Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 43 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Beteg a pókom?

Beteg a pókom?

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2016 Jún. 17. Pént., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

[quote="csepelball"]Zarina: Ha a száján fehér-átlátszó folyadék van, akkor próbáld meg rákenni azt egy üveglapra, és ha sok apró is mozgó kukacszerű lény van benne, akkor sajnos nematoda fertőzéssel állsz szemben. Ebben az esetben érdemes a pókot lefagyasztani, mert sajnos nem fog felépülni.
Illetve érdemes a használt eleségállattól is megszabadulni,mert általában ők terjesztik(csótányok).
Más állatod van? Náluk nem tapasztaltál hasonlót?

Tegnap elvittem állatorvoshoz. Nagy meglepetésemre kiderült, hogy 8-9 vedlésesen (2014 szeptemberében vettem, akkor 1-2 vedléses lehetett) adulttá vált már jó ideje, a bulbusok ott vannak a tapogatólábain, igaz nem túl méretes példány. A doktornő szerint menne... Szomor? Azt mondta valamiért koraérett, nem ad neki túl sok időt, nőstényt kéne neki szerezni. Azért kapott infúziót, mert dehidratálódott. A fehér folt csak ürülék volt a szőrén. Van egy 7 éves nőstény Grammostola pulchripesem, neki semmi baja. Csótány helyett van valami biztonságosabb alternatíva? Amúgy érdekes jelenséget tapasztaltam: a csótány elkezdte a pókot támadni, emelgette a potrohát, nekiment a póknak, szó szerint viaskodott vele (korábban simán leölte volna a pók), úgyhogy ki is kellett vennem tőle. Szerintetek gyorsan hol találjak nőstényt? Ha már ilyen rövid ideig élt, legalább boldogan haljon meg! ;(
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2016 Jún. 17. Pént., 06:27    Hozzászólás témája: idéz

Zarina: Ha a száján fehér-átlátszó folyadék van, akkor próbáld meg rákenni azt egy üveglapra, és ha sok apró is mozgó kukacszerű lény van benne, akkor sajnos nematoda fertőzéssel állsz szemben. Ebben az esetben érdemes a pókot lefagyasztani, mert sajnos nem fog felépülni.
Illetve érdemes a használt eleségállattól is megszabadulni,mert általában ők terjesztik(csótányok).
Más állatod van? Náluk nem tapasztaltál hasonlót?

Üdv,
Dudu
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2016 Jún. 16. Csüt., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! 8 vedléses immár az Avicularia versicolorom. Tavaly vedlett utoljára, tavasz környékén. Utána evett egy ideig, majd elkezdte lebontani a hálóját, kicsit újraszőni. Körbe-körbe járt idegesen, le-leesett. Ekkor már gyanakodtam, hogy valami nem stimmel. Ezután elkezdte telepakolni tőzeggel az itató edényét. Egyszer atkákat fedeztem fel a környékén, azt a területet kikanalaztam. A csótányokat se ette már meg, csak lemarta, épp, hogy evett belőlük. Jobban párásítottam, hátha az a problémája. A hálóját már nem szőtte újra. Egyre inkább lefogyott a potroha, de még reménykedtem. A szája körül valami fehér folt jelent meg (mint az ürülék, úgy nézett ki). Tegnap viszont nagyon megijesztett, mert a földhöz közel feküdt, és amikor benyúltam ecsettel, nem reagált. Kicsit dohosnak éreztem a kókuszrost tőzeget, penésznek nyoma nem volt. Gyorsan kitereltem a pókot egy műanyag dobozba, alig tudott felmászni az edény falán, leesett... Szomor? Adtam neki vizet tálba, minimálisan bespricceltem egy zsebkendó darabot alatta (nehogy berohadjon). Ma viszem állatorvoshoz, de szerintem ó is csak tippelni fog, ezért jó lenne tudni a probléma okát, hogy célirányosan kezeljék. Szerintetek mi lehet a baja?
Vissza az elejére
Profil üzenet
predmate
Újonc

Elküldve: 2016 Ápr. 10. Vas., 17:23    Hozzászólás témája: idéz

Egy 2decis műanyagpoharat félbevágtam , és abba tettem egy szivacsot , minden nap kap bele vizet ( amióta megvan azóta igy kapja ) és a tőzeg 1/3át nedvesitem be -keverem a nagydarabos és a finom tőzeget ,eddig csak finomat használtam ....ahogy néhány nagyobb kéregdarab elázott alatta bebogarasodott kicsit ( fehér pici bogarak,gondolom valami attka ) de kicseréltem azt a tőzegrészt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2016 Ápr. 08. Pént., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

predmate írta:
Sziasztok !

Van egy 6-7 vedléses Genim(4x vedlett mióta nálam van ) akivel eddig semmi baj nem volt , rendezgette a tőzeget, szinte minden nap zabált ....most viszont pár hete nagyon lomha , furán járt(pl:az egyik jobb első lábát felemelve , azt fel le mozgatva járt , ugy , hogy véletlenül se tegye le a tőzegre ), gyanakodtam a DKS-re ,de már rendesen mozog mindegyik lába .... viszont a hátsó két lába remeg , mintha parkinson-kóros lenne ... van mikor a potrohát vakarja , de engem az zavar , hogy van mikor csak simán elkezd neki remegni ...gondoltam tul kicsi neki a hely , ezért átraktam (20x20bol 25x35ösbe ) de nem javult a helyzet ..... e mellett eszik , de kaját is sokkal lassabban kapja el , de kifejlett tücsköket eszik -azután kezdte ezt nemsokkal , hogy kapott pár gyászbogárlárvát , és azóta nem is hajlandó azt enni ... Találkozott már valaki hasonlóval ? (Elnézést a hosszú monológért )

Vize van? Mennyi időnként, mekkora részen nedvesíted a talaját?
predmate
Újonc

Elküldve: 2016 Ápr. 07. Csüt., 15:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok !

Van egy 6-7 vedléses Genim(4x vedlett mióta nálam van ) akivel eddig semmi baj nem volt , rendezgette a tőzeget, szinte minden nap zabált ....most viszont pár hete nagyon lomha , furán járt(pl:az egyik jobb első lábát felemelve , azt fel le mozgatva járt , ugy , hogy véletlenül se tegye le a tőzegre ), gyanakodtam a DKS-re ,de már rendesen mozog mindegyik lába .... viszont a hátsó két lába remeg , mintha parkinson-kóros lenne ... van mikor a potrohát vakarja , de engem az zavar , hogy van mikor csak simán elkezd neki remegni ...gondoltam tul kicsi neki a hely , ezért átraktam (20x20bol 25x35ösbe ) de nem javult a helyzet ..... e mellett eszik , de kaját is sokkal lassabban kapja el , de kifejlett tücsköket eszik -azután kezdte ezt nemsokkal , hogy kapott pár gyászbogárlárvát , és azóta nem is hajlandó azt enni ... Találkozott már valaki hasonlóval ? (Elnézést a hosszú monológért )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Aug. 23. Vas., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

A pókok elég sokáig elvannak kaja nélkül, nem jellemző rájuk, hogy éhen pusztulnának Kacsint? 2 év 9 hónap volt eddig a leghosszabb, bizonyítottan táplálék nélküli időszak, amit madárpóknál leírtak. Persze egy növendék eddig nem, de hónapokig elvan kaja nélkül. Saját tapasztalat: a hím Brachypelma smithim tavaly november óta nem fogad el semmiféle eleséget, és tavaly július óta nem vedlett, még sem aggódom Mosoly Majd eszik és vedlik, ha akar Nagyon boldog

A fény zavarhatja, ha állandóan világít nála. Éjszakai állatok lévén a sötétben aktívabban, ekkor is vadásznak a természetben.

Ui.: Légy szíves, ha az előző hozzászólásra reagálsz, ne használd az idézés funkciót, köszönöm!
qrta6
Újonc

Elküldve: 2015 Aug. 23. Vas., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a gyors választ. Akkor elvileg semmi gond,mégis félénk lett,lehet az új hely miatt,azóta is bújkál. Az jó hogy ekkora utótesttel le tud vedleni majd de most vedlett nemrégen Mosoly Remélem hogy csak azért nem eszik mert nem éhes. Amúgy a fény nem zavarhatja ? Felül van egy csík fehér ledsor világításnak. Fűtés nincs benne mert panelban mindíg 25 vagy annál több fok van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Aug. 22. Szomb., 23:10    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Én semmi gyanúsat nem látok. Szerintem a trachea tüdő nyílását látod sebnek Nagyon boldog

Röviden:
Mázlid van, hogy még él a parád... Vedlő pókot előszeretettel kóstolnak be a tücskök. Akkor szenvedhetett volna igazán, ha megkezdik a tücskök vedlés közben, nem akkor, ha pár napig nem eszik... Nem sovány, ekkora utótesttel már le bír vedleni, de tény, hogy még férne belé. Türelem rozsdát terem! Éhen halni nem fog Kacsint? Ha éhes lesz, majd eszik. Én nem látok rajta semmi rendelleneset.

Ui.: Javaslom, hogy olvass még nagyon sokat a témában, mélyülj el jobban a pókok világában! Most szerencséd volt, de egy ilyen hiba könnyen végzetes lehet a pók számára, annyit pedig szerintem nem ér meg a dolog...
qrta6
Újonc

Elküldve: 2015 Aug. 22. Szomb., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,új vagyok az oldalon és kb fél éve tartok pókot. Egy Lasiodora parahybana pókom van,most kb 4 vedléses. Mióta nálam van 2 vedlett. Szóval az történt hogy mentünk nyaralásra és gondoltam dobok be neki 5 db tücsköt hogy ne szenvedjen hiányt a távol létünkben. Másnap kiderült hogy éjjel a pók levedlett úgy hogy bennt voltak a tücskök. Mikor hazaértünk (4 napjára) életben volt mindenki a tücskök is és a pók is szép nagy lett. Kiszedtem az élelmet de feltünt hogy azóta sem,kb 2 hét telt el,szóval azóta sem fogadja el a táplálékot,és így menekült a tücskök elől. Elbujik egy levél alá és napokig meg sem mozdult. Aztán a mai nap kinoszogattam a helyéről,felment a terkó üvegére és minthogyha egy seb lenne az utótest alján. Próbálok feltenni képet Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.

http://kepfeltoltes.hu/view/150822/IMG_20150822_221843_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150822/IMG_20150822_222016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150822/IMG_20150822_222116_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150822/IMG_20150822_222124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lacispiderworld
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 28. Kedd., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm!
A talaj nem túl nedves.Próbálok fotót feltölteni.

Üdv! Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2015 Júl. 28. Kedd., 12:36    Hozzászólás témája: idéz

Lacispiderworld írta:
Sziasztok! Légy szíves segítsetek kitalálni, mi lehet a pókom baja ( nem tudtam képet feltölteni).B. Emiliám potrohán apró szürkés foltok vannak ( nem penésznek tűnik, nem is atka, nem sérülés, bár az utolsó vedlés óta többször leesett a terrárium faláról).Nem eszik, nem sző, mostmár keveset mozog, lábait néha maga alá húzza.

Szia!

Az semmiképpen nem jó, hogy a lábait maga alá húzza. Nem lehet, hogy túl nedves a talaj nála?
Tölts fel képet ha tudsz, hátha többet látunk belőle.

Üdv
Dudu
Lacispiderworld
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 28. Kedd., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Légy szíves segítsetek kitalálni, mi lehet a pókom baja ( nem tudtam képet feltölteni).B. Emiliám potrohán apró szürkés foltok vannak ( nem penésznek tűnik, nem is atka, nem sérülés, bár az utolsó vedlés óta többször leesett a terrárium faláról).Nem eszik, nem sző, mostmár keveset mozog, lábait néha maga alá húzza.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 23. Szomb., 07:06    Hozzászólás témája: idéz

Jól látod Gery, valóban kicsi az a bömi a korához képest. Az egyik bömimet tavaly április óta nevelgetem 2 vedléses kora óta és bőven nagyobb, mint a szóban forgó egyed. Mindkét problémára (boehmei és stirmi) azt tudom javasolni, hogy adjatok a póknak vizet és növeljétek a párát! Az általatok leírt tünetek tipikusan kiszáradásra utalnak.
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 22. Pént., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

AVE!

RoacHdnb, mekkora ez a boehmei???? Ugyan konkrét viszonyítási alapot nem látok... de szerintem amennyi ideje nálad van, ahhoz képest nagyon kicsi...

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Máj. 22. Pént., 18:27    Hozzászólás témája: Help idéz

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy a T. Stirmim tegnap még üvegen mászkált mára meg összehúzott lábakkal találtam. MÉG ÉL csak nagyon le van lassulva. Össze is van kicsit esve a potroha ,de sérülést nem találok rajta. Beletettem langyos kéztörlővel kibélelt kisebb dobozba, + tettem be neki 1-2 db lisztkukacot. Amúgy 8v. Szerintetek tehetek érte még valamit? Vagy csak imádkozzak?

üdv
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Ápr. 15. Szer., 05:15    Hozzászólás témája: idéz

Csont száraz a talaj és egy itatót sem látok! Adj neki inni! Kacsint?
RoacHdnb
Újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 14. Kedd., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek!
Újdonsült regisztrált vagyok az oldalon! Van egy Brachypelma Boehmei-m! 3 éve van nálam, eddig semmi gond nem volt, de 1 hónapja levedlett és kb 2 hete történt valami mert nem kajál és mintha nehezére esik cipelni a testét. Tapasztalatlan vagyok ilyen téren mert eddig egyik pókkal sem (a kettőből Mosoly) volt gondom... De remélem tudtok segíteni, hogy tudjak segíteni rajta!

http://kepfeltoltes.hu/view/150414/boehmei_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150414/boehmei2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Feltöltöttem pár képet!
Köszönöm a válaszokat!

Üdv! Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Szept. 03. Szer., 16:25    Hozzászólás témája: idéz

Zarina írta:
Már írtam korábban a fórumra ezzel a problémával, akkor arra gyanakodtam, hogy fonalférgesedése van, ki is takarítottam a terráriumát (van aki azt ajánlotta, hátha a penészgomba az oka), de nem történt semmi. 2012 decemberében vedlett utoljára, utána még talán egyszer evett, és 2013 februárja óta semmi... Szomor? Két növendék Avicularia versicolorom is elpusztult akkor tájt, és felmerült bennem, hátha róluk mehetett át valami fertőzés a pókomra, aki 5 éves jelenleg. Türelemre is intettek, hogy nem biztos, hogy éhes, de pár hónapja megelégeltem, és ajánlották dr Schütz Évát (Madárpók Klub egyik alapítója, Terrarisztika Börze szervezője), és egyedül ő vállalta el a pókom esetét. Mondjuk előtte tájékoztatott, hogy semmiféle garanciát nem vállal, mert veszélyesek is lehetnek a beavatkozások, de én úgy voltam vele, hogy meg kell próbálni. Vett tőle hemolymfát, adott neki infúziót a potrohába (amikor oda vittem, akkor már annyira dehidratált volt, hogy csak oldalazva mozgott, vizet se ivott már valószínűleg). Az infúzió után kicsit jobban lett. A labor eredmény azt mutatta, hogy bakteriális eredetű, hosszan fenn álló fertőzésről van szó, mivel a fehérvérsejtek száma már lecsökkent alaposan. Ezután kezdődött a 4 részletben beadott anti-biotikum injekció. Most már túl van rajta. A csáprágóit mozgatja (korábban nem tette), de még mindig nem hajlandó táplálékot elfogadni. A bedobott argentin csótányt csak kerülgeti. Szerintetek mi történhetett vele? A baktériumok tönkre tehették az emésztőszervrendszerét? Lehetséges olyan betegség, aminél mondjuk a méregmirigyek eltömődnek, vagy nem termelődik méreganyag, és ezért nem marja le az eleségállatot? Ha mondjuk folyékony tápszert adnék neki egy tálban, és azt megenné, ez lehet az oka? És mégis milyen tápszert itassak vele? (Amit könnyű kikeverni, nem romlik meg túl hamar, és van benne elég fehérje, vitamin...? Csótányt azért nem nagyon szeretnék széttrancsírozni, vagy halat adni neki, mert az nagyon hamar romlásnak indul, és a pókom ki tudja mikor szánja rá magát az evésre.)

Üdv! Áthelyeztem ide a hozzászólásod, felesleges volt új topicot nyitni. Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Szept. 01. Hétf., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Reszvetem Szomor? Amugy ezen a kepen megöntözted vizzel, vagy miert ilyen csillogos?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2014 Szept. 01. Hétf., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Ő lett VOLNA az. Szomor?

[img]http://keptarhely.eu/view.php?file=20140901v00fmvwog.jpeg[/img]
Profil üzenet msn állomány
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Aug. 29. Pént., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Találtam Neked egy videót youtube-on, ha még van valami reménye annak, hogy él, akkor ezt mindenképpen próbáld meg (és ha meg mered fogni, bár ha már nem nagyon mozog, nem tudsz veszíteni vele semmit sem)
Link
Ha pók közelében vagy, hátha van még valami esély, nem szabad feladni, ha ilyen sokáig kerested!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 29. Pént., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Ha kiszáradás, elég ha a helyét folyamatosan jó nedvesen tartod, és mindig van előtte egy relatíve nagy tál víz. Kiszáradás esetén az utótest összeesik, a pók nem nagyon mozog (mivel a mozgáshoz is folyadékra van szüksége). Ha elpusztult, részvétem Szomor? Ha még él, nedvesíts mindent körülötte!
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 29. Pént., 09:52    Hozzászólás témája: Re: SEGÍTSÉG!!! GENICULATA NEM MOZDUL!! idéz

nincsaprom írta:
A barátnőm viseli gondját az én kis kedveseimnek.

szóval... felhívott és mesélte, hogy a Genim nem moccan és a potroha is mintha "besüppedt volna".
Elmondása szerint nem moccan, hiába piszkál hozzá, csak a HASÁN fekszik.
2hete evett és Júliusban vedlett utoljára.
2napja viszont összehúzta magát és az itató táljában campelt.Elmondása szerint mostanában sokat is tartózkodott ott.

Tisztában vagyok vele, hogy ez a kiszáradás jelei pontosabbat nem tudok sajnos mondani mert nem látom! Szomor? Szomor?

azt tanácsoltam neki, hogy tegyen alá nedves zsebkendőt és naponta 1-2X finoman fecskendővel vizezze be alatta.

Bocs, de kivagtam a kb kiszaradashoz kapcsolodo reszt, mert jol le van irva.

Szomor? Kar, hogy kesön szoltal. A többiek biztos tudtak volna mondani valami okosat, en csak ilyen kis kezdö vagyok.

Esetleg a terraplazan nezz körül, hatha van valakinek elado.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2014 Aug. 29. Pént., 03:57    Hozzászólás témája: idéz

Nhandu coloratovillosum. 2 év keresés után találtam...
Nem tudom milyen jelei lehetnek a kiszáradásnak, ma töltök fel képeket, hátha okosabbak leszünk.
Azt hiszem elpusztult az én egyetlenem. Szomor?
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Akkor tenyleg a hatan kellene feküdnie.

Nincs barmi betegsegre vagy kiszaradasra utalo jel rajta? Nem valtoztattal valamit az utobbi idöszakban nala?

Ez amugy milyen pok?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Segítsetek légyszíves! Kb egy hete csak fekszik a pókom, a lábai maga alatt vannak. Tudom, ez nem jó jel, de ha megmozdítom, akkor tud mozogni. Igaz, hogy alig, de mozog.
Arra is gondoltam, hogy vedleni készül, de akkor nem a hátán kellene feküdnie?
Köszi mindenkinek!
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 16. Szomb., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee, köszönöm a gyors valaszt Mosoly

Ugy tünik, hogy jol van. Meg meindig ideges egy kicsit a tegnapi zaklatas miatt, de muszaj volt erösebb lampat hasznalnom, hogy lassam. Azert ma meg figyelgetem, de kevesbe zavaroan.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 16. Szomb., 07:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az én brachypelma smithimnek a potrohán egy folt van
és nem olyan mint vedlés elött hanem ez fehér.
mi lehet a baja??
majd teszek fel képeket.

Üdv:Máté
_________
A kínai kaját csak akkor dobd ki ha ugat a pálcikáid között.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Aug. 16. Szomb., 06:04    Hozzászólás témája: idéz

Ha hiányos a szőr, de magán a "bőrön" sérülést és vért (hemolimpha) nem látsz, akkor nagy gond tuti nincs. Főleg, ha még eszik is. Szerintem nincs ok az aggodalomra. A pókok mindig próbálnak minden lehetséges résen átmászni, hátha valami fasza helyet tudnak felfedezni és ilyenkor sűrűn előfordul, hogy lekopik a szőr itt-ott az utótestről.
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 15. Pént., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kerestem valaszt, de nagyon sok a kerdes, nem talaltam meg.

Eddig nem lattam rajta soha ilyen foltot. Meg ma meg evett is, szoval vedlesre nem tippelnek. Jobb kepet nem tudtam csinalni, de kb ugy nez ki, mint amikor valaki biciklivel elesik, es felhorzsolodik a böre. Persze tök idegbeteg lett, mert amugy nem szoktam piszkalni, de most aggodom egy kicsit.

Jol jönne egy kis segitseg Mosoly

KEP
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Aug. 13. Szer., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Én olyat is olvastam, hogy a lerugdosott szőrt a búvóhelyük körül a hálójukba ragasztják, így próbálva távol tartani a fenyegetést. A hímekre meg kifejezetten jellemző (persze mindig annak kivételek), hogy minél idősebb annál inkább rugdossa le a szőrét különösebb ok nélkül. Szerintem ezzel semmi probléma nincsen.
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 12. Kedd., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

én nem szoktam zavarni csak etetni szoktam
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 12. Kedd., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Nem csak vedlés előtt rugdossák a szőrt az utótestükről. Van, hogy minden ok nélkül lerúgják, de legtöbbször zavarás esetén söprik le a szőrt az utótestükről.
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 12. Kedd., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

fujy84 írta:
Persze volt benn kis itató neki amit mindig telehordott föld-el így inkább 2 naponta spricceltem vízzel. Most viszont az A. geniculata-m útótestén figyeltem meg,hogy hiányzik a szőr. Kb 1-1,5 hónapja vedlett szóval nem hiszem,hogy vedleni készülne meg akkor besötétedik a terület,ha jól tudom. Amúgy a pók rendesen eszik,nem veszek észre semmi mást csak ezt szőrhiányt.

Wini írta:
100%, hogy nem kajahiányban pusztult el. Volt elég nedvesség neki? Nem lehet, hogy kiszáradt?

Szia!
az én 6 vedléses parahybanám is kb 1 és fél hónapja vedlett.Nagyon durván elkezdett zabálni és egyszer csak csupasz lett a hátsója szerintem ez normális.

Üdv: Máté
_________
A kínai kaját csak akkor dobd ki ha ugat a pálcikáid között.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Aug. 12. Kedd., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

Persze volt benn kis itató neki amit mindig telehordott föld-el így inkább 2 naponta spricceltem vízzel. Most viszont az A. geniculata-m útótestén figyeltem meg,hogy hiányzik a szőr. Kb 1-1,5 hónapja vedlett szóval nem hiszem,hogy vedleni készülne meg akkor besötétedik a terület,ha jól tudom. Amúgy a pók rendesen eszik,nem veszek észre semmi mást csak ezt szőrhiányt.

Wini írta:
100%, hogy nem kajahiányban pusztult el. Volt elég nedvesség neki? Nem lehet, hogy kiszáradt?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Júl. 29. Kedd., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Júl. 29. Kedd., 11:30    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
fujy84 írta:
Sziasztok!

Van egy 10 év körüli Brachypelma albopilosum-om. Sajnos a pontos korát nem tudom mivel ajándékba kaptam kb 1 éve. Az elmúlt 4-5 hónapban úgy vettem észre,hogy nem nagyon eszik. Próbálkoztam már napos egérrel,csótánnyal,sáskával de egyiket se ette meg. Napközben meg általában csak 1 helyben gubbaszt. Szerintetek ez már az életkor miatt van vagy vmi betegség lehet. Kívülről semmi elváltozást nem veszek észre,de ha segít akkor csinálok róla képet.

Szia!

Igen a fórum visszalapozása hasznos lehet.
Egyébként meg természetes dolog. Kifejlett pókok (főleg ha már tényleg ennyi idős) kevesebb táplálékot igényelnek, és elég ritkán esznek. Az is lehetséges hogy vedlés előtt van. Ne aggódj, pára, friss víz legyen neki. Nézd az utótestét, ha látod hogy kopott a szőr, akkor figyeld hogy az elkezd-e sötétedni. Ha igen, akkor vedleni fog.

Pszicho

Elolvastam a GYIK-ot,de mivel abba nem találtam választ ezért is írtam ide. Sajnos azóta elpusztult a pók Szomor? Utótestén nem volt kopott a szőr,csak egyre kisebb lett mivel nem nagyon akart enni semmit,pedig több mindennel próbálkoztam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Júl. 27. Vas., 06:16    Hozzászólás témája: idéz

DarkA83 írta:

Sziasztok

A fenti képeken egy friss vedlés látható a pók erősen vérzett és a potrohok alján kemény kitin páncél található.

Mivel ő az első pókom ilyennel nem találkoztam, tudnátok véleményt mondani.

Köszönöm

Áthelyeztem ide a hozzászólásod. Felesleges volt új topicot nyitni. Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Prinyo
Tag

Elküldve: 2014 Júl. 25. Pént., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Üdv! Megszakértenétek ezt a videót?

*VIDEÓ*

Geni nőstényem jó ideje óta nem hajlandó magától enni, és koordinálatlanul mozgatja a lábait. DKS-re gondoltam, de a probléma észlelése óta vedlett már vagy 3-4x, szóval az talán kizárható. Nagyjából egy éve minden egyes etetés így néz ki, kínszenvedés. Próbálkoztam párásítással és melegítéssel, de semmi változás. Ötletek? Előre is köszönöm!

Nem tudom, volt e válasz, vagy azóta történt e változás, esetleg elhullott e a pók, de szerintem a DKS-t nem kell kizárni, mivel azt a pók nem minden esetben növi el a vedlések során.
Esetleg nagyon keveset iszik, éppen annyit amennyi a létfenntartásához kell és a vedlésekhez. Ha még megvan és ilyen én javaslok egy itató kúrát pipettával ill. fecskendővel közvetlenül a szájnyílásba csepegtetve.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Júl. 23. Szer., 06:57    Hozzászólás témája: idéz

Charleston írta:
Sziasztok!

Olyan ügyben szeretnék segítséget kérni. A Vagans-omon észre vettem, hogy mind két oldalt 3. lábánál cseppekben váladékozik. Nincs bent éles tárgy, csak itató. Tegnap még nem volt ilyen problémája. Ez mitől lehet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia. Lehetséges hogy felmászott a falra, és leesett onnan. Rosszul esett és megsérült a pók.
Charleston
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Júl. 22. Kedd., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Olyan ügyben szeretnék segítséget kérni. A Vagans-omon észre vettem, hogy mind két oldalt 3. lábánál cseppekben váladékozik. Nincs bent éles tárgy, csak itató. Tegnap még nem volt ilyen problémája. Ez mitől lehet?

Előre is köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Júl. 18. Pént., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

fujy84 írta:
Sziasztok!

Van egy 10 év körüli Brachypelma albopilosum-om. Sajnos a pontos korát nem tudom mivel ajándékba kaptam kb 1 éve. Az elmúlt 4-5 hónapban úgy vettem észre,hogy nem nagyon eszik. Próbálkoztam már napos egérrel,csótánnyal,sáskával de egyiket se ette meg. Napközben meg általában csak 1 helyben gubbaszt. Szerintetek ez már az életkor miatt van vagy vmi betegség lehet. Kívülről semmi elváltozást nem veszek észre,de ha segít akkor csinálok róla képet.

Szia!

Igen a fórum visszalapozása hasznos lehet.
Egyébként meg természetes dolog. Kifejlett pókok (főleg ha már tényleg ennyi idős) kevesebb táplálékot igényelnek, és elég ritkán esznek. Az is lehetséges hogy vedlés előtt van. Ne aggódj, pára, friss víz legyen neki. Nézd az utótestét, ha látod hogy kopott a szőr, akkor figyeld hogy az elkezd-e sötétedni. Ha igen, akkor vedleni fog.

Pszicho
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Júl. 16. Szer., 05:06    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Ha el olvasod a GYIK-et (amit ITT találsz és hozzátenném azzal kellene kezdeni a fórum olvasását Kacsint? ) akkor abból megkapod a választ a kérdésedre, még rögtön az elején!
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Júl. 15. Kedd., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2014 Jan. 18. Szomb., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

Üdv! Megszakértenétek ezt a videót?

Link

Geni nőstényem jó ideje óta nem hajlandó magától enni, és koordinálatlanul mozgatja a lábait. DKS-re gondoltam, de a probléma észlelése óta vedlett már vagy 3-4x, szóval az talán kizárható. Nagyjából egy éve minden egyes etetés így néz ki, kínszenvedés. Próbálkoztam párásítással és melegítéssel, de semmi változás. Ötletek? Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Csizi93
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 09. Csüt., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziporkata írta:
Sziasztok! Ha tud, valaki segítsen! A pókunk potrohának felső része szőrös volt, de folyamatosan tűnnek el a szőrök róla. Már nincs is rajta. Mi lehet ennek az oka? Betegség vagy rosszul tartom? Már többször vedlett, ilyet még nem láttunk rajta. Mit csináljak vele?

Szia!

Nincs neki semmi baja. Csak lerúgta a szőrt. Teljesen normális. Ha piszkálják őket akkor gyakran rúgják a szőrüket. Vagy lehet hogy vedléshez közeledik és azért rúgta le.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sziporkata
Újonc

Elküldve: 2013 Máj. 09. Csüt., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ha tud, valaki segítsen! A pókunk potrohának felső része szőrös volt, de folyamatosan tűnnek el a szőrök róla. Már nincs is rajta. Mi lehet ennek az oka? Betegség vagy rosszul tartom? Már többször vedlett, ilyet még nem láttunk rajta. Mit csináljak vele?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Most ápr 11 vedlett és nem is evett egyáltalán sejtettem hogy valami baja van most meg már meg sem mozdul:(
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Rakj alá vizes papírt(konyhai kéztörlő, wc papír) vagy valamit. Hátha magához tér
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu