Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 149 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Diszkinetikus szindróma

Diszkinetikus szindróma

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 20. Csüt., 06:25    Hozzászólás témája: idéz

Sajnálom!!!

Balazs20 írta:
Köszi a segítséget , legalább megpróbáltuk megmenteni szegényt , ebben a pillanatban az első pókom meghalt, rázkódása közben elveszítette a lábait és meghalt mire hazaértem. Milyen irónikus a Pamphobeteus insignisem levedlett és ő életteli nem rázkódik , már mászkál. Kívánom nektek hogy egyik pókotok se járjon így , mert szegényt nagyon kedveltem. Sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balazs20
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 19. Szer., 23:07    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a segítséget , legalább megpróbáltuk megmenteni szegényt , ebben a pillanatban az első pókom meghalt, rázkódása közben elveszítette a lábait és meghalt mire hazaértem. Milyen irónikus a Pamphobeteus insignisem levedlett és ő életteli nem rázkódik , már mászkál. Kívánom nektek hogy egyik pókotok se járjon így , mert szegényt nagyon kedveltem. Sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 19. Szer., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

Az atkák nem hiszem hogy ilyen tüneteket okoznának, de azért alaposan körülnéznék a helyén és a pók levedlett bőrén. Tudom szabad szemmel nem látszik, de sztereomikroszkóp alatt jól meg tudod vizsgálni a bőrét.

Balazs20 írta:
Állott vízzel itatom , biztos nem a víz vagy a kaja okozza Szomor? Legalább ha az lenne akkor már meg lenne a megoldás is.De itt egy kép róla , itt látszik hogy nem húzza alapból maga alá a lábát csak független időközönként rángatózik , meg eszik is szóval nem tudom mi baja . http://kepfeltoltes.hu/view/130619/930160323image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy ha kiszáradt vedlés után lehet azért van a rángása ??
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balazs20
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 19. Szer., 15:41    Hozzászólás témája: idéz

Állott vízzel itatom , biztos nem a víz vagy a kaja okozza Szomor? Legalább ha az lenne akkor már meg lenne a megoldás is.De itt egy kép róla , itt látszik hogy nem húzza alapból maga alá a lábát csak független időközönként rángatózik , meg eszik is szóval nem tudom mi baja . http://kepfeltoltes.hu/view/130619/930160323image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy ha kiszáradt vedlés után lehet azért van a rángása ??
Vissza az elejére
Profil üzenet
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 19. Szer., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali nem tudom milyen vízzel itatod (csapví?) mert ők kicsit érzékenyebbek a klóros vízre. Javasolhatom hogy próbálkozz állott vízzel kb 1-2 napot hagyod állni az már jó és azzal itasd és párásíts!

Balazs20 írta:
Sajnálatos módon megint ide kell hogy írjak . Egy pár postal ez alatt említett avicularia versicolorom ma pontosan másfél hete vedlett akkor írtam hogy remeg szegény . Ma evett egy tücsköt de azóta is remeg , adtam pedig neki vizet és párát is emeltem ahogy javasoltátok . Meddig fogja húzni szegénykém , ( remélem ha eszik mint most következő vedlésénél rendbe jön.) Vagy egyáltalán már biztos hogy diszkinetikus szindróma ? Ha tudok mihamarabb segítsetek mert nem szeretném elveszíteni az első pókomat .
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balazs20
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 19. Szer., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Sajnálatos módon megint ide kell hogy írjak . Egy pár postal ez alatt említett avicularia versicolorom ma pontosan másfél hete vedlett akkor írtam hogy remeg szegény . Ma evett egy tücsköt de azóta is remeg , adtam pedig neki vizet és párát is emeltem ahogy javasoltátok . Meddig fogja húzni szegénykém , ( remélem ha eszik mint most következő vedlésénél rendbe jön.) Vagy egyáltalán már biztos hogy diszkinetikus szindróma ? Ha tudok mihamarabb segítsetek mert nem szeretném elveszíteni az első pókomat .
Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 10. Hétf., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Balazs20 írta:
Sziasztok! Ide is jó régen írtak. Pár topikba említett avicularia versicolorom ma levedlett , nagyon szépet nőt. Ma arra lettem figyelmes hogy amikor mozgolódik a lábai rángatóznak és mintha szétesett volna a mozgás koordinációja. Szerintetek korai ezt a következtetést levonni , vagy biztos hogy ez a betegség ütötte fel a fejét nállam ? Szomor?(( Ha valami sikeres gyógymódot tudnátok írni megköszönném.

Az is lehet hogy mivel ma vedlett, nincs megszilárdulva a külső váz és emiatt bizonytalanul jár még...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jún. 10. Hétf., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Ne vess rá ilyen korán keresztet!
A kiszáradásnak is hasonló jelei lehetnek. Illetve az is lehet, hogy még a vedlés utáni gyengeséget tapasztalod nála. Adj neki vizet és egy kicsit párásíts nála aztán türelem és bizakodás.
Ennél jobb ötletem nincs.
Balazs20
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jún. 10. Hétf., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ide is jó régen írtak. Pár topikba említett avicularia versicolorom ma levedlett , nagyon szépet nőt. Ma arra lettem figyelmes hogy amikor mozgolódik a lábai rángatóznak és mintha szétesett volna a mozgás koordinációja. Szerintetek korai ezt a következtetést levonni , vagy biztos hogy ez a betegség ütötte fel a fejét nállam ? Szomor?(( Ha valami sikeres gyógymódot tudnátok írni megköszönném.
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 05. Csüt., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Mindkettő életmentő megoldás lehet! Itatóba friss víz, illetve enyhén nedves talaj (Mivel ennél a póknál nem kell eláztatni a talajt)! Nálam még egyszer fordult elő ez a betegség, a 7 vedléses Chromim-nál. Sajna bele is pusztult. Szerencsére azóta nem volt ilyen eset. *kop-kop*
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Igazából most nem tudom kire hallgassak..... az egyik azt mondja elég az itató tál a másik talaj nedvesítést mond......

most itatótál van bent.... a talaj száraz teljesen, enni eszik, a potrohán megjelentek kis csíkok..mintha megkarmolta volna valami...de hozzá sem lett érve.. nem húzza maga alá a lábát, csak mikor mozog olyan mint egy robot, nincs olyan szép egyenletes mozgása mint a smithimnek..
valahogy olyan mintha óvatosan járna..... kétszer meggondolná hova lép..
Vissza az elejére
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

Az én Chromim is hasonlóan mozgott vedlés után kicsit vártam emeletem a párát és jó lett:) remélem nálad is ez lesz csak az előttem szólót tudom igazolni!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
Youtube

egy videó a pókról ahogy mozog..... sajnos azt hiszem a geniculata nőstényem amit vettem, szintén zenész Szomor? de megpróbálom felvenni a mozgását hátha ti megnyugtattok

Szia! A diszkinetikus szindrómát gyaran keverik a kiszáradás jeleivel. Próbálj vizet adni a genidnek, legyen a talajnak nedves része, mert tuti hogy oda fog menni. Ennél jobb ötetem nincs...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Youtube

egy videó a pókról ahogy mozog..... sajnos azt hiszem a geniculata nőstényem amit vettem, szintén zenész Szomor? de megpróbálom felvenni a mozgását hátha ti megnyugtattok
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
a vakut mint olyan kizártnak tartom, én is pofán szoktam vakuzni az állatokat, de sosem találkoztam még a betegséggel a saját pókjaimnál.

a talajjal viszont lehet gond,föleg ha mindnél volt ugyanaz a talaj. talán valami vegyszer.

Lehet, nem tudom.. Mondjuk maga a talaj az bolti mohatőzeg és kókuszrost keveréke. Mindkettőt kisállat kereskedésben vettem. Bár ezeket mikrózni nem szoktam. Talán jobban odakellene figyelnem az ilyen dolgokra Zavart Szerintem Venni fogok most új talajt, lemikrózom az egészet és csinálok egy orbitális talajcserét.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2012 Ápr. 04. Szer., 07:03    Hozzászólás témája: idéz

a vakut mint olyan kizártnak tartom, én is pofán szoktam vakuzni az állatokat, de sosem találkoztam még a betegséggel a saját pókjaimnál.

a talajjal viszont lehet gond,föleg ha mindnél volt ugyanaz a talaj. talán valami vegyszer.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 03. Kedd., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Asszem nálam megvan az a valami, ami kiváltja a DKS-t mert nagyon úgy tűnik, hogy mégegy pókom szenved benne :S Először a chromatopelmám pusztult el ebben, aztán az egyik kis 3-4 vedléses genimről derült ki, hogy valószínűleg Diszkinetikus szindrómája van, bár ő eszik azóta is, meg vedlett is egyszer, de a rángatózás azóta is meg van. Viszont az előbb, mikor hazaértem meg akartam etetni a hét elején vedlett nhandu chromatust nála is észrevettem, mikor felnyitottam a terkója ajtaját, hogy rángatózva megy (előtte rám is ijesztett, mert összekuporodva ült elég fura pózban) ?r?lt De a kaját ős is elfogadta. Most is épp eszik. Nem tudom mi a baj. 2 dolog jutott eszembe, ami mindháromra jellemző és eltérő lehet a megszokott tartástól.

1: olvastam olyat, hogy lehet köze hozzá a vakunak. Én nem vakuztam, de vedléskor mindig 5 percenként megyek a kis ledes lámpámmal és világítok be a pókjaimhoz. Lehet, hogy az a villogás tehet róla, hogyha ennek lehet egyáltalán köze hozzá.

2: Költöztetésnél el szoktam tenni a régi terkóból a földet és fel szoktam használni, csak a vizes, kajamaradékos és hálós részeket szoktam kidobni, de a többit teszem félre. Meg lehet kövezni érte, bár ezek után szerintem ezt ráhagyom. Még erre tudok gondolni, hogy netán az előző tulaj mérgéből, vagy irritáló szőréből maradhatott a földben és talán ez okozhatja.

Ezeket az agymenéseket, mint hozzá nem értő találtam ki, szóval, ha nagy baromság, akkor nem kell lehülyézni Nagyon boldog
Ja és a chroatusnál kizárható a kiszáradás, mert már így is túl nedvesítettem. (már ha tényleg van valami baja és nem én haluztam be)
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 07. Hétf., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
A diszkinetikus szindrómánál bénulásszerű tüneteket produkál a pók, szétesik a mozgás koordinációja és szinte járásképtelen lesz az állat.

Szia!
Igen tudom,nálam produkálja is eme tüneteket azért is tettem ide a képet. Lentebb olvastam hawk egyik hozzászólását,miszerint a tüneteket produkáló egyedek utótestén lehetnek ilyen dudorok elszíneződések stb. Gondoltam megmutatom mire is gondolt.
(idő hiányában a magyarázó szöveg lemaradt,bocsi) Kacsint?
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 07. Hétf., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ez inkább madárpókráknak tűnik. A diszkinetikus szindrómánál bénulásszerű tüneteket produkál a pók, szétesik a mozgás koordinációja és szinte járásképtelen lesz az állat.
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 07. Hétf., 12:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Sajna nálam is felütötte fejét eme betegség Szomor?
Nőstény herculesem

szépen látszik is a probléma
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sziasztok!
Azt hiszem el kell búcsúzzak a chromimtól. :S Reggel mikor felkeltem a hasa alá voltak húzva a lábai, de mikor rá fújtam meg mozdult. Utána kicsit arrább is vonszolta magát de látszik, hogy az utolsókat rúgja szegény. Még most is néha mocorog. Nem tom most mit kellene csinálnom? Be rakjam a mélyhűtőbe? Csak mert rossz látni a szenvedését és gondolom már nem nagyon van rá esély, hogy ezt túl éli. Szomor?

hmmm. most néztem és már kinyújtotta a lábait, mármint amennyire bírta, és már kétszer is másik helyre mászott. Adok neki még egy esélyt, hátha.. de nem sok esélyt látok már a túlélésre.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Azt hiszem el kell búcsúzzak a chromimtól. :S Reggel mikor felkeltem a hasa alá voltak húzva a lábai, de mikor rá fújtam meg mozdult. Utána kicsit arrább is vonszolta magát de látszik, hogy az utolsókat rúgja szegény. Még most is néha mocorog. Nem tom most mit kellene csinálnom? Be rakjam a mélyhűtőbe? Csak mert rossz látni a szenvedését és gondolom már nem nagyon van rá esély, hogy ezt túl éli. Szomor?
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 04. Hétf., 15:30    Hozzászólás témája: idéz

Ha dubia-val etetsz akkor nyomd össze a fejét és tedd a hátára.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 04. Hétf., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Ja jó, annyira nem locsolom túl. Az etetésnél, meg gondolom ne élő kaját adjak neki, hogy az se stresszelje. Bár még nem tom, hogy kell megölni egy csótányt úgy, hogy ehető állaga maradjon. De úgy is terveztem venni tücsköket a kis pókoknak is és majd azt adok neki. Köszi mindenkinek.
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 22:06    Hozzászólás témája: idéz

Szorítok nektek : )
A chromák a legszebb, legjópofább pókok Kacsint? remélem túléli Mosoly
Vissza az elejére
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

Azért óvatosan a vízzel. Az egész dolog lényege, hogy a vedlés minél előbb bekövetkezzen. Az extra magas pára nem szükséges, mert a chromikat nem szokás agyonlocsolni.
Ha megemelted a hőmérsékletet és nyugis helyre tetted, akkor már csak egy vizes tálat tegyél be neki és próbáld meg pár nap múlva etetni. Reméljük a legjobbakat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Okés! Azért is raktam be a szekrénybe, hogy minél kevesebbet zavarjam. nyomatom neki akkor a vizet és majd kiderül, hogy túl éli-e. Azért reménykedek.
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

Csáó
Én nekem is az irminiám ebben szenvedett de nekem sikerült kigyógyítanom!!!
Rakd egy nagyon sötét nagyon meleg helyre és az átlagnál nagyobb páratartalmat csinálj neki próbálkozz az etetéssel ha nem eszik hagyd ne sresszeld ezzel és várd meg még levedlik mert akkor helyrejön legalább is nekem helyrejött vedlés után!!!
Remélem tudtam segíteni!
Üdv:blondi
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 17:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Reménykedtem ,hogy nem ez lesz a vége, de másra már nem tudok gondolni, úgy néz ki a chromatopelmám diszkinetikus szindrómában szenved :S És amiért nem egyből erre gondoltam az az, hogy nem vedlés után közvetlenül jött elő a dolog, hanem majdnem egy hónappal és a lábait sem húzza maga alá. Mikor nem mozog, meg se mondaná az ember, hogy valami baja van, de a legkisebb kis szellőre is hatalmas rángatózási rohamok törnek rá. Most egy dobozban beraktam a szekrénybe jó sötétbe és egy nedves szalvétát tettem alá. Jó lenne, ha átvészelné.. :S Valami jó tanács még olyan valakitől, akinek a pókja túl élt egy ilyet? Szivesen fogadok minden ötletet.
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 16. Csüt., 07:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nincs kiszáradva, a terelgetése pedig nem lenne egyszerű dolog, elég agresszív a viselkedése.
Profil üzenet website állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 16. Csüt., 07:31    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Semmi furát nem látok az utótestén.

kiszáradva nincs az állat? probáld meg az itatojába terelni. Egyébként könnyen lehet valami mozgásszervi probléma is,ami valamelyik vedléskor elöjött és azota csak romlik a helyzet vedlésröl vedlésre.
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 16. Csüt., 07:19    Hozzászólás témája: idéz

Semmi furát nem látok az utótestén.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 16. Csüt., 06:53    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Sziasztok!
Azt hiszem beteg a genim. A probléma az, hogy nagyon furán mozognak a lábai, szinte nem is jár, hanem kúszik néha. Nem tudom mi lehet a baja, de már két vedléssel ezelőtt is furcsa volt a mozgása. Amúgy eszik rendesen, most kb 8-9 cm a lábfesze. Van valami ötletetek, hogy mi baja lehet? És szerintetek ki fogja nőni?

hali,meg kellene nézni hogy nincs e az utótestén valami dudor vagy elszinezödés,sötét folt. a két tünet gyakran együtt jár egy adott stádiumban.
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 16. Csüt., 06:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Azt hiszem beteg a genim. A probléma az, hogy nagyon furán mozognak a lábai, szinte nem is jár, hanem kúszik néha. Nem tudom mi lehet a baja, de már két vedléssel ezelőtt is furcsa volt a mozgása. Amúgy eszik rendesen, most kb 8-9 cm a lábfesze. Van valami ötletetek, hogy mi baja lehet? És szerintetek ki fogja nőni?
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 09. Csüt., 03:05    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a segítségeket! Én már mindenre gyanakszom: eleségállat, a melegítőlámpájuk (esetleg kibocsájthat valamit, amit a pók nem szeret K?rd ) vagy a ventillátor (nem rájuk megy, csak a szobában keringeti a levegőt egy kicsit=> huzat K?rd )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Mindenféle képen rakd külön a többi állatodtól. Tehát karantén.
A lent leírtak egy megoldás lehet. Bár az esetek döntő többségében elhullással végződik a dolog.
Profil üzenet e-mail msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

tajtikaa írta:
Hát szegény pulchripesem semmit sem javul és már csak egy helyben fekszik a lábait maga alá húzva, járni se tud már. És mintha már kezdene rángatózni a kis 2 v-es geniculatám és a 7 v-es albopilosumom is S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? Segítsetek kérlek, nagyon kétségbe vagyok esve, hogy most mi is ez pontosan, mit tehetnék még értük, enni se akarnak ezek az állatok. Azis lehet, hogy nem is ez a szindróma a betegségük? Akkor mi lehet még?

Ebben nincs tapasztalatom szerencsére! És segíteni sem tudok...csak egy tippem van. Ha több pókon is jelentkezik a rángatózás, akkor nagy esély van rá hogy az eleségállattal kaptak valamit, vagy a vízzel. ...de mondom ez csak tipp.
Remélem megoldódik a probléma :S
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Hát szegény pulchripesem semmit sem javul és már csak egy helyben fekszik a lábait maga alá húzva, járni se tud már. És mintha már kezdene rángatózni a kis 2 v-es geniculatám és a 7 v-es albopilosumom is S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? Segítsetek kérlek, nagyon kétségbe vagyok esve, hogy most mi is ez pontosan, mit tehetnék még értük, enni se akarnak ezek az állatok. Azis lehet, hogy nem is ez a szindróma a betegségük? Akkor mi lehet még?
Vissza az elejére
Profil üzenet
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 31. Kedd., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon szépen köszönöm a segtséget! Én is remélem hogy felépül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 31. Kedd., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Itt egy beszámoló egy G. rosea felépüléséről:

I put this info (threads) on my little G. rosea on several forums. Oon the ATS forums, it was mentioned that DKS could be stress related. So I took this info and decided to give it a totally stress free environment.
I decided to speed up its molt cycles so I raised the temps. Kept it in 80-90F temps wiich was strictly controlled. It was a little sling so I kept the humidity up by misting and always kept one side of the substrate wet. I wanted to make sure if it did not eat (because it was quite difficult due to its condition) at least it would be well hydrated. Than I isolated it from all other tarantulas; meaning it was on a different shelf all by itself in the garage!. Total silence. Then for its vial I encased it in a toilet paper roll so that it had zero light. i would check on it every 2 days by just raising the roll slowly. I kept a B. dubia nymph in with the G. rosea at all times and what I would do is rip all the legs off the roach and place it on its back.. The reason being that with the roach's legs moving around, I noticed that if the spider would get near it, the legs would make it flip out. I felt that was stress and wanted to eliminate that as well.
It consumed the prey and had a stress free environment plus extra high heat and that made it molt one month later. Than it was cured.

I'm not stating this is the way to cure the symptoms of DKS, but in my situation, I felt the G. rosea probably was stressed from the shipping because seller stated it was fine before it left her hands. Its what worked for my situation.

Ha esetleg nem tudsz angolul leírom a lényeget:

- Tedd csendes,sötét nyugodt helyre a pókot
- A hőmérsékletet emeld meg: este 26 C nappal 32 C
- A talaj egyik felét nedvesítsd be a pára miatt
- Az etetést pedig úgy oldotta meg, hogy levágta egy B. dubia lábait és a hátára fektetve betette a póknak (így nem szaladgált és nem stresszelte az állatot)

A lényeg a stresszmentes környezet és a hőmérséklet emelése.

Reméljük felépül a tiéd is! S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 31. Kedd., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziaztok!

Nekem is kell ide írnom, pedig reméltem, hogy nem kell. Én a kis 3 vedléses Grammostola pulchripesemen vettem észre a rángatózást, nem tudom, hogy mi válthatta ki, tegnap még semmi sem volt, ma meg ez Szomor?
De nálam nem vedlés után következtek a tünetek, ahogy itt többen írták, hanem jóval utána, a legutolsó vedlése (3.) 2011. április 27- én volt, úgyhogy lassan a 4. vedlésnek is ideje lenne már. A kis műanyag dobozát is (amiben lakik) jól átmostam forró vízzel és a tőzeget is kicseréltem alatta amit meg is mikróztam. Mit tudok még tenni érte, ha tudok egyáltalán? Próbáljam ilyenkor megetetni?

Köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Profil üzenet
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 02. Hétf., 23:39    Hozzászólás témája: idéz

Nekem most hunyt el a 2v.-es M.mesomelasom,a gyanúk és a tünetek alapján hasonlitottam ehez a betegséghez,de lehet h pont nem abban,de elhunyt..=(
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 02. Hétf., 14:25    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a segítséget mindenkinek : )
Megynugodtam.
Azóta is eszik, akkor remélem nincs baj : )
A fényképezéssel meg majd csínnyán bánok.. Kacsint?
Vissza az elejére
spawn
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 17:14    Hozzászólás témája: idéz

hali,
Kb fél éve vettem 3 kis 1-2 vedléses parát és ebből kettőn kijött ez a betegség. Nem egyszerre hanem 1-2 nap eltéréssel a közös bennük hogy mindkettőt sokat fényképezgettem vakuval, lehet hogy csak véletlen de pont az az egy nem hullott le amit nem fényképeztem le egyszer sem. Szóval én arra gyanakodtam hogy az erős vaku fénye miatt jöhetett ki ez rajtuk mert az erős villogó fény az embereknél is epilepsziát okozhat ami egy idegrendszeri betegség ha jól tévedek és lehet hogy a pókoknál így csap ki, persze ez csak találgatás de azóta nem kockáztatok a kis pókoknál. Azóta az az egy kis túlélő nemrég levedlette a 9.-et Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sziasztok!
Találtam egy elég szomorú videót, de gondoltam segíthet a felismerésben annak aki még nem találkozott a jelenséggel.
Üdv!

nekem a t.gigasom csinált ilyet és a végén elpusztult.....

Link

yossika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Hello,
Sajnálom, hogy ide kell írnom, de furcsa dolgokat vélek felfedezni a chromimon Szomor?Szomor?Szomor?
Most éppen eszik egy kis csótidarabot ami még délelőttről maradt neki.
Egyhelyben állt megemelve a hasát, szájában a kajával, és egyszer csak elkezdte függőlegesen rángatni a jobb oldalán az egyik lábát Szomor?
Pár másodpercre rá megint, de nem olyan vakarózás szerűen, hanem így föl-le mintha reszelne Szomor?
Ez mitől van? lehet-e ennek a betegségnek a jele? Szomor?
Remélem csak aggódok és hülye vagyok, de megrémiszt ez a mozdulat Szomor? Nem tűnik túl jónak :/
Valaki légyszíves írja le hogyna kezdődik ez a betegség, hoyg lehet felismerni Szomor?

üdv. Martin

Szia!

Szerintem se aggódj... az én chromim is szokott ilyet néha olyan mintha vakarózna vagy valami.. először nemtudtam mivan vele de láttam eszik meg csak néha csinálja azóta nem is tulajdonítok neki különösebb jelentőséget! Szóval nyugodj meg tuti semmi baja Nagyon boldog

üdv.yossi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Hello,
Sajnálom, hogy ide kell írnom, de furcsa dolgokat vélek felfedezni a chromimon Szomor?Szomor?Szomor?
Egyhelyben állt megemelve a hasát, szájában a kajával, és egyszer csak elkezdte függőlegesen rángatni a jobb oldalán az egyik lábát Szomor?
Pár másodpercre rá megint, de nem olyan vakarózás szerűen, hanem így föl-le mintha reszelne Szomor?
Remélem csak aggódok és hülye vagyok, de megrémiszt ez a mozdulat Szomor? Nem tűnik túl jónak :/
Valaki légyszíves írja le hogyna kezdődik ez a betegség, hoyg lehet felismerni Szomor?

üdv. Martin

Csáó Martin!
Ne aggódj mert ahogy mondtad eszik akkor semmi baja nincsen mert az állatok köztük a pókok is ha betegek valami bajuk van nem eszenk a tiéd eszik tehát kutya baja!
Egyébként én is észrevettem ezt a rángatózásfélét az egyik pöcimnél de az még mindig él semmi baja eszik vedlik jól!
Szerintem ez olyan valami lehet, hogy le akarnak valamit rázni a lábukról ami idegesíti őket!
Remélem tudtam segíteni!
Üdv:blondi Nagyon boldog
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 13:27    Hozzászólás témája: idéz

Hello,

üdv. Martin
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 02. Szomb., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Találtam egy elég szomorú videót, de gondoltam segíthet a felismerésben annak aki még nem találkozott a jelenséggel.

Link

Üdv!

Bastard
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 30. Szer., 15:49    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu