Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 48 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
PoecilotH írta:
Ildi, én még nem találkoztam vad genivel.. pedig van három is.. a legnagyobb is folyton csak menekül inkább.. Szerintem nyugodtan belevághatsz Kacsint?

Az enyémet próbáld meg kivenni a terráriumból!! A GENI NEM LEGIDEÁLISABB KEZDŐFAJ szerintem!! Vannak kivételesen idegbeteg példányok , amit ha kifog egy kezdő akkor szépen megütheti a bokáját vele Nagyon boldog Az én genim már azért felveszi a támadó pózt és csapkod , hogy közelítek a terkójához !!! Brachypelma smithit ajánlom első póknak!! hasonlít a genihez mert neki is csíkos a lába és nem olyan idegbetegek !

(ha visszaolvasol, már van egy smithije és nem első, hanem második pókot szeretne)

Bármelyik fajnál ki lehet fogni ideg beteg példányt. Szerintem nem a legbolondabb faj a geni, simán vállalható.

de ha mégsem geni, akkor még tudom ajánlani a Nhandu chromatust. Hasonlít a genire, csak nyugodtabb valamivel. Nekem az egyik kedvenc fajom Mosoly És ő is elég nagyra megnő, bár nem akkorára, mint egy geni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

A geni tényleg nem kezelhetetlen, de azért nem egy kategória a smithivel. Pár vedléses korukban menekülnek persze, de egy idő után már nem ez a jellemző, ettől függetlenül szerintem nyugodtan bevállalhatod.
Nekem a parahybana nem úgy rémlik, mint a tipikus nyugodt pók megtestesítője,de tényleg gyorsan és nagyra nő.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:33    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Ildi, én még nem találkoztam vad genivel.. pedig van három is.. a legnagyobb is folyton csak menekül inkább.. Szerintem nyugodtan belevághatsz Kacsint?

Az enyémet próbáld meg kivenni a terráriumból!! A GENI NEM LEGIDEÁLISABB KEZDŐFAJ szerintem!! Vannak kivételesen idegbeteg példányok , amit ha kifog egy kezdő akkor szépen megütheti a bokáját vele Nagyon boldog Az én genim már azért felveszi a támadó pózt és csapkod , hogy közelítek a terkójához !!! Brachypelma smithit ajánlom első póknak!! hasonlít a genihez mert neki is csíkos a lába és nem olyan idegbetegek !
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a geni se kezelhetetlen. Nyilván megvannak néha a maga pillanatai, de összességében véve nem igényel nagyságrendekkel több odafigyelést, mint egy smithi. Lehet olvastad már, de leírom még egyszer, hogy eredetileg vele akartam kezdeni, csak lebeszéltek róla. Így utólag, hogy mindkettőt beszereztem (smithit 16, genit 7 hónapja), csak azt tudom mondani, hogy nem értem, miért. Lehet, hogy fog még vadulni ahogy nő, de ennyi idő távlatából nem látom sokkal agresszívabbnak, mint a smithit. Persze az is lehet, hogy sikerült egy szelídebb példányt kifognom, ez mindig benne van a pakliban. Nem akarlak rábeszélni, pusztán azt mondom, hogy ne hagyd magad lebeszélni róla! Mosoly Csak az ember meg ne tudja! Shhh
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Na akkor jövök én...
Sanyi így, hogy két hete el van tűnve, kicsit unalmas nekem...
Így arra gondoltam, hogy kéne egy másik hasonló pici 3v körüli. Hasonló kis helyen elférne, és így izgisebb lenne. Hivatalos duma az embernek, hogy majd eladom az egyiket, szívem szerint megtartanám mindkettőt, de majd meglátjuk.
Igazából az A. geniculata nagyon tetszik, csak mivel vadállatnak van leírva, bizonytalan vagyok...
Természetesen az is szimpatikus benne, hogy nagyra nő... Zavarban lev?
De félek, hogy túl vad lenne nekem.
Tudnátok valami ajánlani, ami szép nagy lesz, viszont én is boldogulnék vele?

Igen, azt mondják, hogy elég vad...én csak harmadik póknak mertem bevállalni, de eddig inkább félős. Én azt mondom az elején még egyik sem agresszív ha kicsin megveszed és mire felnő megtanulod kezelni. Nagyon boldog Az enyém most lett 2v a múlt héten, szerintem ha ez tetszik nyugodtan vágj bele.
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 17:54    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Na akkor jövök én...
Így arra gondoltam, hogy kéne egy másik hasonló pici 3v körüli. Hasonló kis helyen elférne, és így izgisebb lenne. Hivatalos duma az embernek, hogy majd eladom az egyiket, szívem szerint megtartanám mindkettőt, de majd meglátjuk.
Igazából az A. geniculata nagyon tetszik, csak mivel vadállatnak van leírva, bizonytalan vagyok...

Talán Lasiodora parahybana, elég nagyra megnőhet és nem is kényes faj. Amikkel eddig találkoztam nyugodtak voltak, persze mindig vannak kivételek Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 17:31    Hozzászólás témája: idéz

Na akkor jövök én...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
Rolcsee szerintem nem érted. Éjszaka ment a hőfok 20 fok alá, éjszaka szerintem a lámpát senki nem égeti. Marad a fűtőkábel, bár kérdés, hogy miben tartod a pókot, és oda hogyan tudnád felhasználni a kábelt. Esetleg fűtőlap, bár arról nem tudok mit mondani.
A legegyszerűbb az lenne, ha meggyőznéd 'Vili'bácsit, hogy fűtsön éjjel is. Mosoly

Akkor tényleg félreértettem. Viszont ha csak éjszaka van 20 fok náluk, akkor az nem para, abba nem hal bele 1 pók sem. A cambrik amúgy sem túl finnyásak ilyen téren. Ott akkor más lehetett a probléma.

gaara írta:
Mosoly smithin és emilián gondolkodok. azok elméletileg bírják igaz?

Azok mexikói pókok. Nincsenek oda a hidegért Kacsint?

Egyébként nagyon offolunk, azt ugye tudjátok? Ha tovább szeretnétek folytatni ezt a beszélgetést, akkor ITT, vagy ITT tegyétek meg!
Vissza az elejére
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Én is kezdő pókász vagyok, fogalmam sincs, hogy mi mennyit bír. De szerintem '20 fokos' pókot ne akarjál venni, ez olyan, mintha te széldzsekiben járnál télen. Nem halnál bele, de mindig szarul éreznéd magad, amikor menned kellene valahova. Szóval vagy fűts, vagy várj a pókkal. ez az én véleményem, semmi bántás nincs benne, csak tanács. Ha meg nem így van, akkor majd kijavít valaki, aki ért hozzá rendesen.
Profil üzenet msn állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly smithin és emilián gondolkodok. azok elméletileg bírják igaz?

Az a durva hogy nyáron meg meglehet idebenn dögleni. 29-30 C simán van tiszta röhej, volt hogy hűtenem is kellett, biztonsági okokból :S
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 15:46    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee szerintem nem érted. Éjszaka ment a hőfok 20 fok alá, éjszaka szerintem a lámpát senki nem égeti. Marad a fűtőkábel, bár kérdés, hogy miben tartod a pókot, és oda hogyan tudnád felhasználni a kábelt. Esetleg fűtőlap, bár arról nem tudok mit mondani.
A legegyszerűbb az lenne, ha meggyőznéd 'Vili'bácsit, hogy fűtsön éjjel is. Mosoly
Profil üzenet msn állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Most csütörtökön vettem a cambridgeit és ma reggelre halt meg 4C volt a hőingás 24C-20C-ra.
Pedig az a durva hogy hetekig mértem és jegyeztem fel a hőmérsékletet a szobában reggel, délben, este. És lámpázom is őket csak nem éjszaka:S

2cm volt a jószág Szomor?

Első lépésnek szántam a kicsit érzékenyebb, drágább pókok felé.

De már úgy érzem hogy passzolom a dolgot és maradok inkább a Brachypelmáknál azok legalább bírják a meglepetéseket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Ezt a dolgot nehéz belekalkulálni a dologba mivel hirtelen jött a dolog reggelre ott feküdt a tőzegen... idáig soha nem volt 24 c alatt a hőmérséklet ezért nem is számítottam rá hogy ez bekövetkezhet ezért nem is vettem fűtőkábelt.

Másrészt vagijaimnak semmi bajuk, és a roseamnak sincs.

Nem is szemrehányásnak szántam, hanem lehetséges megoldásnak, hogy a következő pókodat ne 20 fokon kelljen tartani. egy lámpával 25-6 fokot is elérhetsz a terráriumban abból a 20 fokból, azon meg már szinte bármelyik fán lakó és talajlakó is el van.
Vissza az elejére
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Ezt a dolgot nehéz belekalkulálni a dologba mivel hirtelen jött a dolog reggelre ott feküdt a tőzegen....

Mekkora és milyen jószág volt? Egyszeri 20 fokra lehülésnek nem kéne hazavágnia semmit, ha 1 hétig tartó ilyen hőmérséklet uralkodik akkor már jobban elképzelhető. Mennyi volt az átlag hőmérséklet, mekkora volt a hőingás?

Legutóbb rastar szerkesztette (2013 Jan. 26. Szomb., 14:05), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Ezt a dolgot nehéz belekalkulálni a dologba mivel hirtelen jött a dolog reggelre ott feküdt a tőzegen... idáig soha nem volt 24 c alatt a hőmérséklet ezért nem is számítottam rá hogy ez bekövetkezhet ezért nem is vettem fűtőkábelt.

Másrészt vagijaimnak semmi bajuk, és a roseamnak sincs.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Köszi a részvét nyilvánítást igazán jól esett, mivel a házgondnok úgy vélte meleg van levette a fűtést és elpusztult a pókom én csak ezért is érdeklődtem, hogy ha esetleg szeretnék másik jószágot nehogy így járjak megint.

Mivel nem írtál részleteket, így ezt nem tudhattam, ne kövezz meg érte. Bocsánat. De előszöris ne tarts 1 pókot sem 20 fokon, másrészt lámpával, vagy fűtőkábellel való fűtésről még nem hallottál? Kacsint?
Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a részvét nyilvánítást igazán jól esett, mivel a házgondnok úgy vélte meleg van levette a fűtést és elpusztult a pókom én csak ezért is érdeklődtem, hogy ha esetleg szeretnék másik jószágot nehogy így járjak megint.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Hali hóó tudtok nekem olyan fán lakót ami bírja a 20 C hőmérsékletet?

Mókus...
Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Hali hóó tudtok nekem olyan fán lakót ami bírja a 20 C hőmérsékletet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm szépen a tanácsokat és a sok türelmet és válaszokat Mosoly
majd szerintem jelentkezem ha lesz pók (remélem lesz)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
csak hüllőm van per pill de úgy néz ki h a fbruri börzén meg lesz az első pókom is Nagyon boldog csak most gyüjtöm az infót h meik mellet döntsek Nagyon boldog mert pókok terén kicsit félős vagyok Nagyon boldog de nagyon csodálom őket és szeretnék eljutni oda hogy több pókom is legyen egyszer majd Nagyon boldog

Örülök, hogy így látod a dolgot. Nem kell rögtön a legelső póknak az álom póknak lenni. Ahhoz, hogy az ismerkedést meg kezd ezekkel az állatokkal tökéletes egy Brachypelma. Ha leküzdötted a félelmed velük szemben, akkor jöhetnek a "komolyabb" nagyobb elővigyázatosságot igénylő pókok. Aztán majd eldöntöd melyik utat választod. Láthatod van aki erre van aki arra esküszik. Ha többeket megkérdezel tuti kapsz még egyéb alternatívát. Ezt majd neked kell tudni, addig javaslom olvasd végig a faj topicját és ha börzén jársz kérdezd meg Kratoszt, vagy darts-ot, esetleg Élő Pétert (kétláb), illetve több eladót a tapasztalataikról a fajjal kapcsolatban. Biztos szívesen segítenek.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
mert pókok terén kicsit félős vagyok Nagyon boldog

Én is.
Nekünk egy 3 vagy most már 4 vedléses smithi van.
Félősöknek tökéletes...nyolc napja nem láttam. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

teljsen tisztába vagyok vele h ők nem kiscicák/kutyák és nem is ölebnek szeretném tartani csak ezen a téren is siekeres eredményeket szeretnék elérni Nagyon boldog mármint pókokkal Nagyon boldog és hát csak jobb ha kézbe tudom venni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

szerintem is mindenképp kis pókkal kezdj, addig nem olyan ijesztő és bátrabb vagy...legalábbis az én első állatomnál ez így működött! Nagyon boldog
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

Azért írtam a 2 vedlésest mert mire megnő addigra megtanulja nagyjából kezelni, kiismerni Mosoly Nem úgy értettem, hogy nem veszélyes:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldogNagyon boldog Adok 1 tippet yutyub Nagyon boldog és sztem tudni fogod h mit akarsz:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
igazából nagyon fán lakóval nem szeretnék foglalkozni csak ő nagyon de nagyon megetetszett de nem akarok egyből komoly pókot venni és ezért jött a kérdés h mennyit és min "gyakoroljak" Nagyon boldog

Szerintem minden pók komoly...mármint attól, hogy nem egy pöci attól még ugyan olyan elővigyázatosnak kell lenned vele, mert ugyan úgy elszökhet és lemarhat! Ezek vadállatok ne felejtsük el! De a lent ajánlott talajlakók tényleg jobb természetűek, mondhatni bírják a srappát! Nagyon boldog
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

csak hüllőm van per pill de úgy néz ki h a fbruri börzén meg lesz az első pókom is Nagyon boldog csak most gyüjtöm az infót h meik mellet döntsek Nagyon boldog mert pókok terén kicsit félős vagyok Nagyon boldog de nagyon csodálom őket és szeretnék eljutni oda hogy több pókom is legyen egyszer majd Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Gyakorolni:D hát sztem a legjobb gyakorlás talán a csipesszel való légyfogás :XD
Reflex kell hozzá sztem meg baromi sok türelem főleg költöztetésnél és tisztításnál véleményem szerint. Főleg ha nyitogatod a terkót ezek miatt jobban teszed ha van a kezedben egy jó nagy átlátszó doboz amit rá raksz ha menekülni akar.

Szerintem jobb ha még elfelejted egy darabig bár nem tudom hogy van-e pókod, én mindenképpen talajlakót ajánlok először Mosoly az sokkal lomhább véleményem szerint:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

igazából nagyon fán lakóval nem szeretnék foglalkozni csak ő nagyon de nagyon megetetszett de nem akarok egyből komoly pókot venni és ezért jött a kérdés h mennyit és min "gyakoroljak" Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem meg ha mindenképpen fán lakóval akar foglalkozni akkor először vegyen egy 2 vedlésest:) Így mindenképpen megtanulja kezelni a pókot, és nem érheti meglepi:) Én is most fogtam bele ebbe a szisztémába egy P.cambridgei-el. Tegnap kaptam Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Ambush:
Erre csak annyit mondok, hogy a viselkedés egyedenként eltérhet. De maga a genus sem ajánlott kezdésnek, a gyorsasága és a gyakori deffenzív viselkedés miatt. Ne adjuk meg a lehetőségét se a nem kívánatos dolgoknak.

Hát nekem volt már egypár poecilotheria, de annyira nem tér el a viselkedésük. Az igaz hogy rohadt gyorsak, de ez a legtöbb fán lakó pókra igaz. Ha valaki pl. egy p. cambridgei- el valahogy el tud boldogulni kezdőként, akkor egy metallica se okoz gondot.
Én ezt a kezdő pók, nem kezdő pók dolgot elég hülyeségnek tartom. Egy Brachypelma ugyanúgy lehet defenzív mint egy P. murinus.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Bomlott:
Ambush:
Erre csak annyit mondok, hogy a viselkedés egyedenként eltérhet. De maga a genus sem ajánlott kezdésnek, a gyorsasága és a gyakori deffenzív viselkedés miatt. Ne adjuk meg a lehetőségét se a nem kívánatos dolgoknak.

Ezzel vitába szálnék. Mint genus tényleg deffenzív és gyors a poecilotheria, de mint faj a metallica - és még a subfusca is idevehető - elég nyugodt és kezelhető. (fán lakó pókokhoz képest természetesen) Itt persze lehet jönni a szokásos "egyed függő" dologgal is, de pont annyi esély van kifogni egy idegbeteg subfuscát pl, mint egy szelíd murinust. Szóval pont nem mérvadó dolog megvásárolandó faj kiválasztásánál.
Vissza az elejére
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott:
Azért ilyen sorrendbe írtam, mivel tapasztalataim alapján viselkedés szerint így lenne a lépcső. A Psalmopoeus-ok valamivel deffenzívebb, mint egy Aviclaria. A hullékonyság relatív. Volt ilyen, meg olyan szaporulat is. Amiről tudom, hogy viszonylag szívósabb Avicluaria faj, az a minatrix.

Ambush:
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
boom írta:
oké köszi Nagyon boldog
és szeintetek p metallicába mennyi idő után érdemes belevágni vagy miket tartsak előtte?

Ezt a legegyszerűbb úgy csinálni, hogy fokozatosan járod végig az utat.
Kezdésnek jó az ajánlott B. smithi, vagy Boehmei. Ha a fánlakók érdekelnek, akkor utána fokozatosan áttérni ezekre az állatokra. Először valamelyik Avicularia fajt ajánlanám, hogy megszokd ezeknek az állatoknak az életmódját. Ezt követően jöhet egy Psalmopoeus faj. És végül egy kevésbé érzékeny Poecilotheria. Ha ezekkel nem lesz gondod, akkor jöhet a metallica. Ha nem fog tetszeni az általuk folytatott életmód, akkor rájössz menet közben.

Szerintem a metallica egyáltalán nem tartozik az érzékeny pókok közé. Semmivel se nehezebb tartani mint a többi poecilotheriát. Ráadásul nagyon nyugodt faj. Semmi rosszat nem tudnék mondani róla, ami miatt nem lehet első pókként tartani.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
boom írta:
oké köszi Nagyon boldog
és szeintetek p metallicába mennyi idő után érdemes belevágni vagy miket tartsak előtte?

Kezdésnek jó az ajánlott B. smithi, vagy Boehmei. Ha a fánlakók érdekelnek, akkor utána fokozatosan áttérni ezekre az állatokra. Először valamelyik Avicularia fajt ajánlanám, hogy megszokd ezeknek az állatoknak az életmódját. Ezt követően jöhet egy Psalmopoeus faj. És végül egy kevésbé érzékeny Poecilotheria. Ha ezekkel nem lesz gondod, akkor jöhet a metallica. Ha nem fog tetszeni az általuk folytatott életmód, akkor rájössz menet közben.

Avi elé Psalmopoeus-t tenném !!! Nagyon boldog Nem olyan "hullékonyak" mint az avik!!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
oké köszi Nagyon boldog

gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ezt Te fogod érezni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

oké köszi Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 23. Szer., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Ez szerintem nem off Ildi Nagyon boldog ....és egyetértek, nálam is a smithi a nyerő! Szuper kezdőpók, szerintem maradj nála boom! Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 23. Szer., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelmák közül a smithi a legszebb...
Persze csak szerintem. És csak mellékesen jegyzem meg... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 23. Szer., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

köszi Nagyon boldog ezt még szerintem megrágom párszor Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 23. Szer., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelmából legmagabiztosabban a Smithit és Bömit tudom ajánlani, de meggyőződésem, hogy Brachypelmából akár melyikkel elkezdtheted..Kacsint?
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 23. Szer., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

bocsánat h megint kérdezek de emiliával is érdemes kezdeni vagy ink maradjak a smithinél?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Jómagam is pont így vagyok vele, adult állatot sose vennék. Mosoly Kétvedléses smithivel kezdtem amúgy én is a hobbit, nyugodtan belevághatsz szerintem. Ha már olvasgattál, akkor az alapokkal úgyis tisztában vagy, a többit meg menet közben tanulja meg az ember. Ha valami mégse menne, kérdezz bátran! Sok sikert és örömöt hozzá! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

boom írta:
köszönöm a válaszoakt Nagyon boldogNagyon boldog
amúgy minél kisebbet akartam venni mert hát bennem van a hüllős ember hogy minél kisebb annál jobb Nagyon boldog de akkor megfogadoma tanácsotokat Nagyon boldog

Szerintem megveheted kicsiként is, mert nem annyira kényes akkor sem. Én 4 vedlésesen vettem és semmi problémám nem volt vele.
Vissza az elejére
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm a válaszoakt Nagyon boldogNagyon boldog
amúgy minél kisebbet akartam venni mert hát bennem van a hüllős ember hogy minél kisebb annál jobb Nagyon boldog de akkor megfogadoma tanácsotokat Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
nobadi
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Na ezért fontos volt regisztrálni öcsém. Nagyon korrektül azzal kezdi a tag, hogy különválasztja a "veszélyes állat" jogi kategóriát a hétköznapi értelmezéstől. Mi ebben a pánikkeltés? Madárpókokról is csak és kizárólag valós információt ad, türelmesen, még a riportercsaj idióta kérdései ellenére is! Nekem ami lejött ebből az interjúból: a madárpók szép, kis helyen elfér, nem túl igényes, de azért oda kell figyelni a tartásánál, nehogy elszökjön. Ennyi. Ha te ebből azt a következtetést vonod le, hogy ez majd emberek százait meg ezreit fogja eltántorítani a hobbitól, az csak a saját hülyeséged, amivel mi nem tudunk mit kezdeni. Egy modi törölje már ezt a sok szarságot legyen szíves.

Hát hallod bátya kívánom, hogy legyen úgy ahogy te látod és mindenkitől elnézést ha a tyúkszemére léptem!!!
És ha az admi úgy gondolja törölje le a dolgogat, csak ne az legyen, hogy én megmondtam előre!
Az is igaz hogy a skorpió nem pók de az ember az sajna egyre inkább ember... Szomor?

Aki érti az érti amit mondani akartam aki nem attól meg elnézést kérek!
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Pontosan:) Egyetértek. Más egy skorpió és már egy pók :XD
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Következő
4 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu