Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 11. Kedd., 08:34    Hozzászólás témája: idéz

Banderas01 írta:
faszod ere,már bocsi.Csak a terkó újonnan a legolcsóbb helyen 13 ezer.elvégre exo-terra,igényes és szép is!!!

Nyilván körbenéztem a piacon mielőtt megvettem volna a cuccokat.... A terkót 10.500-ért vettem konkrétan. Kérdeztek, válaszoltam. Bolt nevet nyilván nem mondok, de nem itthon vettem. Igaz, ezt viszont nem kérdezték Mosoly

Annyit kérek, hogy ne csináljunk itt ebből flamet, ilyenre találták ki a privát üzenetet. Lehet, hogy nekem is ott kellett volna válaszolnom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 11. Kedd., 05:07    Hozzászólás témája: idéz

faszod ere,már bocsi.Csak a terkó újonnan a legolcsóbb helyen 13 ezer.elvégre exo-terra,igényes és szép is!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 11. Kedd., 01:06    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
Nagynak nagy.. de szerintem nem gond. Full fullos terkó.. nagyon igényes.. Ha szabad kérdezni mi pénz ez így mindenestől?

15ezer a terkó háttérrel + növény + mérők. Nem kevés, de mivel csak 1 pókban gondolkodom (egyelőre) ezért gondoltam belefér Mosoly

Azóta levedlett, közel másfélszer akkora lett mint volt. Egy kicsit így is nagynak találom még neki. Igaz, a zsírosbödönjében keresztben már nem tud kinyújtózni rendesen Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pistiii
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 11. Kedd., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

egypokos írta:
Sziasztok!

Tegnap sikerült lemérni üvegre tapadás közben a Parám lábterpeszét "pontosan": Átlósan 8 cm. A teste 4 cm. Szerintem egy egész príma kis terráriumba lett behelyezve az 500 grammos zsíros doboz után (mint kiderült nem jégkrémes Nagyon boldog ). Kapott egy 30x30x30-as kockát. Nagy gondossággal kialakítottam egy lapos kő alatt a bujkálót, amit ugyan első éjszaka megnézett (a bejárat előtti földtúrásból következtetek rá) de inkább a dekor növény mögött bújt el úgy, hogy észre sem lehet venni csak ha forgatom a terkót és lámpával keresem. Az eddigi bátorsága elszállt, vele együtt az étvágya is. igaz, még csak bő 36 órája van bent.

Ami jobban aggaszt, hogy kétség merült fel bennem, hogy talán kicsit túl lőttem a célon és nagy neki ez a terrárium. Bár 1-2 vedlés múlva már valószínűleg nem lenne az. Most (miután visszaolvastam a Parás topic 36 oldalát), kezdek azon morfondírozni, hogy visszateszem a zsíros dobozba. Megvárom a vedlést, aztán utána átköltöztetem az immár "nagyobb" pókot. Vélemény? K?rd Vagy hagyjam így és ha enni akar akkor elfogadja így is? Eddig a dobozban mikor elé dobtam a kaját, még a levegőben elkapta. Talán most is elkapja majd, csak hát ahhoz elő kellene bújnia.

Az első képen még a zsíros "bödönben". (A bemutatkozó írásomban is ez van) A 2-3-as kép az új lakhelye. A pók is benne van, alul a jobb sarokban a növények mögött Nevet?

Bocsi ha hosszú (és idegesítő) voltam.

Üdv: Jani

Nagynak nagy.. de szerintem nem gond. Full fullos terkó.. nagyon igényes.. Ha szabad kérdezni mi pénz ez így mindenestől?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 10. Hétf., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

Obersturm írta:
A teljesen barna az kb 3 hónapja vedlett úgyhogy szerintem nem fog változni a színe.

Pont azért ilyen Kacsint? A pókok színe kifakul idővel. A para is feketéből szürkésbarna lesz ahogy telik az idő. Csak kezdj el lefele görgetni. Egy csomó képet fogsz látni, ahol full feketék, meg olyat is, ahol barnák. Azok is parahybanák és nem más színváltozatok, csak fakult a színük! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Obersturm
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 10. Hétf., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

A teljesen barna az kb 3 hónapja vedlett úgyhogy szerintem nem fog változni a színe.A másik most december 7én vedlett de annak 2 nappal később megjelentek a színei amik a fajra jellemzők.B albopilosum az meg van,de az tejesen másképp néz ki sokkal sötétebb a színe.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 10. Hétf., 07:45    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem mindkettő para, csak az egyik vedlés előtt van, a másik meg vedlés után. Majd ha a barnásabb levedlik, akkor nézd meg, hogy az is ilyen fekete lesz!
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 10. Hétf., 06:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia Obersturm!
Az én véleményem szerint, a másik egy B.Albopilosum..
Amennyiben tévedtem, javítsatok ki.
Üdv.: Miklós
Vissza az elejére
Obersturm
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 09. Vas., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

Szeva Mindenki!!

Lenne egy kérdésem és ha esetleg valaki megtudná válaszolni megköszönném.
Van kettő darab lasiodora parahybana növendékem az egyik normál úgy néz ki ahogy növekedésben és színben kell lennie!De most jön a csavar a másik is szépen nő csak a színe nem ugyanolyan mint a társáé hanem csak sima barna az egész pók.
Nos a kérdésem a következő.Lehet -e különbség színben a két pók közt?
Mármint az egyik 5 vedléses a másik 6 vedléses növekedésük megfelelő és táplálkozásuk is csak épp a színük nem?Sajna csak ezen képek vannak de látszik a 2 nem ugyanaz a faj szerintem?
http://kepfeltoltes.hu/121209/12878395601_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121209/2429757303_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 08. Szomb., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Minden amit leírtál teljesen normális viselkedés vedléskor Kacsint? a hosszabb lábak is és ilyenkor egyáltalán nem jelentenek semmit. Egyáltalán nem biztos attól, hogy hím.
Vissza az elejére
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 08. Szomb., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ma reggel arra ébredtem (kb. 7-kor), hogy a pókom hanyatt fekszik. Persze reflexből megijedtem, de aztán beugrott, hogy a pókok nem így szoktak kimúlni. Láttam, hogy "tornászik", szóval elvileg minden rendben. Magára hagytam és 10 perc után újra megnéztem. Akkor már oldalra fordult és a lábai majdnem félig kint voltak. Újabb 10 perc és már majdnem kint volt. A lényeg, hogy 45 perc után a pók talpon volt, elkülönülve a vedléstől. Igaz, a lábait annyira a "nyakába" húzta, hogy semmit nem lehetett látni a testéből. Így védené a "fejét"? Mindenesetre 1 félórán belül maga alá gyűrte a vedlését és ha jól vettem ki a szájában volt egy része. Nem sokkal utána otthagyta, na gondoltam ideális időpont kivenni a bőrt. Még szinte "meleg" volt, nem kellett a vizes zsebkendős trükkel puhítani. Mosoly A rossz hír, hogy az utótest maradványait teljesen felzabálta. A többi része teljesen egyben maradt, mintha a pók kiugrott volna belőle Nevet?

Viszont újabb negyed-fél óra elteltével azt láttam, hogy a pók ismét az oldalán van, pontosabban csak féloldalt és tornászik folyamatosan. Utána felállt, odébb is ment. Aztán a lábai mintha összekuszálódtak volna, szint csomót kötött rájuk. Nem tudom másnak is volt-e ilyenben része, de nekem furának tűnt, és mint kezdő be is rosáltam kicsit. Sokkolt Majd némi idő után a vizes kupakjánál volt. A "fejét" nem lehetett látni, teljesen eltakarta az összekuszálódott lábaival, félig belelógott a kupakba (nem a sima kis kupak hanem a nestlés ice teás) és kb. a félkupak vizet megitta. Tudom, hogy színültig volt előtte. Aztán szépen rendbe jött a lábtartása is, bár még most estére is eléggé a fejéhez húzza a lábait, főleg az első párat (a tapogató lábak után).

Egyébként napra pontosan 2 hete hagyta abba az evést, és az eddig agresszor viselkedése azóta lecsengett, gyakorlatilag semmivel sem lehetett kihozni a sodrából. Előtte a csipeszt is majd kiverte a kezemből ha piszkáltam a dobozban. De mióta elhagyta a kaját, azóta semmi vadság. Viszont a vizes kupakját úgy védelmezte mint valami szent grált Nagyon boldog Amint felnyitottam a doboztetőt, már rohant a vízhez, és vagy belemászott, vagy egyszerűen átölelte, nehogy valaki ellopja. Ráadásul láttam sokat is inni. Gondoltam, hogy vedlésre készül, de tegnap este már erősen gyanút kellett volna fognom, hogy közeleg a pillanat, mert egyfolytában szőtt. Amikor belenéztem a dobozába meg elkezdett bombázni, jókora kis felhőt csinálva. De bombázás közben is szőtt Mosoly

Egész csinos fekhelyet alakított ki magának, (lásd utolsó kép) de amikor végzett a vedléssel beágyazott maga után. Szépen feltekerte a "lepedőjét" és maga alá gyűrve kis gombócot csinált belőle.

A 8. vedlése volt most, nálam viszont az első. Ezért is pofázok róla ennyit Nevet? Ráadásul örülök, hogy mindjárt az első alkalommal olyan szerencsém volt, hogy végignézhettem. A lábfesztáv ahogy mértem kb. 2 cm-t nőtt. Az előteste (remélem jól mondom) a vedléshez képest nagyon nagyott nőtt. Az utótest szőrei még rózsaszínűbbek, a lábai látványosan vastagabbak. Viszont ami hirtelen aggaszt, hogy az első pár lába "aránytalanul" nagyott nőtt.... Nem vagyok pókász, de tartok tőle, hogy esetleg hím lesz, elvileg azoknak a lábai hosszabbak. Szóval kicsit félek, hogy "nyúlik" a pók, és ha hím, akkor persze nagyon sajnálnám, hogy gyakorlatilag belátható időn belül elpusztul. Persze tudom, hogy van még addig idő, de hát akkor is Szomor? De azért bízom benne, hogy csak hülyeséget gondolok és ez a "hosszú láb" dolog most még semmit nem jelent.

Mindenesetre akkorát nőtt most, hogy a zsíros "bödönt" kinőtte, keresztben már kieresztett lábbal faltól falig ér.

Bocsi, ha hosszú voltam, de legalább előrébb került a topic Nevet?

Így találtam reggel:

Itt vedlés után, már volt talpon is, aztán elborult mint a büdös bogár. (bocsi a minőségért, de a tetőlevétellel nem akartam zavarni)

Itt még beágyazás előtt a "lepedőjével"

És végül, az egyik felhúzott első pár lába, amelyik "nagyot" nőtt a többihez képest. Egyelőre a többit is a képen látható pózban tartja, vagyis így felhúzva. Még nem igazán "terült" ki Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2012 Nov. 30. Pént., 21:54    Hozzászólás témája: idéz

Adult nőstényem:

zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Nov. 19. Hétf., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee! Köszi;)

Gabesz! tisztában vagyok az állat nemével, bár nem rég adult be. sokat olvasgattam a fórumot de a spermaháló valahogy nem jutott per pill eszembe, és igen sajnos nem néztem utána hogy az hogy is néz ki, csak tudtam hogy létezik.

köszi a segitséget;)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Nov. 19. Hétf., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Hali!

párszor megfigyeltem már hogy ezt csinálja néha a parám, nemismerem a jelenséget:l
http://imageshack.us/photo/my-images/571/sdc13727d.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/846/sdc13726.jpg/

csinál egy ilyen hálófalat és "derékig" bebujik alá kb, meg kapálozik az elsö lábaival... csinálja egy darabig, aztán szétszedi az egészet.

Nem olvasgatod a fórumot?
Még a lányok is tudnák hogy mi történik ilyenkor. Nagyon boldog
Egy adult hímed van, aki időnként spermahálót sző magának, hogy betárazza a cuccot.

Legutóbb Gabesz szerkesztette (2012 Nov. 19. Hétf., 11:17), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Nov. 19. Hétf., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Hali!

párszor megfigyeltem már hogy ezt csinálja néha a parám, nemismerem a jelenséget:l

csinál egy ilyen hálófalat és "derékig" bebujik alá kb, meg kapálozik az elsö lábaival... csinálja egy darabig, aztán szétszedi az egészet.

Azért csinálja, mert egy ivarérett hím, és az ott egy spermaháló. Kacsint?
Vissza az elejére
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Nov. 19. Hétf., 09:55    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Vissza az elejére
Profil üzenet
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 15. Csüt., 06:19    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Csak infóképpen - bár nem ezzel a fajjal - követtem el én is hasonló hibát hogy ideje korán számára még nagy helyre tettem. Látványosan nem érezte jól magát, több bújkáló lehetőséget kapott több talajjal. Eltorlaszolta magát, csak akkor volt hajlandó előjönni mikor jócskán megemeltem a páratartalmat. Addig enni sem evett rendesen. A kisebb helyét meg átrendeztem egy másik számára... A végére kínait kellett ennem hogy legyen újra ideális helye. Nagyon boldog Megfelelő méretű dobozban/viváriumban, könnyebb azokat a körülményeket biztosítani nekik amire szükségük van.
El lenne a nagyobb terkóban is, de a fentieket figyelembe véve jobb a türelem - szép terkót egészséges pókot terem Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 14. Szer., 21:53    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Hello! Nagyon patent az a terkó, viszont egyenlőre szerintem is jobban jársz a régi dobozzal, a talajcsere meg ennyi idő után nem szükséges, főleg, ha ugyanazt a pókot rakod majd vissza, de simán mehet bele akár másik pók is.

Köszi Neked is a választ!

Egyébként a talajban nincs kajamaradék vagy egyéb rothadásra hajlamos cucc, mivel nem evett ezalatt a 2 nap alatt amit bent töltött. Egy kicsit nedves a talaj, főleg az itató körül, de az gondolom kiszárad könnyen. Ha mégis penészedne, akkor persze nem sz@rozok, cserélem.

Visszakerült a "zsíros bödönbe" (igaz, ott új talajjal). Mire azt kinövi, szerintem mehet a "végleges" helyére. Amit remélhetőleg szintén ki fog nőni, de ne menjünk annyira előre Mosoly A 30x30-as kocka jó időre elég lesz neki.

Holnap megkínálom egy csokival, remélhetőleg újból ugyanaz a zabagép lesz mint előtte. Nevet?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 14. Szer., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Hello! Nagyon patent az a terkó, viszont egyenlőre szerintem is jobban jársz a régi dobozzal, a talajcsere meg ennyi idő után nem szükséges, főleg, ha ugyanazt a pókot rakod majd vissza, de simán mehet bele akár másik pók is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 14. Szer., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Banderas01 írta:
.......Szerintem várj vele még pár vedlést.Ha átolvastad a topikot,akkor tudod,hogy egy hatalmasra növő pókod van,és vedlésenként is nagyokat nőnek ám,tehát légy türelemmel.Remélem tudtam segíteni.Üdv,Bandi

Hali!

Köszi a gyors reagálást! Gyanítottam, hogy ilyen válaszokra számíthatok. Pedig olyan jól mutat ott az asztalon Nevet?

Az az igazság, hogy az elején nem tűnt ez túl nagynak. A zsíros dobozhoz képest számszakilag nem sokkal nagyobb és mégis olyan elveszettnek tűnik benne a pók. Zavart Mindegy, még ma kiveszem belőle az állatkát és visszateszem a dobozba. A következő vedlés 2-3 héten belül úgyis meg lesz. (mondjuk ezt még őkelme nem tudja Laza ) Aztán meglátjuk mi legyen.

A terkó alját elég ha hagyom kiszáradni, vagy 2 nap "használat" után is talajcsere kell, ha esetleg 1-2 hónap múlva visszaköltöztetem? Tudom, lusta disznó vagyok, de annyi időt elszöszöltem mire ideág eljutottam, nem akarom elölről kezdeni ha nem muszáj. Persze, ha szükséges, akkor nem kérdés, de hátha nem... Mosoly

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Nov. 14. Szer., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

Szia,pöpec az új terkó,viszont még elég nagy neki,de hidd el majd belenő,sőt!!!A gond az,hogy a nagy terkóban egy kis pók nem fogja megtalálni az eleségállatot,a másik pedig,hogy ha felmászik az oldalán,akkor elég nagyot pottyanhat,és könnyen megsérülhet.Szerintem várj vele még pár vedlést.Ha átolvastad a topikot,akkor tudod,hogy egy hatalmasra növő pókod van,és vedlésenként is nagyokat nőnek ám,tehát légy türelemmel.Remélem tudtam segíteni.Üdv,Bandi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 14. Szer., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tegnap sikerült lemérni üvegre tapadás közben a Parám lábterpeszét "pontosan": Átlósan 8 cm. A teste 4 cm. Szerintem egy egész príma kis terráriumba lett behelyezve az 500 grammos zsíros doboz után (mint kiderült nem jégkrémes Nagyon boldog ). Kapott egy 30x30x30-as kockát. Nagy gondossággal kialakítottam egy lapos kő alatt a bujkálót, amit ugyan első éjszaka megnézett (a bejárat előtti földtúrásból következtetek rá) de inkább a dekor növény mögött bújt el úgy, hogy észre sem lehet venni csak ha forgatom a terkót és lámpával keresem. Az eddigi bátorsága elszállt, vele együtt az étvágya is. igaz, még csak bő 36 órája van bent.

Ami jobban aggaszt, hogy kétség merült fel bennem, hogy talán kicsit túl lőttem a célon és nagy neki ez a terrárium. Bár 1-2 vedlés múlva már valószínűleg nem lenne az. Most (miután visszaolvastam a Parás topic 36 oldalát), kezdek azon morfondírozni, hogy visszateszem a zsíros dobozba. Megvárom a vedlést, aztán utána átköltöztetem az immár "nagyobb" pókot. Vélemény? K?rd Vagy hagyjam így és ha enni akar akkor elfogadja így is? Eddig a dobozban mikor elé dobtam a kaját, még a levegőben elkapta. Talán most is elkapja majd, csak hát ahhoz elő kellene bújnia.

Az első képen még a zsíros "bödönben". (A bemutatkozó írásomban is ez van) A 2-3-as kép az új lakhelye. A pók is benne van, alul a jobb sarokban a növények mögött Nevet?

Bocsi ha hosszú (és idegesítő) voltam.

Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 12. Hétf., 14:34    Hozzászólás témája: idéz

Hát, akkor itt vagyok bemutatkozva Nevet?

- Bemutatkozó -
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 12. Hétf., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:

Szia!

Ha nem is olvasol vissza 36 oldalt annyit tegyél meg h írsz pár sort magadról a bemutatkozás topicba. Amiket felsoroltál mind mehet alá, külön-külön vagy egybe is. Nekem az arany középút a virágföld-t tőzeg 1/3 arányú keveréke

Már írok is, csak elmentem ebédelni Nevet? Egyébként nem sok pókos múltam van, de a többit a másik topicban Laza

Egyébként köszi a választ!
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Nov. 12. Hétf., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

egypokos írta:
Sziasztok!

Tudom, tudom, mielőtt kérdeznék olvassak vissza..... Csak hogy 36 oldalnyi átolvasni való van, ezért felvállalom az újaknak járó letolást. ?r?lt (Mellesleg azóta lehetnek itt olyanok, akik a régi postok után regeltek be és tudnak hasznos infót adni)

Szóval van egy "új, alig futott" 7 vedléses parám. Kb. 10 napja került hozzám, de már ideje lenne szerintem áttenni a jégkrémes dobozból (ebben kaptam) egy terráriumba. A cucc gyakorlatilag összerendezésre vár, de egy dologban elég tanácstalan vagyok: Mi lenne neki az ideális talaj?

Természetesen utána olvasgattam a neten, de néha ellentmondásokba ütközök. Van ahol tiszta virágföldet javasolnak, van aki virágföld és kókusz rost keveréket és van ahol fakérget tisztán illetve kókusszal keverve. Esetleg mind a hármat egyszerre Sokkolt Forg? szemek Sajnos viszonylag kevés képet találtam Parás terráriumokról, azokon nem látszott szinte semmi részlet. Szóval teljesen összezavarodva vagyok Forg? szemek

Egyébként az idekerülésekor viszonylag félénk volt, ha csipesszel tereltem amikor az itatót piszkáltam, akkor mindig odébb húzódott. Most már inkább megtámadja. Ha hátulról terelem akkor is azonnal szembefordul. Nincs bombázás, azonnal támadó póz és 1-2 másodperc múlva lecsap. Kis méregzsák Nevet? Szerencsére jól eszik, talán még túl jól is. Ha kínálom, akkor naponta elfogadja a kaját (kb. 2-3 centis tűcsök vagy csótány) de olvastam valahol (talán itt) hogy nem szabad "túlpörgetni....

Szóval milyen alom a "tuti"? ?tlet K?rd

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Ha nem is olvasol vissza 36 oldalt annyit tegyél meg h írsz pár sort magadról a bemutatkozás topicba. Amiket felsoroltál mind mehet alá, külön-külön vagy egybe is. Nekem az arany középút a virágföld-t tőzeg 1/3 arányú keveréke
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Nov. 12. Hétf., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tudom, tudom, mielőtt kérdeznék olvassak vissza..... Csak hogy 36 oldalnyi átolvasni való van, ezért felvállalom az újaknak járó letolást. ?r?lt (Mellesleg azóta lehetnek itt olyanok, akik a régi postok után regeltek be és tudnak hasznos infót adni)

Szóval van egy "új, alig futott" 7 vedléses parám. Kb. 10 napja került hozzám, de már ideje lenne szerintem áttenni a jégkrémes dobozból (ebben kaptam) egy terráriumba. A cucc gyakorlatilag összerendezésre vár, de egy dologban elég tanácstalan vagyok: Mi lenne neki az ideális talaj?

Természetesen utána olvasgattam a neten, de néha ellentmondásokba ütközök. Van ahol tiszta virágföldet javasolnak, van aki virágföld és kókusz rost keveréket és van ahol fakérget tisztán illetve kókusszal keverve. Esetleg mind a hármat egyszerre Sokkolt Forg? szemek Sajnos viszonylag kevés képet találtam Parás terráriumokról, azokon nem látszott szinte semmi részlet. Szóval teljesen összezavarodva vagyok Forg? szemek

Egyébként az idekerülésekor viszonylag félénk volt, ha csipesszel tereltem amikor az itatót piszkáltam, akkor mindig odébb húzódott. Most már inkább megtámadja. Ha hátulról terelem akkor is azonnal szembefordul. Nincs bombázás, azonnal támadó póz és 1-2 másodperc múlva lecsap. Kis méregzsák Nevet? Szerencsére jól eszik, talán még túl jól is. Ha kínálom, akkor naponta elfogadja a kaját (kb. 2-3 centis tűcsök vagy csótány) de olvastam valahol (talán itt) hogy nem szabad "túlpörgetni....

Szóval milyen alom a "tuti"? ?tlet K?rd

A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Qwolpyx
Újonc

Elküldve: 2012 Nov. 10. Szomb., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

8v. Parám a kapuba!
http://tinypic.com/view.php?pic=25g441l&s=6
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Nov. 05. Hétf., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Egy fokkal jobb képek Vicces

Tangapapucs
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 01. Csüt., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Újonc, 3v:
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Szept. 20. Csüt., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Róla sikerült leggányabbul a kép, de még kajával a szájában is meg akart támadni Laza

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Szept. 15. Szomb., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

Nxn908xxx írta:
Létezik 1-2mm nagyságú tücsök? Nem túl kicsi az? Zavart Én még csak fél centi körülieket láttam de azok is nagyon picik.

Akkor elmondom neked, hogy a 2 vedléses parahybana sem lesz sokkal nagyobb Nevet?
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Nxn908xxx írta:
Létezik 1-2mm nagyságú tücsök? Nem túl kicsi az? Zavart Én még csak fél centi körülieket láttam de azok is nagyon picik.

A tücsök mikor kikel max 1mm. vagy még kisebb. Alig látni.

Fú az nagyon kicsi nem is tudtam. De kereskedésbe biztos hogy van, vagy hoznak nekem. ?rd?g Kösz az infót! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

Nxn908xxx írta:

A tücsök mikor kikel max 1mm. vagy még kisebb. Alig látni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Nxn908xxx írta:
Sziasztok!
A kérdésem az, hogy egy 2 vedléses kis parahybanát mivel lehet etetni? Szeretnék egy ilyen kis jószágot, csak még sose volt ilyen fiatal pókom és nem nagyon találok infót.

Pl. Ha tudsz olyan kisállat kereskedést, ahol árulnak tücsköt, akkor mond az eladónak, hogy napos tücsköt szeretnél, 1-2 mm nagyságúak és tökéletesek neki.
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 14:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A kérdésem az, hogy egy 2 vedléses kis parahybanát mivel lehet etetni? Szeretnék egy ilyen kis jószágot, csak még sose volt ilyen fiatal pókom és nem nagyon találok infót.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Aug. 26. Vas., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

adult nőstényem

Toto
Moderátor

Elküldve: 2012 Aug. 01. Szer., 18:01    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
13 közepes egér, az jó?

???
Pistiii
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 01. Szer., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

13 közepes egér, az jó?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Júl. 10. Kedd., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

és az én nőstényem

Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Júl. 10. Kedd., 17:25    Hozzászólás témája: idéz

13-14cm Nősti:)

Szilu
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 04. Szer., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

Ja értem köszi hát a meleg az most elég nagy elképzelhető hogy ott "lent" hűsebb van Mosoly de van egy másik fajom az elől van, még csak be se megy a bujkálóba nem ás stb ezért találtam érdekesnek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Júl. 03. Kedd., 22:13    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Azt Te soha nem tudhatod pontosan, hogy mikor fog vedleni.
Nem tudsz evvel mit csinálni max ellenőrizd a párát és a hőmérsékletet.Lehet túl melege van és talált "hidegebb" részt a terkóban.
Szilu
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 03. Kedd., 19:44    Hozzászólás témája: l.p idéz

Az enyémnél is ugyanez a probléma egésznap a bujkálóban, "leásta" magát egészen a terrárium ajjáig és nem hiszem hogy vedleni fog mit tegyek ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Robi
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Máj. 13. Vas., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Igen könnyen lehet hogy vedleni készül. A párásítást ne hagyd abba, hogy könnyebben menjen neki a vedlés. Ne aggódj nem lesz semmi gond.

Üdv. Robi
Vissza az elejére
Profil üzenet
novilaci
Újonc

Elküldve: 2012 Máj. 13. Vas., 14:02    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!remélem tudtok segíteni.
nekem egy lasiodora parám van, kb 1 hónapja van nálam.ha jóltudom 4vedléses.terrárium egyik sarkába csinált egy bújót.ott van egész nap.semmikor se látom kijöbnni. másfél hete evett egy tücsköt és egy legyet de azóta semmi. ki se jön,inni nemlátom, ha megpiszkálom mozog nemlátok rajta semmi rendellenest.párásítok nála ruhaspricelővel langyos vízzel,kb 25fokos a terráriuma.helye megfelelő,kókusztőzeg.potroh se apadt.most búvóhelyét betakartam tőzeggel,lehet kár volt.semmi ételt nem fogad.hagyjam majd magától kijön a területére?de már mióta evett nem látni kint soha.vagy vedlés lesz?köszönöm előre is segítségeteket.olvastam fórumokat isde sokféle válaszokat találtam így talán személyesebbet kapok tőletek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Máj. 13. Vas., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

A hímem kaja közben :

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Máj. 06. Vas., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

Két parám már 9 vedlésesen:D

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tony
Látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 30. Hétf., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

6 v Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pityu03
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 03. Kedd., 23:48    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
sziasztok!

az lenne a "gondom" hogy 6v. kis parám mostanában a terráriuma lámpasütötte oldalán halmozza fel a földet, és most nemtudom hogy szimplán rájött a lakberendezés és puszta véletlen h pont arra az oldalra, vagy esetleg tul melege lenne és igy probálja elzárni a hőforrást? sólámpa van mellette, szoval annyira nem nagy hőszóró, közvetlen a lámpa mellett van egy hőmérő, 25-26 fok van mellette, ezért nem gondolom hogy tul meleg lenne:S

ittvan 2 kép az épitményrőlNagyon boldog

http://imageshack.us/photo/my-images/818/sdc12445.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc12440z.jpg

Hali!

Az enyém is ugyan ezt csinálja, és ő is pont a lámpa felöli sarokba építette a falat Nagyon boldog
Lehet, hogy tényleg a fény miatt csinálják.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  Következő
4 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu