Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Para Van!!!!

Para Van!!!!

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tukulti
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Jún. 06. Szer., 07:25    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Szevasztok!
A Pöci metallicám leendő terkója kb 3. napja van "pórbaüzemen", és ma voltam olyan hülye, hogy párásításnál véletlenül az ablaktisztítóból kezdtem el spriccelni, kb. 3-4-et is fújtam, mire leesett, hogy ez nem víz, persze beterítettem a börzén lőtt üreges parafát is, amit bújkálónak szántam, hogy majd ebben fog lakni. Kérdés, hogy elég-e az, ha a bújkálót azonnal foró vízzel kizuhanyoztam, ill. mivel egy kicsi ment a talajra is, a talajt kimikrózom, vagy kuka minden? A tisztító a lehető leggagyibb coopos cucc, de akkor is tartalmaz valamilyen oldószert, ami persze nincs feltüntetve, hogy pontosan mi, felületaktív anyagokat, illatot és tartósítónak formaldehidet, meg még pár adalékot, na most ezek közül egyik sem valami egészséges cucc. Szerintem a mikrózási hő, meg a forró zuhany elpárologtatja/kiöblíti ezt a sok szemetet, de azért szeretnék biztosra menni. Szerintetek használható így, vagy dobjak ki mindent? Azt a parafát nagyon sajnálnám, ilyet mostanában tuti nem fogok szerezni. Az állatot kb egy hónap múlva tervezem beköltöztetni.

Hello!
A mikró semmit se ér, a zuhany meg biztos, hogy mindent levisz? (az apró kis lyukacskákból is?)...nem élősködőkről van szó hanem folyadékról...a páratartalom növelésnél meg majd be fogod nedvesíteni a parafát is és szépen oldódni fog róla az ott maradt ablaktisztító, amit nem kizárt, hogy meg fog kóstolni a pöci metallicád. Fene tudja milyen koncentráció kell ahhoz, hogy egy ilyen póknak baja legyen tőle. Szerintem nem ér annyit az a parafa...1500-ért lehet venni (60 centi hosszú üregest) és gondolom félbevágtad, mert nekem is úgy fértek be a pöcikhez. A sub nőstény p. metallicát drágábban adják asszem. Dizájnnak a terrárium mellé még jó lehet az! Kacsint? A nagyobb kisállatosoknál mindig van amúgy ilyen üreges parafa, nem kell ahhoz egy börzére várni. Igaz drágább lesz kicsit.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 05. Kedd., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Kösz a választ, a talajt szerintem is ki fogom dobni, a parafának remélem tényleg nem lesz baja, tuti Föld körüli pályára állítom magam, ha emiatt fog lehullani az állat, főleg, hogy már sub nősti lesz nemsokára.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TEQUILA
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jún. 05. Kedd., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
A parafa szerintem ok lesz, de a talajt mindenképp cserélném, oda a mikró nem elég
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 05. Kedd., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Szevasztok!
A Pöci metallicám leendő terkója kb 3. napja van "pórbaüzemen", és ma voltam olyan hülye, hogy párásításnál véletlenül az ablaktisztítóból kezdtem el spriccelni, kb. 3-4-et is fújtam, mire leesett, hogy ez nem víz, persze beterítettem a börzén lőtt üreges parafát is, amit bújkálónak szántam, hogy majd ebben fog lakni. Kérdés, hogy elég-e az, ha a bújkálót azonnal foró vízzel kizuhanyoztam, ill. mivel egy kicsi ment a talajra is, a talajt kimikrózom, vagy kuka minden? A tisztító a lehető leggagyibb coopos cucc, de akkor is tartalmaz valamilyen oldószert, ami persze nincs feltüntetve, hogy pontosan mi, felületaktív anyagokat, illatot és tartósítónak formaldehidet, meg még pár adalékot, na most ezek közül egyik sem valami egészséges cucc. Szerintem a mikrózási hő, meg a forró zuhany elpárologtatja/kiöblíti ezt a sok szemetet, de azért szeretnék biztosra menni. Szerintetek használható így, vagy dobjak ki mindent? Azt a parafát nagyon sajnálnám, ilyet mostanában tuti nem fogok szerezni. Az állatot kb egy hónap múlva tervezem beköltöztetni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Máj. 27. Vas., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

nebasz :DDDD komolyan parázok Nagyon boldog kitudja mi van még itt .... ááááá
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
bart
Látogató

Elküldve: 2012 Máj. 27. Vas., 10:58    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy van egy 5. pók is az életedben, amiről eddig nem tudtál?! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Máj. 27. Vas., 08:54    Hozzászólás témája: idéz

Nos a helyzet az hogy kezdem magam összeroncsizni ........

4 pók van az életemben, egy 4 vedléses genicvulata műanyag dobozban, egy 6 vedléses lividum.....szintén műanyag dobozban.... egy sexálatlan smithi olyan 10 vedléses kb, és egy 11 vedléses sexált geniculata kislány, ... a smithi terkója oldalt nyithatós felül fém szellőzővel... a geninek üveglap fedi a tetejét, 3x3 as réssel. Őt szoktam naponta szellőztetni is...

a probléma következő.... ma azt vettem észre hogy a geniculata terkója tetején lévő hő és páramérő be van szőve..... majd a smithi terkója széléig vezet a sűrű ragadós fonál... jelzem minden pók a helyén van (még szegény lividumot is kiforgattam a lakából) kijönni 10000% nem tudnak, és ha mégis nem hiszem hogy vannak olyan intelligensek hogy visszataláljanak, reggel meg mintha mi sem történt volna üljenek a kövön...
remélem van rá normális magyarázat.....

Vissza az elejére
gekko11
Látogató

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

Tudjátok mi a legtutibb? Nagyon boldog Szúnyoghálot az ablakra!! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Ja, akkor az is kilőve. Nekem olyasmi rémlett, hogy az csak olyan illatot terjeszt, amit nem csípnek a szúnyogok, azért nem jönnek be. De lehet rosszul emlékszek és az valami másik cucc.
gekko11
Látogató

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 18:20    Hozzászólás témája: idéz

ja,a konektoros is tiltólistán van! nekem a kis versicolorjaim,és H.immanisjaim egy éjszaka alatt kifingottak tőle! S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Úgy tudom a konnektoros is tilos. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos, valaki segítsen ki, hogy is van ez!
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 17:04    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Hello, bármiféle permetezős, fújkálós mérget felejtsetek el! Legyen otthon légycsapó és kész!!
üdv. Martin

Vagy ott a konnektorba dugható szúnyog riasztó, vagy a szúnyogháló Nagyon boldog, na meg a légypapír, bár az nem a legdekoratívabb dolog a szobában Vicces
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Máj. 20. Vas., 10:24    Hozzászólás témája: idéz

Hello, bármiféle permetezős, fújkálós mérget felejtsetek el! Legyen otthon légycsapó és kész!!
üdv. Martin
Vissza az elejére
Pityu03
Tag

Elküldve: 2012 Máj. 19. Szomb., 23:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali

Hát én tuti nem használnék ilyeneket a pókjaim közelében... Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gramot
Látogató

Elküldve: 2012 Máj. 16. Szer., 11:30    Hozzászólás témája: idéz

rendben,köszönöm! Mosoly
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Máj. 16. Szer., 11:29    Hozzászólás témája: Re: raid idéz

Gramot írta:
sziasztok!

a nyár közeledtével adódott egy gondom. nem tudjátok e,hogy árt e a pókjaimnak a légy és szúnyogirtó? van szúnyoghálónk,de valahogy mégis betalálnak... előre is köszönöm a válaszokat!

Hello!!

ha nem közvetlen a pókra fújod nemlesz baja... legalábbis nálam nem volt semmi gond..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Gramot
Látogató

Elküldve: 2012 Máj. 16. Szer., 11:22    Hozzászólás témája: raid idéz

sziasztok!

a nyár közeledtével adódott egy gondom. nem tudjátok e,hogy árt e a pókjaimnak a légy és szúnyogirtó? van szúnyoghálónk,de valahogy mégis betalálnak... előre is köszönöm a válaszokat!
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Máj. 13. Vas., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

novilaci írta:
sziasztok!remélem tudtok segíteni.
nekem egy lasiodora parám van, kb 1 hónapja van nálam.ha jóltudom 4vedléses.terrárium egyik sarkába csinált egy bújót.ott van egész nap.semmikor se látom kijöbnni. másfél hete evett egy tücsköt és egy legyet de azóta semmi. ki se jön,inni nemlátom, ha megpiszkálom mozog nemlátok rajta semmi rendellenest.párásítok nála ruhaspricelővel langyos vízzel,kb 25fokos a terráriuma.helye megfelelő,kókusztőzeg.potroh se apadt.most búvóhelyét betakartam tőzeggel,lehet kár volt.semmi ételt nem fogad.hagyjam majd magától kijön a területére?de már mióta evett nem látni kint soha.vagy vedlés lesz?köszönöm előre is segítségeteket.olvastam fórumokat isde sokféle válaszokat találtam így talán személyesebbet kapok tőletek.

Hello:)
Az hogy 1,5 hete nem evett, emiatt ne aggódj:) Az én rosea-m vedlés előtt kb 2hónapig nem evett!!Mosoly
Igen, az is lehet hogy vedleni fog, szerintem ne piszkáld, légy türelmes:) Tudom hogy nehéz!!! Nagyon boldog
novilaci
Újonc

Elküldve: 2012 Máj. 13. Vas., 14:01    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!remélem tudtok segíteni.
nekem egy lasiodora parám van, kb 1 hónapja van nálam.ha jóltudom 4vedléses.terrárium egyik sarkába csinált egy bújót.ott van egész nap.semmikor se látom kijöbnni. másfél hete evett egy tücsköt és egy legyet de azóta semmi. ki se jön,inni nemlátom, ha megpiszkálom mozog nemlátok rajta semmi rendellenest.párásítok nála ruhaspricelővel langyos vízzel,kb 25fokos a terráriuma.helye megfelelő,kókusztőzeg.potroh se apadt.most búvóhelyét betakartam tőzeggel,lehet kár volt.semmi ételt nem fogad.hagyjam majd magától kijön a területére?de már mióta evett nem látni kint soha.vagy vedlés lesz?köszönöm előre is segítségeteket.olvastam fórumokat isde sokféle válaszokat találtam így talán személyesebbet kapok tőletek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Maczi
Látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 10. Kedd., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Ha levedlett, akkor kell még neki egy-két nap míg kinyúlik az új rucija, és a vedlést is "használja" még egy darabig. Szerintem várj még vele, aztán óvatosan bontsd ki a hálót. De ami szerintem holtbiztos: Ha magát ásta be, akkor olyan nincs, hogy nem tud kijönni.
Remélem minden rendben lesz!
Szurkolok.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gitta33
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 10. Kedd., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Hát én is azon gondolkodtam, hogy ez lehet a vedlés viszont akkor nem fog tudni kimászni úgy eltorlaszolta a helyet... Hagyjam békén vagy teszteljem le, hogy ő van ott vagy a ruhája?
Vissza az elejére
Profil üzenet
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 10. Kedd., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Semmi gond csak keresi az ideális helyét a vedléshez.
Nem lehetséges hogy már levedlett és a letolt kutikuláját nyomta a hálóhoz?
Néha becsapós hogy melyik a pók és melyik a vedlése.
Sok sikert.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
gitta33
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 10. Kedd., 18:31    Hozzászólás témája: para van? idéz

Sziasztok,
Elég új póktulaj és fórumtag vagyok. KB 1 hónapja vagyok gazdája B. Emilia-nak, akik kb 9-11 vedléses lehet. Mivel már szinte A-Z-ig átolvastam a fórumot és nem találtam ehhez hasonlót szükségem lenne tanácsra vagy megnyugtatásra. Emili március 21.-én evett utoljára, mivel ideje a következő vedlésnek erre felkészülve átrendezte a bujkálóját is már egy hete, ami több mint 10 cm átmérőjű nyílással rendelkezik. Elé ásott egy paravánt és tegnapra be is szőtte belülről a maradék nyílást. Reggel emeltem a párát, majd délben amikor hazajöttem láttam, hogy előrébb jött és a hálót keresztül "néz". Gondoltam semmi gond még vár, pára és hőmérséklet rendben. Munka után mikor hazaértem elég furcsán belemászott a saját hálójába szemből. Nem piszkéltam, de eddig nem mozdult. Nem tudom, hogy ez mennyire szokványos? Mi lehet a baj? Vagy ez is egy szeszély? Töltenék fel képet csak nem tudom hogy kell. Szomor? Nem tudom mit csináljak vagy ne vele...
Köszi előre is!
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Tony írta:
http://tisztitas-takaritas.blogspot.com/2010/04/hangyairtas-kornyezetbarat-modon.html remélem segítettem valamit.

Hát sokat nem mert már ezeket próbáltam,de azért köszi.

Ami fontos az hogy nem e zavarja a pókokat a terkóban vagy esetleg rosszabb nem e bántják a pókot mert rohadt egy dögök ezek.Nem sok van bent de van.Remélem megfogyatkoznak most már mindent megpróbálok-újra takarítás és áthelyezem a terkókat másik helyre amit elötte lekezelek ilyen bio méreggel illetve csapdákat is kirakok.
Remélem ez megoldja a problémát.
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Tony írta:
http://tisztitas-takaritas.blogspot.com/2010/04/hangyairtas-kornyezetbarat-modon.html remélem segítettem valamit.

Hát sokat nem mert már ezeket próbáltam,de azért köszi.
Vissza az elejére
Tony
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 02. Pént., 00:20    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Az lenne a problémám,és olyan segítséget kérnék aki találkozott már ilyennel és sikerölt kiűznie.
A gond a fáraóhangya sajna nemrég költöztem társasházba és másnap már azt vettem észre hogy a terráriumokban lavíroznak ezek a kis dögök-szerintem fáraóhangya max 5mm, hosszú vörös dögök.Már volt terkótakarítás illetve raktam ki csapdát nekik de még mindig bemennek a terkókba valami rögtönzött dolog kéne(volt ecettel kenés,fahéj a terráriumba is meg őrőlt kömény is de ezek csak jönnek.
Valami olyan megoldás kéne hogy eltávozzanak innen és vissza se nézzenek.Remélem valaki találkozott már ilyennel és meg is oldotta.
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Türelem.Várj 1 napot. Lehet vedleni fog,csak nem háton. Előfordul ez néha.
A másik esetet sajnos tudod Szomor? Majd írd be mi lett vele!
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Szevasztok!

Murinusomnak valami baja lehet:S már az furcsa volt hogy a földön "találtam rá" eddig mindig a terko oldalán volt, és a testhelyzete is elég fura.
benyultam hozzá egy pálcával de szinte nem reagál rá semmit, max a lábai mozdulnak meg de azok is ilyen tehetetlenül és remegve:/ egyik lábával megfogta pálcát és tulajdonképpen csak igy lógott rajta mint egy félholt ember, kicsit olyan mintha elhagyná az élet:C nemtudom mi lehet a baja:/

ittvan rola egy kép, bár ez nem adja vissza a reakcióit, sajnos oldalrol nem tudtam lefotozni, de szerintem a pozicioja sem normális:S

http://imageshack.us/photo/my-images/819/sdc12347i.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 23:10    Hozzászólás témája: idéz

Spyda írta:
Kössz a tanácsokat, a pókokat arrébb tettem, most jól vannak, az egyik nemsokára vedlik is remélem, elég fekete már az utóteste Nagyon boldog
fr3ntzen12, ha a terkót nem érte egy ideig a nap, akkor nem lehet ekkora hőmérsékletkülönbség a szoba és a terkó közt, hacsak nem használtál lámpát vagy valamit, ami esetleg még befűthetett nekik...Sajnálom a pókjaid, én elég ideges lettem volna, ha hazaérve azt láttam volna, hogy az összes kis kedvencem elpusztult...Sok sikert a mostaniakhoz:D

ideges is voltam... nem a poknak nem lampazunk... mivel rejtett eletmodu faj inkabb Nagyon boldog ha ak ecomba athoztam volna oket koltozeskor meg mindig elnenek... de szeretnek uj fajokat beszerezni.. esa regi faj kozul a platit minden keppen. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 17. Pént., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Kössz a tanácsokat, a pókokat arrébb tettem, most jól vannak, az egyik nemsokára vedlik is remélem, elég fekete már az utóteste Nagyon boldog
fr3ntzen12, ha a terkót nem érte egy ideig a nap, akkor nem lehet ekkora hőmérsékletkülönbség a szoba és a terkó közt, hacsak nem használtál lámpát vagy valamit, ami esetleg még befűthetett nekik...Sajnálom a pókjaid, én elég ideges lettem volna, ha hazaérve azt láttam volna, hogy az összes kis kedvencem elpusztult...Sok sikert a mostaniakhoz:D
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 17. Pént., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

fr3ntzen12 írta:
Szia. Szerintem a hövel nagyon vigyazz... Nekem ez a meleg nyár ami most volt midnen pokom kinyirta:S pedig nem voltak napon de a mutereknal volt a pokom es a kecoba volt 28 fok kb a terkoba meg 70... !!!

Sziasztok!

Tény h a hővel vigyázni kell , de azért nem ilyen drasztikus ahogy leírtad. Saját példám: nyáron a tetőtéri szobámban reggel amikor éjszakás után hazaértem volt 30 - 33 fok!(itt is aludtam) Az állatokat nem érte tűző fény vagy hő, senkinek nem lett baja. Ha a te példád veszem alapul akkor a terkoimban 70-80 foknak kellett uralkodnia, ami hülyeség hiszen ilyen hőmérsékletet nem éltek volna túl. Lehet h az állataid nem voltak napon, de az viszont lehetséges h kis időre oda tűzött a nap és emiatt lehetett akár 70 fok is ami megfektette a pókjaidat.

Spyda, tedd távolabb a pókokat a hőforrástol és mérj egy hőmérsékletet
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 17. Pént., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

Spyda írta:
Hali, a két kis parám a hőforrástól a legtávolabbi helyen csináltak két kis gödröt és abban fekszenek, jól sejtem hogy túl melegük van?

Szia. Szerintem a hövel nagyon vigyazz... Nekem ez a meleg nyár ami most volt midnen pokom kinyirta:S pedig nem voltak napon de a mutereknal volt a pokom es a kecoba volt 28 fok kb a terkoba meg 70... !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 16. Csüt., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Hali, a két kis parám a hőforrástól a legtávolabbi helyen csináltak két kis gödröt és abban fekszenek, jól sejtem hogy túl melegük van?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
guadana
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 12. Vas., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Pár napja vedlett az incei. Ma kijött inni, majd utána felvett egy elég furcsa és egyben aggasztó pózt. Ilyenkor mi van?

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 12. Vas., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Edus_90 írta:
Ez mennyire biztos?! ugyanis mi mikor kaptuk 3 vedléssel ezelőtt azt mondták hogy nőstény... :$ bár igaz a lábai eléggé vékonykák Nagyon boldog

Arthropoda írta:
Szia!

Adult hímed van és éppen a bulbus-okat tölti fel spermával.

Veheted 100%-nak
Vissza az elejére
Profil üzenet
Edus_90
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 12. Vas., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Ez mennyire biztos?! ugyanis mi mikor kaptuk 3 vedléssel ezelőtt azt mondták hogy nőstény... :$ bár igaz a lábai eléggé vékonykák Nagyon boldog

Arthropoda írta:
Szia!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 12. Vas., 14:18    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Edus_90
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 12. Vas., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kerestem itt is, de nem találtam rá magyarázatot, gondoltam írok...

A gond a következő: a pókunk a hátán fekszik.
Ez még nem is lenne furcsa, de január 16-án vedlett, jelenleg kb. 18 centis a lábterpesze.
Most mért fekszik megint a hátán?! szőtt egy egybefüggő hálót és alá feküdt be a hátára!
Aggódnunk kéne?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 11. Szomb., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! A pókomnak valóban elveszett a lába most már teljesen biztos, mert megnéztem komolyabban is. Ugyanis kicseréltem a földjétNagyon boldog A legfurcsább igazából az ,hogy az akváriumba nem találtam meg a lábát sehol pedig 2x átnéztem.Hogy tűnhet el egy láb?:S Nem is vedlett úgy hagyta el:S Szerintem nem normális ez.. Szerintetek?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 09. Csüt., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

A bal hátsó lába valóban nincs meg. Aggodalomra viszont semmi ok Kacsint? pár vedlés és vissza nő neki!

Üdv.
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 09. Csüt., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes képek, próbálj meg felülről, vagy amikor fent van az üvegen akkor csinálni egy jobb képet...
A felső képen tényleg úgy néz ki mint ha az egyik lábának a helyét lehetne csak látni!Amúgy igen, lehetséges hogy elhagyta az egyik lábát!
Amúgy meg légyszives ne a képfeltöltés.hu-ra tedd a képeket mer 1 kis idő múlva törölni fogják onnan és itt pedig nem lesz látható, köszönöm!

Üdv:Dávid
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 08. Szer., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Nem látom, hogy hiányozna lába.
Szerintem semmi baja. Mondjuk túl sokat nem látok belôle...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 08. Szer., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Friss pók tartó vagyok és azt szeretném megtudni ,hogy létezik -e az ,hogy a pók elhagyná a lábát v. megeszi Szomor? Én ugy látom ,hogy a potroha és az utolsó láb között hiányzik valami:S A vicces az ,hogy belátom szinte az egész akváriumot és ha a lába hiányzik akkor nem találom sehol:S

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet
gyula
Látogató

Elküldve: 2011 Dec. 09. Pént., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
Sziasztok!

Ezt a topikot találtam legtalálóbbnak.
Pók marásokról szeretnék kérdezni, információkat gyűjteni, hogy tudjam mivel állok szemben. A youtube-on találni pár videót, de azoknak nem hiszek, jó lenne személyes tapasztalatokat olvasni. Ha privátban, az is jó, vagy van email címem, ahol utolérhető vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek, aki tud érdemi infóval szolgálni!
Még az is érdekelne, hogy kb mekkora pók képes megmarni? Gondolom az 1-3 vedléses kis pókok nem tudnának megmarni.
B

van külön marások topik Kacsint? Kicsik is tudnak, csak kisebbet Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Dec. 09. Pént., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ezt a topikot találtam legtalálóbbnak.
Pók marásokról szeretnék kérdezni, információkat gyűjteni, hogy tudjam mivel állok szemben. A youtube-on találni pár videót, de azoknak nem hiszek, jó lenne személyes tapasztalatokat olvasni. Ha privátban, az is jó, vagy van email címem, ahol utolérhető vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek, aki tud érdemi infóval szolgálni!
Még az is érdekelne, hogy kb mekkora pók képes megmarni? Gondolom az 1-3 vedléses kis pókok nem tudnának megmarni.
B
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 30. Szer., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:

nem nagyon értem a gondod, a pókot nem kell felterelni sehova,nagyon jo helyen van az a talajon kidobozolásnál. elöször is távolits el minden tereptárgyat a terkóbol (egy legalább 30cm-es csipesz alapfelszereltség,ilyenkor jól jön), majd a pókra óvatosan felülröl ráteszed a dobozt. hirtelen megijed és megprobál majd szaladni, de nem tud, csak határozottnak kell lenni, effektive óvatosan,de gyorsan rátenni a dobozt, és nem megijedni mikor meg akar indulni,ez kb akkor következik be mikor már csak 1-2cm hiányzik ahhoz hogy lezárd a rést a doboz és a talaj között, de ilyenkor már nem tud kiszökni! szóval hiába szalad neki a doboz oldalának nem kell betojni! azért vigyázni kell, a lábait nehogy lecsapd. valójában ez egy egyszerü müvelet,csak leirtam minden aspektusát. ezután alácsusztatod a tetőt. ez ugy is megoldható hogy egyszerüen beteszed a talajra a pók mögé és a dobozzal együtt ráhuzod a pókot. vonakodva de engedni fog. nem olyan bonyolult ez, föleg egy ujvilági talajlakónál. próbálnál pl Haplopelmát, vagy Lampropelmát költöztetni, ott reflexverseny van Nagyon boldog

zuleyman írta:

Azt a véleményed én is osztom, hogy a rá a dobozt, majd alá valami kemény lap, azt nem olyan könnyű kivitelezni, gondolom tele van tereptárggyal, meg miegymás.

Erre stabilan azt tudom kijelenteni, amit gondolom már te is beismertél magadnak, hogy kicsit későn költözteted Mosoly
Ezért szoktam mindig idő előtt nagyobba átrakni őket Vicces

Még egy verziót szoktam költöztetésnél, beviszed a fürdőbe, vagy oda, ahol kevés elbújni való hely van, minden lyukat eltömsz, és ilyen helyen csinálod. Biztonságos, viszonylag kezelhető a helyzet.

Sajnos más nem jut eszembe, mert hálIstennek mindig csak akkor bolygatom a pókjaim, mikor tényleg feltétlenül szükséges, feleslegesen nem szeretem zavarni őket.
Egyébként hűvösben kicsit le vannak lassulva, olyankor nem is annyira aggresszívek, de ezt kb úgy értelmezd mint 16 fok, nem pedig mínusz 30 Nagyon boldog

Sajnos tényleg nem tudok segíteni, elég kényelmetlen és nehéz helyzetben vagy.

Sok sikert! Nagyon boldog

Jazz írta:
zuleyman írta:
Egyébként én pont a parahybanáimnál tapasztaltam, hogy a bökdösésre támadással reagált (olyan6-7 vedléses lehet), de kb a 3-4-nél már feladta és menekült Nagyon boldog
Meg egyébként szinte minden állatnál (ló, kutya, stb.) valahogy úgy van, hogy ha "úgymondd" kimutatod, hogy te vagy az erősebb, keményebb, akkor az adott állat megfutamodik.
Anno volt egy nagy geniculatam, ott is úgy volt, hogy vagy 5-6szor visszatámadt, mire ráeszmélt, hogy erősebb vagyok, és engedelmeskedett Nagyon boldog
Nem akarlak rábeszélni a rosszra, csak elmondtam, hogy létezik egy ilyen lehetőség is.

Hali!

Köszi a tippet, inkább attól parázok, h. ha elérem, h. megijed, utána hol állna meg? Nagyon boldog Érted, mellé rakom a terráriumot ahova át akarom rakni egyérteműen persze arra felé is terelgetném, de amint az üvegen van megpróbálnám ezt a doboz rárakni tető alácsúsztatás taktikát, csak az a gond amire rákérdeztem, h. a pók nagy! a terrárium keskeny, vagy nekem kell úgy benyúlnom ahogy nem akarok olyan dobozzal ami alá nem is fér normálisan mert a pók már akkora, ha rá is raknám még pár lábát terelgetni kellene, h. a dobozba bele másszon és ne arra pechemre ahol még fel van nyílva a doboz "Tedd rá a dobozt és csúsztasd alá a tetőt" mintha olyan könnyű lenne..... Nagyon boldog

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 29. Kedd., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hát főleg vedléskor Nagyon boldog én csak a parahybannának nem párásítok ha nem vedlik, de neki is most
vedlett és a mérő egyfolytában 80% ot mutatott Nagyon boldog meg le is csapódott szóval volt neki pára és elég nagy
állat szóval zavartalanul ment a vedlés Mosoly
Kell nekik pára én minden nap szoktam locsolni a mohát legalább azt Nagyon boldog a terko falát, vagy ha növény van akkor azt.
Az nem gond ha több van nekik, de ha nincs akkor szerintem nem érzi magát jól.

Üdv

rosszul írtad, ha sok a pára az sem jó, de ha kevés az sem.
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 18:15    Hozzászólás témája: idéz

oké,azt értem,de hihetetlen nagy a potrohálya,dobtam neki lisztkukacot,rá se hederít!Na de mindegy,a kis smitinek remélem semmi baja nem lesz!Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
Üdv:Gábor
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Kiskorukban elég ha a háló mellé spriccelsz mivel a háló vízhatlan ezért tudnak inni Vicces de az itató mindig jó a párásítás miatt is Nagyon boldog
A para meg azért támad valószínűleg mert éhes Nagyon boldog Nekem a versicolor volt így, ma is etetem és a csipeszről szépen leveszi majd beviszi
hálójába a csótit Nagyon boldog és megeszi, már be van tanítva xD

Am spriccelsz vagy csepegtetsz mind egy Nagyon boldog csak nedvesség legyen, meg hőmérséklet ez a kettő párát ad.

Üdv
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő
2 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu