Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 41 vendég és 1 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wildboyz
Majdnem Tag

Elküldve: 2016 Nov. 21. Hétf., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Én balaton északi parton konkrétabban tapolca környékén keresnék nőstény genimnek párt.Esetleg valaki errefelé?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2016 Szept. 03. Szomb., 15:32    Hozzászólás témája: idéz

Dudu, én is remélem, bár a te példád mutatja, hogy még így is bele lehet trafálni... Zavart
Már háromvedlésesek a drágák amúgy, imádom, hogy olyan dagadt seggük van, hogy csillog mint egy olajbogyó, de még mindig bírnak enni... tuti jó nagyot fognak nőni!

(P. cambridgeikkel jártam úgy, hogy ötből öt hím lett...)
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2016 Szept. 02. Pént., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Almamag: De király! Biztos lesz nőstény is közte.

Nálam most 6db hím van aki várja, hogy adult legyen. 1 vedléses koruk óta vannak nálam, persze, hogy egyik sem lett nőstény Nagyon boldog
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2016 Aug. 06. Szomb., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

A legelső pókom geni volt (ő látható a profilképemen is), idén tavaszra beadult hímnek, így könnyes búcsú után elkerült egy tenyésztőhöz hogy továbbadhassa génjeit. De mivel geni nélkül nem teljes az élet Laza , immár 4 db kétvedléses dögedli boldog tulaja vagyok! Nagyon boldog Viccesen aprók, jól esznek, és már áskálódnak a fioláikban! Izgalommal várom a vedléseket - és reménykedem, hogy nem 4 hímet fogok kinevelni.... ?rd?g
*boldogboldog*
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2016 Ápr. 29. Pént., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

Janesz01 írta:
Sziasztok!
Megérkeztek hétfőn a kis 1v.-es csodák.
Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen picik.
Alig vannak 0,5 cm.
De azért ma már levadászták a 6 mm-es kis csokikat!
Elég száraz talajon kaptam. Elég, ha a felét nedvesítem?

Egy geniculata kokonban nagyon sok a kicsi(akár 1500+ is lehet!)
A nagyra növő fajt nem feltétlen jellemzi a nagy méretű utód. Cserébe nő mint az állat és zabálni fog éjjel-nappal!

Sok sikert hozzá és leld benne örömed Mosoly
Dudu
Janesz01
Újonc

Elküldve: 2016 Ápr. 20. Szer., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Faragacs a választ.
Attól még azért messze vagyunk, hogy az ujjamat leharapja. Reméljük, elérik azt a méretet.
A 2v.-es gabonensiseim voltak ilyen picik. A szülők méreteiből kiindulva, nagyobbra számítottam.
Bár ha jobban bele gondolok, elég sok testvérkéje volt. Mosoly Most még egyenlőre azért szurkolok, hogy maradjanak meg. Zavart Bár most, hogy befalták az 1-1db csokit, szép kövér lett az utótestük.
Tudom, vissza fogom még sírni ezt, hogy ilyen picik és aranyosak. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Janesz01
Újonc

Elküldve: 2016 Ápr. 20. Szer., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Megérkeztek hétfőn a kis 1v.-es csodák.
Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen picik.
Alig vannak 0,5 cm.
De azért ma már levadászták a 6 mm-es kis csokikat!
Elég száraz talajon kaptam. Elég, ha a felét nedvesítem?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2016 Ápr. 18. Hétf., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Janesz01 írta:
Sziasztok!
Ez a gyönyörűség eddig sajnos kimaradt az életemből.
Átolvastam a fórum majdnem felét, és erős meggyőződésem, hogy nekem ilyen kell! Nagyon boldog
Kis utánajárás után (kb. 5perc) sikerült is lefoglalnom 2db 1 vedléses apróságot. Nagyon boldog
Hétfőn du. jönnek.
Ha csak a fele igaz annak, amiket itt olvastam a zabálásáról, növekedéséről és a habitusáról,
sok élményben lesz részem általuk. És miért ne lenne igaz?
Tartok már egy pár fajta pókot, de ez most nagyon bezsongatott. Nagyon boldog
Nagyon várom már a hétfő délutánt.

Nekem csupán pár hónapja van genim, de már most nagyon szeretem és mindaz, amit az étvágyáról, habitusáról, növekedéséről olvastál, igaz! Óvatosan bánj vele, mert megeszi az ujjad! Mosoly)
Leld sok örömöd bennük! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Janesz01
Újonc

Elküldve: 2016 Ápr. 16. Szomb., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ez a gyönyörűség eddig sajnos kimaradt az életemből.
Átolvastam a fórum majdnem felét, és erős meggyőződésem, hogy nekem ilyen kell! Nagyon boldog
Kis utánajárás után (kb. 5perc) sikerült is lefoglalnom 2db 1 vedléses apróságot. Nagyon boldog
Hétfőn du. jönnek.
Ha csak a fele igaz annak, amiket itt olvastam a zabálásáról, növekedéséről és a habitusáról,
sok élményben lesz részem általuk. És miért ne lenne igaz?
Tartok már egy pár fajta pókot, de ez most nagyon bezsongatott. Nagyon boldog
Nagyon várom már a hétfő délutánt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
GniQQ85
Újonc

Elküldve: 2016 Márc. 09. Szer., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Voltaképpen a vedlés-alapú "kormeghatározás" egészen rossz ötlet, hagyjuk Nagyon boldog

GniQQ85 írta:
Sziasztok, Acanthoscurria geniculata-t szeretnék vásárolni. Több "kereskedővel" is beszéltem. Felmerült egy érdekesség, mivel nem ismerem a fajt sajátkézből (plusz eleve nem vagyok hatalmas "pókos"), érdekelne a véleményetek.

Tehát az érdekesség: 1-1,5 cm testhosszal rendelkező A. geniculata a kereskedő szerint 6-7 vedléses. Létezik ez? Anno a négy vedléses Lasiodora parahybana-m volt akkora vagy nagyobb.....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Nem létezik. Egy 6-7 vedléses Brachypelma is nagyobb mint 1-1,5 cm, nem hogy egy A. geniculata.
GniQQ85
Újonc

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, Acanthoscurria geniculata-t szeretnék vásárolni. Több "kereskedővel" is beszéltem. Felmerült egy érdekesség, mivel nem ismerem a fajt sajátkézből (plusz eleve nem vagyok hatalmas "pókos"), érdekelne a véleményetek.

Tehát az érdekesség: 1-1,5 cm testhosszal rendelkező A. geniculata a kereskedő szerint 6-7 vedléses. Létezik ez? Anno a négy vedléses Lasiodora parahybana-m volt akkora vagy nagyobb.....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Nov. 01. Vas., 12:50    Hozzászólás témája: idéz

Appdata írta:
Mennyire javasolt a lámpa használata? És lenne még egy kérdés (bár nem ide tartozik) tücsökkel etetem a pókot, és a probléma az hogy a tücsköknek elég kemény szaguk van, pedig a tárolójukon elég sok a szellőző nyílás és napközbe megpróbálom olyan helyre tenni őket ahol jár a levegő, kajájukat sosem hagyom bent rohadni, valakinek erre van valami ötlete?

Hőmérsékletfüggő a lámpa használat. Ha hideg van egy plusz lámpa jól jöhet fűteni, de a plusz fény nem annyira fontos. Én nem tapasztaltam még annyira nagy szagot tücsköknél, ha tisztán vannak tartva és úgy is érzed, akkor valószínű az marad is szerintem.
Appdata
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 30. Pént., 23:37    Hozzászólás témája: idéz

Mennyire javasolt a lámpa használata? És lenne még egy kérdés (bár nem ide tartozik) tücsökkel etetem a pókot, és a probléma az hogy a tücsköknek elég kemény szaguk van, pedig a tárolójukon elég sok a szellőző nyílás és napközbe megpróbálom olyan helyre tenni őket ahol jár a levegő, kajájukat sosem hagyom bent rohadni, valakinek erre van valami ötlete?
Vissza az elejére
Profil üzenet
predmate
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 24. Szomb., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a tanácsot, az itatóban lévő víz mellett a tőzeget is rendesen megnedvesitettem, a lámpa alatti "napoztatást " is megemeltem napi 4-5 órára.
A kis koléga épp most látott neki a vedlésnek egy fél órája :
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Appdata
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 21. Szer., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Üdv.

Úgy tűnik kezd megnyugodni a kis méregzsák. Eddig ha bármit igazgattam a lakhelyén, vagy éppen spricceltem neki a vizet, egyből oda kapott. Most azonban inkább csak oda sétál, ránéz hogy mi történik, és vissza bújik. Kajálásnál sem szégyenlős, elkapja a tücsit, és diadalt ittasan kiáll a búvóhelyének a tetejére, és szépen kajálgat. Étvágyával sincs hála isten semmi probléma, sőt néha úgy érzem hogy ameddig adnám neki a kaját ő addig enne. Nem sok ideje van nálam, de ez a kis idő is elég volt arra hogy eldöntsem hogy " Egy pók, az nem pók"! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2015 Okt. 21. Szer., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

Zabagép Mosoly

Pszicho
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Okt. 20. Kedd., 07:27    Hozzászólás témája: idéz

Szia predmate, üdv közöttünk! Mosoly

Ne aggódj, a pókodnak semmi baja! Mosoly Legyél türelmes! Minden jel arra mutat, hogy vedlés van a láthatáron! Minél nagyobb a pók, annál hosszabb kajaszüneteket tart vedlés előtt. Ne zavargassad már ilyenkor Shame on you !!!!
Maga a zavarás is előidézheti a vedlés bekövetkeztének eltolódását! A vedlés egy nagyon kritikus, érzékeny és kiszolgáltató életjelensége a póknak, érthető, ha a legnyugodtabb körülményeket próbálja kivárni a drága! Mosoly

Biztosítsd a megfelelő páratartalmat (geniknél ez picit magasabb mint az átlag), és meglátod, a pókod hamarosan szépen le fog vedleni! Kacsint?

predmate
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 19. Hétf., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Üdv ,geni szakértők!

Az előttem szóló kolegához hasonlóan én is újonc vagyok a genik tartásában,igy lehet hogy az észrevételem teljesen természetes dolog,ezért előre is elnézést.

Chowdert Augusztus elején hoztam el elvileg 4 vedléssel,aztán 2 héten belül meg is volt a következő vedlés zökkenőmentesen.Folyamatosan zabált,napi 2 tücsköt megevett,egyből bezabálta ahogy bedobtam.aztán 5 nappal vedlés előtt mikor bedobtam a tücsköt és a közelébe ért ,elkezdett "táncolni" neki .egy helyben állva előre hátra mozgatta magát aztán a lábait magasra nyújtogatta hogy elzavarja az eleséget. Most is ugyan ezt csinálja,csak lassan harmadik hete és most már szinte csak ugy járkál,ha nagy nehehezen megmozdul-a potroha nagy és besötétedett ,a szőr nagy részét lekoptatta,szoval elvileg a körülmények adottak,de valamiért nem akarja hanyattvágni magát ... lehet hogy valami miatt nem tud vetkőzni,vagy ez teljesen normális ?
(Még annyit,hogy az előző vedlés előtt áttelepitettem,mert a tőzeg kicsit megszivta magát vizzel és nem is volt hajlandó kimászni rá,aztán kicseréltem az egész aljzatot szárazra,pár órán belül be is feküdt.... most is átraktam 4napja,mivel már hely szűkében volt,és az itatóba szórt tőzeg is átazivta a vizet,de semmi...)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 19. Hétf., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Üdv nálunk! Mosoly
A 26-27°C elég neki, plusz magasabb páratartalom. Jó kezdő pókot választottál, csak mindig legyél résen Kacsint? A kókuszrost alá nem kell föld, de a helyedben öntenék még hozzá talajt, legyen kb. 5 cm vastagon. A terrárium berendezése csak rajtad múlik. Én sziklát nem tennék genihez, mert ha egyszer ráesik, lazán elpusztulhat tőle. Ágakat tehetsz be, de úgyis szétszed mindent a terkóban Nagyon boldog

Ui.: Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Appdata
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 19. Hétf., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Üdvözletem!

Még elég újnak számítok a póktartásba, pontosítok ma került hozzám a kicsike Mosoly, így nézzétek el nekem ha hülyeséget írok/kérdezek.

A pókom amúgy egy 6 vedléses Acanthoscurria geniculata. (életem első pókja)

Ahogy megérkezett új lakhelyére be is mutatkozott a drágaság, beleraktam a terráriumba, teljesen zökkenő mentesen ment a dolog. Gondoltam egyet, én megetetem hátha elfogadja az eleséget sok újdonság, és a sok stressz ellenére. Nem hogy elfogadta, mint az őrült úgy neki rontott Mosoly. Adtam neki még egyet, ott már a csipeszre is rámozdult és olyan hirtelen hogy az nem igaz. Itt már azért nyeltem egyet, és még mindig azon gondolkodom biztos megfelelő kezdő pókot választottam-e. De azért örülök is hogy megmutatta ezt az oldalát, így már tudatosult bennem hogy nagyon óvatos legyek.

Pár kérdésem lenne:
Használjak valami fűtő testet vagy elvan szobahőmérsékleten. (hőmérő olyan 26-27 fokot mutat)

Elkövettem egy hibát, nem raktam földet a kókuszrost alá, ez nagyon nagy probléma? (nem akarom megint háborgatni), olyan 2-3 cm kókuszrost réteg van alatta.

Ágakat vagy esetleg sziklákat helyezzek a terráriumba?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jún. 14. Vas., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

Lőttem egy képet a nagylányomról is Mosoly Ő a 2. pókom. Ha jól emlékszem, 5 vedléses kora óta nevelem lassan 3 éve. Nemrég adult, továbbra is zabagép, kötelező faj Kacsint?

Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 02. Kedd., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Genim, szigorúan seggel kifelé a bujkálóból... ?rd?g ... elkezdett két oldalról sötétedni a fara a szőrlerúgott részén, én úgy látom!

Naplót kezdtem vezetni, nagyon tetszik a honlapnak ez a szolgáltatása, így a banális mindennapi aprócseprőkkel nem kell teleraknom a Fórumot! Bááár, amilyen csend van itt, lehet hogy az sem volna baj. Mosoly A Naplók/Összes napló fül alatt a legutolsó az enyém. Ha valakinek van kedve beleolvasni, és van építő jellegű hozzászólása, jó tanácsa, azt örömmel fogadom. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 26. Kedd., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is nagy élmény, pedig van pár jószág idehaza Nagyon boldog A genik különösen szeretik a nedves környezetet, ezért is látni őket többször inni Mosoly
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 26. Kedd., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Meglestem vörös fénynél a kis vadállatomat! Azt láttam, hogy iszik a drága! Nagyon boldog Lehet, hogy ez profi gyakorlott genitartóknak tök nonszensz dolog, tőlük elnézést kérek, de én ájuldozok az örömtől, annyira tetszik! Zavarban lev? Nagyon boldog
Egy vitaminos doboz nagyobbfajta csavaros fedele van két lapos kaviccsal hozzá berakva, és ez a kis tünemény áll az egyik kavicson és nekihasal a víznek, úgy iszik! Hát én kééész vagyok! Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 26. Kedd., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

A geniknél egyedül a mozgás a veszélyforrás. Mindig ennének, így minden mozgásra ugranak. Ha nem matatsz a lakhelyén, nem fog lemarni Kacsint?
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a képeket!

Jól néz ki. Úgy látom, hogy nem is alultáplált! Nagyon boldog Halálra zabálni úgysem tudja magát. Ha nem mered, egy fotó erejéig sem nyitva hagyni a dobozát, akkor ne is erőltesd. Mikor meglett az első pókom, (parahybana) én sem mertem tető nélkül hagyni kb. 2 másodpercre sem! Nagyon boldog Azóta nagyon ritkán fel is veszem a kezemre, a fejemen csak egyszer volt Nagyon boldog Viszont a genit nem szándékozom soha magamon sétáltatni Mosoly

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 17:47    Hozzászólás témája: idéz

Wini, köszönöm!
Gery, a lábfesze kb. 6 cm, a teste kb. 3 cm. Fotót a megérkezése utáni napon készítettünk róla, de a mostani külleméről szerintem csak dobozon keresztülit tudok majd prezentálni, mert amikor nyitom a lakát, elindul felém, és nem igazán merem egy fotó erejéig sem lefedetlenül hagyni. Nagyon boldog Kicsit tartok attól, hogy meglép! Mosoly
Kis türelmet kérek, próbálok alkotni friss fotót!
Szóval, ilyen most, bocsi a minőségért, de perpillanat ennél látványosabbra nem futja még a bátorságomból...:
[/URL]

Ilyen volt május 12-én:
[/URL]

Sajnos nem igazán látszik ezeken a nem túl jól sikerült fotókon, de kb. 2-3X-osára nőtt az utóteste, aminek én persze örülök, csak baj ne legyen belőle. Végülis minőségi papit kap, dubiát tol. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

Almamag!

Csak úgy puszta kíváncsiságból, mekkora most a genidnek a lábterpesze? Esetleg egy képet tudnál róla feltolni?

Előre is köszi!

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Én alapjáraton nem etetem őket minden nap. A kicsiket 2-3 naponta etetem, és ahogy nőnek, egyre ritkábban kapnak kaját. Szétdurranni nem fog, és a hátára is tud fordulni, ha úgy akar vedleni, ne aggódj! Nagyon boldog Nyugodtan etetheted, amíg tele nem lesz Mosoly Túletetni úgysem tudod Kacsint?
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

Genim (~6 vedléses) május 12-én érkezett. Május 13-ától minden nap betolt egy kb. 2 cm-es dubiát. Mára akkora kövér hátsója van, hogy ma úgy döntöttem, egészségügyi koplalónapot tartunk. Kicsit féltem őt, nehogy probléma legyen abból, hogy majd vedlésnél nem tud a hátára fordulni mert akkorára nő az utóteste.
Írtátok itt már sokszor, hogy a geni bélpoklos... merjem etetni amennyit bír, vagy ritkítsam az étkezéseit?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 21. Csüt., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

Kicsit OFF, de a talajlakók többsége szereti a földet túrni és a lakóhelyét saját tetszése szerint kialakítani. Nem kivétel ez alól a geni sem, sőt, előszeretettel rendezkednek és pakolásznak. Totális OFF, ezért majd a megfelelő topicba töltöm fel a képet a B. verdezim terkójáról. Ő is nagyon igényesen széttúrta a helyét Nagyon boldog
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 21. Csüt., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

Pókimnál megfigyeltem egy számomra nagyon érdekes dolgot.
Bio orchideaföld van alatta, ez gyak. tőzeg + apró kéregdarabokból áll. A doboza berendezésekor a bujkálójába is jutott belőle, lévén félig a talajba süllyesztve a mini cserép. Nos, a pók szinte tökéletesen kitakarította a cserepéből ezt az anyagot, és a placcról, ahová a cserepe szája néz, minden nagyobb kéregdarabot elhordott a dobozfalak mellé. Pakolászása közben egy zölborsószem nagyságú dolomitkavics is előkerült, azt is elcipelte oldalra! Sokkolt
Az itatótálját is tele rakta a kéregdarabokkal.
Most egy sima táncparkett van a "háza" előtt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 19. Kedd., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Egy tipp: nézzétek meg a szóban forgó pók élőhelyét, mennyi az éves csapadék mennyiség, így egyszerű azzal kalkulálni, mennyire szereti a nedvességet/párát. A genik igénylik a magasabb páratartalmat, nem éppen G. roseak, vagy P. murinusok. Ha jó a szellőzés és nem tocsog minden a vízben, akkor nem fog semmi penészedni, nem hogy a pók kutikulája.
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 18. Hétf., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget! Sikerült kicserélnem a búvóhelyét és valamivel nagyobb dobozba is áttelepítettem, így bátrabban kezelem, több helyünk van kikerülni egymást. Szépen viselte.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 17. Vas., 21:24    Hozzászólás témája: idéz

Az aláírásomban ott van, hogy egyedenként változó! Amúgy én is csak lelkes amatőrnek tartom magam, pedig tartottam már nem 1-2 pókot, más állatokról meg nem is beszélve... nyilván a más állatok kategória nem ide sorolható.

................................................
Már megjegyeztem, hogy a vedlést az utótest besötétedése jelzi előre, de azt sehol nem írják, hogy ezt a sötétedést hogy kell elképzelni - egyenletesen sötétedik az egész vagy foltokban kezd feketedni a geni hátsója?
................................................

Na én csak saját tapasztalatból beszélek:

Az én genim kb. 4-5 napig nem evett és mint írtam előtte egyszer csak meglepett... egyik napról a másikra besötétedett és leszőtte a "függőágyát" majd egy óra múlva hanyatt vágta magát és levedlett kb. 3 óra alatt...
A Lasiodora parahybanám 3 hétig nem evett mire ugyancsak egyik napról a másikra besötétedett és rá 1 hétre szőtte le a hálót és belefeküdt...
Van még egy Brachypelma smithim és egy boehmeim... Ők is egyik napről a másikra sötétültek el... leszőtték a hálót belefeküdtek és levedlettek, pedig ők nagyon picik voltak.
Nem tudom mennyire figyelitek a genidet, de lehet, hogy egyszercsak azt veszed észre, mintha 2 pók volna a helyén Nagyon boldog

.................................................................
Mennyi nedvesítést igényel egy geni? Itatóban mindig van friss vize, + körülötte nedves a talaj. Bio orchideaföldet raktam alá, nedvesítéskor egy kevés víz lefolyt a terkó aljába és kb. 5 mm magasságban felnedvesítette ezt a bio orchideaföldet, de afölött van 2,5 centi száraz talajréteg. ennyi elég?
.................................................................

Mennyi nedvesítést igényel a geni? Ha hiszel valamilyen istenben, akkor ő legyen a megmondója! Nagyon boldog

(Ez most nem saját tapasztalat)

Állítólag kevesebb víz kell neki, nem vízigényes, és hajlamosabb a magasabb páratartalomra penészesedni a culticulája. Ezt viszont a következő vedlésnél levetkőzi. Olvastam mástól, asszem, hogy éppen itt, a genik nagy túlélők! Valakinek elszökött és fél év múlva (igaz lesoványodva), de megtalálta és azóta is él...

(Saját tapasztalat)

Az enyémet 40X30X30 centisbe tartom, mivel írtam, hogy marhagyors...
Alapvetően kb. 5 cm vastag tőzeget adtam neki.
Van egy nagyobb kupakja amiben a vizet kapja.
Max a tárolója 1/3-át szoktam szoktam enyhén belocsolni egy fecskendővel.
Páraváltozásra nem érzékeny...
Elég aktív, szeret mászkálni a tőzegen és a tároló oldalán egyaránt...
Nálam kettesével tűzi fel magának a csótányokat (rablóhús)

Ha bármire kíváncsi vagy csak írj nyugodtan! Lelkes amatőrnek tartom magam, de amit tapasztaltam azt szívesen megosztom mással is.

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 17. Vas., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Az addig rendben is van, Gery, hogy a pók nem kap infarktust, nade én?!? Nagyon boldog "Csak közben legyél résen, mert az enyém marhagyors. " Megnyugtattál... Nevet?

Komolyra fordítva: full kezdőként még nem tudom, mennyire lőjem be az óvatosság-szintemet, lehet hogy túlparázom a dolgot. Nekem 30 centis csipeszem lesz, remélem hogy holnap már megérkezik. A vízcserét meg a csótik bedobálását meg merem oldani kézzel, de a pókkal teli kaktuszcserép taperolását hagyom a csipeszes napokra.

Már megjegyeztem, hogy a vedlést az utótest besötétedése jelzi előre, de azt sehol nem írják, hogy ezt a sötétedést hogy kell elképzelni - egyenletesen sötétedik az egész vagy foltokban kezd feketedni a geni hátsója?

Mennyi nedvesítést igényel egy geni? Itatóban mindig van friss vize, + körülötte nedves a talaj. Bio orchideaföldet raktam alá, nedvesítéskor egy kevés víz lefolyt a terkó aljába és kb. 5 mm magasságban felnedvesítette ezt a bio orchideaföldet, de afölött van 2,5 centi száraz talajréteg. ennyi elég?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 17. Vas., 03:09    Hozzászólás témája: idéz

AVE!

Szerintem attól, hogy megzavarod a genidet még nem kap "szívinfarktust". Mosoly Nekem van egy 25 centis fémcsipeszem azzal szoktam a kedvenceimtől kiszedegetni a maradványokat (illetve a genitől csak, a többi nem támad rám, meg látom, hogy milyen hangulatban vannak, bár lehet egyszer majd meglepődök). Fordítsd el a a bujkálóját és szedegesd ki. Csak közben legyél résen, mert az enyém marhagyors.

Szőrrugdosást én sem kaptam tőle inkább kicsapást és marást, persze nem a kezemre, hanem nagyot koppant a csipeszen. De ez abból adódik, hogy mindig éhes (zabál rendesen). Egyszer még a csipeszt is kis híjján elragadta tőlem, mert ha rajta múlna azt is megenné...

Vízadagolásnál rácsap többször a vízsugárra is. Nemrég adtam neki egy csótit és természetesen elragadta, láttam, hogy a másik pókom besötétedett és vedléshez készülődik, így tőle kivettem. Áthajítottam a genimhez, gondolván előbb-utóbb majd megeszi. Erre ő feltűzte azt is a másik mellé. Azóta kettesével adom neki.

Távolról csodáljátok... A kötelező műveleteken túl én is ezt teszem nála Nagyon boldog Neki azért erősebb a mérge, mint egy smithinek, de a parahybanámat (ritkán) nyugodt szívvel kézre veszem (neki 14 centis a lábterpesze)

Ja és nálam a geni nem egy tökölős... 4-5 napig nem fogadott el kaját, aztán hazaértem a melóból és leszőtte a hálóját, kb. 1 óra múlva hanyatt vágta magát és még kora estére le is vedlett. A vedléstól számítva 5 nap után már zabált! ?rd?g

U.I.: Az én genim szinte olyan, mint ahogy az meg van írva.

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 16. Szomb., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Mosoly
Négy napja már nekem is van egy ilyen kis szépségem! Sajnos nem tudom, hány vedléses lehet, de egyik hajnalban felmászott a doboza oldalára és lemértem: a lábfesz kb. 6 cm, a teste olyan 3-3,5 cm körül van. Eddig minden nap betolt egy méretének megfelelő dubiát, nagyon érdekes megfigyelni a viselkedését! Minden napra van valami izgalmas! Nagyon boldog Este és éjjel aktív, nappal meg egy "Zen-pók" ahogy a párom nevezi. Nagyon boldog
Ami problémám vele, hogy az elfogyasztott csótikból megmaradt gombócokat a bujkálója legbelső sarkába teszi... nem tudom, hogy fogom kiszedegetni onnan úgy, hogy közben ne nagyon zavarjam, mert az első rezdülésre bemenekül a kaktuszcserepébe. Egyelőre nem tapasztalom, hogy nagyon agresszív lenne, inkább elbújik. Se szőrrugdosást, se kicsapást nem kaptam tőle, igaz, egészen minimális a napi zavarás, a csóti beadagolására meg a vízcserére korlátozom, máskülönben "csak távolról csodáljuk".
Megmutatom nektek, ő lenne az én első pókom:

http://imgur.com/OBayikf

Nagyon csípem!!! <3 És féltem is, remélem hogy nem vallok vele kudarcot. Eddig úgy tűnik, jól érzi magát. Mosoly

(Nem jelenítette meg a fórum a képet, akárhogy kísérleteztem, de a linken tudjátok meglesni.)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 04. Hétf., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

AVE!

Ha már nálad evett, akkor szerintem gond nem lehet... A geni amúgy is nagyon falánk, tehát csak azért nem eszik, mert egyszerűen nem éhes. Az én genim például, ahogy hazaértem vele (pedig elég rázós, szeles és hűvös utunk volt), 48 órán belül 8 csótányt kajált be. Igaz ő már akkor 7-8 centis lábterpeszű volt. Amikor már nem volt éhes, úgy rúgta el a csótányt magától, mint más a focilabdát.

Én a smithimnél aggódtam egy kicsit, mert ő nálam semmit sem evett és mégis levedlett. 1 héttel a vedlés után megpróbálkoztam egy lisztkukaccal és egyből rávetette magát.

Ahhoz meg, hogy vedléshez készülődik-e, és lássuk, jó lenne egy fénykép.

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bencevoros1
Újonc

Elküldve: 2015 Máj. 03. Vas., 12:43    Hozzászólás témája: madarpok idéz

Sziasztok! Vettem nemrég kb 1 hónapja egy A. Geniculatat a helyi allatkereskedesben . Berendeztem neki egy kisebb helyet , eleinte orchidea föld volt alatta mostmar Tőzeg és minden jól haladt mert mar a második napon evett egy tücsköt es az azt követő harmadik napon még egyet . Azóta nem eszik semmit es nagyon keveset mozog, csinált magának egy ilyen odu szerűt es ott van egyfolytában. A pók nagyon pici kb 3-4 vedléses lehet . Úgy veszem észre mint ha kivilágosodott volna , a potrohán meg van egy fekete pötty. Szerintem vedleni fog de mar 2 hete ezt csinálja es elkezdtem aggódni. Esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm a válaszotokat !
Üdv! Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Skacok, köszi az ötleteket és tippeket! Sokat segítettetek! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

Úgy kell csinálni, mint a vetésforgót Nagyon boldog
Okosan kell válogatni a méreteket, és akkor ami megürül, meg is töltheted egy másikkal.
Persze tudom, hogy nálad a 160 nagy része még növendék, így egyszerre komoly kiadás Kacsint?
De ha rendelsz 160 darab terkót, tuti kapsz árengedményt Nagyon boldog

És ezennel befejeztem a topik szétoffolását...

Az auratumba meg megint beleszerettem Nagyon boldog A legszebb brachypelma Nagyon boldog
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Ha van 160+ pókod, megéri elgondolkodni rajta, megéri-e a növendékeknek kiadni 20x20-as terkókra 360ezer+ forintot Nagyon boldog

OFF:
Én a terkó berendezésben rossz vagyok, sőt, rühellem is Nagyon boldog De örülök, hogy te élvezed Mosoly Mindenkit elkap a gépszíj előbb, vagy utóbb Nagyon boldog
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Készen 2ezer forint egy 20x20-as terkó, bár senki pénztárcájában nem kívánok turkálni Nagyon boldog
Nekem a 6cm-es lábfesszel megáldott parahíbana növendékem egy 15x20-asban van, a kis geni meg szószos dobozkában. Mire a para kinövi a terkót és átköltözik a 35x33-asba, addigra a geni belenő a 15x20-asba Nagyon boldog Legalábbis remélem, hogy nem hamarabb nő bele.

Tökéletes egyébként a kínaikajás doboz is, de pont a geninél nem gond, ha nagy helyre rakod be. Elgondolkodtam, hogy a picit átrakjam egy nagyobb dobozba... Papíron elég neki ez is, de amikor rájön a mehetnék, akkor felmászik a doboz oldalfalára, és körbe körbe teper, ráadásul nem lassan, így tuti tetszene neki a nagyobb placc Nagyon boldog

Ahogy ezeket a sorokat írom, egyre inkább kedvet kapok a nagyobb doboz berendezéséhez számára Nagyon boldog

Off:
Wini te meg Nagyon boldog
Igen, megmondtad előre, hogy be fogok kattanni Nagyon boldog
Kéne 365 pók, hogy minden napra jusson egy terkó rendezés Nagyon boldog
Jó kis progi, lemegyek a Duna-Tisza csatorna partra, keresgélek köveket, hazafelé meglátogatom a szőlős néniéket, van még rogyásig kiforgatott tőkéjük és legutóbb is aranyosak voltak, aztán hazaérve kivágok mindent az asztalra, aztán lássuk miből élünk! Nagyon boldog
Minden nap be tudnék rendezni egy terkót, marha jó időtöltés Nagyon boldog
Aztán csak leülnék a fal elé és bámulnám az egymás hegyére-hátára felmhalmzott terkókat dobozokat, hogy ki mit csinál bennük éppen Nagyon boldog

Tiéd a 10 pont barátom, igazad volt Nagyon boldog
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Ápr. 20. Hétf., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Ha jól sakkozok, akkor kb. 5-6 vedléses lehet a genid. Ha nincs túlzottan sok pókod, és belefér a költségvetésbe, akkor tényleg jó ötlet a 15x15-ös terkó, ellenben egy Rolcsee által belinkelt, 13x10-es kínai kajásdoboz is teljesen jó (én amúgy mindenképpen ez utóbbit javasolnám, mivel elég gyorsan ki fogja nőni a 15x15-öst is). Attól valóban nem nagyon kell tartanod, hogy éhen pusztul, vagy kiszárad. Ha adottak a feltételek, feltalálja magát Mosoly
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 20. Hétf., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

Nálunk van egy üveges, aki hozott anyagot két sörért méretre vág, úgyhogy én magam készítem a terkókat...
Jobban szeretem az üveget a műanyagnál, de ízlések és pofonok. Az biztos, hogy a nyitogatása kevésbé zajos, szinte hangtalan, így a pók is jobban viseli.

Én is kapásból a 15x15-ös vagy 20x15-ös terkót ajánlanám. Utóbbit akkor, ha el akarod halmozni tereptárgyakkal. Túl nagy hely se jó, mert "eltéved" nehezebben találja meg a kaját, vizet, bár ez pont a geninél nem akkora gond, mert aktív így tuti bejárja majd a rendelkezésére álló területet.

Egy korábbi hozzászólás kapcsán jegyezném meg (kövezzetek meg a "kötekedésért"), hogy az ADULT szó angolul felnőttet jelent, rövidebb leírni, mint azt, hogy ivarérett, de a T a szó végén nem a múlt idő jele, így az adul, adulás tökéletesen értelmetlen... Helyesen adulttá válik! Kacsint?

Csók mindenkinek!
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 18. Szomb., 01:40    Hozzászólás témája: idéz

Megmondom őszintén, én a Goods Marketből szoktam 50X30-as zárható műanyag tárolókat venni és forrasztóval lyukasztgatom rá a szellőzőket. Nem törékeny, átlátszó, zárható, elég nagy, és még olcsón is megúszod.

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Ápr. 16. Csüt., 04:45    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen kajás dobozba rakhatod akár. Viszont kb. 2-3 vedlés alatt ki fogja nőni, úgyhogy én inkább egy 15x15-ös terráriumot ajánlanék. Abban még jó darabig el lesz! Kacsint?
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 15. Szer., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

Acanthoscurria geniculata 2.5 cm test, 4-5 cm lábfesz, szerintetek mekkora doboz lenne számára a legmegfelelőbb? Nagyjából 3 hét múlva szeretnék egy ilyent beszerezni, és szeretném kész hellyel és a legjobb körülményekkel várni. Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Következő
1 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu