Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 30 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vedlések

Vedlések

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tony
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 09. Pént., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok az A. genim ( kb 3 cm .) vedleni készül szerintem, és elbújt a kis bujkálója alá , még dobozban van így nem túl vastag a talaj, és kiszedte maga alól az aljzatot hogy azzal tömte el a bujkáló bejáratát , és a műanyagon gubbaszt. okozhat ez komplikációt hogy nem talaj van alatta amikor vedlik ?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Egy 4vedléses avi avim tegnap elkezdett vedleni. Mostanáig nem bújt ki a bőréből kb 6 lába nem jön ki és még ugyanabban a pózban van mint eddig. Tudok segíteni? Még él de félek nem sokáig. Melegre raktam tegnap este és pára is van bőven.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 20:23    Hozzászólás témája: idéz

ok thx. megfogadom tanácsod
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Nem udom jól látom e, de lehet hogy a talaj túl nedves neki. Ne nedvesítsd az egészet. És szerintem próbáld etetni...még lehet nagyobb a hátsója...szerintem. És nem úgy néz ki mintha vedleni készülne. De...talán nincs igazam.
Mindenesetre próbáld megetetni. Ha nem eszk, akkor meg vedd ki az eleségállatot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Bocs levedleni szerintem nem vedlett mert nem ás magának gödröt ,és szerintem láttam volna+ nem használja azt amit én csináltam neki:D
Vissza az elejére
Profil üzenet
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu Szia ö lenne az:D Etetni most próbáltam de vagy nem kell neki vagy megijedt tőle:D Bár el nem futott messzire.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

kornel85 írta:
Sziasztok! 4 hete vásároltam egy smithi-t (2cm lábfessz) nem kellett volna levedlenie? úgy tudom 1-3 hét:S Mióta megvettem nem adtam neki enni mert az eladóra hallattam hogy "várjam meg a kövi vedlést " mert elég nagy volt a potrohája. Egy kicsit bizonytalan lettem:D (kezdő vagyok). Amit még érdemes tudni,hogy mikor elhoztam akkor a valaga teljesen sötét volt ,és rá egy hétre meg csak egy foltba lett az. Azt hittem eljött az idő,de nem:D Szerintetek?? Vicces

Mondjuk ekkora smithim nem volt még...de szerintem próbáld meg megetetni. Ha nem fogadja el akkor hagyd békén. Általában havonta vedlenek, de ez nem törvény. Elhúzhatják a vedlést.
Ha az utóteste meváltozott...nem lehet hogy levedlett? Csak nem láttad mert esetleg elásta magát... Egy kép sokat segítene.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kornel85
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Feb. 25. Szomb., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! 4 hete vásároltam egy smithi-t (2cm lábfessz) nem kellett volna levedlenie? úgy tudom 1-3 hét:S Mióta megvettem nem adtam neki enni mert az eladóra hallattam hogy "várjam meg a kövi vedlést " mert elég nagy volt a potrohája. Egy kicsit bizonytalan lettem:D (kezdő vagyok). Amit még érdemes tudni,hogy mikor elhoztam akkor a valaga teljesen sötét volt ,és rá egy hétre meg csak egy foltba lett az. Azt hittem eljött az idő,de nem:D Szerintetek?? Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
Szepi
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Nos egy kis update. Rengeteget utána olvastam angol, német oldalakon emberekkel beszélgettem és mindenki azt mondta hogy most még frissiben megpróbálhatom lesegíteni, csak előtte tegyem be egy külön dobozba amit nedves vagy majdnem vizes papírzsebkendővel kibélelek, tegyem bele a pókot és jó meleg helyen tartsam egy olyan fél órán keresztül majd csepegtessek vizet a régi fogára és utána pedig próbáljam meg lehúzni mert rosszabb nem történhet minthogy beleszakad.
Nos az eredmény kemény másfél órás kínszenvedés árán hogy sikerült leszednem és úgy hogy a végén szinte föladta a menekülést és hagyta hogy szépen lehúzzam a régi fogat. próbáltam olyan óvatos lenni amilyen csak tudtam és ez lett az eredménye. Egy kicsit nyúzott és a második képen látható olyan mintha nyuszi foga lenne de megmaradtak és csak bízok benne hogy megtud úgy keményedni hogy legalább viaszmoly lárvát megtudja enni.
Ennyi telt tőlem amit tudtam megtettem, innentöl a természet rendezi a dolgokat és csak reménykedhetek hogy nem pusztúl el.

Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 20:54    Hozzászólás témája: idéz

Szepi írta:
Sziasztok!

Nos a stirmim ma vedlett és sajnos nem úgy alakult mint ahogyan kellett volna beleragadt a méregfoga és az istennek sem akart kijönni, ugyanakkor húzta maga után a levedlett bőrét mert minden egyéb más szépen lejött. Nos megpróbáltam segíteni neki és leszedni a bőrét illetve hátha ki tudta volna húzni a méreg fogát, de sajnos nem sikerült, így minden lejött kivéve a komplett chelicherata maradt rajta. Na most mi a teendő esetleg vkinek volt e már hasonló tapasztalata?
Most kivettem egy külön kis dobozba amibe eléggé benedvesített zsebkendőket tettem és meleg helyen van most hátha segít megpuhítani annyira hogy egy óra múlva megpróbáljam egy csipesz segítségével eltávolítani.
Itt egy kép róla.

Köszi a segítséget előre is.

Hát így még nem jártam,én tuti nem bántanám frissen vedlett és lehet nagyobb bajt okozol ha megfogod mintha rajta hagynád.
Vissza az elejére
Szepi
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nos a stirmim ma vedlett és sajnos nem úgy alakult mint ahogyan kellett volna beleragadt a méregfoga és az istennek sem akart kijönni, ugyanakkor húzta maga után a levedlett bőrét mert minden egyéb más szépen lejött. Nos megpróbáltam segíteni neki és leszedni a bőrét illetve hátha ki tudta volna húzni a méreg fogát, de sajnos nem sikerült, így minden lejött kivéve a komplett chelicherata maradt rajta. Na most mi a teendő esetleg vkinek volt e már hasonló tapasztalata?
Most kivettem egy külön kis dobozba amibe eléggé benedvesített zsebkendőket tettem és meleg helyen van most hátha segít megpuhítani annyira hogy egy óra múlva megpróbáljam egy csipesz segítségével eltávolítani.
Itt egy kép róla.

Köszi a segítséget előre is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

rendben köszönöm! a természetben sokminden nincs meg mindig, amit mi bármikor meg tudunk nekik "teremteni" Nagyon boldog valahol olvastam h felkapcsolják neki a lámpát stb ebből gondoltam h számít a hőmérséklet is.
üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

whitecat írta:
köszi, én is nagyjából így.
a vedléshez egy optimális hőmérsékletet tudnátok nekem mondani? (p.regalis, b.albo)
szép estét!

Ilyen nincs...a természetben sem változik a hômérséklet csak azért, hogy az éppen vdlô pókoknak jó legyen. Nagyon boldog
Olyan hômérséklet kell, amin amúgy is tartod ôket. Vedlésnél inkább a páratartalomra kell odafigyelni. Nem mondom hogy olyankor emelni kell, de azért legyen meg az optimális páratartalom.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 20. Hétf., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

köszi, én is nagyjából így.
a vedléshez egy optimális hőmérsékletet tudnátok nekem mondani? (p.regalis, b.albo)
szép estét!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

whitecat írta:
Sziasztok!
vedlés után ti hány nappal adtok enni a pókoknak?

Szia!
Növendékeknél 5-7 napot szoktam várni, adult egyedeknél meg 2 hetet ,van hogy 1 hónap is eltelik mire elfogadják az eleséget. Kacsint?
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
vedlés után ti hány nappal adtok enni a pókoknak?
úgy olvastam h fiatal egyedeknél 4-5 nap, felnőtt egyedeknél 7-8 napot javasolnak. ez reális?
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

Ma unatkoztam és kipróbáltam, h. sexálok pár pókot. És bejött!

Nem tudom, h. itt olvastam e egyszer, de nagyon bevált,hátha tudok másoknak segíteni!

vizet forraltam, azt beleöntöttem egy edénybe, arra rátettem egy rongyot és arra rá a vedlett bőrkét. 10-20p után gyönyörűen ki tudtam simítani 2 hurkapálcika segítségével.

Idáig van egy nőstény Parahybanam és egy hím albom! Nagyon boldog

Hasonló megoldás szerepel itt!

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=766
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ma unatkoztam és kipróbáltam, h. sexálok pár pókot. És bejött!

Nem tudom, h. itt olvastam e egyszer, de nagyon bevált,hátha tudok másoknak segíteni!

vizet forraltam, azt beleöntöttem egy edénybe, arra rátettem egy rongyot és arra rá a vedlett bőrkét. 10-20p után gyönyörűen ki tudtam simítani 2 hurkapálcika segítségével.

Idáig van egy nőstény Parahybanam és egy hím albom! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

green4 írta:
Sziasztok. óvatosan szétszedtem nem akartam az egészet lerombolni,nagyon aggódtam érte, de nincs semmi baja szépen levedlett és már el is hordta azt amit én nem akartam lerombolni Dancing Dancing

Grat Mosoly
Vissza az elejére
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. óvatosan szétszedtem nem akartam az egészet lerombolni,nagyon aggódtam érte, de nincs semmi baja szépen levedlett és már el is hordta azt amit én nem akartam lerombolni Dancing Dancing

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 09:56    Hozzászólás témája: idéz

Én a helyedbe óvatosan kibontanám, felkészülve a legrosszabbra. Akkor minden kérdésedre megkapod a választ. Hallottam már olyanról, akinek a C. fimbriatusa bújt el így és többet nem mászott elő. Szóval lelkiekben készülj fel mindnre és tényleg bontsd ki óvatosan a helyét.
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Miranda írta:
green lehet szőke nős kérdés lesz, de mikor evett utoljára? látod valami nyomát annak, hogy még életben van?

Evett rendesen. Aztán elbújt azóta nem evett és nincs is semmi mozgás. Már kétszer adtam neki félbevágott kukacot hátha valahol kijárkál csak nem vettem észre, de nem evett belőlük.
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 00:19    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Jazz"]
green4 írta:
Sziasztok!
A kis pókok mennyire bújósak vedlésnél? A 2-3v.-s Nhandu c. -m elásta magát 23 napja de amikor elbújt már akkor is ugy nézett ki, hogy mindjárt vedlik. Azt olvastam, hogy a nagyok több hónapra is elbújhatnak de ilyen kicsin?! már lassan még egyet kéne vedlenie de még elő se jött.. Ez normális?

Türelem én a Haplopelma lividumomat ami fél éve megvan talán 20* láttam! Mosoly Vannak ilyen pókok.. Mosoly[/quote

Azért a két pókot ne hasonlitsd össze,én a helyébe óvatosan megnézném.
Vissza az elejére
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 27. Kedd., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

green lehet szőke nős kérdés lesz, de mikor evett utoljára? látod valami nyomát annak, hogy még életben van?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 27. Kedd., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

green4 írta:
Sziasztok!
A kis pókok mennyire bújósak vedlésnél? A 2-3v.-s Nhandu c. -m elásta magát 23 napja de amikor elbújt már akkor is ugy nézett ki, hogy mindjárt vedlik. Azt olvastam, hogy a nagyok több hónapra is elbújhatnak de ilyen kicsin?! már lassan még egyet kéne vedlenie de még elő se jött.. Ez normális?

Türelem én a Haplopelma lividumomat ami fél éve megvan talán 20* láttam! Mosoly Vannak ilyen pókok.. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 27. Kedd., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
green4 írta:
Davis93 írta:
green4 írta:
Sziasztok!

Helló!

Ez szerintem faj függő hogy mennyire bújnak el a vedlésük elött.Amúgy látod a pókot valamennyire???
Mer sztem egy 2-3v póknál 23 nap az kicsit sok, arra gondolok h már lehet vedlett is, és ugye a vedlés után számolj rá neki még jó pár napot amíg megcsodálhatod Mosoly

Üdv:Dávid

Szia!
Az a baj hogy egyáltalán nem látom ezért fogalmam sincs hogy mit csinál, arra én is gondoltam, hogy már levedlett de akkor mért nem jön ki, a többi pókom ezt nem csinálta mármint ennyi ideig, szétszedni meg nem akarom, hogy "én akkor is megnézlek b....meg!" Nagyon boldog

Szétszedni semmiképp nem szabad, ha vedlés közben van épp az állatod halálos is lehet rá... Zavart
Azért nem jön ki ha le is vedlett, mer még túl puha ahhoz a foga és a bőre, nyugi tudja mikor mi jó neki.
Türelem=levedlett szép Nhandut terem Mosoly

Köszi! türelmes leszek Mosoly
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 27. Kedd., 15:03    Hozzászólás témája: idéz

green4 írta:
Davis93 írta:
green4 írta:
Sziasztok!

Helló!

Ez szerintem faj függő hogy mennyire bújnak el a vedlésük elött.Amúgy látod a pókot valamennyire???
Mer sztem egy 2-3v póknál 23 nap az kicsit sok, arra gondolok h már lehet vedlett is, és ugye a vedlés után számolj rá neki még jó pár napot amíg megcsodálhatod Mosoly

Szia!
Az a baj hogy egyáltalán nem látom ezért fogalmam sincs hogy mit csinál, arra én is gondoltam, hogy már levedlett de akkor mért nem jön ki, a többi pókom ezt nem csinálta mármint ennyi ideig, szétszedni meg nem akarom, hogy "én akkor is megnézlek b....meg!" Nagyon boldog

Szétszedni semmiképp nem szabad, ha vedlés közben van épp az állatod halálos is lehet rá... Zavart
Azért nem jön ki ha le is vedlett, mer még túl puha ahhoz a foga és a bőre, nyugi tudja mikor mi jó neki.
Türelem=levedlett szép Nhandut terem Mosoly
Vissza az elejére
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 27. Kedd., 09:50    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
green4 írta:
Sziasztok!

Helló!

Szia!
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 26. Hétf., 23:17    Hozzászólás témája: idéz

green4 írta:
Sziasztok!

Helló!

Vissza az elejére
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 26. Hétf., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 07. Szer., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Először is olvasd el a GY.I.K.-et, mert ott ezek le vannak írva. Egyébként a kis pókok még körülbelül havonta vedlenek. A vedlésre utaló jelek az evés beszüntetése, a pók inaktívvá válik (értsd: nem mászkál annyit, általában csak egy helyen gubbaszt), és a potroha besötétedik. Most már ne adj neki enni, mert tuti, hogy vedleni fog és növeld kicsit a párát nála. (spriccelj sűrűbben, de azért ne álljon a víz nála)
Puxedli
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 07. Szer., 12:07    Hozzászólás témája: Grammostola Rosea rcf vedlés idéz

Sziasztok!

Kezdő pók tartó vagyok, van egy Grammostola Rosea rcf-em gyönyörű, nyugodt, rendesen eszik.
Viszont mostanában nem akar enni, tudom, hogy náluk jellemző az éhség sztrájk , de a lábain megjelentek kis repedések, mintha vedleni akarna... A börzén azt mondták mikor vettem, hogy azelőtt vedlett nem olyan régen. (tény, hogy a színe is akkor még rózsaszínesebb volt, és látszott rajta, hogy friss vedléses) Ez olyan 1 hónapja volt. Létezik, hogy sokat evett (mert elég kis duci lett Mosoly ) és ezért most újra vedleni fog ilyen hamar? Vagy szimplán csak a szokásos éhség sztrájkját tartja és a lábakon megjelent repedések pedig természetesek. :S

Egyáltalán mik azok az apró jelek a nem evésen kívül amiről meg tudom állapítani, hogy vedleni fog?

Remélem tudtok segíteni. Mosoly
köszönöm
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Nincs a pókoddal semmi baj, le fog vedleni, a páratartalomra figyelj, ne legyen túl száraz a talaj alatta, és nem lesz gond.
Profil üzenet website állomány
Szepi
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szóval amikor megvettem pár napja a kis pókomat akkor az eladó azt mondta nemsokára vedleni fog. Nos már nálam nem is evett semmit és kb egy olyan 3 napja elkezdett befeketedni a potroha mintha már a vedlés közeledne de olyan furi ez a sötét folt. Ti mit gondoltok róla?
Sajnos közel 10 éve nem voltak pókjaim ezért inkább úgy vagyok vele hogy megkérdezem mintsem csak hagyom amíg újra bele nem jövök.

Üdv

Dani
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kinder
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 07. Hétf., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Már 6 éve foglalkozok pókokkal, de így még soha nem jártam. Van egy Lasiodora Parahybana 8v. körüli (pontosan nemtudom)
és minden vedlése ami nálam zajlott hát én mindig azt hittem hogy döglödik ( össze huzza magát, nem hálózgat, nem mozog csak gubbaszt egyhelyen. ) most megint eljött az idő és vedlene, láb izületeinél már szétrepedt a bőr és a test alján is már felfelrepedezett... potroh két oldalán nincs szőr ( ami persze jó ) viszont mintha a test és a potroh találkozásánál pici seb lenne :S és mintha vérzett is volna de csak volna ( mert már nem látni ) nemtudom mitévő legyek pára 80%körül van mindig, nem zargatom, 26°C van napközbe és ennek ellenére is ilyen kis durcis... amúgy ezen kívül 2hete rengeteget evett Mosoly és mászkált most viszont nemtudom... lehet fáj neki az a seb ÉS NEM MER NEKI KEZDENI A VEDLÉSNEK A KIS SEB MIATT? Többi pókom fogja (adult példányok) hátra vetik magukat és már gyönyörűen leis vedlettek... ez a L.Parahybana vedlési "stílusa" ilyen lenne? KÉRLEK VÁLASZOLJATOK! nem szeretném elveszteni Szomor?Szomor?Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 15:50    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Punky írta:
hella!
tartsatok hülyének, de én mikor vedlett az emiliám akkor láttam, hogy szenved. nyár közepe volt meg qva meleg. mivel a spriccelés nem megoldható volt (mindig is félt még ha messzebb volt tőle jóval a vízsugár akkor is) ezért úgy döntöttem, hogy teszek be egy fadarabot a sütőbe jól betekerve aluba, majd mikor kellően forró volt betettem az emi itatójába. az eredmény hatalmas pára lett és a pók kifordult a bőréből. durván 30 percre rövidült a vedlés a hanyadtvágástól a talpraállásig számítva.
a parámnál mikor vedlett nem voltam itthon (nyaraltam), neki a pára nem volt biztosítva csak a víz és a vedlése sem maradt meg olyan szépn mint az emiliának.
parának a vedlése meggyötörten darabokba maradt meg, emiliának viszont úgy mint ha támadó pózba állna fel (azóta is úgy lett elrakva a vedlés).
nektek mi a véleményetek erről?

Hát elég kreatívan megoldottad (Y) Mosoly
Azért tényleg elég fontos nekik a pára vedlésnél(is). Én is ha itthon vagyok és pont elkapok egy vedlési folyamatot mindig bepárásítok az állatkának. A vedlés meg mikor hogy sikerül van h szépen vedlenek le vagy van hogy elég csúnyácskán. Rosszabb esetekben 1-1 láb is beleszorul a vedlésbe és azt a pók elveszti.
Szóval a pára elég sokat számít nekik. Ja, igen és szerintem egyáltalán nem csináltál hülyeséget, kreatív voltál és az állatot sem zavartad meg a spriccolgatással Kacsint?

hali!
köszi a választ! akkor azt hiszem ha lesz rá eset továbbra is így csinálom, így segítek is nekik és nem is zavarom őket Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
hella!
tartsatok hülyének, de én mikor vedlett az emiliám akkor láttam, hogy szenved. nyár közepe volt meg qva meleg. mivel a spriccelés nem megoldható volt (mindig is félt még ha messzebb volt tőle jóval a vízsugár akkor is) ezért úgy döntöttem, hogy teszek be egy fadarabot a sütőbe jól betekerve aluba, majd mikor kellően forró volt betettem az emi itatójába. az eredmény hatalmas pára lett és a pók kifordult a bőréből. durván 30 percre rövidült a vedlés a hanyadtvágástól a talpraállásig számítva.
a parámnál mikor vedlett nem voltam itthon (nyaraltam), neki a pára nem volt biztosítva csak a víz és a vedlése sem maradt meg olyan szépn mint az emiliának.
parának a vedlése meggyötörten darabokba maradt meg, emiliának viszont úgy mint ha támadó pózba állna fel (azóta is úgy lett elrakva a vedlés).

Hát elég kreatívan megoldottad (Y) Mosoly
Azért tényleg elég fontos nekik a pára vedlésnél(is). Én is ha itthon vagyok és pont elkapok egy vedlési folyamatot mindig bepárásítok az állatkának. A vedlés meg mikor hogy sikerül van h szépen vedlenek le vagy van hogy elég csúnyácskán. Rosszabb esetekben 1-1 láb is beleszorul a vedlésbe és azt a pók elveszti.
Szóval a pára elég sokat számít nekik. Ja, igen és szerintem egyáltalán nem csináltál hülyeséget, kreatív voltál és az állatot sem zavartad meg a spriccolgatással Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

hella!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

Mindig nem vedlett le az albom Szomor? már 2 hét egy nap annak az ideje hogy evett
utoljára, 5 vedléses a kicsike, miért vár ennyit, vagy azért mert a 6. vedlés valami
nagy dolog számára ? Nagyon boldog Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 05. Hétf., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Mosoly csak kíváncsiság hajt, nekem ez lesz az első ilyenem Zavarban lev? Nagyon boldog

Akkor sok sikert én nekem mikor levedlett az első pókom azt hittem kiszáradt Zavart Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 05. Hétf., 14:58    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly csak kíváncsiság hajt, nekem ez lesz az első ilyenem Zavarban lev? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 05. Hétf., 14:44    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Értem Mosoly Elbarikádozta a kis albo a bejáratait, és rugdossa szőrét a hátáról, már egy hete nem evett,
kb ez a vedlés időszak meddig tart? Úgy olvastam hogy 5-6 óra, de mikor kezdődik? egy hét két hét
múlva? Forg? szemek

Ha már a szörét rugdossa az jó. 2-3 napon bülül vedleni fog, de az is lehet hogy már ma nekifekszik. Ne légy türelmetlen. Figyeld és ismerd ki. Mosoly
És vedlés után egy hétig ne etesd...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 05. Hétf., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Értem Mosoly Elbarikádozta a kis albo a bejáratait, és rugdossa szőrét a hátáról, már egy hete nem evett,
kb ez a vedlés időszak meddig tart? Úgy olvastam hogy 5-6 óra, de mikor kezdődik? egy hét két hét
múlva? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 20:03    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Azért közel sem ugyan az a kettő...
még véletlenül se hasonlítsd össze....

Igaza van Martennek egy fánlakó vedlés illetve fábfeszét ne keverjük mivel a fánlakók kevesebb vedlésszámot kell elérjenek még ivarérettek lesznek és vedlésenként sokkal nagyobbakat nőnek(kivétel theraphosa,pampók) de a többitől eltérve sokkal nagyobbakat nőnek és ezért is hamarabb ivarérettek lesznek....
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Azért közel sem ugyan az a kettő...
még véletlenül se hasonlítsd össze....
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

nekem azt mondták hogy 5 Zavart
De szerintem csak 3 és most lesz a 4. mivel
van egy 3 vedléses versim is és kb ugyan akkora. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Sziasztok,
Egy Albo-ról lenne szó, már 6 napja nem evett mindenki vedlést
mondott, most kezdte el behálózni a kis helyét és a hálót telihordja
földdel Mosoly
Kicsit türelmetlen vagyok, de már nagyon várom Mosoly
Tényleg a vedlés jelei ezek ugye ? Forg? szemek

igen, ezek a vedlés jelei Mosoly egyébként hanyadik vedlése? Nagyon boldog
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,
Egy Albo-ról lenne szó, már 6 napja nem evett mindenki vedlést
mondott, most kezdte el behálózni a kis helyét és a hálót telihordja
földdel Mosoly
Kicsit türelmetlen vagyok, de már nagyon várom Mosoly
Tényleg a vedlés jelei ezek ugye ? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 02. Kedd., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

golyzer írta:
Sziasztok!

Az említett póknak pár nap múlva helyre jöttek a lábai, már nem "sántikál". Nagyon boldog

Vedlés után gyakran felveszik ezt a döglödös pózt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
golyzer
Látogató

Elküldve: 2011 Aug. 02. Kedd., 15:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az említett póknak pár nap múlva helyre jöttek a lábai, már nem "sántikál". Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő
2 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu