Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 23 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vedlések

Vedlések

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DaFfe
Lelkes újonc

Elküldve: 2016 Jan. 24. Vas., 21:24    Hozzászólás témája: idéz

kevés a pára! vagy pók inkubátorba...
Vissza az elejére
Profil üzenet
manyes
Újonc

Elküldve: 2016 Jan. 23. Szomb., 17:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.Van egy Lasiodora parahybanánk,a nyáron lesz egy éves ,eddig 3 szor(kb így 6 vedléses,kb 3-4cm volt mikor hozzánk került )vedlett nálunk, akkor minden rendben volt.Kb 2napja elkezdet vedleni,de nem szőtt magának pihi helyett,nem fordult a hátára.A potroháról lejött a régi bőr,a csáprágóit is elkezdte kihúzni,de azt abba maradt,a lábait se húzta még ki.Néha kicsit megmozdul és ennyi.Annyit tudunk hogy él.Arra gondolok,hogy lehet megviselte,hogy pár hónapja új lakásba költöztünk és nem olyan a hőmérséklet mint a régiben.Lámpa mellé raktuk folyamatosan figyeljük ,hogy elég pára van neki.Mit tudunk még tenni érte?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 20. Pént., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

Max. pár óráig tudja az exuviális folyadékot kiszívogatni a bőrből, mivel kiszárad Kacsint?
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 20. Pént., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Hagyd bent neki egy pár napig, zavarni nem fogja, az értékes nedveket pedig ki szokták szívni belőle.

1 hét után már biztosan kiveheted. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 20. Pént., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Javítottam a képet. Akár most is kiszedheted a bőrt. Tedd fehér lapra, alulról világítsd ki, majd az utótest hasi oldalán hajtogasd szét a bőrt, hogy a belső oldala, a 2 felső trachea között jól kivehető legyen. Ott kell lennie a spermathecanak, ha nőstény.
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Feb. 20. Pént., 09:21    Hozzászólás témája: idéz

Ma arra ébredtem, hogy a pókom levedlett Mosoly Sajnos lemaradtam róla. Most akkor mit kell csinálni? Amikor megláttam, még a hátán feküdt 8:30-kor fordult a hasára. Mikor kell kivennem a vedlését? Töltök fel róla képet. Szerintetek jó állapotban van?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 19. Csüt., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Anetta001 írta:
Még mindig nem vedlett le, pedig kedden volt 2 hete, hogy besotetedett az utoteste. A talajt mar leszötte. Mar nagyon várom, hogy a határa feküdjön.

Azért akkor se verjen le a víz, ha nem fekszik a hátára...
Kerestem egy csomó videót, túlnyomórészt az oldalukon feküdtek.
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Feb. 19. Csüt., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Még mindig nem vedlett le, pedig kedden volt 2 hete, hogy besotetedett az utoteste. A talajt mar leszötte. Mar nagyon várom, hogy a határa feküdjön.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 00:37    Hozzászólás témája: idéz

Ekkora póknál már jó ideig eltart a tényleges vedlés elkezdődése az utótest befeketedését követően (1-2 hét). A páratartalom mérő nem kizárt, hogy megadta magát... Arra ügyelj, hogy a talaj kb. fele legyen folyamatosan nedvesen tartva, illetve legyen a pók előtt tiszta víz az itatójában, és türelem, a póknak pedig fokozott nyugalom és béke Mosoly
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 00:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! A pokomnak 4 napja korom fekete az utoteste. A vedles körülbelül mikor várható? Ez lesz az első vedlese amióta nálam van (4 éves Parachybana). Leírjátok, hogy mire kell odafigyelni ilyenkor? A páratartalom régebben 80% körül volt! de egyszer lement 65%-ra. Azóta minden nap nedvesitem a talajt, de a páratartalom nem megy följebb. Létezik, hogy nem jo a páramerő? Vagy nekem kéne ennél is többet permeteznem?
Vissza az elejére
Profil üzenet
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 05. Hétf., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,nagyon szépen alakul a drágaság Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 05. Hétf., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

A vedléssel legalább egy fél napot (de inkább egy napot szoktak mondani) várj, mert a pók még fontos tápanyagokat szokott kiszivornyázni belőle vedlés után. Etetéssel meg 4-5 napot várj legalább, ha kisebb a pók. Ha nagyobb, akkor meg legalább egy hetet.
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 05. Hétf., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, kezdő pókosként egy olyan kérdésem lenne, hogy vedlés után mikor ajánlatos kivenni a vedledéket?és mikor kínálhatom meg leghamarabb elemózsiával?
előre is köszi
Amúgy egy B.Smithi-ről van szó.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Conan
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 19. Pént., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Nagyon aggódunk a pókunk miatt mert tegnap vedlett ami látszólag rendben zajlott, de mikor kivettük a vedledékét nagyon sok barnás víz folyt ki belőle, gondolom vér. amikor megmozdult már láttuk,h húzza maga után is ezt a vért ami valószínűleg a potroha aljából származik úgyhogy gyorsan be is hintőporoztuk. Ma még nem láttam,h vérezne. Az első kérdésem ,h a hintőpor csak ideiglenesen állítja el a vérzést vagy meg is szűnik és begyógyul a sérülés? A másik,h a potroha elég deformáltnak tűnik, nagyon bízunk benne,h ez nem lesz végzetes számára. (?)

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
DaFfe
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Dec. 14. Vas., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

nálam már egy hete fekete az irminiának és a metallicának is.. :/ de még húzzák..
Vissza az elejére
Profil üzenet
BluesBasser96
Tag

Elküldve: 2014 Dec. 14. Vas., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

Anetta001 írta:
Sziasztok!
Egy hete vettem egy madarpokot. Tegnap adtam neki először enni, de még mindig nem ette meg. Be húzódott a sorokba, nem nagyon mozog. A poroharol régóta le van kaparva a szőr. Lehet, hogy azert nem eszik, mert vedleni fog? Vegyem ki a sáskát a terrariumbol?

Ha nem eszik, 1-2 nap után kiveheted tőle a kaját. Vedleni akkor fog, ha az utóteste fekete lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 13. Szomb., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy hete vettem egy madarpokot. Tegnap adtam neki először enni, de még mindig nem ette meg. Be húzódott a sorokba, nem nagyon mozog. A poroharol régóta le van kaparva a szőr. Lehet, hogy azert nem eszik, mert vedleni fog? Vegyem ki a sáskát a terrariumbol?
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Nov. 29. Szomb., 08:44    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Szerintem nem kell aggódnod. Majd ruhát cserél amikor neki jó Mosoly
Nekem a vagansom húzta el majd 1 évig a vedlést 8 vedlésesen, ő is nőstény.
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2014 Nov. 28. Pént., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az normális, hogy a 8 vedléses (elvileg nőstény) Avicularia versicolorom legutóbb 2013.07.10-én vedlett utoljára?
Rendszeresen etetem, heti 1-2x, már az utóteste is nagy, bár még mindig éhes, rendszeresen párásítok, a talaj mindig nedves, az itatójában mindig van víz, a szobám hőmérséklete mindig 25 fok körül van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Okt. 01. Szer., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Nem olyanra gondoltam én Nagyon boldog Szerintem nem fontos a pókoknak ilyen mindenféle komoly terrarisztikai lámpát (drágán) venni, én a sima, hétköznap is használt lámpákra gondoltam. Ha egy 40W-os izzó van bent neki, ami régi hagyományos, akkor meg lehet próbálni egy kisebb, 30-40W-os kompakt fénycsővel, sima áruházban kaphatóval.
pl: https://www.vilagitas.eu/PHILIPS_ECONOMY_23W_6500K_E27
ilyenekre gondoltam. Vagy ha ilyen vagy ilyesmi van most is, és azzal melegszik annyira a terrárium, lehet kapni (szintén pl Auchanban) kicsi, E14-es foglalatú (vékonyabb mint a hagyományos) hűtőizzót vagy sütőizzót, én ezekkel oldom meg a világítást, és teljesen jól fűtenek is, nagy terráriumokban is. Vannak jó házi praktikák ilyeneknek az építésére, nem tudom mennyire tudsz/szoktál építgetni otthon.
Amúgy a linkelt fénycső leginkább szerintem a hüllők UVB sugárzás pótlásához van, és ezekkel fűteni terráriumot nem szoktak, a hüllős terráriumokhoz nem elég egy ilyen. De javítsatok ki, ha nem így van, hüllőket egyáltalán nem tartok Nagyon boldog
Amúgy kezd szerintem eléggé off lenni ez a téma, ha van ennek egy saját topicja inkább ott kellene erről beszélgetni, és több infót is találsz erről.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Smithike
Újonc

Elküldve: 2014 Okt. 01. Szer., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Néztem én fénycsövet, de csak 38cm-es a legkisebb, egy olyan 7cm-es póknak aki egy 15x15x15ös terkóban lakik, a cső 2/3-a lelógna :/
25öst infrába rendeltem, de még sehol semmi Nagyon boldog

http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Repti_Glo_10_0_8_0_Desert_14W_38cm-81-4440
Vissza az elejére
Profil üzenet
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Okt. 01. Szer., 17:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Próbálj meg esetleg energiatakarékos kompakt fénycsövet betenni a mostani helyére, ha nem az van, azzal talán nem fog annyit fűteni. De ha esetleg tudsz foglalatot cserélni akkor E14-es kisebb foglalatban vannak még hagyományos 15/25 W-os izzók amik nekem a leghidegebb napokon is (szoba hőmérséklete olyan 18-20 körül van) befűti a terráriumokat is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Smithike
Újonc

Elküldve: 2014 Okt. 01. Szer., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

lakásban 20fok van éjjel-nappal, de 40wos izzó meg 15 perc alatt feltolta a terkóban a hőt 29 fokra, pedig csak enni mentem ki, azonnal kinyitottam az ajtaját! Olyan óránként kapcsolom fel 10 percre, és nagyon párásodik az üveg oldala belülről, az gondolom nem gond Mosoly

Elmegyek dolgozni 8-16:30ig addig kénytelen 20 fokban lenni, mert ha égve hagyom megsül Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Okt. 01. Szer., 05:11    Hozzászólás témája: idéz

22 fok nem a legideálisabb, azért húzta ennyire el a dolgot! Az a 25 fok bőven maradhat Kacsint?
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Szept. 30. Kedd., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Mehet a kókuszrost, csak ne nedvesítsd túl. Legyen rajta szárazabb és nedvesebb rész egyaránt.
Ha elég nagy az itató tálkája nem is kell olyan sűrűn párásítani.
Amikor meg már szépen feketít a potroha akkor közel a vedlés. Mosoly
Jó várakozást!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Smithike
Újonc

Elküldve: 2014 Szept. 30. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm Mosoly

Emeltem neki a hőmérsékletet 22 fokról 25 fokra és napi 2szer vízpermetet is 3ra növeltem Nagyon boldog
Ma reggelre előbújt magától inni, kis fekete pucér popsival Nagyon boldog
Azt hiszem nincs sok neki Mosoly

A steril virágföld jó neki egyenlőre? Vagy rakhatom alá ha levedlett egy hét után a kókuszrostot?

Nem tudom sajnos hány vedléses lehet, azt mondták 4, de nem bízom én abban Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Szept. 30. Kedd., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Így van. Türelem! Látszik rajta, hogy annyira nincs sok hátra neki vedlésig. Legyen meg a megfelelő hőmérséklet és pára! Akkor nem lehet gond Kacsint? Ja és felejtsd el a "rég láttam, ezért meg nézem mi van vele" dolgokat, mert csak fölöslegesen zaklatod vele a pókot! Ha véletlenül pont akkor túrod szét a bunkerét, mikor már a hátán van, még gond is lehet belőle Kacsint?
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Szept. 30. Kedd., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Türelem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Smithike
Újonc

Elküldve: 2014 Szept. 28. Vas., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, én új vagyok póktartásban, de sok mindent elolvastam róluk.
Van egy B. Smithim, aki elbújt a kis helyére és 2 hétig nem is jött ki, viszont nem vedlett és nem is evett... Gondoltam megnézem mert aggódtam érte, és ugyan akkora mint volt.
Nem tudom miért csinálja, hogy elbújik, de vedleni sem akar.

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás
Vissza az elejére
Profil üzenet
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Márc. 11. Kedd., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

oksa Nagyon boldogD köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 10. Hétf., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Pár kajálást illik megvárni vedlés után... Hagyd pihenni, az A. geniculaták nem túl szégyenlősek, ha enni akarnak, fognak is.
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Márc. 10. Hétf., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

hali! a 2 vedléses genim most lépett a harmadikba. 4 nappal vedlés után átettem egy nagyobb dobozba +bujkálot is kapott asszem már evettis egy kicsit ha jol láttam viszont most ujra elbarikádozta teljesen a bejáratát és erősen kétlem hogy megint vedleni akar Nagyon boldog mivel az egész vedlés másfél hete történt szoval lehet csak nyugalomra vágyik ennyi?
Vissza az elejére
Profil üzenet
dorcogo92
Újonc

Elküldve: 2014 Jan. 08. Szer., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
8-10cm-es Geniculatamak vedléskor leszakadt 4 lába, a jobb és bal oldalon 2-2, a két potroh melletti. Még él, de nagyon rosszul néz ki, mire számítsak, túlélheti? Olvastam hogy következő vedlésnél vissza nőhet a lába, ezt hogy képzeljem el? Mivel tudnék neki segíteni, pl.: valamilyen vitamint szerezzek neki?
Előre is köszi

Kérlek, mindenekelőtt mutatkozz be itt: Bemutatkozás

Elméletileg túlélheti, bár ekkora póknál már lehet, hogy nem lesz elég hozzá 1 vedlés, hogy visszanövessze a végtagjait. Sokat nem tudsz tenni az ügy érdekében, maximum annyit, hogy nagyon odafigyelsz a megfelelő körülményekre, illetve megkönnyíted a vadászatát az által, hogy megroppantott fejű táplálékállattal eteted.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Jan. 01. Szer., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

bandi_bb írta:
Mi a teendő ilyen esetben? Várjam meg a következő vedlést? Így hagyhatom, vagy beavatkozást igényel? Vagy lehetséges hogy más okból ilyen?
Remélem találunk valami jó megoldást, hogy ez a helyzet javuljon.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv: András

szia!

semmi gond nincs,tipikus vedlési hiba, a következő vedléssel helyre fog állni a problémás lába Mosoly pár vedléses állatoknál még ez egyszerű folyamat, mondjuk egy adult nősténynél már évekbe telik a regeneráció (főleg ha mondjuk már kb egy évben egyszer vedlik, és egy vedléssel még nem áll tökéletesen helyre az új láb).

szóval ne aggódj!
bandi_bb
Újonc

Elküldve: 2014 Jan. 01. Szer., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

Hello.
A minap jött meg az általam rendelt 3db chromatopelma cyaneopubescens, 3 vedlésesek. Mind egészséges, mozgékony, "táncolnak", ezért azonnal nem is tűnt fel az eset. Ma néztem meg tüzetesebben az egyiket, mivel picinek láttam a potrohát(ez tegnap is feltűnt, adtam is neki enni). Észrevettem, hogy a jobb oldali első lába eléggé csenevész. Funkcionalitást tekintve mozgatja, használja, már amennyit tudja. Viszonylag kezdő póktartó vagyok, pár hónapja kezdtem, és eddig ilyennel nem találkoztam. Azt gondolom hogy a probléma oka az előző vedlésnél keresendő, ami sajnos nem nálam zajlott. Talán nem tudta levedleni és bennemarad az előző bőrben az a lába, erre tudok gondolni. Mi a teendő ilyen esetben? Várjam meg a következő vedlést? Így hagyhatom, vagy beavatkozást igényel? Vagy lehetséges hogy más okból ilyen?
Remélem találunk valami jó megoldást, hogy ez a helyzet javuljon.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv: András
Vissza az elejére
Profil üzenet
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 31. Pént., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

ma az annithank is hanyatt dobta magat delelött fel 9-kor. Elöször maradt szem elött, valoszinüleg a kokuszkucko mar kicsi lett volna. Este 7-re sikerült is befejezni. Eleg esetlen volt szegeny, vagy talan gyenge. Labmasszazst adott önmaganak. Nagyon mokas, en meg boldog. Majd legközelebb felfogadom, nekem is jol jönne Kacsint?

Epsegben van. Rendben zajlott a dolog. Szegenyt sajnalom kicsit, hogy delutan 4-töl mar vegig itt ültem mellette, es bamultam befele. Sajnos a kepek kisse homalyosak lettek, holnap teszek fel
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 03. Vas., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Sziasztok!!! Ma reggelre levedlett a P. murinusom és sajnos a bal oldali méregfoga tőből leszakadt :S Úgy tudom , hogy egy méregfoggal még ugyanúgy tud táplálkozni! Ez igaz?

Olvastam ehhez hasonló esetről, és úgy tudom hogy ilyenkor még tud táplálkozni.
Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 03. Vas., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!! Ma reggelre levedlett a P. murinusom és sajnos a bal oldali méregfoga tőből leszakadt :S Úgy tudom , hogy egy méregfoggal még ugyanúgy tud táplálkozni! Ez igaz?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Atesz22
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 22. Pént., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

Nevadakid írta:
Helló!
A kis genim ma délután levedlett, így belépett a 2 vedléses korba. Megvannak a lábai és gond nélkül sikerült ledobnia a köntöst, viszont olvastam, hogy ilyenkor elbújnak, de ő nem tette, csupán a sarokban megbújt és ott ütötte nyélbe a dolgot. Remélem ez nem gáz? Van neki búvóhely és járt is odabenn, de vedleni kijött.
Kezdő pókosként viszont eléggé meglepődtem, hogy mekkorát nőtt, hirtelen azt hittem, hogy ez egy másik pók Sokkolt

Szerintem, nem gáz. A pók ott vedlik, ahol jó neki, nem feltétlen bújik el.
És igen, a geni erről (is) híres, hogy nagyokat nő vedlésenként Mosoly
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 20. Szer., 22:40    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
A kis genim ma délután levedlett, így belépett a 2 vedléses korba. Megvannak a lábai és gond nélkül sikerült ledobnia a köntöst, viszont olvastam, hogy ilyenkor elbújnak, de ő nem tette, csupán a sarokban megbújt és ott ütötte nyélbe a dolgot. Remélem ez nem gáz? Van neki búvóhely és járt is odabenn, de vedleni kijött.
Kezdő pókosként viszont eléggé meglepődtem, hogy mekkorát nőtt, hirtelen azt hittem, hogy ez egy másik pók Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
alexandra920326
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 23. Hétf., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy most vettünk a párommal egy Király majom pókot. Kb. 4-5 cm nagyságú és talán 2-4 vedlés körüli lehet. Azt szeretném kérdezni,hogy ők milyen szakaszokban vedlik vagy vedlésnaplót valaki tudna küldeni? Minden info jól jönne. Én sajna nem találtam sok mindent és ami van az kevés.
Előre is köszönöm a segítséget! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SnowmanBgy
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a felvilágosítást, remélem tényleg semmi baja nem lesz. Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

A leszakadt láb nagyon sokszor előfordul. Semmi gondja nem lesz a póknak, majd 1-2 vedlés múlva visszanő. A fórumon(a témában is) többször elhangzott már ez a kérdés, illetve ki lett vesézve. Kérlek használd a keresőt vagy olvasd végig a témát.
Köszönöm
Maczi
Látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

SnowmanBgy írta:
Sziasztok. Van 1 A. Geniculatám és az éjjel levedlett, és reggel mikor felébredtem minden okésnak tűnt, de mikor úgy fordult a pók akkor látom hogy hiányzik az egyik lába tőből, kivettem a levedlett bőrt és benne volt a lába. Aggódom érte, hogy meg fog dögleni vagy túlteszi magát rajta vagy most mi lesz? Valaki járt már így? Egy pár biztató szó jól esne!

Én még nem jártam így, de ahogy olvastam, ez viszonylag gyakori gixer a pókoknál. De szerintem nem kell megijedni, a következő vedlésnél elvileg visszanő. De ha nem, akkor sem lesz baja, max az esztétika.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SnowmanBgy
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Van 1 A. Geniculatám és az éjjel levedlett, és reggel mikor felébredtem minden okésnak tűnt, de mikor úgy fordult a pók akkor látom hogy hiányzik az egyik lába tőből, kivettem a levedlett bőrt és benne volt a lába. Aggódom érte, hogy meg fog dögleni vagy túlteszi magát rajta vagy most mi lesz? Valaki járt már így? Egy pár biztató szó jól esne!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 19:25    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
kornel85 írta:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu Szia ö lenne az:D Etetni most próbáltam de vagy nem kell neki vagy megijedt tőle:D Bár el nem futott messzire.

Én pedig úgy látom hogy levedlett elég világos maga a test és a láb is, enni kb 2 nappal később fog, kicsit nyomd össze neki a tücsköt ami ne legyen nagyobb nála..

Ok, hogy a kispókoknál gyosabban megy a dolog, de védlés után azért minimum 4-5 napot várjunk az etetéssel. ...biztos ami biztos. Én egy teljes hetet szoktam várni, bármekkora pókról is legyen szó.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

kornel85 írta:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu Szia ö lenne az:D Etetni most próbáltam de vagy nem kell neki vagy megijedt tőle:D Bár el nem futott messzire.

Én pedig úgy látom hogy levedlett elég világos maga a test és a láb is, enni kb 2 nappal később fog, kicsit nyomd össze neki a tücsköt ami ne legyen nagyobb nála..
Vissza az elejére
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
valaki írna/küldene nekem P.regalis és/vagy B.smithi vedlésnaplót?
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tony
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 09. Pént., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm ! további szép estét
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Márc. 09. Pént., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Tony írta:
sziasztok az A. genim ( kb 3 cm .) vedleni készül szerintem, és elbújt a kis bujkálója alá , még dobozban van így nem túl vastag a talaj, és kiszedte maga alól az aljzatot hogy azzal tömte el a bujkáló bejáratát , és a műanyagon gubbaszt. okozhat ez komplikációt hogy nem talaj van alatta amikor vedlik ?

Semmi problémát nem okoz neki Kacsint?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő
1 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu