Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Balesetek

Balesetek

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
somdoni
Újonc

Elküldve: 2016 Máj. 05. Csüt., 07:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Másfél hónapja vettem meg a Chromatopelma cyaneopubescens emet, tegnap volt az első közös vedlésünk. Persze ez nem ment olyan gördülékenyen mint a smithimnél. Éjfélkor már kint volt a teste, meg a lábai is. Ma reggel azt vettem észre, hogy a jobb hátsó lába ki van tekeredve z előttelévő meg beragadt. Kiszedtem, kihuztam a lábát belőle. Szépen ki is jött, de ez is ki an tekeredve. Visszafektettem a hátára, nem stresszelem ma már többet. Túléli szerintetek? Valami tanács?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2016 Márc. 16. Szer., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Lasiodora cristata szőrétől szerzett sérüléseim kb. 1 hét alatt gyógyultak.... Sokkolt neked mik a tapasztalataid a para szőrrel? Remélem már helyre jött a bőröd!
GniQQ85
Újonc

Elküldve: 2016 Márc. 11. Pént., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

GniQQ85 írta:
Lasiodora parahybana szőrét sikerült megkóstolnom, szerencsére csak a kezemmel... Talaj nem vált be, csak nagy darabos kókuszrost nem volt megfelelő, belehullott a zsákmányállat stb.... ezért cseréltem finom rostra. Drága jó L9-es parahybana ki volt véve, de elfeledkeztem róla, hogy a szőre ott lesz mindenhol a talajon/ban, és lazán puszta kézzel szedegettem ki... ez volt csütörtökön délelőtt. A bal kezemen a mai napig rengeteg apró, vörös hólyagocska van. Aznap nagyon fájt és viszketett, mintha csalánt fogdostam volna, de aztán elmúlt. Nekem is rosszabbodik forró vizes kézmosástól, nem ajánlom emiatt Nagyon boldog

Kb egy napra elmúltak a kis hólyagok, de két napja újabb hullámban, SOKKAL TÖBB megjelent, végig a bal kezem ujjainak belső oldalán... Azóta megint jobb, de vajon mitől lehetett a "durvulás-hullám", illetve mikorra múlik el?...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 18:01    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a szódabikarbónás víz vált be, egy próbát megér Kacsint? A dél-amerikai fajok esetében hasznos terkó pucolásnál a gumikesztyű használata Nagyon boldog
GniQQ85
Újonc

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Lasiodora parahybana szőrét sikerült megkóstolnom, szerencsére csak a kezemmel... Talaj nem vált be, csak nagy darabos kókuszrost nem volt megfelelő, belehullott a zsákmányállat stb.... ezért cseréltem finom rostra. Drága jó L9-es parahybana ki volt véve, de elfeledkeztem róla, hogy a szőre ott lesz mindenhol a talajon/ban, és lazán puszta kézzel szedegettem ki... ez volt csütörtökön délelőtt. A bal kezemen a mai napig rengeteg apró, vörös hólyagocska van. Aznap nagyon fájt és viszketett, mintha csalánt fogdostam volna, de aztán elmúlt. Nekem is rosszabbodik forró vizes kézmosástól, nem ajánlom emiatt Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2016 Feb. 29. Hétf., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Egészen pontosan miért is terelgeted folyton ceruzával? Forg? szemek
Próbáltad már simán békén hagyni? Kacsint?

Azért fenyegetőzik, mert piszkálod, és nem érzi magát biztonságban! Továbbá a madárpókok vérmérséklete is változik a fejlődésükkel, a kisebb korban félénkebb, menekülősebb állatok növekedve magabiztosabbá, defenzívvé vál(hat)nak, nincs ebben semmi rendkívüli vagy problémás. Hogy melyik mennyire lesz támadékony, az fajtól és egyedtől is függ! De ők elsősorban ösztönlények, agyuk sincs, csak idegdúcaik, a beléjük kódolt viselkedésminták szerint viselkednek - és a defenzivitás is ilyen, pláne ha az állatot rendszeres zaklatás éri.

Egy élőlény sem kedveli, ha cseszegetik, stresszes lesz tőle a madárpók is, akár a pusztulásához is vezethet. Hagyd élni, etessed, párásítsd a lehető legkevesebb zavarással, és szorítkozz a megfigyelésére, ne porvokáld! (Ha nagyon szükséges, és terelgetned kell, akkor pedig ne ceruzát használj, hanem vegyél egy írószerben egy hosszú nyelű puha sertéjű festőecsetet - olyat, amit a gyerekek a suliban használnak - sokkal gyengédebben és kíméletesebben lehet vele terelgetni az állatot, mint bármi mással. Egész könnyed érintésekre is reagálnak!)

Legyen megfelelő méretű jól berendezett helye, ahol szükség esetén el tud bújni egy odúba/barlangba akkor is, ha esetleg takarítod a helyét vagy bármi okból be kell nyúlnod hozzá. Meglátod, nem fog fenyegetőzni, és nyugodt körülmények között fog a legszebben kibontakozni a természetes viselkedése, sok örömet jelent megfigyelni őket!
Csipusz29
Újonc

Elküldve: 2016 Feb. 29. Hétf., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Brachypelma Vagansom, de egy-két hete már hirtelen nagyon agresszív lett, épp hogy hozzáérek a ceruzával, hogy arrébb tereljem és már fel is veszi a támadóállást, sőt, van, hogy meg is támadja a ceruzát. Sosem volt ilyen, mitől lehet ez?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Adott egy E. murinus 3-4v növendék, nemrég vedlett, gondoltam ideje költözni. Kissebb dobozból egy nagyobba, kezelni is könnyebb stb....

Egészen nyugodt volt szépen lehetett terelgetni ecsettel, nem akart rohanni mint egy őrült, aztán egyik pillanatról a másikra, ugrott egyet, dobozból ki, pár pillanat pihenés az asztalon, majd még egy ugrás és koppant a földön (kb 90cm zuhanás), asztal alá be, asztal alól ki, befogtam, láthatólag nem lett baja, de...

Ez történt szerdán este, beraktam a nagyobb dobozba ő pedig az előre kialakított üreg és búvóhely helyett letelepedett a fal mellé. Csütörtök reggel kapott egy tücsköt aminek összetörtem a fejét, 20 perc után neki is esett, én pedig elutaztam és ma értem haza. A kis pók pedig még mindig a fal mellett kuksol, ha ecsettel noszogatom megmozdul, de nem túl "lelkes".

Kérdésem a következő:

A zuhanástól sérülhetett e?

A talajlakók tudom, hogy igen, de ha jól rémlik olvasmányaimból az E. murinus nem úgy talajlakó mint egy Brachypelma... Ötletek? Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 06. Vas., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

Nézd át teljesen a pókot, mert a haemolympha nem alvad meg. Ha folyik belőle, akkor el is vérezhet. Ha látsz rajta sebet, akkor pillnanat ragasztóval kend be, hogy elállítsd a vérzést. A törött láb önmagában, ha nem vérzik, nem probléma, az is lehet, hogy a pók "ledobja" magától.
fflalikkj
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Ápr. 06. Vas., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nagy segítségre lenne szükségem!
A pókom valószínű leesett a terrárium faláról, és eltört a lába. Kezdetben azt hittem, hogy csak megsérült, mert nagyon kevés haemolimpha szivárgás is volt, de azóta 90 fokban ki van csavarodva a lába és csak húzza maga után. Ráadásul borzasztóan néz ki, mert az utóteste teljesen össze van esve. Sajnos a hétvégén nem voltam itthon, és nem tudtam nyomon követni sorsát. Azt hittem a beszáradt seb után semmi probléma nem lesz. Ilyenkor mi a teendő? Illetve van még valami remény?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Feb. 15. Szomb., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

A leírás alapján pont bármelyik lehet. Ha leszakadt útközben, akkor valószínűleg az egy elég rázós út lehetett. Így viszont érthető ha az miatt depis most. Várni kell vele pár napot, addig nem piszkálni.
bemifre
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Feb. 15. Szomb., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok a februari terra plázán vettem egy 3-4vedléses P.striatat mikor hazahoztam észrevettem h hiányzik az egyik lába ott volt mellette a leszakadt láb és mióta nálam van azóta nem hajlando enni ez lehet e az miatt h leszakadt a lába es a stressz megviselte? Vagy esetleg vedleni akar?
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem így nézett ki? Mármint a csáprágója.
KÉP

Nem ,akkor nem ijedtem volna meg ,azért is írtam rögtön mert ilyet még én sem láttam , hogy egy pók így rohangászna a hálóban.
Arra számítottam , hogy nem csak az én pókommal történt ilyen erre engem néznek fogyatékosnak Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy hülye kérdés, de nem így nézett ki? Mármint a csáprágója.
KÉP
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Ő lenne(6. vedlés)
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Én sem nagyon értem... Szerintem nézd meg jobban azt a pókot. Nem hinném, hogy egyáltalán vedlett. Ha mégis, írhatják újra a pókok élettanát Nagyon boldog

Biztos ,hogy levedlett.
Már forgolódott is még szilárdul a kutikulája ,megpróbálok képet csinálni hátha.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

Én sem nagyon értem... Szerintem nézd meg jobban azt a pókot. Nem hinném, hogy egyáltalán vedlett. Ha mégis, írhatják újra a pókok élettanát Nagyon boldog
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

Láttál már vedlő pókot? abszolut hülyeséget írkálsz....
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
crowy írta:
Sziasztok!
Az a helyzet ,hogy a versim csinált egy rohadt vastag hálót amin nem láttam át semmilyen fénnyel és
pont párásítottam neki ráspricceltem egyet a hálóra nehogy kiszáradjon a pók.
Egyszer csak hirtelen kirohan a háló tetejéhez látom ,hogy 2 vel több csáprágója van mint kéne és szétnyílt a szája tuti neki állt vedleni én meg jól belezavartam ,rohangált még 2 percig most a háló aljában van(függőleges csőhálót csinált) eléggé összehúzódva.
A legjobb amit tehetek szerintem ,hogy nem teszek semmit...
A kérdés ,szerintetek a hülyeségem a pók életébe fog kerülni?
Ha valami fejlemény van írok .
Szorítsatok Szőrmók úrnak! Szomor?

Valamit félre néztél, ha egy pók vedlik akkor nem rohangál, járni sem tud Mosoly

Először is látom hülyeséget írtam kicsit ideges voltam Nagyon boldog
nem 2-vel több csáprágója volt hanem láttam ,hogy kint van neki az új ,mert ketté volt nyílva a szájszerve...
Tényleg rohangált egyébként nem tudom hogyan lehet azért mert még csak a csáprágóját szabadította ki a többi részét még tudta használni lehet most is hülyeséget írok Nagyon boldog
Jó hír viszont ,ahogy látom sikeresen levedlett , remélem nem lesz semmi szövődménye a dolognak.
Nem nagyon látok még mindig rendesen oda de most pont olyan helyzetben van ,hogy látom a világoskék lábait és nagyobb az "árnyék" ebből következtetek a sikeres vedlésre ,de még mindig vannak kétségeim.
Ebből is van tanulság: mindig nézzétek meg a pókot többször is mielőtt bepiszkáltok a terkóba még akkor is ,ha biztosak vagytok benne ,hogy nem állt neki vedleni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 03. Csüt., 06:25    Hozzászólás témája: idéz

crowy írta:
Sziasztok!
Az a helyzet ,hogy a versim csinált egy rohadt vastag hálót amin nem láttam át semmilyen fénnyel és
Egyszer csak hirtelen kirohan a háló tetejéhez látom ,hogy 2 vel több csáprágója van mint kéne és szétnyílt a szája tuti neki állt vedleni én meg jól belezavartam ,rohangált még 2 percig most a háló aljában van(függőleges csőhálót csinált) eléggé összehúzódva.

Valamit félre néztél, ha egy pók vedlik akkor nem rohangál, járni sem tud Mosoly
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 02. Szer., 20:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 10. Kedd., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Azt én is észrevettem, hogy a levedlett bőr elég durván ki van tekerve. a mai napig nem tudom elképzelni, hogy tud úgy vedleni, hogy a lábai a "feje" felett vannak, amikor (ha jól tudom) ott kezdik a vedlést, tehát az előtest jön ki először. Sokkolt
Nem tudom, hogy szerezte a sérülését, mert közvetlen vedlés után nem zargattam, még a párásítás kedvéért se nyitottam be hozzá aznap. A második nap estefele (bár lehet, hogy ez a harmadik nap volt, pontosan nem emlékszem) már benyitottam hozzá, de akkor már mászkált a hálójában, tehát addigra már megszilárdult a váza. Forg? szemek
Szóval nem hinném, hogy valamitől megijedt volna (főleg, mert mindig éjszaka vedlik, amikor teljes nyugalom van körülötte), de kizárni nem tudom, ezért pesze előfordulhat, hogy ilyesmi történt. Mindenesetre ezentúl még jobban figyelek majd arra, hogy ne legyen zavarva. Fő a biztonság. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Szept. 10. Kedd., 05:15    Hozzászólás témája: idéz

Természetesen rendbe jön következő vedlésnél és nem hiszem, hogy a szűk hely miatt lett volna, mert a pókok nem vedlenek olyan helyen, ahol nem tudnak rendesen levedleni. A pőciknek szokásuk szűk helyeken hülye pózban csinálni Nagyon boldog ez náluk természetes. Ilyen inkább akkor történik, ha a pók vedlés utáni időszakban van, mikor még nincs megkeményedve a külső váza és zargatásra, vagy egyéb okokból hirtelen mozdulatokat kell tennie.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Megint én vagyok. Forg? szemek
Most olyan jellegű problémám lenne, hogy a póknak "természetes" sérülése keletkezett. Még augusztus 27-én vedlett a Poecilotheria metallicám és elég szűk helyen hajtotta végre a folyamatot. Szerintem emiatt történhetett, de lehet más oka volt egy kisebb abnormalitásnak... Lényeg a lényeg valahogy "eltörött a bokája". Nem konkrét sérülésnek látszik, mert nem szivárog a hemolimfa, valamint tudja mozgatni is. Csak az a gond, hogy az utolsó lábíze (a "tappancsa") a normálishoz képest pár fokban el van fordulva. Tehát a lába nem egyenes pihenés közben, hanem a lábfej egészen úgy áll, mint amikor valaki a csuklóján támaszkodik, ami nem éppen normális egy póknál. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez a ferdeség el fog múlni igaz? Volt már valakinél hasonló?
Amiatt kérdezem, mert számomra kicsit furcsa elképzelni, hogy a ferde lábat hogy "javítja" meg a következő vedlésnél, hiszen abból húzza ki az újjat. Az ugye nem lesz ferde? Mert ha annyira rossz lenne az a láb, akkor magától ledobta volna, igaz? Forg? szemek
Bocsánat a túl sok kérdésért, ami között van biztos néhány ostoba is, csak szeretném tudni, ilyenkor mi a teendő vagy pedig minden további nélkül korrigálja a vedlés ezt a kis hibát. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Atesz22
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Ha hideg van a nálad a szobában, akkor próbálj meg alatta lámpázni akkor a fény se zavarja annyira, és köztudott, hogy a meleg felfelé száll. Csinálsz neki egy kis tartót, megfelelő magasságra a lámpától és a doboz/terkó alját fűtöd. Ugyan az az eredmény. Bocsi az offért.
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
(Még egy elméleti szintű dolog. Igaz, hogy az eredeti élőhelyén ilyen körülményeket is elvisel, de nem lehet, hogy a hobbiban lévők már nem ahhoz vannak szokva és amit az őseik elviseltek, ők már nem? Csak egy kérdés, nem tudom, mennyi valóságtartalma lehet... Forg? szemek )

Nem hiszem h ugyan azt bírnák mint az őseik de azért szeretik a melegebbet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

Akkor csak simán gyenge volt az előző pókod.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Semmivel se piszkáltam többet, mint amennyit kellett. Egyébként majdnem ez az egy dolog, amit kizárnék. A mostani még azt is túlélte, hogy két lábát elvesztette a jobb oldalán. Na, ha az nem volt stresszes, akkor semmi. Mégse halt meg. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Ki tudja mi baja lehetett. Lehet hogy az aklimatizálást nem bírta. Vagy zargattad és sok volt neki a költözéssel együtt.

Nem tudom hogyan lámpáztad, de ahogyan mondták direktbe ráállítani sem szabad ezek szerint.

Az én cambrim is elhullt 2 napot bírt ki. Máig passz konkrétan, hogy mi volt.

Holnap beszerzek még 1-et és a párával fogok játszani. Ahogyan mondta az eladó "nagyobb és több szellőzőlyuk" alacsony hőmérsékleten.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Amit még nem árt tudni h ezeknek a pókoknak az élőhelyén 35fok is gyakori, tehát a 26 fok igen kevés ahhoz h a meleg ölje meg, még ha 100% a páratartalom. Ha nedves évszak van akkor a pára elérheti alkalmanként 100% és a hőmérséklet is 28- 32 fok körül mozog.

Akkor totál tanácstalan vagyok. A pók megérkezése előtti nap megnéztem és 26 fok fölé nem is ment fel a hőmérséklet, mert egy 25W-os halogénes izzóvsl fűtöttem, ami azért közel nem csinál olyan meleget, mint egy spot. Meg a pára se lehetett 100%, közel se áztattam el annyira.

És az a furcsa, hogy nem is száradhatott ki, mert bár délutánra kiszáradt a talaj (akkor a pók már nem mozgott), de reggel még nyirkos volt a földje, viszont már akkor is ugyanabban a pózícióban volt. Forg? szemek

Továbbá arra se tudok gondolni, hogy megsérült a postázás során, mert előző nap még fel is mászott a nyitott dobozából a terrárium oldalára. Sőt, sprintelt is egyet...

Akkor nem a pára és nem a hőmérséklet hibázott. Akkor mi? Beszedett valami fertőzést?

(Még egy elméleti szintű dolog. Igaz, hogy az eredeti élőhelyén ilyen körülményeket is elvisel, de nem lehet, hogy a hobbiban lévők már nem ahhoz vannak szokva és amit az őseik elviseltek, ők már nem? Csak egy kérdés, nem tudom, mennyi valóságtartalma lehet... Forg? szemek )

Na mindegy, ez már nem hiszem, hogy kiderül. Viszont egy valamit nem értek. A lámpafényt utálják. Akkor miért célszerű pont lámpázni?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:41    Hozzászólás témája: idéz

Szóval ha azt kibírják, hogy 100%os páratartalom és 35 fok meleg, akkor tényleg miért pusztulhatott el? Mert azért az durva lenne, ha 35fokon felülire melegítette a dobozt....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Lentebb azt írod, hogy így ahogy most van nem érzi jól magát szemmel láthatóan, akkor valamin pedig változtatni kell... És ne általános információk alapján dönts, hanem az adott faj leírása alapján! 22-26 az elég tág fogalom.

Most nem úgy néz ki, hogy gondja van. Azt mondtam, hogy addig volt para, amíg nem volt meg két lába, mert akkor nem nagyon evett (hat lábbal nehéz lehet vadászni) és lepotyogott az üvegről. Előtte nem volt gondja és most se igazán van. Bár nem rég vedlett, de nem vettem észre, hogy baja lenne. Egyelőre még nem evett, de szerintem azért, mert nem találja a tücsköt, mert az eléggé elbújt... Ő meg nem hajladó lemászni az üvegről (illetve nagy ritkán), akkor se, amikor majdnem teljesen száraz a talaj. Forg? szemek

(Amúgy az adott fajnál is 22-26 fokokat lehet olvasni. Forg? szemek )

Nyilván a pára vagy valami más is közrejátszott, de nem szeretném próbálgatni, mi volt rossz... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Az előző pók azért pusztult el nála, mert túlfűtötte. A mostanival az a baj, hogy hideg van nála, de az első pók miatt nem mer neki fűteni. Azt írta, hogy 22-24 fokon van most a pók, a másik 26 fokon pusztult el, szóval szerintem teljesen jogos az aggodalma.
Mondjuk szerintem ez a 2-4fok nem annyira durva, hogy elpusztuljon egy pók. Szerintem az előzőnél vagy melegebb volt, mint 26 fok, vagy valami más van a háttérben.

Amit még nem árt tudni h ezeknek a pókoknak az élőhelyén 35fok is gyakori, tehát a 26 fok igen kevés ahhoz h a meleg ölje meg, még ha 100% a páratartalom. Ha nedves évszak van akkor a pára elérheti alkalmanként 100% és a hőmérséklet is 28- 32 fok körül mozog.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

jaja a párácska:) tipp.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Az előző pók azért pusztult el nála, mert túlfűtötte. A mostanival az a baj, hogy hideg van nála, de az első pók miatt nem mer neki fűteni. Azt írta, hogy 22-24 fokon van most a pók, a másik 26 fokon pusztult el, szóval szerintem teljesen jogos az aggodalma.
Mondjuk szerintem ez a 2-4fok nem annyira durva, hogy elpusztuljon egy pók. Szerintem az előzőnél vagy melegebb volt, mint 26 fok, vagy valami más van a háttérben.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

Ha tudod, hogy az előző állatnál mit rontottál el, akkor mi a gond?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Lentebb azt írod, hogy így ahogy most van nem érzi jól magát szemmel láthatóan, akkor valamin pedig változtatni kell... És ne általános információk alapján dönts, hanem az adott faj leírása alapján! 22-26 az elég tág fogalom.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Igazából egy dolog van, amit ezzel kapcsolatban sehogy se értek. A magyar fórumokon és leírásokon mindenhol ilyen 26-28 fokokkal találkozom a tartási hőmérséklettel kapcsolatban. Ezzel szemben nézegettem külföldi fórumokat, leírásokat és könyveket (Volker von Wirth) és totál ellentmondásosak az adatok.

Például:

Poecilotheriák - általános tartás

Itt 72-80 Farenheitet ír. Most ha vesszük az átváltó képletet: [°C] = ([°F] - 32) x 5/9, akkor ez durván 22-26 fok közötti tartományt jelent, továbbá még van ez a mondat is:

Idézet:
Like most tarantulas, Poecilotheria are easily housed without much supplementary lighting or heating. Many species are very sensitive to light and bright light sources should be avoided.

Tehát a szöveg szerint nem kell fűtés, sőt, a fényre érzékenyek (ezt mondjuk én is tapasztaltam, van, hogy zseblámpával rávilágítok, hogy megnézzem, ő meg már rohan), így nem is szeretik. A Volker von Wirth "Madárpókok" féle könyvében is azt olvastam, hogy spotot nem szabad használni, hanem inkább az egész szobát kell fűteni. Továbbá azt is, hogy annak ellenére, hogy trópusi fajok, sok faj direkt azért csak este aktív, mert a nappal túl meleg van nekik. Itt viszont azt olvastam, hogy sokan spotlámpáznak.

Amúgy itt: Angol Wikipédia és itt: WikiPets is 22 fok az alsó határ. Továbbá Arachnoboarson is ilyeneket olvastam. Sőt, elvileg a szaporodáshoz igénylik is az alacsonyabb hőfokot.

Arachnoboards

És valahol olvastam valami olyasmit, hogy a szobahőmérséklet "should be okay", de azt most nem találom. Egyébként is reaglisról volt ott szó, szóval annyira nem is érdekes.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem mondasz jót, mert te nyilván tapasztalatból mondod, amit mondasz és neked ez vált be. Csak valahogy nem fér össze a fejemben a 28-30 meg a 22-26 Celsius-fok. Főleg úgy, hogy nálam 26 fokon volt a "praclifeldobás", hogy úgy mondjam. Szóval emiatt vagyok totálisan tanácstalan és nem tud, mivel ártok vagy esetleg használok jobban.

(Amúgy van itt olyan, aki mindkét verziót próbálta?)

Elnézést kérek, ha nagyon OFF a téma, csak mivel itt vetődött fel bennem a kérdés, azért ide írtam. Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Ravager"l

(Jó, nyilván befolyásoló tényező az is, hogy olyan 22-24 fokon van és nem magasabb hőmérsékleten, de egyszer már megszívtam a lámpával, nem szeretnék megint kockáztatni. Forg? szemek )[/quote]

De ez a 22 - 24 fok kevés. A lámpával pedig tessék próbálkozni, nem fontos a pókra irányitani. 1 napig csinálj test melegítés, méregessed a hőmérsékletet és állitgasd a lámpát a megfelelő pozicioba. Érthető h már félsz h nehogy elveszíts, de arra kell törekedned h minél jobb legyen neki. Mindenkit értek már veszteségek, próbáld a hasznodra fordítani.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Végre vedlett a pöci, így visszanőttek a lábai. Komolyan, azt hittem, beleőszülök, mire levedlik... Négy és fél hónap volt, pedig még kicsi. Nyilván közrejátszott a balesete, meg hogy alig evett. A végén már azzal "játszottam", hogy több tücsköt is beraktam, mert nem nagyon vadászott... Úgy nagy nehezen megevett egyet és egy másikat félig. Lehet hármat, mert az egyiket nem találtam meg, de mondjuk a póknál se láttam. Na mindegy... Szóval, nem akart enni, sőt, sokszor zakózott le az üvegről is, szóval szegény elég szerencsétlenke volt hat lábbal. De most visszanőttek neki. Ugyan még picik, de már legalább vannak. Remélem innentől rendeződnek a dolgok és kicsit begyorsul a növekedése is. Forg? szemek

(Jó, nyilván befolyásoló tényező az is, hogy olyan 22-24 fokon van és nem magasabb hőmérsékleten, de egyszer már megszívtam a lámpával, nem szeretnék megint kockáztatni. Forg? szemek )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Scottyika írta:
Nőstény lett, 23 fok kb, meg 80% körüli pára.

Ha valóban 80% a páratartalom, az nagyon sok.

Sokan hajamosak elfelejteni, hogy pókjaik nagyja (sőt valószínű az összes) már több generációs európai szaporulat. Tehát szép, hogy törekszünk a általunk tartott állatok eredeti élőhelyének megfelelő flórát és faunát kialakitani, de ezek az állatok már rég aklimatizálódtak. Szóval vegyük bele ezt is a számitásokba.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 13. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

aha, szerintem játssz egy kicsit a beállítással, én a fűtést feljebb venném a párát meg kicsit lejjebb ha lehet. Hátha jobb lesz...lehet hogy nem érzi jól magát! De esetleg másnak más tud más tanácsot adni aki már tapasztalt hasonlót!
Scottyika
Újonc

Elküldve: 2013 Feb. 13. Szer., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

Nőstény lett, 23 fok kb, meg 80% körüli pára.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 13. Szer., 16:12    Hozzászólás témája: idéz

megfelelő nála a pára és a hőmérséklet? hímnek vagy nőstinek adult?
Scottyika
Újonc

Elküldve: 2013 Feb. 13. Szer., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A nagy geniculatam ivarérettségére azt a szokást vette fel, hogy megpróbál a plafonra mászni, de mindig leesik. Félek hogy megsérül a potroha, vagy talán belső vérzése lesz. Mit csináljak? :S
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 04. Vas., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Nem teljesen ez a téma, de mivel az előzmény itt volt, ezért gondoltam, ide írok.
A kis metallica úgy néz ki, jól van, eddig szövögetett, egész nagy hálója volt. Ma is "foltozgatta", azt hittem, vedlési hálóvá alakítja (bár függőleges felületen nem tudom, hogy tudna vedleni Forg? szemek ). Tegnap raktam be neki egy pici tücsköt, ma azon gondolkodtam, kiveszem, hátha vedleni akar a pók. Erre most mit látok? A pók elkapta a tücsköt, most is eszegeti, de a hálója bal felét kiszabta... Gondolom a háló közte és a tücsök között volt. Forg? szemek

Szóval most feladta a leckét... Azt hittem, vedleni fog. Hát nem. Viszont határozottan örülök annak, hogy eszik, mert nagyjából két hete evett utoljára, még a balesete előtt.

Más: Tudja valaki, mennyi idő kell ahhoz, hogy egy 3 vedléses metallica (vagy bármilyen pöci) a 3.-ból 4. vedléshez érjen? Nekem sajnos nincsenek pontos adataim. Annyit tudok, hogy a pók júliusban kelt ki és az előző vedlése valamikor szeptemben 24 előtt volt, abban a hétben. Ezek alapján talán még fél hónap? Persze tudom, majd vedlik, ha akar, de azért nagyjából jó lenne tudni. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 26. Pént., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

Nem állt szándékomban. De igazad lehet... Zavarban lev?

Na, ez volt a kérdés. Nagyon boldog
Akkor jó a hetente próbálkozás és megeszi a mozdulatlan kaját. Erre voltam kíváncsi. Forg? szemek

Nem akarom babusgatni, csak megkérdeztem, hogy mi a jó módszer ilyenkor. Nyilván nem akarom feleslegesen cseszegetni, csak tudni akartam, mi a helyes megoldás ilyenkor, mert én nem értek hozzá. Forg? szemek

(Amúgy van macskám. Pontosabban nagypapámnak. )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 26. Pént., 17:27    Hozzászólás témája: idéz

szerintem megint kezded tulspilazni a dolgot.

hagyd beken.neha permetezz be neki azt csokolom.
hetente egyszer kinald meg kajaval.ha masnap sem ette meg vedd ki es megint egy hetig pihi.

amikor az en pocim meg 3v-s volt felbevagott lisztkukaccal etettem.
az sem mozgott de egy ido utan megis rabukott.nem baboztam vele.

ha mindenaron babusgatni akarod vegyel egy cicat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 26. Pént., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Mindenki hozzászólását végigolvastam. Ha valami lényeges kimaradt a válaszomból, akkor szóljatok.

Tudom, elég nagy felelőtlenség volt ezzel kezdeni, de azt hittem, megbírkózom a dologgal. Egyelőre nem úgy néz ki, de még javulhat a helyzet. Forg? szemek

Ridelife, az előző pók két napig élt. Sül és érte rendesen a pofám, mert sikerült a lámpázással és a túl magas párával kicsinálnom szegényt. Tudom, hülye voltam... d'oh!
Ha ezt tisztáztuk, akkor lapozzunk, ha lehet. Forg? szemek

Ha már itt az időről meg egyebekről esett szó, azért nem kezdőpókot válaltam, mert nincs rá lehetőségem. Nem tudom, mit hoz a jövő, de egy darabig még lehet itt fogok lakni. Az érettségi lelételéig biztos. Ez mindegy is, de úgy kaptam pókot, hogy egy lehet. Egy. Több nem. Ez ugyan még változhat, de nem alapoznék erre. Emiatt (is) ugrottam bele ebbe a kevésbé meggondolt dologba. Ez persze nem mentesít, csak leírom, miért döntöttem így. Forg? szemek

Nemrég megnéztem a pókot és már nem tűnik sötétnek. Szerintem elnézhettem valamit. d'oh!

Egyelőre megvan a pók, ahogy figyelem, egyre többet mozog és ahogy néztem a seb is szépen be van száradva. Persze most se egy hiperaktív állat, napjában talán ötször változtat helyet és/vagy pozíciót, de ez is arra a sarokra koncentrálódik, ahol két kis hálója van. Lehet, hogy az egy, de külön szőtte. Van egy felső vékony, egy alsó szélesebb (ez is keskenyebb, mint a pók) része. A háló felül-alul nyitott és a két háló között van egy O alakú lyuk. Sokszor behúzódik a háló védelmébe, de rajta "ülni" még nem láttam. Forg? szemek

Szerdán megpróbáltam megetetni (akkor még nem olvastam a leveled, zomtibi Zavarban lev? ), de nem ette meg a tücsköt. Lehet, túl nagy volt, de az is megeshet, hogy tele van. Vagy a sérülés befolyásol...

Mindenesetre ma még megpróbálkozok még egy dologgal. Az előbb bedobtam egy tücsköt, aminek csipesszel megroppantottam a fejét. Nem mászik, de a lábai ránganak és a tora is néha megmozdul. És most jön egy hülye kérdés:

A pók megtalálja a zsákmányt, ha az nem megy odébb?

Mert az tudom, hogy főként a mozgásra támadnak. Az egyéb érzékszerveit nem ismerem, de nekem mintha olyasmi rémlene, hogy a tapogatólábakkal (?) képes szagolni és/vagy ízlelni.
Remélem nem írtam hatalmas nagy ökörséget, de fogalmam sincs, hogyan is van ez. d'oh!

Még valami! Ha nem eszik, akkor biztosra vehetem, hogy nem éhes és a vedlés előtt nem fog enni? Vagy egy hét múlva azért próbálkozzak a roppantott tücsökkel K?rd

Az esetleg tudna segíteni, ha holnap vagy holnapután készítenék egy fotót a pók utótestéről? Így ránézésre a pók hosszánal 2/3 a test és a fejtornál legalább kétszer vastagabb. Mondjuk most nincs előttem a pók, de az arány valami ilyesmi. Azt hiszem. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

na hogy ne csak bazzztassak.
az en pokom (szinten poci) vedles elott kb egy hettel mindig keszitett egy halot amire rafekudve vetette le a regi rucit.persze minidg hattal fekudt.
ez elott meg jol bekajalt.de a halo keszitese alatt mar nem evett.de latvanyosan nem is fogyott.

a sima halotol az kulonboztette meg a vedlesre keszult halot hogy nem volt ki/be jarata.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu