Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Tapinauchenius gigas tenyésztése

Tapinauchenius gigas tenyésztése

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kosip
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 27. Hétf., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Végre van gépem és némi segítséggel most már képeket is tudok feltölteni. Néhány kép kis késedelemmel a lenti szösszenethez.

Adult nőstény:

Adult nőstény kokon utáni vedlése:

A kiürült kokon:

Egy vedléses kis pók:

kosip
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 17:23    Hozzászólás témája: Tapinauchenius gigas tenyésztése idéz

Tapinauchenius gigas tenyésztése

French Guiana, Caporiacco 1954

Első gigasom 2007. 12. 22-én került hozzám, egy 4-5 vedléses állatka lehetett.
Nálam még a következő időpontokban vedlett:
2008. 01. 04.
2008. 02. 12.
2008. 03. 29.
2008. 05. 28.
2008. 08. 11.
2008. 11. 12.
Időközben az is kiderült, hogy állatom egy nőstény egyed, legutolsó vedlésénél olyan 12cm-es méretre tett szert. Mivel nem egy nagy termetű pókról van szó úgy gondoltam, és mások is azt mondták - akiknek volt már tapasztalata gigas tenyésztéssel - hogy valószínűleg ivarérett lehet. Ezért úgy döntöttem megpróbálkozom ennek a fajnak a tenyésztésével is. 2008. 12. 06-án sikerült mellé szereznem kettő ivarérett hímet. 2008. 12. 07-én már sikeres párzásnak lehettem tanúja. Miután az egyik hímet behelyeztem a nőstény terráriumába, az megközelítette annak, egy fadarab mögött kialakított lakóodúját. A hím fentről indult a nőstény felé a hátfalon és erőteljes rezgésekbe kezdett, melyre a nőstény dobolással válaszolt. A nőstény nyugodt volt, hagyta, hogy a hím teljesen hátranyomja. Ezután a hím mindkét bulbusát behelyezte a nőstény ivarnyílásába, majd békésen szétváltak. A nap folyamán egyszer még megismételték a párzást. Együtt hagytam őket és még több alkalommal párosodtak. Sőt később még a másik hímet is behelyeztem a nőstényhez, mellyel szintén párzott. Egy darabig még együtt élt az egyik hímmel a nőstény. Miután láttam, hogy a nőstény már erőteljesen kigömbölyödött és a hímmel szemben is elutasítóan viselkedett, a hímet eltávolítottam a terráriumból. Ezt azért tettem, hogy a hím már ne zaklassa, egyébként nagyon békésen együtt éltek. Egyszer sem volt agresszív a nőstény a hímmel szemben. Nőstényem ezután már szinte elő sem jött a fadarab mögött kialakított lakóhelyéről. Valamikor 2009. 03. 11-e körül lerakta kokonját. A körülményekről annyit, hogy nálam szobahőmérsékleten van tartva, ez télen is 25 fok, nyáron 30. A megfelelő páratartalmat egy itatótállal biztosítom. A nőstény mindvégig gondosan vigyázta kokonját, én azonban kíváncsiságomból kifolyólag a 40. napon elvettem. Még nagyon világos színű, de már L2 stádiumban lévő állatkákat pillantottam meg benne, melyeket a kokonnal együtt egy jól szellőző dobozba helyeztem enyhén nedves papírtörlőre. A pókocskák első kokonon kívüli vedlése kb. a 60. napon kezdődött, majd 1-2 nap leforgása alatt levedlett az összes állatka. Végül 173 db-ot dobozoltam szét, pár db volt melyek nem tudtak sikeresen átvedleni. Nőstényem 2009. 06. 18-án levedlett, most olyan 13-14 cm között lehet. Végül mindenkinek ajánlom aki egy gyors, viszont nagyon szép pókot szeretne tartani.

2009-06-30 Írta: Kossipos Péter
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu