Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 61 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Theraphosa stirmi (Rudloff & Weinmann, 2010) Guyana

Theraphosa stirmi (Rudloff & Weinmann, 2010) Guyana

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 10. Vas., 15:00    Hozzászólás témája: idéz

LinuSKA írta:

Íme a nagylány! Nagyon boldog Most kb. 8-9 vedléses lehet. Az utolsó előtti vedlésénél nálam is voltak gondok, valamiért az egyik fogát teljesen elveszítette közben és a másik is részben csonkult. Így vadászni, elkapni a zsákmányt egyáltalán nem tudta, emiatt összenyomott sáskával és puha hússal tápláltam, ezeket el tudta fogyasztani viszonylag rendesen. Emiatt a két vedlése közötti hosszabbra nyúlt, mint átlagosan, azonban a legutolsó vedlésénél teljesen rendbe jött, gyönyörű, hatalmas fogakkal büszkélkedhet és a vadászösztöne is abszolút a helyén van. Kicsit féltem attól, hogy esetleg ezután is összenyomva várja a kaját, de egyáltalán nem.

Szép pók, kb. hány centiméteres most? (lábfesz)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 10. Vas., 07:42    Hozzászólás témája: idéz

Íme a nagylány! Nagyon boldog Most kb. 8-9 vedléses lehet. Az utolsó előtti vedlésénél nálam is voltak gondok, valamiért az egyik fogát teljesen elveszítette közben és a másik is részben csonkult. Így vadászni, elkapni a zsákmányt egyáltalán nem tudta, emiatt összenyomott sáskával és puha hússal tápláltam, ezeket el tudta fogyasztani viszonylag rendesen. Emiatt a két vedlése közötti hosszabbra nyúlt, mint átlagosan, azonban a legutolsó vedlésénél teljesen rendbe jött, gyönyörű, hatalmas fogakkal büszkélkedhet és a vadászösztöne is abszolút a helyén van. Kicsit féltem attól, hogy esetleg ezután is összenyomva várja a kaját, de egyáltalán nem.
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 20. Hétf., 16:04    Hozzászólás témája: Theraphosa sp. burgundy goliath idéz

Sziasztok!

5 vedléses burgundy-m

Üdv Hadzsy!
Spicco
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Aug. 15. Vas., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

4 vedléses Burgundym imádom ezt a pókot jó evö és sztem gyönyörü szép bár lehe kicsit elfogult vok:)
http://img821.imageshack.us/i/201008060174.jpg/
http://img834.imageshack.us/i/201008060176.jpg/
http://img830.imageshack.us/i/201008060177.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 20:04    Hozzászólás témája: :) idéz

Sziasztok!

4 vedléses Burgundy 2 csótánnyal.

Burgundy 3 csótánnyal. Nevet?

Üdv Hadzsy!
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Hivatalosan még mindíg a blondi a legnagyobb pók,abból is egy hím vezeti a listát,aszt hiszem 28cm-el Kacsint?
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 16:12    Hozzászólás témája: idéz

Pety írta:
mimulus írta:
Sziasztok!

Nálam bizony vannak vedlési gondok, ha még nem is nagyok! Eddig 5. és 6. vedlésnél mindig kellett segítenem, a 6. vedlésnél a hasi résznél bizony rajta maradt a vedlés! 5. vedlésnél a potroháról kellett leszednem a maradványokat! Hallottam komolyabb vedlési problémákat is! Teljesen azonos módon tartom a blondival, nála eddig semmi gond nem volt és azonos korúak, 2-3hét különbséggel szoktak vedleni!

Hello, és végülis akkor ez a nagyobb, vagy a blondi?

nem tudom! közel azonosak! De jó megtermett adult Burgundy-t még nem láttam!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 15:39    Hozzászólás témája: :) idéz

Sziasztok!
Én Exo terra digitális páratartalom mérőt,és hőmérőt használok.
Nem túl pontosak,de szerintem a ragaszthatók mérők sem azok. Zavart Viszont ezt bárhol használhatom. Egy idő után már ráérez az ember,és nincs szükség páratartalom mérőre. Így én is csak ritkábban használom. Van egy pár pók amikről neten sok rémhírt lehelt olvasni,ezek többsége nem is igaz.
Eddig én csak annyit tapasztaltam,hogy eléggé elhúzza a vedléseket,remélem később sem lesz nagyobb gond.

Üdv Hadzsy!
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:
Sziasztok!

Nálam bizony vannak vedlési gondok, ha még nem is nagyok! Eddig 5. és 6. vedlésnél mindig kellett segítenem, a 6. vedlésnél a hasi résznél bizony rajta maradt a vedlés! 5. vedlésnél a potroháról kellett leszednem a maradványokat! Hallottam komolyabb vedlési problémákat is! Teljesen azonos módon tartom a blondival, nála eddig semmi gond nem volt és azonos korúak, 2-3hét különbséggel szoktak vedleni!

Hello, és végülis akkor ez a nagyobb, vagy a blondi?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 14:51    Hozzászólás témája: idéz

rossz helyeken olvasol.
nem kényes, csak nem kell neki semmi extrém tartási körülmény. se 20C se 35, se 10% pára se 80%....

a lehetö legátlagosabban kell tartani 25-27C körül 70% pára. ennyi. semmi baja nem lesz.
Hydra
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Jún. 03. Csüt., 14:10    Hozzászólás témája: idéz

Ok, köszi a választ. Mennyire figyelsz a páratartalomra, csak be be fújogatsz, vagy van mérőd is? Bár ha már kifizetem érte a pénzt egy higrométer nem oszt nem szoroz.
Az előző pókjaim is szépen fejlődtek, lehet azért problémázok ezzel a fajjal annyit, mert mindenhol azt olvasom hogy nehézkesebb a tartása/kényesebb.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 02. Szer., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia Hydra!

Nem sok különbség van a 2 pók tartása között,lényegében az életmódjuk is egyforma.A 28 fokot sokallom egy picit. Én 25- fokon tartom.Ami kihívó lehet ennek a fajnak a tartásánál,az a mértéktelen étvágya,és gyorsasága Nevet? Nem hallottam ilyenről,hogy sok vedlési problémák lennének vele. Bár én kis pókjaimat kicsit nedvesebben is tartom,mivel itató sincs náluk,és a talaj is hamar kiszárad. Ebből csak az a hátrány származik,hogy ha nem veszed ki a kajamaradékot a póktól,akkor könnyebben atkásodik. Lényegében ha odafigyelsz rá,egy nagyon szép Vörös óriást tudsz felnevelni. Kacsint?

Pár kép a 3v es Burgundymról.

Üdv Hadzsy!
Hydra
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Jún. 02. Szer., 14:40    Hozzászólás témája: idéz

Mennyiben tér el a burgundy tartása a blondiétól? (25-28 C napközben, éjjel 4-5 fokkal kevesebb, ~80%pára)
Van ami kirívó ennek a fajnak a tartásával kapcsolatban? Ilyesmire gondolok, hogy azt olvastam, hogy az átlagnál jellemzően akadnak vedlési problémái alacsony páratartalmú tartás miatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 07. Pént., 13:03    Hozzászólás témája: :) idéz

2 vedléses Theraphosa burgundy

Üdv Hadzsy!
macilacispiders
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 19. Hétf., 19:13    Hozzászólás témája: Re: . idéz

kovino1 írta:

Erre telette a telefonommal.ha sikerül valami jobb mutatom.Ja és a lényeg ő egy 6v hím a várható ara pedig hétvégén érkezett pestre Macilaciék szíves közreműködésével.Amint megoldom hogy hoyg kerül hozzám természetesen láthatja mindenki.

Már félúton az ara Mosoly

Üdv,

Maci és Laci

http://www.macilacispiders.hu
http://www.macilacimalac.hu
http://www.kituzoshop.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
kovino1
Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 19. Hétf., 15:03    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok!ma volt 1 kis költözés éa az első képek:
Húúú de mérges.nemtetszik az új hely Nevet?

Erre telette a telefonommal.ha sikerül valami jobb mutatom.Ja és a lényeg ő egy 6v hím a várható ara pedig hétvégén érkezett pestre Macilaciék szíves közreműködésével.Amint megoldom hogy hoyg kerül hozzám természetesen láthatja mindenki.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 14. Csüt., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

tudom nem ide tartozik de kitől szerezted?

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Renji
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Van már nekem is "kulák" pókom! Nagyon boldog
Ő egy 5 vedléses nősti és ~15cmis!

Sajnos csak telós kép és nem is vok jó fényképész!

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kovino1
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 07. Hétf., 18:19    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok!most kaptam meg a börzéről való kis szépsget.én és anyukám szerint is saccra 12-13 cm lehet.mérni még nem tudtam mert dobozban van, a héten nem de jövő héten elkészül a terrariuma és akkor talán sikerül.addig is 1 kép az első dobozfelnyitáskor fogadó látványról.
Vissza az elejére
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Az biztos, hogy nagyon változik a viselkedése! 3 vedlésesen még az enyém is a legjámborabb pókik csoportját erősítette, akkor még simán kiengedtem mászkálni is a dobozából! Most már ezt nem tudom megtenni, amikor az új terkóba költöztettem ő is brutálisat sziszegett és egyre gyakrabban emeli égnek a fenekét, ha valami zavarja, illetve nem restelli bombázni a szőröket a hátsófertájáról. Anno én is blondit akartam venni, de úgy alakult, hogy őkelme lett belőle. Abszolúte nem bántam meg, hogy végül a burgundy mellett döntöttem, szuper állat! Nagyon boldog De arra már kíváncsi vagyok, hogy a burgundy egy külön faj-e vagy esetleg hibrid. Végülis bármelyik variáció bizonyul igaznak, még ő marad a "kis" szemem fénye! Nagyon boldog
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

LinuSKA írta:

http://h.imagehost.org/0550/SN853724.jpg

Szia Toto!

Éppen kinyújtóztatta a tagjait a drágaság, 14,5cm-re mértem, nem éri el a 15cm-t, de így is termetes jószág! Nagyon boldog Amikor hozzámkerült 3 vedléses volt és 10cm alatt, pontosan nem tudom mennyi, talán 8 cm. 4 vedlésesen raktam először terkóba (15X20), a régebbi képeken jól látszik a lakókókuszához képest, milyen apró volt. Aztán 5 vedlésesen 12 cm volt, mára pedig új helye van, mert a régit teljesen kinőtte a kókusszal együtt.

Szia!

Gyönyörű jószág! Nagyon boldog Gratulálok hozzá! Azért az a 14.5 cm nem piskóta! Belőle sem lesz apró leányzó Nevet?
Egyszer talán majd énis beszerzem a "fajt" (még kissé kétkedve fogadom... Mosoly ). Egyébként egy jó tanács: figyelj oda rá nagyon, mert ha temperamentumában a blondira hasonlít, akkor minnél nagyobb lesz, vele együtt fog nőni az önbizalma is! Az én blondim az 5 vedléses félénk "nyusziból" 2 velés alatt semmitől meg nem rettenő, visszatámadó, sziszegő pitbullá változott Nagyon boldog Egyszer a terelőpálcát is majdnem kivette a kezemből! Mosoly
Szóval figyelj oda a kis Vörösre Kacsint?

üdv: Toto
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:

Szia mimulus!

Azigen Sokkolt Nagyon boldog Nagyon boldog 6 vedlésesen 17-18 cm... Nevet? Ebből valami brutál nagy hím lesz!
Ahogy olvastam, amit írtál, gondoltam méricskélek egy picit, hogy pontos adatokat tudjak írni a blondim méretét illetően. Az adatokat a blondi topicban írtam le. Várom a képeket mindkettőtök állatkájáról! Kacsint?

Szia Toto!

Éppen kinyújtóztatta a tagjait a drágaság, 14,5cm-re mértem, nem éri el a 15cm-t, de így is termetes jószág! Nagyon boldog Amikor hozzámkerült 3 vedléses volt és 10cm alatt, pontosan nem tudom mennyi, talán 8 cm. 4 vedlésesen raktam először terkóba (15X20), a régebbi képeken jól látszik a lakókókuszához képest, milyen apró volt. Aztán 5 vedlésesen 12 cm volt, mára pedig új helye van, mert a régit teljesen kinőtte a kókusszal együtt.
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:

Na most hamarosan képekkel is alátámasztom:
De az én hím Burgundym 5vedléses bőre terpesztve 13-14cm-volt! Na most 6vedlésesen néztem igaz még nem zaklattam de olyan 17-18cm most Nagyon boldog , na akkor ő most tényleg mekkora lesz? szerintem hatalmas, most akkora mint egy 1,5éves nőstény blondim volt...
Meglepő, hogy ekkorát nőtt de tényleg brutális. LinuSKA kíváncsi vagyok te mekkorát mérsz majd a nőstényedre!

üdv!

Szia mimulus!

Azigen Sokkolt Nagyon boldog Nagyon boldog 6 vedlésesen 17-18 cm... Nevet? Ebből valami brutál nagy hím lesz!
Ahogy olvastam, amit írtál, gondoltam méricskélek egy picit, hogy pontos adatokat tudjak írni a blondim méretét illetően. Az adatokat a blondi topicban írtam le. Várom a képeket mindkettőtök állatkájáról! Kacsint?

LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:

De az én hím Burgundym 5vedléses bőre terpesztve 13-14cm-volt! Na most 6vedlésesen néztem igaz még nem zaklattam de olyan 17-18cm most Nagyon boldog , na akkor ő most tényleg mekkora lesz? szerintem hatalmas, most akkora mint egy 1,5éves nőstény blondim volt...
Meglepő, hogy ekkorát nőtt de tényleg brutális. LinuSKA kíváncsi vagyok te mekkorát mérsz majd a nőstényedre!

üdv!

Szió! Az enyémet olyan 15 cm körülire saccolom. Megmérni pontosan nem tudtam, mert nem hajlandó teljesen kinyújtózkodni. Nagyon boldog De tegnap este átkerült az új terkójába, ami már kellett neki a legutóbbi vedlése miatt. Amúgy valóban nagyon sokáig elhúzza a vedlését. Volt olyan, hogy órákon keresztül figyeltem és úgy tűnt nem történik semmi. És nálam mindig este kezdett vedleni, fixen 21:00 óra körül és mindig hajnali 3-4 körül fejezte be. Ilyenkor sokszor felkelek és megkukkolom, hogy halad, de nem zargatom.
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 06. Vas., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Toto írta a blondiról:

Sziasztok!

Volna egy kérdésem: a blondi hímek általában hány vedlésesen adulnak? Csak azét, mert az én 7 vedléses példányom már laza 16-17 cm-es lábfesszel rendelkezik, ha hozza az eddigi vedlésenkénti 3 cm-es méretnövekedést, akkor jó eséllyel 8 vedlésesen már 19-20 cm körül lesz, ami sztem már subadultnak mondható. Én úgy számolgattam, hogy adulási vedlésnél nagyot nőnek a hímek és a 9. vedlésre simán beadul úgy 23-24 cm-es lábfesszel. Mit gondoltok?

üdv!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 04. Pént., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Igen!

Remélem a legjobbakat! Csak még mindig hátán fekszik, semmi nem történt! kicsit húzza a dolgokat...
Előző vedlésre inkább hímet mondtak, volt aki nőstényt! A blondinál is így volt, de utána bebizonyosodott hogy nőstény! Remélem mert teljesen egy időben vedlenek, csak 2-3hét eltolással! na majd meglátjuk!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 04. Pént., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:
12:25-kor az én Burgundym is hátast dobot! Miután hátára fordult olyan szinten beszórta magát, hogy most már inkább sündisznó! Én még nem láttam pókot háton fekve ennyire szőrösnek. Nagyon boldog Majd dobok képet az előzményekről!

Szió! Ha jól értelmeztem az eddigi hozzászólásaidból, akkor még te sem tudod biztosan burgundyd nemét? Kíváncsi leszek rá! Mosoly Csak kiderül most.
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 04. Pént., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

12:25-kor az én Burgundym is hátast dobot! Miután hátára fordult olyan szinten beszórta magát, hogy most már inkább sündisznó! Én még nem láttam pókot háton fekve ennyire szőrösnek. Nagyon boldog Majd dobok képet az előzményekről!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 02. Szer., 16:13    Hozzászólás témája: idéz

Gratula a "kis" Vöröshöz, LinuSKA! Kacsint? Tényleg megcombosodott. Ha hím lenne, valószínűleg sokal vékonyabbak lennének a lábai (mondom ezt az én blondim alapján, de ha igaz, hogy mennyire hasonlít a két faj, akkor rá is érvényes lehet Mosoly ).
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 02. Szer., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Áh! Tényleg combos lett a "kicsi" ! Nagyon szép!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Dec. 02. Szer., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Előbújt gyönyörű burgundy nőstényem! Most 6. vedléses, látni rajta, hogy szépen "megizmosodott". Nagyon jó állat, csupa öröm a tartása! Nagyon boldog Pár nap múlva új terkóba kerül, dukál neki!
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Szept. 15. Kedd., 08:16    Hozzászólás témája: idéz

Reméljük az lesz a tied! Hát reménykedem én is! Hát nem tudom igaz nem volt sok pókom de eddig simán ment a szexálás, de náluk valahogy nem sikerül, bár az is meglehet egyre bénább vagyok hozzá :S Remélem a legjobbakat a következő vedlésnél! Nagyon boldog

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Szept. 15. Kedd., 08:01    Hozzászólás témája: idéz

szia mimulus!

Az én Burgundym eddig fixen 2 havonta vedlett, és sajnos amire meg tudtam kaparintani tőle a bőrt, addigra szétcsócsálta ?r?lt ezért a hasáról próbáltam szexálni, és nekem csajszinak tűnik ez alapján, de nincs kizárva, hogy tévedek...mert szexálásban még nincs sok tapasztalatom
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Szept. 15. Kedd., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

Hát én próbálom szexálni, az enyém is most vedlett nemrég! Eddig inkább a hím felé húz sajnos! LinuSKA a te pókod is nagyon ugyanúgy vedlik mint az enyém! A Vedlésnél annyi hogy teljesen úgy néz ki mint a nőstény, de hiányoznak róla dolgok amiért fiúnak mondom, mondják! Remélem, hogy ez még a fiatalságának tudható be! Hát remélem a következő vedlésnél már belehet tutira szexálni! Hamarosan vedlik a blondim is, azt is szexálni kell! De a két állat teljesen ugyanannyi időközönként vedlik, csak annyi hogy a blondi 2 hét eltolással!! Hát remélem a legjobbakat! Remélem másnak meg akad egy tuti kislány!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 14. Hétf., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

Szuper állat! Mostmár lassan be is lehetne sexálni. Azért a barna mellett már jol látszik a vöröses szin is...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Szept. 14. Hétf., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Kis Burgundym, aki már nem is olyan kicsi: immár 5. vedlésesen. Nagyon boldog Mostanra eltűntek a kicsikre jellemző világos színű papucsai. A kép sajnos eléggé kivakuzott, az állatkám sokkal sötétebb, sőt egészen sötétbarna színezetű lett. A viselkedésében annyi változás történt, hogy most gyakrabban emelgeti a hátsóját zargatásra.
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Aug. 12. Szer., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Elég színváltós ez a jószág, most vedléshez fog lassan készülni. 4 vedléses

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 11. Szomb., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Végre hosszas várakozás után levedlett a szemem fénye! Nagyon boldog Immár 4. vedléses. Nagyon boldog

salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2009 Jún. 27. Szomb., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

Itt állá náturálá csak az alapokról volt szó,nem is taxon vagy Genus-specifikus kérdés ami felmerült. Mondtam,hogy nem akartam bunkó lenni, az alapok részről volt inkább szó.
Nincs gond,tartással ismerszik meg az állat így van.
De a sorrend,ami jelen pillanatban fordítottan működött fajismetetési kérdés után az alapokkal kapcsolatos kérdések.
Nem te tehetsz erről,hanem a mentalitás ami itthon van és az erre épülő segítségnyújtás, unalmas valóban túlrágni magát az embernek azokon az információkon, amik szükségesek és utána hozzájutni áhított állatával kapcsolatos kiegészítéshez.. Én csak örülők,hogy nőként csatlakoztál és színesíted a palettát példát mutatva a finnyás nemtársaknak.
Sok sikert kívánok neked és jó pókozást.
Gyönyörű a Burgundy-d, szó se róla, ,jelen pillanatban az elméleti síkot részesítem előnyben különféle okok miatt. (másba is belvágtam) Kacsint? Laza
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 27. Szomb., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
A "korán jött " Theraphosa esete, na jó,nem vagyok bunkó. Csak tudnám minek koptattam én is a klavit a leírással Zavarban lev? Nevet?

Szép állat;)

Lehet mondani, hogy "korán jött" Theraphosa esete (vagy bármilyen más faj), de szerintem úgy ismerjük, tapasztaljuk meg az állatunkat, ha tartjuk. Természetesen elolvastam az írásodat a Theraphosa blondiról és igyekszem hasznosítani is a benne foglaltakat a Burgundymmal kapcsolatban, hogy a lehető legjobb körülményeket tudjam biztosítani számára. Eddig rendben megy vele minden és tényleg nyugodt, ami persze nem zárja ki, hogy a későbbiekben változik a viselkedése, vagy esetleges problémák merülhetnek fel a tartásával kapcsolatban. És talán azért is jó ez a fórum, hogy segítsük egymást, ha gondok adódnak, találjunk rá megoldást, ill. kaphatunk tanácsot a tapasztaltabb póktartóktól. Így tőled is szívesen fogadok minden hasznos információt a Burgundyval kapcsolatos tapasztalataidról.
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2009 Jún. 27. Szomb., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

A "korán jött " Theraphosa esete, na jó,nem vagyok bunkó. Csak tudnám minek koptattam én is a klavit a leírással Zavarban lev? Nevet?

Szép állat;)
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 27. Szomb., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Van egy egész jól sikerült képem a kis Burgundymról (igaz szépiás), úgyhogy gondoltam mrgosztom. A póki egyelőre még 3vedléses, de a jelek arra mutatnak, hogy nemsokára már 4 lesz. Nagyon boldog Eddigi viselkedése alapján a legjámborabb jószágaim közé tartozik, egyáltalán nem aggresszív, nyugodt állatka és persze jó étvágyú, sokszor szem előtt van. Remélem így marad a továbbiakban is. Mosoly
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 28. Csüt., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ! Megnyugodtam! Nagyon boldog
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 28. Csüt., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

LinuSKA írta:
Lenne egy kérdésem is. A Burgundym hátsóján van egy sötétebb folt, mint a potrohának a többi része (a mellékelt képen is látszik). Ez jelent valami rosszat? A pókim amúgy nagyon jó evő, fékezhetetlen étvággyal és úgy tűnik teljesen egészséges.

Köszi előre is a válaszokat.

Szia!

nem, növendék pókok esetében feltűnik ez a folt, néhány vedlés mulva eltűnik.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 28. Csüt., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

Lenne egy kérdésem is. A Burgundym hátsóján van egy sötétebb folt, mint a potrohának a többi része (a mellékelt képen is látszik). Ez jelent valami rosszat? A pókim amúgy nagyon jó evő, fékezhetetlen étvággyal és úgy tűnik teljesen egészséges.

Vissza az elejére
LinuSKA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 27. Szer., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

http://images.netbag.hu/20090527/20383866820.JPG

Sziasztok! Én is egy 3 vedléses "kis" T. Burgundy tulajdonosa vagyok és nem tudtam megállni, hogy ne mutassam meg mindenkinek a drágámat! Nagyon boldog

Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 10:03    Hozzászólás témája: idéz

Hűűűűű, nem semmi a jószág! Gratula mimulus! Kacsint?
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

Újra vedlés után!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
boci1982
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 08. Pént., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

hello
Tegnap levedlett a drága és szép nagyot nőtt.
Vedlés előtt mindössze 2 napig nem evett, ezért meglepett a vedlés látványa de nem baj, így a jó Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
most kb: 6cm a lábterpesze de inkább több nagyon szép, köszönöm Wolkow
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu