Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Egyéb csótányos dolgok,képek és a többi

Egyéb csótányos dolgok,képek és a többi

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 02. Vas., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Hali.
Teljesen h*lye vagyok a csótányokhoz.
Melyik az a fej amelyiket gyorsan és könnyen lehet szaporítani ? Mosoly
Előre is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Ápr. 28. Szer., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Simikel írta:
Sziasztok!

Találtam egy külföldi oldalt csótikról: http://www.angelfire.com/oh2/Roaches/ akinek van kedve fordítgatni annak hajrá! Mosoly Sok csótányról van benn leírás, de mível én nem tudok angolul így csak átfutottam rajt.

Hali! Nem mindent értelmesen fordít, de össze tudod belőle rakni a mondatokat:
Google fordító
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Simikel
Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 27. Kedd., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Találtam egy külföldi oldalt csótikról: http://www.angelfire.com/oh2/Roaches/ akinek van kedve fordítgatni annak hajrá! Mosoly Sok csótányról van benn leírás, de mível én nem tudok angolul így csak átfutottam rajt.

http://picasaweb.google.hu/Simikel88
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
CeFReX
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 18. Csüt., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

Scolia köszönöm szépen a választ!
Reméltem, h valaki megerősít abban, h nem kell az elszaporodástól tartani. Ezekből az apróbb méretű fajokból azért is nem vettem börzén, mert a tücsök se3 sokkal drágább, és nem kell tőle annyira tartani, max ciripel, de akkor gyorsan lebukik a jókoma! Nagyon boldog
Ha meg mégis meglépne egy kisebb osztag, akkor olvastam itt vhol, h létezik csótánycsapda, ami elég hatátsos.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Feb. 18. Csüt., 16:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia CeFReX!
Nem kell aggódnod a halálfejes (perui) vagy az argentin csótány tömeges hazai elszaporodása miatt.
Először is a világon a kb. 3600 csótányfajból mindössze tízegynéhány olyan faj akad, amelyik az emberi környezetet (lakóteret és közvetlen környékét) elviseli. A csótányok "rosszhíre" ennek a néhány fajnak köszönhető, magyarul "nem minden csótány ami csótány"! E két faj pont nem ilyen Mosoly
Ha ki is szabadulnak a szabadban sem maradnak életben a mi éghajlatunkon, a hideg teleink betesznek nekik rendesen Nagyon boldog !
Amúgy a trükk a párperces fagyban nem csak a csótányoknál válik be, de igen sok ízeltlábú képes mindezt minden károsodás nélkül átvészelni, még a trópusi fajok közül is
Ezek az állatok ugyanis változó testhőmérsékletűek. A környezet hőmérsékletének csökkenése az életfolyamataikat lelassítja, de a testüket ennyi idő alatt nem károsítja olyan szinten, hogy az a pusztulásukhoz vezetne. A lelassult életfunkciók miatt kevesebb oxigént is fogyasztanak, ezért a légzőmozgásuk is lelassul. A rovarok légzőmozgásaiból amúgy sem lehet megállapítani, hogy elpusztultak-e vagy sem, mivel nem tüdejük van, hanem légcsöveik, melyekben akkor is áramlik a levegő, ha nem mozog az állat potroha (gondoljunk csak a merev páncélzatú bogarakra!).
Aggodalomra tehát nincs ok!
Garantált csótány-lakóközösséget a tenyészetben tartott egzotikus fajok közül az amerikai csótánytól (Periplaneta americana), ausztrál csótánytól (Periplaneta australasiae) a zöld csótánytól (Panchlora nivea), hazaiak közül a német csótánytól (Blattella germanica) és a konyhai (vagy közönséges) csótánytól (Blatta orientalis) várhatunk, a többi faj legfeljebb ideiglenes lakóvendégünk lehet, és esetleges túlélő családjaik -kis tűrőképességüknél fogva- könnyen felszámolhatókMosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
CeFReX
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 09. Kedd., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

A minap rémálmom volt, de brutálisan szarul éreztem magam utána... Szóval a lényeg az volt, h kikerült néhány csótány az udvarra, és pár nap múlva zsákszámra özönlöttek, lapáttal pakoltuk zsákokba, és nem fogytak, csak mentek be a lakásba meg mindenfelé... Nevet? Persze ez egy rossz álom volt, de mégis elgondolkoztató.

Tudom sokszor le volt írva, hogy nem élnek meg a lakásban ezek a csótányok. Beindult a tenyészetem (argentin és perui csótány), és sokat zabálnak, így sok almahéjat meg miegymást szedek ki tőlük. Át szoktam nézni, DE... kicsik kikerülhetnek...
Szóval mi van akkor, ha mondjuk néhány, esetleg néhány tucat pici szökik meg, és mondjuk kukába, vagy ne adj isten pincébe, komposztálóba, vagy hasonló rothadó finomságokkal teli helyre menekülnek? Nyáron simán megélnek, sőt sztem télen is találnak menedéket.

-Itt jegyeznék meg egy kísérletet, amit lehet állatkínzásként könyvelhetnek el egyesek... Sry ez van! - Szóval egy adult craniifert választottam tesztalanynak. A meleg helyről a -8 fokos hidegben a hóban hátára fektettem, és vártam. Először erőteljes, gyors mozgás, kb 30s-ig. Utána elkezdett lassulni, kordinálatlanul mozogni a lába, majd a külső ízületek megfagytak, ekkor "láttam rajta a legnagyobb kínt Forg? szemek ". 1 perc elteltével megálltak a lábai, csak a tövénél mozogtak, felgyorsult a légzése. Kisvártatva elkezdett lassulni a légzés, végleg megszűnt a lábremegés, majd a légzése is leállt. 2 perc után a lábak teljesen átfagytak (a teste nem), a légzése leállt, halottnak tűnt. Akkor néztem nagyot, amikor behoztam a lámpa alá, és 2 perc múlva elkezdtek mozogni a lábai, majd szépen folyamatosan feléledt. Mintegy 30 perc után mintha mi sem történt volna, szaladt, mászott. Nem élvezhette sokáig az életet, pókkaja lett belőle. ?rd?g A tartós fagyott állapotból való feléledést még nem teszteltem. Lehet azt nem tűrnél ilyen jól.

Valószínűleg nem számít nekik a genetika, testvérek is simán utódképesek. Természetes ellenségükről Magyarországon nem tudok. Létezik ellenük hatásos módszer? Esetleg a hulladék speciális megsemmisítése (gondolok itt égetésre, vagy a kertben történő elásásra) a célszerű óvintézkedés? Takarítani nem is merem őket! Esélytelen hogy a forgács-kókuszrost keverékből összevadásszam az összes kicsit.
Vissza az elejére
Profil üzenet
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 11. Pént., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Ferrault írta:
paraspider írta:
gondoltam megpróbálom lefotózni a kezemen a csótit de pár képet kellett csinálnom olyan gyorsan szaladgált hát ez jött össze Nagyon boldog
http://i.imagehost.org/view/0995/tartara][img]http://i.imagehost.org/0995/tartara.jpg

Jó kép lett! Néha kicsit csodálkozok, mit művelsz azzal a géppel! Kacsint?

nekem mondod hogy miket művelek Nagyon boldog
még én sem tudom erre a választ de ha már itt tartunk te miket szoktál alkotni Sokkolt
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 11. Pént., 01:27    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
gondoltam megpróbálom lefotózni a kezemen a csótit de pár képet kellett csinálnom olyan gyorsan szaladgált hát ez jött össze Nagyon boldog
http://i.imagehost.org/view/0995/tartara][img]http://i.imagehost.org/0995/tartara.jpg

Jó kép lett! Néha kicsit csodálkozok, mit művelsz azzal a géppel! Kacsint?
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 10. Csüt., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

leon88 írta:
Ha kiszeded a rohadt gyümölcsöt, amire álltalában a muslicák gyülekeznek, és full szárazon ratod őket, elvileg meg fog szűnni a betolakodó csapat.... bajuk szerintem nem lesz tőlük, a pókoknak meg főleg nem...

Kivettem, és szárazon tartom őket most. Remélem mostmár majd fogy a számuk.
Vissza az elejére
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 14. Csüt., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Ha kiszeded a rohadt gyümölcsöt, amire álltalában a muslicák gyülekeznek, és full szárazon ratod őket, elvileg meg fog szűnni a betolakodó csapat.... bajuk szerintem nem lesz tőlük, a pókoknak meg főleg nem...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 14. Csüt., 14:30    Hozzászólás témája: idéz

Csótijaim között elkezdett szaporodni a muslica. Ennek van valamilyen negatív hatása a csótikra, illetve majd később a pókokra, amik a csótikat eszik? Mert engem egy kicsit zavarnak, hogy jobban szaporodik mint a pettyes csóti.

Fontos lenne a válasz, mert nem tom etethetek-e így velük?
Vissza az elejére
Caiman
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

bencehun írta:
Caiman írta:
Toto! Te talajfűtővel melegítesz nekik nem? Hogyműködik náluk? Csakmert tudom hogy a sötétet szeretik így nemakarom lámpázni őket...

Nem érzékelik a vörös színű fényt a csótányok. Tehát ha beszerzel egy vörös fényű izzót, akkor azzal is megoldhatod a fűtést.

Aha, csak azért kérdeztem mert a talajfűtőt jobban ki tudom használni mint akármilyen izzót, egy 25 W-os megoldaná az összes csóti fűtését...
Vissza az elejére
bencehun
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Caiman írta:
Toto! Te talajfűtővel melegítesz nekik nem? Hogyműködik náluk? Csakmert tudom hogy a sötétet szeretik így nemakarom lámpázni őket...

Nem érzékelik a vörös színű fényt a csótányok. Tehát ha beszerzel egy vörös fényű izzót, akkor azzal is megoldhatod a fűtést.

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 22. Csüt., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Igen, én egy 15W-os talajfűtőt használok, a láda alá raktam be. Ez csinál náluk jó 30-35 fokot is. És működik, mert szaporodnak szépen Nagyon boldog
Caiman
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 22. Csüt., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 22. Csüt., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

Ma a csótik voltak a sorosak takarítás terén. Szétválogattam az adult és a növendék egyedeket. Hímeket és nőstényeket nem válogattam külön, csak így egy pár kép erejéig. Craniiferből már nincsenek subadult állatok, az összes beadult. Párat feletettem, így összesen 14 van (7 nőstény és 7 hím), dubiákból pedig 13 adult állat van (5 hím, 8 nőstény), belőlük is etettem még kezdetben.
Kicsik egyenlőre csak dubiák vannak (legalábbis azt hiszem, még nem láttam craniikat szülni, vagy a szülés jeleit nem figyeltem meg rajtuk...), de a számuk olyan 200-250 körüli.

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]
Gergo
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 19. Hétf., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Az biztos hogy irtózatosan gyorsak és szaporák. Otthon nem tartottam, de még emlékszem amikor az állatkertben dolgozgattam.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bencehun
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 18. Vas., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Nem akartam új topicot nyitni egy kérdésért, ezért remélem jó helyen lesz itt. (Ha még sem, akkor jelezze egy illetékes).
Tehát jelenleg 5 fajta csótányt tartok, pettyes, ruszkit, cranifert, dubiát és Phoetalia pallida-t.
Az a ruszkik és a dubiák, nem igazán szaporodnak.
craniferek úgy ahogy, 1-1 nagyot néha fel tudok ajánlani az állatoknak.
Phoetalia pallida-kat pedig a kisebb pókok és skorpiók etetésére használom.
Tehát a növendék és adult állatok etetését a pettyesekből kell megoldanom. :S
Az állataim mennyiségéből és étvágyából következik, hogy mindig a kipusztulás szélére kerülnek a pettyesek.
Ezért arra gondoltam, esetleg megpróbálkozok az amcsi csótánnyal.
Rengeteg rém hírt, hallottam róla.
A kérdésem az hogy tényleg nem lehet megakadályozni, hogy elszabaduljanak a lakásba?
Vagy van akinek van tapasztalata velük?
A válaszokat előre is köszönöm

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm az infókat Scream, Dudu!

Ezekután, azt kell, hogy mondjam...
Hogy az enyémeket jó minőségű táplálékkal etettem, amiket pedig hoztam, lárvakorukban nem kapták meg a megfelelő mennyiségű tápanyagot, ezért az imágóik látványosan kisebbek lettek.

Tehát nem genetika, nem külön faj, csupán a tartás látszott meg rajtuk...

Köszönöm mégegyszer!
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Scream! Nálam ezt a határt valószínűleg a hímek fogják megszabni, mivel ha kihullanak a hímek, elég soká lesz utánpótlás belőlük. Én adult állatokat vettem, így csak addig lesznek utódok, amíg vannak hímek, amik meg tudják termékenyíteni a nőstiket. Ha a nőstények ismét szülnek, de közben kihullottak a hímek, onnantól kezdve állni fog a szaporulat addig, amíg a kicsik közül el nem kezdenek hímek adulni.
Scream
Scream

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Toto: Ez nagyon jó kérdés. Szerintem míg el nem pusztulnak akár folyamatosan. Akár 1,5-2 havonta is lehetnek utódai.

Hard: Ez függ a pókjaid méretétől, hogy milyen életmódot folytat és az egyedek számától is. Általánosságban a Blaptica dubia a legkedveltem a madárpókosok körében etetésre. Mert relatív gyorsan szaporodik és relatív nagyra nő.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Örömmel látom, hogy a csótányozás egyre nagyobb cipőben jár. Köszönhetően a tapasztaltabb "csótányos szakiknak" Nagyon boldog , egyre többen kapnak rá ezeknek az érdekes lényeknek a tartásához. Bár jómagam még csak 2 fajt tartok, de ezen változtatnék rövid úton! Nevet?

Egy dolgot szeretnék megkérdezni: az ivarérett nőstik hányszor képesek utódokat világra hozni? Illetve hogy az első szaporulat világra hozását követően még hányszor tudnak "szülni"? Konkrétan a craniifer és a dubia érdekelne, mivel úgy tűnik, hogy a nőstényeim újra dagadnak a petéktől, holott szinte az összes megszülte már az első kis csapatot Nagyon boldog (a kb 10 nősti kb. 250-260 aprósággal ajándékozott meg Kacsint? ) és jó lenne tudni, hogy még mennyire számíthatok, mert a cranik még váratnak magukra, de már ők is híznak Kacsint?
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 10:24    Hozzászólás témája: idéz

Hard írta:
Heló! Engem az érdekelne, hogy melyik csótány faj a legalkalmasabb madárpókok etetésére. Hol tudom beszerezni őket? És hogy kell őket tartani?
Sajnos a környékünkön (Szekszárd) csak tücsök és nyamvadt lisztkukac kapható.

Válaszod talán itt megkapod... http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=517

Pít: amik craniik vannak nálam, azok még Screamtől vannak. Amikorra beadultak, addigra SE érték el azokat a méreteket, amiket a szüleik. Érdekes!!! Szerintem csak tartás kérdése az egész.

ui :késöbb törlök

DUdu
Hard
Újonc

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 09:27    Hozzászólás témája: idéz

Heló! Engem az érdekelne, hogy melyik csótány faj a legalkalmasabb madárpókok etetésére. Hol tudom beszerezni őket? És hogy kell őket tartani?
Sajnos a környékünkön (Szekszárd) csak tücsök és nyamvadt lisztkukac kapható.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 00:08    Hozzászólás témája: idéz

Naja. Dudaval már nekünk csak közös tenyészetünk van. Mosoly
Nekem már nincs különálló. Kacsint?

Pit: Ez találtam ebben a témában terrarisztika.hu-n. Méretben a tieid is alul maradnak a giganteákkal szemben. A másik, hogy tiszta cranii az olyan ritka, mint a tiszta vagans...

terrarisztika.hu/Halálfejes csótány (Blaberus craniifer) írta:
parlagfu v okt 21 2007, 12:53
Kaptam 8 craniifert..illetve amire azt hitték ,hittem h craniifer...lévén h soha nem néztem meg jobban azelött egy halálfejest sem...(egyébként boltban árulták craniifer néven)
Ezen oldalon találtam a blaberus giganteus ról képet amire rendkívüli módon hasonlítanak a "craniiferjeim" ( a toruk tetején lévő 3 apró világos pont tekintetében is) viszont méretét tekintve a legnagyobb példány is csak 5.5 centi hosszú, márpedig a kép alatti szöveg szerint egy nagy nöstény 9 centis ... szóval akkor nekem vagy mini egyedeim vannak vagy nem erről a fajról van szó

terrarisztika.hu/Halálfejes csótány (Blaberus craniifer) írta:
PappTomi sze okt 24 2007, 12:48
Szia Parlagfű!

Ami nálad van az bizosan Blaberus craniifer. A másik két fajjal jogos volt a fenntartásod, nálunk a Rovarházban meg is tekintheted őket, hogy tényleg mennyiben különböznek (a méreten kívül). Az a gond, hogy a craniifert több helyen is tenyésztik, és más-más vadbefogásos (esetleg hibrid) állományként. A jelenlegi változatok legjobb tudomásom szerint a következők:

Blaberus craniifer "Europe form": amit a leggyakrabban láthatunk itthon, barna szárnyú (ritkán fekete is lehet!), kisebb-nagyobb fekete mintázattal, folttal, az előtorpajzson lévő fekete folt mintázata variálódik, általában 3-4 pirosas-barnás petty, ami össze is olvadhat, és el is tűnhet. Egyesek szerint többszörös hibrid.

Blaberus craniifer "black wing form": Amit általában "real craniifer" vagy "true craniifer" néven árusítanak. Állítólag ilyen él szabadon az eredeti élőhelyen. Sajnos még nem volt módom ezt az állítást ellenőrizni, így elhisszük, és külön tenyésztjük. Szárny teljesen fekete, az előtorpajzs fekete foltján több határozott vöröses folt is látható, melyek tényleg egy halálfejre hasonlítanak.

Blaberus craniifer "fusca form": A legvilágosabb szárnyú mind közül. Valamivel nagyobbra lesz, mint az előzőek. Valószínűleg hibrid, vagy külön faj, egyenlőre mindenki mond minden félét, majd ha valami genetikus megvizsgálja, akkor megmondom, hogy mi ez. Árulnak külföldön egy állatot Blaberus fusca névvel, hogy az ugyan az-e, nem tudom, erre majd a jövő ad választ (vagy vagans is utánales kicsit).

Ha esetleg még eszembe jut valami, akor írok, de most hirtelen ennyi!

Üdv
Papp Tomi
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 09. Pént., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Pít: Amik Screamnél voltak, azokból az egyik van a képen, vagy azoknak az utódjuk. De nem gigantea legalábbis a méreteiket nézve.
Mimulus: mindenképpen csinálok majd új képeket, egy mérőszalaggal szemléltetve !!
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 09. Pént., 16:56    Hozzászólás témája: idéz

Dudu, tudnál méreteket írni a kifejlett állatoknál, giganteus és craniifer érdekel!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 09. Pént., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Grat Dudu!
Ez szép összeállítás, viszont képeid láttán, azt feltételezem, hogy amiket pár éve Blaberus craniifer (Perui óriás csótány) -nak vettem, azok valójában Blaberus giganteus (barlangi óriáscsótány) faj képviselői.

Ugyanis, börzén vettem pár Blaberus craniifer lárvát és amikor bevedlettek azon csodálkoztam, hogy ezek miért ilyen kicsik?

Ha elnézem itt a méretarányokat, elég egyértelműnek tűnik a dolog... A tor mintázatában is van némi, nagyon apró különbség.
Továbbá, az tűnt fel, hogy a koponya-mintázaton a kisebbtestűek halálfején napszemüveg van, a nagyobbakén elkülönül a kétszemüreg.

Szét is válogatom őket, és egy darabig az utódokkal fogok etetni, hátha keveredett a két faj...

Úgyhogy még egyszer köszönöm a hasznos postot, még éppen időben volt...
Esetleg, ha van valakinek infója a két faj elkülönítésére a méreten kívül, az legyen szíves ossza meg velünk....

Mert a régiek, kiskoruktól elég sok állati fehérjét kaptak... hátha a táplálás látszik ennyire meg... biztos szeretnék lenni a dologban...
Scream! Neked régen adtam belőlük... azokról mi a véleményed?

Hirtelenjében találtam róluk saját fotót
A baloldali két imágó különbségére gondolok (genetika vagy nevelés ?)

Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 19:31    Hozzászólás témája: Egyéb csótányos dolgok,képek és a többi idéz

Mivel nem találtam témát, ami számomra jó lett volna, így létrehoztam egyet.

Mivel már 7 különféle csótány tartok itthon, így gondoltam egy kis méretösszehasonlítást rendezek Mosoly

eredmények magukért beszélnek:

Az első képen felső sor, balról jobbra

Archimandrita tesselata - borsos csótány
Blaberus giganteus - barlangi óriáscsótány
Gromphadorrhina portentosa / oblongata - Bütykös csótány

Alsó sor balról jobbra:

Blaberus craniifer - Perui óriás csótány
Blaptica dubia - Argentín csótány

[HIBÁS KÉP]

Második kép balról jobbra :

Blaberus giganteus - barlangi óriáscsótány
Blaberus craniifer - Perui óriás csótány
Blaptica dubia - Argentín csótány

[HIBÁS KÉP]

ui: szerintem mindent elmondanak a képek, és igen sokaknak a kérdéseire válaszolnak Mosoly
ui :Köszönet érte Papp Tamásnak és Screamnek
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu