Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 46 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2012 Ápr. 03. Kedd., 22:27    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
sziasztok!

az lenne a "gondom" hogy 6v. kis parám mostanában a terráriuma lámpasütötte oldalán halmozza fel a földet, és most nemtudom hogy szimplán rájött a lakberendezés és puszta véletlen h pont arra az oldalra, vagy esetleg tul melege lenne és igy probálja elzárni a hőforrást? sólámpa van mellette, szoval annyira nem nagy hőszóró, közvetlen a lámpa mellett van egy hőmérő, 25-26 fok van mellette, ezért nem gondolom hogy tul meleg lenne:S

Szia!
A parákról köztudott, hogy imádnak építkezni. Szerintem csak simán otthonosabbá vagy biztonságosabbá akarja magának rendezni a terráriumát.

Üdv. Sasa
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 03. Kedd., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

az lenne a "gondom" hogy 6v. kis parám mostanában a terráriuma lámpasütötte oldalán halmozza fel a földet, és most nemtudom hogy szimplán rájött a lakberendezés és puszta véletlen h pont arra az oldalra, vagy esetleg tul melege lenne és igy probálja elzárni a hőforrást? sólámpa van mellette, szoval annyira nem nagy hőszóró, közvetlen a lámpa mellett van egy hőmérő, 25-26 fok van mellette, ezért nem gondolom hogy tul meleg lenne:S

ittvan 2 kép az épitményrőlNagyon boldog

http://imageshack.us/photo/my-images/818/sdc12445.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc12440z.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 08. Csüt., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Jó kép lett:D
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Ebéd Nagyon boldog

Uploaded with ImageShack.us
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Kinder írta:
Sziasztok!
Tegnap éjjel "lesifotósként" sikerült lekapni a 8v. parám , hogy miben settenkedik...

Szia!
Ezekből a képekből nem lehet megállapítani a nemét. Ha most levedlik nagy valószínűséggel be tudod szexálni. Ha nem megy, a megfelelő Topic-ba töltsd fel a képet a vedlésről, és segít valaki. Kérlek a "potroh" szó helyett az "utótest" kifejezést használd. Mosoly
Kinder
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 01. Csüt., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tegnap éjjel "lesifotósként" sikerült lekapni a 8v. parám , hogy miben settenkedik Zavarban lev?
A vedlés már nagyon közel áll (~1hét) szóval nagyon inaktív volt az elmúlt időkben , most viszont hajnali 3-ig szórakozott a földel... Nagyon boldog
ami azt jelenti , hogy régen felépített magának egy kis dombot a kuckója elé amit most meg kiegyenesített mint egy úthenger. Nagyon jót mulattam az ágyamból figyelve mivel hogy 10cm-re van a fejemtől a terkó és hát itt van néhány képMosoly Még az ivarát nemtudom , de ha nektek van ötletetek akkor végkép írjátok le! Mosoly előre is köszi.

első képen látható: ásás utáni kis pihi szétnyúlva a potroh tövében fekete seb amit már begyógyítottam kb. 1-2 hónappal ezelött ami majd a mostani vedléskor elfog tünni. http://tinypic.com/view.php?pic=34g10eg&s=5
itt a második képen pedig ez az érdekes pozicióban lévő saját láb harapás féle dolog zajlott (fingom nincs hogy pontosan mitcsinál, talán tisztálkodik vagy...) http://tinypic.com/view.php?pic=wcjqeq&s=5
itt a fog is látszódik: http://tinypic.com/view.php?pic=2up5w07&s=5
A képeket sajnálom elég rossz minőségű mert a gép a terkó elejére probált focusálni Mosoly
Tony
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

ma érkezett Mosoly Lasiodora parahybana 6v : fotó link
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

És vajon miért van tele? Mert mindent megkérdeznek 20x Kacsint? Ha érdekel minket a pókunk, hogy milyen és hogy másoknak mi a tapasztalata, akkor vegyük a fáradtságot és olvassunk utána. Nem kell 3/4 óra sem ehhez a harminc valahány oldalhoz, egy vasárnap délutánból igazán lehet annyit rá szánni pl. Érdekes módon én az összes általam tartott pók (többek közt) topikját végig bírtam olvasni és nem haltam bele az információ áradatba sem. Laza Nem sértődésről van szó egyébként, nekem aztán semmi bajom veled, de az zavar, hogy naponta teszik fel ugyan azt a kérdést. És ezzel nem vagyok egyedül és már végtelenszer meg lett kérve erre az oldal látogató közönség, de hiába.
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Egyébként ha meg akartok tudni valamit egy adott fajról, akkor olvassátok végig a topikját, mert ezek mind le vannak itt is írva. Ezt pl, hogy ki mennyit locsol nekik, még ezen az oldalon kérdezték.

ezzel valahol egyet értek, de spec ennek a fajnak 35 oldalas a topikja, és valljuk be, nem csak hasznos informáciok telitik meg.
ha jönne egy uj tag aki ezt a fajt vásárolta meg, többek között jomagam is uj vagyok, akkor ez az informácio miatt nemkell másik 15 oldalt végig olvasnia mert ittlesz az elején. tudom hogy már 10x levan irva tuti, de annyira nem pörög a dolog hogy ennyire zavaro legyen egy "friss" régi info:/
remélem azért nem sértettelek meg:P

üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként ha meg akartok tudni valamit egy adott fajról, akkor olvassátok végig a topikját, mert ezek mind le vannak itt is írva. Ezt pl, hogy ki mennyit locsol nekik, még ezen az oldalon kérdezték.
Kinder
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

Én spriccelek most így vedlés elött napi 2x amúgy meg csak 1x + itató persze Mosoly
Én pókom szinte egésznap bent van a házába és tisztálkodik vagy én nemtom pontosan mitcsinál :DDD
Dőrzsölgeti magát órákon keresztül. ("vedlés rituálé")
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 29. Szer., 08:14    Hozzászólás témája: idéz

és a paráknak elég az itato, vagy azért a földet is bespriccelitek?
Vissza az elejére
Profil üzenet
cobalage
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
zOrg írta:
nektek legalább használja a bujkálot:P az enyémnek nem tetszik a LEGO szikla szerintem, be is ásta:D

Nálam a kettő közül egyik sem használta soha Kacsint?

Az enyémnek egy virágcserép van bent az oldalára döntve, nagyon szereti Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
nektek legalább használja a bujkálot:P az enyémnek nem tetszik a LEGO szikla szerintem, be is ásta:D

Nálam a kettő közül egyik sem használta soha Kacsint?
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
cobalage
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Kinder írta:
Sziasztok!

Nemtudom mennyire érdekes ez, de én még soha nemláttam a Pará-m hálót szőni még vedléskorsem:/
Riszálja a seggét mintha próbálkozna ,de nem jön neki semmi... Vicces
Lehet hogy jellemző erre a fajra ez vagy nemtudom hááát ami biztos ,hogy érdekes jelenség :d ( 8-9v. )

szia!

az enyém kb 5v, kajálásnál vettem párszor észre hogy valoban szokott szőni, viszont nehéz észrevenni mert nagyon vékony háloja van és nem sűrű, nekem pár helyen látszik a szövése, lehet neked is csak a földet nyomja azt meg nehéz észrevenni:D

Az enyém, ha dubiát adok neki, rendszeresen sző. Aztán szépen kipakolja a kajamaradék-gombócot a bújkálója elé Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kinder
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Grat szép pókok Mosoly
Én is teszek majd fel képeket , ha valahára levedlik Mosoly)) és majd kéne egy kis ivarhatározás is Zavarban lev?
Ez lesz neki a 8. vagy a 9. vedlése ^^
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Jazz írta:
9vedléses hím parahybanam eszik.. Mosoly

http://www.youtube.com/watch?v=_GNAtW2ohrs&context=C308aba8ADOEgsToPDskL-o45FsxgqanbCCogG_6QS

sikerült végül megoldani a videot?Vicces multkor mondtad h tul nagy lett:) jó bozontos a pokesz:D

az enyém még pici:P sajna nem elöl volt és nem sok látszik:S

http://www.youtube.com/watch?v=N2Hg6hXceII

Igen sikerült Nem szabad sokat filmezni és akkor nem lesz gond, majd a zene aláfestést kellene megoldanom...de a tücsök hegedű sem rossz közbe... Nagyon boldog

nagyon franko a videod !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 28. Kedd., 08:35    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:

http://www.youtube.com/watch?v=_GNAtW2ohrs&context=C308aba8ADOEgsToPDskL-o45FsxgqanbCCogG_6QS

sikerült végül megoldani a videot?Vicces multkor mondtad h tul nagy lett:) jó bozontos a pokesz:D

az enyém még pici:P sajna nem elöl volt és nem sok látszik:S

http://www.youtube.com/watch?v=N2Hg6hXceII
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 23:37    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Kinder írta:
Sziasztok!

Nemtudom mennyire érdekes ez, de én még soha nemláttam a Pará-m hálót szőni még vedléskorsem:/
Lehet hogy jellemző erre a fajra ez vagy nemtudom hááát ami biztos ,hogy érdekes jelenség :d ( 8-9v. )

Bombázó pókoknál előfordul Mosoly
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 27. Hétf., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

Kinder írta:
Sziasztok!

szia!

az enyém kb 5v, kajálásnál vettem párszor észre hogy valoban szokott szőni, viszont nehéz észrevenni mert nagyon vékony háloja van és nem sűrű, nekem pár helyen látszik a szövése, lehet neked is csak a földet nyomja azt meg nehéz észrevenni:D
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kinder
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 26. Vas., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
FakanFerenc
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Nekem is gondot okozott a páratartalom megtartása. Nekem kókuszrost van bent, úgy 5 cm vastag rétegben. Nem spriccelek, hanem injekciós fecskendővel locsolom a talajt elég bőven. Így eleinte egy kicsit feljebb megy a pára, de ha a terkó ajtaja alá raksz egy pénzérmét pl. akkor erre az időre jobban szellőzik a terkó és lejebb megy a páratartalom is. Később ezt ki lehet venni és úgy lesz a pára olyan 70-80%. Így elég 3 naponta párásítani. Nekem ez bevált, nem zargatom annyit a pókikat, nyugodtabbak a napjaik. A spriccelés is zavarta őket, viszont a fecskendővel való locsolás nem és a terrárium fala sem lesz vizes/vízköves.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Kinder írta:
Sziasztok, lenne egy igen idióta kérdésem a számotokra:D
Szóval a gondom az , hogy lámpázom a pókom ami tartja a 27-28°C-ot és így gyorsan párolog amit bespriccelek szóval nemtudom ,hogy mennyi az ideális pára neki napi hányszor kell spriccelni , hogy jól érezze magát ( vedlés elött áll ~1-2hét ) amúgy 8v. para az én kincsem:) Van bent neki itató , meg spriccelek neki 2x/nap.
A többi pókom mind falakó volt pöci , avicularia stb. és azoknak a 80-90%párát simán tartottam , de ennél a póknál nemtudom hogy tartsam a párát mert a talaj és a tető ( lámpa ) közelebb van egymáshoz , mint mondjuk egy falakó esetében Mosoly))
Előre is köszönöm a segítséget! Peace

Sehogy, ez így tökéletes, még talán elég lenne naponta 1x, vagy kétnaponta 1x spriccelni. Ha van az itatójában víz, akkor nincs gond. Most vedlésig tarthatod ezt a napi 2 spriccelést, de utána szerintem bőven elég a napi 1. A para nem az a fajta, aki hisztizne a víz után. Én pl csak vedlés előtt láttam őket inni.

Én úgy szoktam amúgy, hogy itatáskor az itató köré is öntök egy kis vizet (ezt minden nap) és ennyi. Spriccelés nuku. Sose volt gond vedlésnél sem. Max annyi, hogy mikor látom, hogy a hátán fekszik már, akkor injekciós tűvel csöpögtetek köré vizet, biztos, ami biztos. Mosoly
Kinder
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, lenne egy igen idióta kérdésem a számotokra:D
Szóval a gondom az , hogy lámpázom a pókom ami tartja a 27-28°C-ot és így gyorsan párolog amit bespriccelek szóval nemtudom ,hogy mennyi az ideális pára neki napi hányszor kell spriccelni , hogy jól érezze magát ( vedlés elött áll ~1-2hét ) amúgy 8v. para az én kincsem:) Van bent neki itató , meg spriccelek neki 2x/nap.
A többi pókom mind falakó volt pöci , avicularia stb. és azoknak a 80-90%párát simán tartottam , de ennél a póknál nemtudom hogy tartsam a párát mert a talaj és a tető ( lámpa ) közelebb van egymáshoz , mint mondjuk egy falakó esetében Mosoly))
Előre is köszönöm a segítséget! Peace
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Megint vedlett, nagyot nőtt a kislány Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 14. Kedd., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
zOrg írta:
tegnapi szerzemény:) kis 4-5vedléses feneketlen gyomrú majtika:)

Milyen bujkáló az? LEGO? Nagyon boldog

Igen:D lego szikla:) haláli mert felforgattam a lakást a pincéig de semmi normális bujkálonak valo tárgy nem került a kezembe:D se müanyag cserép se fa semmi.. igy jött a lego szikla:D
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 13. Hétf., 21:55    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:

Milyen bujkáló az? LEGO? Nagyon boldog
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Feb. 13. Hétf., 13:27    Hozzászólás témája: idéz

http://imageshack.us/photo/my-images/827/sdc12245.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/85/sdc12228m.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/705/sdc12225e.jpg/

van egy olyan érzésem hogy őt már vmi nagy tücsökkel kéne etetem és nem napi x lisztkukaccal:)
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Feb. 06. Hétf., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

Banderas01 írta:
köszi a válaszokat.van még egy kis hímem is az nagyon vadon!!!!!!!!!!!!!!bár mire szegénykém beadul,a nősti majd olyan jó 30-as nőnek felel majd meg.ha értitek mire gondolok.ja és szerintetek a képek alapján nem kicsi a potroha?üdv

Öreg ház alatt van a jó pince Nagyon boldog Ha érted mire gondolok Nagyon boldog Egyébként nem kicsi az utóteste. De látszik hogy még férne bele. Ha éhes lesz, majd eszik. Egyébként ha az "utótest" szót használnád a "potroh" helyett, az szakszerűbb lenne Kacsint?
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 22. Vas., 08:18    Hozzászólás témája: idéz

7 vedléses paráim Nagyon boldog :

Ha minden igaz akkor az 1. kislány, a 2. fiú.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Banderas25
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Nem kicsi az! Kacsint?
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 21:54    Hozzászólás témája: idéz

köszi a válaszokat.van még egy kis hímem is az nagyon vadon!!!!!!!!!!!!!!bár mire szegénykém beadul,a nősti majd olyan jó 30-as nőnek felel majd meg.ha értitek mire gondolok.ja és szerintetek a képek alapján nem kicsi a potroha?üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Banderas25
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Enni fog, ha éhes lesz! Kacsint? Az enyémnél már augusztusban jelentkeztek a vedlés tünetei. Nem is evett. Ez idáig tartott. Bár még nem vedlett le, de újra megjött az étvágya! Mosoly

Itt a parám!

http://imageshack.us/photo/my-images/15/dsc00381we.jpg/
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Ha egy hónap alatt feleteted nem fog enni a kövi vedlésig Nagyon boldog
Nekem is van egy emiliám most vettem 11-12 vedléses kislány.
És nem eszik semmit. A te parád vedleni fog ha már ennyi idelye nem eszik.
Nem kell aggódni Mosoly Tudja hogy mikor mi kell neki.

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok olyan kérdésem volna tapasztaltabb parahybana rajongóktól,h a 12v-s nőstényem miért nem eszik már kb 2 hónapja?eddig minden rendben volt!!a potroha kis részén ahol nincs szőr még nem látszik a sötét árnyalat,ami ugyebár a vedlés közeledtét jelzi,habár az előzőnél egy hónapig nem evett,majd utána sötétedett be a potroh.nem túl nagy a potroha,ami kicsit elszomorít,mert ugyebár állítólag így nem nő túl nagyot.eddig evett egeret,csótányt,májat,de mostanában semmi.bent hagyom nála a kaját egy napra,de rá sem néz.az előző vedlés óta eltelt hat hónap.a pókot Darts-tól vettem és állítólag most sub-adult!!!várom a válaszokat,tanácsokat.köszi
http://imageshack.us/photo/my-images/94/79106386.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/862/56801610.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Banderas25
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jan. 03. Kedd., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a segítséged! Bevált! Mosoly Valóban elfogadja a kaját! Már két sáskát benyomott azóta! Kacsint?
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Banderas25 írta:
Hali srácok!

Van egy adult nőstény parám! Tudom, hogy az ivarérett egyedeknél nagyon elhúzódik a vedlés, az enyémnél ez az időszak már jó 5 hónapja tart. Azóta kb nem is adtam neki kaját, hiszen azt úgysem enné meg. Beszürkült már a potroh nagy része, de a vedlés mindig várat magára. Meddig húzódhat még el ez a folyamat, ki tudja? K?rd
A másik dolog.: Vedléstől függetlenül, gyakran "rágja" a szellőzőrácsot, de olyannyira, hogy a rács szilós ragasztása a két szélén már felvált. Tudom, hogy a para a "legagresszívebb" fajok egyike, na de ennyire nem bír magával? Nagyon boldog Vagy mi lehet ennek az oka?
köszi a válaszokat!

Illetve enni adj neki legalábbis kéthetente próbálgasd.Én is azt hittem nem eszik,vagyis csótit nem evett aztán bedobtam neki egy szopós patit és benyomta.(ne kövezzetek meg)
üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 20:54    Hozzászólás témája: idéz

Banderas25 írta:
Hali srácok!

Van egy adult nőstény parám! Tudom, hogy az ivarérett egyedeknél nagyon elhúzódik a vedlés, az enyémnél ez az időszak már jó 5 hónapja tart. Azóta kb nem is adtam neki kaját, hiszen azt úgysem enné meg. Beszürkült már a potroh nagy része, de a vedlés mindig várat magára. Meddig húzódhat még el ez a folyamat, ki tudja? K?rd
A másik dolog.: Vedléstől függetlenül, gyakran "rágja" a szellőzőrácsot, de olyannyira, hogy a rács szilós ragasztása a két szélén már felvált. Tudom, hogy a para a "legagresszívebb" fajok egyike, na de ennyire nem bír magával? Nagyon boldog Vagy mi lehet ennek az oka?
köszi a válaszokat!

Adult nőstény? És csak 5 hónap telt el a vedlése óta? Készüljfel a többi 5 hónapra is, mert addig tuti nem fog vedleni Mosoly
A szellőzőrács rágása? Simán csak menne amerre lát. Hozd helyre a rácsot, egy idő után abbahagyja Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Banderas25
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Hali srácok!

köszi a válaszokat!
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 22. Csüt., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Legkisebb parahym Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 21. Szer., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Íme a nagy pókim! Nagyon boldog Bár még nőhet! Mosoly

http://imageshack.us/photo/my-images/198/img4210l.jpg/

Lakhelye:

http://imageshack.us/photo/my-images/51/img4211y.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Jazz írta:
Hali!

A pókim rátámad az áldozatáramég a méregfogait is kivillantja már rakná fel a pofájába, de nem teszi, az utolsó pillanatban elengedi...mi a hiba ? Nem ízlik neki? o.O

Szimplán csak nem éhes, meg ha az eleségállat ingereli a pókot akkor egyszerűen lemarja és ott hagyja Mosoly
Üdv. Sasa

Oks, köszi a tippet, csak meglepett, h. miért támad rá, azt mégsem... o.O Azt hittem nagyobb lesz az étvágya
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

A pókim rátámad az áldozatáramég a méregfogait is kivillantja már rakná fel a pofájába, de nem teszi, az utolsó pillanatban elengedi...mi a hiba ? Nem ízlik neki? o.O

Szimplán csak nem éhes, meg ha az eleségállat ingereli a pókot akkor egyszerűen lemarja és ott hagyja Mosoly
Üdv. Sasa
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 03. Szomb., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Megnézte mi a helyzet kint Nagyon boldog 9vedléses nagylány Vicces
(sry a minőségért de nem akartam visszazavarni Mosoly )

Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 02. Pént., 17:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ő itt az egyik para csjosom(képminőségért elnézést kérek...telefonos!):

csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Használjatok testméretet, akkor sokkal tisztább képet kaptok az állatról.
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hali
Kérdésem lenne, most vedlett a parahybanám egy nőstény ha minden igaz, és
10 cm a lábfesze vedlésének, kb most 14 cm lett vagy 16 Nagyon boldog kb hány vedléses lehet?
Úgy tippeltem hogy 7 vedléses volt amikor megkaptam és ez az első vedlése nálam Vicces

Köszi tippeket válaszokat.

Hali!

Bár azt a 6 cm-es méretnövekedést kissé túlzásnak tartom (mivel volt már nálam hím és nőstény para is, így tudom, hogy mekkorákat nőnek vedlésenként, 6 centimétert max. a hímek produkálnak aduláskor) most olyan 9 vedléses lehet a nőstényed.
egyébként olyan 12-13 vedléses korukban adulnak.

üdv: Toto
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  Következő
5 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu