Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 31 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Nyers hús, máj, stb.

Nyers hús, máj, stb.

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jún. 12. Kedd., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Egyébként a veréb is védett!!!!! Meg mi az, hogy főleg a veréb?
Üdv.: Gábor

Igazad van,már a házi veréb is védett! Valahogy nem szimpatizálok a verebekkel,olyanok mint a drága kisebbségünk,de sose bántottam egyet se,és ha találnék fiókát biztos megpróbálnám visszajuttatni a fészekbe.
gonagra
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 12. Kedd., 11:30    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Szia!
A madárfióka még belefér,főleg a veréb,de a kétéltűek és hüllők Magyarországon mind védett állatok!! Shame on you

Természetesen tudom, viszont az ebihalak világában az erősebb marad életben, simán felzabálják egymást a túlélésért, de ha nem egymást akkor majd az a három darab 30 centis Koi ponty:) Tehát 4-5 ebit kiemelni és a pókkal beetetni, főleg, hogy a kerti tavunkból vannak, nem vadon begyűjtött példányok, úgy gondolom bocsánatos bűn.

A veréb valóban védett állat, de mikor a fél szárnyát már elhordták a hangyák...

Ne értsen félre senki, SOHA nem gyűjtenék be vadon élő, kifejlett egyedeket csak azért, hogy változatosabban táplálhassam a pókjaimat. Abszolút tisztában vagyok a természetvédelmi törvényekkel és elég sokat bújtam a Vörös Könyvet, hogy képbe kerüljek egy-egy védett élőlény jelentőségével és eszmei értékével. Magam is egy fokozottan védett természeti terület közvetlen közelében lakok (kb. 5 perc séta) és nem egy rászoruló élőlényt sikerült már megmentenem (elütött teknősbéka, kiszáradt denevér, galambfióka stb.)

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Jún. 12. Kedd., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként a veréb is védett!!!!! Meg mi az, hogy főleg a veréb?
Én mindig megmentem, felnevelem és elengedem az ilyen kis árvákat....

Üdv.: Gábor
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jún. 12. Kedd., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
A madárfióka még belefér,főleg a veréb,de a kétéltűek és hüllők Magyarországon mind védett állatok!! Shame on you
gonagra
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 12. Kedd., 09:21    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
7Pszicho7 írta:
Én nagy hülyeségnek tartom a csirkemellel való etetést :/ Nem póknak való táplálék! Holnaptól etessük a pókunkat csülök pörkölttel! Halászlével! :/ Mikor elkezdtem a pókozást pár éve akkor Én is adtam nekik félévente 1x. De utánna rájöttem hogy butaság. Lehet hogy megköveznek emiatt, de én nem adnék a póknak csirkemellet. Azért lehet kapni az állateledel boltban csótányt, sáskát, tücsköt meg hasonló táplálék állatot hogy azzal etessük pókjainkat és ne ilyen emberi fogyasztásra alkalmas finomságokkal :)

Persze!
Meg azért is lehet venni a boltban eleségállatot, mert pénzbe kerül!

Én még sosem etettem ilyesmivel, de gondolkodom rajta, mert tényleg tápanyagbomba nekik!
Sok mindenkitől hallottam már a májat, vagy marha-csirke húst, halat, békát!

Ha a szutykos, retkes, igénytelen, szarban élő, betegséget terjesztő egeret odaadják a póknak szőröstől mindenestől, akkor nem hiszem hogy a friss nyers hústól-májtól baja lenne!

Nem mondom hogy ez legyen az elsődleges etetési forma, de szerintem vedlésenként egy vagy két etetést ki lehet bekkelni vele!
És soxor a pénztárcának se mindegy, hogy 50-100 forintért veszed a sáska darabját 50 póknak, vagy egy fél csirkemellel is ugyanazt éred el, vagy még jobb mert magasabb a hasznos tápanyagtartalma!

Csak arra figyeljen mindenki, hogy zsíros kaját ne adjon az állatnak, mert a melegvérűek zsírsejtjeit nem tudják megemészteni, ami a pók halálát is okozhatja! Ezért is tartom jobbnak a májat az egérnél...

Lehet, hogy engem is megköveznek, de nálunk több száz veréb lakik a tető alatt és nyaranta bizony kiesett pár fincsi fióka. Ha nem a macska vitte el, akkor én simán beadtam 1-2 megputtyant fiókát a L.parachybanamnak és szinte mindig maradéktalanul eltüntette. Mikor a kerti tóban több száz ebihal kelt ki, én azzal is megkínáltam a pókjaimat. Úgy gondolom, midig abból kell kiindulni, hogy természetes élőhelyén mihez juthat hozzá a pók. Kihullott madárfiókát, apró hüllőket és kétéltűeket valamint ízeltlábúakat fogyaszt és a legextrémebb körülmények között jut halhoz vagy specifikus belsőséghez, hacsak nem egy tüdőshal vándorol éppen előtte, vagy nem vadászik le egy törpemalacot :)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Én nagy hülyeségnek tartom a csirkemellel való etetést :/ Nem póknak való táplálék! Holnaptól etessük a pókunkat csülök pörkölttel! Halászlével! :/ Mikor elkezdtem a pókozást pár éve akkor Én is adtam nekik félévente 1x. De utánna rájöttem hogy butaság. Lehet hogy megköveznek emiatt, de én nem adnék a póknak csirkemellet. Azért lehet kapni az állateledel boltban csótányt, sáskát, tücsköt meg hasonló táplálék állatot hogy azzal etessük pókjainkat és ne ilyen emberi fogyasztásra alkalmas finomságokkal Mosoly

Persze!
Meg azért is lehet venni a boltban eleségállatot, mert pénzbe kerül!

Én még sosem etettem ilyesmivel, de gondolkodom rajta, mert tényleg tápanyagbomba nekik!
Sok mindenkitől hallottam már a májat, vagy marha-csirke húst, halat, békát!

Ha a szutykos, retkes, igénytelen, szarban élő, betegséget terjesztő egeret odaadják a póknak szőröstől mindenestől, akkor nem hiszem hogy a friss nyers hústól-májtól baja lenne!

Nem mondom hogy ez legyen az elsődleges etetési forma, de szerintem vedlésenként egy vagy két etetést ki lehet bekkelni vele!
És soxor a pénztárcának se mindegy, hogy 50-100 forintért veszed a sáska darabját 50 póknak, vagy egy fél csirkemellel is ugyanazt éred el, vagy még jobb mert magasabb a hasznos tápanyagtartalma!

Csak arra figyeljen mindenki, hogy zsíros kaját ne adjon az állatnak, mert a melegvérűek zsírsejtjeit nem tudják megemészteni, ami a pók halálát is okozhatja! Ezért is tartom jobbnak a májat az egérnél...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Én nagy hülyeségnek tartom a csirkemellel való etetést :/ Nem póknak való táplálék! Holnaptól etessük a pókunkat csülök pörkölttel! Halászlével! :/ Mikor elkezdtem a pókozást pár éve akkor Én is adtam nekik félévente 1x. De utánna rájöttem hogy butaság. Lehet hogy megköveznek emiatt, de én nem adnék a póknak csirkemellet. Azért lehet kapni az állateledel boltban csótányt, sáskát, tücsköt meg hasonló táplálék állatot hogy azzal etessük pókjainkat és ne ilyen emberi fogyasztásra alkalmas finomságokkal Mosoly

Xcepter írta:
csirkemell best of . betúr egy kisebb kokcát belőle 1-2 hétig nem kell a kajával törődni ráadásul óriásit nőnek tőle a dögök Mosoly

én úgy szoktam hogy 1 napig áztatom a csirkemellet mielőtt odaadom nekik megszívja magát vízzel úgy vettem észre ha nem is éhesek csak szomjasak akkor is felveszik és ivás helyett eszegetik Mosoly

Teljesen jogos én sem adnék pláne nem azért hogy utána hetekig nem "kell" adni,szerintem szép dolog a pókozásba az etetés pláne nem teher.
Maradjunk a csótinál a tücsinél illetve ha itatásról van szó akkor víznél.
Lehet engem is kövezni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 19. Vas., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Xcepter írta:
csirkemell best of . betúr egy kisebb kokcát belőle 1-2 hétig nem kell a kajával törődni ráadásul óriásit nőnek tőle a dögök Mosoly

én úgy szoktam hogy 1 napig áztatom a csirkemellet mielőtt odaadom nekik megszívja magát vízzel úgy vettem észre ha nem is éhesek csak szomjasak akkor is felveszik és ivás helyett eszegetik Mosoly

Xcepter
Látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 08. Pént., 08:33    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 07. Csüt., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Szerintetek lehet adni szőrös kis barátainknak garnélákat?
Mivel nekem elég sok kifejlett Red Cherry-m van gondoltam megpróbálok etetni vele. csak előbb kikérem a véleményeteket.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
igor, nem fog belepusztulni az állatod attól ne félj!

Nálam csak egyszer fordult elő.Akkor még csak 2 pókom volt és vedlés után nem tudtam mivel etetni nem volt itthon semmi nekivaló állat és hallottam a májról mint eleség.Egyszer kipróbáltam megette és ennyi.Se előtte se azóta nem fordult elő.Pedig van máj a hűtöben Nagyon boldog Ami a halakat illeti én ismerek olyat aki csak és kizárólag halakkal etet!Nekem meg sem fordult a fejemben.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

Az a probléma, hogy egyre kevesebben veszik élőlényszámba az állataikat. Ha már ilyen könnyen lehet egzotikus állathoz jutni 2010-ben akkor legalább annyi felelőségtudatunk legyen, hogy mindig legyen mit ennie a kedvenceinknek. Ennél olcsóbb állatot még kívánva sem kérhetünk. Nem értem miért fáradság valakinek előrelátónak lennie. Amikor valaki állatot kezd tartani minimum annyi, hogy vállalja a felelőséget érte.
Megértem ha valakinek ki megy a fejéből vagy elszámolja magát az eleségálattal. Írjon ide egy olyan ember akinek éhen halt már a pókja! Meg lehet várni azt az egy hetet amíg jön tücsi vagy csótány.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Úristen mennyi hozzászólás 6 óra alatt Nagyon boldog
Grat. Applause

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

tomdelonge írta:
Anarchist írta:
Én elolvastam 3 oldalt a máj (igaz az emberi máj) működéséről mielött a Hsz-m megírtam. A lényeg ugyan az. Feltalálták a csótányt, meg tücsköt. Az sem olcsóbb mint a máj, vagy a csirke mell, csak könnyebben hozzá lehet jutni.

akkor elpocsékoltál az életedből annyit, amennyit az a 3 oldal elolvasása igénybe vett.másrészt meg néhányan akik hússal etetnek, pont azért teszik mert olcsóbb és szerintem könnyebben beszerezhető.(tücsköt/csótányt nem árulnak minden 2.élelmiszerboltban)

pocsékolás?

olvasásból sokat tanulhat az ember.
bárcsak minden fórumozó anarchist nyomdokába lépne... Nagyon boldog

viszont a te álláspontod is valahol értékelhető, miszeriont nincs minden sarkon "tücsökbolt". Nagyon boldog
de már ha így egymás között vagyunk és a beszerezhetőség a probléma, az itt fórumozók találnak a terraplazan eleségállatot. Nagyon boldog
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

akinek meg az a föszempont hogyha nincs otthon más akkor jo neki a párizsi, máj,csirkemell,akármi szarság,az meg ne tartson pókot......
köztudott hogy ezek az állatok honapokat is kibirnak evés nélkül. semmi baja nem lesz ha addig nem kap enni ha nehéz tücsköt szerezni (teszem hozzá,manapság már postán is rendelhetö nagyobb tételben olcsón mindenféle tücsök,csótány,sáska,lofax haverokkal megdumáljátok,rendeltek 100at és elosztjátok,még jol is jártok!) szoval ez nem rászorulás hanem lustaság kérdése.
szerintem.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

így igaz.

valami maradjon meg a pókjainknak a természetbéli életmódjukból, mégpedig a vadászat!

tücsi, csótány stb... azért néha megküzd az életben maradásáért, míg a máj és a csirkemell kevésbé. Nagyon boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Én elolvastam 3 oldalt a máj (igaz az emberi máj) működéséről mielött a Hsz-m megírtam. A lényeg ugyan az. Feltalálták a csótányt, meg tücsköt. Az sem olcsóbb mint a máj, vagy a csirke mell, csak könnyebben hozzá lehet jutni.

akkor elpocsékoltál az életedből annyit, amennyit az a 3 oldal elolvasása igénybe vett.másrészt meg néhányan akik hússal etetnek, pont azért teszik mert olcsóbb és szerintem könnyebben beszerezhető.(tücsköt/csótányt nem árulnak minden 2.élelmiszerboltban)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 16:13    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 15:19    Hozzászólás témája: idéz

igor, nem fog belepusztulni az állatod attól ne félj!

csak pont azt nem értem hogy miuért jó?!
a pók mindent megeszik amit elédobsz.
képeken láttam már halat enni is pókot, de olvastam hogy valakinek a pókja elfogadta a párizsit is.

én a magam részéről megmaradok az élő eleségnél.
azzal legalább van egy kis élvezete a póknak.

anarchist: ha jó pár oldalt visszaolvasol ott találsz egy hsz-t pudingtól, ő leírja a májnak a jellemzőit, és működését. (bevallom anno én is rosszul tudtam Zavarban lev? )
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Nem is arról van szó, hogy egyszer-kétszer nem fér bele. Csak hosszútávon nem ajánlott a már említett megkötött méreganyagok miatt.
Ez olyan mint, hogy asszem a vaddisznó májból nem szabad Xmennyiségnél többet megenni mert ártalmas az egészségre.
Vissza az elejére
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Devilshark írta:
Szerintem simán jó a sertés máj is javítsatok ki ha tévedek.Nagyon boldog

Tévedsz! Semmilyen máj nem jó a póknak. Általános iskola 5ik osztályában már tanítják, hogy mi a feladata a májnak. (Legfőképp a mérgek megkötése)
Az emberek is csak feldolgozva ehetnek májat, nyersen enyhén összefosnád magad. A csirkemell és egyéb sovány húsok még úgy ahogy megfelelőek, de csak végső esetben. Egy pók túl lassan gyűri be, hogy ne büdösödjön meg. Egyszer adtam húst, a genimnek (aki mellesleg vasárnap dobott egy 14cm-es bőrt), meg is ette de büdös maradt utánna. Jól ki kellet szellőztetni.
Én a méreganyagok miatt nem javaslom a májat, de ez persze csak az én véleményem.

Egyszer előfordult még a kezdetekben hogy kifogytam mindenféle eleségállatból és én is megkináltam a nőstény parahybanát csirkemájjal.Kb 2-3 dkg mennyiséget.Simán megette,él és virul azóta is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Egy kérdéssel kezdeném.
A sertéshúsról (köztük a májról is) köztudott, hogy nyers állapotában tartalmaz olyan anyagokat, ami emlősöknél izomsorvadást okoz, így én elgondolkodtam azon, hogy ez esetleg milyen hatással lehet a pókokra. Erről valaki tudna valamit mondani?

Nálam a smithi szokott néha-néha (2-3 havonta) nyers csirkemellet kapni, de abból is csak kisdarabot, amit legfeljebb 2-3 óra alatt elfogyaszt. Olvasgatás után tanultam mások hibáiból és az elsőnél figyelembe vettem ezt a tapasztalatot. Májjal még nem próbálkoztam, mivel az kicsit gyorsabban adja meg magát, mint a sima hús és nem akarnám szegény jószágot a szellőztetéssel járó kellemetlenségeknek kitenni.
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 14:12    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Devilshark írta:

Tévedsz! Semmilyen máj nem jó a póknak. Általános iskola 5ik osztályában már tanítják, hogy mi a feladata a májnak. (Legfőképp a mérgek megkötése)
Az emberek is csak feldolgozva ehetnek májat, nyersen enyhén összefosnád magad. A csirkemell és egyéb sovány húsok még úgy ahogy megfelelőek, de csak végső esetben. Egy pók túl lassan gyűri be, hogy ne büdösödjön meg. Egyszer adtam húst, a genimnek (aki mellesleg vasárnap dobott egy 14cm-es bőrt), meg is ette de büdös maradt utánna. Jól ki kellet szellőztetni.
Én a méreganyagok miatt nem javaslom a májat, de ez persze csak az én véleményem.

anarchist azér nemkéne az ördögöt a falra festeni.egyrész a máj nem megköti, max lebontja a mérgeket.Ha a te májad megköti a mérgeket akkor belehetne téged vetni vmi háboruba mint biologiai fegyvert.lehet nyersen májat enni csak undi. szerintem sem ezekkel kell tömni a pókot, de véleményem szerint semmi baja nem lesz az efféle kajától.
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Hébe-hóba nagyritkán én is adtam néhány pókomnak húst. Amikor hozzám került a hím parahybana, az akkor még működő déenefesen olvastam, hogy lehet húst, májat meg hasonlókat is adni a póknak. Na mondom ezt kipróbálom, a para jól be is vágta a neki felkínált májdarabot. Később már csirkemellet kapott, amit hasonló jó étvággyal el is fogyasztott. Utoljára még ősszel kapott a parahybana nőstény egy darab csirkemellet, ám ennek az volt az oka, hogy pont akkor volt neki egy kisebb sérülése (a terkó üvegajtajának leamortizálása közben az egyik méregkarmának majdnem fele letört, a másik rágó pedig valamiért nem úgy működött, ahogy kellett volna, egyszerűen nem tudta kinyitni a méregkarmot). Ebben az időszakban egyszer kapott csirkemellet, amit bár hosszú ideig evett, de legalább tudott magához táplálékot venni. A csótányt majd egy napig gyötörte a fél rágójával, mire elpusztult az a nyomorult, utána pedig nem tudta telljesen elfogyasztani, sok még "ehető" rész maradt a csótiból. Viszont a csirkemellel könnyen boldogult.

Szvsz én amióta csótikat tartok, csak kivételes esetben etetek hússal. Régebben hallal is próbálkoztam, ami bár bevált, de a beszerzése enyhén szólva problémás volt (amur, ponty és keszegivadékok voltak az étlapon többnyire, amiket még egy halász ismerősöm által szereztem be).
Viszont nálam még soha nem volt a hússal való etetésből probléma. Jóllehet, hogy csak ritkán, félévente-évente 1-2 alkalom volt, de problémát nem tapasztaltam.

üdv: Toto
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem szimplán takarékoskodásból és kíváncsiságból etet valaki hússal vagy májjal. Akinek arra van csak lehetősége, hogy boltban drágán megvegye az eleségállatot az elgondolkodik, hogy néha azért csak kéne valami olcsóbbat is adni a pókoknak. Én még nem adtam húst egyik nyolclábúnak sem, de télen megfordult a fejemben, mikor legközelebbi beszerzési pont 17 km-re volt hófúvásban... Mindenkinek szíve joga úgy etetni ahogy akar, de azért figyeljetek oda mit adtok a póknak! Én is szoktam tücsköket fogni a természetben, mint Kratosz, beteszem őket dobozba, pár nap hízlalás után mehet is a póknak. Mosoly Most meg ebben az esős időben a vegyszermérgezés is kizárható.
Üdv!
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:

Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

egyetértek hawk hozzászólásával.
mi a fenének etessük májjal, hússal amikor a tücsi és egyébb lehetőség is van.
sokaknak az élelmet ilyenkor a természet adja (kert)

nálunk nagy feladat jó időben a kertben lévő tücsöklyukak felderítése.

higgyétek el semmivel se lesz másképp ha mással etetitek a pókokat.
nem fog gyorsabban fejlődni.
húsból is ugyanannyit fog megenni mint pl tücsökből.
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

elöbb utóbb a pókjaitok malachapciban fognak elpusztulni,csak azt veszitek észre hogy a smithi telibetüsszenti a terkoajtót ?rd?g

nem tudom megérteni miért nem jo a tücsök,csótány,az avik sem lázadoznak az amazóniai dzsungelben ha nem ehetnek jaguár-májat.....
számomra felfoghatatlan,talán jobb is igy nekem Forg? szemek
Vissza az elejére
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 17. Hétf., 12:00    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Én is szoktam adni csirkemellfilét, de a nagyobbaknak. (pl: semi adult hím N. chromatus, 10v. L. klugi) és előszeretettel fogyasztják el. Persze nem viszem túlzásba, de havonta 1x megérdemlik szintem. A csirkemájjal kapcsolatban van kérdésem, ugyanis azt nem probáltam még ki. MEnnyire szeretik? Csak csirkemáj a jó? Tehát sertés májat nem lehet nekik adni?

7Pszicho7

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 14. Pént., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

Én is szoktam adni csirkemellfilét, de a nagyobbaknak. (pl: semi adult hím N. chromatus, 10v. L. klugi) és előszeretettel fogyasztják el. Persze nem viszem túlzásba, de havonta 1x megérdemlik szintem. A csirkemájjal kapcsolatban van kérdésem, ugyanis azt nem probáltam még ki. MEnnyire szeretik? Csak csirkemáj a jó? Tehát sertés májat nem lehet nekik adni?

7Pszicho7
Vissza az elejére
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

Helo!
Én adtam kisebb pókoknak is mell filét mert volt egy időszak amikor nemlehetett nálunk kapni csontit,tücsköt és csótány tenyészet se volt se nekem se mcb2man-nek. Csipesszel lecsíptem pici darabot a pókoknak amit egy kis kockára vágott papírlapra helyeztem.Így nem penészedett be a tőzeg és egy pókom se ragadt bele!Mosoly
Vissza az elejére
Pippolino
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

Megfontolom! Több 1 vedléses smithihez jutottam most hozzá, aztán mire azokat feltakarmányozom, idő lesz :S
Én viszont azt tervezem, hogy beszerzek pár egérkét és akkor mindig lesz friss jól táplált napos egerem. (remélem ezzel nem bántom meg senki humanitárius érzelmét).
Már le is tettem a vagdalózásról.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

Ezzel vigyázz!

Egyetlen esetben ellenezhető ez a fajta "reform" konyha...
A túl fiatal állatok esetében...

Ugyan is, a bébik könnyen hozzáragadnak (menthetetlenül) a túl gyorsan kiszáradó májhoz, húshoz!
Persze körültekintően, megfelelően apróra vágva megpróbálható, csak szerintem macerás.
Ha túl sok picid van beleörülsz a "metélésbe", ha túl kevés, kár a tücskön spórolni, nem éri meg.

Jómagam azoknak a példányoknak adtam ilyen jellegű takarmányt, melyek már a napos egérrel is elbírtak. Igazából pont "érzelmi" okokból kezdtem el próbálkozni (egy idő után megsajnáltam a vonagló bébiegereket), majd mikor bevált, át is álltam rá.
Ebben az esetben már jelentős anyagi vonzata is van a dolgoknak (azaz érdemes vele foglalkozni), hiszen a nagyobb jószágok vedléséhez már nem egy-két tücsök, egér, sáska szükséges... Kacsint?
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Hella!

Én azt kérdezném, hogy van-e határ amihez képest lehet adni nyers állati eredetű szöveteket pókjainknak?
Arra gondoltam, hogy nem bolha tücsivel etetem az 1 vedléseseket, hanem mondjuk máj, vagy mell filével, feltéve, ha olyan apróra tudom vágni Forg? szemek .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Boss
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jún. 01. Hétf., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A 4vedléses A.genim-nek adtam nyers csirkemellet és habozás nélkül rárontott és joizűen be is csocsálta.
Nőjön nagyra tőle Kacsint?

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

sztem én ezentúl csirkéket fogok tenyészteni mint eleségállat, vagy kolibriket, a kolibri mellfilé biztos táplálóbb Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

PuPu írta:
LGM írta:
Sziasztok!

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=1&id=13220

Innen van a kép (pupu forrás nélkül ne tegyél fel képet, 1perc keresés a google jóbarátban...!) , majd 30cm Nagyon boldog ...
A nationonal-tól kicsit többet várna az ember :S .
Ja, valaki el olvasta Zolee cikkét?

Oksa:D de énis most néztem utánna ennek a csirkés képnek csak nem találtam magyar oldalt még(de te már igen Nevet? ) lehet azért is mert angolúl kerestem rá...

Mosoly én magyarul, csirke evő pók Mosoly
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Sziasztok!

Innen van a kép (pupu forrás nélkül ne tegyél fel képet, 1perc keresés a google jóbarátban...!) , majd 30cm Nagyon boldog ...

Oksa:D de énis most néztem utánna ennek a csirkés képnek csak nem találtam magyar oldalt még(de te már igen Nevet? ) lehet azért is mert angolúl kerestem rá...
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

suicide írta:
PuPu írta:
suicide mire gondolsz aránytalanság alatt?

A háttérhez, háttérben lévő tyúkokhoz képest, az áldozathoz képest túl nagy a pók! persze nem állítom biztosra, sőt... Csak mint említettem párszor, páran már tanakodtunk rajta! Egyébként te hol találtad, és milyen méretben?

Amibe feltöltöttem a képet abban a méretben találtam.Oldalt nemtudok neked mondani régen találtam ezt a képet google-ba keresgéltem képeket pókokról és ott akadtam rá.
A képen pedig lehet az hogy a csirke nem kifejlett szerintem, a hátérben lévő csirkék pedig távolabb vannak.Szerintem ez lehet az oka annak,hogy becsapós a kép bár nemvagyok fényképész így nem értek hozzáNagyon boldog
Vissza az elejére
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

PuPu írta:

A háttérhez, háttérben lévő tyúkokhoz képest, az áldozathoz képest túl nagy a pók! persze nem állítom biztosra, sőt... Csak mint említettem párszor, páran már tanakodtunk rajta! Egyébként te hol találtad, és milyen méretben?
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Idézet:
Sziasztok!
Anno az egyik topicba írtam, hogy szerintem jó a dög a pókoknak hisz a természetbe is hozzá juthatnak.(ha jól emlékszem a topic neve. avi fent a tücsök lent.)Valami ilyesmi a neve. Nemtudom LGM emlékszel e de pár hete írtam hogy nem akar enni az A. purpureám. Kipróbáltam aznap nála a nyers csirke filét, 10 perc múlva ránéztem és már ette.Az élő illetve megölt csótányokat még most se fogyasztja... Ennek nemtudom mi az oka de legaláb táplálkozik és többet szövöget mint előtte...
Erre a képre régebben találtam rá a neten (szerintem témába vág):

Láttam már ezt a fotót párszor. Páran tanakodtunk is rajta... Lehet tévedek de nekem manipuláltnak tűnik. talán a legszembetűnöbb az aránytalansága Forg? szemek
boci1982
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 20:50    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Gondoltam kipróbálom ezt a nyers májas menüt. Összesen 19 póknak adtam nyers csirkemájat 18 óra körül. volt amelyik abban a pillanatban rárontott volt amelyik le se sza..a. De most már 4 híján mind majszolja. remélem nem lesz bajuk tőle mert rögtön felkötöm magam
Most már csak a maradékok eltávolítása lesz érdekes,már ha megtalálom
CeFReX
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 15:58    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is ki kellet próbálnom ezt a májas dolgot. Grammostola aureostriata 7-8v nősti. Fagyasztva volt itthon csirkemáj, törtem belőle egy darabot, kiolvasztottam. Betettem a pókhoz, semmi. Elkezdem csipesszel nyomkodni, semmi. Mozgatásztam előtte, meg se moccant a pók. Mondom, akk marad itt, amíg nem kezd büdösödni. Ez volt "reggel" 10kor. (nálam ilyenkor van a reggel) Nevet?
Most ahogy hazaértem, látom, h szépen majszolgatja a bunkere előtt.
Szóval ez a máj téma bevált! Magától kezdte el kajálni, csak letettem az itató mellé. Sztem feltételezhető, h eredeti élőhelyén sem hagyja ki az "ingyenkaját".
Vissza az elejére
Profil üzenet
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 14:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Anno az egyik topicba írtam, hogy szerintem jó a dög a pókoknak hisz a természetbe is hozzá juthatnak.(ha jól emlékszem a topic neve. avi fent a tücsök lent.)Valami ilyesmi a neve. Nemtudom LGM emlékszel e de pár hete írtam hogy nem akar enni az A. purpureám. Kipróbáltam aznap nála a nyers csirke filét, 10 perc múlva ránéztem és már ette.Az élő illetve megölt csótányokat még most se fogyasztja... Ennek nemtudom mi az oka de legaláb táplálkozik és többet szövöget mint előtte...
Erre a képre régebben találtam rá a neten (szerintem témába vág):
Vissza az elejére
Renji
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 30. Szomb., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kis saját tapasztalat!
Megpróbáltam májjal etetni a pókijaimat! A parahybanámat látszólag nem érdekelte mikor csipeszel rángattam az orra előtt! Kihúztam a csipeszt, de véletlen hozzáértem a talajra szőt hálójához a májjal és ottmaradt egy nagy véres folt! A póki pár perc múlva elkezdte kajálni a véres hálóját! Ekkor beraktam hozzá a májat ő pedig szépen odaballagott és beszipkázta!! Látszólag nagyon tetszett neki! Miután megette a májat, megette a hálójának azokat a részét ahová cseppent a májból egy kis vér! A genieimmel is dettó ugyan ez volt a helyzet!

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 30. Szomb., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Nálam az 1-2-3v kispókok, pl geniculata vagy smithi, vagy bármi más ami kicsi, mind darabolt kaját kap.. Pl felarabolok egy B.dubiat és azt adom oda nekik, ezt simán elfogyasztják. Jó pár vedlésen keresztül így etetem őket, és amikor megfelelő méretűek egy apró B.dubia elfogyasztásához, akkor már élő kaját kapnak. Sose volt gondom azzal, hogy nem eszik a csótányt. Kétlem, hogy "rászokna" a pók arra, hogy dögöt eszik. Ez ösztön(ahogy említettétek), és azt ösztönt kétlem, hogy akármelyik állat "elfelejtené" ilyen rövid idő alatt.
Szerintem etesd azzal amit eszik, mindegy mi az, élő vagy halott! Legalább eszik!!!

üdv. Du
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 30. Szomb., 14:02    Hozzászólás témája: idéz

Hát akkor sok ötletem nincs... Még azt tudom elképzelni hogy ő alapból kicsit gyengébb volt és nem jutott elegendő táplálékhoz a többiek mellett (szelekció?) ezért még jobban legyengült...
Ha megerősödik reméljük el kezd vadászni, sok mindent nem tudsz tenni , idönként kináld meg kicsi élővel, bár ha meg beidegződés ez a csak leölttel való táplálkozás, akkor ha így eteted vaszeg csak erősíteni fogod ezt...Talán hosszabb koplalás beindítja, de ez tényleg csak tipp, az mondjuk száz százalék hogy nem fog éhen halni élő eleség mellet...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 30. Szomb., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Már próbáltam, nem érdekelte... Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu