Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókrák

Madárpókrák

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Dec. 26. Szomb., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Az a Brachypelmákra jellemző csalánszőrfolt, amit fekete foltnak látsz, köze nincs semmilyen madárpókrákhoz.
Csipusz29
Újonc

Elküldve: 2015 Dec. 26. Szomb., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

Mekkora pók? Milyen jellegű a fekete folt? Vedlett már nálad?[/quote]

október végén vettük, pont az előtt vedlett, de nálam még nem.
Itt a kép róla:

https://i.gyazo.com/2a1b03f78f156cad2e34a3d910ddbe5a.jpg

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Dec. 26. Szomb., 00:12    Hozzászólás témája: idéz

Csipusz29 írta:
Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy a pókom (brachypelma vagans) potrohán megjelnt ilyen fekete folt és nem találtam a neten semmit,hogy mi lehet az. Ha tudtok segitsetek.

Mekkora pók? Milyen jellegű a fekete folt? Vedlett már nálad?
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 26. Szomb., 00:11    Hozzászólás témája: idéz

Rakj fel róla egy képet úgy könnyebb segíteni. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Csipusz29
Újonc

Elküldve: 2015 Dec. 25. Pént., 12:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy a pókom (brachypelma vagans) potrohán megjelnt ilyen fekete folt és nem találtam a neten semmit,hogy mi lehet az. Ha tudtok segitsetek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 30. Pént., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

az arachnoboards fórumon találtam egy érdekes hozzászólást a témához, mely tartalmazza ezt a dokumentációt is:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3193238/#!po=36.1111

még én sem rágtam át magam rajta, nem is egyszerü a sztori, de a lényeg a lényeg:

ilyesfajta elváltozás a kültakaróban minden ízelt lábúnál előfordul (kitinvázra jellemző) a növekedési /vedlési időszakban bekövetkező problmémáról van szó, egyfajta protein / enzim egyensúly felborulásáról, ami oda vezet, hogy adott helyen nem fejlődik ki a kitinváz normálisan ami legtöbbször letális kimenetelű.

Abstract:
"During each molting cycle of insect development, synthesis of new cuticle occurs concurrently with the partial degradation of the overlying old exoskeleton. Protection of the newly synthesized cuticle from molting fluid enzymes has long been attributed to the presence of an impermeable envelope layer that was thought to serve as a physical barrier, preventing molting fluid enzymes from accessing the new cuticle and thereby ensuring selective degradation of only the old one. In this study, using the red flour beetle, Tribolium castaneum, as a model insect species, we show that an entirely different and unexpected mechanism accounts for the selective action of chitinases and possibly other molting enzymes. The molting fluid enzyme chitinase, which degrades the matrix polysaccharide chitin, is not excluded from the newly synthesized cuticle as previously assumed. Instead, the new cuticle is protected from chitinase action by the T. castaneum Knickkopf (TcKnk) protein. TcKnk colocalizes with chitin in the new cuticle and organizes it into laminae. Down-regulation of TcKnk results in chitinase-dependent loss of chitin, severe molting defects, and lethality at all developmental stages. The conservation of Knickkopf across insect, crustacean, and nematode taxa suggests that its critical roles in the laminar ordering and protection of exoskeletal chitin may be common to all chitinous invertebrates."
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

kanniballany írta:

Sajnos úgy néz ki igazad van... :S Most olvastam utána, milyen jeleket is kell keresnem pontosan. "Az ivarérett hím póknak az első lábpárján egy vagy két sarkantyúszerű kinövés van, a Tibian. A csápjai vastagok és úgy néznek ki, mint egy kis bokszkesztyű. " Azt hiszem ez mindkettő megvan, bár ti már jobban látjátok mit is kell néni pontosan. A sarkantyú egyébként fel sem tűnt vedléskor. A csápjain láttam, hogy nem olyan valami, mint volt, de tapasztalatlan póktartóként nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.
Ezek szerint ivarérett lett a pók? Ilyenkor valóban nincs már sok neki hátra? Négyszer vedlett, mióta megvettük, ez még olyan kevésnek tűnik Szomor?
http://kepfeltoltes.hu/view/111219/SP_A0934x_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát vedleni már nem fog..de megfelelő körülmények között még biztosan szép időt tölthettek együtt!Mosoly Olvass utána hogy milyen élettartam jellemző a fajta hímjére! A megfelelő topicban biztos megvan a válasz valahol.
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Nem megy nekem ez a képfeltöltés... itt lesz a kép: Májki
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Igen ez egyértelműen látszódik! 100%, hogy adult hím. Sajnos ez azzal is jár, hogy nem sokáig fog élni (1-2 év). Így azt javaslom, hogy próbáld meg elpasszolni egy olyan embernek aki szeretné szaporítani ezt a fajt.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Szia

Akkor elképzelhető, hogy adult hímed van és spermahálót szőtt épp.

Üdv.

Sajnos úgy néz ki igazad van... :S Most olvastam utána, milyen jeleket is kell keresnem pontosan. "Az ivarérett hím póknak az első lábpárján egy vagy két sarkantyúszerű kinövés van, a Tibian. A csápjai vastagok és úgy néznek ki, mint egy kis bokszkesztyű. " Azt hiszem ez mindkettő megvan, bár ti már jobban látjátok mit is kell néni pontosan. A sarkantyú egyébként fel sem tűnt vedléskor. A csápjain láttam, hogy nem olyan valami, mint volt, de tapasztalatlan póktartóként nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.
Ezek szerint ivarérett lett a pók? Ilyenkor valóban nincs már sok neki hátra? Négyszer vedlett, mióta megvettük, ez még olyan kevésnek tűnik Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 18:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Akkor elképzelhető, hogy adult hímed van és spermahálót szőtt épp.

Üdv.
Vissza az elejére
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
Jó hogy szóltál, holnap reggel munkából hazafelé el ne felejtsek lóttókat feladni Mosoly
Akadálymentes vedlést kívánok! Mosoly

Na hát elkapkodtam az örömöt... reméljük a lottóval nagyobb szerencséd volt, Májki (így hívják a drágaságot , aki egyébként egy lasiodora parahybana ) ugyanis mégsem vedlett le... egyre több meglepetést okoz ez a pók nekünk. Már a hátán feküdt a frissen szőtt hálóban mikor írtam, és úgy mozgatta a lábait, potrohát, mint máskor vedléskor... sőt eddig csak maga alá szőtt hálót, most pedig maga fölé is, mint egy takaró, szóval egyértelműnek tűnt a helyzet, aztán 2 óra után felállt, mintha mi sem történt volna. A páratartalom 80%, azt hiszem ez nem lehetett probléma, és semmi eleség nem volt bent nála, ami zavarhatta volna... mostmár tényleg nem értem! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 16. Pént., 15:36    Hozzászólás témája: idéz

kanniballany írta:
hicsabi írta:
Ez így van, viszont két dolog lehetségs: vagy eszik majd még vedlés előtt, vagy nem. Mindkét esetben levedlik, kérdés, hogy most mennyire van vedléshez jóllakva.

Szerintem szaladj el, és vegyél egy lottót, de gyorsan Nagyon boldog Épp vedlik a kicsike Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

Jó hogy szóltál, holnap reggel munkából hazafelé el ne felejtsek lóttókat feladni Mosoly
Akadálymentes vedlést kívánok! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 16. Pént., 07:26    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
Ez így van, viszont két dolog lehetségs: vagy eszik majd még vedlés előtt, vagy nem. Mindkét esetben levedlik, kérdés, hogy most mennyire van vedléshez jóllakva.

Szerintem szaladj el, és vegyél egy lottót, de gyorsan Nagyon boldog Épp vedlik a kicsike Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

kanniballany írta:
hicsabi írta:
Pedig nem kéne annyit agyalni rajta. Ha éhes lesz enni fog. Vagy vedlés után, mindenképp.
Nekem vannak olyan fajaim, amik híresek a hosszú ideig nem evésről.. Grammostolák, Br. smithi, Acanthoscurria insubtilis.. majd hozzászoksz te is.

Hát remélem igazad van. Viszont még lenne egy lehet, hogy buta kérdésem. Így is le fog/tud vedleni? Hogy utolsó vedlése óta (ami 4-5 hónapja volt) csak egy sáskát evett? Azt gondoltam - lehet rosszul - hogy akkor vedlik, ha nő, és hát ugye akkor nő, ha eszik Nagyon boldog

Vissza az elejére
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
Pedig nem kéne annyit agyalni rajta. Ha éhes lesz enni fog. Vagy vedlés után, mindenképp.
Nekem vannak olyan fajaim, amik híresek a hosszú ideig nem evésről.. Grammostolák, Br. smithi, Acanthoscurria insubtilis.. majd hozzászoksz te is.

Hát remélem igazad van. Viszont még lenne egy lehet, hogy buta kérdésem. Így is le fog/tud vedleni? Hogy utolsó vedlése óta (ami 4-5 hónapja volt) csak egy sáskát evett? Azt gondoltam - lehet rosszul - hogy akkor vedlik, ha nő, és hát ugye akkor nő, ha eszik Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

kanniballany írta:
Köszi! Mondjuk ezt valahogy sejtettem, de mindig jól jön a megerősítés Nagyon boldog Viszont ez a nem evés dolog azt hiszem úgyis aggasztani fog, amíg nem eszik végre... Zavart Nagyon boldog

Vissza az elejére
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Mondjuk ezt valahogy sejtettem, de mindig jól jön a megerősítés Nagyon boldog Viszont ez a nem evés dolog azt hiszem úgyis aggasztani fog, amíg nem eszik végre... Zavart Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

kanniballany írta:
Az én pókomnak is tokky-éhoz hasonló problémája van. És az, hogy adult lett egy hím, mivel jár? Mert itt a fórumon valaki a félig csupasz potrohot azzal magyarázta, h a pók adult lett, és ez magyarázza azt is, hogy nem eszik. Ez igaz? Az én pókomnak is hasonló "csupasz" folt van a potrohán, és szerintem nem csak a szőrök hiányoznak, mert attól a potroha még fekete szokott lenni, csak épp szőrszálak nélkül, ebben az esetben pedig egy emberi bőr színű foltról van szó. Ráadásul nem olyan "öreg" pók még, mióta nálam van 4 szer vedlett, és egész pici korában került hozzám. (A vedlései számát nem tudom, de úgy 3 cm-es lehetett). Tehát gondolom még nem adult.... Azért kezdtem el keresgélni itt a fórumon, mert mióta fél évvel ezelőtt utoljára vedlett a pók, azóta egyetlenegy sáskát fogadott el. Próbálkoztunk mindenfélével, de semmi nem kellett neki, és a napokban vettük észre, hogy van ez a folt is a potrohán... miért lehet ez? (Vedlés után sokáig "bizonytalan" volt a mozgása, kiszáradás szerű tünetei voltak, de gyorsan helyrejött, esetleg lehet a mostani tüneteknek ehhez köze? )

Üdv Mosoly

Nos. Az első dolog, hogy nagy baromság, hogy attól lett csupasz a segge, mert adult lett. Semmi köze hozzá.
A hím aduláskor veszi fel az elsődleges nemi jgyeit, úgy mint tibiális sarkantyú, és bulbus.
A segge azért csupasz, mert lerugdalta magáról, és azért bőrszínű, mert nincs alatta új bőr, új szőrökkel, ami feketévé tegye.
A nem evés meg fajfüggő.. vannak fajok, amik képesek hónapokig nem táplálkozni.
Vissza az elejére
kanniballany
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 17:54    Hozzászólás témája: idéz

Az én pókomnak is tokky-éhoz hasonló problémája van. És az, hogy adult lett egy hím, mivel jár? Mert itt a fórumon valaki a félig csupasz potrohot azzal magyarázta, h a pók adult lett, és ez magyarázza azt is, hogy nem eszik. Ez igaz? Az én pókomnak is hasonló "csupasz" folt van a potrohán, és szerintem nem csak a szőrök hiányoznak, mert attól a potroha még fekete szokott lenni, csak épp szőrszálak nélkül, ebben az esetben pedig egy emberi bőr színű foltról van szó. Ráadásul nem olyan "öreg" pók még, mióta nálam van 4 szer vedlett, és egész pici korában került hozzám. (A vedlései számát nem tudom, de úgy 3 cm-es lehetett). Tehát gondolom még nem adult.... Azért kezdtem el keresgélni itt a fórumon, mert mióta fél évvel ezelőtt utoljára vedlett a pók, azóta egyetlenegy sáskát fogadott el. Próbálkoztunk mindenfélével, de semmi nem kellett neki, és a napokban vettük észre, hogy van ez a folt is a potrohán... miért lehet ez? (Vedlés után sokáig "bizonytalan" volt a mozgása, kiszáradás szerű tünetei voltak, de gyorsan helyrejött, esetleg lehet a mostani tüneteknek ehhez köze? )
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 08. Csüt., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

szia! nöstény.

valami betegség megtámadta a jobb alsó tüdejét (ventrális -azaz hasi nézetben jobboldali), igazából ez a"madárpókrák" egy összefoglaló neve az ilyen tipikus szervi elváltozásoknak,lehet dudod, folt,vagy megpuhult terület. valójában nem tudjuk mi okozza
Nathalie74
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 08. Csüt., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A kérdésem , sajnos Szomor? , a következő lenne : a képeken látható pók ( Brachypelma vagans ) , utótesten látható fekete folt az madárpókrák vagy valami egyéb betegség ? A második kérdést pedig az lenne hogy him vagy nőstény a szegény állat , mivel nemrég kerult hozzánk, valoszinüleg már betegen, s nem voltunk biztosak hogy milyen nemű. A választ előre is köszönöm !!!
http://imageshack.us/photo/my-images/405/picture001vf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/833/picture002mb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/249/picture003cg.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sutanc
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 02. Vas., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Sajnos szomorú tényekről szól az én beszámolóm is.
Történetem alanya egy P.pederseni

p.pederseni 2011-04-03 (3v)
2011-05-24 (4v)
2011-07-10 (5v)

Az 5 dik vedlés után jelent meg a dudor ugyanazon helyen mint a lejjebb említett P.muticus nál ( ex. C.crawshayi ) illetve mint georgio nőstényénél.
Viszont, az én állatomnál nem folt hanem egy pattanás kinézetű (fekete színű) szőr nélküli tumor jelent meg. A problémáról már olvastam, de igyekeztem pozitívan állni a dolgokhoz. 2-3 hétig nem volt hajlandó enni.Rendszeresen dobtam be neki különféle eleségállatokat, hátha megéhezik, és egyszer csak elkezdett lisztkukacot enni.Örültem mivel ugy voltam vele, ha már eszik akkor nagy gond nem lehet, remélhetőleg valamikor levedlik és regenerálódik.
Telt az idő, evett is szépen, ivással sem volt gond. kb 1 hete abbahagyta az evést.Gondoltam vedleni készül, azonban ma estére az állatot elhagyta az ereje, valószínűleg holnap reggelre maga alá húzott lábakkal fogom megtalálni a földön.

A petékkel kapcsolatos elméletet nem tartom túl valószínűnek mivel az állatom mindössze 5 vedléses volt.Szerintem egyszerűen csak a sokadik generáción kiütközött genetikai hibáról van szó ami "benne van a pakliban" alapon bármikor bármely állatnál jelentkezhet, kortól függetlenül.
Nem hiszem, hogy esetemben, vagy a lent említett esetek többségében külső hatás okozta volna az elváltozást, mivel az /pl esetemben/ nem kidudorodna, hanem bemélyedne, ha például a valamilyen tereptárgy által történő kidörzsölést vesszük alapul.
Azt pedig, hogy bárki is önjelölt állatorvos módjára, megfelelő szaktudás nélkül tűvel szurkáljon egy madárpókot (?????!!!!!!!) abszurdumnak tartom .
Hasonló esetekben amit ész szerűnek tartok, az az hogy próbáljuk az állatot etetni.Ha eszik akkor van esélye vedleni.

Más részről:
A lent említett eseteket két csoportba osztanám:
a ) P.muticus ( ex. C.crawshayi ) és a "kopott" Avi. (?) akik esetében inkább beszélhetnénk egy tökéletlen kutikula-szeparációról
b) B.vagans és G.acteon ( illetve saját esetem ) ahol szemmel látható egy komolyabb belső elváltozás, vagy tumor (bár szövettanilag szerintem nemsokan vizsgálták a témát) beszélhetnénk "madárpókrákról"

/bár inkább reméljük, hogy ne beszéljünk róla/
Vissza az elejére
Profil üzenet
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 20:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia .
Kár érte Szomor?
Gyönyörű pók!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Üdv
Részvétem Bastard! Elég csúnyán néz ki Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Bastard
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma etetésnél a kb másfél hete vedlett adult nőstény lividumomat összehúzott lábakkal találtam.
Nem értettem a dolgot, mivel pár nappal ezelőtt evett is még és úgy tűnt kezdi kiheverni a vedlést is.
Egy, kicsit szembetűnő dolog viszont volt a vedlést követően, az hogy érdekesen mozgott, mintha nem lenne teljesen stabil, szinte bicegett.Ezt a vedlésnek tudtam be, gondolván megerősödik pár nap múlva.
Ahogy vizsgálgattam a tetemet észrevettem a hasán egy elég nagy sebet, fekélyt:

Nem igazán látszik, de olyan hatást kelt a potroha mintha el lenne fonnyadva, teljesen puha, löttyedt:

RIP S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
tokyyy írta:
sasdian írta:
Szia!
Bizony adult hímed van...ezért nem eszik.
És ahogy látom már spermahálót is csinált...
Semmi baja 100%

És vissza fog neki nőni a bőre meg a szőre?

Már nem fog sokáig élni...az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy raksz fel egy hírdetést terraplázára...valaki biztos megveszi. (pároztatás céljából)
de ez volt az utolsó válaszom, mert nem akarom szétoffolni a topicot. Mosoly sok sikert!

(amúgy a böre nem jött le, az a helyén van...csak a szörét rugta le)

Köszönöm a segítséget!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

tokyyy írta:
sasdian írta:
Szia!
Semmi baja 100%

Már nem fog sokáig élni...az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy raksz fel egy hírdetést terraplázára...valaki biztos megveszi. (pároztatás céljából)
de ez volt az utolsó válaszom, mert nem akarom szétoffolni a topicot. Mosoly sok sikert!

(amúgy a böre nem jött le, az a helyén van...csak a szörét rugta le)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Insects
Újonc

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

tokyyy írta:
sasdian írta:
Szia!
Semmi baja 100%

Szia!

Röviden és tömören: Nem!
Vissza az elejére
Profil üzenet
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Szia!
Semmi baja 100%

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Semmi baja 100%
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 14:41    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
tokyyy írta:
Szia!

Mint írtam több mint két éve igy van a terkó. Nem volt semmi baja. Hőmérsékletem álltalába 24 fok. Itatóm van folyamatosan van benne víz, éa lisztkukacot ill. tücsköket adok neki.

Üdv én a képen csak azt látom, hogy lerugdosta a szörét, ami amúgy normális... és a ször alatt csak a börét látod.
És így a képet elnézve...az sem kizárt hogy adult hím lett...ezért nem eszik. Bár mivel nem látom szemböl a pókot nem biztos hogy adult hím...de ha az, akkor az mindent megmagyaráz.
Amúgy elég ha egy topicba rakod fel...úgyis ugyanazok olvassák az összes topicot.

Szia!
Sikerült képet csinálnom róla:
Ha azt mondjátok hogy semmi baja akkor megnyugodtam.

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 26. Szomb., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Igen tudom hogy elég egy topic-ba csak az egyik fórumozó irta hogy madárpókrák mondom berakom ide is, de ha sértettem a szabályokat elnézést. Késöbb csinálok róla képeket ha segít csak most így áll egy helybe reggel óta. Köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 26. Szomb., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

tokyyy írta:
Szia!

Mint írtam több mint két éve igy van a terkó. Nem volt semmi baja. Hőmérsékletem álltalába 24 fok. Itatóm van folyamatosan van benne víz, éa lisztkukacot ill. tücsköket adok neki.

Üdv én a képen csak azt látom, hogy lerugdosta a szörét, ami amúgy normális... és a ször alatt csak a börét látod.
És így a képet elnézve...az sem kizárt hogy adult hím lett...ezért nem eszik. Bár mivel nem látom szemböl a pókot nem biztos hogy adult hím...de ha az, akkor az mindent megmagyaráz.
Amúgy elég ha egy topicba rakod fel...úgyis ugyanazok olvassák az összes topicot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 26. Szomb., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 26. Szomb., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Van a pókodnak itatója? A páratartalom és a hőmérséklet megfelelő? Nem túl szerencsés az a talaj, amit a pókod alatt látok, szerintem cseréld ki virágföld-tőzeg keverékre. Előfordulhat, hogy a túl alacsony páratartalom okozott valami problémát. Az is előfordulhat, hogy beszorult valahová a pókod, ezért sérült meg. Egyik ismerősömnél is történt ilyen, el is pusztult a pókja. Szerintem vedd ki a faágat, biztos ami biztos.
Profil üzenet website állomány
tokyyy
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 26. Szomb., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Baj van a pókocskámmal. Már megvan több mint két éve semmi baj nem volt vele. Vedlett szépen, evett mindent amit adtam neki. De most egy hete nem eszik, alig mászkál, és ami legjobban aggaszt hogy a hátáról(potroha) el kezdett darabokba lejönni a bőr és olyan mintha "eleven hús" lenne alatta. Segítsetek légyszives mert nem szeretném ha meghalna. Köszönöm előre is. És igen!! Pontos fajtát nem tudom sajnos mert elfelejtettem azt a latin nevét. De hátha tudna igy is segíteni valaki.

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 20:13    Hozzászólás témája: idéz

Elnezve Hawk allatat nehez lenne ezt neki kihevernie....En is talalkoztam mar hasonloval(igaz en a 6v paramnal) Es nemnez ki ennyire DURVAN (meg minidg olyan es oldalrol majdnem mintha lekaparta volna a szort,de ha jobban szemugyre veszem latszik h. vmi ami oda nem illik...)
Es igen nalam 1reszt kivalthatta a nedvesebb talaj,mert 1X nagyon belocsoltam...de nalam nem az aljan hanem az ldalan van....(kb 100allat fordult meg nalam,o az elso akinel eszrevettem...) Vkinek van vmi hozzavetoleges arany hasonlitassa?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Bal oldalt a tüdőnél is látszik valami furcsaság,sajna.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

nem,annyira nem kövér,és nem olyna mintha berohadt,vagy kidörzsölödött volna ott az a rész,ez a tipikus hólyagosrák,amivel már több alkalommal is találkoztam,mindannyiszor hozzámkerült állatoknál,tehát nem ugy hogy nálam alakult ki. nem akarok messzemeneö következtetéseket levonni,de tudomásom szerint mind a 3 ilyen állat ami hozzám került,korábban egérrel volt nagyrészt táplálva.
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 15:32    Hozzászólás témája: idéz

szia hawk!

sajnálom szegény állatot és persze jogosnak tartom az árának visszakövetelését is.

ahogy a képet néztem egy kérdés merült fel bennem.
nos nem lehetséges hogy pl a túl nedves talaj vagy esetleg penészes talaj válthatta ki belőle?
azon a ponton károsodott ahol a legtöbb "jóllakott" állat húzza az utótestét.
lehet hogy most nagy hülyeséget kérdeztem, de nekem elsőre ez jött le. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

hogy utálok ide irni.
börze,idős úr, vagans nöstény 3000Ft, ismerösnek pont kellett,hát elhoztam neki. most meg szembesültem némi problémával:

megprobálom utolérni az úriembert és visszakérni a pénzt,mert nem tartom fairnek, hogy beteg állatot eladunk. jol láthato a betegség elörehaladt mivolta,már honapok ota igy lehet.

Ez azért nem szép.
w4r10ck
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Nem azt írtam hogy bárhol meg lehet szúrni hanem hogy a "hólyag"-ból kell megpróbálni a folyadékot kiszívni.
Majd a folyadék eltávolítása után pillanat ragasztóval vagy egyéb módokkal a sérülést befedni.
De remélem hogy a pók a következő vedlésével meggyógyul!
Üdv Jani!
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Ano az én sérült állatom, szerintem azért tudod felépülni, mert közvetlenül a vedlés után, vagy vedlés közben sérült az utóteste. A kibuggyanó folyadék is áttetsző és kocsonyás volt, nem is nagyon szivárgott, nem kellett elállítani.
Azóta viszont történt már nálam végzetes baleset is egy másik állatommal. A behelyezett parafa bujkálóba rossz irányból préselte be magát (gondolom én) és felrepedt az utóteste, kb. úgy, mint a felépült állatomnál. itt viszont a vedlés már régebben történt, a kibuggyanó folyadék fehéres színű volt és nem akart elállni. 2x pillanat-ragasztóztam, de folyamatosan gyengült, kb 1 hónapig volt még életben.
Sajnos nagy volt a sérülés, vagy nem tudtam normálisan be ragasztózni.
Profil üzenet e-mail msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

még annyit erröl a könyvben emlitett állitolagos gyógymódrol: bárhol kiszurod,megszurod az állat utótestét,azzal jo eséllyel kivérezteted. Végtagoknál nincs gond,mert ha a szervezet érzékeli hogy szivárog a testnedv,leválasztódik a láb. de az utótestnél nincs ilyen gyógymód. Noha Gabesz egykori példájábol látszódott,hogy valamilyen szintü szövetregenerácio - egyfajta hegesedés végbe tud menni, de ott nem szivárgott a testnedv (jelen esetben ugye: haemolympha), ami szerintem biztosan végzetes az állatra nézve.
Azt javaslom ne szurkáljuk öket a biztonság kedvéért.
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ez a könyv nekem is megvan. És olvastam is. De ahogy Hawk is mondta benne van a másik lehetőség is. Remélem az lesz. Következő vedlésig mindenesetre rábízom a természetre. Aztán majd meglátjuk.

Üdv.: Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
qqqq
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 17:28    Hozzászólás témája: :( idéz

Hát ez sajnos madárpókrák és nekem is meg van a könyv amiben leírja a betegséget és a lehetséges gyógyítását is amit elöttem már leírt w4r10ck is. ---A potroh egy ponton hólyagszerüen felfúvódik, elösszőr üveges szerüen felfúvódik később erösebben átszövik sötét erekre emlékeztető fonalak. A végső stádiumban az elpusztulás elött teljesen sötét és cserepes felszínű lessz. Lehet (kell) a kis tűvel való leszívással próbálkozni állatorvosnak, mert ez az egy gyógymod a lehetséges. remélem tudtam segíteni. Ha már a végső stádiumba kerül akkor inkább a fagyasztószekrény de csak a végső esetben.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
w4r10ck
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Heló!
Én is nagyon sajnálom a pókodat,de ha ez az amire gondolsz (remélem nem az) akkor állítólag van egy mód amivel még kezdeti stádiumban orvosolható a betegség.
Egy könyvben olvastam hogy idézem "Egyes jelentések szerint azok az állatok meggyógyultak, amelyeken a betegség kezdeti fázisában az állatorvos egy vékony tűvel leszívta a hólyag tartalmát."
Remélem nem lesz szükség erre a válaszra és a pókod magától meggyógyul de jónak láttam ezt beírni.
Üdv Warlock!
Vissza az elejére
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 07:36    Hozzászólás témája: idéz

Szia Hawk!

Köszi az infót. Láttam lentebb a te pókodat. Sajnálom!

Remélem "levedli" a foltot. :S
Igaz nem rég van nálam az állat, de csipázom ezt a kis tököst is, kár lenne érte idő előtt.
Ha valami változik írok, hogy milyen irányba.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 23:36    Hozzászólás témája: idéz

szia!

ilyenkor 2 eset szokott lenni.
1. levedlik a pók,és vele eltünik a folt is,minden utohatás nélkül.

2.levedlik a pók,és a mostani folt helyén a frissen vedlett állaton fogsz látni egy csunya dudort,innentöl már nem sok szokott lenni hátra,maximum pár honap.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu