyon haldoklik.
Vissza az elejére
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 15. Pént., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ!

Kókuszrost + tojástartó, de a tojástartót le kell cserélnem. Iszonyat módon nyomják a petéket, csak mivel vannak egy páran a dobozban így szerintem amit nem veszek ki, azokat megkajálják. :S
Vissza az elejére
Rolinus
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 15. Pént., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

Kb 2 hét, egyébként miben vannak a peték?
Vissza az elejére
Profil üzenet
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 14. Csüt., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vettem még úgy 2 hete nagy barna tücsiket, és szépen el is kezdtek petézni. Naponta nedvesítem a földet a petéknél és amennyire tudok melegítek is nekik. Mégis találtam kiszáradt petéket. :S
Egyszerűen nem tudok már mit kitalálni. Kb. hány napra kelnek a peték ideális feltételek esetén?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Na egy ilyennel még meg is tudnám számolni őket. Csak nem tom miből tudnám összerakni, de majd kitalálok valamit.

Köszi.

gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee!

Rovar szippantóval nagyon gyorsan össze lehet szedni őket.
Otthon is pár perc alatt meg lehet csinálni, én az enyémet vettem mondjuk, egy ilyen rovartani egyesületes börzén.

http://ecology.science.unideb.hu/files/05-Allatokologiai-mintavetelezes-II.pdf
Itt egy link, miről beszélek. Az első az.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lutik
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Befőttes üvegbe tegyél tojástartó darabokat, amikre majd felmásznak. Azzal együtt átpakolhatod őket
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Tegnap reggel észre vettem az első néhány kis tücsök izét. Nagyon boldog Most perpillanat olyan sok van a 3 literes befőttes üvegben, hogy át kellene költöztetnem öket egy nagyobb dobozba, csak nem tom hogy ez miként is kivitelezhető. Zavart Öntsem át csak simán tőzegestől? Csak félek, hogy agyon nyomná őket a tőzeg. Vagy csak várjak míg nagyobbacskák lesznek? Akkor meg félő, hogy meg zabbantják egymást. Nem tudom. Valakinek van ötlete?

Üdv!

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 07. Hétf., 06:33    Hozzászólás témája: idéz

Sajnálni nem sajnálom, csak a lustaság beszélt belőlem Mosoly de majd akkor veszek nekik. Eddig úgy néz ki jól érzik magukat, nem bántják egy mást (max a hímek szoktak kakaskodni) Viszont éjjel-nappal megy bent a party Nagyon boldog mindenki mindenkivel apám Nevet?
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Ugyan ne sajnald toluk a kutya vagy a macska tapot...hamar ugyis a gyors neveles a cel,szaporitas:D Kimesz a piacra(sztem eleg sok helyen van:D) Es veszel 1 kilot(300ft)...amibol vigan elvannak 1 evig:D de ha van csotanyod(argentin,perui) akkor nekik is jo:D Hozzatennem az almat,repat csak olyan vegszukseg eseten kajaljak...mintha neked kellene 1 sult vagy 1 alma kozt valasztanod(tisztelet a vegetarianusoknak:D) lehet nem egeszseges de jobba nszeretik:D ha nincs bennt nekik semmi kaja vagy bepeneszedik akkor elhullas varhato...(felelotlenseg rovasara irhato...)
Nem mintha nagy tucsok szakerto lennek,de ezek sajat tapasztalatok...es rohamosan nonek...mint a GOMBAAAAA
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
...Kajanak kutyatap+alma...2naponta csere kul atka+berohadas veszely:D dec elsejen kaptam a 20db ot,mikor terraplazara mentem akkor nemfigyeltem rajuk es megettek 1mast..(elfogyott a kajajuk)...

Ja tényleg még ezt is meg akartam kérdezni, hogy ilyen kutyatápon kívül még mivel tudnék nekik fehérjét biztosítani? Mert itt valahol olvastam, hogy főtt hús is jó lehet, de az elég hamar berohad nem? Vagy fontos egyáltalán? Elég lehet a "zöldségestál" és nem fogják meg kajolni egymást?
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Annyit a tucsikrol h. imadjak a meleget a 30fokon napozni mennek....en nedvesen tartott tozeg+par tosajtarto darab 20db tucsok 1literes tejfolos dobozban
Kajanak kutyatap+alma...2naponta csere kul atka+berohadas veszely:D dec elsejen kaptam a 20db ot,mikor terraplazara mentem akkor nemfigyeltem rajuk es megettek 1mast..(elfogyott a kajajuk) maradt 4nosteny de feletettem....akkor mar keltek az ujoncok....pici hangyakinezetu vmik:D (a tojasuk is latszik 2 mm es feher kiflik...RENGETEG)a keles ugy feb elso heteben kezdodott hullamokban.... most ha jolnezem marc 5.e van es SUB allatok a legnagyobb peldanyok...1 het es adultak lesznek...sztem nemnagy kunszt tartani oket...Nagyon boldog
Most kb.200-600van a fene szamolja:D
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
Hali
Igen akkor petézett.A tőzeget tartsd közepesen nedvesen. szobahőmérsékleten eltelhet 2-3 hónap is mire kikelnek.kb. 28fokon csak pár hét.

Hú én kevesebbre gondoltam, de akkor majd, ha kifogynak a tücskök, már pedig 2-3 hónap alatt kifognak (bár elég meleg van náluk) akkor úgy hagyom az egészet, csak a kajamaradékot veszem ki. Hát ha lesz valami a dologból. Mondjuk addigra tuti jó idő lesz már, de ez csak egyszerűbb, mint kint keresgélni.
Kösz a válaszokat!

Üdv!
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Igen akkor petézett.A tőzeget tartsd közepesen nedvesen. szobahőmérsékleten eltelhet 2-3 hónap is mire kikelnek.kb. 28fokon csak pár hét.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MXK2
Látogató

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Hali!

Ma vettem köbö 20 barna tücsköt, köztük vannak kisebbek meg nagyobb adult példányok is, és igazából nem tervezem a szaporításukat de nem is csinálnék nagy problémát belőle ha lennének kis tücsik, mert monjuk ha meg jön az új parahybana-m, akkor tudnék neki élő falatokat is adni, meg, ha megint visszajönne a rossz idő akkor legyen utánpótlás, mert már nemigen akarok bebuszozni 20km-t tücsökért. Már a haverok azon poénkodnak, hogy falusi gyerek létemre a városba járok bogárért. Vicces
Na a lényeg az lenne, hogy az egyik nőstény már vagy két órája azzal játszik (bár lehet nem egy példány volt) hogy a tojó csövét a tőzegbe nyomkodja. Most akkor petéket rak le K?rd Ha igen mennyi idő múlva várhatom a kis tücsköket K?rd
A válaszokat előre is köszi!

Üdv!

szia
hát ilyen nekem is volt de soha nem lett belőle semmi. egy fia kistücsök sem. de lehet az én körülményeim voltak rosszak. most csótányokkal etetek és ez bejött ezek szaporodnak is szerintem sokkal egyszerűbb a tartása mint a tücsköké.ha gondolod próbáld meg őket. de ez persze csak az én véleményem
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 04. Pént., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ma vettem köbö 20 barna tücsköt, köztük vannak kisebbek meg nagyobb adult példányok is, és igazából nem tervezem a szaporításukat de nem is csinálnék nagy problémát belőle ha lennének kis tücsik, mert monjuk ha meg jön az új parahybana-m, akkor tudnék neki élő falatokat is adni, meg, ha megint visszajönne a rossz idő akkor legyen utánpótlás, mert már nemigen akarok bebuszozni 20km-t tücsökért. Már a haverok azon poénkodnak, hogy falusi gyerek létemre a városba járok bogárért. Vicces
Na a lényeg az lenne, hogy az egyik nőstény már vagy két órája azzal játszik (bár lehet nem egy példány volt) hogy a tojó csövét a tőzegbe nyomkodja. Most akkor petéket rak le K?rd Ha igen mennyi idő múlva várhatom a kis tücsköket K?rd
A válaszokat előre is köszi!

Üdv!
Vissza az elejére
gbanshee
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 17. Csüt., 23:39    Hozzászólás témája: idéz

Nah, én vettem a börzén ilyen gregariákat szaporítani. Próbálom követni georgio cikkében leírtakat.

Nappal fel tudom vinni a tartóhelyük hőjét 38 fokra, este lesüllyed nekik kb. 18 -ra. Látom hogy párosodnak (azaz "emeletesen" helyezkednek el egymáson) és olykor-olykor látogatják a tőzeges edényt is.

A helyük egy kimustrált aksi, szúnyoghálóval letakarva, talajfűtést kapnak 50 w -os kábellel.

A baj az, hogy napi 5-6 dögöt találok.

A kérdés az az, hogy várhatok-e szaporulatot és ha igen, mikorra?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 20:03    Hozzászólás témája: idéz

Schistocerca gregaria

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
meamo
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 10. Hétf., 12:09    Hozzászólás témája: idéz

Az volt az első, hogy végigolvastam az ezzel foglalkozó témákat. Barna tücsökre gondoltam mivel banán tücsit nem tudok beszerezni. Majd elválik, hogy mi sül ki belőle.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 10. Hétf., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

meamo írta:
Eléggé drága mulatság 2 nagy baziliszkuszt bolti tücsökkel etetni, főleg ha az is vagy 22 km-re van. Olvastam, hogy sokak befürödtek a tücsökkel, de volt akinek összejött. Próbálok pozitívan hozzáállni. Ha másnak ment nekem is sikerülhet.

szia!
barna vagy banán tücsökkel probáld(ez utobbi a legcsendesebb), ezek kevésbé hajlamosak a kannibalizmusra mint fekete társaik Kacsint?

én is probáltam anno de nem nyertem hangszórót, hiába volt fütés meg minden kihaltak. mondanom sem kell hogy a pókok terkoiba bepetézö tücsköknek mindig sikere van... mindenesetre sok hasznos tanács van a forumon a témában.
meamo
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 10. Hétf., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Eléggé drága mulatság 2 nagy baziliszkuszt bolti tücsökkel etetni, főleg ha az is vagy 22 km-re van. Olvastam, hogy sokak befürödtek a tücsökkel, de volt akinek összejött. Próbálok pozitívan hozzáállni. Ha másnak ment nekem is sikerülhet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Én nem tenyésztek tücsköt mert nekem is mindig megeszik egymást, pedig mindenféle kaját teszek be fehérjedúst is. Meg eléggé pumaszaguak. Télen veszek a kereskedőnél, nyáron meg szedek a házunk mögött sok van.
meamo
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Megpróbálkozok a tücsök tenyésztésével és azt szeretném kérdezni, hogy mivel érdemesebb fűteni őket? Izzó vagy talajfűtő?
Köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
satuka
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 05. Vas., 01:47    Hozzászólás témája: idéz

Trionyxban azt hiszem 60 Ft/db
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Attila-spider írta:
HIHI... Csak 20Ft??? :O Örülj neki, Szegeden és környékén van olyan díszállatker., ahol 30ft a barna tücsök db-ja! Mosoly

Szólj ha eleségállat kell! Szegeden minden drága. Szerencsére pesten dolgozok, így itt szoktam vásárolni. Ha kell valami, írsz és leviszem neked.
Exinor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Tudnátok ajánlani egy boltot vagy egy tenyésztőt privátban aki Budapesten tart vándorsáskát jó áron?
Sajnos itt a 3. kerületben csak egy boltot találtam, de 120ft darabja... a börzén meg párszáz egy doboz. Sajnos ma elfelejtettem venni a börzén, kiment a fejemből annyira megörültem a két pici póknak, így a nagy megint tücsköt kapott:(
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 15. Hétf., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

zephyr009 nél
barna tücsi
kicsi 8ft
közepes 10ft
kifejlett 12ft
fekete
kicsi 8
közepes 12
nagy 15ft
de ajánlani tudom a csótányt 400ft/40 db nem számoltam de szem50etis kaptam
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 15. Hétf., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

HIHI... Csak 20Ft??? :O Örülj neki, Szegeden és környékén van olyan díszállatker., ahol 30ft a barna tücsök db-ja! Mosoly
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 15. Hétf., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

mindenkinek más árai vannak, Vácon a diszállatkerben 12Ft az adult tücsök, barna is meg fekete is. Balassagyarmaton 20.
Pippi
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 15. Hétf., 15:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan lehetne tücsköt venni tenyésztőtől ? A terraplázán vettem két dobozzal annyiért mint most fél maréknyit. Elég bosszantó, hogy 20.-ft/db egy tücsök,
a vásárban meg 600.- ft /doboz volt. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 30. Szomb., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Még Terraplázán vettem egy doboz tücsköt. Tippem nincs milyenek (fajtája), de elég masszívan írtják egymást. :S
4 napig voltak a kajás dobozban addig is rágták egymást, de 2.nap abbahagyták. 2 napja átköltöztettem őket 1 nagyobb dobozba, de itt már 2 nap alatt 10 hullott el kannibalizmus miatt.
Kezdő vagyok, így nemigen tudom, hogy most mi lehet a probléma. Szomor?
Kaját raktam be nekik, ezért sem tudom mi a bajuk.
Ha valaki tud valami megoldást akkor megköszönném!
Vissza az elejére
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 16. Csüt., 07:23    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
Sziasztok!
Szerintetek az E. tiaratum jó lenne eleségállatnak?

Hali.
Nekem volt egy nem teljesen toppon lévő adult hím egyedem,szerintem vedlésnél valami történhetett...na mindegy,én mondjuk odaadtam a póknak.
Sajnáltam szegényt,de minden bizonnyal elpusztult volna. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő
3 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu