Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 29 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Beteg a pókom?

Beteg a pókom?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Hali! a segítségeteket kérem a 3v s smithikém benn ül a sarokban él csak összegörnyedve és szinte már nem is mozog.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen problémával Én is találkoztam már. Nekem a genimen volt pár évvel ezelőtt. Sajnos nem jöttem rá, hogy mi is okozhatta a sérülést az utótestén. Reméltem hogy vedlésnél eltünik, de sajnos nem. Nem akarlak megíjeszteni benneteket, de nekem a genim vedlés után 2 héttel elhullott Szomor?
Remélem nálatok elmúlik ez a probléma.
Goyomuerte
Újonc

Elküldve: 2013 Márc. 29. Pént., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Van egy 6 vedléses Avicularia Versicolor pókunk. Vedlés után megjelent a potrohán egy fehér kinövés. Nem tűnik úgy, mintha zavarná őt, járkál a terráriumában, nem piszkálja. Nem tűnik penésznek sem, inkább olyan, mintha kirepedt volna a potroha és kitüremkedett volna a belseje. Képet mellékelek. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.

http://kepfeltoltes.hu/view/130329/IMG_1983_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130329/849512844k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Így már értem, csak nekem úgy jött le, hogy most volt probléma a csótányokkal. Ettől függetlenül én ezek után megint szüneteltetném a tenyészetből való etetést. Nálam mikor a csotik miatt elpusztult néhány pókom, akkor a pókok elhullása után jöttek ki komolyabban a tünetek a csótányokon. Akkor abba is hagytam velük az etetést és az a pókom, amelyik utoljára elkezdett rosszul lenni ma is él és egészséges adult hím. Annyit tudsz tenni, hogy nem boltból, hanem mondjuk TP-ről egy tenyésztőtől veszel eleséget, amivel tuti nincs gond. Legalábbis szerintem csak az lehet a hunyó, hisz más olyan tényező nem nagyon van, ami ezt az összes pókodat érinthetné. Ha csak nem fújkált be valaki véletlenül kemotoxal a szobádba, vagy hasonló.

A párom is odafigyel hogy a szobámban nem fújkálja magát semmivel. A csótik meg szaporodnak ezerrel a kúra után. Mostanra elhunyt a marshallim is Szomor? nála látom h a lábak tövénél 3 helyen kibuggynt a vére. Látványra olyan mintha 1-1 csepp faggyút cseppentettek volna oda. Késő este lefotózom hátha segít.
Egyenlőre az okra nem jöttünk rá de Köszi a tippeket/tanácsokat!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Így már értem, csak nekem úgy jött le, hogy most volt probléma a csótányokkal. Ettől függetlenül én ezek után megint szüneteltetném a tenyészetből való etetést. Nálam mikor a csotik miatt elpusztult néhány pókom, akkor a pókok elhullása után jöttek ki komolyabban a tünetek a csótányokon. Akkor abba is hagytam velük az etetést és az a pókom, amelyik utoljára elkezdett rosszul lenni ma is él és egészséges adult hím. Annyit tudsz tenni, hogy nem boltból, hanem mondjuk TP-ről egy tenyésztőtől veszel eleséget, amivel tuti nincs gond. Legalábbis szerintem csak az lehet a hunyó, hisz más olyan tényező nem nagyon van, ami ezt az összes pókodat érinthetné. Ha csak nem fújkált be valaki véletlenül kemotoxal a szobádba, vagy hasonló.
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Először is, 2 lehetőség van, mivel több pókod is elpusztult. Vagy a víz, vagy a kaja. Ha a vízzel nincs gond, akkor marad a kaja. Azt írtad volt betegség a csotiknál és kettészedted őket. Mi alapján válogattad ki ha csak elhullás volt? Élők és döglött csotik? Ahogy írtam, nem biztos, hogy nicns baja annak a csotinak, amelyiken nem látsz tünetet.

Nagyon odafigyeltem a csótány tenyészetre mert sok lett és ez gazdaságosnak tűnt így. Szval amikor kezdődött a dögvész a csótányoknál egyszerűen kettéöntöttem és talajcsere + a dögök kiszedése + tetraciklin + mosott alma. Fél évig nem kaptak a pókok belőle. A csótiknál az elhullás és a kellemetlen szag 1 hónap alatt elmúlt + 4 hónap türelmi idő az új etetés előtt. Csapvizet kapnak az állatkák és mielőtt spriccelek/öntök 1-2 órát áll a radiátoron h párologjon a klór belőle. Abban a fél éves időszakban amikor nem saját állományból etettem bolti kaját kaptak de sajna ez sem garancia manapság. Az idegesít h olyan pókjaim hullottak el amik nagyon nagyon aktívak jó étvágyúak voltak.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Először is, 2 lehetőség van, mivel több pókod is elpusztult. Vagy a víz, vagy a kaja. Ha a vízzel nincs gond, akkor marad a kaja. Azt írtad volt betegség a csotiknál és kettészedted őket. Mi alapján válogattad ki ha csak elhullás volt? Élők és döglött csotik? Ahogy írtam, nem biztos, hogy nicns baja annak a csotinak, amelyiken nem látsz tünetet.
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

[q
jó volna tudni mik a tünetek a csótányoknál és a póknál. nem kellett vna ma is abból etetni őket.
nem tudom h lehet e most már csinálni vele vmit, imádkozzál h ne ártson neki és mikor legközelebb eteted akkor semmiképp se a saját tenyészetedből hanem vegyél vmit egy megbizható állatkereskedésből. de vigyázz mert néha ott is vmi nyomorult sz*rt adnak nekem volt olyan h attól betegedett le egy pulchripesem. teljesen lebénult, én ugy mentettem meg h két napon keresztul melegítettem és párásítottam neki. persze ésszel kell melegíteni, de nekem két nap alatt felgyógyult pedig már teljesen maga alá húzta a lábát.
ja és az állatok mind most nemrég pusztultak el?[/quote]

Csak egészséges állományból etettem. Nem alaposan megmosott zöldségtől kapták el a nyavalyát a csótik. 2 hónapja 1 csótányom sem hult el magától szval a kaja az megbízható. Az elhullások 1 hónapon belül voltak. Amit még nem említettem az az h 20-26 fok között vannak a pókok. A csótányoknál nem volt tünet csak dögszag és elhullás. A mostani etetések "tiszták" voltak. A pókoknál semmi tünet...
Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:
Erikdrummer írta:
Mulder írta:
Sziasztok

A csapat segítségét kérném!!!!!!!!!!!!!
Elhullott egy P.ornata nősti 2 éve nevelem, egy H.incei gold 7 vedléses 1 éve nevelem G.pulchripes 3vedléses 3 hónapja van nálam, egy E.cynognathus 8v 1 éve nevelem és most haldoklik egy C.marshalli nőstény 5 éve van nálam. Külső jelek olyan mint duzzanat stb nincs. A többi pókom makk egészségesnek tűnik. Most kajáltattam . Minden második héten vagyok itthon szval az etetések és a párásítások hétfőn és vasárnap vannak + repeta akinek kell hétköznap. Eddig még ilyet v hasonlót nem tapasztaltam. A szobámban nem rohangálnak csótányok szanaszét. Van egy csótányszaporulatom amivel etetem az állatokat és azokat is kettészedtem mert volt betegség náluk és nem akartam a fertőzött állománnyal etetni.
Onnan választom ki a megfelelő eleségállatot h nincs szag náluk. Ezek a jelenségek 1 hónapja vannak. A kérdéses állatok talaja is teljesen máshonnan származnak. Ez lehet járvány? Egy ilyen globális katasztrófa ellen mit tudok tenni? Az elhullott állatkáknak eddig semmi baja nem volt szval nem tudom mit tegyek. Orvosság? STB???

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szia!
Lehet h az én szövegértésemmel van gond, de nem értem h most amiket felsoroltál azok elpusztultak e, vagy ha nem akkor most melyik pókod van bajba. A tünetek mik? Ha most evett akkor nem lehet nagy gond mert ha rosszul van nem eszik.

A pirosak elhullottak a cián még él. Az etetés a többi pókomnál érvényes ( amiket nem soroltam)

jó volna tudni mik a tünetek a csótányoknál és a póknál. nem kellett vna ma is abból etetni őket.
nem tudom h lehet e most már csinálni vele vmit, imádkozzál h ne ártson neki és mikor legközelebb eteted akkor semmiképp se a saját tenyészetedből hanem vegyél vmit egy megbizható állatkereskedésből. de vigyázz mert néha ott is vmi nyomorult sz*rt adnak nekem volt olyan h attól betegedett le egy pulchripesem. teljesen lebénult, én ugy mentettem meg h két napon keresztul melegítettem és párásítottam neki. persze ésszel kell melegíteni, de nekem két nap alatt felgyógyult pedig már teljesen maga alá húzta a lábát.
ja és az állatok mind most nemrég pusztultak el?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Milyen betegség volt a csotiknál és mik voltak a tüneteik? Nem biztos ám, hogy amelyik nem mutatja a tüneteket az nicns is megfertőzve. Én is vesztettem el így több pókot. Szerintem hagyd rá velük az etetést!!!
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Erikdrummer írta:
Mulder írta:
Sziasztok

Elhullott egy P.ornata nősti 2 éve nevelem, egy H.incei gold 7 vedléses 1 éve nevelem G.pulchripes 3vedléses 3 hónapja van nálam, egy E.cynognathus 8v 1 éve nevelem és most haldoklik egy C.marshalli nőstény 5 éve van nálam. Külső jelek olyan mint duzzanat stb nincs. A többi pókom makk egészségesnek tűnik. Most kajáltattam . Minden második héten vagyok itthon szval az etetések és a párásítások hétfőn és vasárnap vannak + repeta akinek kell hétköznap. Eddig még ilyet v hasonlót nem tapasztaltam. A szobámban nem rohangálnak csótányok szanaszét. Van egy csótányszaporulatom amivel etetem az állatokat és azokat is kettészedtem mert volt betegség náluk és nem akartam a fertőzött állománnyal etetni.
Onnan választom ki a megfelelő eleségállatot h nincs szag náluk. Ezek a jelenségek 1 hónapja vannak. A kérdéses állatok talaja is teljesen máshonnan származnak. Ez lehet járvány? Egy ilyen globális katasztrófa ellen mit tudok tenni? Az elhullott állatkáknak eddig semmi baja nem volt szval nem tudom mit tegyek. Orvosság? STB???

Szia!
Lehet h az én szövegértésemmel van gond, de nem értem h most amiket felsoroltál azok elpusztultak e, vagy ha nem akkor most melyik pókod van bajba. A tünetek mik? Ha most evett akkor nem lehet nagy gond mert ha rosszul van nem eszik.

A pirosak elhullottak a cián még él. Az etetés a többi pókomnál érvényes ( amiket nem soroltam)
Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:
Sziasztok

Szia!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 16. Szomb., 14:57    Hozzászólás témája: Re: Beteg? idéz

Bomlott írta:
Erikdrummer írta:
sszandra írta:
Erikdrummer írta:
Sziasztok!
Nemrégen vásároltam egy grammostola pulcripest. Ma hazaértemkor minden simának tűnt de mikor később visszamentem mereven maga alá húzta a lábait, ami mindig rosszat jelent. Páratartalom megfelelő, hőmérséklet 23 24 fok. Tegnap jól bekajált talán ezért vette fel ezt a furcsa pózt? Igyekeztem nagyon nagyon óvatosan piszkálni és arra nagyon nehezen reagált.
Amúgy is nagyon békés és lusta állat, de még ráadásul a fél oldalára is dőlt egy kicsit.
Vize is van kellő menyiségben úgyhogy az sem okozhat gondot.
Létezik hogy csak azért ilyen mert sokat evett?

Nem lehet hogy vedleni fog?

nem, már visszahoztam a halálbólMosoly

Honnan vásároltad ha szabad tudni?? Már akkor is ilyen volt?:S

Szerinted megvettem volna egy félig döglött pókot? Teljesen jó helyről vásároltam, amint irtam már jól is van
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 06. Szer., 21:19    Hozzászólás témája: Re: Beteg? idéz

Erikdrummer írta:
sszandra írta:
Erikdrummer írta:
Sziasztok!
Nemrégen vásároltam egy grammostola pulcripest. Ma hazaértemkor minden simának tűnt de mikor később visszamentem mereven maga alá húzta a lábait, ami mindig rosszat jelent. Páratartalom megfelelő, hőmérséklet 23 24 fok. Tegnap jól bekajált talán ezért vette fel ezt a furcsa pózt? Igyekeztem nagyon nagyon óvatosan piszkálni és arra nagyon nehezen reagált.
Amúgy is nagyon békés és lusta állat, de még ráadásul a fél oldalára is dőlt egy kicsit.

Honnan vásároltad ha szabad tudni?? Már akkor is ilyen volt?:S
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 06. Szer., 19:47    Hozzászólás témája: Re: Beteg? idéz

sszandra írta:
Erikdrummer írta:
Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 06. Szer., 19:41    Hozzászólás témája: Re: Beteg? idéz

sszandra írta:
Erikdrummer írta:
Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 23:10    Hozzászólás témája: idéz

green4 írta:
Mulder írta:
+ kapott antibiotikumot. Egy tenyésztőtől kaptam a szert amivel több fertőzés is gyorsan gyógyítható. A csótányszaporulatomnak + 4 pókomnak már segített. Remélem nála is fog hatni kár lenne érte.....
Tegnap még kutya baja sem volt.

Szia !

Letudnád írni, hogy pontosan mi ez az antibiotikum. Mi a neve vagy hol lehet ilyet szerezni.

Szia

Tetraciklin.
Patikákban vény nélkül kapható.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 00:47    Hozzászólás témája: Re: Beteg? idéz

Erikdrummer írta:
Sziasztok!

Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 18:48    Hozzászólás témája: Beteg? idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Engem meg ez a remegés érdekelne részletesebben. Le tudnád írni kicsit bővebben? Nekem a genim csinálja már jó ideje, bár a lábai normál helyzetben vannak, de bármilyen mozgást csak remegve képes végezni. Ha kinyitom a doboz tetejét, kissé remegve húzza össze magát, ha hozzáérek valamivel, szintén remegve kalimpál a lábaival a levegőben. Vadászni pedig a fajt meghazudtoló lustasággal szokott, gyakorlatilag megvárja míg a szájába sétál a tücsök, és csak akkor mar rá. Egy ideje már látom nála ezt a viselkedést, de múlt héten sikeresen levedlett, és ráadásul nőstény lett, aminek nagyon örültem. Reméltem, hogy majd elmúlik nála, de semmi változás. Nem hinném, hogy DKS, annyira azért nem durva a helyzet. Valami tipp esetleg?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:
+ kapott antibiotikumot. Egy tenyésztőtől kaptam a szert amivel több fertőzés is gyorsan gyógyítható. A csótányszaporulatomnak + 4 pókomnak már segített. Remélem nála is fog hatni kár lenne érte.....

Szia !

Letudnád írni, hogy pontosan mi ez az antibiotikum. Mi a neve vagy hol lehet ilyet szerezni.
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos nálam is történik egy sztem szomorú történet Szomor? Egy 7 vedléses ornatám lábai görcsösen a hasa alatt vannak. Közben brutálul remeg. Áttettem egy nedves szilviás dobozba + kapott antibiotikumot. Egy tenyésztőtől kaptam a szert amivel több fertőzés is gyorsan gyógyítható. A csótányszaporulatomnak + 4 pókomnak már segített. Remélem nála is fog hatni kár lenne érte.....
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

részvétem, nagyon sajnálom. :/ a tücsiket meg dobjátok ki.
Üdv.
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 01:12    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm szépen mindenkinek hogy próbált segíteni, sajnos mérgezett tücsök volt az oka. ezt kikerülni nem lehet. nagyon remélem hogy senki más nem fog hasonlóba belefutni.
3pókom volt.2,5nap leforgása alatt csak egyre redukálódott :/
9éves Genimet elvitte , a 6éves A. Aviculariamat elvitte.
7éves Emiliam maradt "velem" mert ő épp nem volt éhes.szerencsére.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 00:54    Hozzászólás témája: idéz

nincsaprom írta:
sszandra írta:
lehet hogy a kaja hordozott valami parazitát ami megtámadta a bélrendszerét majd a szerveit..

ezért omlott be a potroh?

szerintem elképzelhető.
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 00:43    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
lehet hogy a kaja hordozott valami parazitát ami megtámadta a bélrendszerét majd a szerveit..

ezért omlott be a potroh?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 23. Szomb., 00:37    Hozzászólás témája: idéz

nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Képet ide nem tudsz feltölteni. Úgy tudsz a hozzászólásodba képet beszúrni, hogy feltöltöd valahova (pl imageshack.us) és a kép linkjét a hozzászólásodban beilleszted ezek közé [img][/img]

pl:

[img]fgdfgfdfg.jpg[/img]

A kaja okozhat problémát, ha valamivel fertőzött, vagy vegyszeres ennivalót kapott előtte. Én is jártam így, mikor valami kórság támadta meg a csótány tenyészetemet és több pókom is elpusztult benne, mert a csótányokon jóval később jelentek meg a tünetek.

nem tudok mire gondolni...talán tényleg ez lehet a baj!2 pókom elhalálozott , és azért gondoltam arra hogy a kaja miatt mert csak ez a kettő evett..
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=509018445803361&set=o.316816125049722&type=1&theater
itt egy kép a beteg Genimről. rá sem ismerek :/ szép kort megélt. 8-9éves volt , nem hittem volna hogy így lesz vége...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

Képet ide nem tudsz feltölteni. Úgy tudsz a hozzászólásodba képet beszúrni, hogy feltöltöd valahova (pl imageshack.us) és a kép linkjét a hozzászólásodban beilleszted ezek közé [img][/img]

pl:

[img]fgdfgfdfg.jpg[/img]

A kaja okozhat problémát, ha valamivel fertőzött, vagy vegyszeres ennivalót kapott előtte. Én is jártam így, mikor valami kórság támadta meg a csótány tenyészetemet és több pókom is elpusztult benne, mert a csótányokon jóval később jelentek meg a tünetek.
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Kötve hinném, hogy az állatorvos segít, de talán egy próbát megér. Ha nem kiszáradás avgy valami fertőzés akkor sajnos tanácstalan vagyok. :/

hogy tudok képet feltölteni??
lehet a kaja miatt???? zöld tücsköt ettek utoljára..
Vissza az elejére
Profil üzenet
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
a diszkinetikus szindróma egy "idegrendszeri elváltozás" ami az állat zavartságával, kordinálatlan mozgásával, étvágytalanságával és legtöbbször elpuszutlásával jár. de ettől nem esik össze a potroha. annak más oka van...

Mi lehet a baj? elkezdte ezeket a tüneteket az aviculariám is! MEGŐRÜLÖK!!! 800kmre vagyok és nem tudok semmit csinálni!!! Állatorvost segíthet??? képet láttad?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Kötve hinném, hogy az állatorvos segít, de talán egy próbát megér. Ha nem kiszáradás avgy valami fertőzés akkor sajnos tanácstalan vagyok. :/
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
a diszkinetikus szindróma egy "idegrendszeri elváltozás" ami az állat zavartságával, kordinálatlan mozgásával, étvágytalanságával és legtöbbször elpuszutlásával jár. de ettől nem esik össze a potroha. annak más oka van...

Mi lehet a baj? elkezdte ezeket a tüneteket az aviculariám is! MEGŐRÜLÖK!!! 800kmre vagyok és nem tudok semmit csinálni!!! Állatorvost segíthet??? képet láttad?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 17:04    Hozzászólás témája: idéz

a videón látható állat nem diszkinetikus szindrómás. ICU (intensive care unit). Okozhatja kiszáradás, hypoxia, fertőzés, kardiológiai rendellenességek vagy drogok (ez utóbbi jelen esetben kizárható). Csökkent "szellemi" működés (acute brain syndrome), súlyos dezorientáltság jellemzi. Nem tudom, hogy a te pókodnak ez a baja vagy más, de a DC-s állat nem úgy viselkedik ahogy a tied, hanem így: http://www.youtube.com/watch?v=Y_jTwAAlpbA
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 16:55    Hozzászólás témája: idéz

Nekem amikor elpusztult az adult hím Roseám, ugyan ezt csinálta az utolsó napokban..Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Ahhoz hogy diszkinetikus szindrómát diagnosztizálni, minimum látnod kéne hogyan mozog/viselkedik...egy képből ezt a betegséget nem lehet megállapítani. Ha a barátnőd rendesen itatta viszont nem száradhatott ki. Lehet megfázott vagy bekapott valami betegséget.
Mennyi nála a hőmérséklet? Legalább legyen 28-30 fok és lehet jó lenne átrakni egy "steril helyre...bár kockázatos is ilyen állapotban piszkálni, viszont ha fertőzés akkor szükségszerű lehet. Tudna a barátnőd videót csinálni róla?

22 fok körül lehet azt mondta. :/
de állítólag ugyanez a helyzet
https://www.youtube.com/watch?v=LgfzaSLvkSY
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

Ahhoz hogy diszkinetikus szindrómát diagnosztizálni, minimum látnod kéne hogyan mozog/viselkedik...egy képből ezt a betegséget nem lehet megállapítani. Ha a barátnőd rendesen itatta viszont nem száradhatott ki. Lehet megfázott vagy bekapott valami betegséget.
Mennyi nála a hőmérséklet? Legalább legyen 28-30 fok és lehet jó lenne átrakni egy "steril helyre...bár kockázatos is ilyen állapotban piszkálni, viszont ha fertőzés akkor szükségszerű lehet. Tudna a barátnőd videót csinálni róla?
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nincsaprom írta:

rátaláltam a problémára!diszkinetikus szindróma lesz. 100%. Szomor?
Mit tegyek? van esély a gyógyulásra? vagy már csak a fagyasztó?

szerintem meg 100% hogy nem az...
de még mindig nem láttunk semmilyen képet az állatról. ez olyan, mintha felhivnád az állatorvost, hogy doktor úr, a macskám egész nap fekszik és nem csinál semmit, mi a baja,mit adjak neki?

pókoknál egy-egy jó kép, alulról és felülröl sokat segithet a diagnózisban. az alapján, hogy össze esett a potroha már van tippem, de a képek nélkül ez nem sokat ér. biztosan nem diszkinetikus szindróma ezt mondhatom!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=508670219171517&set=o.316816125049722&type=1&theater

egyszerűen nem jövök rá hogy kell ide feltölteni képet. sajnos én is csak ebből a képből tudok gazdálkodni. kérek még másikat. de azóta sem moccant állítólag :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

nincsaprom írta:

szerintem meg 100% hogy nem az...
de még mindig nem láttunk semmilyen képet az állatról. ez olyan, mintha felhivnád az állatorvost, hogy doktor úr, a macskám egész nap fekszik és nem csinál semmit, mi a baja,mit adjak neki?

pókoknál egy-egy jó kép, alulról és felülröl sokat segithet a diagnózisban. az alapján, hogy össze esett a potroha már van tippem, de a képek nélkül ez nem sokat ér. biztosan nem diszkinetikus szindróma ezt mondhatom!
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 01:21    Hozzászólás témája: idéz

diszkinetikus szindróma? miből jutottál erre a következtetésre?
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 00:19    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nincsaprom írta:
hawk írta:
nincsaprom írta:
*szóval mi történhetett?

szia! hasi oldalról kellene egy tiszta éles kép amiben az egész pók benne van.

tettem fel az Arachnida facebook oldalra, mert itt nem jöttem rá hogy kell
Kis Gergő

szia, hát ettöl nem lettem okosabb, link a képhez?

Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 23:00    Hozzászólás témája: idéz

nincsaprom írta:
hawk írta:
nincsaprom írta:
*szóval mi történhetett?

Kis Gergő

szia, hát ettöl nem lettem okosabb, link a képhez?
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nincsaprom írta:
*szóval mi történhetett?

Kis Gergő
Vissza az elejére
Profil üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 13:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Van egy frissen (pár napja) vedlett, sexált Pamphobeteus sp. "south ecuador"-om, és azt vettem észre rajta, hogy a szövőszemölcseinek a töve/tövén fehér, vagy van rajta valami fehér. Gyorsan áttettem egy új dobozba, érintetlen tőzeggel. Mi lehet vele, hogyan tudom orvosolni?

Töltök fel pár képet is, hogy hogyan is néz ki a dolog:

Itt az állat felülnézetből:

Itt pedig a problémáról az első kép:

És még egy:

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 07:54    Hozzászólás témája: idéz

nincsaprom írta:
*szóval mi történhetett?

nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 01:49    Hozzászólás témája: idéz

*szóval mi történhetett?
Vissza az elejére
Profil üzenet
nincsaprom
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 21. Csüt., 00:57    Hozzászólás témája: SEGÍTSÉG!!! GENICULATA NEM MOZDUL!! idéz

Sziasztok!
Van egy adult nőstény Geniculatam.
Probléma ott kezdődik, hogy 3hónapja kint élek Ausztriában és most nem én gondozom.
A barátnőm viseli gondját az én kis kedveseimnek.

szóval... felhívott és mesélte, hogy a Genim nem moccan és a potroha is mintha "besüppedt volna".
Elmondása szerint nem moccan, hiába piszkál hozzá, csak a HASÁN fekszik.
2hete evett és Júliusban vedlett utoljára.
2napja viszont összehúzta magát és az itató táljában campelt.Elmondása szerint mostanában sokat is tartózkodott ott.

Tisztában vagyok vele, hogy ez a kiszáradás jelei pontosabbat nem tudok sajnos mondani mert nem látom! Szomor? Szomor?

azt tanácsoltam neki, hogy tegyen alá nedves zsebkendőt és naponta 1-2X finoman fecskendővel vizezze be alatta.

kaptam róla képet és nagyon rossz látni ilyen állapotban. 6éve van nálam és 3éves volt amikor megkaptam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

PeetM írta:
Iron-H: köszi!

Bomlott: ja jogos, igazából nem volt időm olvasgatni a vásárlás előtt. Barátnőm Karácsony előtt bejelentette, hogy ezt adná, aminek nagyon örültem. Régóta szeretettem volna már egyet, de ez ennyiben ki is merült. Addig nem jutottam el, hogy belemerüljek a tartásába stb. Szóval hirtelen került hozzám. Építő kritika mindig jöhet. Párásításra meg figyelni fogok.

Még annyi , hogy táplálékállat ne maradjon bent!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő
2 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu