Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 79 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Milyen rovarfaj lehet?

Milyen rovarfaj lehet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Eh...
Majd utána nézek...
Ez valami Sarcophagydae lesz.

Viszont a döglegyekre visszatérve

Én nem etetnék velük...
Sajnos a horgászboltokban kapható "pinki" is ezek lárvája... Zavart
(Általában caesar...)
Annak idején (egyszer volt, hol nem volt.. Nevet? ) nevelgettem leveli, és ásóbékát.
Nagyon jó fejek voltak (az utóbbit ebihalból neveltem fel), és évekig megvoltak.
A leveli szinte minden reggel koncertezett (fiúcska volt a drága), így családom reggeli kávéjához, hozzátartozott a levelibéka brekegés. Nevet? Mindez panelházban a 8. emeleten, így érthető, mindenki megkedvelte a környezetében élő kis jószágot, hiszen a látványán kívül, hangjával is belopta a természet darabkáját a rideg betondzsungelbe. Tücsök, és egyéb takarmány ekkoriban még nem volt, kénytelen kelletlen maradtak az összefogdosott rovarok, meg a horgászbolti csonti, illetve az ebből kikelt légy... Zavart (Lisztkukac volt, de ez időben gyakorlatban is megtanulhattam, hogy annak kitinváza a legtöbb kétéltű számára emészthetetlen! Erre illik mindenkinek odafigyelnie!)
Olvastam én már akkoriban a varangyölő légyről (Lucilia bufonivora), mely békák (főképpen varangyok) orrüregére petéz ezzel parazitálva a szerencsétleneket (a kikelő lárvák az orrnyíláson keresztül behatolva kikezdik a nyálkahártyát, majd a csontokon átrágódva a nyomorultak agyát, és egyéb szöveteit fogyasztani), de azt álmomban sem gondoltam, hogy erre a fémes zöld döglégy (Lucilia caesar) is, fakultatív módon hajlamos... A levelim egyszer megszűnt brekegni (mindig voltak pár napos szünetek, így fel se tűnt eleinte), majdan az ásóbékám is jobblétre szenderült.
A levelinek még a maradékát sem találtam, az ásót meg még frissiben, kisebesedve, félig szétrágva... Eme gyerekkori történet (ennek több mint 20 éve), olyan mély nyomott hagyott, hogy én bizony, még a pókoknak se adtam soha boltban vásárolt csontit, pinkit...

Van egy ismerősöm birkákat, szarvasmarhákat, stb tenyészt! Kölyök koromban rengeteget voltam náluk. Egyszer (ez volt az első eset) trüsszentett egy birka Nagyon boldog majd egy adag orr váladék (takony) kíséretében, illetve vele együtt rajtam kötött ki egy "kukac", népiesen szólva, orbagócs! (Vagy valami hasonló) Amiért ez ide kapcsolódik, persze tudományos alapokat, neveket nélkülözve, hogy az öreg juhászok közölték hogy nem egyedi dolog. Ugyanis, van egy légy (bármilyen rovar) ami az általad írtak szerint bele petézik a birka orrába, kikel, és túrja-fúrja magát a birka agya felé! Persze szerencsétlen állat folyamatosan szenved, érdekesen viselkedik, majd a végén elpusztul!

Erre mondták az öreg juhászok hogy meg kergült a birka! Később már szuszpenzióban adtunk nekik "ellenszert", tudtommal nem sokat segített! Tehát létezik nem csak békáknál is a dolog! Persze ha valaki pontosabban le tudja írni azt meg köszönném!

Idézet:
Sarcophaga sp.

Nyert! Illetve felénk a "Pizsama" légyként ismert Nagyon boldog A nyeremény fotó:
Nagyon boldog

Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Tekintettel hogy a neten is a legtöbb esetben "specnek" mondják őket, felteszem ezeket a fajokat igen nehéz elkülöníteni...
Tehát a tippem (minimálisan szűkítve a kört): Sarcophaga sp.

Annyit érdemes tudni róluk, hogy a peték már az anyaállat testében kikelnek, így ezeknél a legyeknél eleven nyüvek jönnek világra. Általában dögöt, rothadó növényi részeket, esetenként trágyát fogyasztanak, de gyakran csigákat, hernyókat, gilisztákat parazitálnak.
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 11:02    Hozzászólás témája: idéz

Eh...
Majd utána nézek...
Ez valami Sarcophagydae lesz.

Viszont a döglegyekre visszatérve

Én nem etetnék velük...
Sajnos a horgászboltokban kapható "pinki" is ezek lárvája... Zavart
(Általában caesar...)
Annak idején (egyszer volt, hol nem volt.. Nevet? ) nevelgettem leveli, és ásóbékát.
Nagyon jó fejek voltak (az utóbbit ebihalból neveltem fel), és évekig megvoltak.
A leveli szinte minden reggel koncertezett (fiúcska volt a drága), így családom reggeli kávéjához, hozzátartozott a levelibéka brekegés. Nevet? Mindez panelházban a 8. emeleten, így érthető, mindenki megkedvelte a környezetében élő kis jószágot, hiszen a látványán kívül, hangjával is belopta a természet darabkáját a rideg betondzsungelbe. Tücsök, és egyéb takarmány ekkoriban még nem volt, kénytelen kelletlen maradtak az összefogdosott rovarok, meg a horgászbolti csonti, illetve az ebből kikelt légy... Zavart (Lisztkukac volt, de ez időben gyakorlatban is megtanulhattam, hogy annak kitinváza a legtöbb kétéltű számára emészthetetlen! Erre illik mindenkinek odafigyelnie!)
Olvastam én már akkoriban a varangyölő légyről (Lucilia bufonivora), mely békák (főképpen varangyok) orrüregére petéz ezzel parazitálva a szerencsétleneket (a kikelő lárvák az orrnyíláson keresztül behatolva kikezdik a nyálkahártyát, majd a csontokon átrágódva a nyomorultak agyát, és egyéb szöveteit fogyasztani), de azt álmomban sem gondoltam, hogy erre a fémes zöld döglégy (Lucilia caesar) is, fakultatív módon hajlamos... A levelim egyszer megszűnt brekegni (mindig voltak pár napos szünetek, így fel se tűnt eleinte), majdan az ásóbékám is jobblétre szenderült.
A levelinek még a maradékát sem találtam, az ásót meg még frissiben, kisebesedve, félig szétrágva... Eme gyerekkori történet (ennek több mint 20 éve), olyan mély nyomott hagyott, hogy én bizony, még a pókoknak se adtam soha boltban vásárolt csontit, pinkit...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Vagy a Protocalliphora azurea... Zavarban lev?
Hülye legyek...
(Azaz inkább mégse. Nevet? )
Ahogyan így elnézem inkább ez... Zavart
De feladom! Nevet? Nevet? Nevet?

Ne add fel légyszi! Ez szerintem neked egyszerű lesz Kacsint? Sőt ha eltalálod, nyeremény képet is teszek fel Felki?lt

Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

Ven egy pár fajta az biztos.. Nagyon boldog
Ha jobb képet tudtam volna csinálni biztos egyszerűbb lenne a dolog.

Ezekre a döglegyekre keresgélve, elég durva képek jönnek be, el is ment az étvágyam..

Viszont... ha én befogok ezekből a teremtményekből a gekkómnak, nem kell attól tartanom, hogy élősködő parazitákat hordoznak amik később az emésztő rendszerébe kerülve kárt tehetnek? Elvégre mégse annyira tiszta körülmények között tevékenykednek mint mondjuk a szöcskék, sáskák.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Vagy a Protocalliphora azurea... Zavarban lev?
Hülye legyek...
(Azaz inkább mégse. Nevet? )
Ahogyan így elnézem inkább ez... Zavart
De feladom! Nevet? Nevet? Nevet?
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

A valamilyen kétszárnyú (Diptera) közben el lett felejtve.
Nem mint ha a legyek különösebben vonzanának, de volt egy tippem, ezért picit kutakodtam a gugliban. Színei alapján elösször valamelyik döglégy (Lucilia spp.) fajra tippeltem, de mivel nem zöld (mint a fémeszöld dögégy- Lucilia caesar) ezért tovább nyomoztam. Így jutottam el a Lucilia sericata fajhoz. Természetesen én balga csak a színeket néztem első körben, így az már fel se tűnt eleinte, hogy az itteni képen látható fémes kék legyünk szárnytartása klasszisokkal más, mint a Lucilia fajok esetében... (Itt összezárt egyenes szárnyakat látunk, míg a vélelmezett génusz képviselői V alakban tartják pihenő helyzetben.)
Így tovább léptem...
Maradtam a döglégyféléknél, és így akadtam rá a Phormia regina, illetve a Protophormia terraenovae fajokra. Véleményem szerint valamelyik (felteszem inkább a második) faj látható a képen.
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 08:59    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
Nem értem, mi alapján "választottad" ki ezt a fajt.. Forg? szemek

Erről az egy nagyobb hazánkban is élő falakó hangyáról találtam valamit, és a leírás alapján gondoltam hogy ez lehet, viszont abban igazad van hogy nem hasonlít, legalábbis a tor része nem mivel az az általam fotózottnak jóval nagyobb.

Faodvasító lóhangya
Camponotus ligniperda

Ez már inkább hasonlít:

picmirror.de
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 08:54    Hozzászólás témája: idéz

még csak nem is hasonlít az általad lefotózott lóhangyára... nézd meg jobban! pl. a tor alakja is mennyire más, a kutikula felülete, stb.
Nem értem, mi alapján "választottad" ki ezt a fajt.. Forg? szemek

Egyébként a Lasius fuliginosus fajnak tényleg valami nagyon fura szaga van... Zavart

Szinte biztos, hogy egy Lóhangya faj (Camponotus sp.), fajra pontosan nem, csak az adott csoporttal foglalkozó taxonómus tudná behatárolni, nem is kép alapján...

Azért nem ajánlott hangyával etetni, mert 1. hangyasavuk van, 2. erős rágójuk, 3. némely csoportoknak fullánkjuk is...

Slider írta:
Utánanéztem, most már tudom, hogy a sáskák csápja rövid, míg a szöcskéké hosszú.

Mosoly
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

Elég nagy a káosz, sáska - szöcske ügyben a neten. Itt egy kis segítség akit esetleg érdekel:

Zöld lombszöcske
Tettigonia viridissima

Forrás:
picasaweb.google.com

Legutóbb Slider szerkesztette (2009 Júl. 03. Pént., 09:12), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 08:12    Hozzászólás témája: idéz

Azt hiszem a hangya megvan:

Lasius fuliginosus

A Dendrolasius subgenus egyetlen hazai képviselője a
kartonépítő hangya (Lasius fuliginosus). Ez a hangyafaj fában fészkel, ahol is a
darázspapírhoz hasonló anyagú kartonfészket készít, melyben gombákat is
tenyészt. Fészkén kívül illatáról is könnyen felismerhetjük. A L. fuliginosus-nak
igen erős kolóniái vannak. Sokszor képez szuperkolóniákat, ilyenkor a fák (mint
fészkelő helyek és vadászterületek) közötti ösvények biztosítják az összeköttetést.

Forrás:
zool

Ez tűnik a leg kézenfekvőbb megoldásnak, mivel az udvarunkban volt egy hatalmas eperfa ami ki lett vágva és annak a földben marad törzséből szoktak előjönni.

Kép:

lh5.ggpht.com

Pit köszönöm, már ez is sokat segített. Utánanéztem, most már tudom, hogy a sáskák csápja rövid, míg a szöcskéké hosszú.

Visszatérve a hangyára, kifejtenéd nekem hogy miért nem javasolt etetni vele? Talán mérgező?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 08:08    Hozzászólás témája: idéz

Slider írta:
Sziasztok!

Összejött pár kép, ezekben kérném szíves segítségeteket.
A képek minősége nem lett a legjobb, sajnos csak ennyit tudtam kihozni a gépből.

xszasa írta:
Szia a legfelső képen az a rovarbogár(így nem tudnak belém kötni) nem az az iszonyú büdösféle? a nevét nemtom de ha az ami nálunk is van ne add a gekinek mert vmi büdös trutyit lövell ki!
de lehet h tévedek

Úgy nem kötnek bele, ha annyit mondasz rovar, mert az tuti...
Egyébként amire gondolsz, azok a poloskák...

de az első kép nem az, hanem egy közönséges dögbogár (Silpha obscura).
Mindenképp kihagyásm etetés ügyben...

A második képen, valamilyen lóhangya faj (Camponotus sp.) látható...
Vele sem etetnék...

A harmadikon valamilyen légyfaj (Diptera) látható.
Falakóknak általában elég jó kaja...

A negyedik képen, nem szöcske van, hanem valamilyen sáska faj.
Egyik legjobb táplálékállat, magas fehérjetartalommal.
Moderátor

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 07:35    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

a hangyárol: biztosan nem Lasius niger, kerestem erröl a fajról leirásokat,amiben ezt találtam (forrás wiki)
"A fekete hangya hossza körülbelül 4 milliméter" - itt már bukott a dolog,

viszont azért érdekes,mert mostanában már nem,de jo 10 éve gyakran találkoztam az általad is fényképezett hatalmas hangyákkal,viszont hangyák után keresgélve a neten azt irják,hogy magyarországon a legnagyobb ez a faj: Myrmica rubida ami kb 85mm, ha ez testben értendö akkor még talán talán jo lesz,de a szinek meg nem stimmelnek, aki jobban képben van hangyák terén segithetne megoldani a rejtélyt Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
xszasa
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 03. Pént., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia a legfelső képen az a rovarbogár(így nem tudnak belém kötni) nem az az iszonyú büdösféle? a nevét nemtom de ha az ami nálunk is van ne add a gekinek mert vmi büdös trutyit lövell ki!
de lehet h tévedek
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Összejött pár kép, ezekben kérném szíves segítségeteket.
A képek minősége nem lett a legjobb, sajnos csak ennyit tudtam kihozni a gépből.

Mi a neve, illetve mérgező-e, odaadható-e gekkónak?

Ez a hangya kb 3cm-es, talán Lasius Niger?, elég sok rohángál felénk, érdekelne hogy mi is valójában a neve és hogy szintén adható-e gekkónak?

Ez valami döglégy féle? Mert a zöldek tudtommal azok, de ez kék.

Végül, ez a szöcskefaj érdekelne, elég sok van itt belőle, ezt oda mertem adni a gekkómnak. Valami brutál módon lecsapott rá. Lehet hogy szaporítanom kéne...

A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

Na ezt meg csak sejtettem, vagyis tudtam, csak nem sejtettem... Nagyon boldog
Mert az ilyen mértékű hasonlóság, mindig gyanús mimikri szempontjából...
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Csak hogy teljes legyen...
A valós veszélyre figyelmeztető színezet, amit mondjuk a csüngőlepkék, nyílméregbékák, vagy éppen darazsak használnak, a Müller-féle mimikri...

(Csak hogy a Bates-féle mimikri ellenpárja is meglegyen...)
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Eh...
Azért írtam, hogy valószínű...
Sajnos az ál-csüngőlepke (Amata phegea) a legtöbb valódi csüngőlepkéktől (melyek túlnyomóan pirosasan pettyezettek) viszonylag jól elkülöníthető, kivéve az általam valószínűsített változékony csüngőlepkétől, melynek kiköpött mása. Persze Pit leírása alapján már talán beazonosítható...

Viszont némi érdekesség, ha már szóba került a két állat...

A Zygaena fajok hernyó állapotukban általában mérgező növényeket fogyasztanak, minek köszönhetően mind lárva, mind pedig imágó korban rossz ízűek, és többnyire mérgezőek lesznek.
Így írják Wikipédiában:

"A Zygaena-fajok feltűnő színezetűek. A fekete, a kék, a vörös és a zöld figyelmeztető színek – a nem fajai erősen mérgezők. Érintésre kellemetlen ízű, sárga nedvet bocsátanak ki. Maguk számos méreggel szemben ellenállók."

(...és most egy kicsit megcsillogtatva hozzánemértésemet, sírba kergetek egyes blogszerkesztőket! Nevet? )

Ugyan is ezt a figyelmeztető színezetet nevezzük mimikrinek.
Ezzel szemben az említett ál-csüngőlepke nagyon nem mérgező, sőt finom falat lenne, viszont lekoppintott báli ruhája miatt, a ragadozók összekeverik az eredetivel így őt is békén hagyják.
Azaz, nem okoznak neki megevődési élményt... Nevet?
Szóval nem az állunkon csüng őkelme, hanem hamis, megtévesztő álruhát ölt.
Ez a fajta védekezési technológia az előzőnek egy "továbbfejlesztett" változata, melyet "batesi mimikrinek" nevezünk.

Legutóbb Puding szerkesztette (2009 Júl. 02. Csüt., 12:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is álcsüngő mégpedig a gyakorinak mondható Amata phegea faj van a képen, bár jobb volna dorzális nézet...
Igaz, a Zygaena ephilaltes var. coronillae nagyon hasonlít erre a fajra...,
de nagyon egyszerű a különbséget megállapítani ventrális nézetből is, ugyanis az Amata phegea fajnál a potrohon a sárga gyűrrű után, még három szelvény látható (mint a képen), addig a Zygaena ephilaltes fajnál csak kettő.
Egyébként dorzális nézetből egy sárga folt is egyértelmű bélyeg lenne, ami a képen látható fajra jellemző...
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Ez valószínűleg egy változékony csüngőlepke (Zygaena ephialtes)

Itt találsz róla némi infót: http://hu.wikipedia.org/wiki/Zygaena

én Amata phegea – fehérpettyes álcsüngőlepke-re tippelnék, már csak azért is, mert ez erdős területek lakója, míg a Zygaena fajok inkább réteken élnek, szivacs képe pedig egyértelműen erdőben készült

ettől függetlenül előfordulhat Zygaena erdőben...én nem tudom sajnos kinézetre elkülőníteni a csüngőlepkéket és az álcsüngőlepkéket, szóval ha tudod Puding írd le pls, hogy mitől Zygaena ha Zygaena!

üdv
Vissza az elejére
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 11:04    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm Puding!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

Ez valószínűleg egy változékony csüngőlepke (Zygaena ephialtes)

Itt találsz róla némi infót: http://hu.wikipedia.org/wiki/Zygaena
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 02. Csüt., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
a következő képet amivel kapcsolatban kérdeznék majd azt már közzétettem a természetfotók topicban de szeretném mégis megtudni hogy mi ez a szépség amit sikerült lekapnom!
előre is köszönöm a segítséget
a minőségért elnézést mert egy samsung omniával készült a kép!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 06:47    Hozzászólás témája: idéz

A vörösfoltos bodobács vagy lovagbodobács (Lygaeus equestris) a rovarok (Insecta) osztályának a félfedelesszárnyúak (Hemiptera) rendjéhez, a poloskák (Heteroptera) alrendjéhez, ezen belül a címerespoloska-alkatúak (Pentatomomorpha) alrendágához és a bodobácsok (Lygaeidae) családjához tartozó faj.

A vörösfoltos bodobács elsősorban melegebb éghajlatú területeken honos, például a Földközi-tenger környékén.

A vörösfoltos bodobács 1-1,2 centiméter hosszú. Igen feltűnő, vörös-fehér rajzolatú poloska, tökéletesen kifejlődött szárnyakkal és hosszú, erőteljes lábakkal. Megjelenésében és viselkedésében a gyilkospoloskához (Rhinocoris iracundus) hasonlít, azonban a bodobácsok (Lygaeidae) családjába tartozik, amelyekből Európában több mint 100 faj él. A vörösfoltos bodobács ismertetői: feje vörös és fekete, az előhát vörös, elülső és hátulsó szegélye fekete rajzolatú, a hártyán kerek fehér folt található.

A vörösfoltos bodobács élőhelye a száraz gyepek, de napfényes erdőkben, cserjésekben és gyomtársulásokban is előfordul. Gyakran tartózkodik a méreggyilkon (Vincetoxicum), de más mérgező növényen is megtaláljuk. A rovar növényi nedvekkel táplálkozik.

Az állat különféle hangokat ad, melyek azonban olyan gyengék, hogy az ember alig hallja meg. „Énekét” udvarláskor adja elő, és így rokon fajokkal való téves párosodásokra nem kerülhet sor.

Forrás

Wikipedia:
Nagy Európai Természetkalauz, Szlovákia, Officina Nova, 1993–, ISBN 963 8185 40 6

A legfeltűnőbb európai bodobács a lovagbodobács (Lygaeus equestris L.), mely verőfényes tavaszi napokon seregesen nyüzsög a földön vagy a fűszálakon. Teste megnyúlt ellipszis formájú, fénytelen hátoldala vérvörösen és feketén színezett, szárnyának fehérrel beszegett fekete hártyás részét nagy fehér középfolt és kisebb fehér pontocskák díszítik.

Forrás:

Brehm - Az állatok világa
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Horga
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 21. Vas., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

TH0R08 írta:
Helló!

http://images.netbag.hu/20090621/20351589026.jpg

Róla szeretnék kicsit többet tudni. Pl azt, hogy pókoknak lehet-e adni mert rengeteg van a házkörül. Mosoly

helo

ez egy poloska...Lygaeus equestris

mivel gyakran mérgező növényeken mászkálnak, én kihagynám a pókok étrendjéből őket...

üdv
Vissza az elejére
TH0R08
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 21. Vas., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Róla szeretnék kicsit többet tudni. Pl azt, hogy pókoknak lehet-e adni mert rengeteg van a házkörül. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
xszasa
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 20. Szomb., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

Okés bocs! csak azért gondoltam h ide teszem fel, mert láttam h
van itt más pók is! és mert a mien pók lehet topicban alig van
vmi" Nevet?
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Slider írta:
hawk írta:
Gasteracantha elipsoides

tüskéshátú keresztespók a magyar neve ha jol emlékszem. California-ban honos

egyébként ez a kép marhára szét van huzva.... (vagy csak nekem tünik ugy, érdekes formákat tud felvenni az utótestük xD)

inkább ilyen ö:

http://homepage.mac.com/eceisner/Spiders/s6465.jpg

egyébként sokféle szinváltozat van. pirostól fehéren át sárgáig

ps: mondjuk ez a téma nem ebbe a topicba való xD

Miért is?

Azért mert a pókok nem rovarok... Plusz van olyan topik hogy ez milyen pók lehet...
xszasa ez neked is szól.

Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Ő vajon kicsoda? Ma fogtam 22 órakor kint az udvaron a lámpa mellett!
NE féljetek már szabad csak a fótó kevéért fogtam meg! Ien pókot
még sose láttam!

Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Gasteracantha elipsoides

egyébként ez a kép marhára szét van huzva.... (vagy csak nekem tünik ugy, érdekes formákat tud felvenni az utótestük xD)

inkább ilyen ö:

Miért is?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

gebirgsjager írta:
Én is erre a nemzetségre tippelek, de más fajra Gasteracantha fornicata
Bár biztos van még pár ugyanilyen faj (elég masszív nemzetség), tehát ez csak tipp

jaja,teljesen igazad van,a lecsóba csaptam,pedig sok hasonló faj van,és a te megoldásod sokkal közelebb van a képhez,bár annak minösége alapján bármi lehet Forg? szemek
Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

Én is erre a nemzetségre tippelek, de más fajra Gasteracantha fornicata
Bár biztos van még pár ugyanilyen faj (elég masszív nemzetség), tehát ez csak tipp
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 09:30    Hozzászólás témája: idéz

Gasteracantha elipsoides

inkább ilyen ö:

Vissza az elejére
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 19. Pént., 07:27    Hozzászólás témája: idéz

Találtam egy nagyon komoly képet!

Ilyen állatot még sosem láttam.

Valami pókféle lehet?

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 18. Csüt., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Én még a Bombusban sem lennék biztos. Honnan tudjuk, h nem valami Anthophora (bundásméh)?
Mármint én sem tudom, de ezek nagyon nagy nemzetségek, hatalmas változatossággal, ezért érdemes őket fenntartásokkal kezelni
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 23:43    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
Nem vagyok nagy bogarász,de talán Bombus impatiens,csak azt nem tudom ez a faj létezik e nálunk is....... Zavart K?rd

Főleg, hogy a Hymenoptera-k nem bogarak...

(egyébként pár napja küldtem privet... nem válaszoltál...)
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Nem vagyok nagy bogarász,de talán Bombus impatiens,csak azt nem tudom ez a faj létezik e nálunk is....... Zavart K?rd
Profil üzenet e-mail website állomány
jani
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

poszméh lehet,de hogy milyen azt nem tom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

A poloskás megoldás tényleg hasonlít, valószínűleg az is.

Akkor itt egy újabb gyöngyszem az állatvilágból:

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Csíkos pajzsospoloska (Graphosoma lineatum)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm! Már sejtem miért csak a meleg (büdös) termálvízeknél találkoztam vele Nagyon boldog
És Ő?

Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

Andris írta:

A poloskával gebirgsjager ismét nagyon közel jár, de inkább a tüskéslábú karimáspoloskáról (Ceraleptus gracilicornis) van szó.

Így utólag megnézve tényleg Nagyon boldog Nem gondoltam eléggé végig Zavarban lev?

Ja a vakondtücsök jófej, de nálunk volt elég nagy kártétele a kertben, ezért nem annyira kedveljük. Azt olvstam, h eszik a gyökerekből is, de alig. Hogy ez mennyire igaz, nemtudom.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Andris
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Először szegény vakondtücsköt (Gryllotalpa gryllotalpa) szeretném kicsit menteni! Konkrétan ragadozó életmódot folytat, tehát hasznos is lenne, csak szegény nem kerülgeti a gyökereket és ezzel igen nagy károkat tud tenni!

A poloskával gebirgsjager ismét nagyon közel jár, de inkább a tüskéslábú karimáspoloskáról (Ceraleptus gracilicornis) van szó.

Az ürüléklégy viszont talált! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Én nemtudom h ezek mennyire csípnek, de ez egy közönséges ürüléklégy (Scatophaga stercoraria) hím példányának tűnik. Majd valami rovarász kiigazít, ha mindenkit dezinformáltam már Nevet? Egyébként a lárvák koprofágok, az imágók ragadoznak főként.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

Én csak "Strandon csípő rohadéknak hívom" Nagyon boldog
Valójában ki Ő?

Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem meg olyan nincs.
Ez jó eséllyel egy karimáspoloska, a csápja a kép homályába vész, de azért láthatólag 4ízből áll, ami megkülönbözeti őt a címerespoloskáktól. Amúgy valószínűleg a közönséges karimáspoloska (Coreus marginatus), de nem merek messzemenő következtetéseket levonni.
Remélem nem néztem be a családot... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
xszasa
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ez büdöspoloska Mosoly
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Újabb feladvány.

Ő vajon kicsoda?:

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
xszasa
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 12:50    Hozzászólás témája: idéz

Énis kb. egy hete fogtam 2db-ot itt Böszbe vannak Laza
Slider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 15. Hétf., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Hétvégén elég sokat ástam, mert öntözőberendezést építettünk, rengeteg lótetűt és pajort ástam ki. Ez köszönhető a jó minőségű talajnak is, meg annak is hogy hetente van lazítva a talaj, abban meg könnyebb mozogniuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu