Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 21 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók....

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2017 Dec. 05. Kedd., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Rég jártam már itt, és azóta változott pár dolog, többek között nem találok rá a korábbi kaja felelősömre Mosoly

Remélem ti tudtok segíteni egy elérhetőséggel!
Korábbi honlapja ez volt: http://elesegallatok.host22.com/ És Gryllus gryllus volt a neve ha jól emlékszem. Valamint Pető János nevére szólt a számlaszám. Tudtok segíteni? Köszönöm!
Profil üzenet állomány
soifon
Újonc

Elküldve: 2015 Dec. 03. Csüt., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Rendben köszi:)
davidoka írta:
soifon írta:
hogy ha csontival nevelem fel a 2-3 vedélses kis smithi-jejimet lesz valami bajuk? be ált nálunk a tél azaz erdélyben és itt nem lehet találni egy üzletben sem tücsköt sem semmi féle nekik valo finomságot

Nem lesz bajuk, etetheted azzal őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Dec. 03. Csüt., 02:19    Hozzászólás témája: idéz

soifon írta:
hogy ha csontival nevelem fel a 2-3 vedélses kis smithi-jejimet lesz valami bajuk? be ált nálunk a tél azaz erdélyben és itt nem lehet találni egy üzletben sem tücsköt sem semmi féle nekik valo finomságot

Nem lesz bajuk, etetheted azzal őket.
soifon
Újonc

Elküldve: 2015 Dec. 02. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

Ahogyan minden pók, úgy a talajlakók is adhézióval tapadnak vízfilmre. Az magyarul annyit tesz, hogy bármilyen felületen megtapadnak (dőlésszögtől függetlenül), amennyiben minimális vízmolekula is van rajta. Pl. a smithi azért talajlakó, mert az életét javarészt a talajon éli le, nem egy bokron, vagy fán lakóhálót szőve. Az csak az életmódjuk miatti elnevezés, nem a képességeik alapján behatárolt kategória. Egy érdekesség: a teflonon nem képesek mászni (egyik pók sem), mivel a teflon taszít mindenféle nedvességet, ezért is jó a konyhába Nagyon boldog
fiddler
Újonc

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

Szuper. Akkor már nem lesz problémám az etetéssel. Köszönöm. Egy kérdésem maradt egyelőre és mivel "hülye kérdés nincs, csak fel nem tett kérdés" megkérdezem. Tud a simithi falon mászni? Fel tud mászni a 90° fokos terrárium oldalán, vagy a talajlakó pókok azért talaj lakóak, mert nem képesek sima felületen felmászni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 08:31    Hozzászólás témája: idéz

Tápanyag szempontjából a csótány előnyösebb, mivel magasabb a fehérjetartalma. Ráadásul a csótány kisebb eséllyel tesz kárt a pókban (én Blaptica dubiaval etetek, inkább éhen vesznek, mintsem kárt tegyenek a pókban). A vadászat a pókoknak nem örömforrás, hanem létfenntartás. Örömmel elfogyasztják a "dögöket" is, legalább nem kell megküzdeniük a kajával.
fiddler
Újonc

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Wini!

Köszönöm a hasznos infókat. Igyekeztem a legkisebb tücsköket kivenni a tenyészetemből, de mivel jól tartom őket, külön állítom össze a kajájukat, baromi gyorsan nőnek. A ciliknél meg ugye az a lényeg, hogy minél hamarabb kifejlődjenek, hogy gazdag tápanyagul szolgáljon a hüllőknek. Ha megölöm a tücsköket, nem veszem el a vadászat élményét a kis smithimtől? Inkább veszek akkor neki más fajta táplálékot, ami nem jelent rá veszélyt, ha az is megfelel. Csak hát tápanyag szempontjából a tücsök nagyon előnyös.

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Csaba!

Üdvözlünk körünkben! A hőmérséklet teljesen jó, a helye is megfelelő. Én is smithivel kezdtem, ki lehet velük jönni Mosoly Első dolog: egyszerre 2 tücsköt felesleges a pókhoz bedobni, csak a galiba van vele. A fekete tücskök főleg veszélyesek lehetnek a pókra nézve, szemét kis dögök. Elég nagy a tücsök a pók méretéhez képest, javaslom, hogy öld meg a tücsköt, és úgy add oda a póknak. Attól nem kell tartanod, hogy kiszökik a smithi, inkább elbújik doboznyitásra. Én a kis pókoknak lefejezve szoktam a kaját felkínálni, abból nem lehet baj, ráadásul így a testméretéhez képest nagyobb táplálékot is képes elfogyasztani. Remélem, segítettem Mosoly
fiddler
Újonc

Elküldve: 2014 Máj. 09. Pént., 07:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok kedves fórumozók!

Gyermekkorom óta irtózom a pókoktól, így hát vettem egy baby Smithi-t, hogy legyőzzem a félelmemet. Ő még nagyon pici. A lábak fesztávolsága kb. 10-15 mm. Ultra csúnya. Mosoly Semmilyen tapasztalatom nincsen a tartásukkal kapcsolatban, de azért már a topic egy részét elolvastam. Most már tudom, hogy a kis műanyag doboz egy részére kell vizet permeteznem, ez meg történt. A tetejére bőven szúrtam szellőző lyukakat. a Szobában kellemes 24-28 C° fok van. Tettem be neki egy pici szobafutóka levelet, amin sokat szeret pihenni, vagy alá bebújni. Aljzatnak kókuszrostot használok. Mivel gekkókat tartok, mindig van itthon tücsök. Kiválasztottam a két legkisebbet és kettő fekete minit adtam neki tegnap este, amik nagyjából akkorák, mint a pók teste, de hozzájuk sem nyúlt. Gondolom, hogy még nem éhes. Viselkedését tekintve igen élénk. Szeret sétálgatni a kis dobozában. Mosoly Az ok, ami miatt ide írok az az, hogy aggódom kicsit a tücsök nagysága miatt. Olvastam itt a fórumban, hogy támadnak meg ilyenek és te jó ég. A gekkóknál ugye ilyen sosem volt. Azok kibelezik a böszme nagy tücsköket is semmi perc alatt. Nagyon boldog Csináltam pár képet, amin tökéletesen látszik a tücsök és a pók mérete. A kérdésem, hogy nem túl nagy-e a pókomnak? Ha igen és ki kell vennem, akkor hogy csináljam? Félek, hogy kiszökik a smithi és akkor én elköltözök innen az biztos. Nagyon boldog

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

Üdv

http://kepfeltoltes.hu/140509/DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140509/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140509/DSC_0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv! Először is kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Ha megtörtént, utána szívesen válaszolok, minden kérdésedre. Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 01. Pént., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen normális. Majd ha éhesek lesznek, esznek Mosoly
petix
Látogató

Elküldve: 2013 Nov. 01. Pént., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Az normális ha nem esznek már 4 napja ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Okt. 19. Szomb., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Én döggel csak akkor etetek, ha én ölöm meg az eleségállatot. Ha magától hullik le, akkor kukázni szoktam, mert nem tudni, mi volt az oka. Egyébként a dögöt is megeszik. De ha egy mód van rá, szerintem inkább kerüld a döglött eleséggel való etetést, mert lehet, hogy betegség, férgesedés, stb. miatt hullott el.
petix
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 19. Szomb., 15:06    Hozzászólás témája: idéz

köszi de mondjuk tücsök és frissen elhullott példány az is meg eszik?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 16. Szer., 18:32    Hozzászólás témája: idéz

Egyetértek Wini-vel, inkább tücsök vagy csóti. Én mondjuk gyakran szoktam lisztkukaccal etetni, annyi, hogy akkor kicsit gyakrabban etess. Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Okt. 16. Szer., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Mindent lehet, kérdés, hogy a póknak mennyire jó... A csonti tápértéke nem túl kimagasló. Inkább kis csótány/tücsök legyen a menü. Ha más nincs, még a lisztkukac is jobb a csontinál.

*szerkesztve:
Nem muszáj minden topicban ugyanazokat a kérdéseket feltenni. Elég, ha egy helyen megkérdezed!
petix
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 16. Szer., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

1-3v. kis pókokat lehet csontival etetni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95!
A hozzászólásod kapcsán eszembe jutott valami, amit még fontosnak érzek megemlíteni az előző hozzászólásom kiegészítéseként. Kicsi tücskökkel nekem se volt soha semmi problémám, de egy bizonyos méret felett "felbátorodnak". Legalábbis nálam a támadó kedvűek mind majdnem két centinél alig kisebbek voltak. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Szerencsére a gondom megoldódott...megérkeztek a csótányok.
A Sanyi-babák pedig lelkesen csócsálják őket.

Viszont kicsi póknak soha többé tücsköt...
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

Ami a tücsökkel való etetést illeti nekem sincs eddig rossz tapasztalatom!
A Parahybanát etetem egyenlőre tücsökkel, méghozzá napossal, ami mára már légyméretűre dagadt.
A következő vedlésnél átállok a dubiára, ami eddig bevált a másik két állatnál.
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Meg tudlak érteni, tücsökkel én is csak ritkán szoktam etetni... Nyilván, ha nem bírod a fejroppantós módszert, akkor nem alkalmazod Mosoly Amúgy is látványosabb, amikor a teljesen egészséges, ép táplálékállatot vadásszák le a kis piszkok Kacsint?

A gyerkőcöknek mondd azt, hogy hegedű koncertre mentek a tücsik Mosoly Ha este kimennek, hallhatják őket hegedülni Kacsint?
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

A tücsökkel való etetést én itt fejeztem be.
Én sajna nem tudok roppantani... még az elején kettévágtam a smithi-Sanyinak egy lisztkukacot és róka lett a vége.
Szóval marad a bevált dubia...holnap. Ezeket meg majd eltüntetem.
Csak mit mondok a gyereknek, hova tűntek a tücskök...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Elég nehéz a kis dögöket kinyírni, ezt én is tapasztaltam már párszor, bár a fagyasztást még sosem próbáltam (a fejroppantás híve vagyok Vicces ). Elég sok idő kell nekik a fagyasztóban, mert hajlamosak feltámadni Nagyon boldog Ha csak kis időre vannak bent, lelassulnak, de ha kiengednek, újra pattognak/futnak/ugranak.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Jó, hogy leírtad!
A múltkor sikerült kisebbeket vennem, azokat látványosan levadászták a Sanyik.
De ezek most elég nagyok voltak, hatalmas rágókkal. Az én pókjaim meg még kicsikék.
És most figyeljetek: Kopogósra fagyasztottam őket, biztos, ami tuti alapon, itt voltak az asztalon, olvadoztak, hogy etethessek. Megfogtam a befőttesüveget, hogy hidegek-e még, és látom, hogy mozognak!!!!!
Lőjetek le, ha még egyszer tücsköt veszek.
Etetés elmarad, inkább várnak még egy napot és kapnak csótit.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a smithim sohasem ódzkodott a tücsökvacsitól Nagyon boldog Mondjuk elég jó étvágya van, mert még a májat is bekajálta, amit én utálok ?rd?g A sáskákkal nekem csak pozitív tapasztalatom volt, most is javarészt azzal etetek. Eddig egyik pókom sem "fujjogott", ha sáskát kapott. A tücskök pedig valóban hajlamosak a kannibalizmusra is, tehát nem csoda, ha még a póknak is nekiesnek, bár nekem eddig ilyen tapasztalatom nem volt.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

Tücsökkel nekem is van rossz tapasztalatom. A világos barnákat (házi tücsök bár az is lehet, hogy banántücsök, pontos fajt sose kérdeztem) az én pókom simán el szokta kapni, bár van, hogy húzza a száját. Ezalatt azt értem, hogy nem mindig eszi meg "szívesen", sokszor aznap délután rá se néz, hanem csak este kapja el. Ezzel ellentétben a sáskára egyből rámozdul, mégha azzal is hosszú ideig "farkasszemezik".
Na, szóval legutoljára az volt a helyzet, hogy nem figyeltem oda, milyen tücsköt hoztam haza és barna helyett fekete tücsköt sikerült beszereznem. d'oh!
Azt gondoltam, hogy a végeredményen nem változtat. Hát tévedtem. Amikor beraktam a tücsköt, először minden a szokott módon történt. A tücsök ivott a pók itatójából és kicsit körbenézett, míg az utóbbi közelebb "lopódzott". Kicsit magukra hagytam őket. Aztán visszamentem. Erre a tücsök megijedt és a pókhoz futott. Ott nem láttam, mi történt, lehet csak hozzáért a nyolclábúhoz, de az is lehet, hogy az utóbbi megpróbálta elkapni. Mindenesetre a tücsök visszafutott, de meggondolta magát és a pókra rontott. De úgy egész konkrétan... Berohant a pók hálójába az alsó bejáraton, mire az kirohant a felsőn. Sokkolt
Mit ne mondjak, elég stresszes voltam ez után, főleg, hogy a pók nem nagyon akart támadni és volt, amikor egymástól alig két centire voltak. Aztán a tücsök kijött és el tudtam kapni. Megroppantottam a fejét (bár a hideg rázott közben a dologtól Zavart ), de így meg nem kellett a póknak. Azóta ráálttam a sáskára, mert azokat imádja. A mostani vedlése óta kettőt kapott, mindegyiket szinte azonnal bekajálta. Nagyon boldog
Bár hozzátenném, volt már "szerencsém" támadó kedvű házi tücsökkel is. Csak az nem a póknak, hanem a fém csipesznek támadt. Konkrétan beleharapott, amikor kiszedtem... Meg volt egy olyan, akinek a terrárium ragasztásával támadtak nézeteltérései, mert azt kezdte el rágcsálni.

Kicsit sokat írtam... Összességében azt akartam ezzel mondani, hogy én se szeretem annyira a tücsköket, mint eleségállatokat, de jobb híján velük etettem elég sokáig. De nem szimpatikus ez a félig ragadozó hajlamuk (gondolom emiatt is tépik le egymás lábait). Zavart
(Arról nem is beszélve, hogy konkrétan büdösek... De nem is kicsit. )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

Személy szerint a tücsköket én is rühellem... Főleg a banántücsköt Nagyon boldog De hát a kis dög pókok az elsők, nekik meg ugye enni kell valamit Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Kopogósra fagyasztottam mindet. Zavart
Nekem azt hiszem ez olt az utolsó, hogy tücsköt vettem... Zavart Gusztustalan dögök.
Nem hittem, hogy valaha ezt fogom mondani, de a csótányok ezekhez képest édes kis babócák.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

Én nem vészmegoldásként szoktam alkalmazni. Igyekszem változatosan etetni a kis dögöket, és van, hogy valamiből nincs kicsi, ezért kapják a nagyot Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Csak vészmegoldás, mert nem tudtam mikor érkezik a csóti-szállítmány...
Most már tudom..holnap, de ha már megvettem ezeket a ciripelő szörnyeket, legalább egyet-egyet feletetek...A többi meg mehet a kukába. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Az adult tücsök tényleg kicsit nagy falat lenne élve... Ha elpatkoltak, nyugodtan adhatod nekik Mosoly A bébi albóimat én is "döggel etetem" többnyire Kacsint?
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Talán nem írtam rossz helyre... Mivel elfogytak a csótik, vettünk ma a Sanyiknak tücsköt.
Kissé nagyokat kaptunk, úgy is mondhatnám, hogy óriásiak szerintem a Sanyiknak, még ciripelnek is... Az egyik meg is harapott a zacsin keresztül, amikor kipakoltam őket, semmiképpen nem merem nekik odaadni. Zavart
Mivel lefejezni, összenyomkodni nekem nincs gyomrom, most betettem őket a fagyasztóba, remélem hamarosan megdeglenek, úgy megkínálhatom velük a Sanyikat, igaz?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 04. Vas., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Nem írtad le, hány vedléses a kicsi albo, de ettől függetlenül is azt tudom javasolni, hogy a méretének megfelelő táplálékot adj neki, amivel könnyedén el tud bánni. Vagy a nagyobb eleségállat fejét megroppantod, így nem tud kárt tenni a pókban, és legalább kiadós ebédje lesz Kacsint?
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nemrég vedlett a pici B.albopilosumom mivel ettesem és mikor tegyem át egy
nagyob helyre?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 10:46    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Ajánlom a fecskendőt tűvel. Azzal egész csekély mennyiséget is betudsz juttatni, pontosan oda ahová szükséges csak vigyázz a pókra fel ne nyársald Mosoly

Mellesleg ez azért is jó, mert nem kell hozzá levenni a doboz tetejét és kevésbe stresszeled a pókot. Nagyon boldog
Vissza az elejére
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Ajánlom a fecskendőt tűvel. Azzal egész csekély mennyiséget is betudsz juttatni, pontosan oda ahová szükséges csak vigyázz a pókra fel ne nyársald Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Nem cseszted el annyira, de a doboz tetejére rakj pár plusz lyukat. Nagyon boldog
Vissza az elejére
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Úgy elcseztem az itatást,hogy véletlenül
az egész talajt be vizeztem.
Nagyon elcseztem ugye?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Ettől igazán nem kell félned Mosoly Csináld úgy, hogy a dobozkájuknak csak az egyik felét locsolod be vízzel, azt sem túl sokkal. Akkor a pók el tudja dönteni, melyik a számára a kedvezőbb terület: a száraz, vagy a nedves.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Félek,hogy ha adok a bébi pókomnak vizet
túl párás lessz a környezete!
De nem sajnálom a pokjaimtól a vizet!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 07:03    Hozzászólás témája: idéz

Nedvesíted a talaj egy részért és onnan tud inni. De ha a doboz oldalán folyatod le a vizet, akkor van rá esély, hogy fent ragad egy vízcsepp és abból is tud.
Vissza az elejére
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 06:59    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
A 3 vedléses B.albopilosumomat hogyan kell itatni?
Bocsi ha hülyeséget kérdeztem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 15:55    Hozzászólás témája: idéz

Valóban elég off volt már, lehet a megfelelő topicba kellett volna folytatnunk, de sebaj.
Így már világos, hogy miért így csinálod és valóban egyszerűbb lehet így a feletetés. Nálam annyival másabb a dolog, hogy (dubiákkal ettek már csak) egymásra pakolom a tojástartókat és a legfölsőre rakok úgy egy másikat, hogy teljesen illeszkedjen rá. A kicsi csótik meg oda másznak be, így nem olyan nehézkes nekem sem a válogatás. Nagyon boldog Szerintem nem kell nagy csótánytenyésztőnek lenned, ha nem ők a hobbid, teljesen elég annyi, hogy életképesek nálad és szaporodnak. Ezzel én is így vagyok. Nagyon boldog
Vissza az elejére
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 15:46    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Te kiválogatod a párnapos csótikat? Miért? Nagyon boldog

Tudom, hogy off topic, de vállalom a következményeket Zavart

Nem válogatom ki, hagyom a frissen születteket a "vegyes" csomagban. Viszont onnét elég sz@r kiszedegetni a napos csótit ha éppen etetni akarom a kicsi pókokat, hagyom inkább őket hadd nőjenek. Ezért az etetni való bébi csótit külön veszem egy kisebb dobozzal (kb. 1-2 dl) Mivel ez homogén állomány (a méretét illetően) gyorsan megy az etetés, nem kell kergetőzni velük, csak benyúlok a csipesszel és tutira van egy kapás. Ha már túlnőtték a bébi pókokat (már az a néhány szerencsés) akkor mint lent írtam megy a vegyes dobozba. Abból a nagy adult példányok egy részét is felzabáltatom és így viszonylag folyamatos a körforgás. A kicsiből közepes lesz, aztán a megetetett nagyok helyére az addig közepesek nőnek.... érti ugye? Forg? szemek Nevet?

A mozsár nálam perfekt műxik, bár kutya kaját nem próbáltam még vele zúzni. Macska kajához könnyebben jutok, mert egyszerűen "kölcsönveszem" a család kedvencétől Nevet?

PS. Ezúton ígérem nem offolok itt tovább. Priviben válaszolok ha ilyen jellegű kérdés van. Bár én nem vagyok nagy csótány tenyésztő (ez mondjuk látszik a hozzászólásaim szakmaitlanságából Nagyon boldog ) azért elboldogulok velük.
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 15:00    Hozzászólás témája: idéz

Szuper információk. köszi értük.
Egyenlőre a muslinca is bevállt, szépen levadássza őket, legalábbis gondolom a potroha méretéből Mosoly
Legalább jobb mint a semmi, de hosszú távon nem etetném őket velük, mert elég körülményes a ceremónia.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Semmi probléma. Nagyon boldog
Rézmozsárral én is próbáltam, de annyira nem jött be a dolog. Nagyon boldog 1. a kutyakaját nehezebb, mint a kis szemű macskakaját. 2. pattogott kifelé. Nagyon boldog Kicsit nagyobb sikerem volt úgy, hogy kombinált fogóval roppantottam szét, csak az meg eléggé lassú folyamat. Nagyon boldog
Mondjuk én is úgy csináltam, hogy volt olyan rész ami teljesen porszerű és volt olyan ami nagyobb darabkák.
Te kiválogatod a párnapos csótikat? Miért? Nagyon boldog
Amúgy mostanság elkezdtem őket etetni lemezes haltáppal, azt még összese kell törni és imádják. Nagyon boldog Lehet, hogy csak beképzelem magamnak, de amióta haltápot is kapnak, sokkal többet esznek és jobban szaporodnak. Nagyon boldog
Vissza az elejére
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Én sem a dubiát hanem a csokit ajánlottam. Nagyon boldog
egypokos, te milyen technikával zúzod porrá a tápot? Nagyon boldog

Mea culpa! Zavart - Annyira nem olvastam vissza, sorry! Csak láttam, hogy lentebb "ballinboy" postjánál, hogy Dubiát említ. visszább nem görgettem, bocsi még1x! Zavarban lev?

Milyen technikával? - Analóg módszerrel Nevet? A nejem pár éve örökölt egy frankó kis rézmozsarat a nagyanyjától ami még az ő anyjáé volt... Na, azt kölcsönvettem, gondoltam minek porosodjon a vitrinbe? Kacsint? (persze először nem aratott nagy lelkesedést a nejem részéről)

Próbálom úgy törni, hogy maradjanak nagyobb szemek is benne, ha valamelyik csóti az szeretné. A pár napos csótikat együtt tartom kb. 3-4 hetes korukig, utána mennek a vegyesbe, a nagyobbak közé. Azok szeretik a kicsit "nagyobb" darabot is a macska kajából. Lehet, hogy nem teljesen szakszerű, de nálam ez a módszer eléggé bevált. Fejlődnek is szépen Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jún. 27. Csüt., 10:12    Hozzászólás témája: idéz

Én sem a dubiát hanem a csokit ajánlottam. Nagyon boldog
egypokos, te milyen technikával zúzod porrá a tápot? Nagyon boldog
Vissza az elejére
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jún. 26. Szer., 23:23    Hozzászólás témája: idéz

A tücsök és a Dubia mellett talán van más megoldás is. Én csoki csótival nyomatom, eddig bevált. Rendszeresen kapnak friss gyümölcsöt vagy zöldséget. Gyakorlatilag nulla elhullással tartom folyamatosan. A kedvencük a friss saláta levél és a répa. Fehérjének meg jó minőségű porrá zúzott macska kaját kapnak. (egyelőre még nem nyávognak Nevet?)

Ennek ellenére néha adok a kis pókoknak tücsköt, de abból csak annyit veszek amit 1-2 héten belül felzabálnak. Többet nálam sem bírnak ki.

Egy ötlet: A csótik vagy a tűcskök alá tegyél egy kis búzakorpát vagy zabkorpát. Némi tojástartó darab sem árt, legyen ami szívja a párát és tudjanak bújkálni. - Ha eleve így, vagy hasonlóan tartod akkor vedd tárgytalannak Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 26. Szer., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Szerintem egy 2 vedléses parának egy 0 vedléses dubia is nagy. Nem fogja elkapni, maximum feldarabolva. Az én parám 4 vedlésesen is tartott egy kicsit a 0 vedlésesektől. Nagyon boldog

ezen gondolkodtam én is. szerintem maradok a tücsöknél még egy ideig. csak éljenek tovább Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu