Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 38 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Fánlakók, talajlakók tartása

Fánlakók, talajlakók tartása

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Pókok tartása terén vagy kezdő, vagy talajlakóval van már tapasztalatod?

anolis2 írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kezdőnek milyen fánlakót ajánlanátok?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Full kezdőként talajlakót ajánlanék Mosoly Fánlakó kezdőként érdemben nem tudok nyilatkozni..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kezdőnek milyen fánlakót ajánlanátok?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Dec. 29. Szomb., 08:22    Hozzászólás témája: idéz

Taxonómiai alapfogalmak arachnida.hu téma.

Jó szórakozást!
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

A Brachypelma egy genus, ami valóban nemzetséget jelent, de csak a növényeknél és a gombáknál. Állatoknál a genust nemnek hívják. De ez a taxonómiai vita amúgy se ebbe a topicba illik.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma= nemzettség vagans=faj
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma=nem
vagans=faj
Nézz utána!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma=Faj vagans (kis kezdőbetüvel) fajta .

Mint PL: Solenostemon scutellarioides
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 19:23    Hozzászólás témája: idéz

Kalandor22 írta:
Brachipelma Vagans fajtájú

Brachypelma (y) vagans (kis v) faj (nem fajta). Nagyon boldog Amúgy meg hallgass gaarara, nem kell aggódni! Azzal segítesz a legtöbbet, ha nem próbálsz meg segíteni. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Az enyém 7. vedléses 2-3 hét mire levedlett.

Tegyél be neki egy hőmérőt és nézd+ hány fokos a terko.

Hagyd békén majd elő jön hidd el.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kalandor22
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 23. Vas., 23:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Kezdő pókos vagyok és a segítségeteket szeretném kérni! Az lenne a helyzet, hogy van egy fél év körüli Brachipelma Vagans fajtájú madárpókom, kezdetektől fogva nagyon jó étvágya volt mindig, aktív is volt, stb. Mostanában rengeteg hálót szőtt, már több mint egy hete elő se jön, elvan rejtőzve a saját maga által épített "bunkerébe" és egyáltalán nem eszik,a potroha teljesen befeketült(az odáig egyértelmű, hogy vedleni fog, ezért nem is dobtam be neki élelmet). A kérdés viszont az, hogy mikor hajlandó egy ilyen fél év körüli madápók végre "hozzálátni" a vedléshez a szokásos hátukra fordult pózban? Mosoly Eddig már mindenféle pózban láttam őt feküdni (oldalán is láttam már, aztán hasán ,kinyújtott lábakkal...) a lényeg az, hogy már több mint egy hete ezt játsza el, és nem tudom, normális-e ez. Kéne valamit esetleg tennem, h végre túl legyen rajta? D: a páratartalomra figyelek, naponta fújok be neki, vize is van, a terrárium az íróasztalomon a radiátor mellett van elhelyezve, úgyhogy gondolom, fázni csaknem fázik D: Nagyon megköszönném a válaszotokat!! Mosoly Kezdek kicsit aggódni érte =/ Írjatok légyszíves minél előbb!
KÖSZÖNÖM
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Georgio ez így van! Én nekem is ami lehullásom volt bizony az én hibám volt:-(. Egy kivétel volt, egy vadbefogót adult nőstény,de az se igazán kivétel mert ott is az volt a gond hogy az az állat eleddig egy esőerdőben élt,és képtelen voltam minden jószándék ellenére a neki megfelelő(megszokott) környezetett megteremteni. Egyszerűen nem fogadót el táplálékot és 2hónap alatt tönkrement. Azóta se tudom mi hiányzott neki,a többi vadbefogótt állatom él és virul,de ezzel hiába próbálkoztam.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 16:58    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:

Tehát akkor minden állat a tartó hibájábol pusztul el!

Ha nem is 100%-osan igaz, de valószínű.
Sokaknak könnyebb a lelke ha rákeni a génekre, meg a természetre.
Nem véletlenül hoztuk létre a "meghalt a pókom, derítsük ki az okát" témát. Mert szinte mindig van rá humán megoldás.
Kellene csinálni egy felmérést, hogy kinek mennyi pók ment át a kezén, és mennyi vesztette életét a tartó hibájából, és mennyi azon kívül. (persze itt sokan rajtuk kívül álló okokra fognák)
Az én eredményem kb. 100 pók , ebből 1 lehullás saját hibából. Tehát gyakorlatilag O %-os ön-lehullás.
Ha nem is mi tehetünk a halálozásokért, legalább tegyünk ellenük...
Vissza az elejére
Profil üzenet
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Okéjj akkor ezt is visszaszívom...
Tehát akkor minden állat a tartó hibájábol pusztul el!
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
Bocs, de megpróbálom megvédeni magamat!

A vedlés hibák hova tartoznak? És nem arra gondolok, hogy nem volt elég nedves neki a környezet meg ilyesmi! Vagy például vedlés után mozogni kezd a pók és megsérül, pedíg nem volt mozgatva vagy bántva a doboza vagy terkója sem...

A vedlési hibák is 99%-ban a gazdi hibái.
Nincs neki megteremtve az optimális vedlési körülmény.
Én még nem láttam olyat ,hogy egy pók vedlés közben megsérült volna, mert mocorgott.Akkor kicsi volt, vagy nem megfelelő a hely.
A pók mindig ott, és úgy vedlik ahol számára az adott helyen a legjobb. De az még nem azt jelenti, hogy jó.
Szerintem...
Vissza az elejére
Profil üzenet
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 15:55    Hozzászólás témája: idéz

Bocs, de megpróbálom megvédeni magamat!

A vedlés hibák hova tartoznak? És nem arra gondolok, hogy nem volt elég nedves neki a környezet meg ilyesmi! Vagy például vedlés után mozogni kezd a pók és megsérül, pedíg nem volt mozgatva vagy bántva a doboza vagy terkója sem...
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

Azzal teljesen egyetértek LGM-mel, hogy az állatok 99%-ban a tartó hibájából hullanak le.
És az is igaz, hogy vagy a gondatlanság, vagy a túlzott gondoskodás lehet a fő oka az elhullásnak.
Viszont yoey kijelentésével, miszerint:
"5 Poecilotheria-m volt ugyan olyan körülmények között! 1 elpusztult, de nem nedvesség, vagy hőmérséklet hiány miatt!
Egyszerűen benne van a pakliban hogy lehullanak az állatok! "
...NEM.
Nekem már isten tudja, vagy 50 Poecim volt, amiből 1 hullott le, az is az én hülyeségem miatt.
Nem mondom, hogy nincsenek genetikailag beteg egyedek, de ez a százalék kb. 0,1, vagy még ennél is kisebb.
Szerintem azok az egyedek, amelyek túlélik az első vedlést, már túlvannak a nehezén, bizonyították életre valóságukat.
Persze vannak nemek, fajok, amik érzékenyebbek a hőmérséklet, páratratalom, szellőzés mértékére, de ez még nem jeleni ,hogy az adott faj hyper érzékeny.
Csupán több odafigyelést kíván.
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Itt most kicsit más a véleményem mint neked. Szerintem az állatok 99%-ban a tartó hibájából hullik le. Ezt azért is merem leírni mert a saját lehullásaim is tartási hibákból fakadtak anno. Akinél ezer pók van szétdobozolva az oda figyel az állatira,ezt nem tudom miből gondolod hogy nem? Eleve már csak az anyagi érték miatt is. A tenyésztőknél is van természetesen lehullás,de álltalába az idős vagy túl hajtott állatok esetében. Persze van nem tartási hibákból kifolyólag történő elhullás is,de ez az esetek elhanyagolható része. Azzal viszont egyet érték hogy, a nyugalom nagyon fontos. Ez nem azt jelenti hogy nefoglalkozon a tartó az állat igényeivel hanem hogy azt az igényt is vegye figyelembe hogy ezek az állatok nem tolerálják a streszt! Ne zavarja feleslegesen,nyitógatásal kézrevételel stb.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 27. Hétf., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Érdekes ez a fánn lakó és talaj lakó kérdés, főleg a tartási hibákból történő elhalálozás!

Egyiket sem nehéz tartani! Igaz a fán lakók elég érzékenyek, de ha valaki odafigyel akkor nem lehet nagyobb gond! És nem elsődlegesen a körülményekre hanem magára pókra! A pókon észre lehet venni hogy nincs rendben valami! Persze ahhoz már tapasztalat kell hogy tudd mi nem tetszik nekik! Nekem eddig 3 avim volt, (nem sok) ebből 2 szépen nőtt! 1 elhalálozott! 99% hogy nem tartási hiba!

Szoval bele tartozik ebbe a dologba az is hogy ezek az állatok nagyon sok dolog miatt el tudnak pusztulni ami nem a tartó hibája! És nagy valószínűséggel nem megelőzhető!
Következő példa: 5 Poecilotheria-m volt ugyan olyan körülmények között! 1 elpusztult, de nem nedvesség, vagy hőmérséklet hiány miatt!
Egyszerűen benne van a pakliban hogy lehullanak az állatok!

Egy jó példa: olyan helyen ahol ezres nagyságban tartják a pókokat: A kicsik szét vannak dobozolva, havonta 1x ha kapnak enni nem figyelik náluk a páratartalmat nem gondoskodnak úgy róluk mint egy olyan helyen ahol csak 1 pók van! Még is kibírják és nem hullik le egy darab sem!
Ezzel szemben a tenyésztő mindent megad az egyik nőstényének, oda figyel hogy a lehető legjobban tartsa és mégis... egyik nap arra lesz figyelmes hogy az állat gubbaszt és már nem lehet megmenteni!

Ezzel nem arra akarok célozni, hogy hanyagoljuk az állatokat és nem szabad őket kényeztetni! Szó sincs róla! Mindent adjatok meg nekik amit csak tudtok! Ezért vannak! Csak arra akarok rámutatni, hogy még a legjobb tartás mellett is meg van arra az esély hogy a kis kedvencünk lehullik!
Legyen ez talajlakó, vagy akár fán lakó!

Ha valakinek van erről véleménye, szívesen várom...
Vissza az elejére
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 26. Vas., 23:37    Hozzászólás témája: idéz

Helo,
a lejebbekhez hozzá szólva avikat énse ajánlok kezdőknek mivel elég finnyásak:D nekem első avi-m egy geroldi volt ami le is hulott nálam:( de igazából első fánlakó pókom egy P. irminia volt amivel gondom nemvolt, tény hogy gyorsabb volt mint egy talajlakó de erre figyeltem és gond nemvolt! Szívós állat, jó evő, nálam elfogyaszt mindent mint egy óvodásMosoly a H. maculatához hozzászólva én nekem 3 példányom van belőlük nem mondanám őket agresszívnak, inkább ijedősek, ha nyitom a dobozt futnak vissza a "bunker"-ükbe, és saját észrevételeim alapján nem szökősek:D inkább a lakhelyükön gubbasztanak minthogy kiakarjanak szökni, kb fél év alatt 1X szökött ki nálam maculata aki az alkaromon futott egy kört és meg is pihent:D
Vissza az elejére
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Márc. 25. Kedd., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
georgio:
ha a S. calceatum tetszett, keress rá a Heteroscodra maculatara Kacsint?
iszonyat kis dög, egy ilyennek büszke tulajdonosa vagyok. gyönyöru pókocska! Kacsint?

najó, linkelek egy képet a lusták kedvéért Nevet?

http://www.arachnopets.com/images/timages/hmaculata01.jpg

hát nem csodaszép? Mosoly

Csodaszép!!!
nekem 3 babym van::: még messze nem ilyenek(mint a képen) de irtóra gyorsak--- ha előjönnek Nevet?
Profil üzenet e-mail website állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 08:14    Hozzászólás témája: idéz

Jó jó elég lesz, már zsong a fejem. Most egy kicsit emésztem a dolgokat, meg utána nézek 1-2 dolognak, aztán majd meglátom. Több szempontot is figyelembe kell vennem, elsodleges a kinézet, de fontos a méregerosség, az agresszivitás, könnyen tarthatóság, beszerezhetoség, ár, és nem utolsósorban az itthoni hely. Mindenesetre a psalmopoeusok közül a cambridgei és az irminia már szinte tuti. (üzenem Kokáéknak Nevet? ) és persze az eddig is betervezett p. metallica. Ez a 3 versenyzo a decemberi börzén biztos játszik... Boo hoo!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 07:36    Hozzászólás témája: idéz

Az Iridopelma nem fajai is fánlakók, sot tudtommal eredeti élohelyükön, a Cyriopagopusok is ugy élnek mint a Poecilotheriák!
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg , igazad van. Sztereotípia, hogy Afrika = sivatag. d'oh!
Vissza az elejére
Profil üzenet
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

Azért afrikában is megtalálhatóak a hatalmas kiterjedésu oserdok, tehát semmi képpen nem lehet egy kalap alá vonni az afrikai pókok élohelyének tulajdonságait.

A baktéríto mentén és környékén él például a ceratogyrusok, Pternochilusok többsége és az Augecephalusok.
Itt valószínu a magas talajmenti homérséklet és a füves bokros pusztás tájon más búvóhely nem lévén bokrokra szövik a hálójukat vagy a föld alá menekülnek.

A Stromatopelmák, és a Heteroscodrák például az egyenlíto mentén élnek
(Gabon, Kongó, Kongói Dem. közt. stb) Itt pedig a suru fás bokros vidék nyújt elegendo búvóhelyet számukra
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes, hogy a stromatopelma calceatum is , és a heteroscodra maculata is abban hasonlít (azon kívül, hogy fánlakók) , hogy mindketto Afrikai, nagyon agresszív viselkedésu, és eros méreganyaggal rendelkezo pók. Csak azt nem értem, hogy Afrikában miért jellemzo inkább a falakó életmód? Egyébként nagyon szépek, mint álltalában az Afrikai élovilág. És milyen szomorú, hogy minden gyönyöru pók nostény, a hímek olyan slamposak. Minden kispók felér egy zsákbamacskával. (kivéve, ha eleve az kell)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

georgio:
ha a S. calceatum tetszett, keress rá a Heteroscodra maculatara Kacsint?
iszonyat kis dög, egy ilyennek büszke tulajdonosa vagyok. gyönyöru pókocska! Kacsint?

najó, linkelek egy képet a lusták kedvéért Nevet?

http://www.arachnopets.com/images/timages/hmaculata01.jpg

hát nem csodaszép? Mosoly
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, a psalmopoeus-ból szándékozom is beszerezni az irminia-t és a cambridgei-t. De a többinek utánanézek képileg....is....

A Stromatopelma calceatum eléggé meggyozo. Ha valaki megnézi ,és ismer engem egy kicsit, rögtön tudni fogja miért Nevet?
Bár azt olvastam ,elég brutális a természete is ,és a mérge is, és csak éjjel actív-meggondolom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

háj!
a Tapinaucheniusok általános genus szerinted? mer ha nem akkor melegen ajánlanám, és még indokkal is szolgálnék. Mosoly vagy még a másik a Psalmopoeusok Kacsint?

szerk: ja még ijenek a Heteroscodra genusba tartozók is

szerk 2: Strometopelma? Mosoly
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

Soroljatok fel nekem falakó pókokat, az általános genus-okon kívül (poecilotheria, avicularia) mert szeretnék még több genust tartani, de csak a falakók érdekelnek. És mivel még egy honlapon sem láttam így konkrétan kettébontva a fajokat, érdekelne a dolog. Sot ha még valaki meg is indokolná, hogy miért jó tartani, vagy miért nem , azt is megköszönném. THX.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 16. Hétf., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Ha magas a páratartalom, ennek megfelel?en kevesebbet is párologtat a pók, emiatt késöbb lesz "szomjas".
Tehát nehezebben szárad ki...

De mint tanult sorstársaim mondották, inni akkor is kell neki!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 20:04    Hozzászólás témája: idéz

Nem hiszem a föld nedves néhány csepp is van a tet?n de nincs páratartalom mér?m ugy hogy feljebb viszem a párát ha akkor is lemegy inni akkor semmi baj nincs ha nem akkor onnantól nincs Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Na igen az az egy biztos, hogy semmi nem biztos! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Azért irtam hogy valószín?leg. Én már kezdem kapisgálni, hogy semmi sem biztos a pókok terráriumi tartásánál.

De ez biztos! Nevet? Nevet? Nevet?

Amúgy valóban...
Felületes voltam, elnézést! Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Azért irtam hogy valószín?leg. Én már kezdem kapisgálni, hogy semmi sem biztos a pókok terráriumi tartásánál.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Miért is?
Azért mert magas a pára, inni akkor is kell neki.
Szóval nem bizti, hogy ilyen következtetéseket kéne levonni.
Persze nem lehetetlen, de tényként ne kezeljük.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 18:01    Hozzászólás témája: idéz

Gaspar!

Ez nem biztos hogy a legjobb hír számodra, mert valószín? ez azt jelenti hogy nincs meg a kell? páratartalom neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Szerencsére az én geroldimat már sokszor láttam inni és men csak azért ment le mert a szomjanhlás kerülgette mert kb 2-3naponta egyszer leszokott menni lehet hogy többször de nem szoktam egésznap megálás nélkül nézni
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

Ez mindenképp szükségszer?.
Sok avi (f?leg a vadbefogott állatok) képes szomjanpusztulni az itató mellett!
Szóval hülyeség a "ne locsold a hálóját" felfogás.
Igen is néha kell! (szerintem...)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 15. Csüt., 14:31    Hozzászólás témája: idéz

Hát kinél hogy, nálam a 4-5 vedléses Aviknak már kutya bajuk sem volt soha, de 1-4 közötti vedlés számúak ugy hullottak mint a csuda.

Az aviknak elég 28 C fok, és az a lényeg hogy mivel nem szokása az itató edényhez mászkálni, ezért ugy kell az elhelyezni, hogy a lakó hálójuk alatt legyen. Álítólag az a jó páratartalom+ szell?zés amikor a bepermetezett terkó 2 nap alatt ki szárad, tehát két naponta permetezni kell.

Sok helyen olvastam, olyat hogy ne permetezük a hálóját, én azt mondom, ne áztasuk szét, de egy spriccentésnyi vizpermet nem árt neki, mert ugye azért az es? sem krüli el teljesen a hálójukat az ?serd?ben. Én hetente egyszer a háló bejáratához is szoktam spriccelni vizet.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Én is ezt szerettem volna mondani, h egyetlen egy pók sem él a fák koronájában. Általában a kérgen vagya kéreg alatt élnek max a törzs magasságában...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 10:34    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:

Hello Puding

Ez melyik hónapba volt mert nálam nyár közepén volt egy hasonló amikor kb 5napig volt nagyon duwa kánikula de nálam nem csak Avik haltak meg (az is egyébént egy) hanem a majdnem az összes olyan faj ami szereti a magas párát meg a kicsit hüvösebb h?mérsékletet

Fene tudja azt már... Zavarban lev?
De nem egyszerre történt, így nem id?höz, mind inkább a pók felvázolt fejlettségi fokához kötném a tragédiát.

Hihi! Id?közben taggá forumoztam magam... Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 10:26    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
Az már csúcs hogy ennyire kényesek legyenek ezek a pókok. Nem lehet hogy nagy h?ingadozás kell nekik? Napközben az es?erd?kben a fák tetején meleg van, gondolom én. De este biztos hogy jócskén leh?l a leveg? nem? És amikor nem esik az es?, és a fa tetejét mindig éri a nap csak nincs olyan nagy pára. K?rd Ezt az irományt kérfédnek vegyétek Felki?lt

Nagyon boldog Figyuzzatok már ide egy picinyt! Itt mindenki (na jó, nem mindenki csak sokan) félreértelmezi a trópusi éghajlatot. Ennek ugyan is nem az a lényege, hogy ott brézli meleg van, hanem az, hogy az évi átlagh?mérséklet kiegyenlítetten magas. Az es?erd?kben sincs 40C", egyszerüen ott mindíg kiegyensúlyozottan meleg uralkodik. A napi, havi h?ingás minimális. (Szemben ugye a sivatagokkal, ahol az éjjszakai h?mérsékletcsökkenés igen nagymérték?.)
A páratartalom valóban igen változatos, hiszen az éjjszakai (vagy kiadós es?k utáni) közel 100%-os érték, a fák lombkoronájában, napközben (részben a napsütésnek, részben a légmozgásnak köszönet?en) bizony 60-80%-ig lecsökkenhet. Természetesen más a helyzet egy ún. köderd?ben (az Andokban sok ilyen van), illetve az ázsiai monszunerd?kben, de itt most nem ezekr?l beszélünk.

(Nem vagyok se meteUrológus, se ökológus. A felvázoltak a fánlakó orchideák-broméliák életmódjának, tartásának tüzetes vizsgálatából, utánnaolvasásából származó információimat tükrözik. Ha vki hibát észlel benne, kérem korrigálja!)

Másrészt...
Ki mondta, hogy a fánlakó pókok, a fák legfels? szintjén kavernyásznak??? Hát nem hülye az, a t?z? napon lév? tillandsiák közé sz?ni a fészkét! (Meleg Ny túlhevülés, kiszáradás; es? Ny elmosott fészek, s?t es?cseppekkel "agyonvert" pók)
Több természetfilmben (többek közt R.West-el) láttam Avikat, melyek bezony az alsó pár méteres régió növényzetén, (vagy éppen egy erdei kulipintyón) tekeregtek!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 09:49    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Nagyon rossz páldát mondtál mert pont ezt mondtam hogy a gyakorlottság leginkább ott számit amikor benyúlsz a pók terráriumbába,eteted,takarítod,átrakod máshova, ki piszkálod az ágyalól Kacsint? , nem ott amikor nem tudod miért fekszok a hátén,bekell állítani a páratartalmat, az a bajod hogy nem eszik ezeket a dolgokat mind vágod ha jól utána olvastál. Szerintem a P.murinust (nem tartottam még egyébként,annyira nem is vonz hogy legyen) az aggresszivitása miatt nehéz tartani nem azért mer olyan igényes állatt EZ pont gyakorlati.

Hello Puding

Ez melyik hónapba volt mert nálam nyár közepén volt egy hasonló amikor kb 5napig volt nagyon duwa kánikula de nálam nem csak Avik haltak meg (az is egyébént egy) hanem a majdnem az összes olyan faj ami szereti a magas párát meg a kicsit hüvösebb h?mérsékletet
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

Az már csúcs hogy ennyire kényesek legyenek ezek a pókok. Nem lehet hogy nagy h?ingadozás kell nekik? Napközben az es?erd?kben a fák tetején meleg van, gondolom én. De este biztos hogy jócskén leh?l a leveg? nem? És amikor nem esik az es?, és a fa tetejét mindig éri a nap csak nincs olyan nagy pára. K?rd Ezt az irományt kérfédnek vegyétek Felki?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 07:26    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Az biztos, viszont én még mindig azt mondom ha oda figyel rá, akkor az 5-6 vedléses Avi már nem hullik le csak ugy.

Háááááááát...
Ezzel sajnos én ellentmondanék.
Nálam PONT akkor hullottak (mint ?sszel a legyek), mikor a fiatalkori színezetüket váltották feln?tkorira.
Máig nem tudok rá magyarázatot találni, de nem egyszer megtörtént, és nem csak nálam...
Zavart
Tiszta X-akták...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

halló!
gaspar: kötexem egy kicsit, nem albopilosa, hanem albopilosum, remélem nem baj. Kacsint?
mellesleg az avik télleg macerásak. :S
hamár avi, akkor legyen 5-6 vedléses. és valóban igaz, hogy sokkal kényesebbek a többi fánlakónál, legalábbis az én "tapasztalatom" is ezt er?síti meg. és itt az utánaolvasás nem biztos segít, sokkal inkább tapasztalatból kell "érezni" a tartásukat. hogy mekkora a páraigényük, stbstb.
deami igaz, azigaz, az avik gyönyör?ek. Kacsint?
els? fánlakó póknak viszont inkább ajánlanék egy Tapinaucheniust vagy egy Psalmopoesust. utóbbiból is az irminiát márcsak azértis mert totál ojan szín? és kinézet?, mint a 2005ös mclaren kocsi. Nevet?
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Az biztos, viszont én még mindig azt mondom ha oda figyel rá, akkor az 5-6 vedléses Avi már nem hullik le csak ugy.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Koka azért az Aviculariák sokkal érzékenyebbek mint a többi fánlakó.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Hát akkor talán nekem is meg kéne probálnom egy ilyen gyönyör? csöpséget felnevelnem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu