Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Áthelyezés utáni gondok

Áthelyezés utáni gondok

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 01. Szer., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

Megnyugtatlak, nagyon esélyes h csak azert nem eszik!Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Forma69
Újonc

Elküldve: 2013 Ápr. 30. Kedd., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali
majdnem egy hónapja vettem egy kis lasiodora-t, de aggódok mert már egy hete nem eszik Szomor?
Valaki nyugtasson meg hogy ez csak a vedlés miatt van minden nap adok neki friss vizet meg permetezem finoman.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 13. Szomb., 11:07    Hozzászólás témája: . idéz

Oh köszi szépen szerintem majd akkor az a szárazpreparálás lesz ^^ thx !!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
davion
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 12. Pént., 22:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Három lehetőséged van. Vagy elteszed Te magad alkoholban vagy formalinban. A másik lehetőségként elviheted száraz preparáltatni, vagy elolvasod ezt a könyvet:
Növények és rovarok preparálása / H. Battha Lívia, Horvatovich Sándor. - Bp. : Natura, 1978.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 12. Pént., 21:59    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok na sikerült 11 nappal a vedlés után evett ^^ hurrá Nagyon boldog ugy kiszívta a tücsit szinte semmi nem maradt belőle most berakta a maradékot a sarokba én ki is vettem most a hálójában pihen Nagyon boldog tök air ^^ még annyit szeretnék kérdezni, igaz ez nem ide tartozik de ha öreg lesz a pókom és elpusztul ellehet vinni preparálni ?-hogy "örökre" megmaradjon Mosoly előre is köszi !
Vissza az elejére
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:27    Hozzászólás témája: . idéz

Köszi az infót ezentúl nem lesz problémám ezzel Nagyon boldog itt egy videó még vedlés előtti életéből ^^ és most jóval nagyobb ˘˘˘

http://www.youtube.com/watch?v=6Rv7BrybSOY
Vissza az elejére
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:08    Hozzászólás témája: idéz

davion írta:
Hi! Jó tanács a későbbiekre nézve, hogy ne próbáld etetni az állatot közvetlenül vedlés után mert csak zavarja. Főleg nagyon fontos, hogy ne ragadozó állattal mert, kárt tehet az akkor még védtelen pókban. Gondolok itt első sorban a fekete tücsökre.

Így igaz! A pókica levedlik, mi örülünk, 3 napig nem piszkáljuk, utána fényképezzük és 7nap után adunk neki enni! Előtte semmit sem!
Vissza az elejére
Profil üzenet
davion
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Jó tanács a későbbiekre nézve, hogy ne próbáld etetni az állatot közvetlenül vedlés után mert csak zavarja. Főleg nagyon fontos, hogy ne ragadozó állattal mert, kárt tehet az akkor még védtelen pókban. Gondolok itt első sorban a fekete tücsökre.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tanker
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 20:32    Hozzászólás témája: Re: . idéz

Hompi01 írta:
Hali képeket nem sokára szolgáltatok nagyon brutálisan néz ki ^^ pontosan 1 hét telt el a vedlés óta és még mindig nem evett :S már vettem 10 tücsköt abból 2 megevett a kicsi aureom remélem nem sokára megjön az étvágya !!! ^^

ne aggódj várj még 1 pár napot és utánna megpróbálhatod,hogy eszik-e
TUNKER
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 20:27    Hozzászólás témája: Re: . idéz

Hompi01 írta:
Hali képeket nem sokára szolgáltatok nagyon brutálisan néz ki ^^ pontosan 1 hét telt el a vedlés óta és még mindig nem evett :S már vettem 10 tücsköt abból 2 megevett a kicsi aureom remélem nem sokára megjön az étvágya !!! ^^

Türelem...Türelem:)Megfog jönni az étvágya.
Profil üzenet e-mail msn
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 19:03    Hozzászólás témája: . idéz

Vissza az elejére
TUNKER
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 02. Kedd., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

amikor nekem a pokjaim vedlenek akkor még a szobábol is kivonulok ...tv lekapcs...hangzavar megszűnik...kutya ugatás elfolyt:D
Amikor végignéztem akkor is sunynogva.Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail msn
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 02. Kedd., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

Heaven írta:
Üdv. Azt hittem csak én vagyok olyan elvetemült, hogy képes voltam végig nézni a genim vedlését ( hajnal 2-től 4-ig)
Mellesleg nekem állva kezdett hozzá és úgy dőlt fokozatosan az oldalára.
Más is tapasztalt ilyet???

persze,ez normális,föleg akkor szokták,ha nagyon tele vannak, de e nem gond,megoldják,több talajlako fajnál is látam már ilyet.
no para Kacsint?
Újonc

Elküldve: 2008 Dec. 02. Kedd., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Üdv. Azt hittem csak én vagyok olyan elvetemült, hogy képes voltam végig nézni a genim vedlését ( hajnal 2-től 4-ig)
Mellesleg nekem állva kezdett hozzá és úgy dőlt fokozatosan az oldalára.
Más is tapasztalt ilyet???
Vissza az elejére
Profil üzenet
TUNKER
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

1 hetet Minimum várj vedlés utáni etetésig.én ezt ajánlom.
Legközelebb legalább tudod h tilos háborgatni:)Vigyázni kell mert akár végtagvesztéssel is járhat:(

Üdv:TKR
Profil üzenet e-mail msn
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Örülök, hogy minden rendben! Vedlés után és még néhány napig egyáltalán ne háborgasd,, mert meg kell rendesen száradnia és ne lepődj meg, mert egy két hétig nem is fog egyáltalán enni, aztán majd bepótolja Mosoly!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: . idéz

Phu hallod nagyon köszi, hogy szóltál mert igy békénhagytam már vedlik nagyon durván nézki megpróbálok pár képet csinálni tök durva ahogy igy erőlködik ^^
Vissza az elejére
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem kell reggelig várni, néhány órán belül megtörténik a vedlés. Ha elkezdődött akkor semmilyen körülmények között ne zavard, nehogy megsérüljön az új puha bőre! Vedlés után pedig hagyd hagy száradjon meg! Ha sikerül végignézned akkor páratlan élményben lesz részed Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Phu köszi a gyors választ megint hasra fekszik lassan akkor remélem reggelre levedlik kicsit fújtam be vizet de nem rá csak ugy köréje nagyon kötődik hozzám és nem szeretném ha elpusztulna nagyon szomorú lennék :S Szomor?
Vissza az elejére
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 16:55    Hozzászólás témája: idéz

amikor hálóteknőt csinálnak és hassal felfelé fekszenek akkor rendszerint vedleni készülnek és olyankor TILOS piszkálni, mert stresszeled, és gond lehet vedlésnél! A képek alapján nekem nem tűnik soványnak, tehát a vedlés elképzelhető, sőt előtte jóideig nem is esznek és elbújnak. Az én albom 2-3 hónapra is elvonult koplalni vedlés előtt. Tehát ez még eddig normális! Szerintem ne piszkáld, várd meg mi történik, akkor is, ha hassal felfelé van! Ha haldokolna akkor hassal lefelé lenne és maga alá húzná a lábait.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 16:15    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok a legutobbi írásom óta sem evett most már nagy a baj szerintem :S mára virradóan ilyen vastag hálóteknőféleséget csinált és most ahogy odanéztem hassal felfele volt mintha feküdt volna ez nem normákil ugye ?-ecsettel hozzányúltam reagál most felkelt mászkál bedobtam egy tücsit semmi :S félek elpusztul Szomor?

Itt van 2 kép abba a bigyóba fekszik bele hassal felfele :S

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Legutóbb Hompi01 szerkesztette (2008 Dec. 01. Hétf., 16:55), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Én csak annyit fűnék hozzá, hogy egy 10*10 es terráriumban a 12cm-es irminia nem csoda, hogy agresszívnak tűnik!Pff.Nincs hova meneküljön...Szép tágas hely kel neki, ahol tud magának kis kuckót csinálni és akkor látható, hogy NEM agresszív hanem defenzív faj azaz fogja magát és haza szalad Mosoly
Az tény, hogy elég bujkálós, de gyönyörű pók.Mivel nem volt jó sora az előző gazdinál ezért jobban kell rá figyelned, de nem a szó szoros értelmében.Kevesebb stressz ahogy már előttem is mondták, de ha lehet jó ideig és hidd el kárpótol majd Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Cilvi
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Cilvi írta:
Sziasztok. kb 3,5 hete vettem egy irminiát,nagyon kicsi tekoban volt(10*10) az irminia kb 11-12cm es volt,átraktam egy nagyobb terkoba,de 1 hét után levedlet,ennek több mint 2 hete de azota nem evett semmit.az elöző gazdája azt mondta nagyon agressziv nálam, elő se bujik a helyéről. Lehet gázos azért adták el vagy csak rossz evő ennyire?

szia!
ugy látszik ez mostanában gyakran elökerülö momentum,hogy a közvetlen vedlés elött költöztetett pók nem eszik(a versim detto,már 1 honapja,ami elég aggasztó :S) fajtol függetlenül,gondolom nem közölték hogy vedlés várhato mikor átvetted,nos az én tanácso az lenne(LGM tanácsolta az avimmal kapcsolatban,de én ugy gondolom itt ugyanugy müködhet a tippje),hogy egy idöre biztositsd neki nyugalmat,olyan helyre tedd a terkot,ami kicsit sötétebb,ha lehet, nem éri annyi behatás az állatot,és néhány napig ne is nézz rá,csak azután probál ujra etetni. De lehet itt a atapasztaltabb kollégák mondanak jobbat Mosoly
Köszi,persze semmit sem közöltek az agresszivitásán kivül.Na kiprobálom,ha igy se eszik nem veszithetek semmit.köszi neked is a választ.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Cilvi írta:
Sziasztok. kb 3,5 hete vettem egy irminiát,nagyon kicsi tekoban volt(10*10) az irminia kb 11-12cm es volt,átraktam egy nagyobb terkoba,de 1 hét után levedlet,ennek több mint 2 hete de azota nem evett semmit.az elöző gazdája azt mondta nagyon agressziv nálam, elő se bujik a helyéről. Lehet gázos azért adták el vagy csak rossz evő ennyire?

szia!
ugy látszik ez mostanában gyakran elökerülö momentum,hogy a közvetlen vedlés elött költöztetett pók nem eszik(a versim detto,már 1 honapja,ami elég aggasztó :S) fajtol függetlenül,gondolom nem közölték hogy vedlés várhato mikor átvetted,nos az én tanácso az lenne(LGM tanácsolta az avimmal kapcsolatban,de én ugy gondolom itt ugyanugy müködhet a tippje),hogy egy idöre biztositsd neki nyugalmat,olyan helyre tedd a terkot,ami kicsit sötétebb,ha lehet, nem éri annyi behatás az állatot,és néhány napig ne is nézz rá,csak azután probál ujra etetni. De lehet itt a atapasztaltabb kollégák mondanak jobbat Mosoly
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

[/quote]

Nekem is van egy irminiám 4v-es, kb 1,5hónapja van nálam és még nem is láttam a rejtekéből kijönni és ez idő alatt csak 2db tücsit evett. Sztm nem jó evők, de elég agresszív faj. Azt jól tetted, hogy áttetted egy nagyobb terkóba. Én úgy vagyok vele, hogy amit csinál a pók az jó neki, de nem hiszem, hogy beteg lenne az állat. Ne aggódj, a faj sztm elég defenzív.[/quote] köszi a választ,akkor várok hátha éhes lesz. Vicces
Vissza az elejére
lacifeatMU
Tag

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Cilvi írta:

Nekem is van egy irminiám 4v-es, kb 1,5hónapja van nálam és még nem is láttam a rejtekéből kijönni és ez idő alatt csak 2db tücsit evett. Sztm nem jó evők, de elég agresszív faj. Azt jól tetted, hogy áttetted egy nagyobb terkóba. Én úgy vagyok vele, hogy amit csinál a pók az jó neki, de nem hiszem, hogy beteg lenne az állat. Ne aggódj, a faj sztm elég defenzív.
Cilvi
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
lacifeatMU
Tag

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 18:59    Hozzászólás témája: Re: hali idéz

TUNKER írta:
Sziasztok!

Az én genim költöztetés után kb 2,5hétig nem evett semmit!(A tegnapi napig)
Nevelgettem 1 sáskát és ugy láttam mintha a sáska kezdene kinyulni.Bedobtam a Geninek este és reggelre nemvolt sehol.Ugyanugy jártam a gyászbogárlárvával.Bedobtam, de megse moccant.Reggelre at is befalta (remélem).Mosoly

Milehet az oka ,hogy nem ugrik rá a mozgo lényecskékre?:S

Ő egy adult Hölgy.

Vélemények?csak a költöztetés miatt lehet?Amugy iszik rendesen.

Maybe, adult lehet.
TUNKER
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 16:58    Hozzászólás témája: hali idéz

Sziasztok!

Az én genim költöztetés után kb 2,5hétig nem evett semmit!(A tegnapi napig)
Nevelgettem 1 sáskát és ugy láttam mintha a sáska kezdene kinyulni.Bedobtam a Geninek este és reggelre nemvolt sehol.Ugyanugy jártam a gyászbogárlárvával.Bedobtam, de megse moccant.Reggelre at is befalta (remélem).Mosoly

Milehet az oka ,hogy nem ugrik rá a mozgo lényecskékre?:S

Ő egy adult Hölgy.

Vélemények?csak a költöztetés miatt lehet?Amugy iszik rendesen.
Profil üzenet e-mail msn
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 15:07    Hozzászólás témája: idéz

Hompi01 írta:
Sziasztok nekem is lenne egy két problémám vettem egy 35x35x35-ös terkót elmentem a boltba hogy veszek bele kókuszrostot de csak ilyen nagy darabkájú volt mondom akkor az is jo lesz :S bevizezem hagytam pár napot állni hogy száradjon belerakom a dolgokat utánna a pókót nagyon izgatott volt kb-1-2 napja vedlett szerintem nem volt jó ötlet :S na szóval berkom kicsit noszogatom az ecsettel erre ugy rámart hogy igen megilyedtem bezártam másnap reggel ugy beásta magát hogy nem is láttam pedig volt neki kint virágcserép aztán 2.-dik nap ugy döntöttem veszek normális kokuszrostot de még mindig nem lehet kapni.... kiveszem a pókot visszaraktam a régi helyére aztán beásta magát a virágcserép elejét eltorlaszolta :S kb.1,5 hete nem evett semmit most ebben a pillanatban dobtam be neki egy tücsköt ráse hederit csak van rámászott a tücsök semmi nagyon aggódom mi lelhette és eléggé le is fogyott kb olyan 6-7 cm alboról van szó :S előre is köszi a válaszokat !

szia!

szerintem 7cm-es póknak korai a 35x35x35-ös terko,elveszik benne,de végülis nem gond,ha odafigyelsz etetésnél, nos az hogy vedlés után pár nappal átraktad nagyon nem volt jo ötlet, az szokott lenni az eljárás hogy vedlés után minimum 2-3 etetést meg kell várni mielött ilyesmit végrehajtasz. amit vettél talaj önmagában szerintem nem az igazi,max keverékként, ami még rosszabb hogy mindezek után megint visszacuccoltad szerencsétlent, én a versicolor-nál jártam hasonloan(mondjuk ott dohosodás miatt kelett többször költöztetni rövid idöintervallumban,és pár napra rá jött a vedlés is - nagyon elbaxtam :S) az a pók 1 hónapja semmit nem eszik,vedlés után 1x evett,azota sem.
szerintem a legjobb amit tehetsz,hogy egy darabig békénhagyod,mondjuk 1 hétig. éhenhalni nem fog,itato legyen bent, és tedd valami nyugis helyre,ahol nem zavarják tulzottan rezgések(neki a hang is az) és ne is nézegesd. 1 hét mulva probálkozz ujra az etetéssel. kicsit tulstresszelted,és nem viselte jol.
én ezt a megoldást javaslom.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 17. Hétf., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok nekem is lenne egy két problémám vettem egy 35x35x35-ös terkót elmentem a boltba hogy veszek bele kókuszrostot de csak ilyen nagy darabkájú volt mondom akkor az is jo lesz :S bevizezem hagytam pár napot állni hogy száradjon belerakom a dolgokat utánna a pókót nagyon izgatott volt kb-1-2 napja vedlett szerintem nem volt jó ötlet :S na szóval berkom kicsit noszogatom az ecsettel erre ugy rámart hogy igen megilyedtem bezártam másnap reggel ugy beásta magát hogy nem is láttam pedig volt neki kint virágcserép aztán 2.-dik nap ugy döntöttem veszek normális kokuszrostot de még mindig nem lehet kapni.... kiveszem a pókot visszaraktam a régi helyére aztán beásta magát a virágcserép elejét eltorlaszolta :S kb.1,5 hete nem evett semmit most ebben a pillanatban dobtam be neki egy tücsköt ráse hederit csak van rámászott a tücsök semmi nagyon aggódom mi lelhette és eléggé le is fogyott kb olyan 6-7 cm alboról van szó :S előre is köszi a válaszokat !
Vissza az elejére
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 03. Hétf., 08:34    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Úgy gondolom a kisebb növendékek jobban viselik az átköltöztetést, a nagyobb állatoknak több idő kell az új hely megszokásához.
Én is két vedlés közötti kb. félidőben szoktam költöztetni.

Ugyanígy gondolom,és ugyanígy teszem én is! Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Nov. 03. Hétf., 08:05    Hozzászólás témája: idéz

Úgy gondolom a kisebb növendékek jobban viselik az átköltöztetést, a nagyobb állatoknak több idő kell az új hely megszokásához.
Én is két vedlés közötti kb. félidőben szoktam költöztetni.
Profil üzenet e-mail msn
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Egyetértek! Én is mindíg pár bőséges kajcsizás után tettem mindíg új helyre a srácokat..
pláne az avikat, mert azok még szőnek is ilyenkor annyit , hogy hujujujuj.. egyszer volt, hogy az egyiket rögtön költöztettem, mert élősködők voltak nála és egy steril dobozba jobbnak láttam áttenni.
Nála nem volt semmi gond, pár napra rá kajált mint az örült...
Addig egy kis kecót csinált csak, de kaja után beterítette a fél terkót pik-pak.
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Pít írta:
Amikor áthelyezzük pókunkat új helyére, valahogy mindig visszaveti a táplálkozásában...

Ez álatlánosságban igaz, én is megfigyeltem már sok állatnál ezért:

Pít írta:
SOHA ne tegyük át közvetlenül vedlés után, hanem erősítsük föl, tápláljuk rendesen, majd ezután helyezzük át!

ezzel a módszerrel költöztetk én is!!

DE!

Yoey írta:
Vannak kivételek ez alól a zavar alól, de ez is változó! Egyszer az egyiknek egyszer a másiknak nincs baja a költözéssel!

Ezt is megfigyeltem már, íme egy újjab bizonyíték hogy minden egyes pók más és más, különböző "egyéniséggel" rendelkezik!
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 00:12    Hozzászólás témája: idéz

Akkor én ismét csak ellenkeznék! Nagyon boldog
Tegnap előtt hoztam el Imitől a Pamphobeteus sp. "machalla"-t közvetlen út után költöztettem és közvetlen költözés után három lisztkukacot nyomott be Mosoly Pedig mindegyik akkora volt mint ő Nagyon boldog
Vannak kivételek ez alól a zavar alól, de ez is változó! Egyszer az egyiknek egyszer a másiknak nincs baja a költözéssel!
Vissza az elejére
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 31. Pént., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

Semmi baja nem lesz! Én már pár pókot átköltöztettem, és bizton állíthatom, mindegyik feszélyezve érzi kicsit magát először.... Nekem még a geni sem evett pár napig, ez pedig ugye nem mindennapi Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 31. Pént., 00:24    Hozzászólás témája: idéz

Huhúúú! Ezt nem tudtam! Ez hiáyzott a tudásomból...fenébe! Na jó, már vissza nem tudom csinálni! Nagyon köszi azért az infot! A legtöbb amit tehetek, hogy nem teszek semmit... Zavart
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 31. Pént., 00:14    Hozzászólás témája: idéz

Amikor áthelyezzük pókunkat új helyére, valahogy mindig visszaveti a táplálkozásában...
Ezért SOHA ne tegyük át közvetlenül vedlés után, hanem erősítsük föl, tápláljuk rendesen, majd ezután helyezzük át!
Ez nagyon Fontos!

Fog enni-inni majd a pókod, de ezek általában visszavetik egy időre...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 31. Pént., 00:09    Hozzászólás témája: idéz

Nem tom mi baja lehet a tereptárgyakkal! Sztem kóser minden! Eddig soha nem volt ilyen! Nem válogatott, könnyes viselte a talajcserét is mindig! nem értem... Zavart
Vissza az elejére
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 23:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Én azt mondanám, légy türelmes várj még egy kicsit! Ahogy elmondtad igazábol csak a hely mérete változott... a talaj anyaga ugyanaz a hőm. ugyanaz, a pára ugyanaz.
Azért nálam eddíg még egy pók sem hisztizett hogy nagyobb helyre költöztettem!
Lehet hogy a tereptárgyak nem tetszenek neki?
(bocs hogy én kérdezek) Mosoly
szerintem türelem! A hosszú élet ritka!
Vissza az elejére
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 23:41    Hozzászólás témája: Áthelyezés utáni gondok idéz

Szervusztok!

A problémám a következő lenne! Kb. másfél hete vedlett a vagansom! Most vedlette a 9. et, mintegy 11-12 cm-es nőstény! Eddig egy 20x20x20 as terráriumban volt, azonban most már jobbnak láttam kicsit nagyobb terkót berendezni neki! Egy 20x30x20 as terkót választottam, szépen berendeztem neki! Vedlés után 4-5 nappal át is tereltem szépen! A gond az lenne, hogy szegénynek vmiért nem jön be az új kecó! Folyamat látszik, hogy keresi a helyét! A behelyezett bujkálót sem fogadja el, nem eszik, nem iszik! Látszik hogy flusztrálja a hely...vmi gond van! A talaj ugyanolyan mint az előző helyén, nedvesség szintúgy.... hőmérséklet detto! Raktam be neki növényzetet, kókusz bunkálót és egy parafát mászkálónak! Abban szeretném a segítségetek kérni , hogy adjatok tanácsot mi baj lehet... nagyon aggaszt a dolog!

A topicot is azért nyitottam, hogy megvitassuk az ehhez hasonló problémákat! Gondolom másnál is megesett már, hogy a pók az új helyen nem érezte jól magát! Minden észrevételt, info.-t szívesen várok!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu