Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 47, 48, 49  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 14. Szomb., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

A lisztkukac 1 fokkal jobb, de még mindig nem az igazi... Sok benne a foszfor, és kevesebb a kálcium, mint például a tücsökben. A csontinál mindenképpen jobb, de nem tökéletes. Én csak kiegészítésként szoktam adni a pókjaimnak.
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 14. Szomb., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

A lisztbogár lárva az mennyivel jobb mint a csonti? Azt még tudnék szerezni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 14. Szomb., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Üdv Sanyi!

Az állatkereskedésben valószínűleg sáska van és nem szöcske Kacsint?
A csonti tápértéke elbújhat a csótány, sáska, tücsök mellett Mosoly Jobban jársz, ha az utóbbiakkal eteted. Amíg pici volt a genim, volt, hogy a nagyobb eleségállatot feldaraboltam. A sáska potrohát levágtam, és azt dobtam be. Szépen megette, és így esélytelen volt, hogy kárt tegyen a pókban. Vagy megroppantod a fejét Nagyon boldog Ezeket tudom javasolni.
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 14. Szomb., 06:56    Hozzászólás témája: idéz

Úgy látszik kezdi megszokni a helyet Mosoly Ma egész éjjel mászkált meg tegnap megevett 2 csontit meg most reggelizik még 1 et, lehet délután odaadom neki az utolsót azt jövőhéten meg megkérdem akkor a kisállatbolban hogy van e mini szöcskélye, mert szöcskén kívül más ott nincs. Ugye az is jó neki ha van kicsibe és nem tud a pókban kárt tenni? Meg az mennyire tápláló, az már jóval jobb mint a csonti?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Mármint sáskát? Te látod mekkora a sáska a pókodhoz képest, nagyon nagyobb ne legyen nála. Ha letéped a hátsó lábai nem tud ugrálni és a póknak könnyebb dolga lesz. Rakd radiátorközelbe.
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
(Lámpa nem fér be).

Gondolom a helyére nem fér be... sima asztali lámpával fentről megvilágítva is biztosíthatod a fűtést, de figyázz, nehogy sok legyen neki... a műanyag dobozkák nagyon fel tudnak melegedni, nehogy megfőzd... egy 25W-os izzó elég a magasságon meg tudsz variálni.

Amikor kicsi volt a genim, akkor kapott nála jóval nagyobb tápállatot, összenyomtam a fejét és kész... kis idő múlva láttam, hogy eszegette... vagy félbevágod...
A neten is tudsz rendelni táplálékállatot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

Kb 2 órája adtam neki a második csontit az első alapján amit lemértem kb ezzel is 4-5 órát ellesz mire megeszi. Még 2 darab csontim maradt meglátom holnap kér e még. Jövőhéten meg nézek akkor valami más után, az egyetlen állatkereskedés ami itt van csak szöcskét árusít, az mennyire jó neki, vagy az túl nagy még hozzá vagy eleve megijedne tőle vagy esetleg tudna sérülést okozni a póknak ha elkapná? Tücsköt azt tudnék fogni, de azok baromi nagyok még neki, legalább 2-3 új vedlésig még biztos nem jöhet szóba szal 6 vagy 7 vedlésesen talán már elég nagy lesz. Viszont átlátszó nagyobb müanyag dobozban van a kicsi és lassan jönnek a hidegek. Mivel lehetne a hőmérsékletet majd 22C-fok felett tartani? (Lámpa nem fér be).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Reira25
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Reira25 a tied hány vedléses és darabolva vagy egészben adod neki? Tudnál pár képet feltenni a kis pókidról?

Képet nem nagyon tudnék csinálni róla, mert már réges rég eladtam, adult hím lett. De egész, élő csontival etettem, 1-2 vedléses korában pedig pinkivel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

Hogy őszinte legyek én nem vagyok az a naponta etető típus. Nálam két vedlés között kb hatszor evett, de akkor jól bekajált. Nem adtam neki többet egy nap, csak éppen egy szép nagy csótányt választottam ki amivel még elbírt.
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Hát már lassan 4 órája eszi azt az 1 csontit szal nem is olyan hamar puszilja be Nagyon boldog Nemtudom hogy eszik e majd még 1-et ha végzett vele, de azért majd megkínálom még 1-el hátha még kér. Akinek még kisebb vagy volt kisebb az hányszor evett egy nap és meddig tartott kb 1 darabot neki megennie? Azt tudom hogy egy etetetés után 2-3 napig hagyni kell, de azon a napon mennyit szoktak?

Ha olyan kedve van 2-3 óra múlva felveszi a kaját. Ha nagyon tömöd 1 hét alatt kihízik...
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

Hát már lassan 4 órája eszi azt az 1 csontit szal nem is olyan hamar puszilja be Nagyon boldog Nemtudom hogy eszik e majd még 1-et ha végzett vele, de azért majd megkínálom még 1-el hátha még kér. Akinek még kisebb vagy volt kisebb az hányszor evett egy nap és meddig tartott kb 1 darabot neki megennie? Azt tudom hogy egy etetetés után 2-3 napig hagyni kell, de azon a napon mennyit szoktak?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom mennyi idő, majd megtapasztalod. Szerintem egy légylárvát viszonylag hamar bepuszil, mivel szinte csak víz az egész. Nekem 4 vedlésesen már 2-3 vedléses dubiákat evett anélkül, hogy összeroppantottam volna a fejüket. Mosoly
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 13. Pént., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

Na végre megkönnyebbülhetek. Nemrég beraktam neki egy csontit hogy hátha ma már elfogadja és rámozdult. Akkor ezekszerint csak az utazás meg a költözéstől lehetett hogy tegnap még volt ilyedve vagy stresszelt ez miatt és ma már lenyugodott. Nem tom meik de a lényeg hogy eszik Mosoly Már csak az a kérdés hogy hány csontit adjak még neki és mennyi idő mire egyet elfogyasz? A kicsi 4 vedléses. A választ előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Reira25 írta:
egyébként mi a baj a csontival? én a pici genimet avval etettem és nem lett tőle baja, imádta.

Nem írtam azt, hogy baja lenne tőle. Csak nem túl szerencsés, mert nem kapja meg a pók azokat az anyagokat amikre szüksége van. Legalábbis messze nem olyan arányban. A gyerekeimnek sincs baja a chipstől és ráadásul imádják. De ez nem jelenti azt, hogy nekik ez lenne a megfelelő táplálék hosszútávon. Végül is mindenki azzal etet amivel akar....

Sanyi25 írta:
Reira25 a tied hány vedléses és darabolva vagy egészben adod neki? Tudnál pár képet feltenni a kis pókidról?

Úgy látom mégis a csonti dologra tolsz több energiát Nevet?

Ui.: Leakadok erről a témáról, de zárszóként még valami: Pár bébipókot már kineveltem (csak pici geniből most is van 25 db) és megfigyelhettem, hogy kokon testvérek között is milyen különbség tud lenni egy jól táplált, megfelelő körülmények között nevelt pók és egy "éppen még elmegy" típusú tartás között.

Azt tartja a mondás, hogy "aki majmot tart, az vegyen neki banánt is".... Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
sszandra tudnál feltenni pár friss képet Darwinkáról? Meg mellé tudnád még írni mennyi idő alatt nőtt meg akkorara amekkora most van és hogy hány vedléses? Előre is köszönöm.

Ha kicsit lejjebb görgetsz akkor látsz róla egész friss képeket, 08.10-én vedlett, utána készítettem őket. Mosoly Azon a képen, tehát jelenleg 7 vedléses. 2012 november 28-án érkezett meg 1 vedlésesen és azóta lett ekkora. Felteszem a vedlésnaplóját a megfelelő topicba egy kis kiegészítéssel. Mosoly

Kedves Reira25, EZT a témát a csonti robbantotta ki, ajánlom figyelmedbe. Mosoly
Üdv.
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Reira25
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

egyébként mi a baj a csontival? én a pici genimet avval etettem és nem lett tőle baja, imádta.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Sajnos itt csak csontit kapni ami kicsi azt is hotgászboltban tudtam szerezni. Az az 1 állatkerskedés ami meg van, csak nagy szöcskéket tart :S Szal egy pár vedlésig még biztos nem enné meg. lehet még a csontit is félbe kéne vágni hogy azért nem eszi meg mert talán azt is nagynak tartja?

Hidd el, a csonti nem megoldás "pár" vedlésig. Van a TerraPlaza oldalon pár eleségállatos aki postáz kaját, vagy a börzéken kaphatsz bébi csótit és tücsit is. Egy doboz bébi csóti sokáig elég és kvázi együtt nő a pókoddal Nagyon boldog

Ne sajnáld az energiát valami normális kaja beszerzésére, mert ahogy a mondás is tartja: "azok vagyunk amit megeszünk"...... Ja, ez a pókra is igaz Mosoly

Egyébként nem tudom milyen a pók/csonti arány nálad, de nem kell parázni, a kis pókok a méretükhöz képest meglepően nagy eleségnek képesek nekimenni. Persze csak ha nem bánt Nevet? Ezért egy fej roppantás nem árt. (nyilván nem a csonti esetében)

Mellesleg lehet, hogy csak azért nem eszi meg mert nem éhes.... De ezt már írtam lentebb.

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos itt csak csontit kapni ami kicsi azt is hotgászboltban tudtam szerezni. Az az 1 állatkerskedés ami meg van, csak nagy szöcskéket tart :S Szal egy pár vedlésig még biztos nem enné meg. lehet még a csontit is félbe kéne vágni hogy azért nem eszi meg mert talán azt is nagynak tartja?
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 18:08    Hozzászólás témája: Re: Help! idéz

Sanyi25 írta:
Megjött a kis csöpség. Bár nem úgy néz ki mint az itteni képen hanem sötétebb meg már látszanak a szinei de méretben stimmel.Átraktam az új helyére kináltam csontival (légylárva) de csak odébb ment nem fogadta el. Pár perc mulva meg el is vonult már a kis bujkálójába amit én készítettem neki. És már órák óta ki sem mozdul csak a bujkáló hátsó részében gubbaszt ( megnéztem mert felemelhető tetőset csináltam neki). Ez normális hogy nem eszik mikor szálítás miatt amugysem evett 2 napja legalább, vagy a csonti lenne nagy neki? Kissebb kaját nem tudok kitalálni neki. Valaki pls help.

2 nap nem evés a pókoknál annyi mint az embernél 5 perc kihagyás két étkezés között Nevet? A szállítás után elég stressz neki az új hely, nem feltétlenül fog azonnal enni. Ha tényleg vedleni készül, akkor pár nap kihagyást számolhatsz még a kajával. Nem kell parázni, a pók nem hal éhen ha 3-4 naponta megkínálod valamivel.

A csontit én mellőzném az étrendből... kis tücsi, csóti, vagy végszükség esetén lisztkukac. De ne csonti.

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Ha besötétedett, vedleni fog. Ha így van nem is fog enni.
Nyugalmat neki. Semmi baja. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 14:24    Hozzászólás témája: Help! idéz

Megjött a kis csöpség. Bár nem úgy néz ki mint az itteni képen hanem sötétebb meg már látszanak a szinei de méretben stimmel.Átraktam az új helyére kináltam csontival (légylárva) de csak odébb ment nem fogadta el. Pár perc mulva meg el is vonult már a kis bujkálójába amit én készítettem neki. És már órák óta ki sem mozdul csak a bujkáló hátsó részében gubbaszt ( megnéztem mert felemelhető tetőset csináltam neki). Ez normális hogy nem eszik mikor szálítás miatt amugysem evett 2 napja legalább, vagy a csonti lenne nagy neki? Kissebb kaját nem tudok kitalálni neki. Valaki pls help.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 12. Csüt., 05:33    Hozzászólás témája: idéz

sszandra tudnál feltenni pár friss képet Darwinkáról? Meg mellé tudnád még írni mennyi idő alatt nőtt meg akkorara amekkora most van és hogy hány vedléses? Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 11. Szer., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Ha minden igaz holnap érkezik a csöpség. Már nagyon várom Mosoly Remélem minden rendben lesz vele.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 11. Szer., 10:42    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly Én simán feltettem kis dobozostúl az egyik terrárium vagy éppen nagyobb doboz tetejére és annyi plusz meleget kapott amennyit a terkó fűtéséből tudott profitálni. Annyi enni adj neki amennyit elfogad, ha nem éhes úgysem fogja megenni, túletetni meg nem tudod.

Összegyűjtöttem Neked egy pár témát ami hasznodra válhat:
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1515 Itt többé kevésbé mindent megtalálsz ami egy bébipók tartásával kapcsolatos információ.
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1958 Ez a topic kifejezetten a bébipókok vedlésével foglalkozik.
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=201 Pici pókok dobozkái, ötletek és megvalósításuk.
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=224 Kifejezetten a kezdőknek indított téma.
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=280 "Az alapok alapjai".
- http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=458 Itt pedig sok esettel és kérdéssel találkozol ami esetleg benned is felmerült/het.

Találsz még bővebben anyagot a hőmérséklet-, fűtés-, táplálék-kérdésekben a fórumon és ajánlom figyelmedbe a cikkeket amit közvetlen az oldalon keresztül jelenleg nem érsz el, de a www.arachnida.hu/cikk linken igen.

Jó olvasgatást! Mosoly
Reira25
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 11. Szer., 09:40    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Üdv mindenkinek. Ma rendeltem meg a kis csöpséget amit az avatáromon láthattok a 20ft-os mellett ami 4 vedléses Mosoly Kezdő pókos vagyok így szeretnék pár jótanácsot kérni azoktól akik ilyen kicsi koruk óta nevelik kiskedvencüket mint pl: sszandra. Föleg a hőmérséklet szintentartása érdekelne. Mivel ugye ilyen aprón nem lehet terráriumba tenni még ezért kis helyen lesz. Csak aggódöm a hőmérséklett miatt majd hogy nem lesz e alacsony neki. Meg hogy mit érdemes neki adni ilyen kicsin pl: a csonti mennyire jó és mennyit lehet adni neki egyszerre és 1 héten hányszor. Nagyobb pókoknál olvastam 1-2 dolgott itt de kicsiről nemsokminden volt. Válaszotok előre is köszönöm.

Igazából szinte minden méretének megfelelő (vagy annál nagyobb) eleséget elfogad. A hőmérséklet miatt szerintem ne aggódj, én szobahőmérsékleten tartom őket és jól elvannak. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 10. Kedd., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek. Ma rendeltem meg a kis csöpséget amit az avatáromon láthattok a 20ft-os mellett ami 4 vedléses Mosoly Kezdő pókos vagyok így szeretnék pár jótanácsot kérni azoktól akik ilyen kicsi koruk óta nevelik kiskedvencüket mint pl: sszandra. Föleg a hőmérséklet szintentartása érdekelne. Mivel ugye ilyen aprón nem lehet terráriumba tenni még ezért kis helyen lesz. Csak aggódöm a hőmérséklett miatt majd hogy nem lesz e alacsony neki. Meg hogy mit érdemes neki adni ilyen kicsin pl: a csonti mennyire jó és mennyit lehet adni neki egyszerre és 1 héten hányszor. Nagyobb pókoknál olvastam 1-2 dolgott itt de kicsiről nemsokminden volt. Válaszotok előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sandor555
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 30. Pént., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

Megnyugtattál. köszi. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 30. Pént., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

Lehetséges, hogy vedléshez készül, igen. Ne aggódj, semmi baja. Ahogy növekszik úgy húzódnak el a vedlések közti időszakok és a vedlés előtti koplalás. Idősebb korában vedlés után is többet kell várni az első etetéssel.
sandor555
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 30. Pént., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A genim már több mint 1 hónapja nem eszik, a potroha is sokkal kisebb mint általában szokott lenni.
Lehetséges, hogy vedlésre készül és ez eddig kinyúl? Legutóbb kevesebb mint 1 hónap alatt elintézte ezt. Esetleg lehet valami baja?

üdv,
sandor555
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 23. Pént., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

A geni nálam is meglepően nyugodt (még). De később szerintem bedurvul Mosoly Még csak 6 vedléses, és a smithiből kiindulva (bocsi az OFF-ért), ahogy nő, úgy egyre vadállatabb lesz Nagyon boldog
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 23. Pént., 09:49    Hozzászólás témája: idéz

Mire hazaértem már le is vedlett. Jövőhéten berakok hozzá majd 1 dubiát. Most,hogy már 3-4 hónapja nálam van megfigyeltem,hogy egész nyugodt és mindig elbújik ellentétben a mellete lévő G.rosea-val ami 1 vadállat:) Másnál is ilyen nyugodt és bújós??
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Ha sötét az utóteste, akkor közel a vedlés. Elég, ha egy kevés vizet belocsolsz, nem kell túlzásba vinni. Legyen pára, ne legyen tök száraz a helye, de ne is tocsogjon.
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Reggel észrevettem kindulás előtt,hogy a kis geni ,,horgászik'' 2 lába az itatójában lógott,plusz az utóteste is eléggé sötét lett. Ha jól sejtem akkor közel a vedlés? elég ilyenkor ha csak megnedvesitem a talajt vagy spricceljek be egy kis vizet neki??
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 19. Hétf., 11:48    Hozzászólás témája: idéz

Darwin fiú és a régi rucija. ^^ Lekaptam még egy rosszabb minőségű nyújtózós képet is, olyan édes. <3

Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Én is hasonlót éltem át. A helyedben valakinek odaadnám pároztatni kokonfélért cserébe Mosoly A genik nagyon hálás kis dögök, és annyi között tuti, hogy lenne nőstényed is Kacsint?

Jó ötlet, de nem szeretnék ennyi kis genit, inkább csak 1 db-ot valamelyik pók vagy skorpió fajból.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 02. Pént., 15:18    Hozzászólás témája: idéz

Én is hasonlót éltem át. A helyedben valakinek odaadnám pároztatni kokonfélért cserébe Mosoly A genik nagyon hálás kis dögök, és annyi között tuti, hogy lenne nőstényed is Kacsint?
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 02. Pént., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

Úgy vártam ezt a vedlést, és mi lett a vége??:Adult hím A.geniculata:(

http://img2.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/19248649_07ac7c28d7838f6511c6b2ad3438e64c_s.jpg

http://img1.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/19248641_aa7145ad3497c8593491f5fcb26ddc37_s.jpg

http://img1.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/19248635_f210444d2c36374681c0d0cb1587ffb4_s.jpg

(Tudom, hogy itt nem lehet hirdetni, de ha valakit érdekel írjon üzenetet)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Világos, hogy nem lehet a kiskori viselkedéséből leszűrni, milyen lesz majd idősebb korában. Ezért is írtam a smithimet összehasonlítási alapként. Mindenesetre remélem, hogy "bedurvul" a kicsike Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

Heló

Az én genim 15 cm-s lábterpesze ellenére elég nyugodt, marni például még sosem próbált.
És a mi az étvágyat illeti,, 1 hónapja nem evett
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Én azt mondom, hogy egy pók viselkedését nem kis korban kell megállapítani. Sokat fog az még valószínűleg változni Mosoly Van, hogy egyik vedlésről a másikra, de persze nem kizárt, hogy a tied nyugis marad. Az enyém sem agresszív, pedig a már 13-4 centis. Inkább elmenekül a legkisebb rezdülésre. Persze a csótány rezdülését felismeri és akkor nem ő menekül Nagyon boldog
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 15:32    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Szeretném megcáfolni a genik hatalmas étvágyát, és deffenzív viselkedését Mosoly . Az 5-6 vedléses genim sokkal félénkebb és "étvágytalanabb", mint a smithim volt ennyi idősen... Vagy csak később jellemző rájuk, hogy bekeményítenek? Eddig én semmi ilyesmit sem tapasztaltam nála.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 09:49    Hozzászólás témája: idéz

Balupatyka írta:

A korát pontosan nem tudom, mert ekkorának vettem, de olyan 1,5-2 éves lehet.

Á, értem, köszönöm. Mosoly Ó, akkor az enyémre még várnom kell, még csak fél éves kb.
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 09:45    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Darwinka is eszik. ^^

Szép a genid Balupatyka, mennyi idős?

A korát pontosan nem tudom, mert ekkorának vettem, de olyan 1,5-2 éves lehet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

Darwinka is eszik. ^^

Szép a genid Balupatyka, mennyi idős?
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 26. Pént., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

http://img1.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/19194905_5815e3bb4d6115f3d5ff48ed8fb68975_s.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, már nekem is leesett Nagyon boldog Nem akartam háborgatni, ezért csak dobozon keresztül láttam, és arra gyanakodtam, hogy az utótestén rajtamaradt az előző vedlés egy része, vagy valami egyéb gond van.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

A geninek sötét az utóteste, tehát igen. És ilyenkor amúgy sem úgy sötét mint vedlés előtt amikor átüt az új szőr a régi bőrén...
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 16. Kedd., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ma legnagyobb meglepetésemre és örömömre levedlett a kis genim Mosoly Immáron elvileg 5-6 vedléses a kicsike. Az lenne a kérdésem, hogy normális-e, hogy vedlés után sötét marad az utóteste? Ő az első genim, szóval még nem volt szerencsém látni vedlés után egyet sem Mosoly

Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

Az a moha ami a pók mellett van azt az előző dobozából tettem át, kb 3-4 hónapja bírja. Erdőben kapatam valami kőől és átmostam. A másik mohát börzén vettem, még nincsen vele tapasztalatom. A fát is erdőben szedtem és az ég világon semmit sem csináltam vele. Eddig az egyik roseámnál volt bent, most leszedtem róla a pókhálókat ás átraktam hozzá. Penészedhet, de eddig nálam nem volt rá példa.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 47, 48, 49  Következő
4 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu