Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - A túlzott etetés árthat e a pókomnak??

A túlzott etetés árthat e a pókomnak??

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 18. Kedd., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Igen, bizonyos egyedek előszeretettel gyilkolásznak, és épp, hogy csak megkóstolják az áldozatot.
A minőséggel lehet csak kárt tenni a pókban, dubiától biztos nem lesz semmi baja, de a nagyon zsíros meg egyéb eleség szerintem mindenképp káros a pókra nézve.
Ember sem attól lesz dagadt meg beteg, hogy megeszik egy nap 1 kilogramm zsírmentes húst, hanem a sok sz*rtól, amivel tele vannak a boltok. Nem mindegy egy kilo hús vagy egy kiló kenyér, netán egy kiló szalonna. Mondhatni a fehérjéből a testük építik fel, a zsírból meg energiát nyerik, ez fordítva is igaz, csak sokkal-sokkal kisebb mértékben. És itt van még a Ca:P arány is, ami biztos nagyon fontos, ha fel van tüntetve. Nevet? Szóval csótányból mehet neki annyi, amennyit meg bír enni, lárvákból meg csak óvatosan. Remélem, hogy nagyjából azért érthető a mondanivaló. Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet
Atesz22
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jún. 16. Vas., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Én is azon az elven élek, hogy nem lehet őket túl etetni, ha tele vannak, nem esznek. Ennek vannak jelei is pl: elfut az eleségállat elől, ha nem fut el akkor nem érdekli. Nekem igaz, még csak egy 5 vedléses genim van, de már nála is látom, hogy mikor elég. Egyszerűen nem veszi figyelembe, vagy elfut előle. Minket, embereket se lehet túl etetni, eltudunk hízni, de ez se azon múlik, hogy mennyit eszünk, vagyis azon is, de ott van még az anyagcsere is. Kinél gyorsabb kinél lassabb. Bár nem tudom, hogy pókoknál ez hogy zajlik, de ez nem ide tartozik. A lényeg, hogy hiába tesznek elénk mindenféle finomságot, ha tele vagyunk mi sem eszünk többet és ez a póknál is így van. Lehet, hogy megöli, de nem fog belőle enni. Ha hülyeséget írtam, javítsatok ki nyugodtan.
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 16. Vas., 22:06    Hozzászólás témája: idéz

Én mindig bedobálok nekik pár dubiát, aztán annyi. Ha nem éhesek, akkor van, hogy akár le is rúgják magukról, ha igen, akkor megeszik. Plusz úgyis elássák maguk a dubiák, és csak néha jönnek elő...
Fiatalabb korban pedig zabálnak eléggé. Sokan a természettel jönnek. Amikor ezek a pókok születnek a természetben, akkor születnek a táplálékállatok is, és egy pók körül számtalan tápállat futkározik.
Állatokat is simán túl lehet etetni, de szerintem az ízeltlábúaknál kicsit más a helyzet, ott inkább a minőségen van a hangsúly, nem a mennyiségen: pl. fehérje-zsír arány meg ilyenek...
Vissza az elejére
Profil üzenet
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 04. Vas., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

Annyit tényleg hogy
-lisztkukac
-gyászbogár lárva
-csótányt
jobb lenne:) olcsó mind:) ha csótányból tenyészetett inditasz bele az elején késöbb nem lesz gondod mivel etess Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Laller777 írta:
borcsokattila írta:
Laller777 írta:
Sziasztok. Kezdő vagyok a témában, az lenne a kérdésem ,hogy csontkukacot lehet-e adni a növendék pókoknak?

Helló
Lehet persze,de inkább lisztkukac vagy pici csótány.

Köszi a választ.
Még nincs meg a pókom, és azért érdeklődtem mert nálunk nehéz beszerezni ezeket a kajákat.
Pár db. meg nem akarok rendelni egyenlőre.

A terraplázán tudsz,rendes eladók vannak.
Vissza az elejére
Laller777
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Laller777 írta:
Sziasztok. Kezdő vagyok a témában, az lenne a kérdésem ,hogy csontkukacot lehet-e adni a növendék pókoknak?

Helló

Köszi a választ.
Még nincs meg a pókom, és azért érdeklődtem mert nálunk nehéz beszerezni ezeket a kajákat.
Pár db. meg nem akarok rendelni egyenlőre.
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Laller777 írta:

Helló
Vissza az elejére
Laller777
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Én meg pláne,csak a tapasztalatom írtam le jó szándékkal.Rengeteg olvasás csodákra képes,szinte minden le van ide írva amit egy kezdő terraristának tudni kell.A többi meg majd a tapasztalaton alapszik-mindenki másképp csinálja Mosoly
Vissza az elejére
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

en sem serto szandekkal szolaltam meg ha ez felreertheto is volt.mivel egy doktortol tudtam meg gondoltam leirom megerosites keppen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Mármint még egyszer!!!

Félre ne értsetek!
Semmi megszólás, harag, vagy okoskodás!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

hanyagoljuk az offokat.

mindneki abban az istenben hisz amelyikben akar.

a tudomany mai tudasa szerint a pok nem eszik tobbet a kelletenel.karos mertekben meg vegkepp nem.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

Semmi baj!

Azért fórumozok, hogy tanuljak, és segítsek másoknak, nem azért hogy elmondjam "hogy jön ki a csapból a víz" Kacsint?

Nem tudom kinek van igaza...
Hawerka így járt többször pedig nagyon jó körülmények között tartja a pókjait!
Meg nekem több tenyésztő és nagyobb kereskedő is azt mondta hogy ne tömjem a pókjaimat, meg hogy baj lehet belőle!

Bár én is adok neki enni, mert ha éhes hát had egyen....
De a genimet már nem merem etetni, mert majd kipukkad....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

Ez is már számtalanszor ki lett vesézve,a pókokat nem lehet túletetni annyit eszik ami jól esik neki.Az hogy vedlés közben elpusztult a barátod állata az betudható sok mindennek pl.:pára,zaklatás vedléskor meg sok minden.
Én is tömöm őket és köszönik jól vannak,főleg a genik nem olyanok az én adult nőstim egyszerűen nem akar enni,nem lehet őket tömni,esetleg kisebb korukban-de akkor meg had nőjenek.
Bocs az off-ért.
Vissza az elejére
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

az elso resze amit irtam mint lathatod az en tudasom volt.nem is egeszen pontos elismerem.

ezert kerdeztem meg a tanarom.(pte biologia intezet)

nem is tudom elkepzelni hogy egy pokot valaki megtom.lehet megmarja de nem fogja megenni a tobblet eleseget.tehat a pok nem eszi magat tul.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 08:51    Hozzászólás témája: idéz

ridelife írta:
ugy tudom a pokokat nem lehet tuletetni.ha nem fer a kulso vaz ala tobb kaja nem fogja eroltetni.

tehat ma megkerdeztem az allatrendszertan tanarom.azt mondta egy pokot nem lehet tuletetni. nyugodtan lehet "tomi" semmi baja nem lesz tolle.

Hali!

Azért azt vedd figyelembe, hogy a pók nem a külső merev váza alá halmozza fel a kaját, hanem az utótestébe, ami ugye puha és folyamatosan nő, amíg a pók eszik...

Szóval, ha olyan a pók, simán elképzelhető a túletetés---amugy sem egészséges ha valaki tömve van...
Az embereknél sem faja, ha valaki dagizsírospufiállat Nagyon boldog

És amugy meg főleg nem természetes---ha azt veszed, hogy a pókok időszakosan jutnak jelentősebb kajához a természetben, mikor rajzások vannak, sőt még akkor sem biztos!

Nem modom hogy bárki éheztesse az állatát, de egy mohóbb póknál azért legyen miheztartás!
A genimnek is olyan a segge mint egy pingponglabda, és féltem is...

Egyik barátom állandóan tömi a pókjait, minden pókja kerekseggű, és mikor már nem akar enni a pók, még akkor is addig noszogatja őket a kajával!
Persze nagyokat nőlnek nála, és gyönyörű állatai vannak...
De nincs30 pókjából 3 év alatt 5 is lehullott, mert a vedlésnél megsérült vagy ilyenek, ami a túletetésnek volt betudható mindig...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

ugy tudom a pokokat nem lehet tuletetni.ha nem fer a kulso vaz ala tobb kaja nem fogja eroltetni.

tehat ma megkerdeztem az allatrendszertan tanarom.azt mondta egy pokot nem lehet tuletetni. nyugodtan lehet "tomi" semmi baja nem lesz tolle.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 19:08    Hozzászólás témája: idéz

A haverod jól tudja, nem árt a póknak ha ,,tömöd".
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Ervin03 írta:
Szia!

Köszönöm a választ, de hetente mégis mennyit adjak nekik a csoki csótányból?

Hetente max 2-3 darab. A túletetés nem jó. Van egy ismerősöm aki állandóan etette a pókot. Vedlés utáni első kajáltatásnál úgy teletömte, hogy vedlésig nem is evett semmit. Mondván: "Minél hamarabb levedlik és adul be" Nem akarta felfogni hogy ez árt a póknak. 1 pókja se élte meg az adulást....
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 23:12    Hozzászólás témája: idéz

amennyi épp jól esik neki!!!Amúgy, ha kell neki megeszi, ha nem akk úgysem csak max, ha idegesíti akkor megöli...
túletetni sem kell őket azér Mosoly
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Köszönöm a választ, de hetente mégis mennyit adjak nekik a csoki csótányból?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Ervin03 írta:
Sziasztok!

Van 2 genim, az egyik 2 vedléses a másik kb. 5cm testméretű vagy talán picit nagyobb. Azt vettem észre, hogy hihetetlen étvágya van mind2-nek, a kicsi lefejezett csoki csótányokból hetente megeszik akár 4-et 5-öt is, a nagy pedig 15 fölött. Eddig csak Brachypelmákkal foglalkoztam, de valahogy nekik nincs ilyen étvágyuk. Szerintetek normális ha ennyit esznek, vagy ne etessem őket ennyire intenzíven? :/

Hello!

A genik hatalmas étvággyal rendelkeznek ez köztudott. Én azt ajánlom hogy ne etesd őket állandóan. Tarts az etetések közt pár nap esetleg egy hét szünetet.
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 06. Kedd., 06:32    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz igaz! Egyezzünk meg így. ( a varánuszom egyszer túlette magát, utána pár napig nem tudott enni, és eléggé érdekeset sz@rott. Azóta tudom mikor elég. Nekem kell látni, hogy már tele van, ha nem teszem, betegre eszi magát... Nagyon boldog Viszont a varánusz kicsit sem madárpók... Nevet? Kacsint?)

üdv Bálint
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Okt. 06. Kedd., 00:01    Hozzászólás témája: idéz

Pszicho7 írta:
De ha belegondolsz, a természetben sem pottyan az "ölükbe" a táplálék. Van olyan hogy hetekig/hónapokig nem esznek.

Üdv:Pszicho7

Itt a fórumon már párszor téma volt a túlzott etetés, és a végén oda lyukadtunk ki (ha jól emléxem), hogy ilyen dolog nincs. Ha nem akar enni az állat, akkor nem eszik. A hetekig hónapokig való koplalás előfordulhat, főleg nagyobb állatok esetében vedlés előtt/után kokonrakás után, de azért vegyük figyelembe, hogy természetes környezetben pl. esőerdő igen magas az egy négyzetméterre eső állatok száma, (effektíve eleségállaté is) de olyanról hogy egy állat 'túlette' magát még nem hallottam.
Profil üzenet e-mail msn
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 05. Hétf., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Pszicho7 írta:
De ha belegondolsz, a természetben sem pottyan az "ölükbe" a táplálék. Van olyan hogy hetekig/hónapokig nem esznek.

Ja, igen. Viszont a természetben nem biztos, hogy életben is marad. Ez a különbség a terráriumban és a természetben élő pókok, állatok közt. Viszont a túlzott etetés tényleg nem egészséges. (mind embernél, mind állatnál) Szerintem mindig az arany közép... Csao Kacsint?
Pszicho7
Látogató

Elküldve: 2009 Okt. 05. Hétf., 17:46    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Pszicho7
Látogató

Elküldve: 2009 Okt. 05. Hétf., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

Nőstény volt:D Ezt egyébként egy nagyon jó haveromtól hallottam, akinek a tanácsát mindig megfogadom. Na mindegy:D Én azért vigyázok a túlzott etetéssel:D

Üdv.Pszicho7
Vissza az elejére
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 25. Pént., 11:30    Hozzászólás témája: idéz

Pszicho7 írta:
1ik ismerősöm évek óta tart madárpókot. Nem érti meg, hogy az hogy vedlés után rögtön teletömi és 1 hónap múlva levedlik, árt a póknak. Hamar eléri a felnőtt kort és szép lassan leépül. Nem is csodálkozok hogy a pókjai nem élnek tovább 4 évnél.

Hát nem tudom én ebbe azért kételkedem hogy minél hamarabb adul egy pók annál hamarabb megdöglik. Szerintem a haverod pókja hím pók volt és azért nem élt sokáig nekem még nem volt ilyen problémám soha ?rd?g Nagyon boldog
Pszicho7
Látogató

Elküldve: 2009 Szept. 25. Pént., 09:52    Hozzászólás témája: idéz

1ik ismerősöm évek óta tart madárpókot. Nem érti meg, hogy az hogy vedlés után rögtön teletömi és 1 hónap múlva levedlik, árt a póknak. Hamar eléri a felnőtt kort és szép lassan leépül. Nem is csodálkozok hogy a pókjai nem élnek tovább 4 évnél.
Vissza az elejére
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 24. Csüt., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem sem lesz semmi bajuk de én akkor is tömöm mint a gép amit csak bír mondjuk változó mikor milyenem van vmikor csak hetente adok nekik enni sztem még az sem vészes Nagyon boldog Felki?lt
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 07. Pént., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

10-12 év általában a talajlakó fajokra vonatkozik szerintem a fánlakók valamivel kevesebb ideig élhetnek és gyorsabban is érik el az adult kort.Biztos vagyok benne,hogy a sok kaja és a pók számára ideális környezet gyorsabb fejlődés eredményez és ebből kifolyólag az életciklusa is rövidűl az állatnak.A túletetés meg szerintem nem igazán létezik ezeknél az állatoknál nem lehet párhuzamot vonni köztük és az emlősök között.Ha megtelik a "tartáj" akkor nem táplálkozik tovább a pók illetve sokkal ritkábban és inkább ilyen vegetációs állapotba kerül.Persze ez csak az én elméletem és e szerint tartom az állataim.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 07. Pént., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Nekem volt egy Avi metallicam,2 vedléses kora óta neveltem.Nem sajnáltam tőle a táplálékot,az tuti.
A helyzet az,hogy 7 évet élt.Nem hinném hogy tartási probléma lett volna a baj. Pár hónap alatt,egyre lassabban mozgott,nem akart enni,viszont sokat ivott.
Elképzelhető,hogy túl gyors ütemben fejlődött,így hamrabb leélte az életét? Azt olvasam 10-12 évet élnek kb.

Tud valaki konkrét életkorról? pl.Aviknál?
Profil üzenet e-mail website állomány
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Aug. 07. Pént., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintem ugyanaz áll a pókokra, mint minden állatra. Halálra nem lehet etetni, de lehet belőle dagadt disznót csinálni, ami náluk is egészségtelen (nem mozog...). + ne felejtsük el, hogy az adult nőstényeknél különösen aggályos lehet, ha pároztatásra szánjuk. Pl: a szopós patkány különösen elhízlalja, de az egyoldalú táplálás is vezet "szar minőségű" potroh tartalomhoz.
Engem is meg lehet kövezni, én van hogy hónapokig nem adok az adult nőstényeknek enni. Egyébként valamelyik akkor is felfüggeszti az evést, ha kínálom és ráadásul nincs is teleetetve. Volt roseám,amit hiába kínáltam majd háromnegyed évig nem evett. Geniculata fél évig és szinte semmit nem zsugorodott a hátsó fele. Én amíg tehettem mindig tartottam 10-20 növendék pókot és azokon élvezkedtem, mert mindig volt amelyiket lehett tömni és mindig volt vedlésre készülő egyed is, így sosem unatkoztam.

Szóval szerintem bírjátok ki és kifejezetten kevés kaját adjatok, viszont az legyen minél változatosabb és jó minőségű. Én tücsköt évente max 4-5 alkalommal adok, a többi 4-5 csótányfajból áll + néha fagyasztott patkány vagy egér. Ja és még annyi, hogy aki magának tenyészti a csótányt az ne sajnálja a pénzt. Az enyémek heti 2x kapnak Purina One macskakaját. Drága, de imádják és nagyon fittek a kis csótik.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 07. Pént., 09:25    Hozzászólás témája: idéz

szia!

nem árt neki. max ha pottyan akk a potroha szétreped, de ne potyogjon sehonnan a pók!
a természetben egy állat sincs ami eszik, és szétdúran, vagy nem tudom mire gondoltok, mitől féltek?

A sebről küldj egy képet. Nem lehet h véletlenül csak a szőr van ott lerugva?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 07. Pént., 08:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok !
Van egy 8 vedléses hím geniculatam szoval nemtul nagy még és 2. napja zabál egy bébi egeret a potroha már horrorisztikusan nagy és kicsi karika alaku seb vagy nemtudommi van a potroha hátulján ...

nem árt neki hogy dgeszre zabálja magát????????
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
jonatan
Újonc

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen itt nem a lakó telepről szedem a csótikat mert vidéken lakom várodtól távol, mióta meg lett az első pókom azóta mindenhol fürkészem hogy minél hamarabb új fajtával találkozzak. a helyiek elmondása szerint rengeteg él itt és hatalmas példányok is vannak is vannak kiváncsian várom a találkozást . tegnap pók után kutatva 3-4 denevérrel találkoztam nap közben meg zavartam a pihenésüket elég nagyok voltak a banán ligetsűrűjében lógtak. vissza térve visszáb fogom az etetést félek hogy szegénykém nehogy éhes legyen .
itt a gyikok nem védettek mert mindenhol az van túl vannak szaporodva szerintem.és ha jól tudom hamarosan ez lessz az világ első bió országa ez már folyamatban van .http://drinfo.hu/hirek/hirtallozo-kulfoldrol/bio-orszag-szeretne-lenni-dominika
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

suicide igazad van! Én se etetném minden nap, nem is etetem őket minden nap. Hetente 3xesznek az állataim, a gekkók picit többször, de nekik viszont semmi közük a pókokhoz, viszont őket sem ajánlatos zabáltatni... Ha kicsit belegondolunk, az eredeti élőhelyén nem ritka, hogy hetekig, hónapokig nem talál semmi kaját, aztán meg levadászik egy nagyobb rágcsálót, és telezabálja magát. Sztem nem érdemes sok kaját adni az állatoknak, úgy gondolom, hogy rövidíti az életüket, nameg a mozgáskedvüket. Én egy kifejlett állatnak max 2-3tücsit adok, aztán kész. Persze ez saját vélemény, lehet oltogatni, de szerintem ez így pont jó. /szerintem Vicces
kovino1
Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 11:48    Hozzászólás témája: . idéz

Ez nem csak kicsikre igaz szerintem. az adult smithim most vedlett és bár nem tudtam hogy vedleni fog de nekiáltam koplaltatni kicsit mert 10 hónapja volt az utolsó vedlés és hamarosan jön a következő (gondoltam)nagyon kövér volt és pont az állva vedléstől féltem.2 hónapig nem adtam neki semmit aztán kicsit fogyott nem akartam éheztetni adtam neki 1 tücsit.csak az ízéért.2 napra rá vedlett este 9-től hajnali 5iig tarttt mire meg tudott fordulni.d esikerült!
Vissza az elejére
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Én azért a topik címéből ki indulva annyit hozzátennék hogy: Kissebb, néhány vedléses pókoknál szerintem nem ajánlatos agyon tömni őket! Mert aztán meg jön az állva vedlés Felki?lt A csodálkozás hogy mi történhetett...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
kovino1
Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 11:29    Hozzászólás témája: . idéz

daddy ott minek a terkó? Itteni viszonyokhoz képest, ott te is a terrárumban élsz. Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

Fuh, kinek a jó! Laza Sokkolt Akkor ott lehet találni eleségállatot Nevet? öcsém, olyan helyen laknák, ahol madárpókok futkároznak, boldog életem lenne Mosoly Terráriumokból építeném a házam falait! Kacsint?
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Jonatan tényleg Dominkán él (kaptam pár gyönyörű képet pl a pókjának befogási helyéről) , ott nem védetek a hüllők mind szerintem (bár ezt nem tudom biztosan....) , de szerintem is maradjon meg a rovar tápláléknál, ott ez nem lehet gond (a ˝házi˝ csotányok élnek szeméten, amugy a dzsungelben élők mindenevők.)
Ugyan ez áll a vadbefogott eleségre is, mivel ott fogta be magának a pókját, tehát az teljesen természetes táplálék neki.
Mondjuk ne lakótelepen szed (ha van ott ilyen? ) hanem kint az erdőbe, gondolom ott nem használnak rovarirtót.
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 07:18    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a vadon befogott eleségállatokkal vigyázzunk, mert ugyebár pl a csótányok szemétből és egyéb finomságokból esznek, ami a póknak, és nekünk sem lehet túl egészséges. Bár ha tényleg Dominikából vagy, akkor ott hamarébb találsz tiszta területet, mint itt. /kipufogógáz mentes,gyárak,permetek,mérgek.../ Nagyon boldog Kacsint?
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Ápr. 16. Csüt., 06:34    Hozzászólás témája: Re: A túlzott etetés árthat e a pókomnak?? idéz

jonatan írta:
Mivel nálunk rengeteg csótányt lehet fogni ha napi kettő adok a pókomnak nem lessz gond belőle? és kérdezném hogy kisméretű gyikot lehet adni neki?a csótányt nagyon kedveli. mennyire kell változatosan etetni ? Think

-Túletetni elvileg nem lehet, mert ha sokat eszik, diétázik egy darabig...
-A csótányokat hol fogod?
-A gyíkról anyit, hogy hazánkban minden hűllő és kététű védett.
-Törekedjünk változatosságra.

-Ez a kérdés mehetett volna az Etetési szokások témába. Később áttesszük...
Újonc

Elküldve: 2009 Ápr. 15. Szer., 23:47    Hozzászólás témája: A túlzott etetés árthat e a pókomnak?? idéz

Mivel nálunk rengeteg csótányt lehet fogni ha napi kettő adok a pókomnak nem lessz gond belőle? és kérdezném hogy kisméretű gyikot lehet adni neki?a csótányt nagyon kedveli. mennyire kell változatosan etetni ? Think
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu