Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Hawk-nak igaza van, valószínű, hogy nem olvastad el rendesen a fajleírást, mert a murinusnál ez alap hogy elássa magát. Minél elöbb olvasd el, mert rossz tartási körülmények között nem éri meg a következő vedlését.Főleg figyelj rá, hogy száraz legyen a talaj. Amugy szerintem ha az egész pók 0,7 cm akkor valószínűleg csak 1-2 vedléses lehet, bár nem volt még ilyen picim csak 3-4 vedléses de az 1-1,5 cm volt.Majd az okosabbak megmondják hány vedléses.És hogy ne offoljak: a katica azért nem a legjobb kaja, de ha azt adsz neki szerintem előtte pár napig etesd mert egy üres hasú katica nem sokat érhet. Nagyon boldog
Ja és a P.murinus fórumot ha olvasgatod sok okosságot megtudsz a fajról.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
etz125
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

aha olvastam
de egyébként én csak ugy kaptam a murinust előtte meg 1 smithim meg 1 vagansom volt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

etz125 írta:
ezek a katicák akkorák mint az egész pók és igen a lábakkal 1ütt 0.7cm
de akk bedobokneki 1et gondolom a póknak baja nem lehet a katicától Vicces
és az normális h befurjamagát a tőzegbe?? de annyira h elég sokáig nem is látszik tnap már azt gondoltam h vhogy kiszökött Vicces de mareggelre előbujt

szia!
olvastál a fajról mielött megvetted?
etz125
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

ezek a katicák akkorák mint az egész pók és igen a lábakkal 1ütt 0.7cm
de akk bedobokneki 1et gondolom a póknak baja nem lehet a katicától Vicces
és az normális h befurjamagát a tőzegbe?? de annyira h elég sokáig nem is látszik tnap már azt gondoltam h vhogy kiszökött Vicces de mareggelre előbujt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Elvileg akkora kaját kell neki adni mint a segge, de a P.murinus megeszi a nagyobbat is, szerintem ha a teste 0,7 cm akkor simán lenyomja a katicát, ha a lábfesztávja akkora akkor nem biztos, attól függ mekkora a katica Nagyon boldog
Dobd be neki aztán majd kiderül Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
etz125
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali tegnap szereztem 1 Pterinochilus Murinus-t és hát még elég kicsi csak párvedléses (max 4) kb 0.7cm lehet. Adhatok neki katica bogarat v még várjak vele és inkább bébitücsköt adjak??
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 15. Pént., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Az egy dolog, hogy tiszta de dögön vagy trágyán tenyésztik és az benne van a beleiben.Amugymeg a tápértéke majdnem 0, ezért ne csodálkozz ha a pókod majd nem mászkál csak gubbaszt, esetleg nem tud levedleni, nem fejlődik rendesen, nem vedlik olyan sokszor mint kellene, esetleg adult korára terméketlen lesz stb.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 15. Pént., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Bocs h. igy kozbe szolok...sztem ami 1 kezdonek is mint pl nekem tokelees az a pinky,max 14nap es kelnek (doglegyek) es mivel sztem nem sok allatrol van szo pecas uzletben siman be lehet szervalni olcsoert,es hutoben sokaig elall igy kb 1honapon at tuti van kajajaesetle ha sok kel 1Xrre akkoris hutobol kiveve a legyek lassuak es siman le lehet oket vadaszni a dobozukbol:D Es mielott azt mondana vki h. nem egszsegesmert dogot esznek a larvak....akr nezzenutana h. a dogkukac eleg higenikus allat:D(de ha van ismeros kersz tol par csotanyt es csa:D)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 15. Pént., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Lechadias írta:
Sziasztok!
Mivel és hogyan etessem a 3vedléses versicoloromat???

Bébitücsök, kis csótány, félbevágott lisztkukac (persze a mozgó része). Ezt mind a hálója bejáratához tedd.

Bár szerintem vagy a versi topicban, vagy itt lentebb már elhangzott a válasz.
Profil üzenet e-mail állomány
Lechadias
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 15. Pént., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Mivel és hogyan etessem a 3vedléses versicoloromat???
Vissza az elejére
Profil üzenet
songaliai
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 06. Szer., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok tudtok nekem segíteni abban hogy meddig él a szongaliai cselőpók
Vissza az elejére
Profil üzenet
Xcepter
Látogató

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi a közbeszólásért, ha nagyon kicsi állatod van ajánlom neked Papp Ágostont zephyr009 néven szokott hirdetni tőle tudsz beszerezni napostücsköt napos csokicsótányt bármit és szerintem ha elutalod a pénzt tuti kipostázza , a naposcsótányokat ajánlom napostücsik nagyon vízigényesek és ha elfelejted a takarmányállatokat itatni 1-2 napig elég durva meglepi érhet .

A vegyszeres témáról meg annyit hogy egyik haver véletlenül megküldte a szobáját cemotoxal rendesen szobájába meg volt egy nagy albó és nem lett baja és tuti kapott belőle ...

Jahh és én is betoltam már a szúnyogriasztót a szobába úgy hogy bele se gondoltam vajon árt-e az állatoknak aztán szerencsére nem lett bajuk , azóta azért nem próbálkozom vele Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

Gondolj bele, hogy a giliszta mivel táplálkozik: elkorhadt levelek, elhullott állatok maradékai, trágya....stb. Ha ez a pók szervezetébe jut, ártalmas lehet neki, pláne a pici pókoknak. Én ezért sose adok a pókjaimnak gilisztát.
Hallgass a többiekre;) Tücsök, szöcske...az, amit te is össze tudsz fogni olyan helyről, ahonnan 100% hogy semmi vegyszer nem fertőzte ezeket az állatokat, illetve ideálisak táplálék eleségnek.
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én a pici pókokat pici lisztkukaccal, gombabogárlárvával, napos tücsökkel etetem.
Mondjuk boltba nem biztos, hogy van, mert én tenyésztem őket itthon, de ha valakinek kell akkor tudok cserélni pár marékkal, valami kicsi pókra vagy akármire.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 10:47    Hozzászólás témája: Re: :D idéz

BEmilia írta:
Esetleg gilisztát ha vágok neki eszik belőle ?Nagyon boldog

Lisztkukac, csonti, csótány, tücsök, szöcske, vagy sáska jobban való a pókoknak mint a giliszta! Ugyanúgy találsz szöcskét az udvaron, mint gilisztát. De az a biztosabb, ha boltban veszel neki lisztkukacot, azt fel tudod darabolni a kis póknak! Kacsint?
Üdv!
Profil üzenet e-mail website msn állomány
BEmilia
Látogató

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 10:31    Hozzászólás témája: :D idéz

Esetleg gilisztát ha vágok neki eszik belőle ?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
BEmilia
Látogató

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 09:56    Hozzászólás témája: vagans idéz

Sziasztok , vettem 3db vagansot(nem hiszem hogy tiszta)
Nah a lényeg hogy ,tettem be nekik tőzeget , csöpögtettem be nekik vizet Mosoly és mit adhatnák neki enni ? mert nagyon pici kb 1 cm a lábfesz Nagyon boldog msn:skatebord@citromail.hu köszi szépen Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 28. Pént., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

tomdelonge írta:
én sokkal szívesebben tartanám pókjaim hatalmas terkókban, csak rájöttem, hogy nem csak a póknak, de még nekem is kényelmesebb ha valami kisebben vannak.nem kell aggódnom hogy eszik-e rendesen stb.

Persze:)
Könnyebben is leli meg a kajátMosoly
Vissza az elejére
Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Máj. 26. Szer., 15:19    Hozzászólás témája: idéz

Sikerült,végre evett a roseám!1 hét alatt 2 tücsit.Igaz,kicsit nógattam a tücsiket,hogy szinte a szájába másszanak,de elkapta őket! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Máj. 10. Hétf., 00:59    Hozzászólás témája: idéz

én sokkal szívesebben tartanám pókjaim hatalmas terkókban, csak rájöttem, hogy nem csak a póknak, de még nekem is kényelmesebb ha valami kisebben vannak.nem kell aggódnom hogy eszik-e rendesen stb.
Vissza az elejére
BENYOOO
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én azt mondom hogy próbáljunk az állatunknak megadni mindent egyébként teljesen egyetértek gebirgsjagerrel. Amúgy szerintem egyik véglet se jó az sem jó hogy egy teljes bioszférát akarunk csinálni egy terráriumba de az sem ,hogy a pókunk nem tud a dobozában kinyujtózni (itt arra gondolok hogy ne tartsunk egy adult állatot egy vajas dobozban).
Üdv.:Bence
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Nem is azt mondom, hogy feltétlenül hatalmas terkókban kell tartani a pókokat. Csupán azt, hogy ennek semmi akadálya. A természet másolásához pedig nyilván egy élő egyedet veszünk alapul. x)

Szerintem idevágó esszé: T. blondi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 20:03    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Nyilván elvan nagyban is, de érdemes megnövelni a táplálékállattal való találkozás esélyét, főként ha amúgy is lassan növő fajról van szó, mert ha havonta 1 napostücsköt felfal, attól még 2 év múlva is 2cm lesz a terpesztése. Ez a természet másolása dolog, meg nem valami célravezető (kivéve ha pont ez a cél), mert ha le tudjuk másolni a természetet, akkor 500-ból 1 pókunk fog beadulni, a többi meg nem.. Ez így nyilván le van sarkítva, de nekünk nem az a feladatunk(kivéve ha az), hogy egy működő ökológiai közösséget létesítsünk, hanem hogy emberi időskálán tekintve gyorsan, szépre, és lehetőleg nagyra növesszük egy n generáció óta fogságban élő faj egy egyedét. Ehhez elég kiforrott módszereket találtak ki nálam/nálunk sokkal hozzáértőbb emberek, és vissza lehet utasítani a tapasztalatukat+tanácsaikat, csak minek.
Ez az én véleményem, de mindenki úgy tartja az állatait, ahogy csak akarja. Kacsint?
Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Sose fogom megérteni, hogy mi ez a mizéria a hely körül. Legyen neki legalább akkora, hogy kényelmesen elférjen. Ezenfelül szerintem lehet bármekkora méretű a terrárium. Elvégre eredeti élőhelyükön sem csupán 20*20*20cm áll a rendelkezésükre.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Általában kezdöpóktartóknál van egy bizonyos félreértés,és ebben a fajleirások is közrejátszanak azzal hogy könnyen félreértelmezhetöek. Gondolok itt arra,hogy sokszor nincs oda irva,hogy sling, juv,ill sub/adult állatnak mekkora hely az ideális.

Azt meg kell érteni hogy a madárpókok többsége maga számára biztonságosra kialakitott szövedékben(falako) vagy üregben(talajlako) él,ahol gyakran megfodulni is alig bir,ez is a védekezést szolgálja természetes ellenségei ellen. Épp ezért tök fölösleges kis pókot nagy terráriumban tartani,nem érzi magát jobban töle,nincs olyan helyigényük mint pl a gyikoknak, az izeltlábuak: pókok,skorpiok,sáskák,stb mind másfajta odafigyelést igényelnek.
Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Ha a roseád napostücsökevő korban van,(ott siklott félre az egész beszélgetés, hogy nem közölted, mekkora az állat, és mekkora a terkó) akkor lehet h a 20*25*20 egy picit nagy lesz neki Nagyon boldog Lehet h te is megilletődnél egyedül egy üres fociarénában, ahol az egyik szék alatt van egy szelet kenyér mint kaja...
Gondolom kis kör alakú műanyagdobozban vetted, amiből, - ha tényleg pici- nem kellett volna egy (jó) darabig kivenned. Orvosolhatod a problémát azzal, hogy visszateszed. Valamint olvass sokat, ezekről a témákról rengeteg szó esett (ld. Sennheiser hozzászólása néhánnyal lejjebb.)
Üdv!
Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Máj. 09. Vas., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a hozzászólásokat!Kb 3 naponta próbálkozom,másnap ki is veszem.Vicces,de talán meg is szökött 1 a tetőrácson át:-)20*25*20as terrában van.Egész nap gubbaszt a falon,vagy félig beletúr a sarkoknál a tőzegbe és úgy marad,aztán kb 3-4körül beindul körbe járkál,emelgeti az első lábait.Csak azon aggodtam,mi van ha nem veszem észre az elpusztult tücsköt,de majd figyelek Kacsint? Nagyon boldog
Üdv.Letty
Vissza az elejére
Profil üzenet
salatfinger
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 03. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma írta:
Letty írta:
Sziasztok!Kb egy hete vettem egy roseat,betettem hozzá 2db napos tücsköt.Olyan nincs ugye,hogy nem találja meg őket,csak nem éhes.Ha nem eszi meg azonnal,meddig hagyjam benn a tücsköket,és mi van ha megdöglenek és nem találom meg őket(ha a bújkáló,vagy faág alá ássák be magukat)?Ma jól megijedtem,mert a pók helyett egy tücsök vedlést néztem végig.A kókuszbújkáló belső falán Nagyon boldog

Szia!
Majd csak enni fog, ha éhes lesz Mosoly Amúgy én megroppantom a tücsök fejét egy kis csipesszel, ez általában működik a rosszabbul evő pókoknál Mosoly
A rosea-k arról híresek ( úgy tudom ), hogy egyszer zabálnak mint a gép, utána meg leállnak hetekre, hónapokra.. nem kell aggódni Mosoly
remélem tudtam valamennyire segíteni Nagyon boldog

Üdv: Brachypelma

Hello!
Ezt erösitem énis Grammostolák van amikor napi szintem megesznek 2 csótányt ez megy 2 hétig utána meg fél évig nem esznek a roseával én is igy jártam...
Üdv:SF
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 03. Hétf., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Letty írta:
Sziasztok!Kb egy hete vettem egy roseat,betettem hozzá 2db napos tücsköt.Olyan nincs ugye,hogy nem találja meg őket,csak nem éhes.Ha nem eszi meg azonnal,meddig hagyjam benn a tücsköket,és mi van ha megdöglenek és nem találom meg őket(ha a bújkáló,vagy faág alá ássák be magukat)?Ma jól megijedtem,mert a pók helyett egy tücsök vedlést néztem végig.A kókuszbújkáló belső falán Nagyon boldog

Szia!
Majd csak enni fog, ha éhes lesz Mosoly Amúgy én megroppantom a tücsök fejét egy kis csipesszel, ez általában működik a rosszabbul evő pókoknál Mosoly
A rosea-k arról híresek ( úgy tudom ), hogy egyszer zabálnak mint a gép, utána meg leállnak hetekre, hónapokra.. nem kell aggódni Mosoly
remélem tudtam valamennyire segíteni Nagyon boldog

Üdv: Brachypelma
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
Sennheiser
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Máj. 03. Hétf., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

Letty írta:

Szia!!!

Meg eshet az is, hogy nem találja meg őket de ahhoz elég nagy terkóban kellene tartanod! Előfordulhat, hogy nem éhes vagy éppen vedléshez készül és azért nem eszik ! Ha nem fogadja el vedd ki őket próbáld meg 1-2 nap múlva újra. Kis méretű pókoknál (1-2-3 vedléses) nem is igazán érdemes tereptárgyakat berakni. Esetleg a falakókhoz, valamilyen kis mászókát! De a legjobb tanács amit adhatok, hogy olvass olvass és olvass. Rengeteg olyan kérdés elhangzott már itt, ami biztosan a segítségedre lesz. Ne sajnáld rá az időt! (én sem sajnáltam(om) !! Nagyon boldog
Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Máj. 03. Hétf., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Raror01
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 11:14    Hozzászólás témája: idéz

Kösz Mad!
Ezt én is megfigyeltem, de már mióta megvettem ilyen a valaga, talán azt vettem észre változásként az utóbbi időben, hogy az egész teste mintha sötétebb lenne mint vásárláskor, és csak várok és várok semmi eredménnyel.. kezdem unni, de legalább a nagy pókom zabál helyette is. Kacsint?

U.I.: töröltem a bömis topikból akkor a hszem.
Gondoltam oda is passzol a téma, nem hsz gyűjtés miatt vakartam be oda is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia Raror!
Elég nagy az utóteste,és úgy látom már fényes is,így szerintem várj,és le fog vedleni Kacsint?

Ui:úgyvélem elég ha egy topikba teszed ugyanazt a kérdést Kacsint?
Raror01
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Végre tudtam értelmesebb képet csinálni a kis bömimről.
Aki kicsit jobban ért a bébipókokhoz, súgjon nekem hogy egyáltalán közelít-e a vedlés felé a kis drága..
Enni nem eszik.
Dec. 23.-án vettem azóta nuku kaja nélkül elvan.
Próbáltam viaszmollyal, pinkivel, 3-4 mm-es csótival, nyers májjal, szal má nem tudom mi van.
Tudom ha éhes lesz eszik, de jó lenne ha valamit már csinálna. Mosoly
Itt van kép:

Vissza az elejére
Profil üzenet
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Helló!
Hány vedléses kortól célszerű itatót betenni?
És ameddig nem kell addig mennyire kell nedvesiteni a talajt és milyen idő közönként?
A válaszokat köszönöm. Mosoly
Bömiről lenne szó vagy egy versiről csak nem tudom melyik lesz a boltban Vicces Nagyon boldog

Szia!
olyan 5-6 vedléses kortól célszerű azthiszem Semleges
én 2-3 naponta szoktam nedvesíteni a talajt.
Böminek jó az itató, a versi nem mindig iszik itatóból, inkább a vízcseppeket "nyalogatja" fel. [bocsi ha hülyeséget írtam, most kezdek úgy-ahogy belejönni a pókozásba Zavarban lev? Mosoly ]
remélem tudtam segíteni! Üdv! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Hány vedléses kortól célszerű itatót betenni?
És ameddig nem kell addig mennyire kell nedvesiteni a talajt és milyen idő közönként?
A válaszokat köszönöm. Mosoly
Bömiről lenne szó vagy egy versiről csak nem tudom melyik lesz a boltban Vicces Nagyon boldog
Vissza az elejére
Raror01
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 26. Szomb., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm mindenkinek az infókat, így már minden világos. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

Szia Raror!

Hát legfeljebb saját tapasztalatot tudok leírni a saját pókomnál, h miből veszem észre, h vedleni fog. A jelei, h meglehetősen nagy az utóteste. Általában, mert volt már olyan is, h nem túl nagy utótesttel is neki állt vedleni. Az állat hátsója kifényesedik és sötétedik. A vedlés előtt lerúgják a szőrt. Akkor mikor még nem annyira közeli a vedlés, akkor még olyan narancssárgás, világos a bőrük. Aztán kezd el egyre sötétedni. Feketés lesz. Bébinél úgy vélem szinte az egész hátsója sötét lesz, mivel még nem olyan szinten szőrösek, mint a nagyok. Viselkedésben kissé belassulnak. Nem tesz vesz annyit. Keresi a nedvesebb területet, több vízszükséglet. Elbújni meg ilyenek, nem minden esetben történik. De ha vedleni fog biztos csinál vedlőbölcsőt, ahol ő úgy gondolja a legmegfelelőbb. Viszont nem nagyon értek a Brachypelmákhoz... Csak viszonyítani tudok. Ha valamit rosszul tudok, javítson valaki.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 15:34    Hozzászólás témája: idéz

Raror01 írta:
Hwesta írta:
Szia!

Egy elég gyakori élelemforrást pont kihagytál! Nagyon boldog...

Szia Hwesta!
Abban igazad van hogy állatboltban lehet kapni tücsköt, de itt amilyen bolt van Zalaegerszegen az csúcs.
Van tücsök, csak 2-3x akkorák mint a pókom, így nem tudok szerezni kicsi tücsit ezért is érdeklődtem

Írtad, hogy van gyászbogárlárvád... Na annak levágod a farka hegyét és beadod a kis boehmeinek, a másik nagyobb részét pedig odaadod egy nagyobb pókodnak, így nem megy kárba!
Raror01
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szia!

Egy elég gyakori élelemforrást pont kihagytál! Nagyon boldog...

Szia Hwesta!
Abban igazad van hogy állatboltban lehet kapni tücsköt, de itt amilyen bolt van Zalaegerszegen az csúcs.
Van tücsök, csak 2-3x akkorák mint a pókom, így nem tudok szerezni kicsi tücsit ezért is érdeklődtem
Vissza az elejére
Profil üzenet
Raror01
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

Szia Brachypelma.
Amikor regeztem végigolvastam a FAQ-t.
Az ott leírtak viszont baromira nem vehetők figyelembe bébipóknál.
Csak idézek pár sort:
1. "A pók színe mattá válik, az utótestén ha van kopasz folt, az besötétedik."
a pici pókom alapban matt színű és egy folt van az utótestén, ami alapban sötét
2. "Madárpókunk visszavonult életet él, nem sokat látni, keveset mozog, elbújik szem elől."
kis pókomnak nincs bujkáló bent és nem is ásott üreget ahova el tudna bújni
Én konkrétan a bébipókokon észrevehető jeleket kérdeztem, ha egyáltalán van szembetűnő változás ilyen kis pókon.
Van nagy pókom is, azon látom mikor készül, de ez a pici és ennek gondozása nekem új dolog.
De azért köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

Raror01 írta:
Hello sziasztok!
Van egy nem tudom hány, de max 2-3 vedléses Brachypelma Boehmeim.
A testhossza durván 8 mm.
Eddig kapott viaszmolyt, molylepkét, de ezekből kifogytam.
Van még nálam csontkukac kisebb fajták, de ezek is akkorák, mint a pók.
Van csótányom is, de azok meg nagyobbak mint őkelme, továbbá tartok itthon még gyászbogárlárvát, de azok meg kettérágnák a kicsinyemet. Mosoly
Mit adjak neki enni?
Mi jelzi a közelgő vedlést? Mert szegénykém még színtelen. A utótestén van egy pici folt, ami mintha szőr lenne.
Ennyi lenne a kérdésem.
Segítsetek kérlek titeket. Mosoly

Szia!
Innen tudod ha vedlés előtt van a pókod.. http://arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#4 (jó lenne ha végig olvasnád, mert MINDEN le van írva!!)
Ajánlom a napos tücsköt és a kicsire felvágott lisztkukac darabkákat!!.
Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Egy elég gyakori élelemforrást pont kihagytál! Nagyon boldog A kistücsök tökéletes az ilyen csöppnyi pókoknak. Nekem tökéletesen bevállt. Állatboltba lehet szerezni.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Raror01
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Hello sziasztok!
Van egy nem tudom hány, de max 2-3 vedléses Brachypelma Boehmeim.
A testhossza durván 8 mm.
Eddig kapott viaszmolyt, molylepkét, de ezekből kifogytam.
Van még nálam csontkukac kisebb fajták, de ezek is akkorák, mint a pók.
Van csótányom is, de azok meg nagyobbak mint őkelme, továbbá tartok itthon még gyászbogárlárvát, de azok meg kettérágnák a kicsinyemet. Mosoly
Mit adjak neki enni?
Mi jelzi a közelgő vedlést? Mert szegénykém még színtelen. A utótestén van egy pici folt, ami mintha szőr lenne.
Ennyi lenne a kérdésem.
Segítsetek kérlek titeket. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 13:45    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu igen. Nem kell sokszor és nem kell sok rájuk. De ha így eteted őket akkor nem is igen kell. A nyúltáp tényleg jó nekik. De sztem a nyúltáp mellé csak zöldséget és gyümölcsöt adj nekik. A virsli nem kell. Száraz kenyér mehet nekik. A vizes azért nem kell, mert amúgy is sok nedvességet kapnak a zöldségekből/gyümölcsökből.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:
Bizsu írta:
"...(ezeket vitaminba is forgatom, vagy előtte egy nappal zöldségekkel etetem)..."

Üdv!
Prinyó, itt pontosan milyen vitaminra gondoltál, mint például amit a Zöld leguánoknak szoktak ajánlani.

Például olyanba, de lehet akármelyik hüllőnek is adható vitamin. Minden ragadozónak szüksége van plusz vitaminforrásra. Csak nem kell sok!

Köszi a választ; az mit jelent, hogy "nem kell sok"? Ne 'panírozzam' vastagon, vagy nem kell minden etetésnél beforgatni? Egyébként én most vettem légyméretű tücsiket a 3v. A. minatrix-omnak. Kérdeztem az eladó csajtól mit kapnak. Nyúltáp, kutyatáp, saláta, Ő a nyúltápra esküszik, mert az kevésbé büdös és tovább eltart. Én minden nap mást adok nekik:alma, krumpli, sárgarépa, virsli, vizes 'kenyérhéj' (persze minden nap tegnapi kaja ki; friss be). A többieknek mi a véleményük?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
"...(ezeket vitaminba is forgatom, vagy előtte egy nappal zöldségekkel etetem)..."

Üdv!
Prinyó, itt pontosan milyen vitaminra gondoltál, mint például amit a Zöld leguánoknak szoktak ajánlani.

Például olyanba, de lehet akármelyik hüllőnek is adható vitamin. Minden ragadozónak szüksége van plusz vitaminforrásra. Csak nem kell sok!

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Prinyo
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 10:42    Hozzászólás témája: idéz

PuPu írta:
Helo!
RÉszben igazad van, de a természetbe se fog a pók belemászni egy pocsolyába ami olyan mint nekünk a balaton és szúnyog lárvát keresni. Talál egy dögöt ami tuti nagyobb és abból zabál kicsit. Ezt már csak neked kell észrevenni, hogy mikor zabált be és kiveszed a maradékot. A penészedésről meg annyit, ha jó a szellőzés nincs vele gond. Amikor befújsz állatnál jut a doboz falára is és ugyanúgy amikor lecsapódik a víz(itt válik feleslegessé a vatta részemről). Én pár száz pókon má túlvagyok kisebbeken nagyobbakon mcb2man állományát is sokat gondoztam(besegítettem neki) szóval 1v.től adultig volt jó párral dolgom. Volt, hogy 400 genit neveltem 1v.től és hamar kitapasztaltam mi, hogy megy náluk.

Nagyon boldog Nem azt írtam, hogy belemászik, és szúnyoglárvát keres. Nagyon boldog A pocsolya az természetes itatóhely. Nem írtam oda, hogy abban keresi a kaját. Azt az itatás miatt írtam példának. Nagyon boldog
Én is rengeteg pókot neveltem fel baby kortól egészen adultig, és még tovább. Nagyon boldog Ez a jó mindenkinek van egy tapasztalata, és ez összegyúródik és majd a jövő nemzedéke ezeket használva és olvasva hamar a legjobb lehet! Nagyon boldog

Vissza az elejére
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 09:40    Hozzászólás témája: idéz

Hali.
Nálam van most néhány cyriocosmus! 1-2vedlésesek, és hát mit is mondjak a méretük nem mérhető cm-ben! Mosoly Talán mm-ben tudnám meghatározni de kb. 4mm-t ha elérik a kicsik (bertae, sellatus), a perezmilesi, elegans kicsit nagyobbak! És mivel nincs ennyire kicsi táplálék állatom, így nagyobb pettyes csótányt adok nekik, természetesen a fejüket kicsit megnyomom! Eddig még szerencsére nem volt gond velük, mind elfogadta így a nagyobb táplálékot!

Viszont van a másik oldalról is történet! Mosoly
Van nálam néhány kis auratum! 2-3vedlésesek! Az egyik példány a csótányt egyszerűen nem hajlandó megenni! Se kisebbet se nagyobbat, se élőt se holtat! A barna tücsköt pedig, még ha nagyobb is, gond nélkül lemarja! Mosoly

Üdv. Attila
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 07:50    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu