Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 44 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Helga
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 19:15    Hozzászólás témája: Segíts! idéz

Sziasztok!

Vásároltunk a gekkónknak egy doboz argentin csótányt. 3-an megszöktek. Egyet már sikerült elfognom, de ketten már lassan 2 hete szökésben vannak. A héten voltak csótányirtók, de nem igazán értették, hogy nem házi csótányról van szó! Szerintetek így szabadlábon el tud ez a kettő szaporodni? Valóban nem tud felfelé mászni? (Nem szeretnék vele az ágyamban összefutni. Kedves jószágnak tűnik, de azért nem rossz az a pár centi távolság.)
Előre is köszönöm a válaszotokat!

Helga

Légyszíves ejts meg egy bemutatkozást itt:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
Shipi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Dercyo
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Viktor, nekem kb 2-3 hónapja vannak ilyen dögeim, de még nem szaporodnak, lassan lesznek ivarérettek, nekem azt mondták, hogy azért nem szaporodtak még. Szóval kis kitartás Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

A lényeg a meleg (26-28-30fok) és a jó szellőzés! Párát nem igényelnek csak a meleget. Én uborkát, almát, répát, és száraz macskatápot szoktam eleségül adni nekik, és napi szinten vannak takarítva (kajamaradék, elhullott idősebb egyedek stb..). Remélem tudtam valamennyire segíteni.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Viktor
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nekem is van pár darab ebből a fajból már egy jó ideje,de sajnos nem szaporodnak!
Légyszi írjátok le, hogy hogy tudnám szaporodásra bírni őket!
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
Rolcsee írta:
Nálam olyanok vannak, hogy sötét (ilyen bordó színű) meg világos (majdnem mint a vaj) Ezek is ilyen színváltozatok lennének?

Ahha.

Akkor jó Mosoly Mondjuk már eléggé elszaporodtak egymás közt, szóval, még ha akarnám se tudnám külön rakni a két típust.
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Nálam olyanok vannak, hogy sötét (ilyen bordó színű) meg világos (majdnem mint a vaj) Ezek is ilyen színváltozatok lennének?

Ahha.

Csótány Világ Hivatalos Facebook Oldala: https://www.facebook.com/CsotanyVilag

Csótány Világ - Hatlábúakról kétlábúaknak
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Punky
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
Úgy tudom, hogy ez nem tudományosan leírt szín változat, ez csak hobbiban van, legalábbis hobbiban nevezik csak így. Egy német ember árulja, de bárkinél előjöhet. Ugyan úgy, mint a red és a black.

én nemtom, de ha ez bejön és adulnak akkor bepróbálom a szaporításukat. még ha nem hivatalos akkor is. elvégre jóól néznek ki szerintem Mosoly
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Úgy tudom, hogy ez nem tudományosan leírt szín változat, ez csak hobbiban van, legalábbis hobbiban nevezik csak így. Egy német ember árulja, de bárkinél előjöhet. Ugyan úgy, mint a red és a black.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 13:45    Hozzászólás témája: idéz

grat hozzá Nagyon boldog nálad akkor mr érzik, hogy jön a tavasz Mosoly
én ma szedtem szét a dubiáimat 2 csoportra, mert Shipi felhívta a figyelmem, hogy a dubiáim közt van Orange változat is! gy döntöttem külön veszem őket és adulásig külön is tartom!
én nem tudtam, hogy van külön szín árnyalat is belőük. szal most kisérleti és megfigyelési státuszba helyeztem őket Mosoly
még egyszer grat a szaporulathoz
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 24. Pént., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Dupla szülés egy időben Mosoly

Üdv.
Vissza az elejére
da5id
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 23. Csüt., 06:48    Hozzászólás témája: idéz

rendben, mindent értettdm Mosoly köszi a segítséget, akkor most várunk Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 23:29    Hozzászólás témája: idéz

Semmi gond Punky. Nagyon boldog
Nem ajánlatos szétszedni a kicsiket és a nagyokat, bár meg lehet csinálni. A koprofágia nagy szerepet játszik a csótányoknál, mivel ez is egy módja, hogy bejuttassák az emésztőrendszerükbe a megfelelő mikroorganizmsokat, amik segítenek az emésztésben is. Ha mégis különválasztjuk a kicsiket a nagyoktól ajánlatos teljesen ugyanazt adni nekik, amit a nagyok kapnak - cellulóz, ürülék, stb. - hogy a megfelelő 'bélflóra' meg legyen. Erről majd bővebben később.
Egy nem hivatalos tanulmány szerint egy ivarérett nőstény mellett megjelenő frissen ivarérett hím beadulásától számított 104. napon születtek kicsik. Pontos adatokat tudok adni, több fajról is készült ilyen megfigyelés. Innen vettem a 100 napot, de koránt sem biztos, hogy tényleg ennyi lesz. Függ attól, hogy terhesen kerültek-e már hozzád, mekkora a hőmérséklet, a páratartalom, mennyi kaját és mit kapnak enni, stb stb...

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Shipi mester helyett most válaszolok én!
Üdv, nem kell szét szedni őket, nyugodtan hagyd benn a picikkel mert a nagyok ürülékéből fontos tápanyagokat nyernek ki a fejlődésükhöz!
továbbá nem tuti, hogy 100 nap múlva kikelnek ha ma adultak és dugtak a hímekkel sokmindentől függ! ne éld bele magad a 100 napba Mosoly
bocs Shipi, hogy közbe szóltam, és javíts ki ha tévedtem
trashmetal
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

hali!

a 100 napot nem tudom, szerintem megfelelö körülmények között kevesebb idő alatt is beindul...

a kicsik a nagyok között projekt meg több embernek is bevált már, úgyhogy lehet benne valami
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
da5id
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Szóval hogy ha tegyük fel pont most lettek ma adultak a nőstény és híny csótik és ma kufircoltak akkor 100 nap mire megszületnek?
és ha már vannak kicsit akkor haggyam bent a nagyok között hogy inspiráják őket?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

Na így már más. Nagyon boldog Valószínűleg csak szellőztette az ootheca-t, de visszahúzza magába egy idő után. Az inkubációs idő megfelelő hőmérsékleti viszonyok között is 100 nap körül alakul. A nőstényekre hatással van a sok kicsi jelenléte is állítólag, így ha többen vannak, akkor gyorsabban szaporodnak. Vagy ki tuja, erre nem tudok biztosat mondani.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
da5id
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

Már volt néhány csokicsótányom ami biztos hogy petetokot rakott le és naggyából ugyan azt láttam itt is mint azoknál csak a dubiánál vajszínű volt ebből gondoltam hogy itt is az a szituáció
akkor elnézést és javítom az elöbbit
1szer már az egyik tojt eleven a kicsik megvannak épek egészségesek de a többi 8 nyőstény nem akar tojni
mi lehet ennek az oka? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Hát ott kezdődik a gond, hogy ezek nem raknak ootheca-t Nagyon boldog Eleventojók, így az a rendellenes, ha ootheca-t raknak. biztos, hogy jó helyre írtál?
Amúgy üdv a fórumon!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
da5id
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 22. Szer., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Heló
A próba tenyészetem 9 nőstényből meg 4 hímből áll bent vannak szobahőmérsékleten kapják az almát és néha spriccelek a tőzegre egy kis vizet hogy megnedvesítsem
kajának almát kapnak meg kutyatápot szoktam néha berakni nekik
már a mostani börze óta így tartom őket néha átnézem a tőzeget de eddig csak egyetlen 1 petetokot raktak le amiből lett is néhány kicsi

a kérdésem az lenne hogy mitől lehet hogy a többi nem rak le tokokat?

Kérlek ejts meg egy bemutatkozást, itt:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
Shipi
Vissza az elejére
Profil üzenet
gyula
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

értem, köszi a választ! őszintén szólva nekem radiátoron vannak, és csak egy kis része lóg le a doboznak, így amikor megy a fűtés van náluk 35-40 fok, és nincs bajuk tőle, sőt szaporodnak ezerrel! mondjuk tény,hogy általában a doboz hűvösebb sarkában gyülekeznek, de problémám nem volt, elhullott állatokat nem szoktam találni Nagyon boldog Ami jó, hogy ilyen hőfokon penész nincs, a maradék alma 2 nap alatt teljesen ki szokott száradni, a macskatáp se puhul meg, jó kemény marad, néha az egyik sarokba spriccelek, hogy tudjanak inni, de szerintem az alma is elég lenne.
Vissza az elejére
Profil üzenet
BódiBrothers
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

gyula írta:
hello BódiBrothers! Tetszik ez a falapos fűtőszálas megoldás,de nem túl nagy az energiaveszteség így? én most a radiátoron tartom őket, de ha a tenyészet kinövi a dobozt, akkor nem fognak elférni ott, így arra gondoltam,hogy nagyobb ládába mennek, amibe közvetlenül beleteszem a fűtőszálat. Ez nem jó? esetleg megrágják a szálat?

Hello. Egy 50W-os fűtőszál fűti a két terráriumot és még így is ékeket kell rakni a terrárium és a falap közé, hogy ne menjen a hőmérséklet 30fok fölé. Ékek nélkül 35-40fok lenne a terkó alján. A falap nagyon jól hőszigetel. Nem javaslom, hogy betedd a fűtőszálat, valószínű megfogják rágni. Még a kerámiát is képesek megrágni! A fűtőszál környezetében meg lehetséges, hogy túl magas hőfok lessz, ami nem tesz jót nekik.-> sült csóti
gyula
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

hello BódiBrothers! Tetszik ez a falapos fűtőszálas megoldás,de nem túl nagy az energiaveszteség így? én most a radiátoron tartom őket, de ha a tenyészet kinövi a dobozt, akkor nem fognak elférni ott, így arra gondoltam,hogy nagyobb ládába mennek, amibe közvetlenül beleteszem a fűtőszálat. Ez nem jó? esetleg megrágják a szálat?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 12:02    Hozzászólás témája: idéz

Spanolj le a piacon a tojásos nénikkel, illetve még zöldségesek tudnak adni. Egy néni nem fog adni egyszerre 30-t lehet, de ha odamész 10 nénihez és mindegyiktől kérsz havonta 10 darabot, akkor el leszel látva.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
cobalage
Újonc

Elküldve: 2012 Feb. 21. Kedd., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Hol tudok venni tojástartókat, ti honnan szerzitek be őket? -...azon kívül, hogy tojást vesztek benne és kiürül Mosoly -
Főként a nagy, 30 db-osakra lenne szükségem.

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gyula
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 09. Csüt., 23:48    Hozzászólás témája: idéz

A hétvégi börzéről szerintem hozok pár pókot, mert a jelenlegi 4 kispók, és 2 gekkó nem bírja tartani a lépést a csótánymamákkal... Nevet? Nevet?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 03. Pént., 15:00    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
Kiszáradt pókok is hasonló tüneteket mutatnak és sajnos nem mindig sikerül helyrehozni az egészségüket. Az én A. gigas-m is hasonlóképpen pusztult el, és hiába tartottam extra nedvesen és itattam nedves fülpiszkálóból, nem sikerült megmenteni.
Az is lehet, hogy már a végét járta, illetve endo parazita, mérgezés, neorológiai probléma, vagy valami genetikai dolog ütötte fel a fejét. Biztosra csak alaposabb laboratóriumi vizsgálatok után mehet az ember, de hobbiból nem sok ember csinál ilyet, főleg, hogy nem kis pénz. Ha több egyednél is jelentkezik, akkor van a baj.

Hálisten azóta nem jelentkezett a dolog másik csotinál, de akkor jobban figyelek a nedvesítésre is.
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 02. Csüt., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Kiszáradt pókok is hasonló tüneteket mutatnak és sajnos nem mindig sikerül helyrehozni az egészségüket. Az én A. gigas-m is hasonlóképpen pusztult el, és hiába tartottam extra nedvesen és itattam nedves fülpiszkálóból, nem sikerült megmenteni.
Az is lehet, hogy már a végét járta, illetve endo parazita, mérgezés, neorológiai probléma, vagy valami genetikai dolog ütötte fel a fejét. Biztosra csak alaposabb laboratóriumi vizsgálatok után mehet az ember, de hobbiból nem sok ember csinál ilyet, főleg, hogy nem kis pénz. Ha több egyednél is jelentkezik, akkor van a baj.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Feb. 02. Csüt., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
Rolcsee írta:
Fura dologra lettem figyelmes az egyik csótánynál (Igen már megint Nagyon boldog) Az egyik hím, akit már külön is raktam úgy viselkedik ,mint amikor szétnyomom a fejüket, szóval rángatózva megy és szinte folyamatosan rezegteti a szárnyait. Lehet csak megőrült? Sokkolt

Vagy talán kiszáradás.
Lehet igazad van, bár külön dobozba raktam akkor és spricceltem vizet neki de másnapra szinte teljesen mozgásképtelen lett, csak a lábait mozgatta kicsit. Nem akartam , hogy szenvedjen, akármi is a baja, ezért megöltem.
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Feb. 02. Csüt., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Fura dologra lettem figyelmes az egyik csótánynál (Igen már megint Nagyon boldog) Az egyik hím, akit már külön is raktam úgy viselkedik ,mint amikor szétnyomom a fejüket, szóval rángatózva megy és szinte folyamatosan rezegteti a szárnyait. Lehet csak megőrült? Sokkolt

Vagy talán kiszáradás.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Jan. 31. Kedd., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

Punky
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 21. Szomb., 07:17    Hozzászólás témája: idéz

hát ezen nem kéne Nagyon boldog
amúgy igen, ez így van attól függ minn nevelkedtek. nálam mindegyik csóti faj rohadt finnyás -.-"
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 20. Pént., 09:34    Hozzászólás témája: idéz

Jó én elhiszem ...
Minden állatnál vannak "finnyásak", tartástól is függ. Enyémek nem nagyon láttak mást a lentebben irtakon kivül....
Ezen nem veszünk össze:)
én csak azt mondom célszerű öket azon tartani (olcsóbb és egyszerűbb).
Vissza az elejére
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 20. Pént., 07:34    Hozzászólás témája: idéz

MaD4 írta:
Nem tudom mit kell ezzen túl spirázni ...Vicces
csótik kb mindent megesznek... ha van fehérje nincs gond:D kb ennyi a száraz kutya táp a legjobb.. gyümölcs stb nem fontos ...
veszel olcson kutya tápot +idöként kis zöldség(na itt kell vigyázni mit a permetezés miatt... ezért nem is etettek semmi ilyennel csak nyáron saját paprikámmal) ...ennyi kb nálam 1éve nem is láttak semmi vizet még is dögivel vannak.

most nézz hülyének de az enyémek le se szärják a kutyatápot Nagyon boldog
betehetsz nekik akár milyet ott penészedik meg 1 hónap után mert nem esznek belőle. alma, mandarin, kenyér ez megy náluk
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 21:52    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom mit kell ezzen túl spirázni ...Vicces
csótik kb mindent megesznek... ha van fehérje nincs gond:D kb ennyi a száraz kutya táp a legjobb.. gyümölcs stb nem fontos ...
veszel olcson kutya tápot +idöként kis zöldség(na itt kell vigyázni mit a permetezés miatt... ezért nem is etettek semmi ilyennel csak nyáron saját paprikámmal) ...ennyi kb nálam 1éve nem is láttak semmi vizet még is dögivel vannak.
Vissza az elejére
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

szerintetek szárított vízibolhát adhatnék nekik enni, vagy ugyse ennék meg? mert maradt a halaktól egy csomó. Lemezest szoktam nekik adni azt nálam is nagyon szeretik.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 12:50    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon lassan indul be náluk, nálam is hónapok teltek el, mire az első kicsiket megláttam.
tattoomachine
Újonc

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az argentin csótányaimnak minden feltétel adott: megfelelő hőmérséklet, szellőzés, alma +egértáp+kutyatáp, sok tojástartó bujkálónak és mégsem szaporodnak! (pusztulás sincs) Mi lehet még probléma?
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Dec. 21. Szer., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

Az a gond hogy a környékről nem tudok beszerezni, de várok egy kicsit mert sok kölyök van még, hátha ha megnőnek szaporodni fognak
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 21. Szer., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Dercyo91 írta:
Sziasztok!

Van itthon egy pettyes és egy argentin csótány tenyészetem, a pettyesek szépen szaporodnak, de az argentinok egyántalán nem, a kürölmények megegyeznek. valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond?

Szia! Ha tudsz szerezni, tegyél be a nagyokhoz 10-15 párnapos dubiát. Nálam ez segített, azóta kb ezren vannak...
Profil üzenet website állomány
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Dec. 21. Szer., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Van itthon egy pettyes és egy argentin csótány tenyészetem, a pettyesek szépen szaporodnak, de az argentinok egyántalán nem, a kürölmények megegyeznek. valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 05. Hétf., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Általában almát kapnak, nem akkor tépem le a fáról, de olyan almából szoktak kapni amit én is eszek. Mindig elfelezem és a felét darabolom be nekik, a másik felét én eszem. Meg kenyeret, általában másnapos kenyeret, ami marad. Ez a kettő, amit rendszeresen kapnak, mert ezeket eszik a legjobban. Bár most nemrég kaptak zöldségeket is, amik ebed után maradtak meg, azon gondolkoztam, hogy lehet azok voltak vegyszeresek vagy ilyesmi, mondjuk meg voltak mosva, a kajába nem rakunk csak úgy mi sem semmit mosás nélkül. Most perpillanat egyik sem mutat semmi tünetet, de akkor majd külön rakok minden furán viselkedő egyedet.
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 05. Hétf., 16:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Szerintem egy darabig tartsd megfigyelés alatt őket és próbáld meg kiszűrni a beteg példányokat. Illetve írd le mivel szoktad etetni őket és az friss-e.

Üdv.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 05. Hétf., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Szia

Minden esetre én a helyedben nem etetném fel őket. Lehetséges, hogy férgesek. Ha ezeket feleteted utána a pókjaid bánják. Azt hiszem macilaciék írtak erről mikor Pupunak a pókja pusztult el ilyen féregtől amit a csótány szedett össze és a pók szervezetébe került. Bár lehet, hogy nem az én csak feltételezem, de ettől függetlenül légy óvatos, hogy mit adsz oda a pókjaidnak.

Üdv.

Okés. Az adultakból amúgy sem szoktam etetni mondjuk. Csak akkor most a többiből se nagyon kellene, ugye? És meddig?
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 05. Hétf., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Én tegnap előtt tapasztaltam ilyet és tegnapra megdöglött egy nősti csótány, most pedig egy másik döglődik... Sokkolt Remélem nem ez a férges dolog lesz a ludas.
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 05. Hétf., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Minden esetre én a helyedben nem etetném fel őket. Lehetséges, hogy férgesek. Ha ezeket feleteted utána a pókjaid bánják. Azt hiszem macilaciék írtak erről mikor Pupunak a pókja pusztult el ilyen féregtől amit a csótány szedett össze és a pók szervezetébe került. Bár lehet, hogy nem az én csak feltételezem, de ettől függetlenül légy óvatos, hogy mit adsz oda a pókjaidnak.

Üdv.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 04. Vas., 14:53    Hozzászólás témája: idéz

Nem tom nekem tegnap csinálták először és reggelre már egyiknek sem volt semmi baja. Én elég sűrűn piszkálom őket, már mint nem bottal, vagy ilyesmi, hanem mindig átnézem a tojástartókat, hogy mi a helyzet, mennyien vannak, meg hogy ha véletlen el hullik valaki, akkor ne rohadjon be. És nem szoktak csinálni ilyet. Tök maguktól csinálták és pont, hogy basztatásra tértek magukhoz és szaladtak el. Én is csináltam képet, bár ez sem túl jó minőségő és 6-7 példány is így a hátán feküdt összehúzott lábakkal csak a tapogatóik mozogtak.
Külön dobozba raktam ezeket a példányokat, akik először rohangáltak össze vissza, majd fél óra mulva látom, hogy 4-5 ugyanúgy visszafeküdt a hátára, pedig a fűtőtest mellé raktam őket. Reggelre viszont kutya bajuk nem volt. Azóta vissza is engedtem őket a többihez. Nem tudom mi volt ez.

Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 04. Vas., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Tapasztalt már ilyesmit valaki, hogy plankingolnak a csótányok? Nagyon boldog Épp nézni akartam, hogy mennyi kicsi lehet kb. És azt látom, hogy 7-8 nagy kifejlett fekszik a hátán ls nem is próbálnak meg talpra állni. Azt hittem megdöglöttek. Elkezdtem piszkálni őket és 4-5 kopogtatásra hirtelen magukhoz tértek, felpattantak és elszaladtak. Sokkolt Még soha nem láttam ilyet. 5 perc múlva megint megnéztem és megint volt 3, aki ezt csinálta. Annyi a különlegesség most a tartásukban, hogy 20 fok körül van nekik, mert nem akarom, hogy túlzásba vigyék azért a szaporodást az a 100-150 kicsi szerintem elég most, de lehet, hogy nekik ez a 20 fok már túl hideg és azért csinálnak ilyet?

Szia!
Fogalmam sincs mi lehet ennek az oka, de itt pl. tegnap is csinálták pedig 28-30C° fokon vannak, még egy képet is csináltam csak elég rossz minőség Nagyon boldog
Amit megfigyeltem, hogy mindig zaklatás hatására csinálják ezt, ha megpiszkálom őket utána.
Lehet, hogy ez valami önvédelmi mechanizmus lenne?
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 03. Szomb., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

Tapasztalt már ilyesmit valaki, hogy plankingolnak a csótányok? Nagyon boldog Épp nézni akartam, hogy mennyi kicsi lehet kb. És azt látom, hogy 7-8 nagy kifejlett fekszik a hátán ls nem is próbálnak meg talpra állni. Azt hittem megdöglöttek. Elkezdtem piszkálni őket és 4-5 kopogtatásra hirtelen magukhoz tértek, felpattantak és elszaladtak. Sokkolt Még soha nem láttam ilyet. 5 perc múlva megint megnéztem és megint volt 3, aki ezt csinálta. Annyi a különlegesség most a tartásukban, hogy 20 fok körül van nekik, mert nem akarom, hogy túlzásba vigyék azért a szaporodást az a 100-150 kicsi szerintem elég most, de lehet, hogy nekik ez a 20 fok már túl hideg és azért csinálnak ilyet?
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 08:27    Hozzászólás témája: idéz

Szójával próbálkoztam még. Azt is eszegették. Annak is 50% körüli fehérjetartalma van. Vagy még a full-fat szóját szeretném aminek kevesebb a fehérjetartalma viszont több az emészthető fehérje.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Következő
4 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu