Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 232 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

A másik mini-geni is vedlett, sajnos nem láttam, de a borét megtaláltam nála.
Már 2 darab 2 vedléses van akkor Mosoly Hamarosan emberevo szörnyek lesznek!
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

EZ is igaz Nevet? Valaki mondta amúltkor,hogy az acteon egy szelíd állat Nevet? aztán én meg mondtam,hogy szerencsés ember Nevet?
Én még nem láttam se szelíd acteont, se mollicomat,iheringit,egyet sem... sot... Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 11:32    Hozzászólás témája: idéz

Hát most megint kezdjük el rugdosni a döglött oroszlánt (hogy Siler mester szavait idézem).
Én inkább nyukálnék a genim terkójába,mint az actaeonoméban. Ezzel elmondtam mindent a felkészültségrol,és kezdopókokról!
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

Jó dolog,spec én egérrel most már többet nem,küönféle okok miatt.
Grat a geniculatadhoz!

"Erre a kezdo pók nem kezdo pók dologra annyit írnék,hogy mivel veszélyes marású állatról van szó ezért fejben kell hozzá felnoni.Itt szerintem nem muködik az a dolog,hogy majd idoközben beletanúl az ember.Minimális felkészultség,tudás mindenképpen szükséges a tartáshoz.Nekem kicsit több mint két éve van meg,de ugyan olyan körültekintéssel gondozom mint mikor megvettem."

Jó a hozzállásoda dologhoz,a feben kell hozzá felnoni is igaz. Alapveto dolgok is kellenek, minium az igényeket ismerned kell,ettol fggetlenül idoközben fogsz beletanulni, az állattartás ezen része sem szimpán könyvekbol autodidakta módon megtanulható hobbi.Kell a gyakorlat,mert nem nagyon volt olyan pl könyv a forgalomban amit special kezdok elérhettke volna és ténylegesne megfelelo lett volna.Nem beszélve a régen nem látezo fórumokról,csináltad amit az eladó vagy tenyészto mondott, aztán pár hónap alatt belerázódtál, ez is kell,a tapasztalat és a gyakorlat legalább olyan fontos,mint a leírt,megtanult alapok.
EZ az ugynaolyna körültekintéssel gondozom,mint amikor megvettme is nagyon jó,Üdvözlülünk a fórjumon Kacsint?
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is van egy gyönyöru Genim!Már tizedik vedlése körul jár(bár én ezt nem vezetem sehol).Teste kb 8cm szóval igazi fenevad a drága.Sokan írták a sok bajlódást az etetéssel erre van egy egyszeru megoldás.Én ahogy lehetett talán az ötödik vedlés óta szopós egeret adok neki és így nem kellett tücsökfarmot csinálni a házból.Mostanra ott tartunk,hogy pattogós egeret is elfogad és abból ketto böven elég neki két vedlés között.
Erre a kezdo pók nem kezdo pók dologra annyit írnék,hogy mivel veszélyes marású állatról van szó ezért fejben kell hozzá felnoni.Itt szerintem nem muködik az a dolog,hogy majd idoközben beletanúl az ember.Minimális felkészultség,tudás mindenképpen szükséges a tartáshoz.Nekem kicsit több mint két éve van meg,de ugyan olyan körültekintéssel gondozom mint mikor megvettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

szia, aug,szep,okt,nov,dec,jan, ,ez 6-7hónap Mosoly, Acatnhoscurria geniculata-nal 7v. valóban kicsit elhúzódó a dolog,biztosan csak 7v.? De megijedni nem kell,ha még eszik , addig nincs gond, másrész van olyan,hogy nem eszi észre az ember,hogy levedlett. Etesd csak,majd abbahagyja és le fog vedleni.ANny mindentol elhúzódhat... Lesz elotte egy fekete folt az utótesten,utána fog vedleni,evés abbahagyja egy idore,..

Eszembe jutott egy ranyos storym:

egy barátnémnak nemrég ajándékoztam egy Grammostola roseat,leírással,feszereleéssel, születésnapra,
elotte vedlett az állat 2hónappal (14-5cm) adult nostény

Minap beszéltem vele, és a beszámoló így kezdodött:

Te képzeld, ezt meg ezt ette, és menniyt nott a 2-3hét alatt, el sem tudod képzelni.

Kicsit vicces csak,inkább aranyos.
Vissza az elejére
nemnemsoha8
Látogató

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 19:42    Hozzászólás témája: Vedlés idéz

Sziasztok!

A pókom (7 vedléses) augusztus óta nem hajlandó vedleni. Szerintetek ez normális? Kaját kapott normálisan, és minden egyéb tényezo biztosítva van számára. Akkor mégis mi lehet vele. Tudom, hogy ha egyre nagyobbak, ritkábban vedlenek, de nem túlzás ez egy kicsit?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

2 mini-geni került ma hozzám. Egy darab 1 vedléses és egy 2 vedléses apród. Már most nagyon tetszenek, pedig nagyon picik.
Úgyhogy én is beszállok a témába majd a növekedés során!
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
-AtroX- írta:
Hello!

Gabesz: szép nagy a levedlett bor majd érdekelne a pók lábterpeszének mérete is ha késobb miután már letudod mérni lemérnéd Nagyon boldog Azt tudod már, hogy milyen nemu?

Most nemazé...
De ha a lemért (egyoldalú) lábfesze 167mm, átlóba 181mm. Felteszem egy adult nosténnyel állunk szemben... Kacsint?

Ebbol kiindúlva az 5 vedlés múlva, olyan 2012 környékén lesz aktuális... Nevet?

Igen, a méretei alapján egy adult nostény, néhány hónapja nevelgetem csak csupán és eddig meglepoen jámbor volt.

Puding: Szinte teljesen akkora, mint amirol te írtál cikket régebben, most néztem és te is 181mm-nek mérted a legnagyobb terpesztését ano. Gondolom te is így átlósan mérted persze.
http://www.madarpok.hu/downloads/Puding/Acanthoscurria%20geniculata.pdf
Profil üzenet e-mail msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Kövezzen meg téged a bábolnai tenyészcsodör galandférgének az ángya térgyekalácsa az...
Meg a szoporáncki putyu... Nevet?

Nevet? Nevet? Nevet?

Nem mondtam,hogy nincsenek,csak hogy olyan extra nagy,pl blondi hím méretut nem láttam,blondiból viszont sok nosténynél jóval nagyobbnak tuno hímet kandiskáltam,ha jól tudom a rekordot s hím tartja, Poecilotheriaban isáttam már,ezt már írtam, de talán Poecilotheria-knak volt a legnagyobb a kontraszt eddig,mert ott elég sok 10-12-3cm es fasciata hímet is láttam,hallottam, illetve 22-3-4cm rel bírót is. De ez OFF.
Még egy vicces, van egy friss Selenobrachy philippinus hímem,14-5cm, (4-5cm test)szerváltam hozzá most két adult nostényt,ami meg is érkezett,kb 10cm lábfesz, 3-4cm test:DDD) na hát nem teszem ráMosoly Nevet?
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

-AtroX- írta:
Abban nem kételkedem, hoyg adult meg mostmrá abban, hogy nostény, de hallottam már 1-2 gigantikus geni hímrol Forg? szemek Gyerünk kövezzetek meg gyerünk!! Bírom a strapát! Kacsint? Nagyon boldog Nagyon boldog

Kövezzen meg téged a bábolnai tenyészcsodör galandférgének az ángya térgyekalácsa az...
Meg a szoporáncki putyu... Nevet? Nevet? Nevet?

Viszont valóban vannak gigantikusra sikeredett hímek, és erre magam is gondoltam, mikor az elöbbi üzit elküldtem. Ott a pont...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

Vannak nagy geni hímek,de én még olyan gigászit nemigen láttam, csak hallottam,aztán lemértük és nem volt egy sem 22cm fölötti....inkább a 16-18 -19 közötti volt a jellemzo...
Vissza az elejére
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Abban nem kételkedem, hoyg adult meg mostmrá abban, hogy nostény, de hallottam már 1-2 gigantikus geni hímrol Forg? szemek Gyerünk kövezzetek meg gyerünk!! Bírom a strapát! Kacsint? Nagyon boldog Nagyon boldog
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

tudom Puding:-) de akkor is nézze meg akkor:-)... én nem röviid távra tervezem a dögsziket, én spec megvártam a genimnél mostmár,asszonygya vagy 8-évet:-), ez nagy, ez akkora,hogy nem látott aki látta még ekkorkát. Nmeis terrpeszre nagy ( utolsó vedlés 6 hónapja 22-3cm) hanem rettenetesen vaskos már az öreglány. Tömzsi lett és dagadt:-)
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

-AtroX- írta:
Hello!

Gabesz: szép nagy a levedlett bor majd érdekelne a pók lábterpeszének mérete is ha késobb miután már letudod mérni lemérnéd Nagyon boldog Azt tudod már, hogy milyen nemu?

Most nemazé...
De ha a lemért (egyoldalú) lábfesze 167mm, átlóba 181mm. Felteszem egy adult nosténnyel állunk szemben... Kacsint?

Ebbol kiindúlva az 5 vedlés múlva, olyan 2012 környékén lesz aktuális... Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Most elszégyellem magam elsonek nem néztem meg vedlést, hogy milyen nemu lehet a dögszi! ?r?lt Nagyon boldog Mondjuk amugyse vok vmi jó szexáló Zavart

Legutóbb -AtroX- szerkesztette (2008 Jan. 16. Szer., 11:44), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

innn is látszik a vedlésbol IS,hogy nostény:-) szép dögszi lesz... majd nézd meg 5vedlés múlva mekkorka lesz:-) Laza Nevet?
Vissza az elejére
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap sikeresen levedlet a nagy genim, most már biztos beadult. Nott, bár nem mondanám azt hogy hatalmasat, igaz még nem mutatta meg teljesen magát. Levedlett borének legnagyobb lábfesze 181mm

[HIBÁS KÉP]
Profil üzenet e-mail msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 15. Kedd., 09:15    Hozzászólás témája: idéz

Kicsit izgulok, a napokban kell vedlenie a nagy genimnek. Tegnap teleszotte szinte az egész terkót, még az itató fölé is szott.
Jól benedvesítettem az itató környékét és a lámpa alatti részt, ez utóbbit a fokozott páraképzés miatt.
Mostanában nem vagyok biztos benne hogy ezek a klb. kiszerelésben kapható fakérgek-faháncsok hasznosak-e, vagy legalábbis nem minden fajhoz. Dekoratív az biztos, de a kérgek hamar kiszáradnak és elfedik a még nedves talajt. Ezálltal pl. a megvilágítás alatt, a talaj ugyan lassabban szárad ki, de a párásodás nem olyan intenzív, mint kéreg nélkül.
Profil üzenet e-mail msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 12. Szomb., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Nevet?
Aranyos!
Nos viszont...
Ez a geni tutira nem készül vedleni.
Ha a fejlodésében jó eredményeket akarsz elérni, tegyél be nagyobb takarmányt neki. Legegyszerübb ha szerzel barna, légy méretu tücsköt, majd annak megroppantod a fejét. Ettol a "kevéssé humánus" eljárástól az kinyiffanik, a kispók meg vidáman degeszre zabálja magát belole. Idot és energiá takarítasz meg vele. Gyakorlatilag elofordul, hogy a két vedlés között egyetlen egyszer kell csak megetetni, mert egy ilyen alkalommal teletömi a bendojét!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2008 Jan. 12. Szomb., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítségeteket! Megnézem így hogy reagál az eleségre! Am a bébi tücsök nem volt nagyobb mint az utóteste!

11:36

Ez kész röhely! Ezen a képen olyan, mint ha a bébitücsök lekiabálná a kis genit, hogy te engem meg nem eszel, húzzál innen! Nevet?

[HIBÁS KÉP]
Vissza az elejére
Toys
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 21:58    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly Akkor nem lepodök meg ha egy év múlva egy nagy genit találok. Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

SOK! Meglepoen sok, radiátor illetve a szobasarkok közelébe (mármint ha eljutottak addig) lesznek,majd vizet is kell keresniük é s a végén általában a fürdoszoba közelében találod meg oket,mivel megérzik a vizet.... nekem konkréten geniculata baby szkött meg,nem tudom hány, amikor válogatta szét oket 2v.-nél kb leborult az egész doboz....
nos ebbol néha találtam meg egy két maradvány álkaszáspókok hálójában,illetve egy két szobatárs hálójában, szonyegbe préselve sajnos,viszont kb 1 év után (akkor költöztünk, ) teljes átpakolás ,mintegy 4db geniculatat találtam különbözo méretekkel,egy ey szekrény alatt lakott,egy egy tozeges zacskó közelében, másik ketto pedig a vízóra szekréyében,ami egy gardróbban volt,nem tudm ennyi ideig hogyan maradtak életben és érdekesen megfigyelheto volt a lakás természetes táplálékmennyiségének helyi változása, a vízóránál lévok , ott meleg volt és csöpögött is kicsit néha, tücskök is járhattak oda inni,mivel ermészetesen tücsök rengeteg volt szabadon:-)... 10-14cm közöttiek voltak, a másik ketto pedig mindössze majd egy évesen 6-7cm!!!! vékonyka,pici pókok... a pókk szökése idonként elofordul, nagy állatoknál jobb vigyázni, pl muanyagdoboz tetejét egy-két idegesebb faj, menekülosebb szétrágja könnyedén... szerintme speciel nekem volt egyedül Hyterocrate sgigas kokonom egy sarokba beállított datolyapálma földjében:-))))...... ez is egy költözés után lett,kerestük,nem let tmeg,mindent átnéztünk..o már a föld alatt volt,elotte 2hónappal párzott, szétrágta a dobozt,vele együtt még 2 gigas,oket párom találta meg a fürdoszobában... utolsó költözésünk óta,ami most véglegesnek tunik,mivel elso saját végre és minden otpimális,nem volt ilyen story,nem szöknek különösebben, max amikor takarítok ki ki szalad egy:-)

Tehát a lényeg, esély... véletenszeruen fogod megtalálni a végén valszeg...
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 21:38    Hozzászólás témája: idéz

Lenne nekem is egy kérdésem. Szereztem 4 kis genit és ebbol 2 meglógott. Valószínoleg túl nagy volt a szellozo lyuk amit a dobozra furtam és azon mehetett ki. Mennyi az esély az életbemaradásnak a lakásba szabadon kószáló fél centis geniculátának?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toys
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Helló Ferrault!
Nekem is van 2 kis genim. Olyan egy 1centisek. Szerintem a bébitücsök még nagy lehet neki. Pl nekem is lemenekült az egyik lisztkukactól. Azomban a kisebb egybol rávetette magát és egy fél órás küzdelem után megadta magát a lisztkukac. Ahhoz képest hogy 2szer akkora volt a kukac jól legyurte. Ha nem megy az élo kajával dehatsz nekik csirkemájat. Lehet azt jobban elfogadják, csak 1 nap után vedd ki tozeggel együtt mert penészedik.
Remélem tudtam segíteni vmit a tapasztalataimmal. De a profik jobban vágják az ilyeneket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

tefyél be egy darba szivacsot,egy picit,azt locosld vízzel,rá fog járni, a tücsök ne legyen nagyobb mint az utótest illetve kis pókoknál,félénkebb fajknál,nyomd össze a tücsök fejét,úgyhogy follyon ki egy kis testfolyadéka...egyrész rághaat,márészt nem döglik ki egybol,hane vergodni fog (brutális,de most a pókra kell gondolni)...haradrész,ha ezt a folyaédkot sok ók ha megkóstolja,utána enni fog belole...
az sem fáj kevésbé,ha a kis geniculata lassna szétcincálná... ha esetle g elpustzl a tücsök, akkor is még 1 napot hagyd bent ,mert még zabolhat belole. De az is lehet,hogy csak vedleni fog,geniculatat még nem láttam éhenhalni,pedig volt,hogy egyszerre 5-600at neveltem;)

saliv
Moderátor

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Van vki másnak is 8mm testhosszú (12 mm lábaival) genije? A kicsiket ugye még nem kell itatni? Másik kérdés, hogy miért nem eszik? Beraktam neki a bébitücsköt, de elszalad elole! A tücsök kergeti a genit! Kész röhely! Én kis lámpával világítok, azaz melegítem felülrol! 40W-os izzó van benne, kb 20 cm-es távolságban van 25 °C. Az jó neki? A talaja tozeg, amire csepegtettem pár csepp vizet.
Mit csináljak másképp???
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 11. Pént., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

A Pit-tol kapott dögöm:

Vissza az elejére
Profil üzenet
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 21:52    Hozzászólás témája: idéz

Én az enyémet olyan 8-9 vedlésesen teszem át a végleges terráriumba. 40x30x25-ös lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap említették, hogy van pici geniculata. Lehetséges a jövoben lecsapok egyre! Szerintetek a 30x20x25ösben is ellenne ?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

hát ha mindenki így dícséri a geniculata-kat, most már akkor nekem is kell. amúgy télleg nagyon szépek és olvasni is csak jót olvastam róluk.
Moderátor

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 17:52    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a tanácsokat! Majd késobb, ha a genim nagyobb lesz lehet szerzek be az általad említett pókokból is!
Üdv!
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon sok információt nem kell tudnod az Acanthoscurria geniculataval kapcsolatban igazából, talán a Theraphosidae az úg ymár sok információ,nem egy nagy ördöngosség a madárpóktartásnak ezen része, a tartás az inkább élményszagú élvezet.
Ha Puding nem haragszik,ha igen késobbiekben leveszem,de egy fasza kis leírást tett,ezt felesleges és nem is kell és nagyon nem is lehet túluberelni a tartásall és általános jellemzéssel kapcsolatban, ez neked most így tökéletes,ebbol olvastam normálisan magyarul eloször a fajról ,amúgy qrva érdekes ,hogy a Madárpókok a terráriumban (Lyssek-Székely) irományban nincs szó a geniculataról...(ha jól emlékszem) de hát az most ár csak ilyen hobbiköny,több dolgot megtudhatsz foleg tapasztalatokat ilyesfajta fórumokon, ok sikert hozzá:

Acanthoscurria geniculata (C. L. Koch, 1841)

Mygale g. C. L. Koch, 1841
Scurria g. C. L. Koch, 1850
A. g. Ausserer, 1871
A. g. F. O. P.-Cambridge, 1896
A. g. Bücherl, 1957
A. g. Schiapelli & Gerschman, 1979
A. g. Schmidt, 1986
A. g. Schmidt, 1993
A. g. Pérez-Miles et al., 1996
A. g. Schmidt, 1997
A. g. Schmidt, 1998
A. g. Bertani, 2001

Általános jellemzés
Elterjedési terület (Area): Brazilia, Pará és Amapá

Életmód : Talajlakó (terrestris), nyirkosabb, erdei élettereket preferáló faj

Leírása: Viszonylag robosztus felépítésésu, nagytermetu madárpók. A nostények ivarérési lábfesztávolsága 18-19 cm (maximális nagysága akár 23-25 cm-re is teheto). Alapszínezete mélyfekete, süru(nek mondható) sárgás-vöröses árnyalatú hosszabb szorokel, a lábakon hossz, és keresztírányú fehér csíkozással. A kontrasztos hosszanti csikozottság feltuno, míg a közeli rokon Acanthoscurria brocklehursti F. O. P.-Cambridge, 1896 esetében ez utóbbiak vékonyabbak, a lábszáron (tibia) már csak gyengén kivehetok. A két egyébként rendkívül hasonló taxon elkülönítésében ezen kívül segítségünkre lehet a már említett vörhenyes szörzett, ez ugyanis az Ac. brocklehursti esetében lényegesen ritkább. A nostények kitinbevonatú spermatartója (spermatheca) mindkét faj esetében közös alapból induló páros, végén bunkószerüen kiszélesedo képlet.

Terráriumi tartás

Terrárium méret: Szokásosnál nagyobb alapterületu, talajlakó terrárium (min. 30x30x25) javasolt.

Talaj: Nem igazán válogatós, meglehetosen jó alkalmazkodóképeségu faj. A szokásos talajkeverékek (tozeg, virágföld stb.) megfeleloek. Nem kifejezetten aktív ásó, így 4-5 cm vastagságú talaj számára már megfelelo. A behelyezett bújkálót szívesen igénybeveszi, ugyan akkor kevésbé visszahúzódó, többnyire napközben is látható állat.

Homérséklet: 26-28C” Egyenlíto környéki faj lévén eredeti élohelyén viszonylag kicsi a napszakok közti hoingadozás, ennek köszönhetoen kiegyenlítetten közepesen meleget kedvel.

Páratartalom: átlagosan 60-70% A megadott értéknél magasabb páratartalom könnyen gombás fertozéshez vezethet, ezért minden képpen jó szellözésu (de nem huzatos) férohelyet igényel!

Takarmányozás: Kifejezetten jó étvágyú, bármilyen táplálékot (megfelelo méretu egér, tücsök, sáska stb.) szívesen fogyasztó állat. Az ivarérett nostények táplálkozási kedve idönként lanyhad (bioritmusuk ciklikusságának függvényében), ám ez csak ideiglenes, problémát nem jelent. Viszonylag sokat isznak, ezért egy megfelelo méretu itató behelyezésével, és friss vízel való feltöltésével, erre folymatosan lehetoséget kell biztosítani.

Megjegyzés: A faj egyedei (a nemzetség többi tagjához hasonlóan) kissé agresszívek, méreganyagaik erosnek mondottak, így kézbevételétol tartózkodva, körültekintoen kezeljük.

Írta: Pudleiner László

Ezenkívül én azt tudom neked ajánlani,ha több állatot lesz,hogy az elso 3dögszi legalább talajlakó legyen és más intenzitású.
A geniculata egy tökéletes kezdopók,taloán a legjobb, nagy,színes,defenzív, zabagép,gyorsan no,nagyszeru állat. Ha most jött volna be a kereskedelme és 10 terrárium egymás mellett lett volna,különféle Pamphobeteusokkal,Brachypelmakkal és társaikkal,az emberek 90% ezt választotta volna..ami szép az szép.
Következonek tudnék ajánlani valami Brachypelma-t, pl ,smithi,vagans,albiceps... aztán egy Grammostola, pl ,aureostriata,rosea,alticeps...Aztán megpróbálnék egy Haplopelma-t, pl lividum tökéletes,ezekbol már meglesz a gyakorlatod,ha ezeket nevelgeted egy évig,hogy belevágj a falakókba... de természetesen úgy is te döntöd el,csak belegondolva én ezt így jónak találom (attól nem feltétlen biztos,hogy így is van).... SOk sok örömöt és mégtöbb pókot kívánok!
Moderátor

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Hello mindenki!
Én még új vagyok itt és a póktartásban is!
Ma vettem meg az elso pókomat, egy Geniculatat!
Vissza az elejére
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Hy !

Hozzám még az MMK-s börzén került egy geni 2-3 vedlésesen. Itt van, hogy milyen idokben vedlett :

2007.09.08 - érkezés (2-3 vedlés)
2007.09.19 ? - vedlés (3-4 vedlés)
2007.11.11 - vedlés (4-5 vedlés)
2007.12.23 - vedlés (5-6 vedlés)

A szeptember, és a novemberi ido között azért van ilyen nagy különbség, mert akkor eléggé gyenge tápértéku kajákat kapott sajnos, nem igazán volt neki mit adni... Zavart De a következoknél már volt, és zabált is rendesen (bár mindig is nagyon kajás volt) ?rd?g Én karácsony óta 26-27 °C-on tartom, sajnos ez estére 23-24-re megy csak le Zavart A pára 75-80% lehet kb:. A legutóbbi vedlés óta írogatom azt is, hogy mikor mit kajál[t]. Eddig ez van, nemtudom hogy ez mennyire számít gyakori etetésnek Forg? szemek :

2007.12.27 - 1 fél centis B. dubia, 1 másfél centis S. tartara
2007.12.28 - 1 közepes-nagy méretu lisztkukac
2007.12.30 - 1 nagy viaszmolyhernyó
2007.12.31 - 1 másfél-két centis S. tartara
2008.01.02 - 1 nagy lisztkukac
2008.01.04 - 1 másfél centis S. tartara
2008.01.05 - 1 másfél centis S. tartara

Eddig ennyi, bár szerintem már nem fog sokat ennyi max 1-2 alkalommal + eléggé terebéjes a potrohája. A szort azt egyik oldalon lerúgdosta, de nem teljesen, és nem zaklatás miatt... csak úgy.

Üdv:. Aeneas
Vissza az elejére
Profil üzenet
SkinSanyi
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Jan. 05. Szomb., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

nemrég szereztem 1 genit kemény 250 ft-ért, még nemigen vedlett 1szer sem de már nem is igazán eszikremélem hamarosan hanyattdobja magát Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissicc
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 28. Szer., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok Nagyon boldog Wáááá kislányom lett Nagyon boldog sikerült elkapnom az egyik geniculatam vedlését és a friss bor alapján szexálni ot!
Totika sztem is nagyon fogod szeretni ugyanis nagyon látványos növekedést és életritmust mutatnak Nagyon boldog
én február elején kb 4 centisen vettem és a vedlések ideje a kövik:
03.25
05.18
06.22
07.26
09.21
11.28
ennyi ido alatt kb 12-13 centis lábterpeszre tett szert a kisasszony!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

tatika1 írta:
Sziasztok 11 éves vagyok 2 honapja vettem egy pokot 1000-ért nagyok kicsi vilt még mindig él hála istenek most vedlet le másotszor nagyok jó érzés hogy amikor levedlik megváltozik pl.:nagyobb lesz,sötétebb lesz a háta de kérhetek valamit aszt hogy agyatok tanácsokat nem akarom hogy meghaljon köszi.

Köszönöm hozzászólásodat, bearanyoztad a napom !
Nagyon örülök ,hogy ilyen fiatalon pókozol, remélem nem hagyod abba, és sok örömed leled bennük.(szándékosan írtam többes számot, késobb majd rájösz miért) Ha 2 hónapja nálad van a pók, akkor nem nagyon csinálsz rosszul semmit. A geni jó választás, dinamikus, energikus, látványos. Veled együtt fog felnoni , és együtt tapasztaljátok ki egymást. A fo tanács ne fogdosd !!! Óvatosan bánj vele, mindent csipesszel csinálj odabent. Nincs olyan , hogy messze van, meg , hogy biztos alszik Nevet?
De a legjobb tanácsom az ezen a honlapon való sok-sok olvasgatás. Ha valamit nem tudsz kérdezz !!! Sok sikert , és látogass ide surun. Csövi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
tatika1
Újonc

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok 11 éves vagyok 2 honapja vettem egy pokot 1000-ért nagyok kicsi vilt még mindig él hála istenek most vedlet le másotszor nagyok jó érzés hogy amikor levedlik megváltozik pl.:nagyobb lesz,sötétebb lesz a háta de kérhetek valamit aszt hogy agyatok tanácsokat nem akarom hogy meghaljon köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 16. Pént., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Szóval én nem régen szereztem egy nagy nostényt, akitol van nem tudta pontosan a korát.

Kérdés mibol állapíthatom meg hogy adult-e már és ha adult akkor milyen idos? Tehát hány éve adult?

Gondolom a méret az elsodleges ami számít.

Nos, elég nagy állat terpesztésre szerintem ha kinyújtózik akkor 17-8 centi körül lehet. Az étvágya óriási, tehát minden nap enne, mi több zabálna. Az utóteste pingpong labda méretu kb, vagy kicsit nagyobb.

Ezekbol az adatokból én azt mondanám hogy Subadult. Hm?

Gondolom egy idosebb adult nostény nem zabálna minden nap.

Pít:Pontosan milyen mérettel adult a nostid? Adulás után is folytatta zabáló életmódját?
Profil üzenet e-mail msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Bzony, kapásból balfouri meg P. metallica, nem problem , de nem is tartom okos dolognak. Pít, off, de nem jó gmailem és annyi ,hogy jövohét ok akkor nekem.

Swall az én tudomásom szerint 9db geni kokon van itthon, csk ugyebár itt is vannak olyan emberkék akiket ismerek és dicsekszenek néha mailbe,hogy geni kokon meg albo kokon,csak itt nem vállalják be;)
Tehát lesz idén kb 10.000- pók csak geni ,aminek a a 90%-a kajakéént vagy tetemként végzi. Forg? szemek ?tlet Ny ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem érheto hogy nem akar valaki parahybana vagy geniculata kokont, mert nagyon sok születik ez miatt az ára alacsony és etetni meg itatni azt sok kicsit nem semmi. Amugy aki mostnába kezd el pókozni már nem is tart ilyeneket sajnos, vesz 1 Brachypelmát aztán jöhetnek egyböl a divatosabbnál divatosabb fajok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Pedig ebben az évben, már 2 kokon van az országban...
Bár az egyik felol nem aggódok...
Személy szerint nem is bánom, hogy nem jött nekem össze, mert szvsz a ketto kokon is sok egy évre...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

Persze, ez szerintem is így van. Nem az ár határozza meg az állat szépségét, vagy a tartásából fakadó öröm mértékét.

Nekem is van 2 nostim.

Csak azért írtam az elozo hsz-t, mert mostanában kevés helyen láttam eladó állatot a neten, inkább 2-3 helyen keresnek nagy nostit.

Bár az igaz, hogy 1 vagy 2 sikeres kokon után megint lesz boven.
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 14. Szer., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Én nem vettem észre személy szerint csökkenést, csak azt hogy pár ember keres geni nostényt azt ennyi Nagyon boldog
Az enyémet anno 2 vedlésesen szereztem 500 Ft-ért, szeptember elején. Elozo hét vasárnapján lett 4 vedléseses tehát szép tempóban növöget. A zabagépi képességét még nem tapasztaltam eddig.. nade hátha most, holnaptól etetem már (4 napja vedlett onnantól számítva) Különben meg egy gyorsan és nagyra növo, szép pók, és szerintem messze nem az ár lényeg.. egy 300 vagy egy 30 000 Ft-os pók is hatalmas örömöket képes okozni ugyan úgy, azt meg a pókos dönti el melyiket szeretné, melyik tetszik neki (és melyikre telik)...
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 14. Szer., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ebbol a fajból annyi példány van az országba hogy 1 nagy kokon is elég ahoz hogy le essen az ára....Amugy nem keresik sokan.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 14. Szer., 08:38    Hozzászólás témája: idéz

Nekem úgy tunik mintha erosödött volna e faj ára, vagy csak én látom így?
Ez gondolom azért lehet mert most épp nem túl sokan árúlnak genit, sot a nagy adúlt nostik iránt kereslet is van a tenyésztok körében.

Ez pozitív szerintem Mosoly

Csak aztán nehogy a ló túloldarára esés legyen és pár hónapon belül megjelenjen 2-3 tenyésztonél is szaporulat, mert akkor lehet megint "elkommerszesedik"

hm?
Profil üzenet e-mail msn
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 20. Szomb., 08:58    Hozzászólás témája: Vedlés... idéz

want
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

igazatok volt;)
levedlett a drága:)

köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  Következő
46 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu