Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 33 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Titanus giganteus

Titanus giganteus

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Andris
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 14. Kedd., 07:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Először is nem olyan drága, az ár nagyban fögg az adott példány méretétől! A múlt heti terraplázára is hoztak két preparátumot, az áruk 15-20-40 ezer között mozog. Természetesen a nagyobbakért tízszer ennyit is elkérhetnek. December magasságában szokott lenni egy nemzetközi rovarbörze Pesten, minden évben hoznak rá! Nyugaton megoldották a szaporítását is, de az élő példányok beszerzése nem volt egyszerű és olcsó! A természetben a cincérek legtöbbjével ellentétben nem a beteg, vagy kidőlt fák anyagában rág, hanem ahol a talajon nagyobb gödör, vagy üreg képződik (kidőlt fa gyökérzete helyén, vagy vízmosásokban), az abban felhalmozódó több köbméter korhadékban.
Arról, hogy a szaporulattal mit kezdtek, vagy második generációt is sikerült e kinevelni, azt nem tudom. Viszont a méretük jelentősen kisebb lett, mint a vadonban nőtt példányoké. Sajnos azt sem tudom, hogy egyáltalán lehetett e vásárolni az élő állatokból.

Üdv: Andris
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 04. Szomb., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

huhh ezt meglepődve hallom!
nagyon szép állatok, és gyönyörű nagyra nőnek! az áruk elsőre nekem kicsit borsos volt, de így már értem, hogy mi viszi fel nekik ennyi.
kár lenne értük ha kipusztulnának, gondolom ezért is olyan drága az áruk, mert nagyon ritkák!?
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 04. Szomb., 12:24    Hozzászólás témája: Re: Titanus giganteus idéz

Helló!
Az ár nem is sok!!!
Valóságos vagyonokat adtak értük a gyűjtők, mert nagy ritkán került elő egy-egy döglött példány az Amazonasból.
A Rio -Negro mellett élő indiánok -az európai gyűjtőktől kapott megbízásból- elkezdték gyűjteni, de így is nagyon ritka.

Punky írta:
Üdv mindenki!
Először ezt az állatot egy top10-es listán láttam mint a világ legnagyobbb rovarai. Próbáltam keresgetni meg utána járni, de nem nagyon találtam róla semmi! Amit sikerült az az, hogy a cincér félék családjába tartozik, 144mm-es méretet is elérhet, és láttam egy hírdetést miszerint 95ezer forintért lehet venni is!
Ha valaki tudna erről a faról többet mondani, érdekelne Mosoly
Kiváncsi vagyok, hogy egy ilyen hatalmasra nőtt cincér féle hogy él, hogy viselkedik, mi kell neki!?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 04. Szomb., 11:24    Hozzászólás témája: Titanus giganteus idéz

Üdv mindenki!
Először ezt az állatot egy top10-es listán láttam mint a világ legnagyobbb rovarai. Próbáltam keresgetni meg utána járni, de nem nagyon találtam róla semmi! Amit sikerült az az, hogy a cincér félék családjába tartozik, 144mm-es méretet is elérhet, és láttam egy hírdetést miszerint 95ezer forintért lehet venni is!
Ha valaki tudna erről a faról többet mondani, érdekelne Mosoly
Kiváncsi vagyok, hogy egy ilyen hatalmasra nőtt cincér féle hogy él, hogy viselkedik, mi kell neki!?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu