Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Atkásodás...

Atkásodás...

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kervik
Újonc

Elküldve: 2015 Feb. 05. Csüt., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Skorpiót mivel lehet megszabadítani az atkáktól?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Tudok 1000 ft grapefruit kivonatot Budapesten. Akit érdekel privizzen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Júl. 31. Szer., 05:17    Hozzászólás témája: idéz

Igen akkor érdemes a talajcsere. Meg megnézni a pók hasi oldalát is, mert az atkák a szájszerv környékén szeretnek tanyát verni Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 30. Kedd., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

Az albom még ici-pici dobozkában van. Eszem ágában nincs bíbelődni vele, fogom és kicserélem a földet úgy ahogy van. Egy kevés atka mászkál körülötte a földön is...szerintem az a kiskanálnyi kókuszrost igazán mehet a kukába ami bent van nála. Úgy gondoltam, hogy majd egyszer ha a többi nálánál nagyobb pókomnál (mivel ő jelenleg a legkisebb) jelentkezik ez a probléma majd akkor kipróbálom ezt a grapefruit-dolgot. Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Júl. 30. Kedd., 14:16    Hozzászólás témája: idéz

Ha csak a kajamaradék van beatkásodva, akkor semmilyen csodaszerre nincs szükség! Elég kivenni az atkás részt és ennyi. Ha nincs máshol meg a pókon, akkor semmilyen más teendő nincs.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 30. Kedd., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

KÖszi a tanácsot, kipróbálom.
grapefruit* Mosoly
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

Személyes tapasztalat alapján, nekem bevált a grépfrútmag kivonat. Olyan hígítással használom, ahogy meg van adva (egy pohárba 8-10 csepp), nekem a versimnél jöttek elő, még a kicsi tárolóban, majd ezzel nedvesítve eltűntek, talán kettőt láttam egyszer, vedléskor. Azóta is ezt használom, és semmi gondom az atkákkal (lekopogom Nagyon boldog) Remélem tudtam segíteni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Pont ma nálam is beatkásodott az albonál egy kajamaradék. Ebben a melegben nem is csodálom.
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

Mindkettőről hallottam, léről és magról is, de ha hülyeséget írtam, nyugodtan javítsatok ki.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 16:07    Hozzászólás témája: idéz

Nem grapefruitmag kivonatra gondoltál?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A legjobb, ha költözteted a pókot. Kimikrózod a helyét, és kész. A mikrótól meg kell, hogy pusztuljanak ?rd?g Olvastam még, hogy a hígított grapefruit lé is jó. Amennyire tudom, a póknak nem ártanak, de nem is használnak. Ha a pókon is megjelennek, akkor vedlés után érdemes azonnal kiszedni a régi bőrét, akkor azzal együtt az atkáknak is annyi. Remélem, tudtam segíteni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Balazs20
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok , a pókjaimnál eddig nem volt ilyen probléma , de most az egyiknél kitakarítottam a terkót és amit már az utóbbi időben otthagyott kajamaradékot kiszedtem , és atkák voltak rajta. Mi a legjobb megoldás ellenük? Kiszárítást nem igazán szeretném mert a pókot eddig nedves környezetben tartottam, és az is kell neki. (A takarítás utáni kimikrózott helyen otthagyott maradékon voltak.) Ja és a legfontosabb : ártalmasak e a pókra.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Alkatraz
Újonc

Elküldve: 2013 Márc. 22. Pént., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

mai napon sajnos észre vettem a smithim itatója körül atkákat ezek mennyire veszélyesek a pókra?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Márc. 01. Pént., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

de leht. ki is próbálom. Mosoly
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Márc. 01. Pént., 13:03    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk érthető, csak egy tipp volt. És ha direktbe odairányítod a lámpát, akkor lehet kiszárad, nem?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 23:27    Hozzászólás témája: idéz

nem akarom átfúrni a dobozom :S
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

Ha arra a sarokra csinálnál esetleg szellőzést, akkor lehet, hogy kiszáradna. Mondjuk az atkák nem tudom, hogy eltűnnének-e, de gondolom igen.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 00:54    Hozzászólás témája: idéz

indokolatlanul chroma van benne, nem szoktam nedvesíteni a földjét főleg mert leszövi...csak az itatóját töltöm. De van hogy melléfolyik, ezentúl erre jobban figyelek. majd. Mosoly egéybként nyitott az egész teteje mert ez ilyen műanyag faunárium és nem nagyon marad meg a pára, gyorsan elpárolog a víz is. Ezért sem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget annak hogy mellémegy amikor itatok. De az atkákra nem gondoltam.
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 27. Szer., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia.Megkérdezhetem hogy milyen pók van ebben a terkóban?
Nem akarok okositani senkit de szerintem nagyon tocsogós ez a sarok ebben a terkóban.
Főleg ha nem túl jó a szellőzésed.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 27. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

atkásodunk. :/

Brandon
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Rákerestem a fórumon, és nekem úgy tűnt, még senki se írt az ászkák hatékonyságáról. Ezek a kis rákok minden szerves anyagot felesznek a pók mellől, külföldön sokan alkalmazzák madárpókok mellé terráriumtisztogatóknak. A táplálékmaradványok, ürülék meg egyéb szerves anyagok hiányában nem jelenik meg atka és penész, ráadásul úgy tűnik a penészt is elfogyasztják.

A szájszervük elég kicsi, élő állatokat nem bántanak. Ha van elég kaja, meg se kísérlik a vedlő pókot bántani. Könnyű őket tenyészteni és a nagyobb példányok akár eleségállatnak is használhatók bébipókok számára. Nagyobb pókok nem igazán foglalkoznak velük, ahhoz kicsik, ráadásul talajba is ássák magukat. Könnyű összegyűjtés céljából a terráriumba lehet tenni egy lapos követ vagy fakérget, alá fog gyűlni az ászkaállomány nagyja, amikor épp nem tisztogatnak. Ha aggódik valaki a vedlés előtt álló pókjáért, ezzel a módszerrel kiszedhető az ászkák nagyja.

A kertben felszedegethető kis szürke példányok megfelelőek, de azért előbb pár generáción át tenyészteni kell őket az esetleges rovarirtómaradványok miatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 10. Hétf., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

zomtibi írta:
ballinboy írta:
Az előbb láttam 1 db atkát a doboz tetején is, pedig a talajnak kb 1/4-t nedvesítem, de azt sem tocsogósra, a doboz tetején, mindegyik oldalán van bőven lyuk, nem tudom elképzelni mitől lehet. A talajon és egy fehércementből készült búvóhelyen kívül semmi más nincs bent neki.
A pók valószínű vedlés előtt áll, ilyenkor már ne vegyem ki? Csak majd utána?
Mit tanácsoltok?

Helló!
Valószínűleg az eleségállatból megmaradt "alkatrészre" mennek. Vedlés előtt nem tanácsos a talaját kiszárítani, mert akkor nem lesz elég pára neki és lehetséges, hogy nem tud levedleni. A másik megoldás a talajcsere, de ezt sem érdemes vedlés előtt végrehajtani, mert stresszeled vele a pókot. Én azt javaslom, hogy várd meg a vedlést és csak utána cselekedj(Azért várd meg amíg a pók ismét elkezd enni.). Első körben kiszárítod a talajt, ha nem segít akkor kitakarítod a terráriumot. Érdemes a többitől elkülönítve tartani, nehogy átmenjenek rájuk. A továbbiakban grapefruit mag kivonatos vizet érdemes használni megelőzésképp. A póknak nincs róla baja viszont az atkák elméletileg nem kedvelik az ilyen környezetet, ezért nem fognak megtelepedni a pókok körül...

Sikeresen levedlett, most regenerálódik. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 10. Hétf., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Az előbb láttam 1 db atkát a doboz tetején is, pedig a talajnak kb 1/4-t nedvesítem, de azt sem tocsogósra, a doboz tetején, mindegyik oldalán van bőven lyuk, nem tudom elképzelni mitől lehet. A talajon és egy fehércementből készült búvóhelyen kívül semmi más nincs bent neki.
Mit tanácsoltok?

Helló!
Valószínűleg az eleségállatból megmaradt "alkatrészre" mennek. Vedlés előtt nem tanácsos a talaját kiszárítani, mert akkor nem lesz elég pára neki és lehetséges, hogy nem tud levedleni. A másik megoldás a talajcsere, de ezt sem érdemes vedlés előtt végrehajtani, mert stresszeled vele a pókot. Én azt javaslom, hogy várd meg a vedlést és csak utána cselekedj(Azért várd meg amíg a pók ismét elkezd enni.). Első körben kiszárítod a talajt, ha nem segít akkor kitakarítod a terráriumot. Érdemes a többitől elkülönítve tartani, nehogy átmenjenek rájuk. A továbbiakban grapefruit mag kivonatos vizet érdemes használni megelőzésképp. A póknak nincs róla baja viszont az atkák elméletileg nem kedvelik az ilyen környezetet, ezért nem fognak megtelepedni a pókok körül...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 10. Hétf., 02:16    Hozzászólás témája: idéz

Mit tanácsoltok?
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 06. Csüt., 06:46    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Egy 4 vedléses pók csáprágóinak tövében nagyon apró pöttyök vannak, de olyan picik, hogy még ahhoz a kicsi pók csáprágójához képest is nagyon picik. Azok atkák? Nem vettem észre hogy mozognának.

Igen,de nem tudsz velük mit csinálni.Lehet olyat hogy kis dobozba nedves papírtörlőt raksz és abba belerakod,de utána visszajönnek.Az állatra nézve nem veszélyesek a kajamaradékot távolítják el.
Nekem is voltak,lehet vannak is de nem lehet mit csinálni velük.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 05. Szer., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Egy 4 vedléses pók csáprágóinak tövében nagyon apró pöttyök vannak, de olyan picik, hogy még ahhoz a kicsi pók csáprágójához képest is nagyon picik. Azok atkák? Nem vettem észre hogy mozognának.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
mcrage írta:
ballinboy írta:

Ha kicsit hagyom száradni, illetve szellőztetem a dobozt (csináltam rá jópár lyukat) és nem hagyok bent kajamaradékot és a vedlést is kivettem, akkor elpusztulnak az atkák (utóbbin nem találtam élősködőt)? Vagy csak talajcsere, stb-vel tűnnek el ha tényleg atka van bent?

Elméletileg az atkák szárítás hatására eltűnnek.

Ha atkák akkor nem kell feltétlenül talajt cserélni, de ha más akkor én a helyedbe cserélnék.

Milyen élősködő lehet még ami olyan nagyon apró?
Nagyon apró pontszerű.

Megmondom őszintén, hogy nem tudom, mert annyira nem foglalkoztam ezzel a témával még, mert szerencsére én eddig megúsztam. De azt még tudom, hogy muslincák is előfordulnak, bár nem hinném, hogy azok ilyen kicsik lennének.
A legegyszerűbb, ha érdeklődsz ebben a topicban:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6
Írd le mit láttál pontosan. Talán tud valaki segíteni, sajnos én nem.
Vissza az elejére
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
ballinboy írta:

Ha kicsit hagyom száradni, illetve szellőztetem a dobozt (csináltam rá jópár lyukat) és nem hagyok bent kajamaradékot és a vedlést is kivettem, akkor elpusztulnak az atkák (utóbbin nem találtam élősködőt)? Vagy csak talajcsere, stb-vel tűnnek el ha tényleg atka van bent?

Ha atkák akkor nem kell feltétlenül talajt cserélni, de ha más akkor én a helyedbe cserélnék.

Milyen élősködő lehet még ami olyan nagyon apró?
Nagyon apró pontszerű.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:

Vissza az elejére
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
ballinboy írta:
Sziasztok!

A versim tegnap vedlett le, viszont most pár perccel ezelőtt láttam a doboz falán egy tűhegyni állatkát mászkálni, gyorsan ki is szedtem csipesz+zsepivel (remélem sikerült). Legutóbb ilyet kb 3 hete láttam, akkor is csak 1 db-ot, azóta rendszeresen figyelem (néha hosszasan), nem-e látok mozgást, de ezidáig nem és most sem látok többet.
Ez az állatka atka lehet? Ha igen, ezek tömegesen jelennek meg, tehát ahol 1 van, ott több is lesz?
A talaj nem túl nedves nála, tehát nincs sár, a szellőzése is jó mert jópár lyukat csináltam a dobozára.
Ha atka volt, mi a teendő? Gondolom nem ajánlatos még legalább 1 hétig babrálni a pókot költöztetéssel.

Szerintem ne vedd ki a pókod. Mindenki mondja, hogy ilyenkor nem ajánlatos zaklatni. Fogadd meg Nagyon boldog
Bár szerintem ha megint látsz bent "idegen" állatot akkor nagytakarítás. Én mondjuk azt csinálnám. (Persze várnék addig, míg erőre kap a pók)
Ja és szerintem nem atka volt, mert azt nem ott találtad volna meg, hanem a talaj legnedvesebb pontján, vagy bent hagyott eleségállaton. (Ezzel lehet hülyeséget mondtam, de én így gondolom)

Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Sziasztok!

A versim tegnap vedlett le, viszont most pár perccel ezelőtt láttam a doboz falán egy tűhegyni állatkát mászkálni, gyorsan ki is szedtem csipesz+zsepivel (remélem sikerült). Legutóbb ilyet kb 3 hete láttam, akkor is csak 1 db-ot, azóta rendszeresen figyelem (néha hosszasan), nem-e látok mozgást, de ezidáig nem és most sem látok többet.
Ez az állatka atka lehet? Ha igen, ezek tömegesen jelennek meg, tehát ahol 1 van, ott több is lesz?
A talaj nem túl nedves nála, tehát nincs sár, a szellőzése is jó mert jópár lyukat csináltam a dobozára.
Ha atka volt, mi a teendő? Gondolom nem ajánlatos még legalább 1 hétig babrálni a pókot költöztetéssel.

Szerintem ne vedd ki a pókod. Mindenki mondja, hogy ilyenkor nem ajánlatos zaklatni. Fogadd meg Nagyon boldog
Bár szerintem ha megint látsz bent "idegen" állatot akkor nagytakarítás. Én mondjuk azt csinálnám. (Persze várnék addig, míg erőre kap a pók)
Ja és szerintem nem atka volt, mert azt nem ott találtad volna meg, hanem a talaj legnedvesebb pontján, vagy bent hagyott eleségállaton. (Ezzel lehet hülyeséget mondtam, de én így gondolom)
Vissza az elejére
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 08:36    Hozzászólás témája: idéz

Vagy ajánlatosabb lenne kivenni óvatosan a pókot és nagytakarítást végezni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 30. Csüt., 07:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Aug. 26. Vas., 08:33    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Ha egy pókomat (P. cambridgei) holtan találta és belepték az atkák, akkor feltehetően ennek következtében pusztult el, vagy csak a halál után lepték el?
A halála előtt sosem láttam rajta parazitát, igaz nem volt nálam régóta.
Sosem volt még atkás problémám.

Előre is köszi!
Döw

Szia!

Az elhullás után lephették el
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 25. Szomb., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

Ha egy pókomat (P. cambridgei) holtan találta és belepték az atkák, akkor feltehetően ennek következtében pusztult el, vagy csak a halál után lepték el?
A halála előtt sosem láttam rajta parazitát, igaz nem volt nálam régóta.
Sosem volt még atkás problémám.

Előre is köszi!
Döw
Vissza az elejére
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Júl. 15. Vas., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ma vettem észre a kis hangya méretű tücskeimnél amik nemrég keltek hogy valamiféle kis fehér akármik másznak a macska eledelen amivel etetem őket. Kivettem a porrá tört macska kaját és valósággal mozgott az egész ezektől a kis fehéres átlátszós valamiktől. Igazából olyan kicsik hogy szabad szemmel szinte látni sem lehet csak ilyen kis pontokat amik mozognak. Na most az lenne a kérdés hogy ez atka?? Mert igazából a kaján látom őket nem a tücskökön. Megnéztem a másik neveldét ahol vagy 500 növendék tücsök van és bizony ott is mozog az egész talaj. Ha ez atka akkor mit lehet tenni?? Kuka az összes tücsök? Mert összesen van vagy 1-2 ezer darab. Vagy ez a valami csak a kajájukat eszi? Ez átterjedhet a pókjaimra, skorpiókra, hüllőkre is??
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Júl. 13. Pént., 07:24    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Az 5 vedléses pókom kis csoki csótányokkal etetem. A csótányok olyan 5-6mm nagyságuak. Amikor a pókom végez velük, olyan szinten megeszi, hogy nem látom a csótány maradványokat. Gondolom nagyon kicsire összezsúgorodik a tetem. Így nem tudom tőle kivenni. Ez nagy probléma? Most jön a pókom következő vedlése és most páratartalmat kell emelnem. Így nem lesz atkás a helye, eleségállat maradványok, pókom?
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Júl. 10. Kedd., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Sajnos ismét ide kell írnom. Volt már hasonló kérdés a topicban, de egyértelmű választ nem találtam. Két napja kivettem egy döglött tücsköt a 2 vedléses pulchripesemtől, és tele volt atkával. Egyet találtam még a talajban is, de többet azóta szerencsére nem láttam. A pók nagyon elbunkerolta magát, szóval nem látom, hogy rajta vannak-e. Ilyen kicsi póknál lehet alkalmazni a grapefruitmag-kivonatos megoldást? Vettem ma a Citrovital fajtából, ha jól látom így utólag, ez a nem alkoholos fajta, pedig volt a Bioextra is pont ugyanennyiért. Jobb lett amabból? Zavart

Szerintem lehet használni, én is használtam a kis pulchripesemnél is, egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy kivonat ide, kivonat oda, atka így is úgy is lesz, ha nem jó a szellőzés. Én azóta ahol atka volt jobban kiluggattam a dobozt, terkóknál javítottam a szellőzést, azóta egy szál atkát nem találtam, pedig már leszoktam a kivonat használatáról és sokszor a kajamaradékot sem tudom kiszedni azonnal.
Az, hogy alkoholos vagy nem, szerintem semmit nem befolyásol, ha belegondolsz mondjuk fél literbe teszel 10-12 cseppet, annak mondjuk legyen 60%-a alkohol, az a pár csepp sincs meg 1 gramm sem, tehát szerintem annyira híg lesz az oldat alkoholra nézve, hogy nem igazán számít.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Júl. 09. Hétf., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos ismét ide kell írnom. Volt már hasonló kérdés a topicban, de egyértelmű választ nem találtam. Két napja kivettem egy döglött tücsköt a 2 vedléses pulchripesemtől, és tele volt atkával. Egyet találtam még a talajban is, de többet azóta szerencsére nem láttam. A pók nagyon elbunkerolta magát, szóval nem látom, hogy rajta vannak-e. Ilyen kicsi póknál lehet alkalmazni a grapefruitmag-kivonatos megoldást? Vettem ma a Citrovital fajtából, ha jól látom így utólag, ez a nem alkoholos fajta, pedig volt a Bioextra is pont ugyanennyiért. Jobb lett amabból? Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jún. 29. Pént., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

gebirgsjager írta:
én írta:
ha lesz a későbbiekben is víz és valamilyen bomló növényi anyag a terráriumban
sasdian írta:
A kis iheringimnél egy 5x5 ös dobozban csak kókuszrost volt, semmi növény vagy hasonló.

Bocsánat, nem igazán értem, mi volt a gond. A kókuszrost az nem növényi anyag? Ha valamit elnéztem osszatok, de ezt nem érzem igazságosnak! Tudom, ez szőrözésnek tűnik, de tényleg nem látom át.
Üdv!
Csaba

Itt nincs szó igazságosságról Mosoly
Amúgy igazad van... belátom, én voltam balfék...a kókuszrost tényleg növényi!!
És én is szôrözôs vagyok...a talajcserével kapsolatban tartom a véleményemet. Jobb ha nem mászkál ott semmi. Mosoly Ha káros, ha nem káros.
Nem értem mi igazságtalan abban hogy leírom a véleményemet ,tapasztalatomat. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 28. Csüt., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

én írta:
ha lesz a későbbiekben is víz és valamilyen bomló növényi anyag a terráriumban
sasdian írta:
A kis iheringimnél egy 5x5 ös dobozban csak kókuszrost volt, semmi növény vagy hasonló.

Bocsánat, nem igazán értem, mi volt a gond. A kókuszrost az nem növényi anyag? Ha valamit elnéztem osszatok, de ezt nem érzem igazságosnak! Tudom, ez szőrözésnek tűnik, de tényleg nem látom át.
Üdv!
Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jún. 27. Szer., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

wildbandita írta:
gebirgsjager írta:
wildbandita írta:
mindegy nem szórakozok cserélem a talajt:)

Oszt azt mégis mi a mínkűnek? Nevet?
A collembolák teljesen ártalmatlanok, és ha lesz a későbbiekben is víz és valamilyen bomló növényi anyag a terráriumban (lesz), lehet, hogy újra megjelennek. Ha nem ugrálnak nagyon hangosan, és nem borítják egy 5 centis egyenletes rétegben a talajt, szerintem nem kell foglalkozni velük...
Felesleges egy frissenvedlett jószágot azzal stresszelni, hogy megpróbálsz megszabadulni olyan állatoktól, amik nem árthatnak se neki se neked Kacsint?
Üdv

Csaba

Jó akkor nem cserélem:D
Eddig még sohasem kellett ezen stresszelnem:D ez még új téma:D
Köszönöm szépen a segítséget!Mosoly)

A kis iheringimnél egy 5x5 ös dobozban csak kókuszrost volt, semmi növény vagy hasonló, mégis megjelentek. Többször is találkoztam már veluk és még soha nem mentek el maguktól. Igaz hogy nem ártalmas, bár amikor már a pókon mászkál (ilyen is volt) lehet hogy a pókot zavarja. És azért mégis csak jobb egy olyan talaj a póknak, amiben nem mászkálnak hívatlan vendégek. Az is igaz hogy a frissen vedlett pókot ne zavarjuk. Várd meg még eszik párszor, eröre kap, aztán ....én kicserélném a talajt... Te döntesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
wildbandita
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 27. Szer., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

gebirgsjager írta:
wildbandita írta:

A collembolák teljesen ártalmatlanok, és ha lesz a későbbiekben is víz és valamilyen bomló növényi anyag a terráriumban (lesz), lehet, hogy újra megjelennek. Ha nem ugrálnak nagyon hangosan, és nem borítják egy 5 centis egyenletes rétegben a talajt, szerintem nem kell foglalkozni velük...
Felesleges egy frissenvedlett jószágot azzal stresszelni, hogy megpróbálsz megszabadulni olyan állatoktól, amik nem árthatnak se neki se neked Kacsint?
Üdv

Csaba

Jó akkor nem cserélem:D
Eddig még sohasem kellett ezen stresszelnem:D ez még új téma:D
Köszönöm szépen a segítséget!Mosoly)
Vissza az elejére
Profil üzenet
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 27. Szer., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

wildbandita írta:

Üdv

Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
wildbandita
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 26. Kedd., 22:05    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
wildbandita írta:
Sziasztok!

Valaki tudna adni tanácsot/felvilágosítást?
Egy 11 vedléses Emiliám van, tegnap vedlett (megjegyzem eléggé meglepődtem mert 8 hónapja vedlett) a lényeg, hogy tegnap feltöltöttem az itatóját mert totál üres volt, este ismét töltenem kellett és ma néztem félig volt csak és tele volt pici fehér ugráló lényekkel. Atkára gondoltam, de ebben nagyon tapasztalatlan vagyok ugyanis a 2,5 év alatt sosem volt még semmi probléma a póknál.
Kivettem az itatót, és körülötte a talajt. Megnéztem a pókot is rajta nem láttam semmit.
Cseréljem a talajt, vagy mit csináljak? :S

Szia!
Ha ugrál, akkor nem atka. Én arra tippelek, hogy ugróvillások. Kicsit hosszúkás és nagyobb mint az atka. A pókra nézve nem veszélyes (tudtommal). Én ilyenkor teljes talajcserét végzek.

Szia!

Köszönöm a segítséget!
Tényleg hosszúkásak voltak. Olyat képzelj el mint a meggyben a kis kukac, csak hajszálvékony. Nagyon boldog mindegy nem szórakozok cserélem a talajt:)
Még egyszer nagyon köszönömMosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jún. 26. Kedd., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

wildbandita írta:
Sziasztok!

Egy 11 vedléses Emiliám van, tegnap vedlett (megjegyzem eléggé meglepődtem mert 8 hónapja vedlett) a lényeg, hogy tegnap feltöltöttem az itatóját mert totál üres volt, este ismét töltenem kellett és ma néztem félig volt csak és tele volt pici fehér ugráló lényekkel. Atkára gondoltam, de ebben nagyon tapasztalatlan vagyok ugyanis a 2,5 év alatt sosem volt még semmi probléma a póknál.
Kivettem az itatót, és körülötte a talajt. Megnéztem a pókot is rajta nem láttam semmit.

Szia!
Ha ugrál, akkor nem atka. Én arra tippelek, hogy ugróvillások. Kicsit hosszúkás és nagyobb mint az atka. A pókra nézve nem veszélyes (tudtommal). Én ilyenkor teljes talajcserét végzek.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
wildbandita
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 26. Kedd., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Jún. 01. Pént., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat!
Bütykös csotim nincsen, dubiát tartok, de a lisztkukacoknál jelentek meg először.
Remélem a nagytakarítás segít.
Vissza az elejére
Profil üzenet
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 01. Pént., 00:05    Hozzászólás témája: idéz

Nálam az erdeivel volt ugyanez. A dubiánál ugye nincs ilyen?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Máj. 31. Csüt., 23:19    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

A Bütykös csótik hasi oldalán alapból van.
Egyfajta szimbiózisban élnek.

Legalábbis én ilyet olvastam.
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu