Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 58 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
update numero uno:
én sosem vakartam véresre magam a boehmeimtol Sokkolt

Szerencsés...
Én rendre vedelhettem a kálciumot...
(Ez meg éhgyomorra jól átszaladt rajtam, és rohangálhattam a wc-re... Nevet? )

Szal, ha piszkálod (takarítás, itatás, pároztatás), általában úgy szórja a szorét, mint "bolond a cukrot".
Egy pároztatás alkalmával a beszurodo napsugarakban jól lehetett látni, ahogy az egész szoba lassan megtelik a szorével... Anxious
Sajnos legalább 2 szaruhártya gyulladást is köszönhetek neki.Zavart
A környezetemben sokaknak volt hasonló problémájuk vele, ezért hozakodtam elo a dologgal. A smithi ehhez képest smafu...

Érdekes de a boehmei a hibridjében is (ugyi az elhíresült Br. x lisseki), örökíti ezt a kellemetlen szokását. Legalább is, én ezt tapasztaltam.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

Hagy ne mondjam hogy én is begépeltem vagy 7-8 sort, aztán láttam a h. sz. özönt és inkább nem kuldtem el.

Lényegében szerintem jó lesz elsonek a smithi, pláne mivel már meg van rendelve. Mosoly
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

Puding:
igazából nekem vannak ilyen sablon üzeneteim direkt arra a célra, hogy mikor látom onlány vagy, mihamarabb be tudjak írni és lekörözhesselek Nevet? Nevet? Nevet?

Lord:
amúgy a legnagyobb igazság sztem a kezdo pók kiválasztásánál abban rejlik, hogy a kezdo pók az nem egyesszám, hanem többeszszám. Nevet? magyarán venni kell egyet mert szép, egyet mert nyugis és egyet mert gyorsan no. Nevet?
de amúgy ha nem szeretnél egyszerre 10 pókot, akkor a geni. Kacsint?

update numero uno:
én sosem vakartam véresre magam a boehmeimtol Sokkolt
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Igy elolvasva az utóbbi két hsz-t... Nevet? Nevet? Nevet?

Szerintem eléggé ül az ajánlat... Nevet?

Kár tovább gondolkozni!

Vegyél pár Brachypelmát, meg egy geniculatát!
Nevet? Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

A pókmarásos témát a "szakberkekben" igen elterjedt
"legendák" miatt szerintem érdemes jegelni... Kacsint?
Szóval én ebben nem tudok (illetve nem akarok) állást foglalni.

Kezdo póknak pedig neked kell eldönteni mit szeretnél.

Gyors fejlodésuek a fánlakók...
Egy részük viszont kényes, míg másik felük elég morozus állat...
Szerintem ok hanyagolandók a debütálásnál.
Javasoltak az újvilági talajlakó fajok.
(A pulchrát jómagam nem ajánlom, lévén elég lassú fejlodésu állat, így a kedved is elmegy a várakozástól.)
Jó állatok a Brachypelmák.
(A boehmei bár csodaszép, valszeg nem a legjobb, mert véresre vakarod tole magad...)
Szóval, én valami "erdei" fajukkal (albopilosum, vagans) kezdeném a helyedben.
Olcsó, jó étvágyú, barátságos fajok.
Ha viszont nem piszkálni akarod kedvenced (ugye nem?) akkor príma jószág az Acanthoscurria geniculata. Gyorsan, és viszonylag nagyra no, igazi zabálógép. Ráadásúl színes, látványos, és élohelyébol adódóan szépen lehet a terráriumát berendezni!

Hihetetlen vagy Szpájderke! Te amúgy gyors és gépíróno vagy??? Mindíg megeloz... Nevet?

Legutóbb Puding szerkesztette (2008 Jan. 14. Hétf., 13:25), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Cijja Lord!

kérlek látogass el ide egy kicsit és mutatkozz be, hogy jobban megismerhessünk! (adószám meg ijesmik azé nemkellenek Nevet?)
http://arachnida.ultranet.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

a kérdésedre visszatérve:
ha a két általad említett pók közül kellene választanom, azt mondanám inkább a smithi. a pulchra lassabban no, szerintem egy kezdo pókásznak fontos az elso pár élmény. ezért inkább a smithit javallanám. persze amúgy meg mindenkinek más a véleménye. ilyenkor nem az a lényeg, hogy mi az, amit mások ajánlanak, hanem hogy a javasoltak közül melyik tetszik neked a legjobban. Kacsint? amúgy ajánlom az összes Brachypelmát, de személyes kezdopók kedvencem pl az Acanthoscurria geniculata. Kacsint?

sajnos pókmarással kapcsolatban én nem nagyon tudok segíteni, de más szakik hátha. Mosoly

jaés!

érezd jól magad a fórumon Kacsint?

üdv:
Szpájderke
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 13:09    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek!

Remélem tudtok nekem segíteni. Gondolom ezt a kérdést már millióan feltették. Milyen pókkal érdemes kezdeni? Minél többet olvasok a témában annál bizonytalanabb vagyok Mosoly Rendeltem egy B. Smithit csak még nem érkezett meg, úgy gondoltam azzal talán nem lesz baj, de állítólag eléggé rugdossa a szorét. Mások szerint viszont nem jobban mint a többi. A másik amirol viszont csak jót olvastam a Grammostola pulchra.
Mondanátok véleményt?

Ja és még valami. Pókmarással kapcs talál6ok valamit itt az oldalon? Mire kell figyelni, melyik fajnak milyen eros amérge...ilyesmik.
Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Hmmm...
Izé...

Legalább annyira "rózsaszín" mint a rosea?
(Szerintem az se kifejezetten az a "pink"...)

A teljesség igénye nélkül néhány:

Chilobrachys fimbriatus

http://www.swiftinverts.com/pix/CFIM2.JPG

Pamphobeteus fajok (foleg a P. insignis, ill. az adult hímek)

http://arachnophiliac.info/burrow/gallery/tarantulas/images/pamphobeteus_insignis.jpg

Phormictopus fajok (elsosorban a P. atrichomatus)

http://lemondedesphasmes.free.fr/php/phpwebgallery/picture.php?/904/category/241

némely Psalmopoeus faj (izé, hát kis túlzással...)

http://lemondedesphasmes.free.fr/php/phpwebgallery/picture.php?/914/category/246

némely Tapnauchenius faj (lásd elöbb)

http://arachnophiliac.info/burrow/gallery/tarantulas/images/tapin-gigas06.jpg

de az igazi befutó számodra a Brachypelma klaasi

Ezek is inkább csak rózsaszínesek természetesen...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

Tapinauchenius gigas
márbocs de tudok ajánlani, remélem nem bánod, ha én teszem. Kacsint?
az nem rózsaszínes. ez rózsaszín! najó, enyhe narancsos beütéssel. Nevet?
ajánlom szeretettel. az én Pinkycicám pl. egy tündér! Nevet?

még mikor pici volt:
http://mappa-data.prim.hu/data/0b/0babb037/124a017c/SP_A0216.jpg

mosmár egy nagy mamlasz Nevet?
sziszamisza
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Felteszek egy hülye kérdést!! Nevet? Nem tudjátok hogy a roseán kívül van-e még rózsaszines madárpók?? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 08. Kedd., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

ez így is van. ha valakinek megtetszik a pókozás nem nagyon tudja abbahagyni. én is ebben a helyzetben vagyok, már várom hogy legyen legalább még egy. Kacsint?
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 07. Hétf., 21:56    Hozzászólás témája: idéz

az biztos h 1 pók után nincs megállás, eddig4nél tartok és nemsokára lesz 2 lividumom is xD már alig várom Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Én az általán véleméynt képviseltem:D ismerosök,pókosok véleméynt,mi szép is mi nem,azért egy geni is szebb sztem,mint a rosea,nekem é még pár embörnek. A Gramostola actaon nálam egyik fokedvenc és én kifejezetten defenzív állatnak tartom... legalább 10-15 példányt tartottma hosszabb ideig,most is van, kifejezetten nem volt nyugisd:-) én a legintenzívebben védekezo Grammostolanak tartom a mollicoma után... odacsap,mar, szerencséd volt.. pldányonként is vannak kakukkok..
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Hát ezzel a minnél veszélyesebb annál szebb dologgal vitatkoznék, nekem továbbra is a Grammostola actaeon a kedvenc pókom, pedig az nem egy defenzív állat. (Sot, skorpiókból kimondottan nem tetszenek az erosebb mérgu fajták és nem a máregerosség/agresszivitás miatt) Bár a Scolopendrák bejönnek Nagyon boldog

Abban viszont abszolút egyetértek, hogy kicsit túl van misztifikálva ez a kezdopók dolog. Ha valaki felelotlen és nem tud bánni az állatokkal, akkor annak már eleve nem való madárpók. Ha egy ilyen ember vesz egy nyugodtabb állatot aztán utána "tapasztaltként" pár hétre rá egy durvábbat akkor ugyanúgy megvan az esélye a balesetnek. Ez persze fordítva is igaz. Tapasztalatot mindig csak az adott állattal lehet szerezni, sztem nem lehet olyat kijelenteni, hogy ha valaki egy évig tartott roseát akkor már tarthat Poecilitheriát, de ha csak fél évig akkor csak Chromatopelmát...
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

van venne valami. Nagyon boldog a lényeg ha valaki pókot vesz az legyen akármilyen is tartsa be a szabályokat. persze hogy azt veszi meg ami tetszik neki, izgalmas, szép.
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

AZ ember sem a szelíd nobe szeret bele,hanem az izgalmasba, .. attól függetlenül nagy valószínuséggel a szelíd lesz a felesége:D szerintem, itt is hasonló,természetesen roseaval is ugyanúgy meg lehet szeretni, szelíd fajokkal is persze én csak azt mondtam,így izgalmasabb...
Nem beszélve egy érdekes összefüggésrol,hogy a nyugodtabb állatok kevéssé színesek,szépek... valaki felfigyelt már erre? :-)Na mind1.
Megtanulni bánni egy madárpókkal,pedig nem egy szelíd példánnyal lehet (az is kell hozzá,de mindig a jellemessel kell kezdeni) ha tudsz bánni egy geniculataval vagy egy Poecilotheriaval,akkor tudsz a roseaval is...
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

én is csak egyet szerettem volna, most 5 datab van. és idén szándékom a további bovítés. viszont aki most kezdi az elsot szerintem jobb ha vmi szelíddel kezd. már csak azért is hogy minél jobban megismerje és megszeresse ezt a hobbit.
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Salivspider: Én igen. Sot pl amcsiknál is elég elterjedt dolog, hogy csak egyet tartanak. Többnyire szerintem azokkal van ez így akik nem biztosak hogy tényleg akarnak madárpókot tartani, vagy csak gizdázásból vesznek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Nemgond,nem azért írtam,neked is ugyanolyan véleményed lehet a dolgokról,közben az enyém is lehet rossz.. embertol is függ,mi az,ami neki jó,hogy ha elso pókra kerül a választás... Hiába írom most,hogy roseat nem választanék,ha valakinek az kell,az tetszik,úgy is azt veszi. Ebbol sem lesz hátránya,hszen az elso pók után ,jön a következo,nem ismerek olyan madárpóktartót,aki egynél megállt volna...
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 01:01    Hozzászólás témája: idéz

Lehet igazad van, sot biztos... még én is elég kezdo vok szóval igazat adok neked... Mosoly (én csak elmondtam a véleményem)
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

A crawshayi az etalon nálam is,.. Georgio.. igaz,3 különféle intenzitású és super..Kacsint? bocs,hogy tenap leléptem máramszünet volt:S
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

1 kezdopóknál csak egy jobb van, a 3 kezdopók Ha nem tudja az ember, hogy most ezt vegye, vagy azt, vagy amazt, vegye meg mindhármat. Idot és energiát spórol magának. Azán ha kedve van nézi az agresszívet, ha olyan kedve van, akkor meg a szövögetosebb fajtát.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Hello !

Teljesen egyetértek salivval ! Én roseaval kezdtem... 1 hónappal rá már vettem is egy genit, meg még egy inceit Laza Szerintem szép pók a rosea, csak ha kicsiben veszi az ember, akkor számítson erre a sok idore is mire felno.. mondjuk más szemszögbol meg jó sokáig él Mosoly . Én 3-4 vedlésesen vettem, azóta egyszer vedlett, a két kezemen megtudnám számolni hogy hányszor kajált. Különben meg eloszor szinte minden minden kezdo parázik még a kicsikét defenzívebb állatoktól is, ez természetes, én is a roseatól "féltem" még eloször Nevet? Majd ez egy kis ido múlva már elmúlt, és csak azt figyeltem, hogy mennyire tetszik egy pók, nomeg persze az árát és kész. Különben én nem szeretem a lassú növésu pókokat... a roseat azért nem adom el, mert elso pókom, és hát nah értitek... rajta kívü még egy lassú növésu pókom van, az pedig a C. crawshayi, de o nagy kedvenc.

Üdv:. Aeneas
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Rosea abszolult nem egy kaffa kezdopók, egy geniculataval sokkal több tapasztalatot lehet szerezni,jobb nevelni,nagyobbra no,szebb lesz, a rosea ugyanúgy kiszámíthatatlan,nemlátványos növekedésu,gyujteménybol nem hiányozhat,de nem kezdésnek, 5-6év mire 13-4cm lesz kb, nos ez a geniculata 1éven belül mutatja. Az,hogy melyik pók mennyire agresszív( intenzíven védekezo--agresszió---fajon belül) ez nem mérvadó, nem kezesbárányt veszel,hanem egy vadállatot, ha nem fogdosod,mindegy mennyire vad az állat....márpedig nem ezért veszed, az még jópár év,mire neked meg lehet fogni biztonsggal egy pókot, a méregerossége a geniculatanak azért nem ilyen drasztikus, maga az Acanthoscurria genus általlánosan erosebb méreganyagú taxokból áll. Ez sem jelet semmilyen szinten veszélyt egy egészséges emberre... a vagnsnak sem különösebben gyenge a mérge,special ha jól tudom a Brachypelma genusban o neki a legmgasabb az értéke. Ne méregerosség szerint válassz ilyenkor ,ha ezt elkezded,mindig azt válasz,dami nagy lesz,színes,szép,ami megszeretteti veled a madárókokat, örömöd van vele. A roseára visszatérve talán a legrosszabb evok közé tartozik,idoszakosan és keveset, nem véletlen a lassú tempó. Ne becsüljük le ennyire a geniculatat pár éve még 2500-3000ft volt egy 1-2v. 10-12ée pedig ha hozzájutottál,majd P.metallica értéu volt ... most 250 ft,mert könnyu a tenyésztése, rengeteg utóddal. Stop.

Nmebeszélvearró,hogy nem árt ha idegesebb állattal kezdesz,jobban megtanulod tiztelni,kezelni,mint ha egy nyugodtabbal,ztán jön majd egy vadóc,és meglepodsz..

Legutóbb salivspider szerkesztette (2008 Jan. 05. Szomb., 14:44), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
SkinSanyi
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
Suni007 írta:
Hello!
Elöszöris BUÉK Mindenkinek! Aztán a fontosabb része a dolognak! Szeretnék valami viszonylag nagyra növö pókot venni ami kezdö póktartonak se egy ördöngösség tartani! Tudnátok ajánlani valamit ami azért relativ könnyen be is szerezhetö?? Köszi

Ha egy kezdo, nem hypból tartja, akkor ezt ajánlom:

http://arachnida.ultranet.hu/theraphosidae/index.php?faj=a.geniculata

sztem ha elso pók akkor nem igazán érdemes a geni, mert (bár az enyém még kicsi) nem 1 emberkétol hallottam h elég agresszív tud lenni, arról nem is beszélve elég eros a mérge, én inkább 1 vagansot ajánlanék, vagy 1 rosea-t, bár ezekbol is inkább a rosea-t mert szelidebb...
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

Na igen! Georgio-nak igaza van teljes mértékben, ez kell nekünk!
Azért pöcit nem ajánlanék elsore!

Scream: nincs meg, naponta átnézek mindent,de felszívódott!
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Suni007:
Régebben egy rendorségi musorban (valami Kék Fény) hallottam, hogy a "legjobb" betörok a kezdok, mert ok még mindenre odafigyelnek, lábnyom, újlenyomat, stb. Még olyanokra is amikre nem is kellene, tehát még túlzásba is viszik az óvatosságot, és alaposságot. Ez igaz a kezdo póktartókra is. Addig amíg mindenre odafigyelsz, és pontosan betartod a tartási körülményeket, szabályokat, bármilyen állattal kezdhetsz. A lényeg, hogy nézz utána a kiszemelt állat igényeinek, és ha nem tudod betartani , inkább más állat után nézz. Tényleg vannak úgynevezett kezdopókok, amik kevésbé igényesek a tartási követelmények betartására (vagy inkább szélsoséges(ebb) a tartásuk?) de ha ezek a fajok nem tetszenek, választhatsz neked tetszot. Több megoldás is van, az egyik , hogy veszel egy olcsóbb , könnyen tartható fajt,majd vagy eladod, vagy veszel hozzá más, jobban tetszo fajt. A másik, hogy eleve olyat veszel ami tetszik, és nagyon odafigyelsz rá. A lényeg, hogy semmi sem kötelezo. Ha megunod eladod, ha megszereted oket, továbbiakat veszel. Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat...Azt kell szem elott tartani, hogy a legjobb tudásod szerint neveld oket, és inkább add el ha nem válnak be, mint hulljanak nálad mint a legyek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 15:26    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Pit: Szerintem ha egy geni eszi meg akkor nem fog örülni neki:) Személyszerint sajnos pókfelnevelésrol nemtudok mit mondani,de eddig úgynézett ki, hogy smithi és vagans igen jól birnak mindenféle kiképzést:) Bár nem mondanám hogy gyötröm oket!

Meglett már a smithi?
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Pit: Szerintem ha egy geni eszi meg akkor nem fog örülni neki:) Személyszerint sajnos pókfelnevelésrol nemtudok mit mondani,de eddig úgynézett ki, hogy smithi és vagans igen jól birnak mindenféle kiképzést:) Bár nem mondanám hogy gyötröm oket!
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Suni007 írta:
Hello!
Elöszöris BUÉK Mindenkinek! Aztán a fontosabb része a dolognak! Szeretnék valami viszonylag nagyra növö pókot venni ami kezdö póktartonak se egy ördöngösség tartani! Tudnátok ajánlani valamit ami azért relativ könnyen be is szerezhetö?? Köszi

Ha egy kezdo, nem hypból tartja, akkor ezt ajánlom:

http://arachnida.ultranet.hu/theraphosidae/index.php?faj=a.geniculata
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

szerintem eloször próbálkozzál valami szelídebb pókkal pl. a Brachypelma smithi, B. albopilosum, B. vagans! Én Brachypelma vagans-sal kezdtem.
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 02. Szer., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát jaa Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

de viszon kib......... szep!es ez a lenyeg.attol hogy nem egy feher hollo attol ugyanugy szeretem majd.hiszen o az egyetlen akit tejesen 1 vedleses koratol nevelgetek. .kicsit meghatodtam.amugy figyelmatekbe szeretnem ajanlani hogy pit nyitott rola egy topicot a fajok kozt.erdemes benezni Mosoly
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Attol hogy te vagy én meg tudjuk szerezni az nem azt jelenti hogy gyakori mert mi, de szerintem inkább te ilyen köröken is mozgunk. De aki nem jár börzére és nincsenek barátai akik madárpókokkal foglalkoznak neki igenis ritka faj mert kevés állatkereskedésben lehet kapni, az ok hogy most volt belolük kokon(nem tom mennyi de nem 1) ettol azért gyakori semmiképpen nem lesz.
Ezek ritkábbak igen, amugy ez relatív, nagyon buta dolog errol vitázni...

Nos abból a szempontból igazat adok,hogy mihez képest veszük a ritkaságot.
Álapodjunk meg egy arany középútban, nem is túl gyakori, és nem is túl ritka.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:40    Hozzászólás témája: idéz

jo kis haborut inditottam be.szedjuk a rancokat vigyorba.sajna en nem tudok elmenni egyetlen borzere sem mert en szabolcs megyei vagyok.aki nem ismeri ezt a megyet akkor keresse meg nyíregyhazat es attol lefele 45 km az en hazam. hat igen nem en valasztottam a lakhelyet.nem akartok idekoltozni.
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

Attol hogy te vagy én meg tudjuk szerezni az nem azt jelenti hogy gyakori mert mi, de szerintem inkább te ilyen köröken is mozgunk. De aki nem jár börzére és nincsenek barátai akik madárpókokkal foglalkoznak neki igenis ritka faj mert kevés állatkereskedésben lehet kapni, az ok hogy most volt belolük kokon(nem tom mennyi de nem 1) ettol azért gyakori semmiképpen nem lesz.
Ezek ritkábbak igen, amugy ez relatív, nagyon buta dolog errol vitázni...
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

szerintem meg nekem van ma a legerosebb mergem.meg a klugi is tart tolem.nem akart elmenni az ajto mellol, rafujtam egyett,es ugy elspurizott hogy meg azota sem jott elo Mosoly .amugy nem lehet olyan altalanos pok, hiszen nagyon kevesen ismerik szerintem.(legalabb is az en pokos ismeroseim kozt.)azt nem tudom mennyire lessz agressziv , de mostanaban nagyon sokat as.(3-3.5cm).mar 5 lakourege van.as egyett,kiprobalja majd tovaball. Kacsint?
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 16:05    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Hello

Én is azt hallottam hogy gyengébb mérgu állat, de kaplar4 állati közül neki van talán a legerossebb albopilosa,?incei,klugi.
Az ára egyátalán nem magas de viszont azért nem az a faj amit mindenki tartott már és olyan sok helyen lehet kapni én nem mondnám hogy olyan gyakori.....

Hát akár hogy is nézed a L. kluginak van a legerosebb mérge az o állatai közül.
Mit nevezel te ritka fajnak? Mert a Cyclosternum fasciatum szinte minden börzén lehet kapni. Akkor mondjuk, a Poecilotheria metallicát minek nevezed,szerintem o a ritka faj, meg a Thrixopelma okerti, Megaphobema velvetosoma, Brachypelma annitha, Avicularia geroldi, stb.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Én is azt hallottam hogy gyengébb mérgu állat, de kaplar4 állati közül neki van talán a legerossebb albopilosa,?incei,klugi.
Az ára egyátalán nem magas de viszont azért nem az a faj amit mindenki tartott már és olyan sok helyen lehet kapni én nem mondnám hogy olyan gyakori.....
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

akkor tisztazzuk. kb 12cm a labfesz.nagyon eros es nagyon gyenge merge van.(mikor vettem azt mondtak hogy eleg eros, pedig o tenyleg ert hozza.bar ez volt az elso pokom tole es lehet hogy igy akarta belevesni az agyamba hogy mindent a szemnek de semmit a keznek.)
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Én meg pont ellenkez?leg tudom, a gyengébb méreger?ség? fajokhoz tartozik!

Sok kedvencem van!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudok róla hogy olyan erös lenne. Nekem is van egy 7 vedléses kb 4-5 cm lábfesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 12:12    Hozzászólás témája: idéz

de ha jol tudom eleg eros a merge.mihez lehetne hasonlitani?geni incei albo?(melyik a kedvenc pokod? nekem az albo)
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

A kistermet? madárpókok sorát er?síti, max lábfesztávolsága 12 cm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

de viszont k.... szep!
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

Nem ritka,és nem is drága!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 25. Szomb., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

a cyclosternum fasciatum mennyire ritka es draga pokfaj?
Vissza az elejére
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Júl. 29. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát én a legels? pókomat egy plazaba vettem,kés?bb kiderült hogy egy albo x vagans és ráadul még hím is Zavart Utána már Wolkitól szereztem be az állataimat, el?ször talajlakókat: smithi,auratum hisz ?k jobban bírják a széls?ségeket fánlakó társaiknál!Ja és persze kicsiket,hogy végig követhessem fejl?désüket,megismerjem viselkedésüket,temperamentumukat!Azóta már 11fajom van talaj és fánlakók egyaránt,és ki tudja hol a vége még... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Máj. 02. Szer., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

Persze hogy jo nekem is egy albopilosa volt az els? pókom ? szabadon is élt alakásban Nevet? egy idejig Nevet? nem is volt baja amikor megtaláltam levedlett megminden de sajnos nagykorába kiderült hogy hím aztán eléghamar meghalt és én skorpiókkal kezdtem el foglalkozni aztán rájöttem hogy a kett? nem üti ki egymást ugy hogy most mindkett?böl tartok fajokat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
23 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu