Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 76 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - CITES

CITES

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

Jelenleg a Brachypelmákon kívül még az alábbi két fajt érinti a CITES:
Aphonopelma albiceps
Aphonopelma pallidum

És nagyon úgy néz ki, hogy ez egyelőre nem változik meg:

Új CITES fajlista
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 09. Csüt., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A http://www.iucnredlist.org/ szerint
a Poecilotheria formosa/miranda/rufilata veszélyeztetett állatfaj,
a Poecilotheria metallica és Poecilotheria hanumavilasumica pedig súlyosan veszélyeztetett.
A Poecilotheria striata és Grammostola vachoni sebezhető besorolást kapta.
"Majdnem" veszélyeztetett csoportba a Brachypelma smithi tartozik.
Kevéssé veszélyeztetett csoportba pedig a Chilobrachys fimbriatus és hardwicki? és a Poecilotheria regalis tartozik.

Ezek máig valós adatok és ha igen, van valami hatásuk a tartásukra vonatkozó szabályokra?
(Eddig úgy tudtam hogy csak a Brachypelmákra kell/kéne CITES)

-engem nem érint, csak informálódás szempontjából érdekel-
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 06:32    Hozzászólás témája: idéz

P.imperator + CITES kombó:

Info skoreszosoknak: http://www.fws.gov/le/publicbulletin/05-03-2013-Public-Bulletin-on-Trade-Suspensions.pdf
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 05. Szer., 18:33    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm, ezt nem is tudtam. Mármint azt, hogy Google Chromemmal is lehet hallgatni. Nagyon boldog
Hallgatom. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Szept. 05. Szer., 06:33    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Én nemrég olvastam olyat, hogy a Poecilotheria metallica veszélyeztetett faj. Csod?lkoz?

Ez igaz? És ha igen, miért nincs rajta a CITES listán? Vagy már rajta van?
Ha butaságot kérdeztem, akkor elnézést, de ez a téma már napok óta foglalkoztat és jó lenne tudni, hogy akkor hogy is van ez. Forg? szemek

Amúgy az angol Wikipédián olvastam ezt.

Szia!
Ma este a Pókpercekben (plus1radio) 19:00-től szó lesz a Poecilotheria spp és a CITES kapcsolatáról, ha van kedved, hallgasd : )
http://plus1radio.hu/index-5.php

(netes rádió, google chrome-mal kiválóan hallgathatod)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 04. Kedd., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Én nemrég olvastam olyat, hogy a Poecilotheria metallica veszélyeztetett faj. Csod?lkoz?

Ez igaz? És ha igen, miért nincs rajta a CITES listán? Vagy már rajta van?
Ha butaságot kérdeztem, akkor elnézést, de ez a téma már napok óta foglalkoztat és jó lenne tudni, hogy akkor hogy is van ez. Forg? szemek

Amúgy az angol Wikipédián olvastam ezt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

Értem...és említettem már, hogy van egy smithim?..persze van hozzá engedély meg minden...egyértelmű! Nagyon boldogD
Üdv. mindenkinek!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 00:26    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

Tényleg? Tényleg, és ez az egész hogyan működik? Egyszer csak becsenget egy wwf aktivista vagy mi? Sokkolt

A WWF nem valószínű Kacsint?
Önként és dalolva egyik hatóság sem fog nyomozásba kezdeni, de ha bejelentést tesz valaki, akkor hivatalból el kell járniuk az ügyben.
A bejelentést megteheti mondjuk egy rosszakaró, de szimplán egy olyan szomszéd is, aki mondjuk fél a madárpókoktól, és azt gondolja, hogy valaki engedély nélkül tart ilyen állatot. Pedig nem is kell hozzá engedély...
Tényleg célszerű nem nagyon reklámozni, ha valaki ilyen (CITES-es) fajt tart származást igazoló doksi nélkül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 00:13    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
volt már aki pórul járt emiatt...

Tényleg? Tényleg, és ez az egész hogyan működik? Egyszer csak becsenget egy wwf aktivista vagy mi? Sokkolt
Vissza az elejére
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
ivannorbi írta:

Hát, ha a szülő állatok eredete nem igazolt, akkor azért ebbe is bele lehet kötni... Ugyanis az illegális eredetű állatnak a szaporulata is illegális. Forg? szemek

Ui.: Persze, ez megint az elmélet, de ha a hatóság szívatni akar, akkor azt az elmélet alapján teszi...

Nagyon boldog Ezzel hát visszaérkeztünk oda ahonnan indultunk..ne foglalkozz vele, Magyarországon senkit nem érdekel..! Laza

Hát azért, ha mégis megoldható valahogy az a papír, akkor célszerű megszerezni, mert volt már aki pórul járt emiatt...
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:

Hát, ha a szülő állatok eredete nem igazolt, akkor azért ebbe is bele lehet kötni... Ugyanis az illegális eredetű állatnak a szaporulata is illegális. Forg? szemek

Ui.: Persze, ez megint az elmélet, de ha a hatóság szívatni akar, akkor azt az elmélet alapján teszi...

Nagyon boldog Ezzel hát visszaérkeztünk oda ahonnan indultunk..ne foglalkozz vele, Magyarországon senkit nem érdekel..! Laza
Vissza az elejére
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
sasdian írta:

3. idehaza lejött szaporulat, ehhez CITES papírt(hacsak nem hamis) nem tudunk szerezni, viszont tenyésztői igazolást kérhetünk, ami - mivel nincs rá szabvány - kb általában ugyanaz mint a hüllőké,csak kicsit át van írva rajta a szöveg, wordben otthon összedobva. Ilyen a legtöbb kereskedőnél van,a biztonság kedvéért, és aki kér általában kap is,de amúgy sok értelme nincs,mivel nem hivatalos papír.

Nem is gondoltam, hogy tenyésztő tud szolgálni ilyen papírral..pedig evidens. És ezzel árusítható is kiskereskedében, igaz? Hát igen, nem hivatalos, de írásos igazolás a származást illetően, mindenképp több mint a semmi..
Üdv. és köszi Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:

annyi sok madárpók forog a nemzetközi kereskedelemben hivatalos papírokkal, hogy az már leírhatatlan. szó szerint.... nem kell mindig azt hinni, hogy a sumákolás,csempészés az is tipikusan magyar találmány,mint minden más rossz dlog a világon...

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2011/01/20/tobb-szaz-elo-tarantulat-adott-fel-postan/

haha Nagyon boldog Ez elég meredek.. Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:

3. idehaza lejött szaporulat, ehhez CITES papírt(hacsak nem hamis) nem tudunk szerezni, viszont tenyésztői igazolást kérhetünk, ami - mivel nincs rá szabvány - kb általában ugyanaz mint a hüllőké,csak kicsit át van írva rajta a szöveg, wordben otthon összedobva. Ilyen a legtöbb kereskedőnél van,a biztonság kedvéért, és aki kér általában kap is,de amúgy sok értelme nincs,mivel nem hivatalos papír.

Nem is gondoltam, hogy tenyésztő tud szolgálni ilyen papírral..pedig evidens. És ezzel árusítható is kiskereskedében, igaz? Hát igen, nem hivatalos, de írásos igazolás a származást illetően, mindenképp több mint a semmi..
Üdv. és köszi Mosoly
Vissza az elejére
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Én az elméletről írok, a gyakorlattal majd szembesül, akit érint a dolog... Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:

sasdian írta:
Csak vadbefogott állatot kell CITES papírral igazolni.

Egy konkrét madárpókhoz CITES papírt nem igazán kaphatsz, mivel nem lehetséges a jelölése, így az egyedi azonosíthatóság sem. Innentől kezdve hogyan adjon hozzá bárki hivatalos dokumentumot? Egy szállítmányhoz (ami nem valószínű, hogy egy példányból áll) adnak egy import-export engedélyt. Ennek van egy száma, amire hivatkozni kell az adásvétel alkalmával. Esetleg az import-export engedély másolatából is átadható egy példány.

annyi sok madárpók forog a nemzetközi kereskedelemben hivatalos papírokkal, hogy az már leírhatatlan. szó szerint.... nem kell mindig azt hinni, hogy a sumákolás,csempészés az is tipikusan magyar találmány,mint minden más rossz dlog a világon...

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2011/01/20/tobb-szaz-elo-tarantulat-adott-fel-postan/
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
sszandra írta:
Értem..hát köszönöm a segítséget. És mit gondoltok, a sajátomhoz (smithihez) kéne egyet szereznem, vagy ne foglalkozzak vele? Nem feltételezném, hogy bárki is feljönne igazoltatni a pókom..

Azt nem igen tudsz szerezni, asszem azt csak attól tudnál, akitől vetted. Ha nincs neki se, olyat nem adnak sehol. De ha vissza olvasol pár oldalt le van írva, hogy hogy is megy ez az egész, meg mi is ez a cites Kacsint? Amúgy meg a kutya se nézi. Max, ha van olyan rossz akaród, aki ért az ilyesmihez, akkor ne említsd meg neki, hogy van smithid Mosoly

Illetve valaki olyantól szerezhető, akinek legális állatai vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 20:23    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
1. vadbefogott csempészállat, ez a leggyakoribb,na ehhez nem kaptok CITES papírt az biztos(hozzátéve,nem a kereskedő megy ki érte Mexicoba, átmegy vagy 10 kézen minimum mire mondjuk a terrapalaza-n az asztalra kerül)

Biztos van ilyen...

sasdian írta:
2. szabályosan befogott, CITES papírral igazolt,engedélyezett export (van ilyen egyáltalán a gyakorlatban??? Hüllőknél igen, pókoknál még nem hallottam róla.

Kell, hogy legyen ilyen, hogy hazánkra ez mennyire jellemző, azt nem tudom...

sasdian írta:

Ha valós adatokon alapul, és igazolja a legális eredetet, akkor nagyon is van értelme...

sasdian írta:
Csak vadbefogott állatot kell CITES papírral igazolni.

Egy konkrét madárpókhoz CITES papírt nem igazán kaphatsz, mivel nem lehetséges a jelölése, így az egyedi azonosíthatóság sem. Innentől kezdve hogyan adjon hozzá bárki hivatalos dokumentumot? Egy szállítmányhoz (ami nem valószínű, hogy egy példányból áll) adnak egy import-export engedélyt. Ennek van egy száma, amire hivatkozni kell az adásvétel alkalmával. Esetleg az import-export engedély másolatából is átadható egy példány.

sasdian írta:
A fogságban születettekre elég a tenyésztői papír, hogy nálad vagy xxxy-nál született.

Erre, és az előző két bekezdés eseteire is tökéletes EZ
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Ezt hawk írta:
3 eset lehetséges:

1. vadbefogott csempészállat, ez a leggyakoribb,na ehhez nem kaptok CITES papírt az biztos(hozzátéve,nem a kereskedő megy ki érte Mexicoba, átmegy vagy 10 kézen minimum mire mondjuk a terrapalaza-n az asztalra kerül)
2. szabályosan befogott, CITES papírral igazolt,engedélyezett export (van ilyen egyáltalán a gyakorlatban??? Hüllőknél igen, pókoknál még nem hallottam róla.

Ezt pedig csepelball:
Csak vadbefogott állatot kell CITES papírral igazolni. A fogságban születettekre elég a tenyésztői papír, hogy nálad vagy xxxy-nál született.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
sszandra írta:
Értem..hát köszönöm a segítséget. És mit gondoltok, a sajátomhoz (smithihez) kéne egyet szereznem, vagy ne foglalkozzak vele? Nem feltételezném, hogy bárki is feljönne igazoltatni a pókom..

Azt nem igen tudsz szerezni, asszem azt csak attól tudnál, akitől vetted. Ha nincs neki se, olyat nem adnak sehol. De ha vissza olvasol pár oldalt le van írva, hogy hogy is megy ez az egész, meg mi is ez a cites Kacsint? Amúgy meg a kutya se nézi. Max, ha van olyan rossz akaród, aki ért az ilyesmihez, akkor ne említsd meg neki, hogy van smithid Mosoly

Hát jó, remélem nem akartok nekem rosszat.. Nagyon boldog Igen...az lesz a legjobb ha visszaolvasok, bár a cites-nek a wikipédián már utánanéztem..nehogy azt gondoljátok, hogy nem készültem! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Mindenképp csak azokhoz kell, de szerintem hamarabb talál eladó csupakabrát, mint cites papírral rendelkező tenyésztőt MO-n. Mosoly Egyébként nem sok olyan faj van, amihez kell ilyen. Szóval egyszerű a megoldás: Olyan pókokat kell árulni, amik nem tartoznak ebbe bele. Kacsint?

Nem csak tenyésztőtől szerezhető be cites-es faj, importőrtől is vásárolható vadbefogott példány, csak legyen valós export-import engedély a behozott szállítmányhoz.
De valóban az a legegyszerűbb, ha nem cites-es fajt árulnak... Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
ivannorbi írta:

A Brachypelma-fajok, és az Aphonopelma albiceps/pallidum CITES-es fajok ("B"-mellékletesek), ezekhez célszerű valamilyen származást igazoló doksit beszerezni, ami nem árt, ha valós adatokon alapul...

Na hát ezaz. Akkor a smithimhez épp jól jönne egy..De egyébként azért érdeklődtem, mert egy ismerősöm a kisállat kereskedésében szeretne pókokat árulni..és szerintem ilyen kereskedésekbe kell az engedély. Vagy ugyan úgy csak a cites alá eső fajokhoz szükséges?

Üdv. sszandra

Mindenképp csak azokhoz kell, de szerintem hamarabb talál eladó csupakabrát, mint cites papírral rendelkező tenyésztőt MO-n. Mosoly Egyébként nem sok olyan faj van, amihez kell ilyen. Szóval egyszerű a megoldás: Olyan pókokat kell árulni, amik nem tartoznak ebbe bele. Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 00:10    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:

A Brachypelma-fajok, és az Aphonopelma albiceps/pallidum CITES-es fajok ("B"-mellékletesek), ezekhez célszerű valamilyen származást igazoló doksit beszerezni, ami nem árt, ha valós adatokon alapul...

Na hát ezaz. Akkor a smithimhez épp jól jönne egy..De egyébként azért érdeklődtem, mert egy ismerősöm a kisállat kereskedésében szeretne pókokat árulni..és szerintem ilyen kereskedésekbe kell az engedély. Vagy ugyan úgy csak a cites alá eső fajokhoz szükséges?

Üdv. sszandra
Vissza az elejére
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 10. Szomb., 20:09    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Hello mindenki! Speier Szandra vagyok, új tag! Kacsint?
Elég sok topicot végignéztem és nem találtam a jelenlegi igényemet kielégítőt, így hát remélem itt jó helyen lesz kérdésem. Arról lenne szó, hogy adult pókot szeretnék vásárolni..az nagyjából mindegy milyen fajta, de fontos, hogy kellene mellé tartási engedély is! Gondolom tenyésztőket kellene felkeresnem, de nem tudom hol találom a megbízhatókat, reményeim szerint itt..szóval tudnátok nekem segíteni, esetleg ajánlani?
Köszönöm, üdv.: Szandra.

Tartási engedély egyik madárpókfajhoz sem kell, így nem is kaphatsz hozzá.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 10. Szomb., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Hello mindenki! Speier Szandra vagyok, új tag! Kacsint?
Elég sok topicot végignéztem és nem találtam a jelenlegi igényemet kielégítőt, így hát remélem itt jó helyen lesz kérdésem. Arról lenne szó, hogy adult pókot szeretnék vásárolni..az nagyjából mindegy milyen fajta, de fontos, hogy kellene mellé tartási engedély is! Gondolom tenyésztőket kellene felkeresnem, de nem tudom hol találom a megbízhatókat, reményeim szerint itt..szóval tudnátok nekem segíteni, esetleg ajánlani?
Köszönöm, üdv.: Szandra.

Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:39    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
Mondjuk ebben az esetben nem hobbi-állattartókról van szó, akik otthon, mesterséges környezetben tartanak egy párt és gyártják a szinte azonos genotípusú utódokat. A programban létrehozott szaporulatok genotípusa változatosabb, mint a természetben előfordulóké.
Mondjuk nem volt egyszerű beindítani ezt a programot az engedélyezési eljárás során... Think

Amúgy a tenyésztésre azért volt szükség, mert már annyira kicsi volt a természetes populáció, hogy félő volt, nem tud magától megerősödni, hiába fejlesztik az élőhelyet...

nem véletlen írtam hogy a profikra Nagyon boldog elvégre senki nem várhatná el TŐLÜNK hobbysoktól, hogy azt csináljuk! persze tudom, olvastam róla nem keveset, hogy mik voltak a gondok vele Mosoly
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:36    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk ebben az esetben nem hobbi-állattartókról van szó, akik otthon, mesterséges környezetben tartanak egy párt és gyártják a szinte azonos genotípusú utódokat. A programban létrehozott szaporulatok genotípusa változatosabb, mint a természetben előfordulóké.
Mondjuk nem volt egyszerű beindítani ezt a programot az engedélyezési eljárás során... Think

Amúgy a tenyésztésre azért volt szükség, mert már annyira kicsi volt a természetes populáció, hogy félő volt, nem tud magától megerősödni, hiába fejlesztik az élőhelyet...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:24    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
Punky írta:
de igen hallottam! de hol van annak mondjuk látható előrehaladási mutatója? sehol és ez a baj vele!

Ott a link az előbbi hozzászólásomban. Az általad említett 500 pld. szabadon élő példány dupláját tenyésztették ki néhány természetből származó példányból. Nyilván, most már gyorsabban növekszik az állomány, mert már megvan egy nagyobb tenyészcsapat. Mellette élőhelyet fejlesztettek, visszahozták a legeltetést...
Szóval, szerintem nem olyan rossz ez. Kacsint?

Az általad említett 500 pld. szabadon élő példány dupláját tenyésztették ki néhány természetből származó példányból.

nah pont ezt mondtam h tenyésztők! hogy csak úgy nem nől ki magától és a fán se terem meg a kigyó! kell hozzá külső beavatkozás erre írtam kicsit elöbb hogy be kell vonni profikat Nagyon boldog
amúgy olvastam még vagy 2-3 hete mikor kigyókat keresgettem Mosoly
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
de igen hallottam! de hol van annak mondjuk látható előrehaladási mutatója? sehol és ez a baj vele!

Ott a link az előbbi hozzászólásomban. Az általad említett 500 pld. szabadon élő példány dupláját tenyésztették ki néhány természetből származó példányból. Nyilván, most már gyorsabban növekszik az állomány, mert már megvan egy nagyobb tenyészcsapat. Mellette élőhelyet fejlesztettek, visszahozták a legeltetést...
Szóval, szerintem nem olyan rossz ez. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
Punky írta:
...
ott a rákosi vipera! szabadon kb 500 példány él belőle, a kiskunsági nemzeti parkban. eszmei értéke 1 milla.
szarnak bele, hogy kipusztul mert a fejeseket hol érdekli?
de ahogy puffogó viperát vagy vizisiklót (spec én) tudunk tartani és sikeresen szaporítani is, nem hiszem el, hogy nem tudnának minket bevonni pontosabban a profikat abba, hogy a rákosiviperát (parlagi vipera ismertebb nevén) megmentsük/megmentsék!

nagyon szép állat, és kár lenne érte ha kihalna főleg, hogy csak itt magyarba él belőle ha jól tudom.

de persze lehet, hogy hülyén látom a dolgokat ezzel kapcsolatba, de ez az én meglátásom!

A rákosi vipera védelmi programról még nem hallottál? Szerintem tesznek a faj megmentéséért, aminek csak egy részlete a szaporítás. Sokkal fontosabb az élőhelyfejlesztés.
Az én meglátásom meg az, hogy hiába mentesz meg egy fajt, ha csak terráriumokban tarthatod, mert a természetes élőhelyeit tönkretették. És sajnos nagyon efelé haladunk, főleg a fejlődő
országokban...

ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
...
ott a rákosi vipera! szabadon kb 500 példány él belőle, a kiskunsági nemzeti parkban. eszmei értéke 1 milla.
de ahogy puffogó viperát vagy vizisiklót (spec én) tudunk tartani és sikeresen szaporítani is, nem hiszem el, hogy nem tudnának minket bevonni pontosabban a profikat abba, hogy a rákosiviperát (parlagi vipera ismertebb nevén) megmentsük/megmentsék!

nagyon szép állat, és kár lenne érte ha kihalna főleg, hogy csak itt magyarba él belőle ha jól tudom.

de persze lehet, hogy hülyén látom a dolgokat ezzel kapcsolatba, de ez az én meglátásom!

A rákosi vipera védelmi programról még nem hallottál? Szerintem tesznek a faj megmentéséért, aminek csak egy részlete a szaporítás. Sokkal fontosabb az élőhelyfejlesztés.
Az én meglátásom meg az, hogy hiába mentesz meg egy fajt, ha csak terráriumokban tarthatod, mert a természetes élőhelyeit tönkretették. És sajnos nagyon efelé haladunk, főleg a fejlődő országokban...
Vissza az elejére
Profil üzenet
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Lehet hogy most hülyeséget írok, de mintha az Új-Kaledóniai vitorlásgekkóról olvastam volna valami ilyesmit, hogy azt hitték kihalt, de a terraristáknak köszönhetően manapság ismét sok van belőle.

Ezt se nagyon hinném. Csak a "D"-mellékletben szerepel, ami azt jelenti:
hogy a Közösségbe olyan mennyiségben hoznak be, amely indokolja a figyelemmel kísérést
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 08:46    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Lehet hogy most hülyeséget írok, de mintha az Új-Kaledóniai vitorlásgekkóról olvastam volna valami ilyesmit, hogy azt hitték kihalt, de a terraristáknak köszönhetően manapság ismét sok van belőle.

azokróól a gekuszokról még nem hallottam! de továbbra is tartom az álláspontom, hogy a terraristáknak sokat köszönhet/hetne a világ!
szerintem az állatokat nem az állatkertekbe kellene mutogatni mint valami dísztárgyat hanem a megmentésükön kéne agyalni!

extrém példa de a komodói varik is kipusztulóba vannak! állatkertekbe nem is látni mert nincs nekik elég nagy terület! de ha csak itthonra nézünk ott a rákosi vipera! szabadon kb 500 példány él belőle, a kiskunsági nemzeti parkban. eszmei értéke 1 milla.

rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 18. Pént., 08:08    Hozzászólás témája: idéz

Profil üzenet website állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
Egyiket se nagyon hiszem, mert akkor már rég az I. függelékben (illetve az "A"-mellékletben) lennének...
Ha találtok erről szóló valós forrást, azt szívesen olvasom Kacsint?

Jah neked van igazad, már meg is találtam, hogy hol olvastam, de ott meg is lett cáfolva és az már persze nem jutott az eszembe Nagyon boldog

Itt volt kitárgyalva a dolog és Puding oszlatta el a tévhiteket. A lap alján van valahol.
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Egyiket se nagyon hiszem, mert akkor már rég az I. függelékben (illetve az "A"-mellékletben) lennének...
Ha találtok erről szóló valós forrást, azt szívesen olvasom Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
ivannorbi írta:
Rolcsee írta:
ivannorbi írta:
Nem hinném, hogy hosszútávon a hobbiállattartók fogják megmenteni az egyes fajokat a kihalástól..

Mondjuk volt már rá példa.

Mi volt az?

EZ sajnos elment a süllyesztőbe... Szomor?

Én, ha jól tudom a B. smithit pl. a hobbi mentette meg a kihalástól. Konkrét részleteket nem tudok, asszem itt ezen a fórumon olvastam róla, vagy esetleg az apropók blogon, nem tom már.

úgy tudom az emilia is ezen a sorson van mert ő is kihalóba került!
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:
Rolcsee írta:
ivannorbi írta:
Nem hinném, hogy hosszútávon a hobbiállattartók fogják megmenteni az egyes fajokat a kihalástól..

Mi volt az?

Én, ha jól tudom a B. smithit pl. a hobbi mentette meg a kihalástól. Konkrét részleteket nem tudok, asszem itt ezen a fórumon olvastam róla, vagy esetleg az apropók blogon, nem tom már.
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

nem azt mondtam h mi mentjük meg és mi azért vagyunk!
de Rolcsihoz csatlakozom, elvileg én is úgy tudom volt rá példa
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
ivannorbi írta:

Mi volt az?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

ivannorbi írta:

ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
hát nemtom, de a f..m ebbe az egészbe már! de most komolyan! mert miért kell adóztatni szegény szerencsétlen kis kutyukat!?

Mert nincs pénz a "kutya-dolgok" (oltások, nyilvántartások, menhelyek...) ellátására, és ezt a kutyatartókra akarják hárítani, nem pedig a nagy közösből kivenni. Az elvekkel szerintem nincs nagy baj, abba az irányba próbálja terelni a dolgokat, hogy ne legyen nem kívánt szaporulat, illetve a menhelyekről fogadjanak örökbe kutyákat, meg hogy az "őshonos" fajtákat próbálják egy kicsit előtérbe helyezni.

Punky írta:
régebben nyitottam vitát a pókokról és a kihalófélben levő fajokról!
facom nem bacogatni kellene minket hanem támogatni hogy nem pusztul ki a faj mert mi tartjuk és nem hagyjuk!
egy csajjal veszekedtem erről, és szerinte állatkert a legjobb mert a kihalófélben levő állatokat mekkora poén mutogatni!?
hozzá teszem 44 éves pszichológus volt az illető.
szerintem tohadtul nem poén mutogatni őket csak szenvednek ott...

Jöttem "veszekedni" Kacsint?
Nem hinném, hogy hosszútávon a hobbiállattartók fogják megmenteni az egyes fajokat a kihalástól. A legnagyobb probléma az élőhelyvesztés. Amúgy minél ritkább egy faj, annál nagyobb rá a kereslet a piacon, amit akár a hobbiállattartók is fokozhatnak.
Nehogy azt mondd, hogy a hobbiállattartók azért tartják ezeket az állatokat, hogy megmentsék őket a kihalástól (miközben egyesek "szebbnél-szebb" színváltozatokat meg hibrideket hoznak létre, amelyeknek a természetben esélyük sem lenne a túlélésre - ez mondjuk nem a pókosokra vonatkozik).
Mellette meg szidod az állatkerteket, amelyek amellett, hogy tartják a veszélyeztetett fajokat, be is mutatják a nagyközönségnek, nem pedig a saját szórakoztatásukra tartják őket. Hogy hol milyen körülmények között, az megint más kérdés, ennek sajnos többnyire anyagi okai vannak. Ráadásul az állatkertek a saját költségvetésükből meggyógyítják és tartják a természetben megsérült állatokat is, melyek nem alkalmasak a szabad életre...
Viszont abban is biztos vagyok, hogy nem egy pókosnál pusztult már el kedvenc a nemtörődömség miatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Most őszintén. Ha behoznának egy rendeletet, ami tiltaná vagy adókötelessé tenné kedvenceink tartását, lenne valaki, aki nem szarná le? Akik most skorpiókat tartanak, szerintetek foglalkoznak azzal, hogy engedély kellene hozzá?
Amúgy teljes mértékben ellenzem a kutyaadót, és a ***va anyját annak aki kitalálta, de ha valaki azért tart kutyát mert szereti, akkor nem fog megszabadulni az állattól csak azért, mert havonta kb két sör árát rá kell költeni pluszban.
Röviden: nem kéne túlparázni a dolgokat

Az igaz, de nem kevesen vannak, akik csak azért tartanak kutyát, hogy "elijesszék a betörőt" Főleg itt vidéken (meg úgy mindenhol vidéken Nagyon boldog) és azok nem fognak adózni inkább kibasszák az utcára szegényeket. Kutyaoltás idején is annyi kóbor kutya van felénk is, hogy szabályosan reggelente kutyát kell lapátolni, hogy el tudjon menni az ember dolgozni, vagy iskolába Nagyon boldog Pedig az oltás sem egy hú de megfizethetetlen összeg, arról nem is beszélve, hogy az a kutya és a mi érdekünk is. Na mindegy ez szerintem már eléggé off amúgy.
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 09:13    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Most őszintén. Ha behoznának egy rendeletet, ami tiltaná vagy adókötelessé tenné kedvenceink tartását, lenne valaki, aki nem szarná le? Akik most skorpiókat tartanak, szerintetek foglalkoznak azzal, hogy engedély kellene hozzá?
Amúgy teljes mértékben ellenzem a kutyaadót, és a ***va anyját annak aki kitalálta, de ha valaki azért tart kutyát mert szereti, akkor nem fog megszabadulni az állattól csak azért, mert havonta kb két sör árát rá kell költeni pluszban.

Ui.: Punky, a Kossuth téren találkozunk! Kacsint?

hát nemtom, de a f..m ebbe az egészbe már! de most komolyan! mert miért kell adóztatni szegény szerencsétlen kis kutyukat!?
régebben nyitottam vitát a pókokról és a kihalófélben levő fajokról!
facom nem bacogatni kellene minket hanem támogatni hogy nem pusztul ki a faj mert mi tartjuk és nem hagyjuk!
egy csajjal veszekedtem erről, és szerinte állatkert a legjobb mert a kihalófélben levő állatokat mekkora poén mutogatni!?
hozzá teszem 44 éves pszichológus volt az illető.
szerintem tohadtul nem poén mutogatni őket csak szenvednek ott...

Zsolti: én ha kell megint felgyújtom a fél várost mint 2006-ba! azon ne múljon, akkor is ott voltam repültek a molotovok Nagyon boldog gázmaszkba szemközt a sünökkel de jó volt xD
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Ui.: Punky, a Kossuth téren találkozunk! Kacsint?
Profil üzenet website állomány
ivannorbi
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Nov. 17. Csüt., 00:33    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
oke igazatok van, de ha felugyelni tudnak, nem lepne meg a dolog....

Hát, szerintem ez a felügyelet is komolytalan dolog... Ha komoly lenne, akkor nem látnál ennyi illegális állatos hirdetést...
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Ebben igazad van Marten de viszont, az emberek nem tudják hogy nagyszerű és egzotikus állatokról van szó Forg? szemek
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
szerintem bőven nem jut eszükbe a dolog, lehet neked úgy tűnik, hogy sokan tartanak madárpókot, mert te mint hobbista keresed za ilyen köröket, egyebek.... és az utóbbi évben biztos robbanásszerű is lett a növekedés, de az emberek nagy többsége még mindíg teljesen tudatlan ebben a témában, meg merem kockáztatni, hogy sokan azt sem tudják ilyen állatokat lehet egyáltalán kapni hazánkban.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu