Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 33 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

Helo!
RÉszben igazad van, de a természetbe se fog a pók belemászni egy pocsolyába ami olyan mint nekünk a balaton és szúnyog lárvát keresni. Talál egy dögöt ami tuti nagyobb és abból zabál kicsit. Ezt már csak neked kell észrevenni, hogy mikor zabált be és kiveszed a maradékot. A penészedésről meg annyit, ha jó a szellőzés nincs vele gond. Amikor befújsz állatnál jut a doboz falára is és ugyanúgy amikor lecsapódik a víz(itt válik feleslegessé a vatta részemről). Én pár száz pókon má túlvagyok kisebbeken nagyobbakon mcb2man állományát is sokat gondoztam(besegítettem neki) szóval 1v.től adultig volt jó párral dolgom. Volt, hogy 400 genit neveltem 1v.től és hamar kitapasztaltam mi, hogy megy náluk.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Prinyo
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

De ne feledjük, hog yvannak válogatós példányok is. Vagy esetleg megijed a táplálékállattól is. Jártam így. És mire kikockáztam mit is adjak neki... Az emiliám volt ilyen. 1 vedléses volt mikor megvettem, és olyan pici volt, hogy vörös szúnyoglárvával kezdtem etetni és az volt az egyetlen am9t elfogadott egészen 3-4 vedléses koráig. Jelzem, nagyon lassan és kicsiket nőtt. De zabálta a lárvákat. Nem azért teszem be neki a wattát, mert nincs neki a természetes élőhelyén sem vatta, de ott van pocsolya. Meg levélen harmat. De a gomba és a penész, no meg azok a kicsiny atkák, könnyen szaporodnak a párás környezetben. Főleg ha megfelelő hőmérséklet társul hozzá. Ha meg alacsonyabb a hőmérséklet, akkor meg a pók megbetegszik. Ha sokszor a talaj nedves és nem is szárad ki, akkor lehet érezni a penészes tőzeg szagot. ami nem túl jó. Nem kötözködni akarok, csak tanácsot adok, hogy jobb ha nem az egész talaj alatta nedves. De ha nálad az bevált, akkor jó.
Másrészt a frissen kelt tücsök az egyik legmegfelelőbb kaja a baby pókoknak. Vagy mint mondtam, a szúnyoglárva.
De ez az én véleményem, én így tapasztaltam ki a táplálást. Nagyobb korban, pedig kapnak tücsköt, lisztkukacot, gyászbogárlárvát (ezeket vitaminba is forgatom, vagy előtte egy nappal zöldségekkel etetem), csirkemájat, néha csótányt, halat, és egeret.
Elég változatos táplálékot biztosítok nekik.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Helo!
Én a kicsiket is ugyanúgy tartom mint a nagyobbakat.Nemvariálok túl semmit de a dobozba tőzeggel tőzeg félig nedves neki és ennyi.Kajánál meg ha kell kis pettyest adok félbe tépem vagy megroppantom a fejét és rákap ha az nem válik be akkor vágok egy kis papírlapot arra egy félbe vágott csontit
és beadom neki.Enni valamit úgyis fog belőle.A természetbe sincs vatta vagy szivacs amiből tudjon inni és kajánál ugyanígy ez a helyzet.Azt eszik ami van, nemkell szerintem túlbonyolítani a dolgot.Kacsint?
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Én nem rég kaptam egy tanácsot kispók etetés ügyben ami eléggé bejött. A levágott lisztkukac fej. Az mozog még elég sokat. Nálam az összes kisebb azt eszi amíg nem nő akkorára h kisebb tücsköt megegyen. Tudom a tápértéke nem a legjobb, de pár állat már kinevelődött így nálam mindenféle probléma nélkül
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Prinyo
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Daccsika írta:
hála a börzének, vettem én egy pár bébipókot, kérdésem az lenne hogy milyen időközönként kell etetni őket, és hogy milyen időközönként nedvesítsek? válaszokat köszi!

Az etetést Attila elmondta. Teljesen jó. itatni, nedvesíteni, én úgy szoktam, hogy tesze be egy darab vattát és azt nedvesítem be naponta és lehetőleg este. Így jobban fel tudja venni a nedvességet a kicsi. Penészedni sem penészedik. Persze ha jól szellőzik a helye.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

Daccsika írta:
hála a börzének, vettem én egy pár bébipókot, kérdésem az lenne hogy milyen időközönként kell etetni őket, és hogy milyen időközönként nedvesítsek? válaszokat köszi!

Szia.
Én a bébi pókokat (1-4vedlés) kb. 4naponta szoktam etetni! Ill. ahogy elfogadják a táplálékot! Mosoly
A másik kérdésed már nem ilyen egyszerű... Nagyban függ attól, hogy mekkora helyen van az állat, milyen fajról van szó! Azért ne feledd el, hogy minden fajnak más-más igényei vannak...

Üdv.: Attila
Vissza az elejére
Daccsika
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 21. Szomb., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

Hail!
Anno tanultam olyasmit, hogy minőségi, meg mennyiségi éhezés (bocs, ha butaságot írok). Itt arról van szó, hogy megeszi a csontit, jól lakik és azt hiszi,hogy jól érzi magát, és mi is azt hisszük, hogy jól érzi magát... De miből jövünk rá, hogy hibáztunk?[/quote]

Onnan tudod hogy le van írva különböző táblázatokba melyik eleségállat tápanyagtartalma mekkora,és ha azt adod a pókodnak amelyik jó tápanyagértékű akkor akkor nem hibázol Mosoly ilyen egyszerű Nagyon boldog

persze meghízik a csontitól is,a lisztkukactól meg mégjobban,de nem mindegy mi kap enni a pók
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 21. Szomb., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

neked is azt javasolná szerintem innen mindenki,hogy ha kicsi pókjaid vannak szerezz be kb 20-30db (ivarérett)pettyes csótányt és azok kicsinyeivel etesd a kis pókjaidat,mert a csonti tápanyag értéke nem megfelelő 1 pók számára[/quote]

Hail!
Anno tanultam olyasmit, hogy minőségi, meg mennyiségi éhezés (bocs, ha butaságot írok). Itt arról van szó, hogy megeszi a csontit, jól lakik és azt hiszi,hogy jól érzi magát, és mi is azt hisszük, hogy jól érzi magát... De miből jövünk rá, hogy hibáztunk?
Vissza az elejére
Profil üzenet
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 20. Pént., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

atex03 írta:
Sziasztok ti szoktatok csontit adni a pókoknak?
Üdv.:Ati

neked is azt javasolná szerintem innen mindenki,hogy ha kicsi pókjaid vannak szerezz be kb 20-30db (ivarérett)pettyes csótányt és azok kicsinyeivel etesd a kis pókjaidat,mert a csonti tápanyag értéke nem megfelelő 1 pók számára
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atex03
Látogató

Elküldve: 2009 Nov. 20. Pént., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok ti szoktatok csontit adni a pókoknak?
Üdv.:Ati
Vissza az elejére
Daccsika
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

THOR írta:

ha az a kiscsóti bébi akkor megeszik,nyugi nem is kell a fejét szétnyomni,ha éhes a pici póki kiássa magának,de lehet h már készen van a vedlésre
a kicsik nem zabálnak még olyan sokat,azt figyeld hogy mekkora a hátsója,mert könnyen lehet hogy a pók már kész a vedlésre

ahha értem köszi a jó tanácsokat, nem tudom milyennek pontosan lenni ah átsójának, de még nagyon picike, meg nem is értek hozzá! Nagyon boldog most lesz ideje, és nyugalma mindenre mert az albiban maradt fent a hétvégére, nem zaklatja senki, szóval ehet is meg rucit is dobhat nyugodtan! köszi mégegyszer az infókat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

sved520 írta:
Sziasztok.
Ha bárkinek van eladó bármilyen kispókja max 2vedléses, akkor írjon megbeszéljük

www.terraplaza.hu elég sokmindenkinek "akad" eléggé sokféle 1-2v pókja
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sved520
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Ha bárkinek van eladó bármilyen kispókja max 2vedléses, akkor írjon megbeszéljük
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Daccsika írta:
ok akkor rendbe van! csak egyelőre nem járok állatkereskedés felé, és csak kiscsótim van, de ha nagyon nem eszi akkor veszek neki azt is! Kacsint? köszi a választ! üdv!

ha az a kiscsóti bébi akkor megeszik,nyugi nem is kell a fejét szétnyomni,ha éhes a pici póki kiássa magának,de lehet h már készen van a vedlésre
a kicsik nem zabálnak még olyan sokat,azt figyeld hogy mekkora a hátsója,mert könnyen lehet hogy a pók már kész a vedlésre
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Daccsika
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

ok akkor rendbe van! csak egyelőre nem járok állatkereskedés felé, és csak kiscsótim van, de ha nagyon nem eszi akkor veszek neki azt is! Kacsint? köszi a választ! üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

Eszik ha éhes lesz! kb hetente egy ilyen szétnyomott fejű vagy félbevágott csóti elég neki! De szokták még felszeletelt lisztkukaccal is kínálni a kis pókokat...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Daccsika
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 30. Pént., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok bébi pókok, kb mennyit esznek? mert került hozzám egy 2-3 vedléses pók, kedden érkezett, és még azóta nem nagyon láttam enni? tettem be neki széttépve kicsi csótit, de azt ette szerintem, most megint tettem egy kb akkorát mint ő, persze fejét szétroppantottam. de azt se nagyon eszi! később fog majd enni? lehet hogy csak szégyenlős vagy valamit rosszul csinálok? válaszokat előre is köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Mivel vízügyes vok kicsik értek a témához. Nevet?
Nálunk a kövi a helyzet: igaz hogy ott folyik a városnál a Tisza, de nem a folyó vizét isszuk, hanem mélyfúrású kutakból nyerik a vizet. Igaz az is hogy klórozással tisztítják, de a klór a vízből hamar ki tud párologni. Vagyis nem hiszem hogy bármi gondot okozna a pókoknál és egyéb állatokkal a locsolás, itatás. Én még annyit szoktam, hogy legtöbbször kicsit állot vízzel locsolok.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
kalzsa
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 08:58    Hozzászólás témája: idéz

hoolla írta:
Sziasztok!

Ne aggódj, kalzsa. A csapvíz minden terrarisztikában tartott állatnak jó, mert a hiedelmekkel ellentétben nincs agyonklórozva (nem tudom ez mennyire jó hír, amikor ránézel a Dunára, és rájössz, hogy mi van benne).

Üdv.:hoolla

szia!
ok akkor nem aggódok Mosoly
de mi nem a dunából "iszunk" Mosoly
és bár elég hiányosak az ilyen irányu tanulmányim de a klórozás a legkisebb probléma lehet Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hoolla
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 08:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ne aggódj, kalzsa. A csapvíz minden terrarisztikában tartott állatnak jó, mert a hiedelmekkel ellentétben nincs agyonklórozva (nem tudom ez mennyire jó hír, amikor ránézel a Dunára, és rájössz, hogy mi van benne).

Üdv.:hoolla
kalzsa
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 08:25    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
kalzsa írta:
sziasztok!
Lehet hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést (de majd át rakják Mosoly )
meg lehet hülyeséget is kérdezek
ti simma csap vizet adtok nekik inni? vagy ásványviz?
nálunk elég klóros a viz.....
köszi a válaszokat előre is

szia! ha te megiszod a csapvizet akkor a póknak is jo lesz

hát pont ez az.... én se nagyon iszom meg. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 08:24    Hozzászólás témája: idéz

kalzsa írta:
sziasztok!

szia! ha te megiszod a csapvizet akkor a póknak is jo lesz
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
kalzsa
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Papesz
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 18. Vas., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Itt van egy oldal amin vannak különböző méretű tücsik, miegymás...
http://www.tucsoktenyeszet.atw.hu/
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 20:09    Hozzászólás témája: idéz

ontar írta:
áhh, talán mégsem:)
kössz

szerintem indíts valamilyen csótány tenyészetet,sokkal jobbak a tücsöknél,börzén tudsz venni elég olcsón csótikat
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

ontar írta:
kössz

Nincs mit! Sajnálom. Nálatok is biztos foglalkozik valaki ilyesmivel... Kacsint?
ontar
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

kössz
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

ontar írta:
B-Daddy-C írta:
Perszehogy be lehet. Mondjuk én is csak mostanában találtam meg a megfelelo megoldást, de meg lehet. Találtam egy tücsökfarm-céget, aminek nagyon örülök... Ott lehet bármekkora tücsiket szerezni, bár eléggé nagy adagokban. Nincs darabszám.

hy, a tücsökfarm cimét leadhatnád.
kössz
písz

Szia! Nagyon szívesen, viszont ez egy szlovákiai cég, és nem valószínű, hogy MO-ra szállít. Kis adagot postán, nagyobbat már busszal küldenek... Így is érdekel? Kacsint?
ontar
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

B-Daddy-C írta:
Perszehogy be lehet. Mondjuk én is csak mostanában találtam meg a megfelelo megoldást, de meg lehet. Találtam egy tücsökfarm-céget, aminek nagyon örülök... Ott lehet bármekkora tücsiket szerezni, bár eléggé nagy adagokban. Nincs darabszám.

hy, a tücsökfarm cimét leadhatnád.
kössz
písz
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

hubja
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát elég sokat fogtam kint is. A bébicuccokat be lehet szerezni ugyanúgy, mint a felnőtt kaját?
Vissza az elejére
Profil üzenet
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Hát ugyanugy bébi tücsi, csótányka, lisztkukacka, csontika Nagyon boldog nem értem az időjárás hatását az etetésre. Eddig kint fogtad?
hubja
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Okt. 17. Szomb., 15:31    Hozzászólás témája: Hát, ha más még nem írt ide... idéz

...akkor én írok.
Most került hozzám egy regalis és egy boehmi 1-2 vedlés körül van mindkettő. Szóval még nagyon gyerekek. Csak az a kérdésem, hogy most a közelgő téli időszakban mivel etessem őket, ami a méretüknek megfelel.
Eddig egy pulchripes-t neveltem fel, de annak már lassan 4 éve, hogy ilyen kicsi volt, és elég rossz a memóriám.
Adjatok már lécci egy-két tanácsot a közelgő időszakkal kapcsolatban.

Köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 24. Pént., 10:02    Hozzászólás témája: Re: Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók.... idéz

snowman írta:
Mivel nem találtam ilyen jellegű témát, ide lehet írni a tapasztalatokat, megjegyzéseket, kérdéseket, észrevételeket a bébipókok nevelésével kapcsolatban!

Szia!
valoszinü azért nem találtál, mert ha x faju babypókkal bármi gond/kérdés van,akkor az az x faj topicjába kerül,és ott is válaszolnak rá.
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Ápr. 24. Pént., 08:55    Hozzászólás témája: Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók.... idéz

Mivel nem találtam ilyen jellegű témát, ide lehet írni a tapasztalatokat, megjegyzéseket, kérdéseket, észrevételeket a bébipókok nevelésével kapcsolatban!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu