Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Laller777"]Helló! Igazad van valóban feketedik egy kicsit De még semmi különösebb dolgot nem csinál,nem készít búvóhelyet,nem csinál hálót. Nagyon kíváncsi vagyok rá,ez az első pókom nem láttam még vedlést.A csótányt vegyem ki mellőle? Ha levedlett mikor próbáljam etetni?[quote="Chio"]

Szia, nekem már 2 hete fekete potrohhal krosszozik a smithim, bement a bujkálóba és semmi, a csótit vedd ki másnap ha nem eszi meg ne zavarogjon ott neki, hőfokra páratartalomra figyelj, ilyenkor különösen fontos számára a páratartalom a jól sikerült vedléshez.
Vedlés után 1 héttel adj neki enni, a nagyobbaknak nehezebben szilárdul meg a külső vázuk mint a kicsiknek, a 3v -s genimnek 2 -3 nap után már adni szoktam de ők már nagyobbak várj egy hetet.

de hogy jó hírt is mondjam a sexált geniculatam ma leszőtte magát :DDDD
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Laller777
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 08:20    Hozzászólás témája: idéz

Helló! Igazad van valóban feketedik egy kicsit De még semmi különösebb dolgot nem csinál,nem készít búvóhelyet,nem csinál hálót. Nagyon kíváncsi vagyok rá,ez az első pókom nem láttam még vedlést.A csótányt vegyem ki mellőle? Ha levedlett mikor próbáljam etetni?
Chio írta:
Laller777 írta:
Sziasztok! A problémám az ,hogy 2 hete nem eszik a pókom. Egy hónapja van egy 5.vedléses Smitim,eleinte eszegetett de most nem kell neki semmi. Nem hiszem ,hogy vedleni készül, mert nem látszik rajta semmi változás. A csótány már bent van vele egy ideje de nem foglakozik vele. Lehet ,hogy valami baja van?

Szia a 2 hét még nem gond ekkora póknál, nincs lerúgott szőrfoltja a potrohánál? mert ha fekete a potroh akkor vedléshez készül, az enyém sem eszik 2 hete már 6. vedléses bár neki be van feketedve. Ha nem olyan élénk a színe vagy sötétedik akkor vedleni fog, képet csinálj róla jó közelről !
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
Az evést általában hamarabb beszüntetik minthogy besötétednének.
Nincs baj ha nem fogadja már el, lehet most kezd készülődni a vedléshez. Akkor meg főleg nem kell félni, ha előtte már evett! Mosoly
Vissza az elejére
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 14:02    Hozzászólás témája: idéz

Laller777 írta:
Sziasztok! A problémám az ,hogy 2 hete nem eszik a pókom. Egy hónapja van egy 5.vedléses Smitim,eleinte eszegetett de most nem kell neki semmi. Nem hiszem ,hogy vedleni készül, mert nem látszik rajta semmi változás. A csótány már bent van vele egy ideje de nem foglakozik vele. Lehet ,hogy valami baja van?

Szia a 2 hét még nem gond ekkora póknál, nincs lerúgott szőrfoltja a potrohánál? mert ha fekete a potroh akkor vedléshez készül, az enyém sem eszik 2 hete már 6. vedléses bár neki be van feketedve. Ha nem olyan élénk a színe vagy sötétedik akkor vedleni fog, képet csinálj róla jó közelről !
Vissza az elejére
Laller777
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 13:53    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! sasdian:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Úgyszintén köszi Laci.

Azért a kispókoknak is meg kell adni a hômérsékletet.
Amúgy az én szobámban is kb 22 fok van de fûtöm is a pókokat.
És pont akkor van melegebb a dobozban/terkóban, ha NEM JÓ a szellôzés.
Eleségállat lehet akkora mint a póknak a testmérete, de kicsit nagyobbat is megesznek. Ha túl nagy a tücsök akkor össze lehet nyomni a fejét és úgy berakni. Lisztkukacot félbe lehet vágni. Haa meg már meg tud enni egy egész lisztkukacot, akkor azt szokás berakni a hûtôbe, hogy etetésnél ne ássák el magukat, vagy ha mégis akkor lassabban tegyék azt.
Olvasd át a topikot, mert megtalálod a választ a kérdéseidre. És baloldalt a GYIK-ot is érdemes elolvasni.
Üdv a fórumon!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Úgyszintén köszi Laci.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Meg még annyit szeretnék kérdezni, hogy a 24-28 c mennyire kell komolyan venni mert melegítés nélkül van 22c a szobában.

A kis pókoknak nem fontos annyira a hőmérséklet ha szellőzik megfelelően a lakrésze de nem tud kibújni akkor valószínű ott melegebb van pár fokkal a légmozgás hiánya miatt. Ezért a szoba hömérséklethez 2 fokot hozzá adhatsz, szerintem megfelel nekik..... a takarmány állat hűtse felesleges a méret a fontos, ne legyen nagyobb a potrohánál, én kis tücsköket és lisztkukacot adtam nekik, kb hasonló méretű volt a most 3 vedléses genim, max ha látod hogy nagyon parázik tőle akkor megölheted és hagyd ott neki, ha éhes enni fog belőle. ha nem eszik vedd ki másnap tőle ne rohadjon ott, a lényeg a méret !! Mosoly hűteni nem kell !

nem kell neki naponta 2 -3 naponta adj neki ha nem eszik vedd ki ne ijedj meg ha éhes lesz enni fog, de ezekre mind kapsz választ ha végig olvasod a fórumot Mosoly

privátban ha van kérdés szívesen válaszolok !

Laci
Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Jah és halottam, hogy érdemes kicsit a kajáját amit be akarsz tenni lehűteni hűtőbe hogy lassabban mozogjon+ naponta adjam neki a kaját.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 17:47    Hozzászólás témája: idéz

Meg még annyit szeretnék kérdezni, hogy a 24-28 c mennyire kell komolyan venni mert melegítés nélkül van 22c a szobában.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 17:43    Hozzászólás témája: idéz

1000 köszönet a válaszokért. Végre egy hely ahol válaszolnak Kacsint? még 1* köszi
Én már letöltöttem néhány e-bookot sokat olvastam mire rászántam magamat a tartásra, de sajnos a bébik neveléséről még semmit sem találtam. Ezért is írtam ide mert itt biztosan van már tapasztalt ember.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Maczi
Látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 17:27    Hozzászólás témája: Re: pók:) idéz

gaara írta:
Hali most kaptam egy kb 1 cm Brahypelma vaganst és még kezdő vagyok. Szeretném megkérdezni hogy kb mennyi idő alatt nő meg 2cm, tudom abszolút hülye kérdés csak tisztába akarok lenni vele Mosoly picit:D
Neme ismeretlen.
És ha írtok vmit még a bébi specko nevelésről úgy ámblok amiről tudtok azt is megköszönnémNagyon boldog
Jah és utána olvastam de a könyvek már nagyobb példányokról írnak.

Üdv:Laikus Gergely

Szia!
Szerintem szánj rá pár órát és így a könyvek után olvasgasd a fórumot. Akár ezt a topicot, akár az alapokkal foglalkozó bármelyik másikat. Rengeteg hasznos dolgot fogsz találni, és ha még mindig lesz kérdésed, tuti lesz aki válaszol.
Ja! És csak, mert ez a szokás légyszi mutatkozz be.
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
Jó pókászást!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 17:11    Hozzászólás témája: Re: pók:) idéz

gaara írta:
Hali most kaptam egy kb 1 cm Brahypelma vaganst és még kezdő vagyok. Szeretném megkérdezni hogy kb mennyi idő alatt nő meg 2cm, tudom abszolút hülye kérdés csak tisztába akarok lenni vele Mosoly picit:D
Neme ismeretlen.
És ha írtok vmit még a bébi specko nevelésről úgy ámblok amiről tudtok azt is megköszönnémNagyon boldog

Ebben a kis korban minden vedléssel hatalmasat nő, szerintem 2 hónapon belül ami 2 vedlést jelent jó körülmények között eléri ezt a méretet. a neme még sokáig ismeretlen is fog maradni mivel azt csak nagyobb korában lehet kideríteni a vedléséből. Nincs speckó nevelés, itató nem kell néha spirccelj a helyére vizet, az neki elég, a tápláléka ne legyen nála nagyobb, vagy nyomd össze neki hogy ne ugrándozzon, ha kérdésed van írj nyugodtan !
Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 20. Pént., 15:10    Hozzászólás témája: pók:) idéz

Neme ismeretlen.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 08. Hétf., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

Én a 3 cm lábfesznél kisebb pókjaimnak nem teszek be itatót. Néha spriccolok vizet doboz oldalára, annyi elég szerintem.
Profil üzenet website állomány
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy gondolom nem kell még nekik kupak, elég ha csak becsöpögtetsz egy picit, a földre és a hálójába:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Babek13
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Engem az érdekelne hogy a kicsi pókokhoz, (1 vedléses, és 4 Vedléses kis pókok) milyen itatót szoktatok berakni???
Ásványvizes üveg kupakja?
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Rendben köszi a válaszokat
Benthagyom estig hátha ráfanyalodik Mosoly
Vissza az elejére
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Nem mindig eszik meg egyszerre de reggelre eltűnik. Este szoktam etetni, mert éjjel esznek. De ha nagyon éhes akkor egyszerre nekiugrik. Másnap kiveszem a maradékot.
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nyugodtan hagyd még bent nála, sokszor csak később eszik meg ha már lenyugodtak a doboz nyitogatás okozta ijedségtől. Szerintem majd este vedd ki.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Meddig hagyjak bent kaják a kispóknál (1v. pulchripes)
a luszkukacnak a levágott első részét raktam be hozzá.
de rá se hederít.
Kb 3 mm-re van a pók a mozgolódó fejtól de meg se moccan. Várjak még vele hagyjam bent majdcsak kedvet kap hozzá vagy ha lesőre nem támadja le akkor már nem is fogja?
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Nem kell itató még nekik egyenlőre. Csináld azt, hogy a dobozod egyik sarkába és a doboz oldalára csepegtetsz egy kevés vizet. Az bőven elég nekik, de ne vidd túlzásba mert ez a két faj nem szereti a párát.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Annyi kérdésem lenne hogy mit tegyek be a kispókomnak itató gyanánt, ahonnan vízhez tud jutni ha szüksége van rá
(1v. chromi, 1v. pulchripes)
Vissza az elejére
brachipelma888
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 12:38    Hozzászólás témája: idéz

Egy 1vedléses pöci ornatának milyen kaját adjak?Szétdarabolt lisztkukacot? Tegyek be neki itatót? Vagy inkább vizes vattát?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Decky
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Egy kispókank (1-2-3 v-esnek) lehet-e adni darabkákat? Zavart
Szóval ha otthon csak tücsök van akkor mondjuk egy "tücsökcomb" vagy egy tücsökfej vagy valami
Azt is elfogadja vagy nem nagyon szereti és inkább egyben lévő pici tücsköt próbáljak szerezni?

nekem 6 pokom van!mindegyiket 1-2-3 vedleses koratol nevelem/tem es nalunk a lisztkukac a nyero...feldarabolod 3-4 mm darabokra es ugy berakod a poknak!nem volt pokom ami ne kajalta volna!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Kössz szépen
Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Adhatsz neki, elvileg megfogja enni.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Egy kispókank (1-2-3 v-esnek) lehet-e adni darabkákat? Zavart
Szóval ha otthon csak tücsök van akkor mondjuk egy "tücsökcomb" vagy egy tücsökfej vagy valami
Azt is elfogadja vagy nem nagyon szereti és inkább egyben lévő pici tücsköt próbáljak szerezni?
Vissza az elejére
golyzer
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Az 1 centis egy P.metallica, a kissebbik (gyufa fej nagyságú) egy N.chromatus.
A dobozok teteje lyukacsos.
Okés, köszi szépen a seggítséget! Nagyon boldog
A fejleményekről tájékoztatom a tisztelt publikumot! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
BENYOOO
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 18:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Milyen két pici pókról lenne szó?
Nem kell nekik betenni nedves zsepit, vattát vagy szivacsot, a tőzeg tökéletesen megfelel. Én ha pici pókokat lisztkukaccal etetek, akkor kicsit kisebbre vágom mint maga a pók. A dobozokat lyukaszd ki tűvel a szellőzés miatt. A talaj felét tartsd nedvesen. És figyeld a pók viselkedését abból sok mindent meglehet tudni...
Üdv.:Bence

golyzer írta:
Sziasztok!
Nagyjából átrágtam ezt a topicot, de kissé bátortalan vagyok.
Vettem 2 db bébipókot, az egyik kicsivel nagyobb, mint 1 gyufának a feje, a másik kb. 1 cm nagyságú (lábakkal együtt). Most mind a 2 pók külön kerek, átlátszó dobozkában van, alattuk tőzeg. Mivel itthon csak lisztkukacom van (azzal etetem a másik 2 nagyot), ezért azt tudnám nekik adni, csak nem tudom mekkorára kell darabolni. Illetve nedves zsepit, vattát, szivacsot tegyek be hozzájuk? Mennyi ideig, mikor nedvesítsem be újra, stb. ?
Ennyire picike pókjaim még soha nem voltak, ezért rám fér a tanulás, no meg nem 2 fillér volt a 2 db pók...
Aki tudna segíteni, esetleg a tapasztalatát megosztaná velem / velünk, annak nagyon örülné(n)k.
A segítséget előre is nagyon köszönöm!

U.i.: Mind a 2 póknak állítólag 70-80% páratartalom kell.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
BENYOOO
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Milyen két pici pókról lenne szó?
Nem kell nekik betenni nedves zsepit, vattát vagy szivacsot, a tőzeg tökéletesen megfelel. Én ha pici pókokat lisztkukaccal etetek, akkor kicsit kisebbre vágom mint maga a pók. A dobozokat lyukaszd ki tűvel a szellőzés miatt. A talaj felét tartsd nedvesen. És figyeld a pók viselkedését abból sok mindent meglehet tudni...
Üdv.:Bence

golyzer írta:
Sziasztok!
Vettem 2 db bébipókot, az egyik kicsivel nagyobb, mint 1 gyufának a feje, a másik kb. 1 cm nagyságú (lábakkal együtt). Most mind a 2 pók külön kerek, átlátszó dobozkában van, alattuk tőzeg. Mivel itthon csak lisztkukacom van (azzal etetem a másik 2 nagyot), ezért azt tudnám nekik adni, csak nem tudom mekkorára kell darabolni. Illetve nedves zsepit, vattát, szivacsot tegyek be hozzájuk? Mennyi ideig, mikor nedvesítsem be újra, stb. ?
Ennyire picike pókjaim még soha nem voltak, ezért rám fér a tanulás, no meg nem 2 fillér volt a 2 db pók...
Aki tudna segíteni, esetleg a tapasztalatát megosztaná velem / velünk, annak nagyon örülné(n)k.

Vissza az elejére
Profil üzenet website
golyzer
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
playback
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 06:30    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
playback írta:
Szegsztok!
2 hete egy lasiodora parahybana büszke tulajdonosa lettem.Az állat 1-2 vedléses lehet! Tatabányán élek és itt végigjártam az összes állateledelest,illetve kisállatkereskedőt! Sehol nem tudtak nekem segíteni a póktakarmányban! Egy helyen kaptam lisztkukacot ,amit darabolva adok neki!
Olyan emberke segítségét kérem aki tudna nekem postázni:pinkit vagy napos tücsköt vagy olyan kaját amit elfogadna a pókom!
Köszöntemmmmm Mosoly

Szia!
Közel lakom Tatabányához, onnan is szerzem a pókkaját. Az Ofotérttel szemben Zozonál mindig! van kiscsóti, de ha bemész a Kaméleonba(Dózsakert), akkor ott is nagy valószínűséggel tudsz majd venni a pókodnak bébi tücsit,sáskát. De ha kell, én is tudok neked segíteni. Lassan beindul a dubia tenyészetem , és ráálltam a "lisztkukacgyártásra" is Mosoly

Üdv:Annamari

Szijja
Megnézem azt a boltokat mindenképp és nagyon köszi!
Üdv playback
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

annamari:ha kell segitség a kukacfarmhoz szólj vagy nézzd meg a lisztkukacos topicot ott leirtunk mindent.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gbanshee
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
Az egy dolog, hogy tiszta de dögön vagy trágyán tenyésztik és az benne van a beleiben.

Nem dögön tenyésztik őket, vigyáznak erre, mert a horgász se rohangálhat tetanuszoltásért, ha esetleg megszúrja a kezét a csontis horog.

Hanem így
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

playback írta:
Szegsztok!
2 hete egy lasiodora parahybana büszke tulajdonosa lettem.Az állat 1-2 vedléses lehet! Tatabányán élek és itt végigjártam az összes állateledelest,illetve kisállatkereskedőt! Sehol nem tudtak nekem segíteni a póktakarmányban! Egy helyen kaptam lisztkukacot ,amit darabolva adok neki!
Olyan emberke segítségét kérem aki tudna nekem postázni:pinkit vagy napos tücsköt vagy olyan kaját amit elfogadna a pókom!
Köszöntemmmmm Mosoly

Szia!
Közel lakom Tatabányához, onnan is szerzem a pókkaját. Az Ofotérttel szemben Zozonál mindig! van kiscsóti, de ha bemész a Kaméleonba(Dózsakert), akkor ott is nagy valószínűséggel tudsz majd venni a pókodnak bébi tücsit,sáskát. De ha kell, én is tudok neked segíteni. Lassan beindul a dubia tenyészetem , és ráálltam a "lisztkukacgyártásra" is Mosoly

Üdv:Annamari
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

nem.amugy mi érdekelne?
irj ide: z.nagy@hotmail.com.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
playback
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
hali
sikerült már szerezned?ha kell irj.van pici lisztkukac és gombabogárlárva

Szia
Ment PM! Megkaptad?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

hali
sikerült már szerezned?ha kell irj.van pici lisztkukac és gombabogárlárva
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
playback
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 15. Szomb., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
playback írta:
Szegsztok!
Köszöntemmmmm Mosoly

Helló
Inkább napos tücsi vagy napos csótány,de jó a lisztkukac is.
A terraplázán vannak egy páran akik hírdetnek eleségállatot és postáznak is.
Tapasztalatból mondom.
Ja és gratula az új állathoz legyen benne sok örömöd(lesz is)

Hát ez tényleg gyors volt Mosoly Hálám a sírig..... Kacsint?
Kössszzii
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 15. Szomb., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

playback írta:
Szegsztok!
Köszöntemmmmm Mosoly

Helló
Inkább napos tücsi vagy napos csótány,de jó a lisztkukac is.
A terraplázán vannak egy páran akik hírdetnek eleségállatot és postáznak is.
Tapasztalatból mondom.
Ja és gratula az új állathoz legyen benne sok örömöd(lesz is)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 15. Szomb., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a lisztkukac tökéletes, a pinkit horgászboltban keresd. Takarmányállatért pedig:TerraPlaza
én 2db 3 vedlésest nevelek 1v-s kora óta és csak most ismerkedünk a tücskökkel. Eddig lisztkukacot ettek ők is.
playback
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 15. Szomb., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Szegsztok!
Köszöntemmmmm Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TicToc
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Dec. 19. Vas., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

Csao!
Nyáron sikerült fognom egy nőstény eretnek pókot,aztán később sikerült fognom hozzá egy hímet is.
A nőstény most rakott kokont és az lenne a kérdésem,hogy a kikelt kis pókokat mivel etessem/miben tarthatnám amiből nem tudnak ki mászni,mert ugyebár kb fél miliméteresek lesznek.
És van még egy kokonom amiből most keltek ki a kicsik (kétpettyes faggyúpók),és azokat mivel etethetném? (Ők is kb fél mm-esek.)
A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
etz125
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 27. Szer., 18:04    Hozzászólás témája: idéz

erre viszont én se gondoltam de ki is vettem már a katicát merthát nem támadta meg a pók hnap megyek veszek neki kistücsköket.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

úristen,ennyi hülyeséget ritkán olvasni, kész aranyköpések topic ez már Forg? szemek Forg? szemek Forg? szemek

info:
http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9tpettyes_katicabog%C3%A1r
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Húú mondasz valamit, lehetséges
etz125:Nézz utána, nehogy kinyírd a kis murinust
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kovgab
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

a katica nem mérgező?? piros-fekete elriasztó szín.... Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
etz125
Újonc

Elküldve: 2010 Okt. 26. Kedd., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

jol van oké átolvasom még1szer
am csak azért gondoltam a katicára mert televan vele a házunk fala Vicces de ugy is mek hnap venni tücsköket
lhet h akk tényleg csak 1-2 vedléses nem tom nekem így adta unokatesóm
köszi a segítséget Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu