Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 20 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Atkásodás...

Atkásodás...

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Máj. 31. Csüt., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

Hali. Akármillyen kajamaradékon elszaporodhatnak, ami enntmaradt a pókoknál, nekem a bütykös csótikon volt rengeteg, aztán a kertben fogtam pár kisebb pókot, amit beraktam a csótikhoz, azok zabálják az atkákat Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Máj. 30. Szer., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Szerbusztok!
Az én pókjaim eddig szerencsére megúszták az atkásodást, a probléma leginkább mindenhol máshol jelentkezik. Elsősorban a csótány,lisztkukac tenyészeten de egyik napról a másikra ellepték a polcot a terkókat kb mindent.
Olyan mintha rétes liszttel szórták volna fel a polcot csak ez mászik. Aprók világos színűek.
Én úgy tudom az állatokat nem parazitálják, inkább a bomló anyagon táplálkoznak (akinek a haverok közül volt ilyen ezt figyelte meg).
Tud valaki hatékony megoldást ellenük ami nagy felületen is működik(az egyesével agyonnyomkodás nem jött be)?
Ugye tényleg nem para az állatoknak?
Mit esznek ezek amitől hirtelen ennyire megugrott a számuk?

Köszönöm a Segítséget!
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Hali pénteken vettem egy 1 cm Brahypelma vaganst és azt vettem észre hogy fehér valami van a hasán az atka?Nagyon boldog szr de kezdő vagyok ilyenkor mi a teendő a szárításon kívül. mivel 1 cm a szárítás nem a legjobb megoldás mivel a párából iszik.

Előre is köszi a választ!

Gergely
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 13:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
5-6 vedléses regám is beatkásodott, 2 napja van nedves zsepis karanténban, de semmivel sem lett jobb a helyzet, a csáprágóin van egy rakás atka és nem mozdulnak onnan.. ilyenkor mi a teendő?
üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Márc. 02. Pént., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Ervin03 írta:
Sziasztok!
Tegnap felfigyeltem az egyik pókom terráriumában 2 pici fehér mozgó valamire. Kókuszrostot használok talajnak, nem keverek hozzá semmit, desztillált vízzel párásítok és rendszeresen eltávolítom a kajamaradékot. Ez lehet atka, vagy ha nem akkor micsoda? Egyáltalán mit csinálok rosszul, hogy lehetne megszabadulni tőlük? :/

Az atka. Itt a topikban találsz megoldást. Vagy a grapefruitmag-os cucc, vagy pedig szárítsd ki a terkó és akkor eltûnnek.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Márc. 02. Pént., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tegnap felfigyeltem az egyik pókom terráriumában 2 pici fehér mozgó valamire. Kókuszrostot használok talajnak, nem keverek hozzá semmit, desztillált vízzel párásítok és rendszeresen eltávolítom a kajamaradékot. Ez lehet atka, vagy ha nem akkor micsoda? Egyáltalán mit csinálok rosszul, hogy lehetne megszabadulni tőlük? :/
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
Helló!
Kb két hete vettem egy G.pulchripes-t, és ma vettem 'mellé' egy L.violaceopest. Gondoltam megnézem együtt a kettőt, és azt vettem észre, hogy a G.p. üvegcséjében sárga kis valamik vannak. Nah, gondoltam atka, fasza, beszívtam (egyszer már jártam így kígyókkal), azonnal átköltöztetés, amúgy is terveztem már. Viszont az volt az érdekes, hogy a pókon egyetlen darab sem volt, a talaj viszont tele volt. Kivettem a pókot egy evőpálcika vastag végére, és vizsgálgattam, de nem volt rajta semmi. Áttettem az új helyére, kíváncsi leszek, hogy mit mutat pár nap múlva.
Szerintetek atka volt, vagy a 'megevett' tücsök darabokra jöttek ezek a lények? Mert jártam már úgy kígyókkal, hogy a talajban voltak ugyan ilyen dögök, de a kígyók tiszták voltak.
Azt viszont megállapíthatom, hogy 20 mp mikrózás után egyik sem maradt életben. ?rd?g

Hát a maradékra jöttek meg a nedves talajra,DE az állaton is lesznek elöbb utóbb a csáprágónál szoktak lenni.Állitólag nem ártanak a póknak csak a kajamaradékot eszik.Nálam mindig vannak bármit csinálok.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 01:38    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Kb két hete vettem egy G.pulchripes-t, és ma vettem 'mellé' egy L.violaceopest. Gondoltam megnézem együtt a kettőt, és azt vettem észre, hogy a G.p. üvegcséjében sárga kis valamik vannak. Nah, gondoltam atka, fasza, beszívtam (egyszer már jártam így kígyókkal), azonnal átköltöztetés, amúgy is terveztem már. Viszont az volt az érdekes, hogy a pókon egyetlen darab sem volt, a talaj viszont tele volt. Kivettem a pókot egy evőpálcika vastag végére, és vizsgálgattam, de nem volt rajta semmi. Áttettem az új helyére, kíváncsi leszek, hogy mit mutat pár nap múlva.
Szerintetek atka volt, vagy a 'megevett' tücsök darabokra jöttek ezek a lények? Mert jártam már úgy kígyókkal, hogy a talajban voltak ugyan ilyen dögök, de a kígyók tiszták voltak.
Azt viszont megállapíthatom, hogy 20 mp mikrózás után egyik sem maradt életben. ?rd?g
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog
Köszi,csak egy baj van hogy folyamatosan használok ilyen olajat.Marten neked köszi segíteni akartál.De másnak nem,nem kell leharapni a fejem(sokat vagyok itt a fórumon illetve olvasok eleget)
Na de azért köszi.
Üdv.
Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
rockerzsolti82 írta:
csepelball írta:
A témában párszor le volt már írva, hogy grapefruit mag kivonat felhígítva simán jó az atkák ellen.

Lehet hülyeség amit írok, de ha grapefruit magot reszelnék a tőzegbe, az működne atka ellen?

Én nem próbáltam még. Ha tesztelted, írd meg Mosoly érdekesnek hangzik, bár drágának is Mosoly

Szívesen kipróbálnám, de szerencsére nálam még a 10 pók közül egyiknél sem jelentkeztek atkák. (Lekopogtam)
Amúgy szeretem a grapefruitot, és nem egy marék magra gondoltam, terráriumonként 2-3 szemre. Valaki kipróbálhatná, akinél gondot jelentenek az atkák.
Profil üzenet website állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 16:12    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
csepelball írta:
A témában párszor le volt már írva, hogy grapefruit mag kivonat felhígítva simán jó az atkák ellen.

Lehet hülyeség amit írok, de ha grapefruit magot reszelnék a tőzegbe, az működne atka ellen?

Én nem próbáltam még. Ha tesztelted, írd meg Mosoly érdekesnek hangzik, bár drágának is Mosoly
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:

csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
nállam is voltak ilyen dögök, a Chromatopelmán (mondjuk abszurd, mert rohadtul nem nedvesítettem, csak egy itató, panelban meg a levegő alapból száraz, talaj is porzott szinte)
A vedlést azonnal kivettem tőle, és úgy megszűnt a probléma.
Szóval ha nem lehet kiszárítani akkor marad az hogy a vedlést óvatosan kicsened vedlés után, és rajta maradnak az atkák.
üdv. Martin
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

A versimet elég nedves talajon tartom,és ma vettem észre hogy a szájszerv körül atkás.Ennél a fajnál ez hogy lehetne kiküszöbölni,mert másiknál bevált hogy kiszárítom a terkót de itt nem tudom jó lenne-e.Valami ötlet?[web] Uploaded with ImageShack.us[/web]
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 10:42    Hozzászólás témája: idéz

stpier írta:
Akkor nagyon száraz marad a levegő a terráriumban. 36% a szobában a fűtés miatt. Az nem lenne kevés egy kicsit?

Ha nedvesség kell neki, odamegy az itatóhoz. Hidd el, ott nem 36,545454%-os páratartalom van.
stpier
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
stpier írta:
Ez igaz, ezért most váltogatom a nedvesített részeket. Más módszert nem tudok, szerencsére nem jöttek elő azóta.

Ált elég csak az itató környékét nedvesíteni.
Előfordulhat, hogy a "hirtelen jött szárazság" hatására a még élő atkák a pók szájszerve köré telepednek le, de nincs tudomásunk róla, hogy ezzel bántanák, csak ott találnak nedvesebb részeket.
Idővel ezek az atkák is eltünedeznek.

Akkor nagyon száraz marad a levegő a terráriumban. 36% a szobában a fűtés miatt. Az nem lenne kevés egy kicsit?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 07:26    Hozzászólás témája: idéz

stpier írta:
Ez igaz, ezért most váltogatom a nedvesített részeket. Más módszert nem tudok, szerencsére nem jöttek elő azóta.

Ált elég csak az itató környékét nedvesíteni.
Előfordulhat, hogy a "hirtelen jött szárazság" hatására a még élő atkák a pók szájszerve köré telepednek le, de nincs tudomásunk róla, hogy ezzel bántanák, csak ott találnak nedvesebb részeket.
Idővel ezek az atkák is eltünedeznek.
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 14. Hétf., 07:47    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
stpier írta:
Tutira nem a spanyolviaszt fedeztem fel, de azért leírom. Mivel kezdőként elkövettem
azt a hibát, hogy elég nedvesen hagytam a talajt, megjelentek az atkák. Csak néhányat láttam.
A pókot ideiglenes lakásba költöztettem, a talajt bedobtam pörögni a mikróba 20 percre (kis kakaón,
nehogy meggyulladjon vagy ilyesmi) , a terráriumot
többször áttöröltem ecetes ruhával, majd tiszta vizessel, végül hagytam kiszáradni. Ami ezeket
túlélte, azok meg is érdemlik az életet. Ennek kb. 3 hete, azóta semmi mozgás. Igaz, a talaj már száraz.

viszont ha újra nedves lesz akkor ismét előjöhetnek az atkák.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 11. Pént., 12:08    Hozzászólás témája: idéz

stpier írta:
Tutira nem a spanyolviaszt fedeztem fel, de azért leírom. Mivel kezdőként elkövettem
azt a hibát, hogy elég nedvesen hagytam a talajt, megjelentek az atkák. Csak néhányat láttam.
A pókot ideiglenes lakásba költöztettem, a talajt bedobtam pörögni a mikróba 20 percre (kis kakaón,
többször áttöröltem ecetes ruhával, majd tiszta vizessel, végül hagytam kiszáradni. Ami ezeket
túlélte, azok meg is érdemlik az életet. Ennek kb. 3 hete, azóta semmi mozgás. Igaz, a talaj már száraz.

viszont ha újra nedves lesz akkor ismét előjöhetnek az atkák.
Újonc

Elküldve: 2011 Nov. 10. Csüt., 01:04    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 26. Hétf., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
A csodaszert, h. kell használni? Nagyon boldog Csak bele az itatóba? Nem lesz a póknak baja?

a 4. oldalon van erröl szó, de ha már megkerestem, le is írom.
higítás: 50 ml vízhez 5-8 csepp kell a gp mag kivonatból. És a talajra sprickold. Többet nem tudok a használatáról ,mert mire megvettem, megijedtek az akák és eliszkoltak. Mosoly
Amúgy én kiszárítottam a terkót...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 26. Hétf., 17:46    Hozzászólás témája: idéz

A csodaszert, h. kell használni? Nagyon boldog Csak bele az itatóba? Nem lesz a póknak baja?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Szerintem olvasd vissza egy kicsit ezt a topikot:) Jó ötlet a földcsere , meg pluszba az a szer amiről Csepelball linkelt, vagy a grapefruitos cucc...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

Üdv! Most vettem észre, h a kis Chromatus-omnál vannak ilyen kis szarok az üveg oldalán, sűrűn ilyen kis vackok... elég nagy a pára nála és félek, hogy bevan neki atkásodva. Mit tudnék tenni ilyenkor? Ha kiveszem és fullra kipucolom a helyét, az segít?
Válaszokat előre is kösz! Szomor?
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 08:49    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos nállam is előjótt ez a probléma :S
a G. pulchripesem terkójában láttam ezeket a kis kö**göket.
Mivel a pók már visszavonult, eltorlaszolta a barlangját, ezért gondolom lassan vedleni fog (már kajálni nem kajál)
úgyhogy emeltem a párát és spricceltem egy kicsivel több vizet a foldre, és ebből ment egy kevés a kókusz bújkálóra :/
ma pedig a nedves kókuszon megláttam a mozgó fehér kömbőcoket.
gyors ki az itató, körülötte lévő nedves földet "lefölöztem".
Most egy kis kaviccsal kitámasztottam az ajtót hogy járjon a levegő.
Ez így elegendő megoldás a vedlésig?
Utána gondolom bőr azonnal ki, pók kiterel, és az egész terkó megtisztít, új föld, új minden... :/
Csak az a baj hogy a kis pulchripesem állandóan ás, túr, és kajamaradékot mgé egyszer sem találtam, vagy belekeveri a földbe ásás közben és azértn em látom, vagy nem dobja ki és az kis üregében marad, úgyhogy később is előjöhet ez a probléma :S
Vissza az elejére
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 26. Pént., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Megvettem a kivonatot. Most grapefruitos vizet tettem az itatóba. Tegnap óta szárítom az terkót, és kevesebb atkát is látok. Most vissza rakom az itatót a csodaszerrel és várom a hatást. Remélem, hogy beválik, mert nem akarom tovább háborgatni vedlés előtt az állatot.
Ezt a szert használhatom tehát bármelyik pókomnál párásítás céljára is?
Vissza az elejére
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 17:14    Hozzászólás témája: idéz

köszi a segítséget! kiszedtem a vizes földet és raktam be helyette szárazat, meg egy cappy-s üveg tetejét itatónak, egyenlőre üresen. remélem hamarosan eltűnik a maradék atka is!
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

Marten jól mondja. Chrominak szárazság kell, és akkor atka sincs. (elvileg)
Ha nincs sok atka, akkor szárísd ki a terkót/dobozt, és ha eltüntek akkor használd azt a grapefruitmag kivonatot, (ebben a topikban megtalálod) hogy ne jöjjenek vissza. Mondjuk ez sem anyira fontos mivel a chominak szárazság kell, tehát elvileg nem is jönnek vissza az atkák.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
tudtommal az atkák nedves környezetben jelennek meg..
Kérdem én: egy chrominak minek annyira nedvesíteni??
bőven elég ha csontszáraz a talaj és van egy itatója amit kiszabadítasz időnként a hálóból.
az én chromim is csont száraz talajon van, egy itatóval. vedlés előtt 3 naponta spriccelek egy picike vizet de akkor is csak annyit hogy a hálón legyneek kis cseppek.
Szóval szerintem száritsd ki a talajt ahogy csak tudod, és tegyél be egy nagyobb itataót (mivel ahogy mondod vedlés közeleg majd, elkél a nedvesség is )
sok szerencsétz hozzá
üdv. Martin
Vissza az elejére
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 12:04    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
A chromim terkójában jelentek meg a kis fehér atkák. Csak a földön láttam belőlük, a pókon nem. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi a teendő? Az egész terkó be van szőve, így nem lenne egyszerű talajt cserélni, de ha nincs más megoldás akkor bontok. A pók hamarosan vedleni fog, bár tegnap még benyomott egy tücsköt, de már majd szét durran. Ha ki kell takarítani inkább még most mint közvetlen vedlés előtt.
Várom a tanácsaitokat!
Köszönöm szépen előre is!
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 31. Vas., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
képek a csodaszerről: http://www.google.hu/search?q=grapefruitmag+kivonat&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hu&tab=wi&biw=1440&bih=785

amúgy elég a grapefruitmagos cucc

Köszönöm szépen!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Júl. 31. Vas., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

képek a csodaszerről: http://www.google.hu/search?q=grapefruitmag+kivonat&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hu&tab=wi&biw=1440&bih=785

amúgy elég a grapefruitmagos cucc
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 31. Vas., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Sajnos eljött az ideje, hogy írjak ide.
Pár napja megjelentek apró fehér atkák a blondimnál. Bent a bújkálója legmélyén van egy nyirkosabb rész, ahol 1-2 apró tücsök labda is van. Ahogy elnéztem az atkák erre mentek rá, viszont a pókra nem. Nem is hemzsegtek nagyon. Az itatókat egyböl kivettem és most szárítom kicsit a terkót, és ahogy elnézem kevesebb is van. Most inkább a terkó ajtaján látom öket, és sajnos a mellette lévö terkó falán is láttam egyet-kettöt. Azt letöröltem, és azóta nincsenek, meg a többi pókot át is telepítettem addig egy másik szobába.
Kérdésem, hogy mivel nincs túl sok atka, és a talaj sem atkás (csak azon a kis részen) kell a teljes talajcsere, vagy elég ha megvárom még eltünnek (vagy nem) és szerzek grapefruitmag kivonatot és azzal fertötlenítek?

Jah és még annyi, hogy valaki tudna képet feltölteni erröl a csodaszerröl? Átolvastam a topikot, de az eddig feltöltöttek már eltüntek.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 20. Hétf., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

Először nekem se voltak de aztán bent maradt egy két csótány alkatrész(láb miegymás)és lettek a földön is azt figyeltem meg hogy a vizes részt szeretik arra vannak-voltak de mióta grapefuritos vizet használok nincsenek.
Vissza az elejére
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ!

Hát nálam a földben abszolút nincsenek, csak magán a pókon.
Majd átrakom nedves zsepire és megnézem sikerül-e.

Üdv!
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 06:35    Hozzászólás témája: idéz

NMYx írta:
Sziasztok!

Nálam is sajnos előjött a csáprágó környéki atkásodás. :S
A 2 vedléses Auratumon meg a 4 vedléses Chromatopelmán.

Mi a legjobb mód megszabadulni tőlük? Asszem ezek után hanyagolom a tücsökkel való etetést...

A válaszokat előre is köszi!

Üdv!

Helló
Hát ez nem válasz lesz a kérdésedre,de nálam is volt sőt az itató is tele volt illetve a tőzegen is voltak.Én grapefuit kivonatot nyomtan jó töményen fél literhez 30 csepp itatóba azt raktam illetve be is spricceltem vele rendesen.Az eredmény az lett hogy csak a csáprágó körül maradtak a terkóbol eltüntek,remélem vedléskor eltűnik ha nem karanténba rakom.Grapefruit kivonatos zsepire raknám nem tudom jó ötlet e?
Állítólag a karantén vizes papírtörlőn a te problémádat megoldja.
Ja és a tücsök nekem is atkásodást okozott régen.
Vissza az elejére
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 18. Szomb., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nálam is sajnos előjött a csáprágó környéki atkásodás. :S
A 2 vedléses Auratumon meg a 4 vedléses Chromatopelmán.

Mi a legjobb mód megszabadulni tőlük? Asszem ezek után hanyagolom a tücsökkel való etetést...

A válaszokat előre is köszi!

Üdv!
Vissza az elejére
Bandyta89
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 02. Csüt., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Az a probléma, hogy az 1-2 vedléses emiliámon észrevettem h atkás, sajnos nem figyeltem mikor megvettem...Szomor?
hogyan lehetne megoldani a problémát?
Ekőre is köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 19:35    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Amik az alapízeken vannak azok csak a kajamaradékokat eszik le. Ez a pókot idegesítheti, hogy ott vannak, de ártalmatlanok. Az én pulchrámon is megjelentek, de én cseréltem a vizét + kövi vedlésre eltüntek róla. 1 napig hagyd bent a karanténban és ha nem javul akkor kis ecsettel próbáld meg letakarítani róla.

Üdv.
Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

Azt tudja esetleg valaki biztosan, hogy ezek a féle atkák paraztiák-e? Egyébként nem akarnak lemászni róla.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Nálam néhány afrikai pókomnál jöttek elő, szóval a száraz hely elve adott, nincs is máshol atka csak az alapízeknél. Köszi a tanácsot, ki is próbálom!

Szia!
Bár még nem volt dolgom atkával...legalábbs pókon... de azt próbáld meg amit Alex mond (vizes papírtörlös doboz). Viszont van olyan atka, ami erre se jön le. Akkor Fültisztítóval kell öket leszedni. (amúgy én is csak olvastam ezt, szóval bocsánat, ha nagy marhaságot írtam)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 15:06    Hozzászólás témája: idéz

Nálam néhány afrikai pókomnál jöttek elő, szóval a száraz hely elve adott, nincs is máshol atka csak az alapízeknél. Köszi a tanácsot, ki is próbálom!

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Én egyszerűen hagytam kiszáradni a helyét és eltüntek + a vizet naponta többször is cseréltem és a szellőzést is próbáld meg jobban megoldani. Ha az alapízekről meg elakarod tüntetni az atkákat egyszerűen tedd be a pókot egy üres dobozba nedves papirtörlővel kibélelve és hagyd bent pár óráig és lefognak mászni róla.

Üdv.
Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kiakasztanak ezek a méregkarom alapízeken csoportosuló atkák. Nem is olyan rég vedlett az egyik ilyen atkás pókom, még csak a felénél járt a vedlésnek, de már tele volt atkákkal, ugyanúgy mint előtte, nem is értettem..na mind1. Átolvastam az egész topicot, de még mindig nem jöttem rá a gyógymódra. Vettem grapefruit mag kivonatot de nem látom ,hogy használna. Ilyen vízzel párásítok, ilyen víz van az itatóba, mit csináljak még?
Azt is olvastam, hogy ezek az atkák nem ártanak a póknak de ez biztos? Úgy ülnek ott mint a kis kullancsok. Akinek már sikerült valaha megszabadulni végleg ezektől a jószágokról adjon pár tanácsot. Előre is köszönöm!

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 16:25    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Hát nem tudom de jó lenne ha valaki tudna egy jó tippet arra hogy ne szaporodjanak el
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Hali!
TAnácsot szeretnék atkás a parám helye grapefruitozzak vagy pedig inkább talajcsere?
Csak azért mert nem szeretném nagyon cseszegetni

Üdv! Szerintem cserélj talajt. az a gyorsabb és biztosabb verzió. Úgy tudom, hogy a grapefriut csak megelözésre jó...de lehet hogy rosszul tudom.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
TAnácsot szeretnék atkás a parám helye grapefruitozzak vagy pedig inkább talajcsere?
Csak azért mert nem szeretném nagyon cseszegetni
Vissza az elejére
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 02. Vas., 16:11    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Én csak tőzeget rakok alájuk az nem olyan kényes nedvességre. A földet nem szeretem mert sok a baktérium is benne meg a virágcserépben is a föld megbogarasodik ha egy kicsit túlöntözöm a növényt. Nekem a tőzeg bevállt nem tömör állagú és jól szellőzik. Még nem volt bogaram se gombám.
Vissza az elejére
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 19. Vas., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma észrevettem, hogy az albo-nál fehér kis valamik (atkára gondolok) mászkálnak. :S Eddig kettőt láttam bent, de inkább a talajcsere mellett döntöttem. 2-3 vedléses állatról van szó, remélem annyira nem lesz gond belőle.
Ha esetleg van valami tanácsotok, azt megfogadom!

Üdv!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
2 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu