Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 42 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 37, 38, 39  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 17:47    Hozzászólás témája: idéz

És hány vedlésesen adulnak ?Vicces
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hali
Kérdésem lenne, most vedlett a parahybanám egy nőstény ha minden igaz, és
10 cm a lábfesze vedlésének, kb most 14 cm lett vagy 16 Nagyon boldog kb hány vedléses lehet?
Úgy tippeltem hogy 7 vedléses volt amikor megkaptam és ez az első vedlése nálam Vicces

Köszi tippeket válaszokat.

Szia 9vedléses lehet most mivel nekem is van egy hasonló méretű parám és egy 6 vedléses is, így ki tudom következtetni.

Üdv. Sasa
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 28. Hétf., 17:23    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Kérdésem lenne, most vedlett a parahybanám egy nőstény ha minden igaz, és
10 cm a lábfesze vedlésének, kb most 14 cm lett vagy 16 Nagyon boldog kb hány vedléses lehet?
Úgy tippeltem hogy 7 vedléses volt amikor megkaptam és ez az első vedlése nálam Vicces

Köszi tippeket válaszokat.
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 26. Szomb., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

Szepi írta:
Na végre valahára levedlett a kis parám. Mit gondoltok hány vedléses lehet mert az eladó azt mondta hogy nem biztos benne de úgy 5-re saccolja. A nemét természetesen képtelen voltam megállapítani.Végülis mindegy!Mosoly

Épp befejezte a vedlést

Most szivogatja ki a maradék nedvességet a régi bőrböl.

kicsi még ő ahhoz hogy kényelmesen meg lehessen határozni a nemét. egyébként szerintem nagy még neki a lakhelye.
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 26. Szomb., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Na végre valahára levedlett a kis parám. Mit gondoltok hány vedléses lehet mert az eladó azt mondta hogy nem biztos benne de úgy 5-re saccolja. A nemét természetesen képtelen voltam megállapítani.Végülis mindegy!Mosoly

Épp befejezte a vedlést

Most szivogatja ki a maradék nedvességet a régi bőrböl.

Vissza az elejére
Profil üzenet
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Nov. 24. Csüt., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
zuleyman írta:

Eddig azt hittem két pókomról, hogy nőstény, mert olyan őrületes ütemben nőttek, meg olyan vaskosak, mint egy nőstény, de a tegnapi vedélst megnéztem, és találtam egy picike párzókampót, ami elmarad a lábvastagsághoz képest, de azért jelen van. Ezzel párhuzamban megnéztem a másikét is, láss csodát ott is volt. Mosoly Még az is gyanús, hogy a kokontársát nagyon gyorsan lehagyták növésben.
Köszönöm segítségetek, és ne haragudjatok, h ebben a topicban kérdeztem rá, de fontosnak tartom, hogy parahybanások adjanak ezzel kapcsolatban tanácsot.

Szia

Te valamit szerintem félre érthettél! Az állat növekedési üteme egyáltalán nem befolyásolja a pók ivarát! A növekedés pedig a tartási körülményektől függ, egyáltalán nincs köze a pók neméhez. Különben is általában a hímek hamarabb adulnak mint a nőstények. Most is, mint mindig ugyan azt tudom csak mondani: BŐRBŐL SEXÁLJATOK!!

Üdv.

Köszi a jótanácsokat!

Az biztos, hogy nagyon jól élnek, akárhányszor hazaérek napközben mindig megnézem egyesével mindet Vicces minden van, kaja, pia, nő... Nagyon boldog
Egyébként tuti h még nem adultak be, mert olyan 5 cm-es lehet a lábfesztáv. A kampó a legelső pár nem járólábon van, ami a csáprágók felett vannak. nem tudom, hogy akkor mi lehet, de ha szerzek profi fényképezőt, akkor lekapom.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 22:30    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Agresszor, 21 cm-es adult nőstényem:

Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 14:01    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:

Eddig azt hittem két pókomról, hogy nőstény, mert olyan őrületes ütemben nőttek, meg olyan vaskosak, mint egy nőstény, de a tegnapi vedélst megnéztem, és találtam egy picike párzókampót, ami elmarad a lábvastagsághoz képest, de azért jelen van. Ezzel párhuzamban megnéztem a másikét is, láss csodát ott is volt. Mosoly Még az is gyanús, hogy a kokontársát nagyon gyorsan lehagyták növésben.
Köszönöm segítségetek, és ne haragudjatok, h ebben a topicban kérdeztem rá, de fontosnak tartom, hogy parahybanások adjanak ezzel kapcsolatban tanácsot.

Szia

Te valamit szerintem félre érthettél! Az állat növekedési üteme egyáltalán nem befolyásolja a pók ivarát! A növekedés pedig a tartási körülményektől függ, egyáltalán nincs köze a pók neméhez. Különben is általában a hímek hamarabb adulnak mint a nőstények. Most is, mint mindig ugyan azt tudom csak mondani: BŐRBŐL SEXÁLJATOK!!

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 12:04    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy előfordulhat nőstényeknél is párzókampó meglétének ilyen kis csökevénye? Úgy értem mint az embernél az emlő a férfiaknál is megvan, csökevény formájában, úgy a pókoknál is lehetséges h a nősténynek legyen párzókampója? Vagy mindenképp hím a kis parahybanám?
Tudom, hogy elméletileg másik topicban kéne kérdeznem, de mivel h parahybanáról van szó, szerintem kicsit más mint a többi pók Mosoly

Szia!

Nem, a nőstényeknek nincs párzósarkantyújuk. A hímeknél is csak aduláskor jelenik meg, előbb nem. Ha esetleg hímed van, de még nem adult, akkor nem találhatsz rajta párzósarkantyút.

üdv: Toto
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy előfordulhat nőstényeknél is párzókampó meglétének ilyen kis csökevénye? Úgy értem mint az embernél az emlő a férfiaknál is megvan, csökevény formájában, úgy a pókoknál is lehetséges h a nősténynek legyen párzókampója? Vagy mindenképp hím a kis parahybanám?
Tudom, hogy elméletileg másik topicban kéne kérdeznem, de mivel h parahybanáról van szó, szerintem kicsit más mint a többi pók Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Nov. 20. Vas., 23:23    Hozzászólás témája: idéz

9 vedléses Para Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 20. Vas., 22:28    Hozzászólás témája: idéz

persil írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Mennyire lehet stressz egy pók számára, hogy más helyen van, mint eddig volt? Most arra gondolok, hogy eddig egy másik pók mellett lakott, de úgy veszem észre, hogy lassan vedleni készül, ezért áttettem egy másik polcra, ahol jó 1-2 fokkal melegebb van. Rossz lehet-e neki, zavarhatja-e, hogy már nincs mellette a másik pók?
Lehet hülyeség az egész, de ha ezt stresszként élné meg, akkor kitalálok mást.

Amúgy sokat nem foglalkoztak egymással(természetesen egyesével vannak szállásolva), bár volt, hogy egymást lesték a falakon keresztülNagyon boldog

Semmi baja nem lesz. A stressz a pókoknál annyit jelent, hogy ha gyakran fogdozva, piszkálva vannak, hangos zene (közel van a terkó a hangfalhoz), túl vannak fűtve, vagy épp túl hidegben vannak tartva, satöbbi satöbbi...
Az, hogy másik polcra került, semmilyen hatással nem lesz rá.
persil
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 20. Vas., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Mennyire lehet stressz egy pók számára, hogy más helyen van, mint eddig volt? Most arra gondolok, hogy eddig egy másik pók mellett lakott, de úgy veszem észre, hogy lassan vedleni készül, ezért áttettem egy másik polcra, ahol jó 1-2 fokkal melegebb van. Rossz lehet-e neki, zavarhatja-e, hogy már nincs mellette a másik pók?
Lehet hülyeség az egész, de ha ezt stresszként élné meg, akkor kitalálok mást.

Amúgy sokat nem foglalkoztak egymással(természetesen egyesével vannak szállásolva), bár volt, hogy egymást lesték a falakon keresztülNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Nekem időkapcsolós a lámpám Nagyon boldog éjszakára nem tartom meg, ott 23-24 fok a szobahőmérséklet van.
Nem volt vele gond vedlésnél, és eddig a legtöbb vedlés nálam éjszaka történt Nagyon boldog szóval szerintem
egy időkapcsolós lámpa beszerzése, ami ugyanúgy kapcsol be egy rendszerességet ad a póknak ezáltal ő tudja
hova építsen és hogy mikor kell neki kimenni napozni és mikor kell vedleni, a legmegfelelőbb. Mosoly
A megfelelő környezetére kell törekedni hogy hasonlítson a valódira Mosoly
Szepi
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Üdv
Parahybana nekem is 24-23 fokon van, csak vedlésekor teszem közelebb a lámpát, ami meleget ad neki Mosoly
Ekkor kell a 28 fok. A páratartalom is, olyan hogy bespriccelem a terráriumot vagy azt a felét ahova a lámpa
világít és ott hagyom addig nem megy fel a pára amíg ki nem kapcsolom majd a hőmérséglet a lámpa kikapcsolásával
stabilizálódik ilyenkor kezd el párásodni a terko, és lecsapódik, vagy a mérőm nekem 80% ot mutat, de a lecsapódással is látod
hogy elég neki.

De éjszakára is megtartod a 28 fokot a vedlési időszakban? Mert nekem pont most fog vedleni néhány napon belül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Üdv
Parahybana nekem is 24-23 fokon van, csak vedlésekor teszem közelebb a lámpát, ami meleget ad neki Mosoly
Ekkor kell a 28 fok. A páratartalom is, olyan hogy bespriccelem a terráriumot vagy azt a felét ahova a lámpa
világít és ott hagyom addig nem megy fel a pára amíg ki nem kapcsolom majd a hőmérséglet a lámpa kikapcsolásával
stabilizálódik ilyenkor kezd el párásodni a terko, és lecsapódik, vagy a mérőm nekem 80% ot mutat, de a lecsapódással is látod
hogy elég neki.
Szepi
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nos egy picit össze vagyok zavarodva a para tartási körülményeit tekintve.
Most pár napja vettem meg újra a kicsi parámat mint újrakezdő póktartó. ( 10 éve volt jó pár nekem). Akkor szbahőmérsékleten tartottam illetve amikor hideg volt késő ősztöl tavaszig egy cseréplámpás melegítő megoldással biztosítottam neki olyan 24-25 fokot és azt kell mondjam tökéletes volt az akkori parámnak amit semmi sem mutat jobban minthogy evett mint a gép szépen vedlett semmi probléma nem volt vele.
Mielőtt megvettem volna a mostanimat biztos ami biztos alapon körbeolvastam hazai és külföldi oldalakon a tartásával kapcsolatban és 28 fok körüli hőmérsékletet írtak mindenhol. Mondom okés lehet én emlékszek vmire rosszul beállítottam a hőmérsékletet 28 fokra és a pók kb másfél óra leforgása alatt annyira leásott hogy már szinte a terrárium alját kaparta ami arra enged következtetni hogy eszméletlen melege volt.
Mondom itt vmi nem stimmel és visszavettem a hőmérsékletet 24-25 fokra max és éjszakára meg olyan 21-22 fokon van és szemmel láthatóan jól érzi magát.
Vkinek esetleg hasonló tapasztalat arra vonatkozóan hogy a 28 fok az egy picit irreális eme pók tartásához?
Ő lenne az amúgy:

Még egy kérdés hogy lehet az amikor a lámpával (sima 15w-os asztali lámpa) van megvilágítva akkor a páratartalmat nem tudom föntebb tornászni mint 60-65% ilyenkor amikor meg kikapcsolom a lámpát és csak egy pici 4W-os lap melegítő megy az is a hátlapjára fölragasztva a terráriumnak folyamatos 88-89%. Pedig a kép nayon jól mutatja hogy a talaj az nedves és élő moha is van benne ami széntén jól szabályozza a páratartalmat pozitív irányba.
Lehet buta és egyértelmű kérdések de sajnos tényleg rég volt már hogy pókokat tartottam.

Köszi a válaszokat
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Üdv szaralak!

Először is egy bemutatkozást kérnék ide:

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#95218

Másodszor a GYIK (gyakran ismételt kérdések) tanulmányozása egy fórumon frissen regisztrált tagoknak erősen ajánlott, és mint legtöbbször, ebben az esetben is választ kapnál a kérdésedre:

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=3&categories=

Jó fórumozást szaralak!

szaralak
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Hogyan tesztek fel ide fotókat?
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Üdv
Vedlés előtt állunk, már két hónapja hogy nem evett, és bent van a kis odúban,
ma reggel vettem észre hogy kifele mászik, egész lassan ,kijött és elment az itatóhoz.
Majd belement jó 10 percig benne volt, ivott majd visszasétált komótosan Nagyon boldog

Ez a vedlés közeledtét jelenti ?
Eléggé fekete az állat, és kb 7-8 vedléses.
Ez mindig ilyen hosszú vedlési szakasz ?

Köszi válaszokat :

Igen ez valószínű hogy azt jelzi.Vedlés elött többet isznak,a vedlés előkészülete egyre hosszabb lesz.Pl.az én adult parám a vedlés óta alig evett pedig eltelt pár hónap.
Nem kell aggódni le fog vedleni,a párát növeld a hőfok is legyen megfelelő kb.28C
Üdv.
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 19. Szomb., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Üdv
Vedlés előtt állunk, már két hónapja hogy nem evett, és bent van a kis odúban,
ma reggel vettem észre hogy kifele mászik, egész lassan ,kijött és elment az itatóhoz.
Majd belement jó 10 percig benne volt, ivott majd visszasétált komótosan Nagyon boldog

Ez a vedlés közeledtét jelenti ?
Eléggé fekete az állat, és kb 7-8 vedléses.
Ez mindig ilyen hosszú vedlési szakasz ?

Köszi válaszokat :
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

persil írta:
Sziasztok!

Kerek egy hónapja vettem egy kiállításom a kis para-t, itt többen is 4-5 vedlésesre tippelték, kb 4-4.5centi lehet amúgy.
Na most, mivel egy kiállításon vettem, ezért gondolom nem két napja volt az utsó vedlése, mert akkor nem hiszem, hogy ekkora stressznek kitették volna. Azóta eltelt egy hónap, és tulajdonképp esze ágában sincs beszüntetni az étkezést, nem viselkedik úgy, mintha vedleni készülne, pedig a környezete rendben van szerintem.

Ilyen kis állatnak nem havonta lenne a normális a vedlés?

Hali
Egy ekkora állat legkorábban 1,5-2 hónap után vedlik ha tömve van.Legalábbis nálam.Hiába tömöm őket tele akkor is megvárják ezt az időt.Ha sok kaját kapnak akkor max elöbb hagyják abba az evést
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
persil
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kerek egy hónapja vettem egy kiállításom a kis para-t, itt többen is 4-5 vedlésesre tippelték, kb 4-4.5centi lehet amúgy.
Na most, mivel egy kiállításon vettem, ezért gondolom nem két napja volt az utsó vedlése, mert akkor nem hiszem, hogy ekkora stressznek kitették volna. Azóta eltelt egy hónap, és tulajdonképp esze ágában sincs beszüntetni az étkezést, nem viselkedik úgy, mintha vedleni készülne, pedig a környezete rendben van szerintem.

Ilyen kis állatnak nem havonta lenne a normális a vedlés?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 14. Hétf., 09:18    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

A Lasim nem eszik, feketedik nagyban a popója és szünet nélkül csak napozik az itatója mellett, ilyen időszakokban a fűtést kikapcsoljam, vagy inkább tartós maradjon? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 08. Kedd., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Még picúúúr parahy Nagyon boldog

Uploaded with ImageShack.us
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 05. Szomb., 20:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Frissen vedlett parahybana Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 05. Szomb., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

Nálam 7-8 vedlésesen alakultak ki a színeik, de inkább.
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 05. Szomb., 03:52    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

Egy Lasiodora parahybana 6v sen éri el a felnőtt szinezetet és későbbi vedlésekben alakulnak ki a lábám lévő arany gyűrűk (az enyém 7v és még nincs mindenhol)

Ezt jól tudom? o.O

Van egy 6v. parám is és még észre sem lehet rajta venni a felnőtt színezetet.
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 04. Pént., 23:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Egy Lasiodora parahybana 6v sen éri el a felnőtt szinezetet és későbbi vedlésekben alakulnak ki a lábám lévő arany gyűrűk (az enyém 7v és még nincs mindenhol)

Ezt jól tudom? o.O
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Meszi
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy vagyok a mértet különbségekkel mint az embereknél, mivel egy 18 éves férfi lehet 190cm, de ugyanakkor lehet 160cm is.
Így pókoknál (most jelengel parákról van szó) is lehet 9 vedlésesen 9cm és 9 vdelésesen 6,5cm hiába vannak meg a számára megfelelő körülmények. Szerintem ha egy para kokonból lejön vagy 1000db 1 vedléses kispók azért, azt szerintem ne nagyon várjuk el, hogy mind az összes 1cm-es legyen. Hiszen nem gyártó soron jönnek le.

Üdv. Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

Az én parám 9 vedléses és a lábfesze 10-11 cm:)
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

koko76 írta:
Sziasztok!
Az én egyik Parahybanám tegnap vedlett és most kb :4,5 cm lábterpesztésű!
Az ELTE Természettudományi karától kaptam ajándékba egy másik Parahybanával,hogy neveljem fel őket. Akkorák voltak mint egy hangya és ez kb 7hónapja volt.
Egy kokonból származnak,úgyhogy nagyjából egyformán nőnek!
Azt tudni kell,hogy ennél a fajnál a méret függ a tartási körülményektől is.
Ha jól érzi magát hatalmasokat nő vedlésenként.
De ha nem megfelelően tartod,akkor egy ivarérett nőstény is lehet csak 13-14 cm.
A tartás lényege,hogy a lehető legélethűebben utánozd az eredeti élőhely sajátos klimatizációját,talajszinti sajátosságait!
És bár nagyon alkalmazkodó faj,de ha megfelelő környezetet biztosítassz számára,akkor ezt később hatalmas méreteivel hálálja majd meg neked!
Én büszkén mutogatnék egy hatalmas 25 cm-es pókot egy szépen berendezett terráriumban,mert at a lakás dísze is lehet akár!
Nekem 3 Parahybanám van,egy Geniculatám és egy Smitim,de a Smitit (mivel az félsivatagos környezetben él),külön helyen kell tartanom a többi terráriumtól,mert ha abban az intenzív világításban és párás környezetben tartanám mint a többit,hát lehet hogy hamar kimúlna!
Mindenkinek sok sikert kívánok a továbbiakhoz!
Fecó

Ha 7 hónap alatt csak 4,5 cm lett akkor valami nincs rendben.Nem kötözködni akarok de már jóval nagyobb kéne legyen.
Üdv.Attila
Vissza az elejére
koko76
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 13:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az én egyik Parahybanám tegnap vedlett és most kb :4,5 cm lábterpesztésű!
Az ELTE Természettudományi karától kaptam ajándékba egy másik Parahybanával,hogy neveljem fel őket. Akkorák voltak mint egy hangya és ez kb 7hónapja volt.
Egy kokonból származnak,úgyhogy nagyjából egyformán nőnek!
Azt tudni kell,hogy ennél a fajnál a méret függ a tartási körülményektől is.
Ha jól érzi magát hatalmasokat nő vedlésenként.
De ha nem megfelelően tartod,akkor egy ivarérett nőstény is lehet csak 13-14 cm.
A tartás lényege,hogy a lehető legélethűebben utánozd az eredeti élőhely sajátos klimatizációját,talajszinti sajátosságait!
És bár nagyon alkalmazkodó faj,de ha megfelelő környezetet biztosítassz számára,akkor ezt később hatalmas méreteivel hálálja majd meg neked!
Én büszkén mutogatnék egy hatalmas 25 cm-es pókot egy szépen berendezett terráriumban,mert at a lakás dísze is lehet akár!
Nekem 3 Parahybanám van,egy Geniculatám és egy Smitim,de a Smitit (mivel az félsivatagos környezetben él),külön helyen kell tartanom a többi terráriumtól,mert ha abban az intenzív világításban és párás környezetben tartanám mint a többit,hát lehet hogy hamar kimúlna!
Mindenkinek sok sikert kívánok a továbbiakhoz!
Fecó
Vissza az elejére
Profil üzenet
Meszi
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 30. Vas., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

9 vedléses mini para, mert kőkemény 6,5cm-es lábfesszel rendelkezik. Nagyon boldog Ja és mielőtt valaki megkérdőjelezné, hogy télleg 9 vedléses-e hát pedig így van. Mert novytól jött 1 vedlésesen és akkor volt a lábfesze 7mm. Laza

szintén 9 vedléses és 9cm a lábfesze.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 29. Szomb., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Üdv

Egy 10 cm láb-feszes paránál kb mennyi idő a vedlési folyamat?

Üdv!

Maga a vedlés folyamata néhány óra. A vedlés előkészületei már több ideig tartanak, kezdődik a táplálkozás beszüntetésével, kevesebb mozgás, elvonul a bújkálójába, beszövi a bejáratát és így készül a vedlésre. Közben kialakul az új bőr a régi alatt, majd ha elérkezettnek gondolja az időt, leszövi a vedlési hálót. A többit pedig gondolom nem kell magyarázni Nagyon boldog
Optimális esetben egy 10 cm-es lábfeszű para olyan 7 vedléses lehet. Ebben a korban a táplálék beszüntetésétől a vedlés pillanatáig akár 2 hónap is eltelhet.

piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 29. Szomb., 06:01    Hozzászólás témája: idéz

Üdv

Egy 10 cm láb-feszes paránál kb mennyi idő a vedlési folyamat?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

10 cm kb a lábfesz de nem tudom hány vedléses :/
Majd ha levedlett küldök képeket Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
üdv
Ez normális egy paránál? Sokkolt Szerintem vedleni fog Mosoly
Csak mert ez lesz az első para vedlés, nálam és
elég nagylány már Nagyon boldog

http://oi40.tinypic.com/14mch7b.jpg

Normális a paráknál ez,hmmm ha nagylány lesz nem fog elférni abba a kókuszba Nagyon boldog
Egyébként valószínű a vedlés.
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

üdv
Ez normális egy paránál? Sokkolt Szerintem vedleni fog Mosoly
Csak mert ez lesz az első para vedlés, nálam és
elég nagylány már Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
persil
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Na most, reggelre arra ébredtem, hogy ásott maga alá egy kis gödröt, amiben benne van az előteste és némileg az utótest is, elég furcsán néz ki.
Olvastam, hogy kisebb pókok szívesebben furják be magukat, de ez nem tudom mennyire normális az ő esetében.

Vize van, a talaj mondjuk nem tocsog, de tegnap spricceltem be neki, szóval nagyon száraz az sem lehet, meg meg is evett tegnap egy csótányt, szóval elvileg baja nem nagyon lehet, azt hiszem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 07:23    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Szerintem is 4, de inkább 5-6 vedléses lehet, és ilyen kis pók esetében havonta szoktak vedleni ezért ilyenkor még a kora könnyen következtethető a vedlés számából Mosoly
persil
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 23:21    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
a kupakhoz viszonyítva nem tul nagy
szerintem 3-4 max 5 vedléses lehet

Ásványvizes kupak, 3 centis, ahhoz képest olyan 3.5-4centi lehet a pók, ha terpeszt.
Még apróMosoly Igazából pont azért tetszett meg, mert még elég kicsi, ahhoz, hogy én nevelhessem fel(nagyot nem vennék, mert az nem az én "érdemem"), viszont már nagyobbacska ahhoz, hogy ne haljon meg túl könnyen.

Korban kb mennyi lehet vajon?
Azóta kiszedtem amúgy a szivacsot, mert állandóan építkezik és telehordta mindig tőzeggel, most inkább az van, hogy a kis kupakban van egy kis tiszta víz, ezt így cserélni is könnyebb.
Vissza az elejére
Profil üzenet
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

a kupakhoz viszonyítva nem tul nagy
szerintem 3-4 max 5 vedléses lehet
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Az én lasim az 5-6. vedlés között nézett így ki, de nekem is csak 2 hónapja van meg, más szerintem pontosabban mondja meg!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
persil
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

16-an a kiallitason vettem egy kicsi parahybana-t, de nem tudtak megmondani, hogy mennyi idos lehet :S

Szoval a kerdesem az lenne, hogy kb mennyi idos/hany vedleses lehet a kis pok?
Elore is koszonom:)

Szerk. by davidoka: Javítottam a képet! (a képet megnyitod nagyban, kép címének másolása, amikor hsz-be teszed akkor a képlink ikont választod ki, de lehet jobb ha valami képfeltöltő oldalra töltöd fel pl: imageshack.us, onnan könnyebb belinkelni) Egyébként olyan 6 vedlés körüli lehet. És mivel ez az első hozzászólásod, mutatkozz be itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#94381
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Szép Mosoly
Remélem az én parám is ilyen lesz egy nap Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

Pár kép az adult nőstényemről:

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 21:38    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

Egy 10-11 centis parahybana hány vedléses lehet kb? Nálam vedlett 4x és olyan 4-5 vedlésesnek tippeltem akkor, de 8-9 vedléseshez képest nem túl pici? (nálam az első vedlésnél 4,5 centis bőrt dobott)
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 20. Csüt., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Mosoly

most már evett Nevet?
Majd szépen oda is adta nekem ami megmaradt a csótányból Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 20. Csüt., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

minden költözés megviseli őket, ha nyugodtan és biztonságban érzi magát elő fog jönni. de előfordulhat hogy ő kicsit "szégyenlősebb" egyed és ritkábban fogod látni, semmi baja a pókodnak! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 37, 38, 39  Következő
6 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu