Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 190 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Krumplibogár és egyéb extrém "táplálékok(?)"

Krumplibogár és egyéb extrém "táplálékok(?)"

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Nov. 05. Szer., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Jó páran postáznak eleségállatot, érdemes beruházni egy csótány tenyészetbe. Hosszú távon kifizetődik, megbízható élelemforrás, tápláló és a fenntartása sem túl költséges.
mozso
Újonc

Elküldve: 2014 Nov. 05. Szer., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát mivel közeleg a tél muszáj leszek valamiféle tenyészetbe!
Gondolom hogy jót akarsz csak a közeli kisálatkereskedésekben mifelénk még a halakon kívül mást nem ismernek!
Lehet guppival fogom etetni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 03. Hétf., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Akkor nagy valószinűséggel nem cserebogár lárva hanem valamilyen szarvasbogár lárvái azok

amugy a szarvasbogár lárvája tölgytuskókban él meg bükkben, ez a tuskó pedig nagyon puha fából származik! nálunk ukrajnában meg amugy sem gyakoriak az ilyen bogarak, városban meg pláne. sőt lassan már a csótány sem marad életbebn ezen a szar helyen Nagyon boldog
ezek csak egyszerűen a földből másztak bele, mivel a tönknek csak az aljában voltak, mert nem tudták beljebb rágni magukat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Nov. 02. Vas., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

Ha az neked leoltás, hogy jót akarok vadidegen emberek pókjainak, a te dolgod... Felőlem mindenki azzal etet, amivel akar, mindössze csak szerettem volna felhívni a figyelmet nyilvánvaló veszélyforrásokra a vadbefogott eleségállatok kapcsán...
mozso
Újonc

Elküldve: 2014 Nov. 02. Vas., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok ,hát pont azt szerettem volna kérdezni hogy milyen zsákmányálatot javasoltok télére!
De látom csak leoltjátok aki nem bolti kaját ad a pókjainak. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2014 Nov. 01. Szomb., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

aszviri123 írta:
szasztok. szerintetek adhatok a 9 ved. g.puchripesnek cserebogár lárvát télére (májusi cserebogár (Melolontha melolontha)), mert azok eléggé nagyok és nincs semmi védekező mechanizmusa? Forg? szemek

Igen. Én is évek óta etetek cserebogárral, és ennek lárvájával, és a kertben fogott sáskákkal. (Persze csak a mi kertünkből szedem össze.) A cserebogár lárvája is elég nagy, de nem lehet összekeverni a szarvasbogár lárvájával. Mindkettő humuszevő az első ciklusban, majd ahogy növekednek úgy váltanak táplálékot. A cserebogár pajor gyökereket rág, a szarvasbogár pajor fakorhadékot, és azért vannak korhadt fában, mert belerágják magukat.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Okt. 30. Csüt., 16:07    Hozzászólás témája: idéz

Egyetértek rastarral. Ez esetben hagyd őket a tuskóban, védettek, ráadásul ritkák is. Etess csótánnyal, tücsökkel, az a legegyszerűbb és legpraktikusabb Mosoly
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Okt. 30. Csüt., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Akkor nagy valószinűséggel nem cserebogár lárva hanem valamilyen szarvasbogár lárvái azok
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 30. Csüt., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

értem, viszont ahonnan szedtem ott nemhinném, hogy vegyszeres a föld mert az udvarunkról van egy korhadt tuskóból.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Okt. 28. Kedd., 18:32    Hozzászólás témája: idéz

Én nem javaslom, mivel a földeket vegyszerezik, és a pók is elpusztulhat ha vegyszeres a kajája...
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 28. Kedd., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

szasztok. szerintetek adhatok a 9 ved. g.puchripesnek cserebogár lárvát télére (májusi cserebogár (Melolontha melolontha)), mert azok eléggé nagyok és nincs semmi védekező mechanizmusa? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 27. Szomb., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Nem etetek és nem is akarok darázzsal etetni. Egyszer 3-4 éve adtam a pókomnak egyet, nem volt vele semmi baja, de nem ismételtem meg.
A mai napon pedig eszembe jutott, és gondoltam, hamár regisztráltam ide, megkérdem, hogy másoknak mi a véleménye.
Kíváncsi voltam, oszt ennyi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 27. Szomb., 11:48    Hozzászólás témája: idéz

B*szki... Nekem nem fér a fejembe, miért nem jó nektek a szokásos táplálékkal etetni. Ez a darazsas méhes dolog megy hogy jött? Biztonságosabb és kevésbé hasznos rovarokat nem találsz? Fogjál szöcskét, sáskát, vagy ha már végképp semmi nincs, TerraPlaza-n biztos találsz eladó csótányt. Aki nem képes rendesen gondoskodni az állatairól, olyan szinten, hogy rendes kaját sem ad nekik, az miért tart bármit is?
Elnézést a hangvételért, de agyf*szt kapok az ilyen kérdésektől. A következő mi lesz? Megeszi-e a parizert?
Profil üzenet website állomány
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 27. Szomb., 11:33    Hozzászólás témája: idéz

Mi a véleményetek a méhhel, illetve darázzsal történő etetésről? Lehet baja a póknak?
(Most nem a vadbefogott témát szeretném újratárgyaltatni, kimondottam ezek az állatok érdekelnek.)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
szatdav
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 12. Pént., 08:01    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
hoho...acsi...1 szoval se mondtam h. gyikkal etettem,es ha tudnad nem a penz vagy a nemtudas vegett nemvolt akkor nagy fajta elesegem hanem mert vajdasagba meg nem igazan hodit nagy teret terrarisztika,es mondjuk meg mindig csak max dubiat kaphatsz olyan 100ft/db aron,craniifer nincs is...
A kornyezetemet amnnyire tudom vedem,vagy legjobb belatasom szerint cselekszem:D
Ok h. a zold gyik vedett,de igazabol o nem tartozik az en hataskorombe.csak nem taposgalom oket szandekosan hadeljenek a kertben...
Ha vki tudja miert vedett az albo es a brahypelmak nagy resze azt szivesebben olvasnam...

A cites.hu-n találsz magyarázatot a kérdésedre, sőt írhatsz is nekik, biztosan válaszolnak a kérdésedre!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
szatdav
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 12. Pént., 07:51    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
amugy meg nem forumon kene,mert lassan durva hangsulyt vesz a "beszelgetes"...
amugy meg nem hiaba lesz vki admin szal en nem formednek ra ennyira Kratoszra:D-meg hat idosebbekkel kis tisztelet(ugy ertem h. o itt a rangidos)
Szep napot...

Elnézést kérek Mindenkitől, aki durva hangsúlynak élte meg a hozzászólásaimat!!!! Kizárólag szakmai alapon vitázunk, ami se személyeskedést se ilyesmit nem tartalmaz. Egy jó vita sokat jelenthet és talán akik nem vesznek részt benne azoknak is javára válhat. Azt hiszem ebben a dologban sem admin se más nem marad alul mindenki tanul belőle.

Szóval semmi durvaságot nem szerettem volna belevinni a dologba, egyszerűen csak szeretném, ha a szabályokat betartanánk, ha már arra adtuk a fejünket, hogy állatokat tartsunk, neveljünk és óvjunk.

Valóban nem tudom, h a Vajdaságban mi a helyzet...de az Anyaországban sem bővelkedünk a nyugati terrarista-kultúrában megszokott gazdagsággal. Ezen javíthatunk pl. ilyen kiváló fórumokkal, klubokkal stb. az információk áramlása segíti a fejlődésünket!
Sőt szerintem nagyon is fontos, hogy hozzá tudjunk szólni az adott témákhoz és vitázni tudjunk pusztán szakmai alapon!
Mégegyszer elnézést kérek azoktól akiket megbántottam nem állt szándékomban!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 11. Csüt., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

amugy meg nem forumon kene,mert lassan durva hangsulyt vesz a "beszelgetes"...
amugy meg nem hiaba lesz vki admin szal en nem formednek ra ennyira Kratoszra:D-meg hat idosebbekkel kis tisztelet(ugy ertem h. o itt a rangidos)
Szep napot...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 11. Csüt., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

hoho...acsi...1 szoval se mondtam h. gyikkal etettem,es ha tudnad nem a penz vagy a nemtudas vegett nemvolt akkor nagy fajta elesegem hanem mert vajdasagba meg nem igazan hodit nagy teret terrarisztika,es mondjuk meg mindig csak max dubiat kaphatsz olyan 100ft/db aron,craniifer nincs is...
A kornyezetemet amnnyire tudom vedem,vagy legjobb belatasom szerint cselekszem:D
Ok h. a zold gyik vedett,de igazabol o nem tartozik az en hataskorombe.csak nem taposgalom oket szandekosan hadeljenek a kertben...
Ha vki tudja miert vedett az albo es a brahypelmak nagy resze azt szivesebben olvasnam...
Vissza az elejére
szatdav
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 11. Csüt., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
szatdav: ezzel mindenki tisztában is lenne, de ki tartja be?

hányszor látni imitt-amott egy képet, videót, védett állattal való etetésről.

ez ugyanúgy fékezhetetlen mint a rabsickodás.

Mondjuk tartsd be Te!
Nem ér lehivatkozni más butaságát, ha fontos neked a Természet védelme akkor cselekedj helyesen! Mutass példát!
Ha nincs pénze vkinek kajára akkor ne tartson állatot!
A zöld gyík, az egyedszámuk folyton csökken, aminek a fő oka élőhelyük és életterük csökkenése ill. az behurcolt betegségek, paraziták és ragadozók.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 11. Csüt., 00:42    Hozzászólás témája: idéz

en inkabb csak annyit fuznek hozza h. igazan az tudja mi folyik itt aki itt el,kicsit indianos a helyzet de 1rszben fejlett is..Nagyon boldog Szla olyan oslenyek modern gepekkel:DNagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

szatdav: ezzel mindenki tisztában is lenne, de ki tartja be?

hányszor látni imitt-amott egy képet, videót, védett állattal való etetésről.

ez ugyanúgy fékezhetetlen mint a rabsickodás.
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

annyira magasrol azert nem tojok a kornyezetvedelemre...DE nalunk sok a DE...
zold gyikbol pl rengeteg talalhato megis vedettek,mondjuk nekem ami hianyzik a felsorolasban h. MIERT vedett 1 adott allat,tehat az indok hianyzik..masik h. mi csak a hatarsag miatt vagyunk szerbek, nem ertem a szerb nyelvet csak nagynehezen,ami meg van azt kihamozni kesz szenvedes,mert ciril betukkel van...(ami nekem van pokom albo az 1etlen ami vedett,de nemvagom miert,es hogyantarthato stb)
Utkozben kis ido eltelt az itt levo postom es a mostani kozt...szervaltam be csotanyokat is nem is 2 fajtat:D De kiprobaltam mar a lotucsokkel valo etetest(vagy lobogar-nemtudom pontosan mi a neve) is..1 adult geninek nem is kellett tehat turkalt vagy 2 hetet...jaratokat csinalt,majd kiasta a pok es megette,Vartustol hallottam ha nincs mivel etetni nagyon jo megoldas persze IDEIGLENESEN...
Exoticus allat tartas pl kulon kulon papirizacio kell hozzajuk:honnan,mikor,merre meddig,kinel..tehat h. en allatokat tartok es nem kell 1000db papirt kinyomtatni mert lejott 1 para kokon+azert ok se gondoltak bele abba h.ezer papirt kezzel kitolteni nem 1 nap...+ha meghal kulon papirt neki h. eltavozott,lehetoleg indokkal...1enlore nagy az isten allatkertje es aki nem ert hozza az altalaban tanitja...es ha jol vok informalva az pokok listaja utoljara 1996ban lett ujra irva,es alig talalhato meg benne 10tol tobb pok,ami azert szegyen.....
Vissza az elejére
szatdav
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

Környezetvédelem NEM jelent se természetvédelmet se fajvédelmet!!!!!
A természetből befogott állatokat, ha NEM védettek, akkor csak 1 hónap karantén után szabad eleségként odaadni a pókoknak, saját érdek!
A Magyarországon ÉLŐ (kerti tó vagy erdő vagy patak vagy bármi) hüllők és kétéltűek mindegyike védett, tilos etetésre használni!
Steril élőlény nem létezik!
A természetben élő Egyenesszárnyúak közül nagyon sok védett! A legelésző ugráló állatkák többnyire tarlósáska fajok és nem szöcskék, a szöcskék jelentős része védett, nem gyűjthető!!!!
A kereskedő által eladott eleségért felelőséget kell vállalnia, a fertőzött vagy mérgező eleségállatok árusításáért törvényes keretek között el kell számolnia, az anyagi kárt meg kell térítenie!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Szept. 22. Szer., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
Magyarorszagon vedettek a hullok meg a keteltuek:D hihihi:D ( En megtehetem ezekszerint,nalunk amugy is le van szrva az ilyen kornyezetvedelmi dolog,max befizeted a kornyezetvedelmi adot es csa:D)-ja es soha nem adtam meg nekik ilyeneket... En imadom ha pl szinte szo szerint szet tep 1 kaposzta lepket a cambridgeim..azert kap lepket mert csotit nem szaporitok,orulok h. nincs a hazban sott a faluban se:D Es pla mas allatbol eleg sokat kene oda adnom h. jol lakjon,ezert adtam mar neki cserebogar pajort is mikor azt befalta nem is kert tobbet az sztem eleg taperteket tartalmaz es amugy is 3evet foldben van...! 1ebkent adok nekik kiserletkeppen..de nem szivesen..a tobbi picinek keltetett dolgokat adok( mivel nagyrszt fan lakojaim vannak imadjak a ropdoso allatokat)...ha vki kerdezne megis hogy fogok meg pl 100kikelt legy kozul csak mondjuk 6ot anelkul h. elrepulne meg 20,hat hutoszekrenyben tartom 2 dobozban es hidegen lelassulnak:D Raadasul honapiokig megorzi tartossagat 1 doboz csonti:D Szaraz huvos helyen tartando!!!ViccesViccesVicces

féligmeddig el tudtam olvasni. Nagyon boldog
nos a lepke nem az a táplálék ami elég egy cambridgeinek, pláne ha már nagy lesz.
csótányt érdemes szaporítani, mert egyrészt könnyű a szaporítása, másrészt mert sokkal laktatóbb mint egy lepke.
hidd el előbb-utóbb a légy is kevés lesz bármelyik pókodnak és akkor bőjtőlni fognak?
az állatvédelmi szabályok valószínüleg ott is meg vannak szabva mint itt is.
max te nem tudsz róla.
leszarni nem kell, inkább figyelembe venni.
nem hülyeségből védik le ezeket az állatokat.
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 22. Szer., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
Magyarorszagon vedettek a hullok meg a keteltuek:D hihihi:D ( En megtehetem ezekszerint,nalunk amugy is le van szrva az ilyen kornyezetvedelmi dolog,max befizeted a kornyezetvedelmi adot es csa:D)

en is erre celoztam,de nem voltam ennyire egyertelmu,le is lettem hurrogva
Off:
te honnan szerzed a pokjaidat?Szabadkan en csak a Faunat tudom..de ott jelenleg,meg ugy altalaban nem talalok olyan pokot ami nekem kellene...mint pl. blondi,geniculata,lasidora,smithi,crawshayi!esetleg tudsz valami hazai kozosseget a pokaszatban? Dancing Dancing
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 22. Szer., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Magyarorszagon vedettek a hullok meg a keteltuek:D hihihi:D ( En megtehetem ezekszerint,nalunk amugy is le van szrva az ilyen kornyezetvedelmi dolog,max befizeted a kornyezetvedelmi adot es csa:D)-ja es soha nem adtam meg nekik ilyeneket... En imadom ha pl szinte szo szerint szet tep 1 kaposzta lepket a cambridgeim..azert kap lepket mert csotit nem szaporitok,orulok h. nincs a hazban sott a faluban se:D Es pla mas allatbol eleg sokat kene oda adnom h. jol lakjon,ezert adtam mar neki cserebogar pajort is mikor azt befalta nem is kert tobbet az sztem eleg taperteket tartalmaz es amugy is 3evet foldben van...! 1ebkent adok nekik kiserletkeppen..de nem szivesen..a tobbi picinek keltetett dolgokat adok( mivel nagyrszt fan lakojaim vannak imadjak a ropdoso allatokat)...ha vki kerdezne megis hogy fogok meg pl 100kikelt legy kozul csak mondjuk 6ot anelkul h. elrepulne meg 20,hat hutoszekrenyben tartom 2 dobozban es hidegen lelassulnak:D Raadasul honapiokig megorzi tartossagat 1 doboz csonti:D Szaraz huvos helyen tartando!!!ViccesViccesVicces
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 22. Szer., 08:10    Hozzászólás témája: Re: Sziasztok idéz

Lator írta:
Szia Ghabi
Nem akarok Hsz-t kicsikarni belőled, de...

Tudom, hogy nem tőlem várod a választ, de pont Ghabi írta, hogy nem arról van szó, hogy szinte szó szerint steril csótányokat adunk az állatainknak. Azzal csupán, hogy saját tenyésztésű állattal etetünk megpróbáljuk csökkenteni a fertőzésveszélyt vagy esetleg olyan kórokozókat amik árthatnak a pókoknak. Szóval nem KIZÁRJUK csak CSÖKKENTJÜK!
Ha Te megbízol abban amit összeszedsz akkor nyugodtan adhatod a pókodnak/pókjaidnak, nem az én/mi dolgunk. Mosoly
Viszont a békák még mindig védett állatok Mosoly

Szerk.:
Amúgy szerintem a kint összeszedett állatok kültakarója tartalmazhat kártevőt vagy egyéb baktériumot. Kétlem, hogy minden kint fogott tücsköt megmosnál meg ilyesmi. Lehet, hogy belülről bió, de kívűlről már nem biztos.
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Szept. 21. Kedd., 21:52    Hozzászólás témája: Sziasztok idéz

Szia Ghabi

Nem akarok Hsz-t kicsikarni belőled, de...
Ugye nem bio almát adsz nekik, a macskatápot már ne is elemezzük ki.
Én a természetet nem a városi, lakótelepi utcákra értettem, nagy örömömre falun lakom és többször kijárunk az erdőkbe, mezőkre
tücsköt, egeret fogni.Autó 3 km-es körzetben, mezőgazdasági terület 1 km-es körzetben nincs, na ez a természet!
A sáska vándor állat, de a tücsök, egér,BÉKA nem az, az olyan bio, amilyet te othon nevelt csótiból még soha nem láttál.
Azért megjegyzem javarészt én is csótival etetek!

A káros bacik( eredeti élőhelyi vs hazai baci) megérne még egy misét, majd később.

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 21. Kedd., 07:58    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
Aggódni a vásárolt eleségtől szoktam: mit ad neki a kereskedő, nincs-e penész, atka?

Jól teszed. Én csak egyszer vettem csótányokat tenyésztőtől és azokat szaporítottam így megoldódott az etetési problémám és egyben leszűkíttettem a fertőzésveszélyt.

Bizsu írta:
A mezőről begyűjtött dögök meg mehetnek egyből a póknak. Nyilván egy sisakos sáskát nem fognék be eleségnek. Amellett, hogy szép, 5000ft az eszmei értéke. A békákat már én is nézegettem, de ellenálltam. Védett!!!

Ennyi! Lehet ,,kockáztatni" a mezei állatokkal bizonyos keretek között, csak szerintem nem érdemes. Egyetértek amúgy ezzel eme hozzászólásod részével.
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 21. Kedd., 03:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én egész nyáron a természetből "kiragadott" táplálékot adok a pókjaimnak. Aggódni a vásárolt eleségtől szoktam: mit ad neki a kereskedő, nincs-e penész, atka? Ezért feletetés előtt napokig csak tartom és táplálom őket. A mezőről begyűjtött dögök meg mehetnek egyből a póknak. Nyilván egy sisakos sáskát nem fognék be eleségnek. Amellett, hogy szép, 5000ft az eszmei értéke. A békákat már én is nézegettem, de ellenálltam. Védett!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Levw
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Szept. 21. Kedd., 00:30    Hozzászólás témája: idéz

Üdv! Azt hiszem történt egy kis félreértés. Eszem ágában sincs vitatkozni. "Extrém" táplálék állatokról van szó. Ha a béka nem jöhet szóba akkor mi?? Én csak meg akartam osztani az észrevételeimet, mert számomra elég érdekesen hatottak. Pókjaim szépen felnőttek, egészségesek, (soha semmi betegség )nyilván boldogok és vidámak, és nagyon jól vannak tartva. Elnézést ha megbántottam ezzel valakit. Nem hiszem hogy minden esetben úgy kell tekinteni a pókunkra mint valami gyámoltalan kis lombikbébire. Mert ha így nézzük akkor MÉG AZ IS káros lehet ha az itatóedényébe beleér az ujjam...
Tisztelettel: Levw
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Itt nem az egészségtelenségről van szó! Nem arról folyik a "vita", hogy melyiknek nagyobb a tápértéke vagy melyikbe, több a vitamin Nagyon boldog
Hanem arról, hogy ha te egy csótányt tartasz egy dobozban...adsz neki kajának ugye almát, meg macska tápot meg stb.. Az igaz, hogy így is millió olyan dolog kerülhet a rendszerbe ami ártalmas, mondjuk úgy "egészségtelen".
DE ha te kintről fogsz be egy mondjuk sáskát, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy az ártalmas lesz a pókra, nem azt mondtam, hogy biztos csak NAGYOBB A VALÓSZÍNŰSÉGE.

Már én is kezdem unni magam ebben a témában, szóval ez volt a az utolsó észosztás, azzal etet mindenki amivel akar, ez az én véleményem. Ennyi.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

lator lehet hogy egy kissé megvétóználak.
egy csótány dobozban, mesterséges körülmények között él.
nem igényelnek nagyon nagy tisztaságot, de biztosra veszem hogy egy minimális szintet megüt a "luxusa". Nagyon boldog
a kígyó, béka, krumplibogár. Nagyon boldog vagy bármi más amit a természetben találsz, szarrá permetezett, vagy esetleg a kipufogógázzal , sok-sok ólommal dúsított talajon közlekedik, él.
nem biztos hogy neked van igazadm az is lehetséges hogy nekem sem, de 100%-ban ezt nem lehet állítani.

nézz körül, hol nem pusztítja, nem szennyezi a földet az ember!!
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 19:22    Hozzászólás témája: Sziasztok idéz

Srácok , ne mondjátok már, hogy a természetből kimart, eleségnek szánt állat( lehet béka is) egészségtelenebb mint az a csótány amit a boltban veszel,vagy akár te nevelsz fel!( Ha tudnád, te magad mennyi természetes, egészséges kaját eszel)
Az ,hogy védett állat a béka, az megint egy másik történet, de hidd el nekem egészségesebb a csótinál, esetleg tücsinél.

Üdv.:Krisztián
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 15:49    Hozzászólás témája: idéz

szívélyesen megkérlek titeket, hogy a személyes nézeteltéréseiteket más módon rendezzétek le!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Úristen... Vannak bajok Nagyon boldog
Te ezt most komolyan gondoltad?Nagyon boldog Én csak arra értettem, hogyha gyúrsz és kokszolsz attól nagyobb leszel (Szélességre meg izomra gondoltam nem testmagasság növekedésre). Úgy látom a mondanivalót megint nem vetted észre. Node ez már nem az első alkalom.
Nem gondoltam, hogy lesz olyan ember aki ezt komoly hozzászólásnak gondolja...
Úgy látom valamiért nagyon vissza akartál vágni. De én ezt a vitát itt le is zárom, mert ez egy vicc kb. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Levw írta:
. Nálam nagyon jó hatással vannak a pókokra.(amelyik pókom kapott békát, az az észrevételeim szerint kicsit gyorsabban nőtt)

Csak egy kis megjegyzés: Ha szteroidokat szedsz akkor is gyorsabban nősz, de nem biztos, hogy egészséges leszel.

Nemrég írtad, hogy sokan vannak akik okoskodnak 0 tudásra. Hát ez pont rád igaz, és a mellékelt hsz-edben ismét megmutatkozik. Szteroidoktól nemnősz gyorsabban, max izmosabb leszel, jobban kifejeződnek a nemi jellegek.
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 08:59    Hozzászólás témája: idéz

Levw írta:
. Nálam nagyon jó hatással vannak a pókokra.(amelyik pókom kapott békát, az az észrevételeim szerint kicsit gyorsabban nőtt)

Csak egy kis megjegyzés: Ha szteroidokat szedsz akkor is gyorsabban nősz, de nem biztos, hogy egészséges leszel.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Levw írta:
de egy kecskebékán található baktériumok nem valószínű hogy rossz hatással lehetnének egy pókra. Nálam nagyon jó hatással vannak a pókokra.

Mert honnan tudod milyen baktérium van egy kecskebékán? Elhiszem, hogy nem lett baja a póknak a
kinti eleségállatól, de mégis mire alapozva jelented ki, hogy jó hatással van a pókra? Mert ez a jobban fejlődött édes kevés...

Bocsi ha nagyon kukacoskodó vagyok, de olyanokat írtok, hogy a fülem ketté áll!

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Levw
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi: Szia! Értettem mit mondtál, de egy kecskebékán található baktériumok nem valószínű hogy rossz hatással lehetnének egy pókra. Nálam nagyon jó hatással vannak a pókokra.(amelyik pókom kapott békát, az az észrevételeim szerint kicsit gyorsabban nőtt) Egyébként van abban valami amit mondasz, és igazat is adnék ha a tapasztalataim nem ellene szólnának.
Üdv.
Georgio: Az a helyzet, hogy általában felnevelek 1-2 száz békát és még jó néhány gőtét egy nyár alatt. Volt hogy el is vittem őket olyan helyekre ahol régen szép számmal éltek,(a környékünkön, de mára már kezdtek eltűnni. (szépen meg is maradtak és gyarapodtak, nagyon örültem neki Nagyon boldog ) Mostanra csak hagyom elmenni őket. Tehát ha én beáldozok kb. 10 kis békát egy nyáron, csak azért h ne mindig csótányt és tücsköt egyenek a pókjaim akkor állatkínzó vagyok?? Ha egy esős estén végigmegyek az út mellett, 100méter séta után legalább 10 kifejlett békát látok elütve. Nem vitatkozni akarok mert neked is igazad van, de azt hiszem ez az állatvédelmis törvény nem nekem szól Kacsint? Szia!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

smithi és CITES:
egy idöben (évekkel ezelött) valóban """ELVILEG""" kellett papir a smithi-k tartásához,mivel olyan iramban hordták ki természetes élőhelyéről a vadfogott állatokat, hogy számuk ott jelentősen megcsappant. Azóta erősen védett, és már szó sincs ilyesmiről.

Topic takarítva, szerk: Gabesz
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Levw írta:
Üdv mindenkinek! A békával etetéssel kapcsolatban: én a nyári időszak alatt rendszeresen adtam a pókjaimnak fiatal kecskebékát . A kis kerti tavamból fogtam be őket, tehát a különböző fertőző baktériumok jelenléte is elég csekély. Varangyokkal viszont sosem próbálkoztam, nem hiszem h a méreganyaga jót tenne kedvencünknek:) Az állatvédelem és a kétéltűek iránti szeretet lehet csak a probléma. A pókok komázzák a békát.

Szia!

Látom nem sokat szűrtél le abból amit írtam. Attól, hogy a kerti tavadból fogtad be őket még ugyanúgy benne lehetnek azok a kórokozók, élősködők amikre a pókod nincs felkészülve, mivel nem őshonos állat.

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 07:53    Hozzászólás témája: idéz

Levw írta:
Üdv mindenkinek! A békával etetéssel kapcsolatban: én a nyári időszak alatt rendszeresen adtam a pókjaimnak fiatal kecskebékát .

Alig kétezerszer lett leírva, hogy a Magyarországon élő összes kétéltű és hüllő faj védett!
http://www.khvsz.mme.hu/index.php?p=amph&s_id=21

Levw írta:
Az állatvédelem és a kétéltűek iránti szeretet lehet csak a probléma.

Mekkora mázli !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Levw
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 03:11    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek! A békával etetéssel kapcsolatban: én a nyári időszak alatt rendszeresen adtam a pókjaimnak fiatal kecskebékát . A kis kerti tavamból fogtam be őket, tehát a különböző fertőző baktériumok jelenléte is elég csekély. Varangyokkal viszont sosem próbálkoztam, nem hiszem h a méreganyaga jót tenne kedvencünknek:) Az állatvédelem és a kétéltűek iránti szeretet lehet csak a probléma. A pókok komázzák a békát.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 00:33    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Én etettem békával, és imádta a pókom!( L. parahybana ). Ezen kivül kisebb koromban kapott az albom gyíkot, imádkozósáskát, lótetüt, sáskákat, valamint "vadbefogott"Nagyon boldog legyeket is.Más most hirtelen nem jut eszembe.
Decky
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 18. Szomb., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Az igaz, hogy az őserdőben is megfogják ha eléjük kerül, de az ottani kórokozókkal együtt élnek már amióta világ a világ, szóval szerintem ez olyan ha te kimész Afrikába egy csomó olyan betegséget összeszedhetsz ami a kint élő őslakosoknak meg se kottyan.

na ez mar valasz!es latok is benne valami igazsagot!
a tovabbi osszetuzesek elkerulese erdekeben javaslom,hogy a topic cimebol vegyetek ki az "EXTREM" szavat.. Mosoly mivel ugy nez ki,hogy ez a szo jelentese a csotany,tucsok maximum a napos egerre korlatozodik...es ha valaki igazan extrem dologgal probalkozna az mar istenkaromlas es meg kell kovezni,magjan elegetni!
de hat jezusom..vannak emberek akinek mar extrem az is,hogy ha egy olyan utszakaszon 65km/h megy ahol a max megengedett 60km/h...majd utanna rezgo labakkal kilep a kocsibol felmaszik a motorhaztetore es ugy orul maganak mint Rocky Balboa...de nem viszi tulzasba mivel rajon,hogy teriszonya van es ovatossan lemaszik! Silenced
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 18. Szomb., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

Akkor a kérdésedre válaszolva, igen szerintem biológiailag is jelentHET veszélyt békával, és akármilyen más kinti állattal etetni.
Az igaz, hogy az őserdőben is megfogják ha eléjük kerül, de az ottani kórokozókkal együtt élnek már amióta világ a világ, szóval szerintem ez olyan ha te kimész Afrikába egy csomó olyan betegséget összeszedhetsz ami a kint élő őslakosoknak meg se kottyan.
Én nem láttam semmilyen felhívást azzal kapcsolatban, hogy kitől várod a választ szóval nem érzem magam kellemetlenül ha nem baj Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Decky
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 18. Szomb., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Szia!

Mivel kintről fogod be, igen fent áll a veszélye, mit gondoltál a békék steril környezetben élnek a többi állatól elszigetelve? Nagyon elítélem már azt is ha valakinek megfordul a fejében, hogy valamilyen kétéltűvel vagy hüllővel akarja akár csak egyszer is etetni a pókját... Minek? Igen a hóvirágot se szabad letaposni, és ezzel mi a problémád?
"ennyit a törvényekről"... inkább ennyit azokról az emberekről akiket nem érdekelnek a természet értékei.
Lennél szíves megmondani melyik madárpókot lehet csak engedéllyel tartani? Mert tudtommal egyik madárpók sem engedélyköteles mivel nem tartoznak a veszélyes állatok közé, ha a védettekre gondolsz akkor elnézést, azokkal nem tudom mi a szitu.

Ja és lehet, hogy megint megkapom az álszent állatvédő jelzőt, de nem nagyon érdekel ilyen emberek véleménye....

mit gondoltam?azt gondoltam,hogy a pokok a szabadban az oserdokben sivatagokban sem valogatnak es mindent megesznek amit sikerul megfogni...es gondolom azokban az allatokban is fellelheto kulonbozo veszelyforras...nem all minden szabadon elo pok mellett egy ember aki eteti oket sajat "steril" korulmenyek kozott tenyesztett allataival...es igazabol akkor mar meg is valaszoltam sajat magamnak az elozoekben feltett kerdeseimet...
tudtommal igen is vannak pl brachypelma smithi amihez elmeletileg kene rendelkeznunk papirokkal,hogy tartsuk oket mivel VESZELYEZTETTETTEK...igaz a napjainkban a tenyesztok sikeressen szaporitjak oket...es ha jol emlekszek ez volt is tema meg anno mikor regisztraltam 2006 evben....
a tobbi commentedhez meg visszaterve tenyleg alszentnek tunsz..es hagy mondhassak ilyeneket ha mar te megengedted magadnak azt,hogy engem blamalj!
bekaval etetes ugyben olyan ellenervekre szamitottam,hogy igen is vannak benne valami virusok,bacilusok amik veszelyt jelenthet a pokom szamara es nem olyan emberek velemenyet vartam akik sajat gyermeket is inkabb hagynak lelovetni mint,hogy vegye a batorsagot es inkabb o huzza meg a ravaszt es vedje meg,es ne azon filozzon,hogy jezusom ez torvenybe utkozik...es nem is olyan emberek velemenyet vartam akik mar csak elvbol nem etetnenek bekaval mivel eppenseggel szereti oket vagy tart is otthon hobbibol...engem az erdekelt,hogy "biologiailag" van e valami veszely abban,hogy en most adok a pokomnak vagy sem...de inkabb felejtsuk el,hogy kerdeztem barmit is.
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 18. Szomb., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Mivel kintről fogod be, igen fent áll a veszélye, mit gondoltál a békék steril környezetben élnek a többi állatól elszigetelve? Nagyon elítélem már azt is ha valakinek megfordul a fejében, hogy valamilyen kétéltűvel vagy hüllővel akarja akár csak egyszer is etetni a pókját... Minek? Igen a hóvirágot se szabad letaposni, és ezzel mi a problémád?
"ennyit a törvényekről"... inkább ennyit azokról az emberekről akiket nem érdekelnek a természet értékei.
Lennél szíves megmondani melyik madárpókot lehet csak engedéllyel tartani? Mert tudtommal egyik madárpók sem engedélyköteles mivel nem tartoznak a veszélyes állatok közé, ha a védettekre gondolsz akkor elnézést, azokkal nem tudom mi a szitu.

Ja és lehet, hogy megint megkapom az álszent állatvédő jelzőt, de nem nagyon érdekel ilyen emberek véleménye....

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Decky
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 18. Szomb., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
szerintem csótány és tücsök meg hasonlók jobb egy póknak.

igen persze!nekem is van itthon csotany tenyeszetem..tucskoket is adok neki meg fiatal egereket!nem szandekoztam mindig bekat adni neki csak most igy megfordult a fejemben,hogy ugy is rengeteg van kint es kihasznalom a teli hidegek elott az alkalmat,hogy befogok parat a poknak..persze a valtozatossag kedveert..nekem se legyen minden nap grill csirke a tanyeromban Mosoly
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu