Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 30 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Theraphosa stirmi (Rudloff & Weinmann, 2010) Guyana

Theraphosa stirmi (Rudloff & Weinmann, 2010) Guyana

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 15. Szer., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Türelmetlen voltam! De itt egy pár gyors kép!
A következő vedléseknél jobban fogok vigyázni a vedlésre mert most csak oldalra dobtam, és csúnyán száradt meg!
Ami most látszik, hogy a Burgundy szemmel látható, hogy kicsit vaskosabb és nagyobb is.
Pár kép: mind a két állat 1vedléses volt!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 14. Kedd., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Igen! de az a baj hogy a kis blondin is van ilyen ? most teljesen elzavarodtam! mert nekem teljesen hasonlónak néz ki! holnap talán besötétül már a blondi vedlés után hát kíváncsi vagyok!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 14. Kedd., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Hello Mimulus

Az enyém a tiéddel egy kokonból van.
Neki az első négy lábán, sárgás ízek vannak.
A te pédányodnak is, csak a fotón nem látszik annyira?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 14. Kedd., 09:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Valahogy nézegetem ezeket a dolgokat blondi vs. burgundy! Visszanéztem Pit képeit, de nekem ezek a határozók kevesek! most elvileg van nálam 2 vedléses blondi és 2 vedléses burgundy! De nekem teljesen egyformák! Igaz vedlett a blondi így pár nap múlva lehet jó fotót csinálni! Ítt a burgundy (ha ez egyáltalán az):

Nekem tejesen egyformák minden szemmel látható dologban!
Hamarosan dobok a blondirol is összehasonlításnak!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nem titok tőle van! De ahogy kell le van rendezve! Gondolom majd Te is rendezed vele! Kacsint?

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Hello Mimulus

Ezt az állatod kitől vetted?
Én vettem egy T.blondit januárban Wolkowtól. Most ő is 2.vedléses, akkor 1. volt.
A tiéd nem tőle van véletlenül?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Véletlen került hozzám 1vedlésesen! De tisztességes úton lerendezve megtartom Nagyon boldog
Ilyen 2 vedléses korban a blondi és az apophysis közt van küllemre Nagyon boldog Amúgy ugyanaz jellemző mint a többi Theraphosára, eszik eszik eszik! Nagyon boldog a képen egy 2 vedléses állat van.

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
SZIG
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:
No comment! Sokkolt Nagyon boldog

Sokkolt Sokkolt jaj de szíp...egyre jobban tetszik... Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Ez igen mimulus, gratula hozzá! Kacsint? Nagyon boldog Szép kis jószág. Majd...majd egyszer talán......nekem is... Nevet?
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 30. Hétf., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

No comment! Sokkolt Nagyon boldog

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Jerry
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Márc. 24. Kedd., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

Csak ínyenceknek: vadbefogott adult/subadult Theraphosa S. blondi Burgundy nőstények elérhetők 45.000.- Ft áron.

Gergő
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
SZIG
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Márc. 24. Kedd., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Pit, nagyon jó képek! Tisztán látszanak a különbségek. A méret pedig, no comment... Tényleg nem akartam több pókot venni idén, de ezek gyönyörű "kis" dögök és Wolki is nagyon jó áron adja Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Márc. 24. Kedd., 00:03    Hozzászólás témája: idéz

Remélem hamarosan nevet kap a harmadik Theraphosa faj, addig is remélem sokan hozzájuttok, ezekhez a "kis" lényekhez.
Akkor jöjjenek a képek:

Kétvedléses ivadék teljes habitusa. Jól láthatók a különbségek, mind az T. apophysis mind a T. blondi fajhoz képest.
Alkatra inkább a blondi-ra emlékeztet, de az apophysis-hez hasonló zoknikkal rendelkezik.

A lábak végén az elszineződés nem terjed ki teljes mértékben az egész másodvégízre.

És emlékeztetőül kétvedléses T. apophysis

Kétvedléses T. blondi

Legutóbb Pit szerkesztette (2009 Márc. 24. Kedd., 17:06), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Jerry
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 22:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

Nem sokat tudok mondani eleddig a fajról, amim volt azt azonnal el is vitték (1.2 15-16 cm állat) természetesen vadbefogottak voltak.
Az állat külsőre ekkora méretben inkább a blondira hasonlit azzal akülönbséggel hogy igazán vörös potrohszőrzettel rendelkezik, és a pók alapszine sokkal sokkal bordóbb- violásabb mint a sima blondié. Az áruk igen borsos de akit esetleg érdekelne az érdeklődhet nállam privben vagy e-mailban. Lesznek még ebből a fajból nállam egyedek, mivel vadbefogottak ezért nemü nem 100%. Ahogy lenteb olvastam 80 euro körüli árat a kicsikre az reális volt most kicsivel lentebb van, a nagy állatok azonban a blonditól magasabb áron kerülnek értékesítésre.
Képet amint tudok teszek fel.

Gergő
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:

Oké! mindenkinek megvan a maga véleménye! Vitát ebből én nem csinálok! Én tudom miről van szó! ?rd?g

Énis tudom, nem is azért írtam Kacsint? Tudjuk mink hogy mirűűű van itten szó Nevet? Kacsint?

Pit! Várom én is a képeket! Kacsint?
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Sziasztok!

Mimulus! Ha beleolvastál a linkbe amit beszúrtam, láthattad, hogy Fince írása gyakorlatilag egy az egyben onnan van, csupán magyarul tette közzé, így sztem nem volt szükség rá, hogy elkérjem tőle Kacsint? De mindenesetre köszi, hogy próbáltál rámutatni a helyes eljárásra, mégha itt nem is volt rá szükség Kacsint? Nagyon boldog

Hát igen, ilyen árak mellett nem mostanában árasztja el a pókászokat ez a "faj", annyi szent. Mindenesetre szép egy jószág, remélhetőleg hamarosan hozzáférhető áron itt is lehet majd kapni.

Oké! mindenkinek megvan a maga véleménye! Vitát ebből én nem csinálok! Én tudom miről van szó! ?rd?g

Várom a fotókat! Mosoly
15 pénz azért nem egy nagy összeg! Nagyon boldog csak tudnám mennyi van kishazánkban, a két Theraphosa mellett elférne ő is! Nagyon boldog

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Már most is van eladó kis hazánkba. 15pénz és vihetitek, képek ma este Pittől...
Moderátor

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 18:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Mimulus! Ha beleolvastál a linkbe amit beszúrtam, láthattad, hogy Fince írása gyakorlatilag egy az egyben onnan van, csupán magyarul tette közzé, így sztem nem volt szükség rá, hogy elkérjem tőle Kacsint? De mindenesetre köszi, hogy próbáltál rámutatni a helyes eljárásra, mégha itt nem is volt rá szükség Kacsint? Nagyon boldog

Hát igen, ilyen árak mellett nem mostanában árasztja el a pókászokat ez a "faj", annyi szent. Mindenesetre szép egy jószág, remélhetőleg hamarosan hozzáférhető áron itt is lehet majd kapni.
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

üdv:)
Húúú.. ha a carapax-a ekkora.. jó nagy darab lehet ... Mosoly

Profil üzenet e-mail website msn állomány
SZIG
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 11:09    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:
Milyen árban mennek ezek a szépségek ?

A németeknél árulja valaki, a fórumozók szerint 70 - 80 Euro egy 1 v. példány. Ilyen árfolyamok mellett... Forg? szemek

És egy érdekes kép:

Forrás: http://www.arachnophilia.de/forum/theraphosa/15619-theraphosa-sp-burgundy-birdeater.html
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

Milyen árban mennek ezek a szépségek ?

(akkor nem szóltam Mosoly )

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
SZIG
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Erről én is olvastam sok helyen, a németek is találgatnak. Forrás: arachnophilia.de, Micha S. ( ismert német pókdíler és tenyésztő )

"...Wie auch im von Andreas verlinkten Thread im Tarantula-Store zu lesen,habe ich diesen Spiderling schon vor einigen Monaten bekommen. Das Tier wurde als "normale" Th.blondi verkauft,die leicht weißen Tarsen (wieso ist eigentlich immer die Rede von "pink-footed"? Gilt nicht nur für mein hier gepostetes Bild,sondern auch das von Zappa erwähnte Angebot.) an den ersten beiden Beinpaaren sind mir auch aufgefallen,daher habe ich den Sling auch behalten. Rein optisch sieht es wirklich wie ein Mischmasch aus Th.apophysis und Th.blondi aus.

Gibt ja eigentlich nur 3 Möglichkeiten:
1.ein natürlicher Hybrid
2.eine neue Art
3.ein von Menschen Hand entstandener Hybrid,was den Posts im T-Store nach aber eher unwahrscheinlich ist.

Ich bin jedenfalls auch sehr gespannt was Richard Gallon und Ray Gabriel zu den Tieren heraus finden werden.

Gruß Micha"

Röviden a lényege, hogy pár hónappal ezelőtt került hozzá egy ilyen állat, amit sima T.blondi - ként adtak el neki, de feltűnt az első 2 lábvégpár fehéres színezete ( szerinte fehér, pedig ezt a "fajt" pink - footed ( rózsaszínlábú ) néven is árulják ), ezért megtartotta.
Külsőleg olyan az állat, mint egy blondi és egy apophysis keveréke.

3. lehetőség valószínű:

1. természetes hibrid
2. egy új faj
3. emberi kéz által kreált hibrid, de ez a T - store - os posztok alapján inkább kizárható.

Kíváncsi rá, hogy Richard Gallon és Ray Gabriel mit derít majd ki a pókkal kapcsolatban

Üdv:

István
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:
Nem azért, de előtte szoktuk konzultálni azzal, akitől kölcsön vesszük az infót!!!!

Szerintem Toto megfelelően hivatkozott... mivel nem egy jogvédett könyvről van szó, hanem egy blogról, ezért csak örülhetnek, hogy hivatkoznak rájuk.

Más:

Volt szerencsém látni múlthéten egy jó párat közvetlen közelről ebből a "fajból"...
Készítek róluk Fotókat is... majd estefelé felteszem...

Ami feltűnő a "fajjal" kapcsolatban, hogy a pár vedléses egyedeken a járólábakon a végíz és a másodvégíz a T. apophysis fajhoz hasonlóan világosabb színezetű, viszont a két fajt egymás mellé téve jól látható a különbség, hogy a "Burgundy"-nál nincs olyan erős eltérés az alapszín és a lábvégek színezete között. Nem mondanám rózsaszínesnek, inkább világosabb barnának.
Így fiatal korban könnyen megkülönböztethető e három "faj".
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 07:54    Hozzászólás témája: idéz

Nem azért, de előtte szoktuk konzultálni azzal, akitől kölcsön vesszük az infót!!!!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 20:18    Hozzászólás témája: Theraphosa stirmi (Rudloff & Weinmann, 2010) Guyana idéz

Üdv!

Ma Dudu barátom felhívta a figyelmem egy számomra telljesen új pókra, mégpedig a Theraphosa sp. "Burgundy Goliath"-ra. Kicsit kutakodtam, olvasgattam és találtam róla pár gondolatot, amit magyarul Fince tett közzé az apropók blogon. Remélem nem veszi zokon, ha ezt az információt kölcsön veszem és itt is közzéteszem, némi plusz infó mellett Kacsint? (ha igen, akkor természetesen leveszem)

Fince írta:
Theraphosa sp. "Burgundy Goliath"

Aki rendszeresen űzi a széllovas sportot a külföldi fórumok háza táján az már biztosan találkozott a Vörös góliátnak elkeresztelt Theraphosa sp. - vel.

Tapasztalatból, az ilyesmi híreket kezdetben egy jó adag fenntartással fogadom, így ezt a jószágot sem hoztam ide "üptre" frissében, csak miután szaladtam egy kört a témában (és nagy az esélye annak, hogy ez nem hibrid vagy valamilyen változat.
Azt csicsergik a madarak, hogy a Brit-Guyanában élő Vörös góliát a harmadik Theraphosa faj a génuszon belül. Az állat alapszíne vöröses és a juvenilis egyedek lábvégei is hasonlóan világos színűek, mint a Theraphosa apophysis fiatal példányainak, viszont a kifejlett hímeken a Theraphosa blondihoz hasonlóan nem találhatóak párzósarkantyúk.

Érdekes az is, hogy a génusz két másik képviselőjével ellentétben a Vörös góliát fogságban állítólag problémamentesen utántenyészthető.

Azt elhagynám, hogy most természetesen ez az állat a legnagyobb - leghatalmasabb:), mivel ez vagy igaz vagy nem...mint tudjuk egy új faj előkerülésekor/megjelenésekor bizonyos marketingszempontok szinte mindig felülírják a száraz tényeket.

Szúrok be egy linket, amin nagyon jó képek vannak az állatról:
http://www.tarantulas.com/guyana_goliath.html

A jövőben esetlegesen megjelenő bővebb infókat folyamatosan teszem majd fel ide....

üdv: Toto

Legutóbb Toto szerkesztette (2009 Márc. 22. Vas., 20:23), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu