Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 121 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - "Szellőzőrágás"

"Szellőzőrágás"

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 11. Szer., 19:35    Hozzászólás témája: idéz

Nálam az egyik pont ma vedlett(amelyik nem rágta a dobozt), de a másik is nemsokára fog XD
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Jan. 11. Szer., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Nekem 2 is van és mind a kettő rágja, ha nedves, ha nem, ha meleg van, ha nem. Én is a kis helyre gyanakodtam. Most lesz vedlés és kerülnek át egy szép tágas helyre, ahol kiderül, hogy rágnak még, vagy nem rágnak.
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 11. Szer., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Misi, köszi az infót. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 11. Szer., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Spyda írta:
Hali!
Nekem két 6v parahybana-m van, és csak az egyik szokta néha rágni a dobozkája oldalát, ahol illeszkedik rá a tető, de a szellőző jukakat még sose piszkálta. XD De szerencsére nem csinálja sokszor...kétszer végighúzza rajta a méregkarmát és ennyi, meg néha napközben is csak úgy rág rajta egyet XD Az a fura bene, hogy ezt kb. egy hete csinálja, de szerencsémre egyre ritkábban.

Majd fogja hidd el,ők ilyenek.
De ha műanyag dobozba van akkor lassan keress neki terkót mert képes kirágni a műanyagot.
Üdv.

Köszi a tanácsot, de már egyáltalán nem rágja a dobozt, észrevettem hogy túlnedvesítettem a talaját és szerintem ez nem tetszett neki, mert amióta kicseréltem alatta a talajt és nem nedvesítem meg annyira, azóta jól elvan.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

Én mindig is tartottam parákat de nekem soha nem rágták a szellőzőt.
Mondjuk én 50*50-es terkóban tartom a parámat.Lehet hogy a hely szűke miatt is csinálják,nem?
Sokmindenkinek van ilyen gondja.
Nekem van elég sok perforált lemezem,ha valaki nem tud szerezni akkor nálam kaphat csekély összeg ellenébe.
Felteszem Terraplázára.
Remélem ezzel segitek.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Spyda írta:
Hali!
Nekem két 6v parahybana-m van, és csak az egyik szokta néha rágni a dobozkája oldalát, ahol illeszkedik rá a tető, de a szellőző jukakat még sose piszkálta. XD De szerencsére nem csinálja sokszor...kétszer végighúzza rajta a méregkarmát és ennyi, meg néha napközben is csak úgy rág rajta egyet XD Az a fura bene, hogy ezt kb. egy hete csinálja, de szerencsémre egyre ritkábban.

Majd fogja hidd el,ők ilyenek.
De ha műanyag dobozba van akkor lassan keress neki terkót mert képes kirágni a műanyagot.
Üdv.
Vissza az elejére
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 29. Pént., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Ha odaspriccelsz neki óvatosan vízzel, akkor abba fogja hagyni és le fog menni. Csa figyelj rá, hogy ne ijeszd meg, nehogy leessen. Ha mindig spriccelsz, mikor meglátod, hogy rágja, előbb-utóbb leszokik róla. (Legalábbis jó időre). Nekem ez a tapasztalatom. Érdemes azt is megnézni, hogy nem rossz-e neki a pára vagy a hőmérséklet, mert nálam volt, aki ezért kezdett eszeveszett rágásba/kiútkeresésbe.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 29. Pént., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

nálam az a tapasztalat ha rágni akar valamit rágni is fogja. szellőzést mindenképpen kell csinálni legyen az fém üveg műanyag. nálunk a smithi is a para is és most a boehmei is rágcsálja. a smitinek volt lepattanva a csáprágója vége.gondot nem okozott. nálunk 25cm magas a terkó a smithi valahogy mindíg talpra esett mint a macskák Nevet? de a para is Mosoly amúgy nálam már a pici pókok is rágcsikálják a szellőző nyílásokat Mosoly arra figyelj legfeljebb, hogy ne akadjon be a csáprágó.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 29. Pént., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

Az én paraybanám is elkezdte a szellőző rágást,a szellőző apró lukú perforált lemezből van.Az egyik pókos barátomnál láttam hogy a bohemi pókija ugyanezt csinálja és letörnek a csáprágó végei,ez mekkora baj?Illetve 30cm magas a terkóm ha leesik gondolom kampec mert van bent egy nagyobb szőlőtuskó.Egy nagyobb para szerintem subadult is olyan könnyedén eltördeli a fogait?Mert ha igen akkor kicserélem a terkót másikra.
Vissza az elejére
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Okt. 25. Hétf., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

a hím parahybana éppen lefoglalta magát...

Bizsu
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 09. Hétf., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szia!

Ha fennáll ennek a lehetősége akkor tegyél ellene mindenképp. Rögzítsd az ajtót vagy valami, mert előfordulhat, h elcsúsztatja az ajtót.

Üdv.

Sziasztok!
Én ezért szeretem a felfele mozduló ajtókat azt talán nem tudja úgy megemelni, hogy szökés legyen belőle.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Aug. 09. Hétf., 09:01    Hozzászólás témája: idéz

oké köszi
Üdv.
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 09. Hétf., 06:46    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ha fennáll ennek a lehetősége akkor tegyél ellene mindenképp. Rögzítsd az ajtót vagy valami, mert előfordulhat, h elcsúsztatja az ajtót.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Aug. 08. Vas., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

szia köszi a választ csak attol félek h kimászik
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 08. Vas., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Szerintem nincs túl sok oka. Egyszerűen ilyenje van az állatnak. Nekem a grossa csinálja teljesen szabálytalan időkben. Amikor rájön felmegy szellőzőt rágcsálni. El van a lelkem. Engem nem zavar, az állatra sem veszélyes értem ez alatt, h nem töri le a fogát, nem volt rá még példa, így én nem csinálok belőle problémát.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Aug. 08. Vas., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok nekem a G.roseam van 1 40x30x30as terráriumba oldalt toloajto és fent a plafonon van a szellőző rács saroktol sarokig a fal mellettvan.
elkezdte rágni és nem tom h miért nem nagy a páratartalom sztem megfelelő és a helyse kicsi nemtom mi az oka ha tudjátok az okát akk pls irjatok.
thx.Üdv
Vissza az elejére
korpa
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 16. Vas., 00:41    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Nekem a smithim rágta most egy kis idelyig adult nősti. 25x25ös terkóba van de azt mondták hogy az elég neki.

Nekemis 25x25-ös helyen van a smithim . Elég a hely neki. Am meg nála soha nem fordult elő semmiféle rágás Mosoly
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 15. Szomb., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a smithim rágta most egy kis idelyig adult nősti. 25x25ös terkóba van de azt mondták hogy az elég neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
korpa
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 15. Szomb., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
OLyan nem lehet hogy azért rágják a terkót mert kicsi nekik a hely? Sokkolt Zavart

Meglehet, nálam 2 pulchripes rágta a műanyag dobozt.. Kicsi helyen votak(átmenetileg Mosoly ). Áthelyezés uán már nem rágcsáltak Nagyon boldog
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 15. Szomb., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

OLyan nem lehet hogy azért rágják a terkót mert kicsi nekik a hely? Sokkolt Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 25. Csüt., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Én egyszer valami papírral tömködtem be a rést a terkón, hogy ne tudja a para rágni a szélét. Hát a papírt azt úgy ahogy volt letépkedte aztán megint hozzáfért a réshez. Amióta nagyobb terráriumban van, azóta nem szokott rágcsálni. Üdv: Gábor
Vissza az elejére
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Márc. 24. Szer., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

nekem a p.murinus szokta ezt csinálni hogy rágcsálja a rácsot.

paraspider:
énis jártam igy az albonál...másnap vágattam bele magasabb "ajtót" csak igy tudtam megoldani.
sött volt olyan hogy az ornatám(aki sajna elhunyt)ott azon a kis résen szökött ki . azóta mindig 1 cmel magasabb terkóajtót csináltatok.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Márc. 24. Szer., 22:52    Hozzászólás témája: idéz

sajnos sokan olcsón ugyan,de elég kasu terráriumokat gyártanak,nekem is van néhány ilyen sz*r,ezeknél gyakran elöfordul nálam is ez. a parahybana elég pakolós,rendezkedös joszág,azt nem tudod kivédeni hogy fölmásszon az ajtora, de én átraknám olyan terkoba ahol az ajto pontosan illeszkedik.
nekem is vannak ilyen:

meg ilyen terkoim:

elárulom ez utobbi olcsóbb volt... pesten van egy fószer aki elég profi terkokat jo áron csinál,ha kell elréhetöség irjatok privit,csak ajánlani tudom.
de ez már egy másik történet.
Vissza az elejére
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 24. Szer., 22:29    Hozzászólás témája: idéz

hali
a nőstény parahybanám eléggé durván szokta éjjelente rágni a szellőző rácsot és a terkó ajtaját.
majd a képen látható helyzetből nem tudott kijönni beszorult a méregkarma a rés közé és nekem kellett onnan kiszabadítani.
még jó hogy felébredtem a zajra.
ki milyen megoldást tud és kinek milyen megoldás vált be hogy ne forduljon elő többet ilyen.

Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Szept. 07. Hétf., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
hali
mostanság a parahybanám megvan kergülve minden este a rácsot tépi eddig szerencsére nem történt szökés ill. baleset sem.

Szia paraspider!
Serintem idővel cseréld le azt a szellőzőt,mert ha nagyobb lesz a parád,akkor lehet hogy szétszedi,elég gyengének látszik az a rács Kacsint?
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Szept. 07. Hétf., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

hali
mostanság a parahybanám megvan kergülve minden este a rácsot tépi eddig szerencsére nem történt szökés ill. baleset sem.

T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Márc. 23. Hétf., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

No comment...

Üdv:T
Vissza az elejére
Profil üzenet
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Örülünk, hogy csatlakoztál hozzánk! Mosoly
MIndenek elött ajánlom, hogy a topikot olvasd végig figyelmesen és rengeteg mindent megtudhatsz..
Ha így viselkedik az állatod, akkor valószínüleg nem éhes, vagy vedleni fog...
könnyel előfordúlhat bármelyik fajnál, hogy egyszerűen nem eszik, mert nincs kedve.. Forg? szemek
Ha a 3 alapszabályra figyelsz ( hőfok, friss víz, páratartalom) akkor túl sok gond nem érhet.

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#6

Ezt minden esetre olvasd végig és máris sokkal okosabb leszel.. Kacsint?
Üdv és sok sikert az állatkához!

MatheeW
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

jony67 írta:
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Brachypelma emilia nőstényt.Segitsetek légyszi, mert nem akar mászkáni az akvárim hátsó részén tartozkodik.Egy 50 vattos izzóval melegitem daylight spottal, ami 2000 ezer forint volt.
Éjszaka hordott humuszt a búvóhelyére, nappal ki sem jött eddig. 28 fok van kb az akváriumban. Tegnap mikor megvettem raktak be neki 5 db tücsköt, de nem foglalkozik velük,még nincsen páratartalom mérőm holnap eszek.

Mennyi lenne az ideális hőfok neki, és mi baja lehet hogy nem aktiv.
Itatóban van neki víz és reggel megspriceltem a humuszt.

Elöre is köszi a választ : jony67

Szia!

uh,ugy látom több sebböl véreznek az elképzeléseid :S
elöször is mutatkozz be mert ez itt alapszabály:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

másodsorban,mielött megveszel egy pókot olvass utána a fajnak, nem szabad ugy pókot venni, hogy semmit nem tudsz rola.
ha egy probléma felöl érdeklödsz irj adatokat a pókodrol, méret vagy vedlésszám, illetve tudod e mikor volt az utolsó vedlése, de legjobb egy fénykép róla,arrol meg tudjuk mondani kb vedleni készül e.

megint csak azt mondom,hogy olvas,olvas olvas, a fajleirást és a faj topicját is legalább végig.mert alap dolgokkal nem vagy tisztában. pl pókot nem tartunk akváriumban(szerintem te sem arra gondolsz) terrárium,vagy vivárium. miféle humuszban tartod? pókoknak, tözeg, kókuszrost talajt vagy ezek keverékét szoktuk használni. a madárpókokra nem jellemzö hogy egész állo nap le-fel rohangálnak a terráriumban, táplálkozást,szövögetést,ivást (már amelyik faj szokott) leszámitva ritkán mozognak. sose adj 5 tücsköt Forg? szemek heti 2-3-mal beérik, de vannak egyedek amelyek ennél is kevesebbet fogadnak el. ezeket is egyesével kell adni (hacsak nem geniculata-d van Nagyon boldog) az emilia speciel nem szereti a túl nedves környezetet. csak 1 itató legyen neki bent a többit egyenlöre hagyd,ne permetezz. a pókok közvetlen költöztetés után gyakran napokig/hetekig nem esznek. ez nem tamagochi,hanem élölény és neki is alkalmazkodni kell.

ja és probálj a megfelelö helyre postoln máskor Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
jony67
Újonc

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 12:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Brachypelma emilia nőstényt.Segitsetek légyszi, mert nem akar mászkáni az akvárim hátsó részén tartozkodik.Egy 50 vattos izzóval melegitem daylight spottal, ami 2000 ezer forint volt.
Éjszaka hordott humuszt a búvóhelyére, nappal ki sem jött eddig. 28 fok van kb az akváriumban. Tegnap mikor megvettem raktak be neki 5 db tücsköt, de nem foglalkozik velük,még nincsen páratartalom mérőm holnap eszek.

Mennyi lenne az ideális hőfok neki, és mi baja lehet hogy nem aktiv.
Itatóban van neki víz és reggel megspriceltem a humuszt.

Elöre is köszi a választ : jony67
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanya
Újonc

Elküldve: 2009 Jan. 27. Kedd., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm Toto sokat segítettél! Nevet?
Sanya
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#6

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#17
Sanya
Újonc

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Hát akkor most már teljesen bizonytalan vagyok! Zavarban lev? Mi az a bulbus? Bocs ha tudatlan vagyok de ez az első pókom.Szeretném már tudni nőstény-e, vagy hím? Vagy még nem elég idős ahhoz hogy meg lehessen állapítani a nemét? A lábterpesze kb 18cm ha ez segít valamit.
Sanya.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Sanya írta:
Annyit még sikerült kiderítenem hogy a genim nőstény mert nincs a tapogatólábán párzósarkantyú

Off: Ha hím, akkor sem lesz a tapogatólábán párzósarkantyú Kacsint? Ott bulbus lesz...
Sanya
Újonc

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 10:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Köszönöm a tippeket, tanácsokat. A vízporlasztás nálam is bevált, nem nagyon mászkál már fel. Nagyon boldog Úgy látszik csak egy hóbort volt de azért amennyire tudok figyelek rá. Annyit még sikerült kiderítenem hogy a genim nőstény mert nincs a tapogatólábán párzósarkantyú. Amúgy valóságos "földmunkás" elég gyakran átrendezi a terkót néha úgy néz ki mint egy építési terület. Kupacok dombocskák minden felé. Aztán gondol egyet leszövi az egészet, pár nap múlva pedig kezdi előről. További jó pókászást mindenkinek!

Sanya.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 00:10    Hozzászólás témája: idéz

Ezt én még csak a fiatal egyedeknél láttam(Albopilosum,Vagans)az idősebeknél már nem igazán látom.
serpent
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 23:42    Hozzászólás témája: idéz

A szellőzők betömése számomra új, még nem tapasztaltam, nem is hallottam róla, de nagyon elmés! Néha nagyon meglepő dolgokat produkálnak, ha valamit el szeretnének érni, bámulatosak!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 23:35    Hozzászólás témája: idéz

Na őt mindenképpen le kell szoktatnom,mert ha leesik az már veszélyes.
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Az én véleményem szerint nem igazán a hely szűkössége(parahybana 40x50x30,albopilosum 30x30x30) miatt állnak neki kedvenceink a rács piszkálásának.
Szerintem inkább a levegő mozgásában, ill. a páratartalom változásában keresendő a dolog miértje.
Nálam mindíg a hőforrástól távolabb lévő sarokban kezdtek akcióba.
Az albom fitalabb korában még kókuszrostot is cipelt fel magával és elfedte a rács végét.A vagansom kb. 50% tömte be a szellőzőnek.
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Nos,én még mindig a körülményekben keresném a hibát nem az állat vándor természetében (a hím persze vándorolva keresi a nőstényt). De ha más megoldást nem találtok használjátok ceruzaelemet,majd az őrködik éjjel (persze csak fém rács esetén)...
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

A szakirodalomnak megfelelőek a méretek, sőt talán túl is nőnek rajta! Nálam is hasonlóak!
Azonban a pókok is, mint minden más élőlény, még alfajon belül is rettenetes viselkedésbeli különbségeket mutatnak, így lehet hogy ami az egyiknek elég, a másiknak kevés. A szakirodalom úgy 40x30x30-as terrárium méretet közöl le Lasiadoráknak, de szerintem nem az a tíz centiméter plussz jelenti neki a felüdülést, és igen, én is azt olvastam, hogy vándorló életmódúak.

Volna egy elképzelésem a leszoktatásra, abban az esetben, ha nem lehetünk a pók mellett, mikor éppen a szellőzőt rágja.
Létezik ugyebár két (persze ezek helyettesíthetőek) módszer, amelyek alább már fel vannak tüntetve; az egyik, hogy ráfújunk a pókra, a másik, hogy vizet spriccelünk rá. A fújogatós módszert nem találom a legmegfelelőbbnek, mert erősebb fújásnál a pók ijedtében levetheti magát és ha rosszul esik, az végzetes lehet, különösen nagyobb példányoknál. Ezért én a vizes megoldást használtam, nagyon lágyan porlsztott, kevés vízzel, de hirtelen spriccelve. A pók ettől is megdermed, de nem esik le (nálam legalább is soha nem tette, ismerősök fújkálásos technikájánál azonban előfordult). A probléma, hogy ezen technikák alkalmazásánál jelen kell lennünk a pók rágcsálásánál.

Az ötlet a következő; ugyebár tudjuk, hogy egyes pókok előszeretettel másznak fel a csipeszeken, például etetésnél vagy a párzás biztonságos "lezavarásánál". Nem mászik fel viszont abban az esetben, ha a csipeszt előtte glicerines vízbe mártottuk! Ebből ki lehetne indulni, például a terrárium szellőzőrácsának vagy üveglaplapjának leecsetelésével.
A probléma az, hogy nem tudom, hogyan kell hígítani, és azt sem, hogy mennyire veszélyes pókok terén a glicerines víz. A csipeszeken bevált a módszer, de ez közel sem jelenti azt, hogy itt is működik, hiszen a csipeszt nem rágcsálja, a rácsot viszont igen.
Csak egy ötlet volt, de nem szeretném ha bárki az én ötletem miatt válna meg kedvencétől, így semmiféle képpen ne próbáljátok ki, amíg nem értesültetek bővebben egy ehhez kellőképpen értő személytől.

Nekem már nincs szükségem ehhez hasonló leszoktatásra, de a szellőzőrágás nagyon foglalkoztat.
Csak egy ötlet volt, kiindulásnak hátha...
Vissza az elejére
kosip
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 12:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Valószínüleg a hely szüke lehet a probléma,nálam is rágcsált a parahybana.
Egyébként azt olvastam, hogy a lasiodorak vándorló életmódu pókok
gyakran fix búvóhely nélkül.Így lehetőleg minnél nagyobb helyre van szükségük.
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát ami van nekik biztosan, az hely Nagyon boldog A para hímem terkója 45x35x20-as, a nőstényé 40x35x25-ös, a genié 40x30x25-ös. Szóval helyük az van bőven Kacsint? A leszoktatás nem tudom hogy menne, mivel pont abból adódik a gond, hogy éjszaka művelik és hát ugye nem fogok fent maradni minden éjjel, hogy csőszködjek a pók felett, hogy mikor áll neki leamortizálni a terkót Nagyon boldog
serpent
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 11:47    Hozzászólás témája: idéz

Ahogy hallottam már egy-két illetőtől és most tőled is, általában az éjszakai rágcsálás elterjedtebb és ehhez csak annyit csatolnék, - ugyan az okára még mindig nem derült fény - hogy ugyebár éjszakai életmódot folytatnak, tehát természetesnek mondanám hogy a nap e szakaszában produkálnak ilyen viselkedést. Azt azonban nem tudom, hogy természetes e- ezen viselkedési forma. Az már tény, hogy fogságban tartott madárpókok egyes fajainak furcsa tulajdonságával nézünk farkasszemet, az ok pedig foglalkoztat, próbálom is kederíteni, kutakodok.

Csak ajánlani tudom a saját készítésű terráriumokat, vagy legalább a szellőzők saját kézzel történő készítését. Rengeteg "elemet" lehet kipróbálni e célra, végtelen a lehetőségek tárháza, mellesleg biztosabban tudod kedvencedet egy olyan helyen, amiről tudod menyire strapabíró és a pókod is jól érzi magát benne.
A parahybanák igazi rombolók, de ez nem feltétlen baj szerintem! Ha "pusztít", átrendez egyes dolgokat, felszereléseket, abból nyílván az következik, hogy eleget mozog, ha pedig mozog, és aktivitást mutat a rendezkedésre, akkor legalább tudjuk, hogy egészséges (persze ha ezt megfelelő életfeltételek mellett csinálja). Ezzel maximum nekünk okozhat egy kis bosszúságot, dehát ki tudna haragudni rájuk?!
Az üvegtöréssel kapcsolatban hallottam már hasonlókat, és ez az egyik dolog, amiért annyira odavagyok ezen állatokért. Makacsok és erősek! Valószínüleg úgy van ahogy mondtad, a csiszolás hiánya lehetett a baj.
Örülök hogy nincs nagyobb baja a pókodnak, de szerintem szokasd le róla minél hamarabb! Most még csak 3 milliméter hiányzik a méregkarmából és nem zavarja különösebbképpen, de ez hamar a visszájára fordulhat és keményen megviselheti a pókot.

Mint már említettem, nálam sem volt semmi probléma a talajjal, klímával és egyebekkel, hacsak nem a hely szűke a titok nyitja. Én még mindig erre gyanakodok!
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:58    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a parahybanák (hím és nőstény egyaránt) és a geni nősti is megrögzött szellőzőrombolók. Geni nappal elvan, nem sokat mászkál, lámpaoltás után nemsokkal azonban megkezdődik kis rácsromboló tevékenysége Mosoly Sajnos a geni terkóm tetején nekem is a dróthálós szellőző van, holott amikor csináltattam, direkt kértem a vasrácsos megoldást (ami ugye egy acéllemez telefúrkodva lyukakkal) de csajna ezt a drótosat kaptam, ami nem bírja a strapát:

A parahybanákon pedig gondolom már meg sem lepődik senki Nagyon boldog Úgymond "hírhedtek" a terrárium berendezéseinek rongálásáról, a hőmérők és hygrométerek leszaggatásáról stb...
Eleinte a hímem csinálta a szellőzőrágást, még juvenil és semi ill. sub korában. Amióta beadult, érdekes módon nem csinálja. Nála kezdettől az üvegcsíkos megoldás volt, ami a lentebb említett "beletörhet a bicskája" veszély forrása volt. Namost a hímnél nem a bicska törött, hanem az üveg!!!! Rendre olyan erővel sikerült az üvegcsíkok szélébe harapnia, hogy a talajon állandóan apró üvedszilánkokat találtam!!! Hihetetlennek hangzik, de ez így volt! Ez valószínűleg a felületes üveges munkának tudható be, valószínűleg nem csiszolta le eléggé az üvegcsíkok széleit, így azok könnyebben lepattantak. Viszont a póknak ebből adódó problémája még nem volt, soha nem törött le a méregkarma.
Nemúgy, mint a nősténynek.... nála az acéllemezes szellőzés van. Ez kellően ellenállónak bizonyult, ugyanis a pók jobb méregkarmából le van törve egy kb. 3 mm-es darab. Ez nem zavarja különösebben, új szokása az ajtónál a műanyag sínek rágása Nevet?

Tehát a szellőzőrágás nálam is jelen van, annak ellenére, hogy rendes körülmények között tartom az állatokat. Hogy nálam miért csinálják, azt nem tudom, de csinálják Nagyon boldog
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Semmi gond,én se voltam egyértelmű...
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Akkor ne haragudj, nem néztem körbe kellőképpen!
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Sanya írta:
Szia! Azt sajnos nem igazán tudom megállapítani. De szerintem nőstény, mert azt olvastam hogy a hímeknek van valami kis dudor az első pár lábuk végén. Neki pedig nincs de lehet hogy tévedek.

Én erre a postra írtam nem a tiedre.
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 09:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A legfontosabb nyilván az, hogy folyamatosan odafigyeljünk a pókra! Amit elfelejtettem hozzátenni a dologhoz, az az, hogy az én pókom már nem tudja kidugni lábait a rácson, ehhez túl vastagak, éppen ezért döntöttem emellett ennél a példánynál. A többiek ugyanúgy vékony üveglapokkal megoldott szellőzésű terráriumban élnek. Bár leszoktattam a szellőzőrágásról, azért én jobbnak láttam átköltöztetni rácshálós terráriumba, mert ha esetleg megint rágni kezdené, (mikor én például éppen dolgozok) akkor inkább a rácsot rágja, mint az üveglapot. Azért gondolom így, mert a rács rugalmasabb, a pók még akár húzni is tud rajta egy keveset, míg az üveglap tömör és masszív, minek eredményképpen hamarabb törhet le a méregkarom.

A higiénia terén sajnos én is észrevettem problémákat, így ennél a terráriumtípusnál gyakrabb a szellőző takarítása. A silány minőség is rossz tulajdonsága ezeknek a rácsoknak, ez igaz. Éppen ezért csinálom én a terráriumaimat, ill én szerzem be hozzá a megfelelő rozsdamentes rácsokat is. Mindig magamnak készítettem terráriumokat, ez sokkal megbízhatóbb, és legalább van mód fajonként változtatni ezt-azt a klíma és a kialakítás területén, mely kedvezőbb lehet egy adott fajra nézve, mint a kereskedésben kaphatók.

Én egyébként nem a tapogatólábakon található bulbusokról beszéltem, hanem pontosan a "párzósarkantyúkról", melyeket legjobb tudomásom szerint tibiális kampóknak hívnak, ha tévedek nyugodtan javítsatok ki! A talajjal és a klímával semmi gond nincs, a legmegfelelőbb, hála az egyéni terráriumépítési kialakításnak. Búvóhelyek rendelkezésre állnak és használja is őket. Pókjaimat minden második héten (párat gyakrabban) ellenőrzöm. Számottevő problémák nem fordultak elő soha!

Az okokkal kapcsolatban sajnos én sem vagyok sokkal okosabb. Lehet tényleg csak egy hóbort, nem tudom.
Az az egy biztos, hogy nálam a hímek mindig mozgékonyabbak voltak a nőstényeknél, és ebből kiindulva lehetséges, hogy csak nagyobb teret kíván, persze ez függ mostani életterétől is. Persze ez is csak találgatás, de a geniculaták amugy is szeretik a kicsit tágasabb terráriumot a "szabvány madárpókos terráriumoknál".

Először én is a párzásra gyanakodtam, de mint később kiderült, (legalábbis nálam) nem ez volt az ok!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu