Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 56 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Azt hiszem én volnék a másik aki befőttes üvegben tartja még őket, de én kérdeztem Zsoltitól amikor vettem és azt mondta, hogy még a 4. vedlésig bőven jól vannak ebben az üvegben..
Amúgy meg van már nekik a terkó, szerintetek átrakjam őket már most?..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Láttam a regalis topickban a befötesüvegben szardénia módon tartott példányokat. Javasolnám hallkan ilyen méretű állatokat már bőven nagyobb helyen tartani.

Teljesen jogos a javaslat.... A regalis topicban az egyik "befőtt" az enyém. A 4. vedlés előtt állnak. Már úton van egy 20x20x30-as terkó, 1 héten belül átköltöztetem őket. Hacsak nem kezdik meg a 4. vedlést. Ebben az esetben kivárom, mire a csapat ledobja a ruháit. Mindenesetre a kaját már nem mind fogadja el, pontosabban csak 1-2 példány. (Ha a tapasztaltabbaknak más a véleménye, szívesen veszem.)

Reményeim szerint ha 6-ból lesz 2-3 nősti amit felnőtt korukban együtt tudnék tartani akkor már elégedett lennék. Szép szobadísz lehetne Nevet? A hímeket pedig még rendbontás előtt megpróbálom kiszedni. De addig még van egy kis idő, jó őket nézegetni Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Amúgy Rastar, ha úgy lenne, hogy együtt él egy nőstény és egy hím, és a hím beadul akkor mi lesz? halárra cseszteti a nőstény vagy mi történne?

Nem tudom de ha 1 hím beindul és elkezdi a többit zaklatni nem hiszem h békésen végződik.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

Nos a együtt tartás esetén, a hímek adulása után jobb kivenni a hímeket, jobb a békesség.

Láttam a regalis topickban a befötesüvegben szardénia módon tartott példányokat. Javasolnám hallkan ilyen méretű állatokat már bőven nagyobb helyen tartani.

Nekem annó az 4-5 vedléses 5db ornatám már 20x20 alapú 25 cm magas terkóban voltak.
A vége ennek a projektnek happy end lett, mindenki élve maradt, a adult hímeket eltávolitásával ért véget a történet, a maradék nőstények még egy darabig együtt éltek majd eladtam őket. A végső terrárium méretük akkor 30x30 alapú és 50 cm magas volt több búvóhely állt rendelkezésükre minden esetben.

Szóval müködik a dolog, de csak ésszel! (több fajnál és több gen. is.)
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 17:31    Hozzászólás témája: idéz

Kíváncsi leszek az én regalis kolóniámra is. Karácsonykor 1 vedlésesek voltak most 22 2 vedléses 2 pedig 3. Láttam etetésnél olyan esetet hogy egy csótányra ketten mentek. Első ránézésre olyan volt mintha egymást ették volna. Most egy 15*15*15ös terkóba vannak és nagyjából egy helyen pihengetnek. Nagyon falánk a banda. Mázli hogy pettyes minicsótiból annyi van mint a szemét Mosoly Bár amióta megvannak nagyon épül le az állomány.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Eddig nálam az 5ös csapatból 1 beadult hímnek, nem rögtön vettem észre h már van egy nagysrác, de szerencsére nem volt semmi agresszió köztük.
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 12:48    Hozzászólás témája: idéz

Hát mindegy, én hagyom őket így együtt..Nagyon boldog De azzal tisztában vagyok hogy sub/adult korukban elkezdődik a mészárlás..Akkor lehet különteszem őket majd..
Amúgy Rastar, ha úgy lenne, hogy együtt él egy nőstény és egy hím, és a hím beadul akkor mi lesz? halárra cseszteti a nőstény vagy mi történne?
Vissza az elejére
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 12:32    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:

Ha jól láttam még olyan 3 vedlésesek a koloniád tagja, de javíts ki ha tévedek...Kicsit elhamarkodottan jelented ki: "semmi gáz nincs a gondozással-etetéssel.." Ha majd 10 centi körül lesznek más véleményen leszel, még kicsik ahhoz h megállapítsd h hogy fognak viselkedni nagyobb korukban.

Én is főleg sikertelen projectekről hallottam, hiába van "túletetés" egy idő után a gyorsabban fejlődő egyedek egyre agresszívabbak lesznek, szerintem ez a terrárium így ebben a formában nem alkalmas egy kolónia tartására. Nagyon szerettem volna mindig is kolóniát, talán Dartstól veszek balfourikat és azokkal kezdek, esetleg egy saját szaporulatból regákat. Keveset olvastam sikeres kolóniákról is, az is igaz, de azzal egy kicsit több meló volt! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Boom, elmondom én is csak 1-másfél éve pókozom, és most van egy 6db-os regalis kolóniám és egyáltalán semmi gáz nincs a gondozással-etetéssel..Pedig hallottam ilyen rémhíreket, hogy jajj etetésnél kiugrik meg ilyenek.. .Hát nekem semmi ilyesmi..Nagyon boldog Pedig egy bandát kezelek egyszerre..

Ha jól láttam még olyan 3 vedlésesek a koloniád tagja, de javíts ki ha tévedek...Kicsit elhamarkodottan jelented ki: "semmi gáz nincs a gondozással-etetéssel.." Ha majd 10 centi körül lesznek más véleményen leszel, még kicsik ahhoz h megállapítsd h hogy fognak viselkedni nagyobb korukban.
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

jó de én csak egy hete Forg? szemek
szal még azért picit gyúrok rá főleg h nem minden megy rendesen de az már ide off lenne
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

Boom, elmondom én is csak 1-másfél éve pókozom, és most van egy 6db-os regalis kolóniám és egyáltalán semmi gáz nincs a gondozással-etetéssel..Pedig hallottam ilyen rémhíreket, hogy jajj etetésnél kiugrik meg ilyenek.. .Hát nekem semmi ilyesmi..Nagyon boldog Pedig egy bandát kezelek egyszerre..
Vissza az elejére
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 16. Szomb., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

hát sok sikert hozzá Nagyon boldog
én még várok vele picit amig tapasztaltabb leszek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 16. Szomb., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Már csak Poecilotheriákban gondolkodom. Alakítottam is a terráriumon, raktam bele több helyre fakérget, már a hőmérsékletet és a párát is belőttem, csak a pók hiányzik belőle! Mosoly Leginkább egy szép színezetű, semi nőstény Pöcit tudnék elképzelni benne! Mosoly

boom írta:
a pár vedléses metallica 10 körül mozog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 15. Pént., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

a pár vedléses metallica 10 körül mozog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 15. Pént., 15:16    Hozzászólás témája: idéz

Így van, szépek, van is itthon pár darab, de azoknak kisebb terrárium is bőven elég. Mosoly Ez 25*45-ös. Mosoly A vicces az, hogy most adtam el az adult P. rega páromat Nagyon boldog

gildi írta:
Szeintem a cambridgei vagy az irminia is nagyon szépek.
Persze egy Poecilotheria nyomába se érnek... de azért szépek. Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 15. Pént., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

Szeintem a cambridgei vagy az irminia is nagyon szépek.
Persze egy Poecilotheria nyomába se érnek... de azért szépek. Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 15. Pént., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Jó, de mennyibe kerül egy P. metallica? Nagyon boldog :/ Igaz, ettől függetlenül gondolkodom rajta! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem akármelyik Pöci jól mutatna benne..Mosoly
Vissza az elejére
boom
Látogató

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

én még kezdő vagyok pókozásban de P. Metallica szerintem a fánlakóak közül a legszebb és úgy tudom nem nagy ördöngösség a tartása sem Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Ti milyen falakót választanátok az alábbi terráriumba? Egyelőre még csak egy kis mediterrán moha és egy gyompálma lakik benne. 45 centi magas, 25 széles. Minden ötletet szívesen fogadok!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Miranda
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 31. Csüt., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Hali hóó tudtok nekem olyan fán lakót ami bírja a 20 C hőmérsékletet?

nem fán lakó, de jól birja a hűvösebb környezetet,sőt nyáron a hűtés megoldás a neccesebb, nálunk mindig volt csempe a hűtőben és folyamatosan cserélgettem a terrárium alatt. ez egész jól működik

http://apropok.blogspot.hu/2010/01/az-elfelejtett-costa-rica-i-megaphobema.html
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mity
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 16:25    Hozzászólás témája: idéz

Köszi srácok az infokat, így könnyebben megy a választás Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Igen ez kicsit elvette a rosea-tól a kedvem ez a lassú növekedés, de hirtelen minden megoldódott és ma "örökbefogadok" egy 5 éves rosit! Nagyon boldog Talán így annyira nem lesz uncsi... Nagyon boldog Majd este dobok képet a megfelelő topicba..mi a véleményetek arról, hogy a pókot már adultként veszem magamhoz és nem én nevelem? Úgy gondolom, ha jól tartották ez nem okoz majd problémát, vagy igen?

Nem probléma, max annyi, hogy mégritkábban fogod enni és vedleni látni Nagyon boldog Zavart
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Igen ez kicsit elvette a rosea-tól a kedvem ez a lassú növekedés, de hirtelen minden megoldódott és ma "örökbefogadok" egy 5 éves rosit! Nagyon boldog Talán így annyira nem lesz uncsi... Nagyon boldog Majd este dobok képet a megfelelő topicba..mi a véleményetek arról, hogy a pókot már adultként veszem magamhoz és nem én nevelem? Úgy gondolom, ha jól tartották ez nem okoz majd problémát, vagy igen?
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 23:54    Hozzászólás témája: idéz

Thothoo írta:
Melyek azok a fajok, amelyek még a rosea-nál is lassabban nőnek? Nagyon boldog

Grammostolából a pulchra biztosan, továbbá Pelinobius muticus, az összes Aphonopelma faj (talán kivéve a seemanni-t), Euathlus-ok,Paraphysa-k, Homoeomma, illetve a legtöbb Brachypelma faj fejlődési ütemét simán egy kalap alá venném a rosea-val (bár azért ott is vannak kivételek).
igy hirtelen ennyi ami eszembe jut.
Thothoo
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 23:23    Hozzászólás témája: idéz

Melyek azok a fajok, amelyek még a rosea-nál is lassabban nőnek? Nagyon boldog
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 22:36    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
PoecilotH írta:
Szia!
Mind a kettőt bátran merem ajánlani, talán kicsit jobban a Roseát.. bár ezt már leírtam ezerszer de akkor 1000+1 Nagyon boldog Nekem egy hím roseám volt és éjjel nappal rajtam mászkált.. nagyon nyugodt, Bömim a mai napig van, én vele kezdtem el pókozni és soha semmilyen problémám nem volt vele, csak nagyon hamar elkezd bombázni pl. takarításnál, ez nem olyan nagy baj, csak a pók külsejét rontja..

Hali !! A rosea mind szép és jó csak az a baj vele , hogy nagyon lassan növekedik!!! havernak 1-2 év között van és még csak 3 vedléses az állat. Mivel lassan növekedik ezért az ember könnyen megunja és abbahagyja a pókozást némely esetekben!!! Inkább brachypelma boehmei-vel kezd ha az jobban tetszik!! Ő viszont már gyorsabban növekedik!!Nagyon boldog

havernak üzenem,hogy etesse a pókját rendesen...
normál tartási körlmények között a rosea és a boehmei növekedési üteme között egyáltalán nincs olya óriási különbség...

a boehmei nem nő olyan gyorsan mint hiszik, a rosea pedig olyan lassan mint a közhiedelemben van. csak tartásfüggő a történet.

aki azt hiszi a rosea A lassan növő faj, az max genit meg parahybanat meg pöcit tartott eddig... a hobbiban számos faj van amelyek sokkal rosszabbak mint a rosea. a rosea valójában valahol a középmezőny alján helyezkedik el.

Egy ismerősömnek aki bár nagy állatbarát,de annál kevesebb az ideje - van egy rosea-ja amit tölem kapott 3v-sen kb nagyjából 1 éve, akkor volt kb 1-1,5cm az állat, pont tegnap láttam már 4-4,5cm, pedig állitolag havi heti 1x van etetve...
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Nos igen ebben igazad van, így mostmár tényleg inkább a bömit ajánlom kezdésnek..
Az előzményekben már valaki mondta, azt hiszem Rolcsee, hogy a Rosea egy 8lábú szobanövény..Nagyon boldog és ez igaz ..D:
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Szia!
Mind a kettőt bátran merem ajánlani, talán kicsit jobban a Roseát.. bár ezt már leírtam ezerszer de akkor 1000+1 Nagyon boldog Nekem egy hím roseám volt és éjjel nappal rajtam mászkált.. nagyon nyugodt, Bömim a mai napig van, én vele kezdtem el pókozni és soha semmilyen problémám nem volt vele, csak nagyon hamar elkezd bombázni pl. takarításnál, ez nem olyan nagy baj, csak a pók külsejét rontja..

Hali !! A rosea mind szép és jó csak az a baj vele , hogy nagyon lassan növekedik!!! havernak 1-2 év között van és még csak 3 vedléses az állat. Mivel lassan növekedik ezért az ember könnyen megunja és abbahagyja a pókozást némely esetekben!!! Inkább brachypelma boehmei-vel kezd ha az jobban tetszik!! Ő viszont már gyorsabban növekedik!!Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
mity
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Még új vagyok errefelé, a pókok terén úgyszint... Mosoly Viszont utánanéztem a dolgoknak elég rendesen és most jött el az idő, hogy kiválasszam a tökéletes egyedet. Osztottam, szoroztam és végül a G. Rosea és a B. Boehmei fajok tetszettek meg a legjobban azok közül, amelyeket még be mernék elsőre vállalni. Szerintetek melyik a jobb egy kezdőnek és miért? Esetleg, hogyha van személyes tapasztalatotok ezen fajokkal, azokra is kíváncsi lennék! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Amúgy a brachypelmák közt is vannak még nagyon szépek.

Igen, a brachypelma klaasi... De kilőve, mert csak nagyobbakat találtam, nekem meg Sanyiméretű kellene, 3-4 v nagyjából...
Meg tetszett még a grammostola pulchra is. Imádom a fekete színét. De abból sincs megfelelő méretű, és a nagyobbak meg aranyárban vannak.
Kár lenne egy ilyen drága, és ahogy látom, ritka és szép állatkát kinyírnom.

asymmetricknight, első körben találtam egy 3v parahybana-t, ha ő pesti, akkor az lesz. Másodikban van egy srác itt pesten, nála van geniculata. És ha az sem jön össze, van zuglóban egy harmadik srác, nála van pulchripes.

Nekem az is fontos szempont, hogy ne kelljen messze mennünk érte... Zavarban lev?

De hogy hogy a fenébe kerülnek ezek a csodás jószágok párszáz ft-ba azt nem tudom ép ésszel felfogni... (parahybana 400.-, geniculata 800.-, pulchripes 350.-)

Azt meg, hogy mi miért off, már megint......ne már...ne kezdődjön újra... Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 07:24    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
Rolcsee írta:
Egyébként nagyon offolunk, azt ugye tudjátok? Ha tovább szeretnétek folytatni ezt a beszélgetést, akkor ITT, vagy ITT tegyétek meg!

Ez miért off? Egészen pontosan azt tárgyaljuk, hogy milyen madárpókot vegyen a tag. A topik címe pedig: "Madárpókot, de milyet?". Akkor miért off ???

Nem arra gondoltam, hogy ne tárgyaljunk arról tovább, hogy milyen pókot vegyen. Lehet, hogy azt kérdezte, de a beszélgetés már arról szólt, hogy miért volt nála 20 fok és, hogy miért pusztult el a pókja, ami nem ide tartozik, hanem a linkelt topikokba Kacsint?
Vissza az elejére
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 07:11    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Egyébként nagyon offolunk, azt ugye tudjátok? Ha tovább szeretnétek folytatni ezt a beszélgetést, akkor ITT, vagy ITT tegyétek meg!

Ez miért off? Egészen pontosan azt tárgyaljuk, hogy milyen madárpókot vegyen a tag. A topik címe pedig: "Madárpókot, de milyet?". Akkor miért off ???
Profil üzenet msn állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 02:01    Hozzászólás témája: idéz

pöcire visszatérve:: ne tartsátok nagy helyen őket mert elszoknak egymástól , én 1 fakérget ratkam a helyükre + 1 műnövényt , mindig együtt voltak a fakéreg alatt!! ++++ szétszedés után raktam őket egybe megint!!! 1-et posta alatt megettek mert nem volt hová bújniuk sajnos:SSSS ha lenne még most is kolóniám és semi/subok lennének azt már külön tartanám , nem kockáztatnám inkább be , hogy megegyék egymást a hosszan nevelt pókok!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 01:47    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Grammostola pulchripes?

Pont nemrégiben ajánlottam mcrage-nek, ezért nem akartam ismét szóba hozni. De ha már megemlítetted, akkor kötelességemnek érzem lobbizni mellette. Mosoly Nagyon barátságos, és az enyém kifejezettem jó evő is, a kinézete meg persze szubjektív, de nekem nagyon tetszik. A növekedési ütemét se mondanám lassúnak, egyelőre simán hozza a smithi szintjét. Szerintem a nyugodt természete miatt ideális akár kezdéshez is, szóval második póknak is simán megvehető. Mondjuk ő is el tud ám rejtőzni hosszú időre, most is két hete várom, hogy előjöjjön. Forg? szemek Amúgy pár nap különbséggel vettem őt meg a genit, teljesen más személyiségek, de mindkettőt öröm tartani. Ha rám hallgatsz, azt veszed, amelyik jobban tetszik.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek L. parahybana...első körben, ha az egyetlen hirdető, aki 3-4v-et árul pesti, akkor az lesz.
Ha nem, akkor második körben keresek egy hasonlóan aprócska geniculatat... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Grammostola pulchripes?

Ő már egy fokkal jobb evő, mint a rosea és talán picivel gyorsabban is fejlődik. De általában minden grammostola lassabban növekedik, mint a többi pók.
Vissza az elejére
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Grammostola pulchripes?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Amúgy a brachypelmák közt is vannak még nagyon szépek. A roseát személy szerint én nem ajánlanám, mert annál unalmasabb pók nincs Nagyon boldog Van, hogy kis korban is 3-4 hónap eltelhet vedlések közt és abból eszik kb 2 hétig, vagy addig sem, szóval olyan, mint egy pó kkinézetű növény Nagyon boldog
A parahyabana viszont egy személyiség. Egy olyat érdemes minden pókosnak beszerezni!! (kötelező jelleggel)
Vissza az elejére
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
A Nhandu nekem annyira nem tetszik...bocsánat... Zavarban lev?

és a parahybana?Nagyon boldog
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Csak az ember meg ne tudja! Shhh

Már említettem neki párszor...hát nem tiltakozott visítozva... Nevet?
De sajna én olyan vagyok, hogy, ha valamibe belekezdek, mindig túlzásokba esek.
De látom a pókozás olyan, mint a másik, a fő hobbim, a Hoya-k gyűjtögetése, nevelése...kell még egy és még egy...

Hozzáteszem, eszembe nem jutna egyiket sem kézbe venni. Max így közelítek , jó messziről, partvisnyéllel. Én még egy lisztkukacot sem merek megfogni, csak csipesszel, és ha elkezd tekeregni, általában visszadobom az üvegbe. Zavarban lev?

Sajna mondjuk a rosea is szép... És a stirmi is nagyon tetszik. Nem jó nekem, hogy ennyi olvasgatok, nézelődök pók-ügyben.

A Nhandu nekem annyira nem tetszik...bocsánat... Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Lividumom van, de kb, mintha nem lenne Nagyon boldog A többit meg én is szeretnék Vicces

A stirmi detto ugyanilyen, csak akkor látom kint, amikor kidobja a vedlést, bár legalább belátni a barlangjába, így meg lehet azért lesni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

dejó!! Nagyon boldog Akkor mondjuk ha egy csomót nem is, de 5-6-ot szeretnék együtt tartani egy nagy terráriumban ők ellennének egymással ha egy kokoból vannak? A nemük számít?
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

Igen! Ha jól tudom az egyetlen faj, ami együtt tartható, azt már sikerült megtudnom tapasztaltabbaktól, hogy amennyire lehet, kis helyen kell tartani a kolóniát, hogy ne tudjanak kisebb csoportokba verődni, hanem egy nagyba legyenek.. Mert az előzőből azt hiszem bunyó lenne :SNagyon boldog
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Roseát én is szeretnék még egyet majd, nekem volt már egy hím, csak adulás után meghalt:(
De vele AKÁRMIT csinálhattam, mindennap a kezemen mászkált..
Én a következő pókokat szeretném beszerezni TP-n, T.Stirmi, H.Lividum és P.Regalis kolónia:) Vélemények?Mosoly

Lividumom van, de kb, mintha nem lenne Nagyon boldog A többit meg én is szeretnék Vicces

sszandra írta:
Köszönöm a hozzászólásokat! Mosoly Ezekről a fajokról én nem igazán tudok mit mondani, a regalis kolónia azt jelenti, hogy lehet őket együtt tartani és nem eszik meg egymást? Mert akkor ilyen nekem is kell! Nagyon boldog

Igen azt jelenti Kacsint? A pőcik többségét lehet együtt tartani, de csak és kizárólag születésüktől fogva együtt tarrtott példányokat és még ott sem 100%-ban garantált, hogy nem eszik meg valamelyiküket a többiek, főleg adulás után. Van még néhány faj, akiket lehet együtt tartani. Külföldön tartanak együtt avikat, pamphobetusokat, holotheléket, meg még 1-2 genust, de itthon általában csak pőciket, meg mostanában balfourikat szoktak.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a hozzászólásokat! Mosoly Ezekről a fajokról én nem igazán tudok mit mondani, a regalis kolónia azt jelenti, hogy lehet őket együtt tartani és nem eszik meg egymást? Mert akkor ilyen nekem is kell! Nagyon boldog
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

Roseát én is szeretnék még egyet majd, nekem volt már egy hím, csak adulás után meghalt:(
De vele AKÁRMIT csinálhattam, mindennap a kezemen mászkált..
Én a következő pókokat szeretném beszerezni TP-n, T.Stirmi, H.Lividum és P.Regalis kolónia:) Vélemények?Mosoly
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

A roseak nagyon jó természetűek általában, csak türelem kell hozzájuk, mert nagyon lassan nőnek, egy adult nőstény, főleg ha már idősebb is, simán kihúz 2 évet két vedlés között. Szerintem nagyon jó faj, nekem az egyik kedvencem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként a rosea-ra mit mondtok akinek van? Mennyire jó természetű? Gondolkodom egy negyedik pókon és az nagyon tetszik! Nagyon boldog
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
3 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu