Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 46 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium készítése házilag

Terrárium készítése házilag

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gekko11
Látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 30. Hétf., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
egy kérdésem lenn,mégpedig az,hogy hol tudék venni síneket a terrárium ajtajához?
Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Tintinspider
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 17. Szomb., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
Neeeeem Mosoly

Terrárium: "Térben elhelyezkedő, az "X, Y, Z tengelyen meghatározható oldalhosszúságú általában üvegfallal ellátott tárolóeszköz. Házi- és egzotikus állat tartására használható. Az etetés-itatás, be és kihelyezés, valamint takarítás céljából általában elöl, néha felül, néha pedig alul (ebben az esetben vissza kell fordítani a talpára) ajtóval látták el.
A szellőzés biztosítására valamelyik oldalán általában fémráccsal rendelkezik, a rács vagy sürüszövésű kisebb állatok tartásához(madárpók, béka, kisebb hüllők, papagáj, tengeimalac, kismacska, kiskutya, gollam, hobbit, - vagy ritkább szövésű, hogy az Óriáskígyók, Afrikai- és Ázsiai elefánt-fajok, Nazgulok, és Norvég tarajos sárkányok is levegőt kapjanak benne. Anyaga lehet üveg, plexi, ritkább esetekben újrahasznosított műanyag, vas, fa, kő, beton, és papír is, ámbár ez utóbbiak vizuális értékét erősen csökkenti átlátszó képességük tendálása a nulla felé. A papír ráadásul átázhat, elszakadhat, igy gyengébb idegzetű, vagy félős terraristáknak extra kardiológiai - vagy sebészeti orvosi ellátást okozhat. "

Kacsint?

Hát ez r*adt jó
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 04. Vas., 10:56    Hozzászólás témája: idéz

ambrusur írta:
Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, hogy üvegtetős terráriumnál mekkora rés legyen az üveglapok között?
A 4-5 mm az sok?

Egy L. parahybana (3-4cm TH) és egy B. boehmei (2,5-3cm TH) lenne a lakója. (külön-külön természetesen)

Kösz
Péter

Gondolom a szellőzésre gondolsz,2mm bőven elég mert a táplálékállat kimászik(csótány).
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
ambrusur
Újonc

Elküldve: 2012 Márc. 03. Szomb., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, hogy üvegtetős terráriumnál mekkora rés legyen az üveglapok között?
A 4-5 mm az sok?

Egy L. parahybana (3-4cm TH) és egy B. boehmei (2,5-3cm TH) lenne a lakója. (külön-külön természetesen)

Kösz
Péter
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jan. 12. Csüt., 11:24    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
tomikovacs07 írta:
na ide figyeljetek! még lehet olcsóbban megúszom mintha csináltatnék vagy mintha akárhol máshol venném. Mosoly ezt skubizzátok:
20x30x20-ig megvan egy ezresből. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

http://www.frakk96.hu/felszereles-terrarium-c-328_330_336.html

Ez kurvajó lehet, de csak a Szeged környékén élőknek.

Hú..hát ez tényleg jó! Bár ez webshop, nem lehet olyan sok a házhozszállítás...ha többet rendelsz már is megéri!!
tomikovacs07
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 08. Vas., 01:13    Hozzászólás témája: idéz

na hát én üvegessel ezt kinyomtatva megyek mert amúgy a végtelenségig kellene neki magyarázni..
fellököm hátha valakinek hasznára lehet Kacsint? Kacsint?

http://data.hu/get/4597576/Terko.docx
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

értem:D én megoldottam Vicces veszek egy nagyobb teljesítményű égőt és beteszem a cserép alá Nagyon boldog ami 1m20cm Nagyon boldog belseje alu és tereli a fényt a tarkók fölé Nagyon boldog egy égő 5 terrárium Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Pikassz írta:

rockerzsolti82 a 2. képen az az alufoliás lámpás megoldás az hogy van neked ?:O Nagyon boldog

Obiban vettem 81cm-es fénycsövet, és eszkábáltam fölé kartonból meg alufóliából egy ilyen izét, hogy ne menjen szét a hő minden irányba. Amúgy nem végleges, csak ideiglenes megoldás.
Profil üzenet website állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 13:32    Hozzászólás témája: idéz

tomikovacs07 írta:
na ide figyeljetek! még lehet olcsóbban megúszom mintha csináltatnék vagy mintha akárhol máshol venném. Mosoly ezt skubizzátok:
20x30x20-ig megvan egy ezresből. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

Ez kurvajó lehet, de csak a Szeged környékén élőknek.
tomikovacs07
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 13:00    Hozzászólás témája: idéz

Jó kis megoldás Nagyon boldog én is furcsáltam amikor vettem az enyémet hogy rá van írva : 20l es akvárium Nagyon boldog
Rajta hagyta a matricát.
rockerzsolti82 a 2. képen az az alufoliás lámpás megoldás az hogy van neked ?:O Nagyon boldog
Én gondoltam úgy csinálnám nekik a világítást: Van egy hosszú virágcserepem, kitömöm alufóliával, majd két oldalról megvilágítom lámpával.

Szerinted ? Nagyon boldog csak attol félek hogy az műanyag virágcserép, megolvad az alu alatt.... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

És ehhez a megoldáshoz mit szólnál? Sokkal egyszerűbb.

Megveszed a legkisebb akváriumot, a tetejére vágatsz üvegcsíkokat, ezeket felragasztod úgy, hogy közöttük akkora rés legyen, amin nem fér ki a pók. Aztán az utolsó csíkhoz vastag celluxxal hozzáragasztod azt a kis üvegtáblát, ami a tető nyitható része lesz. Egyszerű és nagyszerű. Sőt, ha túl nagy az akvárium, csinálhatsz bele elválasztót, ugyanúgy mint a hátteret. Ennél a megoldásnál középen lesznek a csíkok, és kétoldalt a nyitható rész.

Igaz, nem elöl nyíló terkók, de olcsók, egyszerűen elkészíthetöek, praktikusak. Nálam egy bolti kivételével mind ilyen.
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

a felső üveglapot a rá akarod helyezni? vagy bele a két oldal közé?
a bele akkor 3 mm nő az oldal és a hátsó lap/ok. Mivel 3mm az üveg.
Vissza az elejére
Profil üzenet
tomikovacs07
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Pikassz írta:
Nekem van egy állatkereskedéses srác, az gyárt terkokat. A méretek megfelelőek Mosoly
csak a hány vedlésesek? mert lehet a 10*10*10 es kicsi lesz Mosoly
Am egy üveges is megcsinálja persze. nekem most a 20*15*35 ös terko, az Avi geroldimnak, 3500 volt.
Háttérrel együtt. Szóval szerintem 2000 ft ért megvan. De ha viszel egy két sört neki még olcsóbban Nagyon boldog

Üdv

Ezeknek pont elég lesz még a 10x10x10 Mosoly még sok is.. októberben kezdtem a hobbit. nem vennék semmi pénzért nagy pókot. azt szeretném nézni ahogy felnőnek de azért esztétikusan is akarom tartani őket a szobában. Mosoly

Egyébként a méretet úgy gondoltam, hogy mm pontosan. Például ez 3 mm-es üvegből:
1: Az alsó lap 100x100mm
2,3: Oldallap 100x106mm
4: Hátlap 106x106mm
5: Az ajtó alatti rész 106x30mm
6: Az ajtó 106x75mm az ajtó egy kicsit így kilóg felül
7: Teteje pedig még függ, hogy milyen szellőzőt lehet kapni.

De ez így helyes?
tudna nekem valaki írni egy ugyan ilyen "tervezetet" 10x10x10-es terkóra amihez az alap mellé lesz ragasztva az oldal, az ajtó felfelé nyílik és felül van a szellőzője? Megköszönném. Sosem voltam túl jó geometriából.. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pikassz
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van egy állatkereskedéses srác, az gyárt terkokat. A méretek megfelelőek Mosoly
csak a hány vedlésesek? mert lehet a 10*10*10 es kicsi lesz Mosoly
Am egy üveges is megcsinálja persze. nekem most a 20*15*35 ös terko, az Avi geroldimnak, 3500 volt.
Háttérrel együtt. Szóval szerintem 2000 ft ért megvan. De ha viszel egy két sört neki még olcsóbban Nagyon boldog

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
tomikovacs07
Látogató

Elküldve: 2012 Jan. 07. Szomb., 00:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nos hát elhatároztam, hogy gyártatok pár darab kissebb üveg terkót a pöciknek. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy 10x10x10-es méretű terkónak minek kell lennie a méreteinek.
Az elképzelésem:
-10x10x10 legyen
-az alaphoz az oldalak oldalról legyenek hozzáragasztva
-7 cm legyen a !felfelé nyitható! ajtó mérete
-3 cm az ajtó alatt lévő rész
-a tetején legyen az a lyukacsos lemez (vagy a dróthálós) szellőző

Nos ennyi lenne az elvárásom. A lényeg az, hogy szeretném üvegessel megcsináltatni és ez szerintetek milyen árban jönne ki? Képesek az üvegesek precízen legyártani egy ilyen terkót?

Illesztések szempontjából szeretném ha ilyen szépen nézne ki: http://img163.imageshack.us/img163/3663/26503482.jpg

Illetve az ajtó sínjét hol szerezzem be, milyet szerezzek be és kompletten az egész terkó mennyibe kerülhet így szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszotokat! Remélem előrébb jutok.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

ok

Köszönöm...
Még próbálkozok kicsit, aztán ha végképp nem megy marad az üveges...

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Olajozni a kactűt,üvegvágót szokták.Tovább megmarad az éle.Petrpleumot vagy terpentint szoktak használni.
De én se használok semmit.Lehet hogy tényleg rossz ,régi az üveged.Vagy nagyon vékony.A régi ajtokba ,ablakokba 2-es üveget használtak.Azt tényleg nehezebb de gyakorlással menni fog.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a tippeket, de úgy érzem még most sem vagyok előrébb...

Próbáltam már kocogtatni, tolni, nyomni, húzni...

tuti jol karcolok, látni rajta hogy szünetmentes egyenletes és mélyen is...
de mikor töröm sokszor van az hogy a törés elkanyarodik az előre karcolt egyenes pályáról...

szal nem tudom

Volt olyan üvegtábla ami kifogástalanul tört, még másiknál egy hasznos darab se lett...
Ez ilyen 3mm-es régi sittes sz*r kapott bontott üveg---lehet hogy ez a baj, tényleg már másra nem tudok gondolni Szomor?

Még annyi: olvastam lentebb hogy olajozni is szokták a z üvegvágót...
Ennek mi a szerepe, és milyen olajjal?

Köszi a válaszokat!
Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Jan. 06. Pént., 01:01    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
trashmetal írta:
Heló!

Kérdezősködnék, hogy aki üvegből csinált már terkót, hogy ment neki az üvegvágás?

Én már csináltam 3 terkót, de az a tapasztalat, hogy több üveg megy a szemétbe mint amit fel tudok használni...
Az üvegvágó szépen hasít, a törésnél mégsem ott pattan az üveg ahol kellene.
Pedig próbáltam már ezerféle módon nyomni, tolni, támaszkodni, le, föl, MINDENHOGY!!!

Azt mondta fater, hogy régen karctűvel vágták...
Megfentem a karctűt köszörűvel élesre, sokkal jobban és szebben karcolt, mint az üvegvágó, de ezzel a módszerrel is vegyes volt az eredmény...

Csak arra tudok gondolni, hogy az üveg lehet a rossz, de nem értek hozzá annyira, hogy tudjam mi a baj...

Mit csinálhatok rosszul, vagy hogyan kellene jól csinálni???
Aki sikerrel vág kérem ossza meg a tapasztalatait!

Üdv
Karcsi

Helló
Én csináltam már jó pár darabot és sikerültek,ami fontos:tiszta üveg,jó üvegvágó kb. 1000ft.,csak lefele lehet törni,síma felület amire felfekszik az üveg,ha erősen megkarcoltad akkor alulról a vágás mentén megkocogtatod látni fogod ahogy reped és egy mozdulattal letöröd.
Üdv.

én az elöző pókomnak csináltam sajátkezüleg az 'otthonát...de én nem voltam ilyen szorgalmas..fogtam a kis üveglapomat és leugrottam a legközelebbi üvegeshez, egy pillanat alatt méretre vágták nekemm és nem kértek érte semmit!Mosoly
Üdv.
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

Az üvegvágás nagyon egyszerű dolog csak kell egy pár törés hogy az ember rájöjjön hogy kell.
Előszőr én is alulról kocogtattam de ugy sok helyen rücskös lesz az üveg.Ugy nem jó.
Az olcsó vágó is jó kezdetben csak hamar kimegy az éle.
Megkarcolod felülről figyelve hogy szünetmentes legyen a karc.
Teljesen sik felületre kell tenni hogy a karc a sik szélénél legyen,es egy nagyon bátor mozdulattal le kell törni a kissebb részt.Persze a nagyobbik részt jól le kell nyomni az asztalra.
Olyan szépen egyenesen eltörik mint állat.Kis csiszolas egy fenőkővel és kész is.
Lehet kicsit zavarosan magyaráztam de remélem segit majd.
Sok sikert.
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
Heló!

Kérdezősködnék, hogy aki üvegből csinált már terkót, hogy ment neki az üvegvágás?

Én már csináltam 3 terkót, de az a tapasztalat, hogy több üveg megy a szemétbe mint amit fel tudok használni...
Pedig próbáltam már ezerféle módon nyomni, tolni, támaszkodni, le, föl, MINDENHOGY!!!

Megfentem a karctűt köszörűvel élesre, sokkal jobban és szebben karcolt, mint az üvegvágó, de ezzel a módszerrel is vegyes volt az eredmény...

Csak arra tudok gondolni, hogy az üveg lehet a rossz, de nem értek hozzá annyira, hogy tudjam mi a baj...

Üdv
Karcsi

Helló
Én csináltam már jó pár darabot és sikerültek,ami fontos:tiszta üveg,jó üvegvágó kb. 1000ft.,csak lefele lehet törni,síma felület amire felfekszik az üveg,ha erősen megkarcoltad akkor alulról a vágás mentén megkocogtatod látni fogod ahogy reped és egy mozdulattal letöröd.
Üdv.
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 14:07    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
Heló!

Üdv
Karcsi

Helló!!!!

Tegnap belefogtam ebbe énis, nekem is szinte ugyanez a probléma, vettem egy kézi üvegvágót pár 100ft-ér de nem érek el vele sokat, elkell menni sajnos üvegeshez és 2 perc alatt megvan, főleg ha viszel neki üveget olcsón jössz ki.
Megmondod neki az adatokat és Ő ott géppel 2 perc alatt megcsinálja Neked ugyanúgy pár 100ft-ba és minőség...

Üdv:Dávid
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 05. Csüt., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

Heló!

Üdv
Karcsi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 07. Hétf., 23:18    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Légyszi válaszoljon valaki aki tud segíteni. Hamarosan levedlik az egyik fán lakóm és szeretném meglepni egy hasonló terkóval. Nagyon boldog
(Tudom nem pont ide tartozik, de ha van valakinek egy darab iyen rács eladó az is megfelelne nekem. Nagyon boldog)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

Fool írta:
Oldalra csúsztatható az ajtó, azt most ragasztottam, szóval nincs a képen Nagyon boldog ( A. Versicolor otthona lesz )

Sziasztok!

Ilyen alu rácsot, ami ezen a terkón is van hol lehet beszerezni?
Köszi előre is! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 30. Pént., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sasa írta:
Sziasztok!
Most ezt találtam.

Ugyan ilyenem van Nagyon boldog Csak nem kilyukazgattam, hanem a tetején ugye lett egy nagy kerek lyuk és volt egy használaton kívüli ez a sűrű rácsos tésztaszűrőnk, vagy mi az és abból vágtam ki oda egy darabot, amit szépen ráragasztottam.

Nekem a pöcik a következő vedlés után mennek ilyenbe Nagyon boldog (Most 4vedléses P. striaták)
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Szept. 30. Pént., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Sziasztok!
Most ezt találtam.

Ugyan ilyenem van Nagyon boldog Csak nem kilyukazgattam, hanem a tetején ugye lett egy nagy kerek lyuk és volt egy használaton kívüli ez a sűrű rácsos tésztaszűrőnk, vagy mi az és abból vágtam ki oda egy darabot, amit szépen ráragasztottam.
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 30. Pént., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Most ezt találtam.

Link

Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

Na találtam is itthon hozzá anyagot, ezt a szikszalagos ötletet bevetem, de még a biztonság kedvéért ráteszek valami nehezéket Mosoly (nem a legdekoratívabb megoldás, de csak átmeneti)
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 13:15    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Sasa írta:
Rolcsee írta:
Én úgy csináltam, bár ez a bonyolultabb barkácsolósabb verzió, hogy leszedtem az egyik oldalát és kis 2-3 centis csíkokat vágtam belőle és kb fél centis kihagyásokkal ragasztottam vissza, így ez lett a szellőzője. A tetejére meg síneket raktam és kivágtam egy üveglapot, ami pont belecsúszott a sínek közé és ennyi. Mosoly Csinálhatsz fémrácsos tetőt is, de szerintem annak olyan kicsi lenne a súlya, hogy a pók felemelné.

Hát itt kezdődik a gond h üveggel nem igazán tudok bánni Nevet?
De én arra gondoltam, hogy szerzek valahonnan egy OSB lapot és méretre vágom, majd kifúrom a szellőző nyílásokat. Igen most jön az, hogy azt a pók felemeli, de valami egyszerű módszerrel lesúlyoznám Mosoly
Erről vélemény?

Arra gondoltál, hogy egyszerű ragasztószalagokkal rögzítsd, és amikor etetni kell, vagy föl kell emelni, az egyik oldalon lévő csíkokat föl"tépkeded", a másik oldaliak, meg mint vmi csuklópánt viselkedik.. ?

Akár Forg? szemek
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 13:01    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Rolcsee írta:
Én úgy csináltam, bár ez a bonyolultabb barkácsolósabb verzió, hogy leszedtem az egyik oldalát és kis 2-3 centis csíkokat vágtam belőle és kb fél centis kihagyásokkal ragasztottam vissza, így ez lett a szellőzője. A tetejére meg síneket raktam és kivágtam egy üveglapot, ami pont belecsúszott a sínek közé és ennyi. Mosoly Csinálhatsz fémrácsos tetőt is, de szerintem annak olyan kicsi lenne a súlya, hogy a pók felemelné.

De én arra gondoltam, hogy szerzek valahonnan egy OSB lapot és méretre vágom, majd kifúrom a szellőző nyílásokat. Igen most jön az, hogy azt a pók felemeli, de valami egyszerű módszerrel lesúlyoznám Mosoly
Erről vélemény?

Arra gondoltál, hogy egyszerű ragasztószalagokkal rögzítsd, és amikor etetni kell, vagy föl kell emelni, az egyik oldalon lévő csíkokat föl"tépkeded", a másik oldaliak, meg mint vmi csuklópánt viselkedik.. ?
Vissza az elejére
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Erről vélemény?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 22. Csüt., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Sziasztok!
Szereztem egy kisebb terráriumot, vagy akváriumot nem is tudom h nevezzem Nagyon boldog
A lényeg az h nincs teteje... Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan eszkábáljak rá tetőt vagy miből? Valami ötlet esetleg ? Forg? szemek

Szia!
Én az enyémet sima üveglappal fedem...
De ennél lényegesen jobb válaszokat is fogsz itt kapni remélhetőleg... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 21. Szer., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szereztem egy kisebb terráriumot, vagy akváriumot nem is tudom h nevezzem Nagyon boldog
A lényeg az h nincs teteje... Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan eszkábáljak rá tetőt vagy miből? Valami ötlet esetleg ? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 19. Hétf., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

guadana írta:
Hirvenkurpa írta:

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nem szokott valaki csinálgatni ilyen terkókat, amit meg is tudnék venni esetleg?
Nekem se kézügyességem, se semmim nincs ahhoz, h ilyen fasza kis dolgokat csináljak... Szomor?

Mosoly Ezt a terkót még én csináltam plexiből egy növendék minatrix-nek. Azóta szét is esett darabjaira. De örülök, hogy tetszik. A terraplaza.hu-n találsz hirdetést, de vehetsz a börzéken is.

Ja, a topic nézegetése közben akadt meg rajta a szemem, de már olyan régi a hozzászólás, meg amúgyis, nem akartam kimondottan neked írni, pedig először úgy gondoltam! Nagyon boldog
Remélem októberben a börzén sikerül vmi szépet találni jó áron!
Vissza az elejére
guadana
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 19. Hétf., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nem szokott valaki csinálgatni ilyen terkókat, amit meg is tudnék venni esetleg?
Nekem se kézügyességem, se semmim nincs ahhoz, h ilyen fasza kis dolgokat csináljak... Szomor?

Mosoly Ezt a terkót még én csináltam plexiből egy növendék minatrix-nek. Azóta szét is esett darabjaira. De örülök, hogy tetszik. A terraplaza.hu-n találsz hirdetést, de vehetsz a börzéken is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 19. Hétf., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 15. Szer., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Hello teljes egészében általam csinált terkó Mosoly

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

10 magas benne egy hungarocel darab formára olvasztva,bekenve szilóval, kókusztrosttal bevonva.
Meg még ragasztottam neki egy kupakot itatónak, benne egy kővel Mosoly Szerintetek jó lett?

Felül 2 rés van.az egyik 1 mm a másik kb 2 mm Mosoly
Jó lesz a 4 vedléses minatrixomnak? Mosoly
Vissza az elejére
spawn
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

nekem is ilyen van, jóóó féééle!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

roller89 írta:
Balageb írta:
roller89 írta:
Hali!
Jó lett grat hozzá, az üveget te vágtad vagy vágattad?

Mi vágtuk mivel üvegezéssel foglalkozunk!Mosoly

Mit tanácsolsz, hogy én mivel tudnám elvágni legegyszerűbben az üveget? És ami nem is kerül sokba.

egyszerű üvegvágó! Mosoly Amit lentebb is írtak!Mosoly

Például:

Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

Balageb írta:
roller89 írta:
Hali!

Mit tanácsolsz, hogy én mivel tudnám elvágni legegyszerűbben az üveget? És ami nem is kerül sokba.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Valaki szegeden tud olyan helyet ahol lehet üvegvágót venni. (és nem a gagyibbat) mert az enyémnek már semmi éle nincs. El kopott az összes görgő. Mondjuk mikor megkaptam már akkor is csak az egyik volt úgyahogy éles. Előre is köszi. Ja meg remélem jó helyre írtam.
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

roller89 írta:
Hali!

Vissza az elejére
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Vissza az elejére
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 07:14    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Saját magam által készített terrárium, saját hátterezéssel. A genimnek nagyon tetszik!Mosoly

Vissza az elejére
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 09. Csüt., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Szívesen, ha bármi kérdésed lenne ezzel kapcsolatban nyugodtan tedd fel, megpróbálok válaszolni, szeretek barkácsolni Mosoly
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 09. Csüt., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a tippeket Mosoly
Vissza az elejére
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 09. Csüt., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, remélem az avinak is tetszeni fog Nagyon boldog
Amúgy a plexit leszámítva kb. 2000 ft-ot költöttem rá.
8 db csuklópánt volt 1000ft
Csavarok olyan 200 ft
Ezeken kívül vettem 820-ért egy átlátszó szilikon ragasztót de abból sok megmaradt, ugyhogy lehet másra is használni.
Meg egy vasvágó korongot a flex-be, 250 ft de szinte az is teljesen ép maradt.
Vágás közbe egyáltalán nem olvadt meg a plexi, csak a tervezésnél rá kell számolni kb 2mm-t amit kivesz a flex az anyagból.
És persze a szemvédő kötelező, anélkül neki ne álljon senki, mert nagyon veszélyes.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
3 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu