Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
crowy írta:
Szerintem az A. Versicolor is megfelel kezdő póknak bár mindenhol azt látom
nem tanácsolják első póknak , az én első pókom is versi volt és szerény véleményem szerint
nem nehéz tartani.
Azért kíváncsi lennék van-e még valaki aki hasonló "állítólag" gyakorlott terraristáknak
ajánlott pókkal kezdte? Mosoly

Ac. geni , B. vagans , B. albo volt nekem először Nagyon boldog

Nem fogod elhinni pont most vettem 10 perce egy B.Albo-t 3 vedléses a picike Nagyon boldog
neve:Áncifánci Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 11:14    Hozzászólás témája: idéz

crowy írta:
nem tanácsolják első póknak , az én első pókom is versi volt és szerény véleményem szerint
nem nehéz tartani.
Azért kíváncsi lennék van-e még valaki aki hasonló "állítólag" gyakorlott terraristáknak

Ac. geni , B. vagans , B. albo volt nekem először Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 08:50    Hozzászólás témája: idéz

nem nehéz tartani.
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 14:36    Hozzászólás témája: idéz

Én is pont ezért a 2 tulajdonsága miatt választottam a pachypust, mert olvastam róla, hogy relatíve nyugodt és nekem is nagyon bejön a lába. Nagyon boldog

A Ceratogyrusról is olvastam, hogy valamennyire könnyen kezelhető, meg hát az ára sem borsos.

(esetleg nem tudsz eladó kicsi pachypust? Mosoly )
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
hawk írta:

mindkét oldalon vannak kivételek melyek erősitik a szabályt,...

Ha itt tartunk, melyek azok a kivételek óvilági fajokból? (vagy konkrét egyedekre gondoltál?)
Mert szeretnék hamarosan beszerezni egy óvilági fajt, csak nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni.
(Szívem szerint egy Eucratoscelus Pachypus-al kezdenék, de nem találok eladó kicsit. Esetleg egy Ceratogyrus)

szia,

például a pachypus egy kifejezetten jó állat, nekem kettő volt, lehetett őket terelni, és inkább bújni próbáltak mintsem védekezni, ráadásul baromi jófejek a "szőrős csizmáikkal" Mosoly

a Ceratogyrusokkal sem szokott nagy probléma lenni,ha gyorsaságuk miatt nem is első póknak ajánlanám őket,azért tényleg nem vészesek, nem tépik ki a csipeszt a kezünkből.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 08:59    Hozzászólás témája: idéz

Kacsint? Nem is ajánlottam. Csak azt mondtam, nekem nagyon tetszenek.
Bár, amiket írtál, az alapján már mégsem tetszenek annyira. Inkább maradok a smithinél.
És köszönöm, hogy leírtad, ezt is jó tudni. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 08:55    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:

mindkét oldalon vannak kivételek melyek erősitik a szabályt,...

Ha itt tartunk, melyek azok a kivételek óvilági fajokból? (vagy konkrét egyedekre gondoltál?)
Mert szeretnék hamarosan beszerezni egy óvilági fajt, csak nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni.
(Szívem szerint egy Eucratoscelus Pachypus-al kezdenék, de nem találok eladó kicsit. Esetleg egy Ceratogyrus)
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 08:02    Hozzászólás témája: idéz

Azért én óva intek mindenkit attól, hogy olyan pókokat ajánljon kezdőknek amit még sosem tartott és nem sokat tud róla.
Azt alap információként nem árt tudni az első pókjaikkal ismerkedőknek, hogy az újvilági fajok (észak-közép-dél amerika) rendelkeznek csalánszőrökkel, védelmi mechanizmusuk tárháza nagyobb, ÉPPEN EZÉRT kevésbé vehemensek, jobban tűrik a piszkálást (ugye ilyenkor nem ritkán rúgják a szőrt). Bár persze kivételek itt is akadnak szép számmal.
Az óvilági fajok (Afrika, Ázsia, Ausztrália) nem rendelkeznek csalánszőrökkel így a költöztetésük,takarításuk sem egyszerű történet. Két fő fegyverük van:
1."teleportálás" értsd: mire egyet pislogsz már rég nincs ott ahol korábban volt.
2. "Threating" vagyis fenyegetés: első körben felágaskodnak, de nem ritka hogy rögtön odacsapnak a "zaklató" csipesznek, hanyatt vágják magukat,stb. ilyenkor igen bonyodalmas a terelés (szükség esetén)

mindkét oldalon vannak kivételek melyek erősitik a szabályt,és valahol minden egyes állat más és más (bár vannak megfigyelhető fajra igen jellemző reakciók).
Választani mindenkinek szive joga!
Azért én kezdő póknak nem vennék ázsiai cselszövő hálószövőt Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Őt direkt nem írtam.... Nekem nem tetszik.... Zavarban lev?
De ízlések és ficamok, ugyebár.... Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 07:44    Hozzászólás témája: idéz

Ha már ilyen pók érdekel és nem riadsz vissza a felkínált fajok temperamentumától, akkor gildi felsorolását kiegészíteném a szerintem legszebb Chilobrachys-sal, az pedig a fimbriatus. Gyönyörű, sokat sző és rengeteget eszik is. Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 06:32    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a Cilobrachys-ok tetszenek nagyon. A huahini, az sp. 'Vietnam Blue', a dyscolus.
Főként az utolsó. Ők is nagy szövögetők.
Bár a "jellemükről" nem igazán tudok szinte semmit.
Mondjuk nekem szinte mindegy is, mert nagyjából még a dubiáktól is megijedek.
De nekem a következő tuti valamelyik Cilobrachys lesz...
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 13. Kedd., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

PhobioN írta:
Köszönöm a választ! Laza

Nincs mit... de várj még, hátha másnak más ötlete (kedvence) van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 13. Kedd., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a választ! Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 13. Kedd., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

PhobioN írta:
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy melyek azok a madárpók fajok, amelyek erőteljesen szövögetik hálójukat, és (nagyon) kezdőknek is ajánlott? Mosoly
Üdv.!

Hali!

Nagyon szövöget? - Pl. Chromatopelma cyaneopubescens (az egyik legszebb és legéhesebb Nevet? pók) Vagy az Avicularia fajok valamelyike (ráadásul jó szőrösek is Mosoly ) A P. cambridgei is szeret szőni, de sokat rejtőzködik és nem biztos, hogy kezdőként őt akarod kergetni. A S. calceatum vagy H. maculata ill. a P. murinus hasonlóan cambridgeihez sokat sző, de ritkán látott pók. Leginkább éccaka, sötétedés után. A pöcik (Poecilotheria) is sokat szőnek, szépek és gyorsak.....

Csak rajtad múlik, hogy mit vállalsz be Nevet? Az én személy szerint az első kettőre voksolnék. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 13. Kedd., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy melyek azok a madárpók fajok, amelyek erőteljesen szövögetik hálójukat, és (nagyon) kezdőknek is ajánlott? Mosoly
Üdv.!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Én valahol azt hallottam, hogy a Pterinochilus lugardi egész nyugodt. Mondjuk mihez képest... De állítólag nem annyira "vadállat", mint a murinus.

Akinek van ilyen pókja, annak milyen tapasztalatai vannak? Tényleg nyugisabb?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Nekem Heteroscodra maculata volt az első, ő már 5 vedléses most. Azóta van még egy Pterinochilus murinusom, bár ő még csak 2 vedléses. Eddig egyikkel sem volt probléma. Mosoly Majd lesz gondolom. Bár ebből nem igazán tudtad meg mi lenne az ideális elsőnek, de gondoltam válaszolok. Nagyon boldog
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Afrikai fajok közül melyiket ajánlanátok első afrikai póknak? (Leginkább talaj-bokor-üreglakó érdekelne.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Jún. 16. Vas., 13:15    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Ezek közül leginkább az Avicularia minatrix tetszik, mert neki szép mintája is van. Csak vele meg az a baj, hogy madárpókhoz képest elég pici. Mekkora is egy adult? Nyolc centi, nem? Végül is az, hogy kicsike, nem is lenne baj, de egy növendék nagyon apró lehet és én még a 3 vedléses metallicának is alig tudtam kaját szerezni. Pedig az azért 4 centis lábterpeszű volt. Zavart

Amúgy az A. minatrix mennyire kényes a P. metallicához képest?
(Mármint ugyanolyan körülményeket visel el, tehát magas páratartalmat és olyan 22-28 fok közötti hőmérsékletet igényel, igaz?)

Az Aviculariák későbbi kicsi termetükhöz képest elég nagy méretűek már egy és két vedléses korukban is. Nem kell velük szenvedni a napostücsökkel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 16. Vas., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Ezek közül leginkább az Avicularia minatrix tetszik, mert neki szép mintája is van. Csak vele meg az a baj, hogy madárpókhoz képest elég pici. Mekkora is egy adult? Nyolc centi, nem? Végül is az, hogy kicsike, nem is lenne baj, de egy növendék nagyon apró lehet és én még a 3 vedléses metallicának is alig tudtam kaját szerezni. Pedig az azért 4 centis lábterpeszű volt. Zavart

Amúgy az A. minatrix mennyire kényes a P. metallicához képest?
(Mármint ugyanolyan körülményeket visel el, tehát magas páratartalmat és olyan 22-28 fok közötti hőmérsékletet igényel, igaz?)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 15. Szomb., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

Egy 20x20x25-ben Avi purpurea, minatrix vagy versicolor is elvan, és azok sokkal nyugisabbak, mint az eddig soroltak. Ha a metallica futkosásán meglepődsz, akkor lehet, hogy érdemesebb utána egy Avit tartani, és nekik végeleges helynek is elég.
Chilobrachysok inkább üreglakók, a többi meg a lakóhálójában éldegél, a cambridgeinek meg elég hamar kicsi lesz az a hely. Tapinaucheniusom nem volt, de azon kívül az összes többi felsorolt, szerintem mind "durvább", mint a metallica.
Nem mellesleg a mérgük is jóval erősebb, mint az Aviknak.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 15. Szomb., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

anolis2 írta:
Sziasztok! Az egyik ismerősöm most akarna belekezdeni a madárpóktartásba és megtetszett neke a Chromatopelma c. . Ajánlanátok kezdőpóknak vagy próbáljak valami más fajt keresni neki?

Szerintem teljesen megfelel Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jún. 14. Pént., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Az egyik ismerősöm most akarna belekezdeni a madárpóktartásba és megtetszett neke a Chromatopelma c. . Ajánlanátok kezdőpóknak vagy próbáljak valami más fajt keresni neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 30. Kedd., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Köszönöm a segítséget! Mosoly

A felsoroltak közül amik leginkább tetszenek azok ezek:

Psalmopoeus irminia, Heteroscodra maculata, Pterinochilus murinus (RCF), esetleg a Chilobrachys fimbriatus.
Azt tudom, hogy az első három nem a normálisabb mentalitású fajok sorát gazdagítja. A Chilobrachysokat viszont nem ismerem. Azok milyen vérmésékletűek? Ők is támadó magatartásúak vagy pedig inkább "hisztisek", mint mondjuk a P. metallica, tehát inkább futnak, mint odacsapnak?
Az irmina az ugye inkább falakó, a két afrikai meg bokorlakó. A két faj közül melyik érdekesebb viselkedésű? Azt hallottam, hogy a murinus elég sokat sző, de a maculatánál nem igazán tudom, mire kellene számítanom. Valami olyasmi rémlik, hogy bújkálós, de konkrétabbat nem tudok...

Az irminiámat kb havonta 1x látom mert a lakóbunkerében él. szval ő bujkálós és a fajon belül nálam a legagresszívabb. Nálam a reduncus és a langenbucheri van mindig elől és ők azok akik békepártiak.
A maculata nőstényem az egyik legkezelhetőbb pókom bár hátránya h ő is inkább fészkében pihen ahelyett h mutogatná bájait. Csak este jön elő és rezdülésre eltűnik.
A murinusra kimondhatom nyugodtan h elmebeteg kb Serious Samhez tudnám hasonlítani aki kinyír mindenkit aki szembe jön vele Mosoly. Ritkán látom a vattacukorban ahol éldegél.
A Chilobrachys fajról az eddigi tapasztalataim azok h csak a terkóba helyezésnél látom őket utánna meg ha széttúrom a fészküket mert attól tartok h elpusztultak. Ebből a fajból sokat tartok/tartottam és mindről az a tapasztalatom h nagyon bújkálnak és az első mozdulatra marnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 30. Kedd., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget! Mosoly

A felsoroltak közül amik leginkább tetszenek azok ezek:

Psalmopoeus irminia, Heteroscodra maculata, Pterinochilus murinus (RCF), esetleg a Chilobrachys fimbriatus.
Azt tudom, hogy az első három nem a normálisabb mentalitású fajok sorát gazdagítja. A Chilobrachysokat viszont nem ismerem. Azok milyen vérmésékletűek? Ők is támadó magatartásúak vagy pedig inkább "hisztisek", mint mondjuk a P. metallica, tehát inkább futnak, mint odacsapnak?
Az irmina az ugye inkább falakó, a két afrikai meg bokorlakó. A két faj közül melyik érdekesebb viselkedésű? Azt hallottam, hogy a murinus elég sokat sző, de a maculatánál nem igazán tudom, mire kellene számítanom. Valami olyasmi rémlik, hogy bújkálós, de konkrétabbat nem tudok...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 30. Kedd., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Szia.
Szerintem egy Cyclosternum vagy Chilobrachys lenne megfelelő abba a terráriumba.
Esetleg egy Pterinochilus.

Vagy Heteroscodra, Tapinauchenius, Stromatopelma esetleg kissebb Psalmopoeusokat (cambridgei kivételével mind).A választásban döntsön az izlésed meg a szobád falának a színe Mosoly Közepes méretűt keress, fán v bokorlakót. Talajlakót ilyenbe nem érdemes. Psycho jókat mondott bár a C.huahini-t nem javaslom mert nagyobbra nőhet mint a terkó szélessége.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 30. Kedd., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Szia.
Szerintem egy Cyclosternum vagy Chilobrachys lenne megfelelő abba a terráriumba.
Esetleg egy Pterinochilus.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 29. Hétf., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Nekem lenne egy kérdésem. Nagyon boldog
Egy 20x20x25-ös, enyhén toronyterráriumban milyen pók az, amit érdemes lenne tartani?
Gondolom valami kisebb fajnak lenne jó, ami ráadásul nem teljesen falakó, mert annyira nem magas a terrárium a szélességéhez képest.
A kérdés egyelőre csupán elméleti, nem hinném, hogy mostanában lesz másik pókom, csak ha a meta kinövi, akkor jó lenne tudni, mire lehet majd egyszer használni. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 24. Szer., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

Bocsánat a mellégépelések miatt Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 24. Szer., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Pety írta:
Hali, tudnátok mondani pár fajt ami nem igényel igazán párát/nedvességet, mint például a Chromatopelma, viszont viszonylag alacsony (22-24) hőmérsékleten is vígan ellegyen ? Nagyon boldog

Ja és lehetőleg minél nagyobbra növő faj .

Grammostola pulchripes, pulchra, mindkettő nagyra nő a pulchra kicsit nagyobbra de ritkább és drágább. Azért a24 C kell nekik. A grammostola rosea kisebbre nő de a meleget nem igényli annyira mert magasabb helyeken él Chilében. 22, 23 fok jó neki
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Thothoo
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 21. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Grammostola genus-ból válogathatsz bátran!
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 21. Vas., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Hali, tudnátok mondani pár fajt ami nem igényel igazán párát/nedvességet, mint például a Chromatopelma, viszont viszonylag alacsony (22-24) hőmérsékleten is vígan ellegyen ? Nagyon boldog

Ja és lehetőleg minél nagyobbra növő faj .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 14:16    Hozzászólás témája: idéz

Lehet a smithi-re gondolt Mosoly
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

anolis2 írta:
Bármelyik. Én B. vagansal kezdtem Nagyon boldog , de a strimi, az albopolsima, boehmei is jó kezdésre.
És lehetőleg fiatal pókot vegyél, mert gyakrabban történik velük valami pl.vedlés és máshogy is viselkednek, mint a nagyok, könnyebb bánni velük, jobban kiesmered őket.

A stirmi (már ha a strimi az akart lenni) nem Brachypelma! Az Theraphosa, és én nem ajánlanám kezdésnek.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

albopolsima-ról még nem hallottam. Nem albopilosum-ot akartál írni?
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 09:38    Hozzászólás témája: idéz

Bármelyik. Én B. vagansal kezdtem Nagyon boldog , de a strimi, az albopolsima, boehmei is jó kezdésre.
És lehetőleg fiatal pókot vegyél, mert gyakrabban történik velük valami pl.vedlés és máshogy is viselkednek, mint a nagyok, könnyebb bánni velük, jobban kiesmered őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 30. Szomb., 06:52    Hozzászólás témája: idéz

Norbii20 írta:
Szerintem a Brachypelma faj megfelel a kezdő pókászok számára.Még én is az vagyok de eddig probléma mentes volt a tartásuk.

Mármint melyik faj?
Norbii20
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 29. Pént., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a Brachypelma faj megfelel a kezdő pókászok számára.Még én is az vagyok de eddig probléma mentes volt a tartásuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davszaboao
Újonc

Elküldve: 2013 Márc. 11. Hétf., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

Nekem volt Murinusom anno, elég agresszívek.. Nagyon óvatosan kell kezelni őket, főleg amikor áttelepítésről van szó. Mosoly

boom írta:
csak nagyon megtetszett mind 2 és google kidobott egy olyan leirást a murinusról ahol nem irták le annyira vérengzőnek de e többi helyen meg azért irták és ugy voltam vele h inkább rákérdezek itt Nagyon boldog köszönöm mégegyszer a segitséget Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
davszaboao
Újonc

Elküldve: 2013 Márc. 11. Hétf., 22:13    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Kezdő póknak Poecilotheria rufilatat? Mosoly Te tudod! Segítséget biztos fogsz kapni! :smt026ele

Én vele kezdtem!

http://www.kedvence.hu/kedvence_webaruhaz_extra/69/Grammostola-porteri.html
Vissza az elejére
Profil üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 19. Kedd., 01:27    Hozzászólás témája: idéz

Már meg sem találnám a postomat, de egy rufilatat álmodtam meg vegül! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

csak nagyon megtetszett mind 2 és google kidobott egy olyan leirást a murinusról ahol nem irták le annyira vérengzőnek de e többi helyen meg azért irták és ugy voltam vele h inkább rákérdezek itt Nagyon boldog köszönöm mégegyszer a segitséget Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 21:53    Hozzászólás témája: idéz

Ebből a szempontból még inkább a geni lenne a jó választás. Ahogy növekedik, úgy szép fokozatosan lesz egyre tisztában a méreteivel és már 9-10 centisen igencsak odamar még a vízre, de még a kis fuvallatra is. De ettől eltekintve kezelhető, hisz nem védekezésből teszi, vagy támadásból, hanem mindent kajának néz. kézzel ne közelíts és nem lesz gond. A murinus ezzel szemben már kiskorában is elég hülye és ami a leginkább gond lehet, hogy gyors. Aztán ahogy nő, ő is oda csap, csak épp gyilkos szándékkal. Nálam kb most 7 vedlésesen kezdték el felvenni a támadó pózt, de ahhoz elég néha ha csak ráfújok a dobozra,
Vissza az elejére
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

persze tudom h nem leszek vérprofi 2 pók és 1 hét után csak úgy érzem képes lennék kicsit nagyobb kihivással megbirkozni de nem holnap gondoltam a beszerzést inkább a kövi börzén csak úgy nehéz felkészülni ha azt se tudom mit akarok és köszönöm a segitséget Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 21:41    Hozzászólás témája: idéz

Nem bántásból, de azzal a 2 pókkal messze vagy még a "haladótól" Forg? szemek Inkább a murinust hanyagold még. Jó lesz az a geni Kacsint?
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
sziasztok megint Nagyon boldog
egy kis segitséget kérnék Zavarban lev?
nagyon bejött ez a pókozás igy rövid idő alatt sikerült majdnem 100%osan megbarátkoznom velük és hát "sajnos" megint elgurult a gyógyszer mint a hüllőknél és kell még Nagyon boldog
igazából annyi lenne hogy igy haladó póknak meiket ajánljátok jobban A. Geniculata vagy P. Murinus???

Ismereteim alapján, a geni egyszerűbb eset, mint a murinus.
Vissza az elejére
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok megint Nagyon boldog
egy kis segitséget kérnék Zavarban lev?
nagyon bejött ez a pókozás igy rövid idő alatt sikerült majdnem 100%osan megbarátkoznom velük és hát "sajnos" megint elgurult a gyógyszer mint a hüllőknél és kell még Nagyon boldog
igazából annyi lenne hogy igy haladó póknak meiket ajánljátok jobban A. Geniculata vagy P. Murinus???
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írok... de hátha valaki tud segíteni, hogy Győrben hol tudok tücsköt vagy valami eleségállatot venni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Értem!
Akkor maholnap szerintem át költöztetem őket..
Köszi az infót!Mosoly
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Mindenki maga dönti el,mikor rakja át nagyobb helyre a vadait. A nagyobb hely előnye: mivel a egyedek nem egyidőben vedlenek, megeshet hogy napok vagy hetek telnek el, sanszosabb hogy az előbb levedlett példányok megeszik a kisebbeket vagy vedlés közben esnek neki. Nagyobb hely= több bujkáló= lehet egymás környékére se mennek= sikeres vedlések.
Viszont saját magam megcáfolására nagyobb helyen is volt, hogy egy kisebb és egy nagyobb példány egy helyen tartozkodott és a kicsi ott vedlett le, túlélte, de azt nem tudom (nem figyeltem) hogy a másik ott volt-e végig.
Szóval én azt mondom biztos ami biztos, de ti tudjátok (Nem hiába hallani a sok történetet ami kudarcos kolóniákról szól) .
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő
2 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu