Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 28 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
chevykidlizard
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 20:13    Hozzászólás témája: idéz

A talajról annyit, hogy nem igazán szükséges, ha boséges búvóhelyet találnak a tojástartó dobozok belso falaiban, réseiben sot megtalálni is sokkal nehezebb pl. a tozegben vagy a faforgácsban oket, maximum látványosabb az egész aljzat ettol, amúgy ezt a Papp Tamás is megerosíti, ugyanis o mondta nekem is.
A talajfutorol viszont azt kell mondanom, hogy , ha belulre teszed, akkor túl melegük lesz, ugyanis annak a felszínén 45-50 C is van, ha megfogod érezni is fogod.A túl melegtol bemereverednek és rövid idon belül elpusztulnak, ezt is tudni kell róluk. Ha bent nincs 35 C-nál melegebb, akkor nem lehet bajuk.

Jó próbálkozást!
Vissza az elejére
Profil üzenet
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

ma végre megjött nekem is az alap 67db, amiböl kb 20adult Nagyon boldog
Az a kérdésem, hogy mi mit tettetek be talajnak?Csak mert azt hallottam, hogy nem kötelezo a talaj+a talajfutot is nyugodtan be lehet hozzájuk tenni
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

KOszi a valaszt. Azta a csotik enyire tarsas lenyek? A nagy csoti ennyire gondoskodik a kicsinyeirol. Azta kezdem egyre jobban megimadni ezeket a "dogoket" Nagyon boldog

CSak a vegen nehogy annyira megszeressem oket, hogy nem akarom majd feletetni Nagyon boldog
Pokember
Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

Még nem is írtam, hogy pénteken hazahoztam chevykidlizardtól megrendelt csótikat és másnapra már egy csomó kis csóti is mászkált közöttük!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
chevykidlizard
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Feb. 02. Szomb., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Nos a kis csotik száma még 30 db is lehet, de átlag 25-26 db szokott lenni egy kokonban .A picik ugyanazt eszik, mint a felnottek, sot a legelso napjaikban a nostény még a saját váladékával is eteti oket az abban levo baktériumok miatt.A furcsa, hogy a picik is képesek elrágni a tápot, a lédús kajárol nem is beszélve.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Feb. 02. Szomb., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap végeztem egy kisebb takarítást a csótijaimnál, majd újra berendeztem:

(játszunk olyat, hogy ki tud több kis csótányt megszámolni a képeken)

Kép minoségéért bocsi, nem volt idom fényeron állítani utólag.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Feb. 02. Szomb., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Ezaz turelem csotanyt terem Nagyon boldog Kb 20 darab pici szuletett a hajnali orakban. Az lenne a kerdesem, hogy elkepzelhezo, hogy egy csotanyennyi picit hozzon a vilagra? ugyanis a tobbi anyukan nem latszik hogy mar ok is "megszabadultaka tehertol " Nagyon boldog
Ill. mit adjak nekik enni? gondolom ugyan azt eszik mint a nagyok. Gondolom nem jelent nekikproblemat a kaja megtalalasa a terkoba. Eleg hulye kerdesek de most egy kicsit bldog vagyok a csoti aldas miatt Nagyon boldog
eublaberus
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jan. 31. Csüt., 20:19    Hozzászólás témája: idéz

Csak az adult hímeknek van szárnya.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 31. Csüt., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! egy kérdésem lenne csak. napróé napra fejlodnek a csótik. már ketto beszárnyasodott. a kérdésem hogy a hímek is nostik is szárnyasak lesznek? lehet h hülye a kérdésem, de ezelott még sose volt csótim.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

Scream és szerinted kb. hány db. fog elférni ebben a tárolóban?
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

tiptap írta:
és ha sokan vannak a dubiak nem eszik meg egymást? azért kérdezem, mert én is hamarosan beszerzek egy csapatot belolük és egy 30x40x25ös akváriumban akarom tartani öket!szerintetek mennyivel induljak?és mennyi példány fér el ebben az akváriumban? és a piros fényu izzó jó nekik?

min 50 db. kb 1/4-1/3-ad hímmel, és inkább futokábelt használj! nem figyeltem meg kannibalizmust.

nekem zephyr által hozott hímjeim pusztultak el, lehet már öregek voltak, csont keményen találtam rájuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

és ha sokan vannak a dubiak nem eszik meg egymást? azért kérdezem, mert én is hamarosan beszerzek egy csapatot belolük és egy 30x40x25ös akváriumban akarom tartani öket!szerintetek mennyivel induljak?és mennyi példány fér el ebben az akváriumban? és a piros fényu izzó jó nekik?
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?

Bocsi Scream. Hogy legyen hasznos is,

Sikeresen lett ma reggelre kb 150db pici dubia-m. 300 adult crani-val és 200 körüli dubiaval indítottam, tanácsodra,úgy ahogy megbeszéltük anno.
28-33C között van. 2ládában. Most rajta vagyok az orosz csótány beszerzésén,mivel ez nem termel elget az állatoknak. Aki tud orosz csótit szoljon bátran...
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 19:02    Hozzászólás témája: Sziasztok ! Talán segíthetek ! idéz

Úgy láttom sok mindenkinek meg van a maga kis problémája a Dubiákkal.Én már régóta tenyésztem oket és igaziból csak etetni nehéz már oket, mert ZABÁLNAK ÉS több ezren vannak ! .A lényeg a sok búvóhely, a fél homály (nem megvilágítani oket) és a meleg, 30 fok körül. Én a kenyeret nem annyira ajánlanám, mert nagyon kis fehérje tartalmú és ha nedvességet szív magába , kipusztulhat az állomány a penésztol.Nekem is szeretik a kiflit meg a háztartási kekszet, de csak nagyon keveset adok nekik mert nem sokat ér bennük. Igazából 100-200 as létszámnál várható létszám beindulás náluk, illetve minnél többen vannak, annál jobban érzik magukat.Inkább zöldség amit egyenek az erjedés elkerülése végett , a melegben hamar megindul az erjedés. Én 75 db-bal indítottam sajnos és még feletetni is kellett belole annaó 1,5 éve folyamatosan!
NA remélem segítettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

kratosz! nálam úgy kiszokták enni a mandarin gerezdek belsejét, hogy csak egy lyúk van rajta és a végén már csak a gerezd hártyája marad meg megszáradva. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

bejött nálam is a mandarinnal való etetés. reggelre láttam hogy jókora darabot megettek belole. köszönöm mégegyszer scream!!!
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
meg termeszetesen buzakorpat ill. szarazzsemlet/kenyeret.

Noh...
Megfelelo körültekintés mellett (kis mennyiség, nem napokig benthagyva stb.) vízbe áztatott kenyeret is lehet nekik adni. Ezt jobban szeretik. Persze nem kell tucsognia, csak épp hogy megpuhuljon!
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

nem, nekem a futoszál közelében még simán van 34 fok fölött is. de lehetoségük van följebb menni ha melegük van. petezsákot meg nem állandóan kilógatják magukból, csak néha van kint nekik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Puding !

Nagyon szepen koszontem a segitseged. Igy mar mindjart mas a hejzet. Valojaban en nem sok kis csotanyt vartam ettl a honaptol, csak remenykedtem benne, hogy egy honap alatt akar az osszes vagy legalabb 3-4 nosteny csotany is fog majd kokont "hurcolaszni" magaval. Ezek szerint turelem csotanyt terem Nagyon boldog
Kajanak eleg sok mindent kapnak. Az almat nagyon szeretik. Kapnak almat, paprikat, paradicsomot, kaposztalevelet, salatat, mandarint, banant, neha uborkat es meg sok mas aprosagot Nagyon boldog ah meg termeszetesen buzakorpat ill. szarazzsemlet/kenyeret.

A 30 fok a veg vagy nem gond akar a 32-33 fok?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

na ezt megpróbálom. köszi scream!
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 19:21    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
nálam a répán, kígyóuborkán, banánon kívül nem akarnak megenni mást. még a macskatápot sem. de amit elfogadnak abból meg sokat esznek.

búzakorpát és mandarint is nagyon szeretik, mandarint pl jobban mint banánt, kiwit
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

nálam a répán, kígyóuborkán, banánon kívül nem akarnak megenni mást. még a macskatápot sem. de amit elfogadnak abból meg sokat esznek.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

Nem értelek...
Mit vársz alig egy hónap után?
A petecsomo pedig valójában kokon.
A KOKON.
(Mert tudtommal ez a pókoknál igazából nem a leghelyesebb, a petéket tartalmazó csomagra, csak megszoktuk. Kint is inkább az "eggsac" kifejezést használják.)
Az újszülöttek elég picik (5-6mm), és igen hamar elfúrják magukat. Fejlodésük elég lassú, így egy egy tenyészet beindulásához bizony hónapokat kell várni. Aztán okés a dolog, de addig türelem...
Kajának feleleges a korpa-liszt-mittoménmi keverékes csoda.
Tegyél be valamilyen száraz tápot (a macska a legjobb mert annak magasabb a fehérjetartalma), néha egy kis kenyeret (mert úgy tünik szeretik), meg kígyóuborkát (mert azt még jobban), és várj.
Természetesen minden konyhai hulladékot megesznek, csak oda kell figyelni, hogy nem maradjon bent náluk huzamsoabb ideig semmi amit nem fogyasztanak el (a száraztáp kivétel), mert az mágnesként vonza az atkákat. Illetve a túl nyirkos elhelyezés (a gyakori zöldkaja mellett errol ok maguk is gondoskodnak), gyakran ammóniásodáshoz, ez pedig a tenyészet elnéptelenedéséhez vezethet. A többi már csak türelem kérdése...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 18. Pént., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Ime par kep a csotanylakrol.

[HIBÁS KÉP]
[HIBÁS KÉP]
[HIBÁS KÉP]

Azon gondolkozom mostanaban, hogy a tozeg,buzakorpa,buzaliszt keverek melle par cm magas faforgacsot raok amiben meg kenyelmesebben tudnak bujalni. Nem lehet hogy az a gond? BAr a bujkalas asas inkabb a fiatalabb egyedekre jelemzo nem az adultakra. A decemberi borzen vettem oket lehet hogy szoniu kell a hejet? vagy abszolut nem tom mi lehet a gond. A hofokkal nincs gond nagy ritkan megy le 25 fok ala az atlag 27-27. MIvel kozel vanna a radiatorhoz ezert meg a 29-30 fok ami nagyon suru nalluk. 25 fok ala nagy ritkan 1-2 regelre megy le. de ahogy emlitettem ez nagyon ritka. Zavart Szomor? Zavart ?r?lt
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

AAAAA nekem nem igazan akarnak szaporodni az egyik nostenynel lattam olyan petezacskot vagy mi a sz.r de mar at se. Na most kikeltek a kis dogok csak annyira elbujtak (mert buvohej van boven) hoy en nem latom oket vagy
leesett vagy a tobbiek megettek a petezacskot vagy nem tom.

[HIBÁS KÉP]

Jah + 25 fok ala ne igen esik a homerseklet nalluk ugyanis eleg kozel vannak a radiatorhoz meg fenyt se kapnak tulzottan esetleg nagy ritkan 30 fok fole emelkedik a homerseklet a talaj szinte csak buzakorpa es egyeb tap keverek na meg tozeg. Annyira el tudnak bujni hoy alig veszem oket eszre ha a tojastartokat felemelem. A nostenyek viszont isonyat dagadtak de egynek se jelenik meg az a zsak hatul. CSak annak az egy peldanynak lattam amit lefotorafoltam. Nem tom mi van teljesen letargiaba vagyok esve Nagyon boldog
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 13. Vas., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

én is azért szeretném hogy minél hamarabb párosodjanak. talán hamarabb is jól laknak a csótikkal mint a tücsikkel. de azért egy pár csótányt mindenképp a "szépségükért" tartanék meg
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 13. Vas., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Nagy örömmel figyeltem meg a tenyészterkómban, hogy nincs olyan négyzetcentiméternyi hely, ahol ne lenne 5-10 db kicsi csótány. Mosoly

Ma ismét jobban tanulmányoztam a tenyészetem és azt kell mondjam, hogy azta a qrva. Nagyon boldog
Eszméletlen mennyiségu kis csótim van. Mostmár olyan 300++ -ra saccolnám a számukat. Nagyon boldog
Ennek örömére meg is kezdtem a mai napon a kis pókjaim velük való etetését. Eddig problémamentesen elfogadta minden kis pókom. Többé nincs szükségem kis tücskökre. Nagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

ááá! szia feri! itt még nem találkoztunk! amúgy köszönöm az infót. és jó itt látni téged.amikor kaptam toled a csótit ilyesmit nem kérdeztem meg.
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
nekem is a egypár darab belolük. szinte zabálnak a hofok is elég jó mégsem akarnak szaporodni. lehet hogy azonos nemüek?

Hi

Még nem adultak a tieid,csak növendékek.Ezért nem szaporodnak még Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 04. Pént., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

nekem is a egypár darab belolük. szinte zabálnak a hofok is elég jó mégsem akarnak szaporodni. lehet hogy azonos nemüek?
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 03. Csüt., 20:30    Hozzászólás témája: idéz

Nagy örömmel figyeltem meg a tenyészterkómban, hogy nincs olyan négyzetcentiméternyi hely, ahol ne lenne 5-10 db kicsi csótány. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
eublaberus
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Ez még semmi.... A macropanesthia rhinoceros (rinocérosz csótány) 3-4 év alatt adul és 10-12 évig él. Nagyon boldog Csótányokközött 6 hónap és 3 év között van az átlag.
Az argentín csótányok össz kb. olyan 14-16 hónapot élnek, mert 3-4 hónap alatt fejlodnek ki teljesen.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Vao mennyi ideig elnek az argentin csotanyok ha az meg az adult allat is huzza 1 evig ez bamulatos. Mar csak a tucskok eleg rovid eletehez kepest
eublaberus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Dec. 22. Szomb., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

Az adult hímek elvileg adulsáuk után 10-12 hónappal hullanak el. Én még sose figyeltem, de itt lesz az ideje Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 22. Szomb., 11:05    Hozzászólás témája: Re: kaja idéz

FakanFerenc írta:
A kutya - macskatápot ledaráljátok nekik vagy úgy egészben teszitek be?

Én egészben teszem be!
Van rágószervük! Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
FakanFerenc
Látogató

Elküldve: 2007 Dec. 22. Szomb., 08:56    Hozzászólás témája: kaja idéz

A kutya - macskatápot ledaráljátok nekik vagy úgy egészben teszitek be?
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 20. Csüt., 08:05    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem eloször az adult hímek hullanak le természetes módon, de nem tudom hogy mennyi idovel az adulás után.

Egyébként tegnap megnéztem az állományomat egy kicsit jobban, már van 2-3 adult állat. Viszont most hogy adult én is meglepodtem, mert nem is argentín csotányom van, hanem halálfejes. Legalábbis amennyire én meg tudom ítélni a csekély csótányos szakértelmemmel Mosoly
Szóval van egy koponya szeru sziluett az elotestük után a hátukon, majd rakok fel képet.

A boltban sima csótánynak vettem, nem tudták pontosan milyenek, kis korukban meg szerintem elég hasonlóak.
Profil üzenet e-mail msn
FakanFerenc
Látogató

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
Es eddig szaporodtak a csotanyok?

Igen, már nagyon sok pici van.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

Es eddig szaporodtak a csotanyok?
FakanFerenc
Látogató

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 13:35    Hozzászólás témája: elhullás idéz

Üdv mindenkinek!

Hozzáérto segítségeteket szeretném kérni. Úgy kb. fél éve szereztem meg elso Argentín csótányaimat. Ha jól emlékszem 50 db-ot. Ezek után még szereztem párat, ekkor már szaporodtak is, szerintem jól érzik magukat. Tartani a következoképp tartom oket:
- 45x 25 alapterületu akvárium
- kb 5 cm vastag száraz tozeg
- az akvárium alatt 25W-os futoszál
- gyümölcsök, zölségek: alma, uborka
- száraz takarmány: kutyatáp, haltáp, néha zsemlemorzsa

körülbelül 1 hónapja ismét vettem hozzájuk 100 db ivarérett példányt. Vegyesen hímet és nostényt is. Rögtön összeraktam oket, nem gondoltam bármi baj lehet (így utólag bánom már Szomor? ). Kb. 2 nap múlva már 15-20 csóti megdöglött!!! Azóta rendszeresen hullanak el majdnem minden nap találok egy elhullott példányt. A legtöbbjük szinte teljesen elfeketedik mielott elpusztul. A világosabb barna mintázatuk teljesen besötétül, és általában a kajás büdögében vagy az akvárium szélén találom meg oket hátukra fordulva. Elöregednének? De nem hinném, hogy ennyi egyszerre! Ha elöregszenek, akkor jellemzo ez az elsötétülés? Az is lehet, hogy kiszáradnak? Ha valaki tud segítsen!!! Már ott tartok, hogy szereztem másik akváriumot. Esetleg különítsem el azokat amelyikek sötétebbek a többinél. Valaki tud esetleg valamilyen betegségrol. Atkásnak nem atkásak, mert már azt is néztem! Elore is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 17. Hétf., 10:11    Hozzászólás témája: idéz

Majd sáska tenyésztésrol georgio fog beszámolni. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 17. Hétf., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Nálam csak most jelentek meg az adult állatok, legalábbis tegnap láttam adult hímet a dobozban, ezek meddig fognak élni, mikor érdemes elhalálozásuk elott feletetni oket?

Hétvégén voltam egy srácnál aki tart pár fajt a csótányok közül, neki ez jön be. Megragadt a halálfejes csóti állománya, ezek tök szárazon vannak majd 40 fokon Mosoly Elony az argentínnal szemben hogy nem igényel párát így nincs pl. atka veszély. Én ugyanis úgy tudom az argentinnak kell pára.

Na de ha már a magas homérsékletnél és a száraz tartásnál járunk meg kellene vizsgálni melyik szaporább: a csótány vagy a sáska? Mert a hasonló tartás miatt a szaporábbat lenne célszerubb tartani.

Ha ez megvan lehet átállok a gyoztes tartására.

Legutóbb Gabesz szerkesztette (2007 Dec. 17. Hétf., 10:16), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 21:03    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
Ezt nem hiszem ilyen tokeletes bemutatkozast mint amit ezek a csotanyok csinaltak hihetetlen Nagyon boldog MIg leertem Pestrol Nyirbatorba 2 csotany is levedlett Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog

Nekem anno amikor kíváncsiságból vettem 4et, 2 hím 2 nostényt, 2 nap múlva 30 lurkó rohangált még a dobozban Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Ezt nem hiszem ilyen tokeletes bemutatkozast mint amit ezek a csotanyok csinaltak hihetetlen Nagyon boldog MIg leertem Pestrol Nyirbatorba 2 csotany is levedlett Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Tervezem egy leírás összeszedését. Jó lenne ha rá tudnám Zsófit vagy Papp Tomit venni, még pár leírás közétételére.
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 18:15    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem errol is lehetne egy leírás az oldalra,úgyérzem, hogy sokan hasznát vennék!
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 17:14    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm scream!
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

Nagy vonalakban:
- 26-32 fok, nem kell külön párásítani neki
- sok rejtekhely, mondjuk tojástartók
- faforgács talaj
- zöldség, gyümölcs, búzakorpa, szárazkeményér, kutyatáp
- és egy itató sem árt (zephyr ajánlotta és igaza van tényleg isznak belole)
- fényre abszolute nincs szukségük, éjszaka aktívak

Legutóbb Scream szerkesztette (2007 Dec. 16. Vas., 17:32), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! egy kérdésem lenne, mégpedig hogy mi kell nekik hogy jól érezzék magukat és szaporodjanak? infó kellene róluk. most eloször van csótim és jóformán semmit nem tudok róluk.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 16. Vas., 09:10    Hozzászólás témája: idéz

Kosz szepen. Az egyik kis csotany a hatan fekudt es nem nagyon akart mozdulni, csak ha megutottem a dobozt vagy piszkaltam a csotanyt es akkor is csak a labait mozgatta. Ez mit jelent? Meg fog dogleni, vagy vedlik? Felemeltem es leraktam a labaira haaat eleg nehezkesen mozgot. MIert doglik meg? Osszenyomhattak a tobbiek mert kis helyen volt sok eltarolva? Tegnap vettem a borzen es mar ma haldoklik?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő
16 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu